pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

michalbod

michalbod

Ostatnie 10 wpisów
Wszystko pięknie, tylko jako element rebrandingu dodałbym jeszcze rebranding zarządu, Straszne smutasy… Jakby Apple tak prezentowało wyniki to do dziś nie wyszli by z garażu. Nie chodzi mi od razu o jakieś wielkie show, ale… Sześciu smutnych panów z kamiennymi twarzami i grobowymi glosami w przyciasnej salce konferencyjnej siedzi za zbyt małym stołem i coś tam opowiada. Mam nadzieje, że ich marketingowcy lepiej sprzedają produkty niż zarząd wyniki i wizje przyszłości. Myślę, że jest szansa, bo strona wygląda całkiem ładnie.

onochi napisał(a):
Jerudong byłoby fajną alternatywą, ale czy jest tam coś co się nadaje jeszcze na komercyjne wydobycie? To pola po Shellu. Myślisz, że oddaliby za darmo gdyby tam było dużo ropy. Wątpię w to.

Wydaje mi sie ze Jerudong zostalo opuszczone z przyczyn politycznych w latach 60, (no i techniki wydobycia poszly od tego czasu znaczaco do przodu) a nie zostalo oddane za darmo z powodu braku zasobow... Z drugiej strony gdyby bylo tam cos wartosciowego pewnie prace byly by tam intensywniejsze...

A ja mam prozbe do bB , jak on to widzi.

Pozdr.

Z tego co kiedys przegladalem to afren jest nieporownywalnie wiekszy z duza liczba koncesji w afryce.
Zreszta sprawdz sam : http://www.afren.com/operations/

Ale wszystko sie zgadza, tylko zamiast kupic to sprzedac, detale..
hehe Moze autor tego ''artykulu'' zaplaci zamiast dostac wynagrodzenie i zrozumie roznice ;)

Też myślę, że deal właściwie już jest klepnięty, a dodatkowy czas jest, jak ktoś wcześniej sugerował na dopięcie sprzedaży koncesji z której pierwotny zwycięsca przetargu się wycofał, a w to miejsce weszło Heritage.. Tak aby wszystkie 4 koncesje zostały ogłoszone w jednym terminie.

Taka ciekawostka, W linku ponizej zaznaczone na zdjeciach satelitarnych Google pola naftowe w delcie Nigru. Z tego co pamietam to Odidi oilfield nalezy do OML 42, nie wiem ktore jeszcze...
Czerwone punkty powyzej to chyba zdjecia flarowania gazu. Ciekawe kiedy te zdjecia byly robione?

wikimapia.org/#lat=5.5131327&a...

Wracajac do Nigerii

http://welcome2nigeria.net/?p=59403

Tu jest nawet cytat z minister ze bycie operatorem dotyczy OML 30 i 34.

Cytat:
“Since NNPC has 55 percent of the said blocks (OML 34, 30), the decision was taken that in those two we would hold operatorship of those blocks on behalf of the federal government for the safety and security of our assets and the security of the economy as a whole,” she told local This Day newspaper.

Nie wiem tylko na ile to zrodlo jest wiarygodne bo probowalem znalezc jakis wywiad na stronie This Day ale nie moge...

Wiecej czy mniej to wlasnie trudno okreslic bo w Norwegii moze marza niska ale praktycznie zerowe ryzyka, polityczne podatkowe stabilny 100% przewidywalny kraj. Ile maja zasobow tyle moga wydobyc na ustalonych warunkach ktore nikt w trakcie nie zmieni.
Co do Syrii ryzyka sa zdecydowanie wieksze, Rewolucje zamieszki, Asad to tez nie jest 100% przewidywalny gosc. to samo w Nigerii, dlatego mysle ze mimo wszystko precyzyjniejsze jest porownywanie po kawalku.
Kilka stron wczesniej sa moje porownania KUB Gasu do Codogana tez z LSE, Rowniez wychodza rewelacyjnie dla KOV. Co prawda Redface zauwazyl ze takie porownanie czastkami zbytnio poprawilo by nam humor ale wydaje mi sie ze bylo by blizsze prawdy niz porownywanie barylki z Norwegii z barylka z Syrii.

Ja nie wiem czy takie porownania do zasobow FAROE maja jakikolwiek sens.
Przeciez wydobyce ropy z pod dna morza w Norwegii a gdzies z pustyni w Syrii to calkowicie inne koszty. I koszty nazwijmy je bezposrednie to jedno ale najwieksza roznica jest w roznego rodzaju oplatach podatkach itp. Sam Redface odpowiadal jednemu z forumowiczow ze nie interesuja ich Norweskie koncesje wlasnie z powodow podatkowych. Marza jest tam bardzo niska...
To sa ogromne roznice siegajace dziesiatek procent... Dlatego przykladowo 1mmboe rezerw pod morzem w Norwegii napewno nie mozna tak samo wyceniac jak 1mmboe w syrii. Nie wiem na korzysc ktorej lokalizacji trzeba by przyjac odpowiednie wspolczynniki ale tak prosto napewno nie mozna tego zrobic..

Nie mozna przyjac ze skoro wg FAROE ''1mmboe=10,25 mln GBP, a do 2C przelicznik 3,31 mln GBP za 1 mmboe.'' Offshore w Norwegii to my te liczby wezmiemy dla Syrii i bedzie ok. Za prosto.

Pozdr

af.reuters.com/article/energyO...

Na dniach powinien zostac zaprzysiezony nowy gabinet w Nigerii.
Pani Alison pozostaje ''ministrem od ropy''.
+ jest zorientowana w sprawie
- byla za tym zeby NNPC bylo operatorem (napewno w innych blokach, ale mi sie wydaje, tak to rozumiem ze we wszystkich...)
W kazdym razie zblizymy sie do wyjasnienia sprawy w ta lub druga strone.
przy okazji znalazlem ciekawostke ze wg Transparency International NNPC to jedno z 8 najgorzej dzialajacych firm na swiecie ;) Mozna to znalezc w artykule ponizej

www.republicreport.com/senate-...

Albo Noconde zostanie operatorem albo z Nigerii nici... Nie wierze zeby KOV wykladalo pieniadze jezeli NNPC mialo by byc operatorem.

Autor powyzszego artykulu opisuje przy okazji oskarzenia dot zamiezsania pani Allison w korupcje, Mozna przypuszczac ze sprawa bycia operatorem nie jest calkowicie przegrana, trzeba tylko dobrze negocjowac ;)

Jakis czas temu slyszalem teorie ze PGNiG nie bardzo oplaca sie zwiekszac wydobycia gazu z krajowych zloz bo ceny dla odbiorcow i tak sa ustalane przez URE wiec mniejsze koszty -> nizsze ceny, marza ta sama.. Dopiero po uwolnieniu cen zwiekszone wlasne wydobycie moze spowodowac podniesienie marzy. Ktos wie wiecej na ten temat?

www.townsvillebulletin.com.au/...
19 konkurentow w walce o kontrakt w Australii, Ale jakos niedlugo zgodnie z tym co pisal Photon powinien byc zrobiony shortlisting.
W najblizszych dniach powinien byc wysyp informacji ze Slowacji, Czy dobrze pamietam ze musza podlaczyc projekty do konca czerwca?

Onochi dlaczego uwazasz to za gowniarskie teksty? To jest biznes i negocjacje ... Dlaczego uwazasz ze Nigeryjczycy powinni z pocalowaniem reki przyjmowac obcy koncern jako operatora? W pewnym sensie jest to wyjasnione ze koncesje byly kiedys sprzedawane ze statusem operatora bo nie bylo odpowiedniej wiedzy na miejscu, teraz po 50 latach obecnosci nafciarzy w Nigerii uwazaja ze juz sie nauczyli i chca sprobowac sami, zapewne z gorszym skutkiem choc wg wywiadu z byla minister cytowanego powyzej im sie udaje, padaja przyklady zwiekszenia produkcji.

Oczywiscie dla nas to nie najlepsza sytuacja ale nie pisalbym ze to gowniarskie z ich strony i jak oni wogole smia sami wydobywac swoja rope? Skandal!

Zapewne teraz KOV zastanawia sie przy jakiej kwocie i jakich warunkach deal im sie oplaci. Dlatego ufajac w firme mysle ze niepodpisanie jak i podpisanie bedzie przemyslana najlepsza decyzja, Pytanie tylko jak zareagowalby rynek na ewentualne zerwanie umowy, Po podpisaniu nie poszlismy jakos specjalnie do gory ale obawiam sie ze zerwanie poskutkowalo by znaczacym spadkiem.

Pozdr

@Mieszko

Nie twierdze ze chce wydobyc jak najmniej ale jest napewno mniej zdeterminowany od innych udzialowcow zeby wydobyc jak najwiecej.

Wydaje mi sie ze aby skorzystac z prawa pierwokupu musieli by wylozyc te 600 mln, ktorych chyba nie maja,
I swoim postem potwierdzasz twierdzenie ze NNPC bylby dla nas najgorszym operatorem bo skoro
Cytat:
cała delta Nigru to roponośna bonanza. Więc nie ma powodu myśleć, że będzie się upierać przy OML 42, skoro może po prostu przyglądać się z boku i zgarniać swoje 50 procent.

Wlasnie beda stali z boku, ewentualnie dzielili swoje dzialania na wszystkie koncesje, Ich czas nie goni po 2019 sprzedadza mniej wyeksploatowana koncesje jeszcze raz.
Co innego udzialowiec dzialajacy pod presja czasu wiedzacy ze co wyrwie do 2019 to jego a potem to juz nie wiadomo...

Mysle ze kastalto zauwazyl bardzo wazna rzecz, Jezeli NNPC byloby operatorem to doszloby do sytuacji w ktorej udzialowiec najmniej zainteresowany jak najwiekszym wydobyciem bylaby operatorem... Pytanie czy faktycznie NNPC na tym zalezy czy wykorzytuja ta karte zeby ugrac dla siebie jak najwiecej.

Wypowiedz Redface jest wyssana z palca ale wypowiedz rzecznika NNPC jest faktem.

Przegladajac Afren zauwazylem ze oni kupili blok OML26, i tez czekaja na decyzje. Pewnie zostanie podjeta w podobnym czasie wiec warto ich obserwowac..

Na liscie nie ma spolki Tullow, pewnie dlatego ze to juz zbyt duzy gracz, ale co ciekawego u nich zauwazylem ze maja koncesje w Ghanie onshore i na gieldzie w Ghanie przeprowadzaja emisje. To pewnie inny sposob dzielenia sie z lokalna spolecznoscia.

Panie Jakubie,
Nie dokonca rozumiem dlaczego przedstawienie Kov jako sumy czesci (w tym porownanie z Codoganem jako jeden z elementow) kluci sie z przedstawieniem KOV jako spolki dywersyfikujacej ryzyko.. Moze zostalem zle zrozumiany ze chcialbym na Roadshow przedstawiac tylko Ukraine? Nie o to mi chodzilo. Bardziej o takie podejsci ze mamy super Ukraine + aktywa poszukiwawcze w Brunei i Syrii + Nigeria.
I co zlego w poprawieniu humoru sobie, Entuzjazmem mozna zarazic inwestorow, czy nie?
Pozdrawiam

Panie Jakubie,

Ja trafilem na LSE na spolke Codogan [url=www.cadoganpetroleum.com//url]... ktora wg mnie swietnie moze posluzyc do wyceny porownawczej Ukrainskiej czesciKOV . To blizniacza spolka do KUB GAS. Codogan dziala tylko na Ukrainie wiec porownanie o tyle latwe.

Obecna kapitalizacja Codogan to ok 90 mln GBP (400 mln pln) KOV 700 mln pln

Dla leniwych :

Rezerwy :

Codpogan 1P 0.5mmboe (sic), 2P 2.6 mmboe, 3P 7.7 mmboe
KUB GAS 1P 4.9 mmboe, 2P 4.9 mmboe, 3P 10.3 mmboe

produkcja Codogan ok 450 boep/d
KUB GAS 728 boepd w IV kw 2010 a zachwile podlaczony zostanie O19 z kolejnymi kilkaset boepd...

Wnioski, Gdyby KOV mial sama Ukraine to moglby byc wyceniany jak jest.

Az troche sie dziwie Panie Jakubie ze nie zamiescil pan Codogana na liscie, Moze warto by podobne porownanie przedstawic na Roadshow w Londynie ?

Mimo wszystko zdecydowanie powialo optymizmem po walnym.
Dziekuje za sprawozdanie i zadawane pytania.

Zeby nie bylo to mam pytanie, kilka osob pisalo tu o ewentualnym odkupieniu bezposredniego udzialu KI w Nigerii przez KOV, Czy taka ewentualnosc byla gdzies potwierdzona, omawiana czy to tylko gdybania inwestorow?

fidelio77 napisał(a):
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy udział KOV w tej całej Nigerii to nie jest jedynie 20%?

Poprawiam Cie: 20% z 45% czyli to ''jedynie'' 9% ale warte 160 mln usd prawdopodobnie.

Ja to rozumiem tak ze ostatniego dnia fazy 1 trzeba zwrocic 50% terenu ale jezeli zostaly spelnione wszystkie warunki fazy 1 i w przeciagu 6 miesiecy uda sie uzgodnic nowa umowe to nie trzeba tego robic.
Nie rozumiem tylko tego ze obie fazy sa rownoczesne... Czy nasze 2 odwierty zaliczaja sie juz do warunkow spelniajacych faze 2? Czy wykonac trzeba 2 kolejne? Tym samym czy wydatki na nie poniesione zaliczaja sie do tych 7 mln.

W kazdym razie trzeba dosc szybko znalezc cos sensownego bo:

Cytat:
On the last day of Phase 2, the Block M Parties shall relinquish all lands in the Block M Agreement Area not involved in or connected to the development of oil and natural gas.

Czy to znaczy ze do konca fazy 2 (August 27, 2012) Cala ziemia ktora nie zostanie zagospodarowana pod dzialajace odwierty musi byc zwrocona panstwu?

Mysle ze Redface moglby rzucic sporo swiatla na wyzej cytowany przez Exara fragment, o co prosze..

Exar napisał(a):
Pytanie za co ten podrostek miałby bidować na te koncesje. Może scenariusz taki: shell przejmuje od TAP block M, w którym już kiedyś był z tego co pamiętam. Znają m/w jego potencjał, a teraz dochodzą nowe obiecujące(?) badania 3d.
Ze swojego udziału KOV odpala jeszcze pare % Shellowi w zamian za Nigerię i daje błogosławieństwo do bycia operatorem.

Rozmawialem wczoraj ze znajomym pracujacym w shellu, w temacie Nigerii nie byl zbyt zorientowany, ale twierdzil ze Shell wychodzi z wiekszej liczby mniejszych projektow, za przyklady podal sprzedaze rafinerii w Szwecji, Portugalii, nawet w Polsce sprzedali Shell Gas Polska, i gromadzi kase na wieksze, gaz z lupkow w Kanadzie, jakis wielki statek do skraplania gazu od razu na morzu gdzies w Australii itp, wiec ten scenariusz wydaje sie malo prawdopodobny, ale kto wie.

W kazdym raze temat KOV - Nigeria wydaje mi sie malo prawdopodobny.

Jutro raport za IV kwartal, pewnie bez rewelacji ale 15.II maja podac wielkosc zamowien z USA na 2 kwartal wiec pewnie od tego bedzie zalezalo zachowanie kursu w najblizszym czasie.

Tak z ciekawosci zajrzalem a tam raport za TRZECIE POLROCZE Anxious www.ruchchorzow.com.pl/?page=r...

I juz po strajku. Ale ceny miedzi nadal w gore.

Strajk się zaczął dziś ale czytałem na guardianie i clarin.cl że strajk raczej nie potrwa długo bo obie strony chcą rozmawiać, a robotnicy nie maja społecznego poparcia bo uważa się że zarabiają nieźle..

Codelco to ok 4% światowej produkcji ale twierdzą że mają trochę surowca na składzie więc strajk narazie nie powinien spowodować problemów z dostawami...

Raczej Chilijskich ;) W Chińskich fabrykach nie ma protestów...

A ktos sie orietuje ile to zatwierdznie raportu trwa? Kiedy mozna sie spodziewac upublicznienia? No i kiedy mozliwe jest IPO?

Info dotyczace oczekiwan klientow ABC Daty http://stooq.pl/n/?f=297246

Pewnie zaczna sie dbre wiesci ze spolki...

Tylko jezeli spotkaja sie w sadzie to na rozstrzygnięcie poczekamy naprawdę długo... Ale w dobra spółkę warto zainwestować na long...

Niby fajny business ale:
Spolka malutka a twierdzi ze ma 10% rynku w europie... Niewielki ten rynek..
W dodatku chce byc europejskim liderem, a korzysta z dystrybucji firmy niemieckiej, ktora tym liderem jest...

Moze to pod jakies info?

Kopex raczej nie mial odpalow sam z siebie...

Wydaje mi się że dwa kluby grajace w tych samych rozgrywkach nie mogą miec jednego właściciela.. tak chyba jest w przepisach UEFA/PZPN. wiec albo Odra albo Ruch...

Swoją drogą tez nie rozumiem po co im to.
To raczej rozrywka dla pasjonatow w stylu Cupiała czy kiedyś Drzymały albo element marketingu Amica, Alianz, ITI (z marnym skutkiem).

Swoją drogą łącząc Ruch, handel piłkarzami i inwestycję z wycinką w w Komi sam nasówa sie płaski dowcip o Grzegorzu Rasiaku ;)

Wydaje mi sie ze dogadac sie musza.
Fortis jest w nienajlepszej kondycji, kasy od centrali nie dostanie bo zbankrutowala, wiec nie moze sobie pozwolic na upadlosc Vistuli, musialby stworzyc rezerwy na ta okazje, co zachwialo by powaznie jego wspolczynnikiem pynnosci (jakos on sie tam fachowo nazywa, jezeli jest na forum jakis bankier to moze pomoc) co grozi nawet zarzadem komisarycznym...
Pytanie tylko do jakiej kwoty kurs moze na tym pociagnac, czy to juz nie jest w cenie. wzrost od 1 z ogonem do 2.6 to juz sporo.

To nie opcja a forward i tylko na 1mln euro a po drodze ma sporo wiecej po nizszym kursie, ale jakis pzytyw jest.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 12 grudnia 2019 17:32:54
Liczba wpisów: 41
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,685 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,55% +33 710,63 zł 53 710,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło