pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kozi76

kozi76

Ostatnie 10 wpisów
Są wyniki za 4q 2010roku.
www.newconnect.pl/?page=1045&a...

honza napisał(a):
Podsumowując:

Wzrost zaangażowania Komputronik SA nastąpił w dniu 2 lutego 2010 r. w wyniku przejęcia 530.000 (pięćset trzydzieści tysięcy) sztuk akcji Techmex S.A.

W trakcie sesji giełdowej zostało sprzedanych 472.791 akcji po średniej cenie 2,27 PLN. Przed sesją w dniu 25-02-2010 Komputronik SA posiadał 472.792 akcje, upoważniających do posiadania 5,65% głosów na WZA, a obecnie Komputronik SA posiada 1 akcję Techmex SA.

To gdzie jest qrwa 63000 akcji. Nie rozumiem co tu się dzieje
Zostawili sobie żeby z rana zaniżyć kurs i odebrać po niższej
Co tu jest grane znikło 63000 papiera i nikt tego nie widzi.
Spalili je czy co, pewnie słupy jutro będą zaniżać ale dużo tego nie mają
Wytłumaczy mi to ktoś czy czegoś nie wiemThink

No proste.Sprzedali wczesniej i nie musieli informowac bo sprzedaz tego 63k akcji nie spowodowała zejscia ponizej progu 5%.Dopiero ostatnia sprzedaz doprowadziła do zejscia poniezej progu i musieli poinformowac rynek.

kraff napisał(a):
Pubish napisał(a):
kozi76 napisał(a):
Pubish napisał(a):
Nie jestem specem od prawa upadłościowego, niemniej fakt, iż SO zwrócił sprawę do SR do ponownego rozpoznania, zupełnie o niczym nie świadczy i niczego nie przesądza.
Po pierwsze, trzeba mieć świadomość, iż SO mógł uwzględnić zażalenie i sam podjąć decyzję o zmianie upadłości likwidacyjnej na układową. Nie zrobił tego. PRAWDOPODOBNIE zatem postępowanie w I instancji obarczone były jakimiś brakami - dlatego sprawa została zwrócona. Braki te mogą być jednak czysto formalne i SR po uzupełnieniu sprawy ponownie wyda postanowienie o upadłości likwidacyjnej. Być może za zwrotem sprawy stoją jednak merytoryczne argumenty, o których pisze zarząd i wierzyciele. Być może jest to tylko gra na zwłokę poprzez stosowanie rozmaitych "trików" procesowych. Cokolwiek będzie można powiedzieć, kiedy zostanie wydane uzasadnienie środowego postanowienia.

W swoim poscie poruszyłes kilka ciekawych kwestii,które daja do mysleniaThink
W takim razie trzeba czekac na uazasadnienie środowego postanowienia.Ile jest czasu na wydanie takiego uzasadnienia i poźniej podanie go do publicznej wiadomości.Orientujesz sie może?

Żeby nie być gołosłownym, art. 268 prawa upadłościowego i naprawczego:
Jeżeli sąd ogłosił upadłość obejmującą likwidację majątku upadłego, propozycje układowe mogą zgłosić upadły oraz syndyk i rada wierzycieli. Sąd zmieni postanowienie o ogłoszeniu upadłości obejmującej likwidację majątku upadłego na postanowienie o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu, jeżeli są podstawy do takiej zmiany.

Natomiast, jeżeli chodzi o samo postępowanie po złożeniu zażalenia, to zgodnie z art. 386 i 387 k.p.c. w zw. z art. 397 par. 2 k.p.c., sąd drugiej instancji może uchylić zaskarżony wyrok i przekazać sprawę do ponownego rozpoznania tylko w razie nierozpoznania przez sąd pierwszej instancji istoty sprawy albo gdy wydanie wyroku wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego w całości. Na sporządzenie uzasadnienia Sąd drugiej instancji ma dwa tygodnie, jednak jest to tzw. termin instrukcyjny, w związku z czym, jeżeli zostanie on przekroczony, to... nic się nie stanie ;). Pozostaje cierpliwie czekać.

No i jeszcze jeden myk: uzasadnienie przesyła się stronom postępowania, które tego zażądały (zażądały pewnie wszystkie). Ale z samych przepisów k.p.c. nie wynika konieczność jego upublicznienia - zatem teoretycznie szeroka gawiedź może się nigdy nie dowiedzieć, co w uzasadnieniu było (no chyba, że opublikowanie uzasadnienia będzie wynikało z obowiązków Techmeksu jako emitenta).

Nadto trzeba nadmienic, iz Komputronik byl w posiadaniu 530.000 akcji, wiec 60K sprzedal duzo wczesniej, DLACZEGO? a tym bardziej, ze byl w posiadaniu pozytywnej informacji już od 12 lutego 2010, kiedy to Sąd Rejonowy w Bielsku Białej VI wydział gospodarczy (ten sam co ogłosił upadłość) postanowił wstrzymać likwidację masy upadłości do czasu uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości.

PROSTE POTRZEBUJA KASY! KOMPUTRONIK SAM MA PROBLEMY WIEC NIE WIEM SKAD DOMYSLY, ZE KOMPUTRON MOZE PRZEJAC TECHMEXA. JAK WYZEJ PISALEM LICZE NA Fundusz Templetona

To że Komputronik ma sam problemy finansowe to pisałem we wcześniejszych postach i jak sam zauważyłes to juz wczesniej sprzedał 60k akcji w okolicy 1,30zł.Czyli sami zobaczcie jakie tam jest cisnienie na kase.Jak zauwazyłes...wystarczyło poczekac 2tyg i dostali by prawie 2razy tyle kasy ze te 60k akcji.Wynika z tego ze te 78k zł dla Komputronika to moze byc w obecnej chwili kupa kasy,skoro posuneli sie do sprzedania tych akcji a wiedzieli ze 24 lutego kurs napewno wyskoczy do góry.Poza tym płacą miesiecznie rate 700k zł co w obecnej sytuacji jest bardzo duzym obciazeniem.Do tego jak wiadomo to dla handlu 1q bywa słaby,a dla sprzedazy komputerów to raczej napewno jest kiepski kwartał.

Panowie kraff i Pubish bardzo dziekuje za merytoryczne wypowiedzisalute

Dzisiaj na forum Parkietu ukazał sie dosc ciekawy post internauty aifedar-a:

Cytuje:

"
Wysłany: Sob, 27 Lut 2010, 10:16
Gra w gamboni trwa nadal

1/ Ani Komputronik, ani Karen, ani Techmex, ani żaden z wierzycieli nie raczył poinformować akcjonariuszy , że już od 12 lutego 2010 Sąd Rejonowy w Bielsku Białej VI wydział gospodarczy (ten sam co ogłosił upadłość) postanowił wstrzymać likwidację masy upadłości do czasu uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości.
Dopiero w dniu 26 lutego tylko Techmex raczył podać ten komunikat do publicznej wiadomości...

trzeba przyznać, że wszyscy zainteresowani potrafili trzymać język za zębami,niesamowite...
dlaczego ? żeby kurs za szybko nie poszedł do góry ? z innych przyczyn ?

tak więc, do 24 lutego panowała cisza, przerwana uchyleniem upadłości likwidacyjnej przez Sąd Okręgowy w Bielsku Białej...
śmiem twierdzić, że o takiej decyzji ONI wszyscy wiedzieli już wcześniej...

2/ Notarialne uzgodnienia
"...Złożyliśmy notarialnie potwierdzoną informację, że gros wierzycieli, w tym banki i spółki publiczne, popiera nasze starania o układ..."
Notarialnie oznacza, że wierzyciele i dłużnik podjęli WSPÓLNIE strategiczne decyzje co do dalszego scenariusza wydarzeń na spółce

3/ Komputronik-sprzedaż akcji
Możliwe, że jak pisze cukier, kłopoty finansowe Komputronika spowodowały sprzedaż akcji, tym bardziej, że 50 k ( z puli 520 k) srzedali po ok. 1,3x zl, a wiedząc o wstrzymaniu likwidacji mogli troszkę jeszcze poczekać i sprzedać te 50k o 1 zł wyżej
Sprawdziłem, Komputronik płaci ok. 700k raty kredytu miesięcznie kredytu inwestycyjnego, a 19 lutego zrolował o 3 miesiące nastepny kredyt, który mieli splacić 20 lutego.
Tak więc finansowa sytuacja Komputronika jest nieciekawa, ale maja te 25 % serca Techmexa, i to jest rzeczywista wartość.

4/ Co dalej ?
Już widać, że wierzyciele i dłuznik grają razem, a pozostały akcjonariat będzie dostawał takie infa jakie im pasują..., im nie nam, a kto wyciągnie odpowiednio wcześniej prawidłowe wnioski ten... , i nie napinać się tak akcjonariacie, bo to nie Wy to rozgrywacie "

Macie moze jakąś teorie do tego co zostało napisane w powyższym poscie? Według mnie duzo moze byc w tym prawdy...ale na razie to raczej domysły.

Pubish napisał(a):
Nie jestem specem od prawa upadłościowego, niemniej fakt, iż SO zwrócił sprawę do SR do ponownego rozpoznania, zupełnie o niczym nie świadczy i niczego nie przesądza.
Po pierwsze, trzeba mieć świadomość, iż SO mógł uwzględnić zażalenie i sam podjąć decyzję o zmianie upadłości likwidacyjnej na układową. Nie zrobił tego. PRAWDOPODOBNIE zatem postępowanie w I instancji obarczone były jakimiś brakami - dlatego sprawa została zwrócona. Braki te mogą być jednak czysto formalne i SR po uzupełnieniu sprawy ponownie wyda postanowienie o upadłości likwidacyjnej. Być może za zwrotem sprawy stoją jednak merytoryczne argumenty, o których pisze zarząd i wierzyciele. Być może jest to tylko gra na zwłokę poprzez stosowanie rozmaitych "trików" procesowych. Cokolwiek będzie można powiedzieć, kiedy zostanie wydane uzasadnienie środowego postanowienia.

W swoim poscie poruszyłes kilka ciekawych kwestii,które daja do mysleniaThink
W takim razie trzeba czekac na uazasadnienie środowego postanowienia.Ile jest czasu na wydanie takiego uzasadnienia i poźniej podanie go do publicznej wiadomości.Orientujesz sie może?

Komputronik potrzebuje kasy bo jest pusty w pysk a sam ma długi.
Tak jak pisałem strone wczesniej...info ma wydzwiek negatywny,a tak na logike to jest neutralne.Ktoś spyta dlaczego nie trzyma akcji do rozstrzygniecia sprawy w sądzie.Odp jest prosta.Potrzebuje na gwałt kasy.
Najwazniejsze w tym wszystkim jest to,ze Sąd cofnął sprawe do ponownego rozpatrzenia.Musiały byc w miare mocne argumenty zeby odrzucic wniosek.Inaczej byłoby pozamiatane.Sprzedaz akcji przez Komputronika moze byc dobrym pretekstem zeby uwalic troche kurs i zrobic zakupy.

mathu napisał(a):
kozi76 napisał(a):
Nastepna sprawa to ulica tego wszystkiego wczoraj i dzisiaj raczej nie odebrała chociaz gro akcji było mielone przez DT.

Najlepszy argument ever.

A pierwszego grudnia to kto niby odbierał?

Odpowiem od razu - odbierała chciwa ulica.

Dobra odbierała ulica papier.Niech tak bedzie.

Mam prośbe:Jak sie odnosisz do mojego postu to do całosci a nie do tego co jest wygodne dla Ciebie.

A wiec jak z tym wałkiem?

Maniek napisał(a):
kozi76 napisał(a):
mathu napisał(a):
Takiego wałka to nawet ja się nie spodziewałem...

Jaki wałek? oszukali kogos czy co? kase potrzebowali i sprzedali...mieli do tego pełne prawo.Info oczywiscie ma negatywny wydzwiek,ale wcale sie nie zdziwie jak zbija w poniedziałek na open kurs i odbiora akcje i dadza np. za kilka dni komunikat ze odkupili.Nastepna sprawa to ulica tego wszystkiego wczoraj i dzisiaj raczej nie odebrała chociaz gro akcji było mielone przez DT.
Do rozprawy napewno bedzie bujałoblackeye

Nie obraź się ale myślę ze to są tylko pobożne życzenia.

Nie mam sie czym obrażac,bo przedstawiłem jeden ze scenariuszy jaki tutaj moze byc grany a nie pobożne zyczenie.
I nie wierze ze do kolejnej rozprawy kurs spadnie do okolic 1,3zł.Papier na bank bedzie grany tylko pytanie z jakich poziomów.
Zeby było jasne mam akcje zakupione dzisiaj po 2.15zł.

mathu napisał(a):
Takiego wałka to nawet ja się nie spodziewałem...

Jaki wałek? oszukali kogos czy co? kase potrzebowali i sprzedali...mieli do tego pełne prawo.Info oczywiscie ma negatywny wydzwiek,ale wcale sie nie zdziwie jak zbija w poniedziałek na open kurs i odbiora akcje i dadza np. za kilka dni komunikat ze odkupili.Nastepna sprawa to ulica tego wszystkiego wczoraj i dzisiaj raczej nie odebrała chociaz gro akcji było mielone przez DT.
Do rozprawy napewno bedzie bujałoblackeye

Witam,

Ukazała sie rekomendacja i w sumie to nie wiem czy to dobrze czy źle confused2
Wydaje mi sie ze papier fajnie jest akumulowany i czy ta rekomendacja jest w tym momencie potrzebna?
Gdyby na stałe doszło do zmiany trendu to na long termin papier moze dac sporo zarobic.
Poniżej wklejam rekomendacje.

DI BRE podwyższył rekomendację Sygnity do "kupuj", cena docelowa 18,1 zł

PAP - Biznes
21 Gru 2009, 16:58
Cytat:
21.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 15 grudnia podwyższyli rekomendację dla Sygnity do "kupuj" z "trzymaj" poprzednio, ustalając cenę docelową akcji spółki na 18,1 zł.
"Byt Sygnity co prawda wciąż wydaje się niepewny, a głównymi czynnikami ryzyka są konieczność rolowania zadłużenia na początku przyszłego roku oraz sfinansowania kar umownych, na które spółka utworzyła rezerwy w drugim kwartale" - napisano w raporcie.

"Mimo to relacja potencjalnego zysku do ryzyka wydaje nam się atrakcyjna biorąc pod uwagę szanse na poprawę osiąganych wyników płynące z wdrażanego w spółce programu oszczednosciowego, obserwowanej poprawy backlogu oraz bardzo realnego naszym zdaniem uruchomienia dużych przetargów publicznych" - dodano.

Raport wydano przy kursie akcji Sygnity na poziomie 14,15 zł, a w poniedziałek na zamknięciu kosztowały one 15,6 zł.(PAP)

10.12. Warszawa (PAP) - Sąd Wojewódzki w Łodzi uwzględnił apelację wniesioną przez Sygnity i nakazał ARiMR zwrot na rzecz spółki 8,64 mln zł z odsetkami ustawowymi, tytułem nienależnie pobranych kar umownych - wynika z informacji PAP. Rzecznik Sygnity podał, że według wyliczeń spółki agencja musi jej zwrócić około 12 mln zł, z tego 5 mln zł ma otrzymać Techmex.

"Sąd Wojewódzki w Łodzi uwzględnił apelację wniesioną przez Sygnity i nakazał ARiMR zwrot na rzecz spółki kwoty 8.637.251,81 zł z odsetkami ustawowymi od dnia 16 sierpnia 2006 r. tytułem nienależnie pobranych kar umownych. Jednocześnie Sąd oddalił apelację wniesioną przez ARiMR" - powiedziało PAP źródło.

Rzecznik Sygnity Michał Michalski potwierdził informacje PAP.

Do czasu publikacji depeszy nie udało się otrzymać komentarza w tej sprawie od ARiMR.

Środowy wyrok sądu jest prawomocny. ARiMR przysługuje prawo do skargi kasacji do Sądu Najwyższego.

Sygnity wystąpi do ARiMR o zwrot nienależnie naliczonych kar w zasądzonej przez sąd wysokości.

"Według naszych wyliczeń z odsetkami będzie to kwota około 12 mln złotych. Z tego, na mocy umowy między spółkami, mniej więcej 5 mln zł otrzyma Techmex" - powiedział Michalski.

"Kwota, która pozostanie w spółce wpłynie na wynik netto, ale wiążące decyzje podejmiemy w momencie, kiedy pieniądze wpłyną na nasze konto, po konsultacji z audytorem" - dodał.

Sprawa sporu Sygnity vs. ARiMR sięga 2005 r. W sierpniu 2005 r. Computerland zawarł umowę z ARiMR, w ramach której miał przeprowadzić w latach 2005-2006 kontrole wskazanych losowo gospodarstw, objętych programem dopłat bezpośrednich z funduszy Unii Europejskiej. Termin wykonania prac dla ARiMR upłynął 30 września 2005 roku. Do wykonania umowy w charakterze kluczowego podwykonawcy Computerland zaangażował Techmex.

W styczniu 2006 r. Agencja poinformowała o odstąpieniu od części umowy, wraz z roszczeniem zapłaty kar umownych w wysokości 10,38 mln zł, ze względu na opóźnienia w wykonaniu prac.

W związku z roszczeniami ARiMR, Computerland utworzył 10 mln zł rezerwy w ciężar wyników 2005 r.

Ponieważ nie powiodły się próby polubownego rozstrzygnięcia sprawy, na początku 2008 r. trafiła ona na drogę sądową.

W maju 2009 r. Sąd Okręgowy w Łodzi nakazał ARiMR zwrot na rzecz Sygnity 7,5 mln zł niesłusznie naliczonej kary. Zarówno ARiMR, jak i Sygnity wniosły apelację od tej decyzji do sądu wojewódzkiego.(PAP)

andnat napisał(a):
polmoney napisał(a):
o to mi chodzi, wiem że 7 dni ale dokłanie od kiedy - ale wychodzi, że dziś po sesji mógłoby być info. Ale czy czekaliby do ostatniej chwili?
Już pisali na ten temat, że jak sprawa niejawna to 7 dni od daty dostarczenia

Te 7dni to jak leci czy tylko dni robocze sie liczą?

topol2 napisał(a):
Coś musi w tym być. Kolega ma franczyzę z tej firmy. Ma punkt w City Point. Płaci miesięcznie 444 zł/m2 i dobrze prosperuje. Widziałem też stoiska w Tesco. Coś w tym musi być, bo ludzie chcą żyć i nie chcą się truć.

Mam do Ciebie jedno pytanie:Czy ty wogole wiesz o co od jakiegos czasu chodzi ze społka FDT? Słyszałes o odwrotnym przejeciu itd?

irfy napisał(a):
majama napisał(a):
W sumie to już historia, ale zgadzam się z trescia tego artykułu w gazecie:
Skarbie, nie powtórz błędów z oferty PGE
Zrobiono nas w konia, co kazdy zauważa w komentarzach.

Mam akcje z emisji pierwotnej ale wyraźnie taniej dokupiłem je teraz na rynku, więc cała zabawa w kredyty nie była warta uwagi.

A czego się spodziewałeś? Kto miał niby kupować te akcje w takich ilościach, żeby wzrosły do 28 - 30 zł, na co liczyła przecież (przynajmniej w skrytości ducha) większość indywidualnych? Fundusze? A po co? Przecież wiedzieli, że zagraniczny kapitał spekulacyjny będzie sprzedawał, żeby szybko zrealizować zyski i iść gdzie indziej. Indywidualni? Ho ho - bez gigantycznych kredytów bankowych nie mają, jak widać, takiej siły. Instytucje? A toż przecież dostali 85 % emisji, starczy im. Więc walor spada. Mnie osobiście cieszy taka sytuacja, bo może dzięki temu w przyszłości cyrki z lewarami będą mniejsze (bo nie sądzę, żeby nie było ich wcale). Ewentualną farsę da się zresztą łatwo przewidzieć - ja na ten przykład zawsze uważnie wsłuchuję się we wszelkie oferty przeróżnych nagabujących mnie telefonicznie bankowych akwizytorów, tylko po to, żeby potem skrzętnie unikać tego, na co naganiają Whistle

Niedługo po debiucie PGE na GPW był w TVNCNBC Biznes wywiad z byłym prezesem giełdy panem W.Rozłuckim.Było poruszanych wiele tematów a jednym z nich był właśnie temat lewarów.
I pan Rozłucki powiedział ze powinnismy brac przykład np. z Francji (o ile dobrze pamietam),gdzie każdy indywidualny inwestor bez zadnych kredytów i ewentualnych redukcji moze kupic w ofercie pierwotnej akcje społki X powiedzmy za kwote 30-50tyś. zł.I czy to wykorzysta czy nie to juz jego sprawa.Natomiast powyzej okreslonej kwoty niech sie lewaruja i nastepują redukcje.Według mnie rozwiazanie bardzo przytomne i na swój sposob sprawiedliwe.
Ciekawe co na to władze GPW?

P.S.Nie sledze watku PGE na bieżąco także wybaczcie jezeli juz ta sprawa była poruszana.

Pozdrawiam hello1

Dajcie już spokój z tą strona internetową.Ja klikam teraz w link i nie ma problemu a korzystam z Explorera.
Strona tutaj jest najmniej wazna i gdyby mieli ją stracic to z 10 dni temu mozna było ja przejac.
Nie chce byc upierdliwy ale tak na moje to zostało kilka osob na peronie i teksty o działaniu strony internetowej naprawde są smieszne.
Najpierw proponuje sprawdzic 3 razy nim sie cos chce napisac,no chyba ze to ma inny cel.Ale to chyba nie to forum.hello1

Maciek1981 napisał(a):
http://techmex.com.pl/

Twój link faktycznie nie działa,ale to link a nie stronablackeye

Sprawdz ten www.techmex.com.pl/default.asp...

siwy napisał(a):
danek197 napisał(a):
nie naganiamy na walorek prosze Pana Skotan mozma brackolo 2,15/2,20

Każda cena jest dobra.
wave

Pewnie że tak...tylko pytanie czy do kupowania czy do sprzedawaniawave

Maciek1981 napisał(a):
strona internetowa przestała działać...

Ja teraz odpaliłem i działa...dziwne...

W nadchodzacym tyg jedno słowo ze zaczynaja sie dogadywac z bankami a przede wszystkim ING i winda do nieba moze byc konkretna.

Wziąłem dzisiaj troche poniżej 5zł,ale ta świeca na wykresie nie wyglada niestety najlepiejangry5
Szeroki rynek fatalnie dzisiaj sie zachował i szczerze powiem że troche sobie teraz pluje w brode że łapałem dzisiaj akcje...
Jest ktoś z forum jeszcze na pokładzie POL?

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 25 / 2008
Data sporządzenia: 2009-05-07
Skrócona nazwa emitenta
ZREMB-CHOJNICE S.A.
Temat
Nabycie akcji.
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Treść raportu:
Zarząd Zakładu Budowy Maszyn "ZREMB-CHOJNICE" S.A. informuje, że w dniu 06 maja 2009r. otrzymał zawiadomienie od Pani E. Sjoblom o przekroczeniu przez nią 12% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu ZBM "ZREMB-CHOJNICE" S.A.
Zmiana liczby głosów nastąpiła poprzez nabycie przez Panią E. Sjoblom w dniu 05 maja 2009r. w transakcji pakietowej 125.000 akcji ZBM "ZREMB-CHOJNICE" S.A.
Przed zajściem w/w czynności Pani E. Sjoblom posiadała 3.733.468 akcji ZBM "ZREMB-CHOJNICE" S.A, co stanowi 11,85% kapitału zakładowego i uprawniało do 11,85% głosów na WZA ZREMB.
Obecnie Pani E. Sjoblom posiada 3.858.468 akcji ZBM "ZREMB-CHOJNICE" S.A., co stanowi 12,25% kapitału zakładowego i uprawnia do 12,25% głosów na Walnym Zgromadzeniu ZBM "ZREMB-CHOJNICE" S.A.
W okresie kolejnych 12 miesięcy od dnia złożenia powyższego zawiadomienia Pani E. Sjoblom rozważa zwiększenie jak i zmniejszenie zaangażowania w ogólnej liczbie głosów w ZBM "ZREMB-CHOJNICE" S.A.

Zerknijcie jaki tu jest ffBoo hoo!
Tutaj kiedys może być niezła jazda jak mama z synem zaczną bujaćThink

Interesuje się ktoś może spółką?
Podczas poprzedniej hossy dała sporo zarobić...obecnie zapomniana,ale co nie znaczy że taka znów beznadziejna;)
Dzisiaj chyba powinny być wyniki binky

buldi napisał(a):
Sidoma 8 bazuje na innej wersji Javy, poza tym:

"W związku z powyższym zachęcamy do dokonania jak najszybszej konwersji do nowej - wersji ósmej systemu SidomaOnLine. Ponieważ system SidomaOnLine wer.8 jest oparty na najnowszych rozwiązaniach technicznych, zlecenia złożone w wersji 7 nie mogą być anulowane, ani modyfikowane w wersji 8. W związku z tym sugerujemy przed dokonaniem konwersji do wersji 8, anulowanie wszystkich zleceń w SidomaOnLine wer.7 i ich ponowienie w wersji 8."

to ze stronki www.ingsecurities.pl/ing_sidom...

Nie żebym lobbował za 8, tylko może z tego powodu miałeś kłopot z anulawaniem zlecenia?

Warto sprawdzić

Na pewno nie z tego powodu nie mogłem anulować zlecenia ponieważ wtedy nie miałem wygenerowanego klucza do 8 i korzystałem z wersji Sidomy7.
Zresztą nigdy nie składałem zlecenia jak dotąd na sid8 ponieważ po niecałych 2 sesjach wróciłem do 7.
Pozdrawiam

ronin napisał(a):
Ja jestem w BM BPH i generalnie jest ok za najwyższy pakiet nic nie płace zmniejszyli mi nawet z 0.38 na 0.35% ale składanie zlecen to koszmar wyskakuje mi dodatkowo okno banku (do niczego nie potrzebne i przysłania cały ekran), błędy w podawaniu kursu rzeczywistego wykresy się zacinają. Trzeba robić miliony kombinacji po otwarciu NLO3 by to chodziło jak należy jestem po prostu tym zmęczony z tąd to pytanie o Sidome. Wiem że DM BOŚ ma też ten program NLO3 ale nowszą i doskonalszą wersje (Pakiet zielony pełen) i oglądając demo jest tam wszystko lepiej działające nawet składanie zleceń. Czasami musze sprzedawać PKC bo zanim wpisze hasło i ponownie zmienie cene to już jest za późno d'oh!

Zobacz sobie demo systemu Sidoma na :

http://www.ingsecurities.pl/main.xml

prosto sie składa zlecenia i ogolnie Ok z tym ze czasami są problemy z łącznoscią.

buldi napisał(a):
Może masz rację, ale o ile mi wiadomo dni sidomy 7 są już policzone i wszystkie nowe konta nie mają już do niej dostępu.

Tego nie wiem czy sa policzone...Masz jakies info z ING?
Ja mam dosc długo konto w ING...i niestety ale spierniczyli na wielu płaszczyznach 8.Chcieli ulepszyć a wyszło jak wyszło.
Odnosnie nowych kont to nie sadze zeby były problemy z korzystaniem z 7.Jezeli masz konto w ING to wchodząc na:
http://www.ingsecurities.pl/main.xml
masz logowanie do 7 i do 8.Jest potrzeba wygenerowania 2 kluczy.
Ja 2 miesiace temu przeszedłem z 7 na 8 i po 2 sesjach sie zdenerwowałem i wygerowałem nowy klucz do 7 i tam smigam.Jednoczesnie ciągle moge sie logowac rownież do 8.
Jeśli znasz kogoś z ING to podpowiedz im żeby nie wyrzucali 7 ponieważ stracą troche klientów,bo sporo ludzi jest niezadowolona z 8.
A tak poza tym to niech bedzie mniej tych usterek w czasie sesji,albo (dziwnych)? przerwangry5

Ja korzystam z Sidomy7 i tylko ta wersje preferuje.
Dla mnie 8 jest lipna (zresztą nie tylko Ja jestem takiego zdania).
Potwierdzam jednoczesnie fakt ze sie zacina jak i 7 tak i 8.Kiedys sprawdzajac popyt na fixie, nie mogłem anulować zlecenia.Akcje sie sprzedały...Jedno pismo,drugie i oczywiscie moja wina była....szkoda gadać.Dla mnie sama platforma jest OK.Sidoma tylko 7,bo 8 jest niedopracowana.Co do prowizji,to raczej wszedzie są zbliżone...A jeżeli nawet ciut niższe to trzeba płacić za coś innego albo mieć duży obrót w skali miesiaca.Niestety ale nic za darmo.Pozdrawiam3some

Ukazał się wczoraj raport za 4q.Niestety ale są straty crybaby
WD jakbyś mógł kilka zdań napisać odnośnie tego raportu to będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Jest info ;)

Raport bieżący 7/2009

Zarząd POL-MOT Warfama S.A. z siedzibą w Dobrym Mieście zawiadamia, że w dniu 13 lutego 2009r. złożył Bumar sp. z o.o. wiążącą ofertę (Oferta) zakupu wybranych składników majątku Ursus sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i Ursus Komponenty sp. z o.o. w Warszawie.

Złożenie ww. Oferty nastąpiło w wyniku przeprowadzonych badań (due dilligence) i prac przygotowawczych do zawarcia umowy sprzedaży składników majątku Ursus sp. z o.o. i Ursus Komponenty sp. z o.o., o których Emitent informował w raporcie bieżącym nr 2/2009.
Oferta zawiera propozycję zawarcia umowy znaczącej w rozumieniu § 2 ust. 1 pkt 51 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych gdyż proponowana cena zakupu przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta.
Jednocześnie Zarząd Emitenta informuje, że wyznaczono jednomiesięczny termin, w ciągu którego Emitent będzie oczekiwał odpowiedzi na złożoną Ofertę.

kom espi mra

Ciekawe co z tego wyjdziebinky

mihara napisał(a):
bedzie 1 zl? jeszcze dzis wczesniej pisalem ze moze 0,8 w czwartek, teraz sam juz nie wiem... gdzie jest koniec gorki?

podzieli sie ktos z bardziej doswiadczonych jakas opinia ile jeszcze w gore?
mysle ze do 1 zl dobijemy. pytanie ile zysku prezes wykrecil w sumie 1 zl to tez zysk.

Ja stawialem jeszcze po dzisiejszej sesji ze do czwartku 1zeta,ale jak zobaczylem na Stany to sam nie wiem co to teraz bedzie:blackeye:

przemek_f napisał(a):
xavi napisał(a):
Problem z takimi spółkami jak Mera polega na tym, że może i one nie mają żadnych problemów finansowych i rozwijają się w dobrym kierunku ale jest to spółka z rynku na którym nie ma zbyt dużej płynności to raz, a dwa skoro spółka spadła już 75% od debiutu to dlaczego ma nie spaść kolejne 20% skoro tamten 75% spadek nie był spowodowany żadnymi przesłankami fundamentalnymi. Więc warto się zastanowić w przypadku takich spółek czy nie lepiej poczekać na "lepsze czasy" i powiedzmy kupić po 2pln, niż kupić po 1,22 i mieć w portfelu, gdy powiedzmy nagle spadnie, nie wiedzieć czemu o 20% co na tym rynku nie jest rzadkością.

Miałeś rację xavi, ale to co się dzieje z tą spółeczką to już paranoja.
Z tego co policzyłem C/Z 3,28; C/WK 0,24; C/P 0,24 + oficjalny komunikat o braku umów na kontrakty walutowe. A ona dalej chce spadać.

Witam!
Nic szczególnego według mnie sie nie dzieje.Fund sypie i tyle.Społka OK,ale z rynkiem nie ma co walczyc.Jeszcze troche maja do wysypania,takze raczej na pewno jeszcze spadnie.Według mnie jedna z kilku gwiazd NC przyszłej hossy.Ustawiac kosze na 50gr i nizej...powinno wpasc:albino:
Pozdro

Tematu bioenergii w WFM nie znam i dopiero co przeczytałem jak ukazało sie 2 dni temu info.Mnie sie pomysł również podoba.Konkurencji bardzo duzej nie ma.ELS,Skotan...???Poza tym bioenergia moze byc podaczas najblizszej hossy na topie.Kiedys internet,deweloperka a teraz moze energia odnawialna.Zobaczymy.Spółką powiem szczerze interesuje sie od jakiś 2 miesiecy.Troche sie musze wbić w temat.Mało akcji,ale i tez obroty nie za duze na papierze.Zobaczymy jak tam wyniki za 4q.
Tak na marginesie to gdzies czytałem ze rolnicy w 4q mieli problemy z dotacjami,także to tez może miec wpływ na wyniki.
Pozdro.

dariusz72 napisał(a):
Przejrzałem pobieżnie raport za 3kw,opcje mają,były prezio zawarł i dał drapaka,kozi76 wiesz coś więcej o tych opcjach?

tutaj był komunikat odnosnie artykuły w prasie:

Raport bieżący nr 39 / 2008
Data sporządzenia: 2008-11-28
Skrócona nazwa emitenta
POL-MOT WARFAMA S.A.
Temat
Oświadczenie Zarządu Emitenta w sprawie artykułu prasowego zatytułowanego "Ropczyce mają zapłacić 19,5 mln zł" , który ukazał się w gazecie PARKIET wydanie II z dnia 28 listopada 2008r.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd POL-MOT Warfama S.A. z siedzibą w Dobrym Mieście w nawiązaniu do artykułu prasowego zatytułowanego "Ropczyce mają zapłacić 19,5 mln zł", który ukazał się w gazecie PARKIET wydanie II z dnia 28 listopada 2008 roku oświadcza że:
1. Dzięki działaniom nowego Zarządu POL-MOT Warfama S.A. udało się zminimalizować stratę z tytułu zawartych opcji walutowych o ponad 30%, zmniejszając ją do wysokości 1 995 862,56 PLN po III kwartałach 2008 roku.
2. Na dzień 28 listopada 2008 roku POL-MOT Warfama S.A. nie ma otwartych pozycji na opcjach walutowych.
3. Zarząd POL-MOT Warfama S.A. nie przewiduje jakichkolwiek strat z tytułu zawartych transakcji na opcjach walutowych w IV kwartale 2008r.

Jarbas napisał(a):
Prom wystartował, było do przewidzenia bo nie pierwszy raz i nie ostatni. Kto pilnował załapał się na statecznik ;)
Przy tej wysokości lotu to raczej wychodzi się z inwestycji niż wchodzi - ale każdy ma swoje strategie

poszło smieszne info o godz.13 i zaczeła sie jazda...jutro podbitka z rana i trza wywalac,bo strach z tym na dłużej pozostać
no chyba ze bedzie ostra jazda i poleci powyzej 2 zeta,ale bardzo duze ryzyko...takze trzebac samemu ocenic co robić dalej:binky:

dariusz72 napisał(a):
Po dzisiejszym komunikacie o wejsciu w bioenergie rozważam zakup pakieciku,fajnie,że kupują coś teraz a nie w szczycie cyklu gospodarczego,obecne wyceny spółek niepublicznych też zleciały i firmy,które teraz inwestują bądź mają zamiar mogą w przyszłośći dać godziwą stopę zwrotu.

Spółka została mocno przeceniona...zresztą nie ona jedna...c/wk 0,23 także nie jest zle...ciekawe czy w tym roku będą płacic dywidendę...jezeli bedzie powtórka i przegłosują około 13-14gr za akcje to bedzie bajkaBoo hoo!
Z drugiej strony moze być wezwanie i tez może chodzić o jak najniższą średnią...Pozostaje ewentualne przejecie Ursusa no i wyniki za 3 tyg. za IV kwartał 2008roku...Także jest pod co grać.Sukcesywnie zwiekszam zaangażowanie:-$
Jutro albo w piatek moze byc lekka jazda:binky:

Witam!

Nie widze wątku,więc postanowiłem założyć.Oto kilka podstawowych informacji o spółce.

Pol-Mot Warfama SA wchodzi w skład grupy kapitałowej Invest-Mot Sp. z o.o. Grupa specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W skład Grupy wchodzą m.in. spółki POL-MOT WARFAMA S.A. z siedzibą w Dobrym Mieście, FMR POL-MOT Opalenica Sp. z o.o. z siedzibą w Opalenicy. od 2005 roku współpracuje z chińskim koncernem Shandong Foton Heavy Industries Co., Ltd w zakresie dystrybucji maszyn na rynku polskim i rynkach ościennych.

Procent głosów w posiadaniu dużych akcjonariuszy 74.72% Free float: 25.28%

Kapitalizacja: 14 638 800zł. przy kursie 0,66zł Liczba akcji: 22 180 000

Teraz plotki ,które krążą po forach a w których według mnie moze byc troche prawdy;)

"Największy udziałowiec posiada prawie 62% akcji (zwiększył zaangażowanie) a kwestią czasu jest kiedy uzbiera do 66%.
Spółka wraz z Bumarem chce przejąć Ursus.
Chodzą słuchy, że BUMAR na plecach Wafarmy chce wejść na gieldę.
Fuzja wisi w powietrzu. "

Na potwierdzenie tego co wkleiłem z innego forum,to znalazłem info że w grudniu głowny udziałowiec zwiększył zaangażowanie:

Pol-Mot Holding SA, Warszawa: liczba akcji 13 732 242(61.91%)
liczba głosów 13 732 242 (61.91%) dane na 2008-12-19.

Do 66% i wezwania faktycznie nie jest dalekoangel4

Niedawno pisano o firmie w mediach.
W styczniu tego roku spółka otrzymała nagrodę Gazela Biznesu dla POL-MOT Warfama S.A. – nagroda dla dynamicznie rozwijających się firm przyznawana przez Puls Biznesu.
POL-MOT Warfama S.A. zajęła 14 miejsce w rankingu gazety Puls Biznesu GAZELE BIZNESU w województwie warmińsko-mazurskim. Spośród spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych POL-MOT Warfama S.A. zajęła 2 miejsce w województwie. Jest to 9 ranking Gazel Biznesu. Najwyższe miejsca zajmują firmy, które w roku 2007 odnotowały największy wzrost obrotów w stosunku do roku 2005. „Sama obecność na liście dowodzi, że przedsiębiorstwo jest w doskonałej kondycji. Potwierdza także uczciwości, solidność firmy” - piszą twórcy rankingu.

Co jest ciekawe to to że spółka płaci dywidendę i tak w zeszłym roku było to 14gr za akcje...kurs według mnie na śmiesznym poziomie i w sumie mały ff...no i plotka o ewentulanym wezwaniu.

Oczywiście wielka prośba do specjalisty od fundamentów WD o zerkniecie w wolnym czasie w raporty,za co z góry dziekuje.

Adres do strony Warfamy:
http://www.warfama.pl/

No i na koniec pytanie czy ktoś z Was intesresuje sie może tą spółka???

Zobaczcie na nowe infa z 06...ja już nic nie kumambandhead
istna ruletka,ale fakt faktem ze jak spadnie w okolicy 1zeta to trzeba coś podebrać:blackeye:

raul07 napisał(a):
Cytat:
Zdaniem Zarządu w przypadku realizacji instrumentów po kursach wyższych niż zabezpieczone, z operacyjnego punktu widzenia różnicy nie powinno się interpretować jako stratę, a jako niezrealizowane dodatkowe przychody. Nadrzędnym celem zawierania tego typu transakcji walutowych jest ustalenie niezależnego od Spółki zewnętrznego parametru sprzedaży na godziwym poziomie. W ocenie Zarządu warunek ten został spełniony.

Wynik na zrealizowanych (rozliczonych) w 2008 roku kontraktach terminowych lub opcjach wyniósł plus 10.442.476 PLN.

Na dzień 31.12.2008 r. łączna wycena otwartych kontraktów terminowych lub opcji wynosiła minus 51 347 397,53 PLN. Kontrakty te zawarte zostały jako zabezpieczenie prognozowanych przepływów walutowych netto 2009 roku i pierwszym kwartale 2010 roku i zostaną rozliczone w 2009 roku i w pierwszym kwartale 2010roku w oparciu o bieżące kursy rynkowe walut notowane w dniach wygaśnięcia poszczególnych kontraktów, co oznacza, że zrealizowany wynik na poszczególnych kontraktach może odbiegać in plus lub in minus od podanej wyżej wyceny na koniec 2008 roku.

czy to jest strata ?? najpierw czytaj ze zrozumieniem

przeczytaj cały....dostali palec a przegrali cała reke...co prawda nie sa zamkniete ale sa teoretycznie na minusie...cóż z tego ze na plusie na zamknietych jest 10mln...jak na otwartych jest minus 51mln...chyba ze odrabią.

Następni,którzy umoczyli na opcjach walutowych...coraz wiecej bedzie w najbliższym czasie komunikatów ze spółek w których bedziemy sie dowiadywac o stratachangry8
Teraz zerknąłem i widze ze cała stajnia Sołowowa popłyneła...
Dzisiaj około godz.14 Famur równiez poinformował o wtopie...

goodfella napisał(a):
Ja dzisiaj ujechalem cale 4 grosze na tym rajdzie na 4.29 z samego poczatku sesji, spanikowalem i wysiadlem, coz ucze sie czegos codziennie :)
Mam nadzieje, ze jutro ta sytuacja sie powtorzy i znowu na samym starcie o kilkanascie groszy bedzie zryw chwilowy.

kazdy na cos czeka3some
ja tam czekam na jakas konkretna korekte,bo papier mocno przegrzany a przydalaby sie wieksza korekta...oczywiscie nie mam na mysli takiej akcji jak dzisiaj miala miejsce i poszlo pkc 100k papiera...moze od jutra zacznie cos konkretnie zjezdzacbigsmurf

Dzisiaj ladny wzrost przy malo ciekawym rynku:-"
No i przy jakis tam obrotach,bo niestety ale plynnosc tutaj jest bardzo marna .Kiedys mialem akcje tej spolki i dzisiaj czytalem portal wnp a tam artykul o mozliwosci sprzedazy Huty Buczka...Moze pod to zaczyna rosnac? Fajnie by bylo codziennie do infa po 5-6% rosnacangel4 Takie tam marzenia...Akcji na tych poziomach malutko jak dzisaj patrzylem w arkusz.Ponizej wklejam artykul dotyczacy checi sprzedazy Huty Buczka w ktorej udzialy ma EFR.

Huta Buczek na sprzedaż.

Syndyk masy upadłości Technologii Buczek S.A. w upadłości ogłosił zamiar sprzedaży Huty Buczek Sp. z o.o.
Specjalnością Huty Buczek - funkcjonującej na rynku od 1881 roku - są odlewane walce hutnicze przeznaczone dla walcowni gorących wyrobów długich (prętów, drutów i kształtowników) oraz płaskich (blach i taśm).

Obecnie wśród sprzedawanych walców przewagę mają walce żeliwne sferoidalne, ale Huta Buczek posiada niezbędne wyposażenie techniczne pozwalające produkować również walce staliwne. Jednocześnie prowadzone są prace nad rozwojem technologii produkcji.
W ubiegłym roku w hucie uruchomiono po kilku latach badań, projektowania i budowy nowoczesną linię technologiczną do poziomego odlewania walców i tulei metodą odśrodkową. Jest to jedyna tego typu instalacja w Polsce.

hutnictwo.wnp.pl/huta-buczek-n...

Oczywiscie chodzi mi o oryginalne perfumy znanych światowych producentów.W google szukałem ale z tego co widze to sa 2 może 3 hurtownie oferujace perfumy.Cóż z tego skoro prawie takie same ceny są w internetowych perfumeriach.Dzwoniłem i pytałem o cenny dla podmiotu gospodarczego i niestety ale te ceny mnie nie satysfakcjonują.Może ktoś z Was szanownych użytkowników forum posiada jakies namiary na bezposrednich dostawców albo jakies kontakty zagranicą.Oczywiscie chodzi mi o fakturowanie takich transakcji.Mozliwa współpraca.Pozdrawiam.

WatchDog napisał(a):
Nikt się nie spodziewał hiszpańskiej inkwizycji...

Jedno, hossa odebrała rozum. Możemy teraz sobie w tył studiować różne rekomendacje, wyceny i prognozy, i wyciągać wnioski.
Trudno było nie dać się opętać. Rynek w końcu udowadniał, że niemożliwe jest możliwe. Jak nie wierzyć w to, co się widzi.
Jak nie korzystać z tych wszystkich okazji naokoło.

Drugie, pamiętasz przed- albo powojenne "Kup pan cegłę"?
Tylko że na giełdzie nikt nie grozi, że jak nie kupi do dostanie w łeb.
A ludzie i tak kupują. Głodne bajki, kawałki, są w stanie uwierzyć w bardzo wiele niedorzeczności, widząc tylko jedno: zyyysk.

"Chciwość i strach" - celniej się tego nie da ująć. A teraz króluje strach.

Własnie tak...zyyskkkkkk przysłonił wiekszosci ludzi racjonalne myslenie a wielu poprzez historyczne dane(czytaj wyniki funduszy) myslało ze to wszystko bedzie rosło do nieba.A rynek wszystko zweryfikował szybciej niż sie to wiekszosci wydawało.
I teraz słysze od koleżanki,która jest dyrektorem placówki czołowego na naszym rynku banku że ludzie przychodzą i normalnie płacza(szczegolnie Ci starsi) że potracili na razie wirtualnie w wiekszosci oszczednosci swego życia.I maja poniekad do obsługi banku pretensje ze wchodzili na szczycie hossy.Jak pytam jaką mieli wiedze o funduszach to odpowiada ze praktycznie żadną!!!
Liczył sie tylko zyskkkkkkk!!!
Drugi przykład to facet który wszedł do tej placówki banku i wyciagnał z reklamówki siekiere i powiedział że zabije je wszystkie bo stracił ponad 100k zł w niecały rok i nie może sie z tym pogodzić.Po czym wybiegł z pianą na ustach.Takich przykładow mysle ze jest wiecej,tylko nie sa upubliczniane.

Co do nazwiska to według mnie powinno zobowiazywać,ale jednak jest inaczej niestety:blackeye:

WatchDog napisał(a):
Oczywiście. Jak rynek uzna, że walor jest sexy, to będą jazdy. Technicy, do dzieła! :)

Tutaj technicznie to cięzko według mnie cos konkretnego powiedzieć,bo spółka dopiero na parkiecie od 2 sesji,na których obrociło sie około 175k papiera czyli ponad 85% ogolnie dopuszczonych akcji do obrotu.Pytanie ile razy niektore akcje sie obrociły.Może z 2 razy?Sam brałem na debiucie po 4.2zł. ,by pozniej sprzedac powyzej 6zł i odkupic po 4,14-4,30zł.Tutaj wejscie kapitału spekulacyjnego rzedu 200-300k może zrobic cuda w dwie strony:binky:
Zobaczymy już jutro co sie bedzie działo:blackeye:

Jeszcze raz wielkie dzieki WD za jak zwykle bardzo wnikliwą analize fundamentalną:)
Jest jak jest i napewno na dłużej kupować pod fundamenty to nie ma sesnsu,ale spekulacyjnie przy takim ff może być ciekawie.
Obserwowac zawsze można.

szooler napisał(a):
Na EFL-u gość z(a)robił podobnie.Łebski facet ten LC.
A przykład idzie z góry,czytaj z Zachodu :withstupi

A nie uważasz że jednak nazwisko zobowiazuje?

Przejecie przejeciem...
Ja jednak bym sie cofnął do wprowadzenia LCC na parkiet giełdowy.LC wypstrykał drobnych i kilka funduszy z kasy w sposób wysoce profesjonalny (czytaj:w perfidny sposób ubrał ludzi w akcje,które z góry były sporo przewartosciowane),a że był szczyt hossy to można było wszystko,no prawie:binky:
Tylko pytam gdzie etyka i zasady? AAAAA zapomniałem ze gdzie $ to niestety mozna zapomniec o etyce itd:blackeye:
To sie nazywa biznes w białych rekawiczkachbandhead
No nie wspominajac o obecnych problemach developerkiangry8

Mała spólka która zadebiutowała na GPW 30 grudnia.Bardzo mały ff bo raptem 203 tyś. akcji w obrocie.Niestety emisja sie nie udała i nie objęto całej puli akcji.

Oferta publiczna:

W dniu 10.10.2008 r. NWZ Emitenta podjęło uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji publicznej nie mniej niż 90.000 akcji i nie więcej niż 1.700.000 akcji zwykłych na okaziciela serii C.
Cena emisyjna akcji serii C została ustalona na 3,60 zł.
W ramach subskrypcji objęto i należycie opłacono 203.140 akcji serii C. Wartość emisji: 731 304 zł.

Anti SA zajmuje się głównie małą architekturą. Firma świadczy usługi w dziedzinie budownictwa, architektury zieleni oraz usług porządkowych. Spółka prowadzi między innymi renowacją dziedzińców i placów miejskich, buduje małe obiekty, jak na przykład pomniki oraz fontanny, rewitalizuje parki i ogrody oraz projektuje i pielęgnuje tereny zielone. Odbiorcami jej usług są głównie firmy i instytucje z sektora publicznego, czyli urzędy miast i gmin, zarządy zieleni miejskiej, zarządy dróg i komunikacji oraz podobne. Pozostałymi zleceniodawcami firmy są inwestorzy prywatni, a także spółdzielnie mieszkaniowe. Ponadto spółka oferuje kompleksowe usługi dotyczące zarządzania i administrowania nieruchomościami mieszkalnymi, biurowymi i handlowymi. Firma powstała w 1991 roku jako spółka cywilna. W 2003 roku przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a w 2008 roku w spółkę akcyjną.

strona www:http://www.anti.com.pl/

Czy ktoś sie może interesuje spółką?
Według mnie tutaj może być niezła jazda ze wzgledu na bardzo małe ff.Nie ma na GPW drugiej spółki o tak niskim ff.Moment wejscia na głowny parkiet może nie był najlepszy,ale spekulacyjnie powinno być OK:thumbrigh
WD gdybyś miał chwilke czasu to bede bardzo wdzieczny jak zerkniesz okiem fachowca na fundamenty malutkiej spółeczki.Z góry dziekuje.

raul07 napisał(a):
Manfred napisał(a):
[quote=JAG]16% w czasach bessy w niecały miesiąc wygląda nieźle, zresztą generalnie w takich czasach spółki dywidendowe to najpewniejszy zarobek.

jakie 16%?? przecież po ustaleniu dnia dywidendy kurs zostanie skorygowany o jej wartośc, a może rownież spasc jeszcze nizej, mamy besse, te zlote czasy kiedy po odjeciu dywidendy kurs wracal na swoj poziom minely. moim zdaniem lepiej spolke kupic ale sprzedac przed dniem ustalenia prawa dywidendy, znaczy dokladnie 4 dni wczesniej

Ja chciałbym zadac pytanie po co w ogole kupowac teraz tą spółkę?
Kurs leci na łeb,na szyje...ktoś wali akcjami jak tylko pojawia sie jakiś popyt a dywidenda to według mnie jeden wielki przekret:blackeye:
Na zdrowy rozum kto daje taka wysoka dywidende i jeszcze w takich czasach? Tu jest jawna akcja wyprowadzenia pieniedzy ze spółki...tak jej maja dużo,że nie maja co z nia zrobić? Nie wierze w to.Ma być przejecie małej społki i do tego połaczenie z Vobisem,które już według mnie jest lekko odwlekane.Główni akcjonariusze z dywidendy dostaną kupe $ a w miedzy czasie akcje na kontach szwagrów ida w rynek.Poza tym śmierdzi mi tutaj na odległość jakimś trupami,które wypadną z szafy.Nie chce naganiać ani w jedna ani w druga strone,ale sam sie sparzyłem bo kupiłem ostatnio po około 9zeta,ale w mysl zasady zeby ciac straty wywaliłem po około 8.4zł a zobaczcie gdzie jest teraz kurs.I to według mnie nie jest koniec spadków.Nie zaskoczy mnie tutaj w niedalekiej przyszłosci 3-4zł.Poza tym słabe sa obroty i ciezko pozniej wyjsc przy jakiejs rozsadnej ilosci.Jazda pod dywidende jakas mała nie wykluczona,ale za spore ryzyko do ewentualnych korzysci.Poza tym jest kilka ciekawszych społek do grania.Pozdrawiam

Jarbas z tego co wkeiłeś z infa ja policzyłem 66,28% już z nie zarejestrowanym Pionierem.Tobie wyszło 81,56%.Skąd taka róznica? I czemu Sołowow tak mało ma na siebie akcji?Nie znam spółki bliżej i stąd moje pytanie czy może ma udziały poprzez spółke zależną?Bo nawet z informacji z STOCKWATCHA wynika ze głównym udziałowcem jest pan Michał Sołowow i posiada 39,24% akcji.
Co do skupu akcji własnych to za taka kase sa w stanie skupić spokojnie ok.150mln akcji.Tu sie moze dziaćangel4 albo i nie:blackeye:
Ile jest wszystkich akcji i od kiedy maja zaczac skupowac akcje?

pazdzioh napisał(a):
asiemie napisał(a):
Panowie,
co się dzieje z immofinanz? Fixing wygladał tak:
Zeit Preis in EUR Umsatz in Stück
17:36:33 0,34 5.569.067
17:29:20 0,37 36.718

czyli 5 mln akcji i zwałka kursu o kolejne 10% do -33%

Jaki to może mieć wpływ na IEA? Co było przyczyną spadku?

a jak wyglądał arkusz zleceń na samym zamknięciu?

jeszcze jedna sprawa.

pewnie sledzisz przebieg sesji immoeast na gpw.
zauważyłeś może jak kurs był spychany przez grubasów? ustawiali zlecenie sprzedaży (przez dwa dni to było 40000 szt) jako najlepszą ofertę sprzedaży, A jak ktoś od nich kupił trochę to uzupełniali do 40000. jeżeli popyt ruszał to kasowali zlecenie żeby broń boże nie sprzedać. to zagrywaka na zwalenie kursu i dokupieniu papierów za bezcen. oczywiście to jest moje zdanie, ale najprawdopodobniej tak było. czekali aż drobni oddadzą paper ze stratą.
to zlecenie na immofinanz też pewnie zbiło kurs a po chwili zwinęli zlecenie a leszcze dostosowały się do kursu. w poniedziałek odbije z nawiązką

Kolego pazdzioch cóż to za nowe teorie z tym mitycznym grubasem i kupowaniem za bezcen:albino:
Ten gosc z 40k to nie zaden grubas tylko arbitrażysta z Wiednia,który wyrównuje kurs bo my idziemy tak jak IEA w Austrii:binky:
I właśnie ten arbitrazysta jest albo z lewej albo z prawej strony a wszystko po to zeby nie było znaczacych róznic w cenie IEA w Austrii i w Polsce.Oczywiscie cały czas przeliczajac aktualny kurs euro/pln.I to nie sa zadne zagrywki na zwalanie kursu i kupowanie za bezcen:blackeye:
Co do twojej drugiej wypowiedzi to jak dla mnie to jest bardzo chaotyczna :^o

asiemie napisał(a):
Panowie,
co się dzieje z immofinanz? Fixing wygladał tak:
Zeit Preis in EUR Umsatz in Stück
17:36:33 0,34 5.569.067
17:29:20 0,37 36.718

czyli 5 mln akcji i zwałka kursu o kolejne 10% do -33%

Jaki to może mieć wpływ na IEA? Co było przyczyną spadku?

IEA leciał bo leciał finanz...skala spadku duza...moze byc tak ze finanz zbankrutuje a IEA "przetrwa jego kosztem"
Ja dzisiaj wyszedłem z IEA i bacznie obserwuje,ale według mnie w tym roku raczej juz nic spektakularnego sie nie wydarzy:-"

Kolejny dzisiejszy artykuł:

18.12.2008
Drucken Canon Logo | Mailen | Bookmarken
Immoeast stellt sich auf längere Durststrecke ein
Zehetner sieht Zufuhr von Liquidität durch Banken gesichert - "Keine Firesales"
(c)

Die Immoeast stellt sich auf eine Durststrecke von 18 bis 24 Monaten ein. Frühestens ab der zweiten Jahreshälfte 2010, wird "das Wellental überwunden sein", glaubt der neue Immoeast-Chef Eduard Zehetner. Ob mit den soeben erfolgten Abwertungen "der Boden gefunden ist, wissen wir nicht. Wir rechnen jedenfalls nicht damit, dass es im nächsten Quartal gleich wieder hinaufgeht", sagte Zehetner (im Bild) Donnerstagmittag zur APA.

Allein seit Beginn des Geschäftsjahres (1. Mai) hat die Ost-Tochter der Immofinanz die Verkehrswerte ihrer Immobilien um 759 Mio. Euro oder etwa 20 Prozent reduzieren müssen, wobei der Höhepunkt im nun veröffentlichten zweiten Quartal lag. Die Milliarde, die das Unternehmen nach dem zweiten Halbjahr abschreiben musste, geht knapp zur Hälfte auf sinkende Immobilienwerte zurück.

Dass er jetzt bewusst "reinen Tisch" gemacht hat, um von einem niedrigeren Niveau starten zu können, weist der neu im Amt befindliche CFO zurück: "Es ist nicht so, dass sich ein neues Management ein besonders tiefes Startloch gegraben hätte." Externe Immobilienbewerter und IFRS liessen wenig Spielraum. Die Immoeast musste allein ihren Anteil am ungarischen Entwickler Trigranit mit 233 Mio. Euro wertberichtigen.

Weil die Preise schlecht waren, hat der Konzern weniger verkaufen können als geplant und es soll auch in Zukunft "keine fire sales und keine stille Liquidation geben, verspricht Zehetner. "Wir werden nicht Liquidität durch Wertvernichtung schaffen, weil das nicht notwendig ist. Wir wollen intelligenter vorgehen." Er persönlich sei überzeugt, dass die Erreichung des Ziels, bis nächsten Mai 300 Mio. Euro durch Verkäufe zu lukrieren, gar nicht notwendig sei, so Zehetner, der auch Finanzvorstand des gesamten Immofinanz-Konzerns ist.

Bei den Liquiditätsverhandlungen der Immofinanz mit den Banken ist für Zehetner bereits "weisser Rauch" aufgestiegen: Nicht nur die österreichischen Gläubiger, sondern auch die deutschen hätten signalisiert, wenigstens Teile des vorgelegten Konzepts mitzutragen. "Wir haben ein Bündel von Massnahmen drinnen und es genügt eine Teilmenge davon, dass die Liquidität für die Zukunft gesichert wird." Die Höhe des Überbrückungskredits will Zehetner nicht beziffern, es handle sich um einen "niedrigen dreistelligen Millionenbetrag", der im Vergleich zum Unternehmenswert relativ gering sei. Nicht nur die Immofinanz, praktisch alle Immobilienunternehmen befänden sich derzeit in derlei Verhandlungen.

Bei der zur Turnauer-Stiftung gehörenden Constantia BV, von der die Immoeast 512 Mio. Euro will, setzt man derzeit auf Verhandlungen, sagte Zehetner: Es habe dort einen Anwaltswechsel gegeben, und man wolle bevor man eine abgegebene Haftungserklärung einklage, erst ein oder zwei Monate verhandeln: "Das ist sinnvoll, bevor man mit enormen Kosten vor Gericht geht. Das ändert aber nichts an unserer Entschlossenheit, unser Geld zu bekommen."

(APA/red)

www.boerse-express.com/pages/7...

Gdybyś WD w wolnej chwili mogł strescic to bede wdzieczny3some

Co tutaj sie dzieje????????
leci i leci i konca nie widac...masakra jednym słowemd'oh!

Nie znam spółki,ale niedawno mało co sie interesowałem IEA,a teraz mam tam prawie 75%portfela:binky:
Moze musi byc tak zle i beznadziejnie jak było jeszcze z tydzien temu w IEA zeby sie ludzie powaznie zainteresowali...ORCOGROUP odbiła od 20zł i ciut urosła tyle tylko ze obroty strasznie cienkie...moze te akcje powinny spasc jak kamien w wode i zatrzymac sie na kilku zł?Albo niech wydadza rekomendacje ze sa warte np. 2 zł???
Trzeba wrzucic do obserwacji:blackeye:

Wielkie dzieki WD3some
Boo hoo! Boo hoo! Boo hoo!

szooler napisał(a):
Bra-wo,wszyscy,co się nie boją:occasion5
Wytrzymać na tym DT do stycznia,to trzeba mieć tytanowe ...zdrowie,ALEXEY.angel4
Zmykam z wątku,bo nie mam akcji.

occasion5 Twoje zdrowie
Ja tam trzymam...może być naprawde byczo

Znowu coś znalazłem:

An agreement with the banks would solve the financing problems and concerns still exist regarding a liquidation disappear, "said UniCredit analyst Alexander Hodosi. The share price of IMMOEAST could enable assessment of towards the closest peer companies are marching, representing an upside potential of about 200 % Would correspond.

Wie gut oder schlecht die Performance einer Aktie ist, hängt vom Betrachtungszeitraum ab. Es gibt nichts daran zu rütteln, dass Immofinanz und Immoeast mit rund 90 Prozent Kursverlust seit Jahresbeginn eine Katastrophe sind. Am gesamten Wiener Markt hat heuer nur AvV Invest noch mehr abgegeben. Doch so schlecht wie noch vor einem Monat sind die beiden Immo-Wert längst nicht mehr.

21 Cent für Immoeast, 28 Cent für Immofinanz, das waren am 13. November historische Tiefstwerte. Kursziel Null hatte es damals bei den Analysten von Kempen geheißen. Das störte freilich Anleger ebenso wenig wie die am Montag von Immoeast-Chef Eduard Zehetner ankündigten Abschreibungen und Abwertungen von einer Milliarde €. Und selbst die neuerliche, kursziellose Verkaufsempfehlung von Kempen für Immoeast spielt keine Rolle. Schließlich gibt es noch andere, weniger pessimistische Analysten. Serge Demirdjan von Aurel etwa, der für Immofinanz eine Kaufempfehlung gegeben hat - Kursziel 4,60 €.

Dass sechs Kernbanken der Immofinanz-Gruppe dem Restrukturierungskonzept wohlwollend gegenüberstehen, wie Vorstandssprecher Thomas Kleibl per Aussendung bekannt gab, löste am Dienstag einen Kurssprung für beide Titel aus. Immoeast legte am Dienstag bis 13 Uhr um 22 Prozent - auf 61 Cent, Immofinanz um 24 Prozent auf 72 Cent.

Noch immer sind die beiden Werte Pennystocks. Aber: 110 bzw. 125 Prozent Kursgewinn binnen eines Monats sind eine beachtliche Performance. An der gesamten Wiener Börse gibt es derzeit nichts Vergleichbares. Das wird alle jene freuen, die sich trotz der vielen Hiobsbotschaften nicht entmutigen liessen.
cholera...jakies 4.6euro rekomendacja czy co?3some

Jarbas napisał(a):
kozi76 napisał(a):
Jarbas napisał(a):
Na waciki albo bigos świąteczny już jest ;)

Edit 15:30 no to opuszczam prom... pa ;)

Jarbas uwazaj na ten papier...tam jest spółdzielnia i jak nie jestes w niej to mozna ostro dostać po łapach...
Na DT mozna i coś ugrać,ale na noc to nie radze nikomu zostawać z papierem:^o

Jak napisałem o 15:30 około prom wylądował...
Ale z tego co widzę do grania jest fajny. Obserwowałem wyszło mi wczoraj (coś chodziło po głowie ;) że dzisiaj warto zaryzykować i udało się co mnie cieszy ;) Jak znasz bliżej spółkę lub masz doświadczenie pisz proszę nie tylko ja skorzystam a i więcej podejrzewam kolegów i koleżanek pod "spółdzielnię" się podłączy

Spółki to nie ma co znac,bo tam nic nie ma i raczej nie bedzie..patrz FON...To jest ta sama ekipa.Kiedys na Fonie mozna było przyciac około 350-400% w 3 miesiace o ile mnie pamiec nie myli.Zobacz jak sie dorwali do Fona.Nic przez 2 lata nie wyszło z planów w spółce...przekret w białych rekawiczkach i tyle.Tutaj sa Ci sami ludzie z tego co czytam na forum Parkietu takze sam sobie odpowiedz.Według mnie z planów o wiatrakach zostana tylko te na papierze.Spółka jest potrzebna zeby wyjmowac kase od mniej doswiadczonych i naiwnych.Obserwuje ale w żadne obietnice i plany nie wierze.
Poza tym jest wiele ciekawszych papierów do gry pod spekulacje jak choćby ostatnio IEA,choć ryzyko tez jest spore,ale przynajmniej nie jest to spółka-wydmuszka:blackeye:
Pozdro

WatchDog napisał(a):
Przestawili biznes plan i prognozę wyników sześciu dużym bankom.
Ważne punkty strategii to odzyskiwanie gotówki z działalności i optymalizacja portfolio projektów.
W planie są podane dalsze korekty wartości, ponad już dokonaną na 1 mld euro. Spodziewany wynik bieżący będzie 0,5 mld euro na minusie.

Jeszcze raz podziekowania WDangel4
Jutro moze byc jazda Boo hoo!
Ma ktoś z forum ten papier oprócz mnie?

Nie wiem czy to juz było ale chyba swieże;)

Immofinanz-Gruppe - Ball liegt jetzt bei den Banken
Restrukturierungsplan und Fortführungsprognose den Banken präsentiert - Diese prüfen nun "wohlwollend"

Die Immofinanz-Gruppe hat am Montag - genau zur Monatsmitte, wie angekündigt - den sechs Kernbanken ein Restrukturierungskonzept inklusive Businessplan und Fortbestandsprognose präsentiert. Die Vertreter der sechs Banken (Erste, RZB, Bank Austria, WestLB, EuroHypo, HeLaBa) werden den Businessplan als Grundlage für das Restrukturierungskonzept nun "wohlwollend" prüfen, wie das Unternehmen am Abend mitteilt.

"Damit ist es uns plangemäss noch vor Weihnachten gelungen, einen wesentlichen Schritt zur weiteren Stabilisierung der Unternehmensgruppe zu erledigen", kommentiert Immofinanz-CEO Thomas Kleibl (im Bild) die Entwicklungen.

Immoeast-CEO Eduard Zehetner lässt ein bisschen in die Karten blicken. Wesentliche Bestandteile des Restrukturierungskonzeptes seien sowohl die eingeschlagene cash-orientierte Strategie als auch die konsequente Optimierung des Portfolios.

Die für das zweite Quartal angekündigten Wertberichtigungen der Immoeast auf die Entwicklungs-Projekte deuten bereits darauf hin, dass hier weitere Einschnitte erfolgt sind. Das Unternehmen hat in der Früh angekündigt, Wertberichtigungen und Abschreibungen im zweiten Quartal von insgesamt 1 Mrd. Euro vorzunehmen. Das Finanzergebnis wird zudem mit rund einer halben Mrd. Euro negativ sein.
(bs)
Nie wiem czy dobrze zrozumiełaem ale chyba chodzi o plan restrukturyzacji:-"

Jarbas napisał(a):
Na waciki albo bigos świąteczny już jest ;)

Edit 15:30 no to opuszczam prom... pa ;)

Jarbas uwazaj na ten papier...tam jest spółdzielnia i jak nie jestes w niej to mozna ostro dostać po łapach...
Na DT mozna i coś ugrać,ale na noc to nie radze nikomu zostawać z papierem:^o

Zacząłem kupować w zeszłym tygodniu od 1,46zł i papier mnie tak wciagnał że aż sie bojeangel4
Szczególnie po tym co zobaczyłem dzisiaj...jak to mówia jazda bez trzymanki:^o ale co zrobili dzisiaj...kurs u nas na małym minusie,Wiedeń na małym plusie a obroty znowu bardzo duże...tutaj jeszcze sie bedzie działo,tylko żeby moje serce to wytrzymało:binky:
P.S.WD serdeczne dzieki za jak zwykle szybką pomoc3some

Nowy art. dotyczacy IEA

von Irina Frühmann | 15.12.2008 | 16:17
A- A A+ Drucken Artikel weiterempfehlen zu den Kommentaren
Immoeast: Das sagen Analysten zu den radikalen Abschreibungen

Die Analysten von UniCredit und Erste Group sehen die Milliarden-Eingriffe von Immoeast-Chef Eduard Zehetner mit Vorbehalt positiv.
WB/Draper

Analysten sehen die Wertberichtigungen von Immoeast-Neochef Eduard Zehetner positiv

Analysten sehen diesen radikalen Schritt positiv, aber mit Vorbehalt: „Die massiven Abwertungen sind sinnvoll, wenn jetzt damit klare Verhältnisse geschaffen werden und es keine weiteren Negativ-Überraschungen gibt. Bei einem sich weiter verschlechternden Marktumfeld werden zwar weitere Anpassungen im Portfolio notwendig sein, diese sollten aber geringer ausfallen“, sagt Gernot Jany, Analyst der Erste Group.

Laut Alexander Hodosi, Analyst der UniCredit, hat Zehetner aus Vorsicht so stark abgewertet: „Das ist gut so, damit dürften die größten Brocken vom Tisch sein“.Hodosi vermutet, dass jetzt unter anderem „vorsichtshalber“ auch der umstrittene, verschwundene Bond abgeschrieben wurde, rund um den sich Constantia Packaging BV und die Immoeast einen Rechtsstreit liefern.

Baustopp in Moskau

Weiters nimt Hodosi an, dass auch bei den Entwicklungsprojekten „aufgeräumt“ wurde und große Entwicklungsprojekte wie etwa ein im Endausbau mit einer Milliarde € konzipiertes Moskauer Shoppingcenter gestoppt wurden.
Hodosis Fazit: „Das Insolvenz-Szenario wird immer unwahrscheinlicher. Ich sehe die Entwicklung der Immoeast und auch deren Aktienkurs, der sich seit seinem Tiefstand von 21 Cent mehr als verdoppelt hat, durchaus positiv“. Die UniCredit hat Immoeast auf buy gestuft. Hodosi: „Für Anleger, die sich des Risikos bewußt sind, bietet sich hier eine interessante Chance“.

Zehetner, der früher als Finanzchef des Feuerfestherstellers RHI gemeinsam mit RHI-Chef Draxler Sanierungsgeschick bewies, wird auch von Wilhelm Rasinger, Chef des Interessenverbands für Anleger gelobt. Rasinger: „Das Management hat das einzig Richtige getan, es gibt keine Alternativen, als jetzt klare Verhältnisse zu schaffen“. Wesentlich sei für die weitere Entwicklung, dass die Mieterlöse steigen: „Alles weitere kann man jetzt nur abwarten“, sagt Rasinger.

Insider erwarten, dass am Donnerstag nicht nur die Ergebnisse im Detail präsentiert werden, sondern auch erste Erfolge der Bankengespräche. Ein Analyst dazu: „Wenn die Finanzierung für die kommenden zwölf Monate gesichert ist, wär das schon zufridenstellend“.
Gdyby ktoś był tak uprzejmy i strescił w kilku zdaniach ten artykuł to bede wdzieczny:)

raul07 napisał(a):
JANERR napisał(a):
W okresie takiego kryzysu jaki mamy to patrzenie na AT i wszystkie jej odmiany można sobie wsadzić nie powiem gdzie...
jak czytam fachowców którzy opierają się na AT to mnie pusty śmiech ogarnia - oczywiście jak wzrosną akcje to wtedy słyszymy - no tak mi wychodziło z AT...

Oczywiście jak są normalne czasy na Giełdzie to AT w pewnym sensie się sprawdza ale w dzisiejszych czasach możemy tylko patrzeć jak się zachowa " AMERYKA " i troche pospekulować co wzrośnie i zagrać na odbicie.

ja sie nie zgadzam, bo co teraz mowi AF ?? sprzedawać , mamy kryzys, trzymać sie zdala od akcji.A dzięki AT mozesz wykorzystywac krótkie ruchy wzrostowe na zarobek. AF sprawdza sie w dlugim terminie, kursy akcji z reguly oscyluja wokoł tzw. ceny wewnetrznej. A AT pozwala na gre w krotkim terminie, chodz nie tylko. A co do Ameryki - wczoraj spadała, my w góre, chociaz faktycznie wszyscy patrzą na Amerykę. I jeszcze jedna refleksja, moze troche kontrowersyjna, po co nam AF i AT(ale tylko w przypadku długoterminowego inwestowania)skoro w czasie hossy to byle gówniana spółka urośnie 5 razy , a w czasie bessy i tak wszystko leci??

Ja sie rowniez nie zgadzam...ktoś kiedys mi powiedział zebym pilnował wsparc i oporów:)I to sie sprawdza...może nie zawsze ale jak człowiek nie jest pazerny to naprawde mozna nieżle ugrać nawet w czasie bessy Boo hoo!

wsparcie poszło a CCI dał dzisiaj sygnał kupna...średnio te sygnały k sprawdzaja sie CCI...wieksza skutecznosc jest sygnałow sprzedazy...trza obserwowac chociaz coś mi tutaj smierdzi niestety opcjamibandhead

Zerknijcie na społke.od 12 wrzesnia Enap podpisał 12 znaczacych umów.Na wiosne nastapiła zmiana prezesa,który skutecznie sprzata stajnie Augiasza.Według mnie spółka na longa,która da mase radosci jezeli porzadkowanie bedzie przebiegało sprawnie a umowy beda chociaz w połowie podpisywane do tego co jest od niecałych 3 miesiecy.Prosba do WD o zerkniecie na społke.Z gory dziekuje3some

Zakładam watek bo nie widze na forum.Zaciekawiła mnie ze wzgledu At gdzie pojawiły sie sygnały k.Do tego dzisiaj zakonczono porozumieniem strajk w Hucie Konin,której włascicielem jest Impexmetal SA.Jest ktoś,kto sie interesuje spółką?

Ale pompują "śmieciucha"...w piatek ponad 50%,a teraz ponad 20% i widły za widłamiBoo hoo!
Pamieta ktoś może jak ponad 1,5 roku temu zrobili pompke na Fonie z 1 do 5zł? Ponoć to ta sama ekipa:binky:

szooler napisał(a):
ciekaw jestem czy kolega Kozi już wywalił.My tu mamy współpracować angry7
korekta po wzrostach (bez wyraźnej przyczyny przy znikomym wolumenie) jest nieunikniona.Chyba że... wyjdzie jakieś czadowe info z samej firmy ;)

Byłem bardzo zajety i poza netem takze nie było za bardzo jak złozyc zlecenia i przez to nie sprzedałem i chyba zostawie papier na longa...no chyba ze zacznie sie totalna zwała to wtedy bedzie sie trzeba zastanowic...tak poza tym wydaje mi sie ze po wyborach w USA ostry dup.Pozdrawiam

o co chodzi ze rosnie i spadac nie chce???:-"

owner napisał(a):
jak duzi sprzedaja bez wyraznego powodu to cos to znaczy

tzn co znaczy? bo nie rozumiem....Gdyby Lipka wraz z Grandem sprzedawał to byłby problem ale nie Jedrzejewski...
Jedrzejewski potrzebuje moze kasy na...no własnie wie kolega czy mam podpowiedziec???

szooler napisał(a):
Interesuje mnie tylko |AT.Kupiłem dzisiaj pakiecik 6 kilo.I niechbym stracił wszystko...
Akceptuję ryzyko,ale liczę na zysk,szybki zysk :)

Z tymi szybkimi zyskami to bym poczekał;)
Na rynku NC beda wzrosty na końcu...najpierw musi sie skonczyc bessa,pozniej boczniak np. a potem moze nastapic hossa i wtedy tak jak to było na CeTo blisko szczytów zacznie sie jazda...długa droga szooler,co nie zmienia faktu ze np. spekuła zrobi pompke i zyski beda szybciej niż sie wielu wydaje.Na razie NC śpi sobie spokojnie...ale do czasu a wtedyangel4

Narobili zamieszania i tyle...pewnie ze można obserwowac ale na te 35zł to niech sztuczek nie pokazuja bo to nie te czasy zeby nabrać misia na sztuczny miód...trend to trend i nie ma co z nim walczyć[-x

szooler napisał(a):
Coś drgnęło na Euroimplancie.jesli akceptujemy duuże ryzyko,to może być bom

trza kupic kiedys kilka kilo i zakopac tak na 3-4lata...moze z tego jakies i owoce bedą
iroc

Jedna z perełek na rynku NC.Zdołowana strasznie co nie znaczy ze nie bedzie mozna na niej sporo zarobić w przyszłości.
Co najwazniejsze firma nie jest w planach czy tez jakąś wydmuszka tylko działa na rynku i ma sie coraz lepiej.Mogła wchodzić na rynek głowny,ale tego nie zrobiono...może ktoś w temacie?
Nie mówie zeby od razu kupowac,ale zainteresowac sie jak najbardziej.
Przeciez 2000-3000 akcji przy aktualnej cenie nie jest majatkiemBoo hoo!
Pozdrawiam

Prezes Lipka wraz z Grandem posiada juz ponad 32% akcji KMP:)
Dzisiaj 2 infa o zwiekszeniu zaangazowania...kwota nie rzuca na kolana,ale najwazniejsze ze prezes wierzy w społke i zwieksza sukcesywnie zaangazownie.
Nikt na forum nie interesuje się spółką?

Aktualności dot. Kopeksu:
Link1
Link2

Wielkie dzieki WatchDog:)
Jest jeszcze kwestia wezwania Goodyear na pozostałe akcje Debicy,które ma sie odbyc do 25 sierpnia 2009 roku.Cena wezwania to 120zł.Pewnosci na 100% ze bedzie wezwanie niestety nie ma,bo wiele zalezy od finansów Goodyeara.

Hej!
A faktycznie jest info na espi...nie sledze dzisiaj cały czas notowan stad małe braki informacyjne,ale juz nadrobione:)

co tutaj sie dzieje ze takie cisnienie na akcje...volumen ponad 910k...hmm:-k

Coś wczesniej napisałem o spółce i tym samym zacząłem naganiac a tutaj jest to zabronione :)
Jezeli ktos zna społke to zapraszam do pisania:)

Tak technicznie jak patrze na wykres to ładny spodek sie rysuje i mozliwe około 14zł do konca roku.Wszystko jednak zalezy od szerokiego rynku.

Jacenty...napisałem Ci ze czekam.Nie oczekuj ze Ci napisze ze spokojnie mozna kupic bo za 3 lata bedzie po 4-5zł;)
Według mnie bedzie jeszcze fala paniki i kupi sie taniej.Zobacz jak bedziesz na mnie psy wieszał jak kupisz teraz a za miesiac cena spadnie do np.sześćdziesięciu kilku groszy.I co wtedy?
Wiem od jakiegos czasu ze społka jest dobra co potwierdza w swojej analizie fundamentalnej WatchDog:)
Sam jestem głupi bo zaspałem przy cenie około 65 groszyangry5
Na longa napewno warto miec ta społke w portfelu,bo da sporo zarobic tylko sam musisz sobie zadac pytanie i sam sobie odpowiedziec czy to jest ten moment na zakup akcji na longa?Poza tym nie powinno sie kupowac akcji jednorazowo(wszystko zalezy od kwoty ktora chce sie zainwestowac),tylko usredniac w gore.Pozdro

Kurs i obroty przez ostatnie kilka sesji ładnie wzrosły.Czy to juz oznacza ze kurs spółki ma dołek za soba?
Prezes Lipka i posrednio firma GRAND ciagle zwieksza zaangazowanie w spółce.Akcji w wolnym obrocie co rowniez jest pozytywne jest coraz mniej.Firma ostatnio podpisała kilka ciekawych kontraktów.Od jakiegos czasu jest prowadzona restrukturyzacja.Dochody na plus.I tutaj bym prosił w wolnej chwili o zerkniecie w raporty WatchDoga:)
W ostatnim czasie Kompap rowniez złożył oferte przejecia spółki Olsztynskie Zakłady Graficzne S.A,która specjalizuje sie w druku ksiażek.Ma to rowniez znaczenie w kwestii przejecia 33% akcji społki MUZA,która rocznie wydaje około 500 tytułow.Według mnie spółka sporo przeceniona podczas ostatniego roku bessy i ma gdzie rosnac.Zapraszam do dyskusji:)

Witam!
Sprzymierzeńcem dla kursu SNS na dzien dzisiejszy jest taniejaca ropa,oraz odbicie na GPW.
Według mnie to jeszcze nie koniec bessy i osobiscie licze ze uda sie kupic Synthosa troche niżej.Moge sie mylić,ale jak to sie mowi nadzieja matką głupich[-o<
Jak sam napisałes ze po analizie fundamentalnej WatchDoga akcje SNS sa niedowartosciowane,co nie znaczy ze kurs nie cofnie sie np. do siedemdziesięciu czy sześćdziesięciu kilku groszy.Jak bedzie panika na rynku to wiekszosc spółek jeszcze poleci.Aczkolwiek podczas ostatnich przecen były juz spółki,które pomimo paniki nie chciały dalej spadac.
Ja osobiscie czekam i mam nadzieje ze bedzie niżej.

DEX napisał(a):
WatchDog napisał(a):
Wszystkiego naraz nie damy rady obsłużyć... ale w planach jest DUŻA sekcja o inwestowaniu w USA. Cierpliwości, będzie fajnie zrobiona.

WatchDog trzymamy za słowo ! swoja drogą rozkreca sie mocno to forum !

Fajnie ,ze mozna poczytac madrzejszych i jak coś człowiek napisze to go odrazu nie zbluzgaja [jak na Bankierze ],ze nagania itp:

Obecnie najbardziej merytoryczna strona dla indiwidułalnych inwestorów ! Ale uwaga powoli wyrasta wam kokurent .

Pozdrawiam

Podpisuje sie pod tym ze ta strona jest najbardziej merytoryczna dla inwestorow indywidulanych.Analiza spółek od strony fundamentalnej ekstraklasa :d/
O Bankierze nie ma co pisac bo tam jest tragedia po prostu.Z forum Parkietu mozna niektore osoby poczytac,ale jest to jakies 20% uczestnikow tego forum.Reszta to sa prymitywni naganiacze i nic wiecej.DEX piszesz ze rosnie konkurencja.Od strony analizy fundamentalnej bedzie ciezko zeby dogoniła STOCKWATCH,aczkolwiek wszystko jest mozliwe,bo nie ma ani ludzi ani rzeczy niezastąpionych.Tylko jeszcze pozostaje profesjonalne podejscie do prowadzenia takiej strony.Z doświadczenia wiem ze wiekszosci brakuje bo jakimś czasie po prostu zapału.Pozdrawiam

Serdeczne dzieki WatchDog:cheers: za analize.Fundamenty mocne i nic tylko brac na longa.Ja osobiscie mam nadzieje ze to jeszcze nie koniec bessy i ze jakims cudem uda sie moze kupic w okolicach 60-70 gr,chociaz bedzie bardzo ciezko[-o< .Pozdrawiam

Pieknie kursik idzie do góry...Ropa spada,co jest bardzo pozytywne dla spółki.Cholera a bałem sie brać jak SNS był po 60 gr a teraz kurs 98gr.WatchDog jakbys mogł zerknac w wolnej chwili w raporty to bede bardzo wdzieczny.

Jarbas napisał(a):
A ten co dzisiaj tak wystrzelił?
Przegapiłem coś? a?

4.08zł przebiło przytomnie i wziałem kilka kilo...

Nie wiem czy mam racje,ale gdzies cos słyszałem ze ma byc w nadchodzacym tygodniu pompka na Atlantisie...moze warto poobserwowac ta "nędzną" spółke?

WatchDog napisał(a):
szooler napisał(a):
P jak ProspeRITA,piękna kobita
(PSP) o:)

...jest tu ktoś, kto trafia w spółeczki bezbłędnie tongue9
i to nie pierwszy raz.
przydatna umiejętność, szooler thumbup

Szacun szooler za trafnosc...groclin,prosper,sygnity to co udało mi sie poczytac od momentu kiedy trafiłem na to ciekawe forum...co prawda nie skorzystałem do tej pory,ale obiecuje sie poprawic:glasses8:
Tak na marginesie...moze jakis swoj autorski watek bys stworzył odnosnie ciekawych społek na DT,bo z trafnoscia jest OK...Wiadomo,ze kazdy podejmuje sam decyzje bo gra albo inwestuje swoje pieniadze.Pozdrawiam:thumbrigh

WatchDog napisał(a):
Chyba czas podpiąć też notowania z New Connect pod forum...

podepnij,podepnij,bo przyjdzie czas na NC i beda wzrosty jak swego czasu na CetoBoo hoo! Boo hoo! Boo hoo!

niedzwiedz napisał(a):
nu smatri tawariszcz, a ja jak raz czytalem na tym forum ze akurat ten rynek to zawlaszczyla zupelnie inna firma... no i komu tu wierzyc, panie, komu wierzyc... moze zatem cos napiszesz o ich cash flowach, zysku, przychodach, wskaznikach... bo takich artykulow to jest mnostwo, tylko nic z nich zwykle nie wynika... /;-((((

Ach Ty tak ostro o tych fundamentach i wskaznikach.Przeciez wiadomo ze o wskazniki na rynku NC jest ciezko.Mysle,że jezeli chodzi o wskazniki i analize fundamentalna to szeryfem tutaj jest WatchDog,którego naprawde ciekawie sie czyta i którego pozdrawiam,bo naprawde stworzył ciekawa stronke.Na razie mało znana,ale to juz niedługo;)
Niedzwiedz Ja tylko skromnie chciałem zasygnalizowac o istnieniu takiej spółki jak DGL.Wiadomo ze rynek NC jest bardzo specyficznym rynkiem (wiele kiepskich społek,małe obroty itd...),ale co nie oznacza ze na tym rynku w przyszłosci nie bedzie mozna zarobic.Mozesz powiedziec teraz ze opieram sie o artykuły prasowe i o marzenia.Duzo jest w tym racji,ale powiem tylko tyle.Pamietasz Ganta po 2-3 zł.? albo ZNTK Łapy z Ceto gdzie nie było zainteresowania papierem jak był za kilkanascie groszy 3 lata temu?Gant kiedys był gówniana społka a spojrz za ile przy wysokich obrotach mozna było go sprzedac w czasie hossy??Tak samo np Łapy jak wchodziły na głowny rynek to były juz po 5zł...po 3 kolejnych miesiacach po 140zł!!! spojrz jakie wtedy były obroty...:)Przykładow jest wiele.Według mnie taką społka na ktorej mozna bedzie zarobic jest np.DGL.Wystarczy ze sprzedadza Medouse to mysle ze wtedy o takich poziomach jak dzisiaj to bedzie mozna pomarzyć.Juz sie zaczeło porzadkowanie grupy o czym swiadczy wczorajszy komunikat.
Kolejna społka z NC ktorej warto sie przygladac jest Mera...tam rowniez mozna bedzie realnie zarobic.Ale mysle ze o tym bedzie mozna napisac na watku społki Mera.
Pozdrawiam i zycze powodzenia:)

Według mnie jedna z najlepszych spółek na New Connect.Na dzien dzisiejszy smieszna cena.Zachecam do zainteresowania sie ta społka,bo według mnie warto zaczac sie jej przygladac.

14 Lip, 19:56

Jak podaje dzisiejsza Gazeta Giełdy Parkiet notowana na NewConnect Digital Avenue SA zrezygnowała z dalszej konsolidacji rynku rozrywki cyfrowej. Prezes Spółki Andrzej Jasieniecki zmianę planów tłumaczy złą koniunkturą giełdową, która znacznie ograniczyła dostęp do kapitału. Przyznaje także, iż jest gotowy sprzedać posiadane aktywa czyli iPlay, Streemo i serwisy Medousy (w tym www.fotosik.pl) bez Cant Stop Games, która jest na zbyt wczesnym etapie rozwoju.

Wartość rynkowa Digital Avenue kształtuje się nieco poniżej 12 mln zł. Zarząd spółki uważa, że jest ona warta nie mniej niż 20 mln zł. Jeżeli udałoby się znaleźć kupców po tej cenie, zakup akcji Digital Avenue bedzie dobrą inwestycją krótkoterminową.

Po sprzedaży aktywów Digital Avenue rozważa dwa scenariusze. Zainwestuje w nowe projekty dotyczące cyfrowej rozrywki lub stanie się wehikułem inwestycyjnym do innych pomysłów realizowanych przez MCI Management.

Źródło:
Gazeta Giełdy Parkiet 14.07.2008 Nr 3684, kolumna 6.
Autor Dariusz Wolak, Digital Avenue Podmiot zależny od MCI Management prawdopodobnie jesienią obniży prognozy finansowe na bieżący rok. Poszukiwani inwestorzy dla firm portfelowych.

Przewidywany rozwój Grupy Kapitałowej
...
Zarzad Spółki prowadzi zakrojone na szeroka skale działania majace na celu
podwyzszenie wartosci Grupy Kapitałowej Digital Avenue S.A. jako lidera na rynku rozrywki
mobilnej i online. Aby osiagnac powyzsze cele podwyzszenia konkurencyjnosci spółek
wchodzacych w skład holdingu prowadzone sa działania majace na celu powiekszenie parku
technologicznego (nowoczesne serwery), wprowadzanie innowacyjnych technologii i
funkcjonalnosci czy budowanie wykwalifikowanych struktur sprzedazowych. Stworzenie
specjalnej oferty handlowej dla klientów instytucjonalnych (B2B) powinno z duzym
prawdopodobienstwem przełozyc sie na podpisanie przez Digital Avenue S.A. lub spółki
wchodzace w skład holdingu w drugiej połowie roku 2008 intratnych i długoterminowych
kontraktów, co powinno korzystnie wpłynac na wyniki finansowe Emitenta.
Strategia grupy Medousa Sp. z o.o. to ciagłe zwiekszanie ruchu na serwisach (szczególnie na
Fotosik.pl oraz SmS.pl.), jak równiez ich rozbudowa o nowe funkcjonalnosci jak np. fora czy
blogi. Spółka systematycznie poszerza swój park technologiczny, który poprawia jakosc
zarzadzania szeroko rozumianym kontentem cyfrowym (m.in. zdjecia, dzwonki) jak i zasobami
w portalach oraz obnizy koszty utrzymania. Jednoczesnie trwaja prace zmierzajace do zmiany
profilu portalu supergry.pl w dwóch kierunkach: dedykowanego portalu dla dzieci oraz czesci
dla dorosłych. Zostały uruchomione nowe bardziej elastyczne mozliwosci reklamowe zgodne
z wymogami rynku oraz oferty skierowane specjalnie pod klientów instytucjonalnych (B2B).
Spółka rozszerza swoja funkcjonalnosc o działalnosc e-commerce - działa juz sprzedaz
akcesoriów do telefonów komórkowych, a niebawem zostana wprowadzone aparaty oraz
akcesoria fotograficzne. Wszystkie te działania zostały ukierunkowane na mozliwosc
zwiekszenia i poszerzenia struktury przychodów.
Strategia, która Iplay Sp. z o.o. zamierza kontynuowac jest ugruntowywanie pozycji lidera na
rynku polskim poprzez rozszerzenie oferty produktowej i technologicznej. Prowadzony przez
spółke serwis Iplay.pl juz pod koniec 2008 roku chce wprowadzic pliki mp3 wraz z własna
platforma do ich obsługi. Planowane sa równiez działania rozbudowujace Iplay.pl o
funkcjonalnosci społecznosciowe tj. fora i blogi. Spółka w drugiej połowie roku 2008 zamierza
zainwestowac w nowa platforme dystrybucji kontentu cyfrowego (przede wszystkim muzyki),
która zwiekszy funkcjonalnosc serwisu, a takze pomoze we wprowadzeniu innowacyjnych
funkcjonalnosci (np. oferta subskrypcji) i rozwiazan zarówno dla klientów B2C, jak i B2B. Aby
maksymalizowac dochody z tytułu reklamy internetowej Iplay.pl w drugiej połowie roku 2008
wprowadzi system pozwalajacy na elastyczne dopasowywanie sie serwisu do wymogów
rynku.
Can’t Stop Games zamierza w drugiej połowie 2008 roku uruchomic własna gre MMO.
Równiez w zamierzeniu jest przygotowanie portalu agregujacego gry MMO od wielu
dostawców.

Adres do strony DGL http://www.digitalavenue.pl/

Jak to wszystko wyjdzie o czym jest mowa to ta spółeczka moze dac sporo zarobić.

(dawniej Dwory)
Nie widze watku SNS wiec postanowiłem go załozyć.Od 16 lipca 2008 roku do dzisiaj czyli w niecałe 1,5 miesiaca mozna było zarobic na niej około 70%Boo hoo! Jak na okres bessy to wynik jest bardzo dobry.Spółka wydaje sie byc ciekawa na longa.Adres strony SNS www.synthosgroup.com/index.php...
Jeżeli macie swoje przemyslenia to zapraszam do dyskusji.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 7 listopada 2019 01:50:54
Liczba wpisów: 99
[0,03% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,665 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d