pixelg
RUCHCHORZ - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

RUCHCHORZ [RCW]

AKTUALNY KURS: 0,08 zł (+0,00%) 09-07-2019 15:19
raul07
0
Wpisów: 198
Wysłane: 4 grudnia 2008 20:26:37 przy kursie: 1,84 zł
dzisiaj zadebiutował pierwszy polski klub piłkarski na NC, to nie takie tuzy jak Legia, Wisła ale skromniutki Ruch Chorzów. Jako, że jestem kibicem piłkarskim i to że właśnie usłyszałem że RC chce się wzorować na Realu Madryt(nick zobowiązuje) naszły mnie pewne refleksje, niezbyt głębokie. Nie znam się na branżach tak dobrze jak niektórzy forumowicze, ale o piłce coś tam wiem. I tu właśnie analogia do spółek z innych branż, które często zamiast dobrych fundamentow sprzedaja nadzieje czy marzenia. Czasami mi trudno ocenic prawdopodobienstwo ziszczenia sie prognoz czy zamierzen spółek,ale w tym wypadku widać wszystko jak na dloni- z Ruchu Chorzów wielkiej druzyny nie bedzie. A nawet jesli bedzie to za kilka lat, to jedynie na polskim podworku gdzie na pilce sie nie zarabia, nowej Barcelony czy Milanu z tego nie bedzie. Na to potrzebne sa lata, nowi zawodnicy czy swietny trener nie sprawia, ze druzyna bedzie od razu mistrzem Polski. A na razie nic nie zapowiada, że druzyna zacznie wygrywac ze wszystkimi w Polsce. Głównym udziałowcem jest pan Klimek właściciel Reportera(spółka chciała miec 200mln przychodow i 5mln zysku, ale chyba sie nie uda), czyli do Telefoniki czy ITI "troszke brakuje". Czyli o jakims mega wypasionym budzecie mozemy zapomniec. A bez wielkich pieniedzy druzyny nie zbudujesz(zreszta z pieniedzmi tez nie zawsze-przyklad Górnika Zabrze). Kurde i teraz widze jak na gielde wchodza spolki wcale nie najlepsze, tylko te ktore chca wyciagnac kase od akcjonariuszy(w tym wypadku oferta byla kierowana do 14 inwestorow chyba).
Edytowany: 4 grudnia 2008 22:21

raul07
0
Wpisów: 198
Wysłane: 4 grudnia 2008 20:32:53 przy kursie: 1,84 zł
i jeszcze jedno , namawianie ludzi , ktorzy sa kibicami druzyny do zakupu akcji spolki i mowienie, że kazdy prawdziwy kibic powienen miec akcje i dlugoterminowo je przetrzymywac jest troszke niemoralne, nieuwazacie?

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 4 grudnia 2008 21:37:30 przy kursie: 1,84 zł
ja na szczescie nie jestem kibicem i tego nie kupie.
EEX

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

mkk
0
Wpisów: 477
Wysłane: 4 grudnia 2008 22:51:54 przy kursie: 1,84 zł
A ja patrzę na to inaczej. Może dlatego, że kilka miesięcy temu miałem przyjemność pogadać z Panią Prezes (tak! to kobieta w świecie piłki nożnej) Ruchu Chorzów. Są plusy i minusy. Ale po kolei.
Ruch Chorzów to sportowa legenda, która teraz bidna jest dramatycznie. Budżet 11 mln złotych jest cztery razy mniejszy od największego i około trzech razy od tych zespołów, które liczą się w czołówce ligi. To co ma Ruch starcza jednym słowem na środek tabeli i nic więcej. W piłce nożnej - wbrew opiniom co poniektórych - pieniądze znaczą niemal wszystko. Wygrywają bardzo często najbogatsi, biedni jak im się mocno poszczęści.
Ale wracając, do tego chorzowski klub nie ma własnego stadionu. Gra na stadionie miejskim, który wygląda prawie jak stadion klubu z Kropkowic Górnych - jest zruinowany i mały. Chorzowa oczywiście nie stać na dofinansowanie stadioniu Ruchu Chorzów.
I teraz najlepsze - Ruch z emisji akcji pozyskał 1,8 mln zł. Nawet przy jego budżecie starczy to co najwyżej na waciki... Mało. Po co więc ta zabawa? Ano po to by do przaśnej polskiej ligi wprowadzić nieco ekonomicznego rozsądku. Obecność na giełdzie, nawet jeżeli to NewConnect, wymaga pewnej cywilizowanej sprawozdawczości i kompetencji. Ruch wszedł na NC i nie kryje, że w przyszłości celuje w GPW. Teraz brzmi to trochę śmiesznie, ale jeszcze całkiem niedawno Ruch miał tylko długi i żadnego sponsora. To się zmienia - droga na szczyt jest długa, oj bardzo długa. Ale to tylko pierwszy krok... Ja trzymam za nich kciuki :)

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 6 grudnia 2008 13:18:57 przy kursie: 1,55 zł
Przeczytałem prospekt emisyjny i w zasadzie niewiele można dodać.
Sytuacja finansowa jest tragiczna. Dodatni wynik za 2007 r. można między bajki włożyć.
Ta spółka to zombie, z dziurą w głowie wielkości 5 mln złotych (ujemny kapitał własny). Napędzana jest tylko i wyłącznie dobrymi chęciami oraz zrywem osób zarządzających. Jeżeli nie uruchomi się biznes w kierunku, o którym piszą w prospekcie, to niecałe 2 mln zł z emisji zniknie w okamgnieniu.
Ale ciągle jest szansa. Właśnie takie spółki nadają się na giełdę: na krawędzi egzystencji, ale z wielką szansą na sukces i ogromny wzrost. Bez szans na grosz z banku, ani od aktualnych właścicieli. Tyle zysku ile ryzyka.
Prospekt pisze o tym bardzo szczerze od pierwszej strony, ale jednak kilka istotnych rzeczy jest w nim przemilczanych. Teraz to nie ma znaczenia, próbują rozsądnie sprzątać i redukować bieżące podatki, stąd duże korekty lat poprzednich i zepchnięcie kosztów w tył, co pojawiło się na kapitale. To naprawdę nie zmienia sytuacji firmy.

Nie znam branży aby ocenić wykonalność modelu biznesowego. Patrząc na prognozy przychodów i kosztów stwierdzam, że jedne i drugie są nazbyt optymistyczne. Zarząd zakłada, że będzie żyć z reklamy i sponsorów, oraz z drożejących biletów, a także upłynniać co roku kilku zawodników. No dobrze, tylko kto będzie grał, żeby ludzie kupili bilety i żeby sponsor się im pokazał. Koszty też wyglądają na szybko rozdmuchiwane: więcej pracowników, więcej podróży służbowych, więcej usług obcych - generalnie żeby się wewnątrz żyło lepiej - a na promocję i marketing nadal praktycznie nic.

Palcem na wodzie jest ten biznes pisany. I co najciekawsze, może się udać i być jeszcze lepiej niż w najśmielszych planach. Wystarczy żeby w klubie wychowała się gwiazda, a najlepiej dwie. Jakiś Smolarek, Boruc albo przynajmniej Krzynówek. Bo jedyne czego potrzeba Ruchowi do szczęścia, to żeby zaczęli wygrywać i piąć się w górę. Wtedy miłość kibiców wystrzeli i posypią się pieniądze. Ale to już niech znawcy futbolu powiedzą, czy jest to możliwe.

ps Aha, widzę tam w akcjonariacie zestaw trzech nazwisk z zarządu Pronoksu.
Edytowany: 6 grudnia 2008 13:19

Redwatch
0
Wpisów: 47
Wysłane: 6 grudnia 2008 23:28:50 przy kursie: 1,55 zł
Witam.

Ze zdziwniem przyjąłem informację, że jednak Ruch wejdzie na NC, kilka miesięcy im się przesuneło. Nie trzeba wczytywać sie w prospekt,aby wiedzieć,że jest to raczej niezbyt pociągająca spółka,dodatkowo kogoś poniosla fantazja przy pisaniu psospektu,bo jakby się wczytać głębiej to jedno zdanie wyklucza drugie.

Najbardziej niepokojące są niekłe szanse na poprawę pozycji Ruchu w lidze,ba na wygranie czegokolwiek. O zwyciestwie w śmiesznym PE nawet nie ma co marzyć,o lidze nie wspominając. Nie ma wizji ani na lepsze transfery,ani na modernizacje stadionu. Przez kilka najbliżych lat to będzie zwyczajna egzystencja tego klubu. Środek tabeli i tyle. Zwrócić nalezy także uwagę,że o prymat w lidze walczą już 3 druzyny, coś nieśmiało ale Lech zaczyna coś walczyć. Na ile to będzie udan szarża? czas pokaże. Niemniej w przypadku Lecha istotne jest to ,ze jest tam gwarancja stałych pieniędzy płynących od właściciela, zaplecze w postaci nowego stadionu, plus kibice, ktorzy pieniędzy nie żałują. O sieci scautingu i marketingu jedym z lepszych w kraju. Tak więc Ruch,aby mógł rywalizować conajmniej o PUEFA, musi włączyć się w walkę z tymi trzema zespołami. Do tego jak dodamy Polonie Warszawa, która jest niby słabsza kadrowo od Legii i Wisly, ale nie odnierał bym jej szans na 3 siłę w lidze,zaraz koło Lecha. Chodzą słuchy,że Solorz zamierza także zainwestować w jakąs druzynę, rozgląda się wedgle informacji prasowych za Lechią Gdańsk. Jeśli te informacje się potwierdzą,to będziemy mieć już 4 dobrze zorganizowane kluby w Polsce. Co najważniejsze z zapleczem gotówkowym. Zespołow przybywa a miejsc w europejsich pucharach mamy caly czas tyle samo,czyli mało. A jka wiemy gra w PUEFA daje wpływy z telewizji,kasę z reklam,napędza koniunkturę.
Więc jeśli to wszytko złozymy do kupy,to pozycja Ruchu obecna wydaję się być nienajlpesza,bez perspektyw na przyszłość.
No chyba,że nagle jakiś talent im się objawi i zaczną trzęść ligą, ale w takie bajki to ja nie wierzę. Tak samo naiwne wydaje się być tłumaczenie Prezes klubu,że pieniądze zamierza przeznaczyć na umacnianie pozycji marketingowej klubu.Spójrzmy prawdzie w oczy, nikt nie będzie kupowal koszulek Niebieskich, w Krakoiwe czy Poznaniu lub Wroclawie, o małych miejscowościach nie wspominająć. Ruch poza SLąskiem jest to no name klub. Każdy wie,że istnieje,ale nic poza tym. Dość powiedzieć,że Ruch ma dość dużąkonkurencje w postaci GKS-u Katowiece, Polonii Bytom. Jeśli chodzi o mnie,to odradzałbym inwestowanie zlotowki w ten klub. Interss to żaden.

Manfred
0
Wpisów: 10
Wysłane: 7 grudnia 2008 16:52:43 przy kursie: 1,55 zł
mkk napisał(a):
A ja patrzę na to inaczej. Może dlatego, że kilka miesięcy temu miałem przyjemność pogadać z Panią Prezes (tak! to kobieta w świecie piłki nożnej) Ruchu Chorzów. Są plusy i minusy...................... droga na szczyt jest długa, oj bardzo długa. Ale to tylko pierwszy krok... Ja trzymam za nich kciuki :)

Dokładnie....

Nikt nie namawia do zakupu akcji Ruchu. Ja kupiłem (niewiele), bo jestem fanem klubu i jesli tylko mi czas na to pozwala i jestem w domu, to jade na Cichą.

Na footballu (gpw) trudno zarobić, ale nie o to przynajmniej w tej chwili chodzi. Kto chce, ten cegiełkę może dołozyć, żeby się lepiej poczuć, żeby była szansa, że na stadiony znów będzie można udać się całą rodziną, żeby kibicowanie nie kojarzyło się wciąż z huliganami.

Kupiłem papiery ruchu, raczej symbolicznie, za niewielką (jak na mozliwości) kwotę .... i niech sobie leżą :)

Jak kolega WatchDog dobrze zauwazył, D. Smagorowicz (PRONOX) - przewodniczący rady nadzorczej RUCHU-u zasiada czesto na trybunach.

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 7 grudnia 2008 17:35:19 przy kursie: 1,55 zł
Marzenia,marzenia,marzenia.Co może skłonić do ewentualnego zakupu tych akcji to sentyment,magia nazwy.Ten klub to legenda polskiej piłki.Teraz przyblakła mocno.A w dzisiejszym świecie bez pieniędzy można zapomnieć o sukcesach.Co pozostaje?Budowanie cegiełka po cegiełce.Tylko czy jest na to czas?Sam mam sentyment do tego klubu.Za dzieciaka się chodziło na mecze.Jednak ani myślę kupować.Brak środków.Z tym timingiem debiutu to chyba się konsultowali z wróżką,albo wróżyli z fusów.Jeśli nikt nie chce sponsorowac klubu,a jest bida z nędzą,to zawsze istnieje możliwość debiutu na New Connect.Tu sprzedają marzenia.
"Fortuna favet fortibus"

kyle
0
Wpisów: 48
Wysłane: 7 września 2009 21:06:59 przy kursie: 1,31 zł
kibice Ruchu Chorzów nie wierzą w klub?? Przecież jest teraz wiceliderem ekstraklasy... i mają młodego zdolnego napastnika... nazywa się Artur Sobiech...Whistle
Edytowany: 7 września 2009 21:07

Kilerus
0
Wpisów: 72
Wysłane: 7 września 2009 21:37:14 przy kursie: 1,31 zł
Ja wierze w ten klub:) Wychowalem sie 3 min drogi od nigo i spedzilem na nim pare wspanialch chiwl.Mniej wierze w akcje gdyz płynnosci totalnie brak i z 100 000 zl kurs bym podciagnol z 200%.Cięzko kupic i cięzko sprzedac.Papier nie dla mnie choc mozna by kupic pare sztuk przez sentyment:)

pafalek
0
Wpisów: 7
Wysłane: 7 września 2009 22:41:36 przy kursie: 1,31 zł
Ja właśnie posiadam kilka sztuk tego papieru ze względu na sentyment, od 10 sezonów regularnie bywam na Cichej:) Czytałem ostatnio na stronie Niebieskich, że dzięki wynikom łatwiej prowadzi im sie negocjacje sponsorskie. Myślicie, że pozsyskanie sponsora strategicznego, którego w Chorzowie oczekuje sie od lat, byłoby powodem do znacznego wzrostu cen akcji?

kyle
0
Wpisów: 48
Wysłane: 8 września 2009 02:04:45 przy kursie: 1,31 zł
pafalek napisał(a):
Ja właśnie posiadam kilka sztuk tego papieru ze względu na sentyment, od 10 sezonów regularnie bywam na Cichej:) Czytałem ostatnio na stronie Niebieskich, że dzięki wynikom łatwiej prowadzi im sie negocjacje sponsorskie. Myślicie, że pozsyskanie sponsora strategicznego, którego w Chorzowie oczekuje sie od lat, byłoby powodem do znacznego wzrostu cen akcji?

na giełdzie trudno mówić, że coś stanie się na 100%, ale teoretycznie, gyby taki sponsor się pojawił, to cena akcji powinna wzrosnąć... ale to muszą chłopaki utrzymać formę przynajmniej przez jedną rundę... na razie idzie im całkiem nieźle...

mkk
0
Wpisów: 477
Wysłane: 20 października 2009 14:49:42 przy kursie: 1,40 zł
Ruch Chorzów - zapomniana, ledwo egzystująca spółka na mniej ważnym rynku i do tego o mizernej płynności...

ALBO - Ruch Chorzów - zespół który w tym sezonie gra coraz lepiej - II miejsce w tabeli naszej ligi. Gorszy tylko od Wisły.

Co jest ważniejsze? Panie i Panowie, zapomnijmy o niechęci do sportu i futbolu i spójrzmy na papier fundamentalnie. Może okazać się, że inwestycja w spółkę wcale taka głupia nie jest. Podstawą dla niej są wyniki sportowe, a te z powodów, być może irracjonalnych, ale jednak idą do góry. To świadczy, że znają się na swoim core biznesie, a skoro tak.... to może i jakiś inwestor lepszy się znajdzie i kurs pójdzie do góry.

Poza tym popatrzmy na spółkę od strony technicznej. Coś tam się dzieje - trwa właśnie walka przy niezłej dynamice przy linii trendu wzrostowego zapoczątkowanej 18 marca. Jednym słowem - ciekawostka, której warto myślę się przyglądać. Ostrożnie, ale z uwagą.

kesz
0
Wpisów: 3
Wysłane: 13 listopada 2009 11:00:02 przy kursie: 1,86 zł
będzie dobrze akcji niewiele czas akumulować3some

kesz
0
Wysłane: 13 listopada 2009 14:24:25 przy kursie: 1,86 zł
ładne zysk brawo dla pani prezescthumbright

kesz
0
Wysłane: 15 listopada 2009 12:07:50 przy kursie: 1,86 zł
link do programu tvn turbo nt. ruchu chorzów bardzo edukacyjnie polecam !!!wave hostuje.net/file.php?id=acf6d3...

michalbod
0
Wpisów: 41
Wysłane: 3 lutego 2010 12:32:08 przy kursie: 1,60 zł
Tak z ciekawosci zajrzalem a tam raport za TRZECIE POLROCZE Anxious www.ruchchorzow.com.pl/?page=r...

bernie
0
Wpisów: 414
Wysłane: 3 lutego 2010 16:03:31 przy kursie: 1,60 zł
no nieźled'oh!
Edytowany: 3 lutego 2010 16:09

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 3 lutego 2010 16:12:19 przy kursie: 1,60 zł
michalbod napisał(a):
Tak z ciekawosci zajrzalem a tam raport za TRZECIE POLROCZE Anxious www.ruchchorzow.com.pl/?page=r...

Nie wymagaj zbyt wiele od kopaczy krowiego pęcherza :)
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

magnat
0
Wpisów: 598
Wysłane: 4 lutego 2010 00:01:04 przy kursie: 1,60 zł
dodatkowe dwa minusy tej spółki...

watpliwej jakości towarystwo nim kieruje..... z pronoxu i reportera czyli dwoch bankrutow...

ruch mimo ze powstal jako klub polski w ostatnim czasie sfiksował i duza grupa kibiców probuje przerobic go co najmniej na klub autonomii slaskiej albo o zgrozo na szwabski klub...

dlatego mowie zadnym zakupom akcji NIEEEEEEE

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3