pixelg
książki na początek - Warsztat - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

książki na początek

addi
0
Wpisów: 1 086
Wysłane: 28 marca 2010 21:10:10
mrk napisał(a):
addi napisał(a):
Krótko gdy AF daje sygnał S ... jest już pozamiatane salute
Rozumiem, że masz na myśli kontrakty ja akurat myślałem o akcjach, gdzie u nas na krótko grać się nie da i tam 30% w bessie to moim zdaniem wynik super, kóry dla zdecydowanej większości jest nieosiągalny.

Ależ skądże ... rozmawiamy o akcjach love4 trza cały czas mieć na uwadze, że preferuję swing salute

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 4 kwietnia 2010 22:54:00
v3nom napisał(a):
I może coś o psychologii inwestowania. Przeczytałem jedną pozycję na ten temat (Psychologia inwestowania Nofsingera), druga leży na półce jeszcze nietknięta (Psychologia inwestowania Pringa). Ale nie polecę w tym momencie niczego, bo brak mi odniesienia, chociaż pierwsza pozycja była bardzo ciekawa.

W wolnym czasie zacząłem czytać wymienioną Psychologię inwestowania Martina J. Pringa. Musze powiedzieć, że jest konkret, polecam thumbright

Psychologia inwestowania Nofsingera to raczej tylko wprowadzenie w porównaniu do Pringa. Można wciągnąć na rozgrzewkę blackeye
Klika się i sprzedaje ;-)

v3nom
0
Wysłane: 4 kwietnia 2010 22:54:32
DO SKASOWANIA, COŚ SIĘ POPLĄTAŁO!
Edytowany: 4 kwietnia 2010 22:55

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 4 kwietnia 2010 23:41:34
Przyznam że nie przeczytałem Eldera... Nie mogę strawić jego stylu, takie typowo amerykańskie lanie wody i zapychanie tekstu anegdotami dla absolutnych laików. Leży na półce i się kurzy. Dużo straciłem?

W ogóle z książek przeczytałem tylko "Kontrakty (...)" Zalewskiego (nie polecam) i "Znaczenie Wolumenu" Armsa (polecam gorąco).

Zastanawiam się dlaczego właściwie jeszcze żyję Think
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.
Edytowany: 4 kwietnia 2010 23:42

v3nom
0
Wysłane: 5 kwietnia 2010 00:09:10
mathu napisał(a):
Przyznam że nie przeczytałem Eldera... Nie mogę strawić jego stylu, takie typowo amerykańskie lanie wody i zapychanie tekstu anegdotami dla absolutnych laików. Leży na półce i się kurzy. Dużo straciłem?

To zależy. Jeżeli czujesz się specem od AT i psychologii to nie. Ja uważam ją za bardzo ciekawą i obowiązkową pozycję. thumbright

Moją uwagę zwrócił III rozdział o analizie technicznej, aż sobie porobiłem notatki. Elder jest psychiatrą i dobrze tłumaczy formacje techniczne oraz stojącą za nimi psychikę tłumów.

mathu napisał(a):
W ogóle z książek przeczytałem tylko "Kontrakty (...)" Zalewskiego (nie polecam) i "Znaczenie Wolumenu" Armsa (polecam gorąco).

Mathu, co nie podobało się w kontraktach terminowych Zalewskiego? Wolumen Armsa mam na oku thumbright

Zaktualizowałem moją listę obowiązkowych lektur dodając Pringa i kasując Grahama (ze względu na moje podejście techniczne):

1. J. J. Murphy, Analiza techniczna rynków finansowych,
2. Alexander Elder, Zawód inwestor giełdowy,
3. Van K. Tharp, Giełda, wolność, pieniądze,
4. Martin J. Pring, Psychologia inwestowania,

Skoro tak kontynuujemy rozmowy o lekturach. Macie wyrobione zdanie o poniższych pozycjach? Mam je na oku, niedawno zrobiłem listę, ale może nie wszystkie są warte uwagi? Dodam, że interesują mnie pozycje dla średnio zaawansowanych inwestorów:

1. Trader Vic I, Metody mistrza Wall Street, Victor Sperando
2. Trader Vic II, Zasady profesjonalnej sprzedaży, Victor Sperando
3. Analiza techniczna rynków terminowych, Schwagner Jack D.
4. Psychologia rynków finansowych, Tony Plummer
5. Nowe koncepcje AT, metody mistrzów, Bensigner Rick
6. Znaczenie wolumenu, Arms Richard W.
7. Kontrakty terminowe w praktyce, Grzegorz Zalewski
8. Wizjonerzy, scoetycy... Profile psychologiczne, Derrick Niederman
9. Międzynarodowa analiza techniczna, J. Murphy
10. Matematyk gra na giełdzie, John Allen Paulos
11. Wewnętrzna gra, Abell Howard, Koppel Robert
12. Świece i inne jap. techniki analizy wykresów, Nison Steve

A może macie jakieś inne propozycje?

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 5 kwietnia 2010 13:33:52
Co mi się nie podobało - ta książka to głównie takie przedstawienie cech i historii kontraktów, a nie "praktyka" jak mówi tytuł. Praktycznie wszystkie informacje zawarte w książce można zebrać czytając opis instrumentu na stronie GPW i jakikolwiek tekst o zarządzaniu wielkością pozycji. Autor np. w ogóle nie pokusił się o opisanie związku między indeksami zagranicznymi i W20, a przecież to kluczowe zagadnienie które trzeba poznać chcąc przewidywać zachowanie naszego banana. Duża część książki przewija się też na stronach bossa.pl
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.
Edytowany: 5 kwietnia 2010 13:34

aurora80
aurora80 PREMIUM
0
Wpisów: 437
Wysłane: 31 maja 2010 22:20:50
Polecam "Inteligenty Inwestor", autor Benjamin Graham.
Niech zacheta do jej przeczytania bedzie ponizsza rekomendacja:
"Jest to, jak dotąd, najlepsza książka na temat inwestowania"
Warren Buffett

A w ramach relaksu polecam Nicka Leeson'a "Lajdak na Gieldzie". Autor pisal ksiazke juz z singapurskiego wiezienia, dot. jednej z najwiekszych afer finansowych - upadku Barings Banku w 1995 r. Makler Nicholas Leeson posiadal dziesiatki tysiecy otwartych kontraktow futures na tokijski indeks Nikkei 225 i na japonskie obligacje rzadowe...Ksiazka o chciwosci i ludzkiej pazernosci.

Gordon_Gekko
0
Wpisów: 25
Wysłane: 5 czerwca 2010 11:39:51
A ja polecam nowosc - CITYBOY

nie mozna sie z niej nauczyc ani AF ani AT ale po przeczytaniu wiadomo dlaczego polskie leszcze byly, sa i beda ogrywane przez majacych olbrzymie wydatki chlopcow z londynskiego CITY

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 26 lipca 2010 16:53:50
Zostałem poproszony przez Gazetę Trend - miesięcznik inwestora http://www.gazetatrend.pl/ o napisanie recenzji książki: Zawód Inwestor Giełdowy, Alexander Elder.

Książka bardzo przypadła mi do gustu i szczerze polecam. Jeżeli ktoś szuka pozycji o psychologii rynku to ta pozycja powinna spełnić oczekiwania.

Cytat:
Recenzja ukaże się w jesiennych wydaniach miesięcznika

Zawód inwestor giełdowy – Alexander Elder

Książka Alexandra Eldera skierowana jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów giełdowych. Początkujący dowiedzą się o najczęściej popełnianych błędach oraz będą mieli okazję nieco inaczej spojrzeć na giełdę. Chodzi o spojrzenie z punktu widzenia psychologii tłumu. W tym miejscu zaczynają się ciekawe informacje dla już doświadczonych inwestorów. Szczególnie interesujące jest tłumaczenie wskaźników czy formacji używanych przy analizie technicznej jako zachowanie tłumu. Wskaźniki czy oscylatory w tej książce nie są przedstawione jako suche zestawienia statystyczne lecz jako skuteczne narzędzia psychologiczne. W książce spory nacisk kładziony jest na psychologię inwestowania ponieważ autor z zawodu był psychiatrą.

Książkę można streścić w bardzo prosty sposób. Opisuje ona trzy podstawowe elementy sukcesu giełdowego według autora: psychologia, analiza rynku oraz kontrolowanie ryzyka. Posłużę się cytatem zamieszczonym w książce: „ Inwestorzy pytają mnie który z nich jest najważniejszy. Odpowiadam im – jeżeli siedzicie na stołku z trzema nogami, która jest ważniejsza? Jeżeli obetniecie jedną – upadniecie na ziemię”. Według mnie ten cytat najlepiej obrazuję tą publikację. Autor skupia się na tych trzech aspektach w równym stopniu.

Ponadto autor dzieli się z czytelnikami wypracowanymi przez siebie sposobami opanowania emocji. Przedstawia skuteczne sposoby zawierania transakcji oraz pokazuje opracowane przez siebie metody spekulacji. Dodatkowo w nowatorski sposób interpretuje sygnały płynące z analizy technicznej.

Książka jest godna polecenie, szczególnie dlatego, że napisana jest z nieco innej perspektywy niż tego typu publikacje. Po jej przeczytaniu inwestor zastanawia się czy jego podejście do opanowania emocji na rynku jest właściwe? Według mnie właśnie o to chodzi w książkach o inwestowaniu, aby po przeczytaniu spojrzeć na własne do tej pory wykonywane transakcje i przeanalizować czy można było zrobić to lepiej. Jeżeli wyciągnie się prawidłowe wnioski to koszty zakupu ksiązki będą niczym w perspektywie wyższych zysków z kolejnych inwestycji.

Kamil Gemra

Edytowany: 26 lipca 2010 16:54

OriUL
0
Wpisów: 75
Wysłane: 3 października 2010 21:33:17
Poczytałem parę wątków nt. literatury i na "dzieńdobry" wybrałem takie pozycje:

1. "Zawód Inwestor giełdowy" Elder
2. "Inteligentny inwestor" Benjamin Graham
3. "Giełda, wolność, pieniądze." Van K. Tharp
4. "Psychologia inwestowania." Martin J. Pring

5. "Sztuka spekulacji" Zenon Komar
6. "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec" Robert Kiyosak
7. "Analiza fundamentalna" Johna C. Ritchie'ego (jako, że jestem zwolennikiem AF)

Kolejność nie jest przypadkowa, pierwszą książkę już posiadam hello1 i zabieram się za czytanie.

I mała prośba jeżeli, ktoś zna lepszą książkę o AF to byłbym wdzięczny.

Ps. Ogólnie nie wiem czy ma znaczenie kolejność czytania w/w książek, ale jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to chętnie wysłucham.
Unia Leszno - Drużynowy Mistrz Polski 2010!
Edytowany: 3 października 2010 21:33

del-20130918
0
Wpisów: 257
Wysłane: 3 października 2010 21:56:52
tak, ja mam

pozycją 5 i 6 wogóle nie zawracaj sobie głowy.

lepiej ten czas poświęć na zgłębienie tego co jest tutaj na portalu

v3nom
0
Wysłane: 3 października 2010 22:23:40
OriUL napisał(a):

Pozycje 1 i 2 się gryzą:

1 - analiza techniczna
2 - value investing

Ale trzeba przeczytać, aby obrać drogę.

del-201505154
0
Wpisów: 65
Wysłane: 4 października 2010 09:44:18
Ritchie jest spoko, ale polecałbym raczej np. Sierpską i Jachnę. Szukaj analizy finansowej przedsiębiorstwa.

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wpisów: 696
Wysłane: 11 listopada 2010 01:33:06
Nie bardzo wiedziałem gdzie zamieścić moją prośbę/pytanieThink

Zbieram materiały odnośnie Krótkiej Sprzedaży (zarówno na giełdach światowych jak i naszej GPW). Więc jeśli mielibyście jakieś materiały(książki,ciekawe artykuły, publikacje naukowe, strony) godne polecenia to byłbym wdzięczny.salute

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

bmf
0
Wpisów: 27
Wysłane: 12 listopada 2010 15:35:17
v3nom napisał(a):
OriUL napisał(a):

Pozycje 1 i 2 się gryzą:

1 - analiza techniczna
2 - value investing

Ale trzeba przeczytać, aby obrać drogę.

Trochę się nie zgodzę, AF podpowiada nam w którą spółkę W OGÓLE warto wejść, natomiast korzystając z AT możemy wybrać odpowiedni moment wejścia.

ps właśnie świeżo jestem po zakupie Eldera, zobaczymy na ile trafna była recenzja Kamila ;)

iktorn
0
Wpisów: 687
Wysłane: 12 listopada 2010 15:39:20
AlicjaS napisał(a):
tak, ja mam

pozycją 5 i 6 wogóle nie zawracaj sobie głowy.

Sztuka spekulacji Komara to akurat zacna książeczka... w moim odczuciu.

Do poczytania dorzuciłbym "Pokonać Giełdę" Lyncha.
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.

arnoldszwajceneger
0
Wpisów: 24
Wysłane: 12 listopada 2010 21:21:39
Dodałbym jeszcze "Psychologię giełdy" Andre Kostolany. Fajna książka o psychologii inwestowania, napisana z pewną dozą sarkastycznego humoru, przez gościa który na giełdzie grał chyba z 70 lat.

OriUL
0
Wpisów: 75
Wysłane: 12 listopada 2010 21:54:12
Dziękuję, dziękuję :) Wszystko w swoim czasie. Narazie przeczytałem pozycję numer 1 i czekam na przesyłkę z pozycją nr 2 :)

Cytat:

ps właśnie świeżo jestem po zakupie Eldera, zobaczymy na ile trafna była recenzja Kamila ;)

Ogólnie fajna książka na "dzieńdobry" Przyjemnie się czyta, trochę łopatologicznie, ale daje rade ;)
A minusy - w sumie książka za każdym razem daje przykład jak grać na długo i krótko co w 2 przypadku póki co na naszej GPW jest w powijakach. Co do AT nie ma wszystkiego, nawet tych bardziej popularnych wskaźników jak FIBO czy Elliott.
Unia Leszno - Drużynowy Mistrz Polski 2010!

Dapi
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 1 002
Wysłane: 12 listopada 2010 22:01:25
Nie oczekujcie po książkach że powiedzą Wam co macie robić.
Setki tysiecy ludzi przeczytało i kilku jest bogatych...a w szczególnosci Ci co je wydali.

Dla początkująych NIE polecam ani Komara /to tylko jako historyczną ciekawostke z nudów - szkoda czasu / i NIE polecam Lyncha - to można sobie przeczytać do poduszki jako lekturkę na sen /Przemineło z wiatrem itp./. Przy Komarze można szybko sie przekonac że to co jest tam napisane to bzdety, Lynch jest bardziej niebezpieczny bo daje nadzieje, że jak się masę gazet, informacji, raportów przeczyta to sie bedzie guru. To całkowita nieprawda. Facet miał w portfelu po 900 spółek. Statystycznie trudno jest wtedy stracić...Nawet nie widział co ma często...

Albo sie cos robi na poważnie i czyta się ksiązki, których łatwo się nie da przeczytać albo jak zabawę to lepiej Hobbita poczytać bo fajniejszy.

Polecam np. P. Kaufman Trading systems and metods...
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny.

Rozbudowane wykresy: http://www.atcharts.pl
Centrum analizy technicznej: http://www.attrader.pl

Dapi
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 1 002
Wysłane: 12 listopada 2010 22:12:52
I popieram Kamila z Elderem...

Wszelkie wskaźniki są pochodna kursu. I są tylko wtedy potrzebne jeżeli liczymy cos co nam trudno dostrzec na wykresie.
Swieczki to emocje i walka podazy z popytem. Jakies crossy i inne pierdoły to pochodna tych emocji.

Zaczynajcie od Eldera. On cokolwiek tłumaczy pod tym kątem czym jest wykres i jak go czytać.
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny.

Rozbudowane wykresy: http://www.atcharts.pl
Centrum analizy technicznej: http://www.attrader.pl

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4