pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pawlooos

pawlooos

Ostatnie 10 wpisów
Jakie jest uzasadnienie zarządu do emisji bez pp? Znowu drobny dostanie po d...eangry3 Powinni wprowadzić jakiś zakaz emitowania więcej niż 10% akcji bez pp, bo to staje się jakąś plagą na naszej wspaniałej GPW

Trudno odnieść się do tych danych. Trzeba by było zrobić jakąś grubszą analizę. W każdym razie dzięki za linkasalute

@Szutnik
Jeśli te dodatkowe daniny są wstanie pokryć ten deficyt wynikający z wcześniejszych emerytur górniczych to ok, niech funkcjonują. Chociaż w świetle danych przytaczanych na tym wątku mam co do tego spore wątpliwości. Mówiąc o przestawieniu się na coś innego, nie miałem na myśli zamknięcia kopalni z dnia na dzień i uruchomienia produkcji wiatraków na przykład. Chodzi mi bardziej o stworzenie warunków do rozwijania przedsiębiorczości, a firmy pojawią się same. W biznesie tak jak w naturze, nie znosi próżni. Bogactwa naturalne potrafią być czasem przekleństwem. Większość pamięta pewnie, w jakie kłopoty finansowe wpadła Rosja pod koniec lat 90, gdy cena ropy przez długi okres oscylowała w granicach 10 dolców za baryłkę. Jest wiele przykładów Państw doskonale radzących sobie bez tego bogactwa, a przynajmniej nie opierają na tym swojej gospodarki. Choćby Szwajcaria, wcześniej Japonia i nie wiem czy Singapur nie byłby teraz dobrym przykładem. Myślę, że Wielka Brytania też wyszła dobrze w dłuższym terminie zamykając kopalnie. Jeśli bilans jest na plus, to ok. Jeśli nie, to nic na siłę.

To i ja dorzucę tu jeszcze swoje 3 grosze.
Oczywiście nie mam nic przeciwko wcześniejszym emeryturom górniczym. Ale uważam, że aby było sprawiedliwie, kopalnie (albo górnicy) powinni dorzucać do budżetu państwa ekstra bonus z tego tytułu. Czy to w postaci większych składek, czy w postaci podatku wydobywczego, nie ważne. Jeśli okaże się , że biznes byłby wtedy nieopłacalny (bo np. nie ma w Polsce kompetentnych menedżerów do pokierowania kopalniami, tak jak nie było menedżerów do kierowania polskimi stoczniami, liniami lotniczymi, etc. blackeye )no to trzeba by było się zastanowić, czy nie lepiej zając się w Polsce produkowaniem czegoś innego.
Dajmy na to taki przykład: Mężczyzna bez przywilejów ma pracować do 67 roku życia. Przez ten czas przepracuje powiedzmy 40 lat składkowych. Szutnik napisał, że przeciętna długość życia mężczyzny to ok 73 lata. Więc wychodzi na to, że na tej emeryturze pobędzie taki gość średnio 6 lat. Dzisiaj w radiu słyszałem, że przyszli emeryci otrzymają emerytury w wielkości... 40% ostatniej pensji... I jak tu nie czuć się w takiej sytuacji ograbionym. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że cześć osób przechodzi na renty, często choruje, itd. itp. Nie zmienia to faktu, że system emerytalny jest w Polsce chory. Oczywiście nie chodzi tu o tylko o górników, ale bardziej rażą wspomniane już przez Was nieprzyzwoite emerytury sędziów, prokuratorów, i innych służb mundurowych. Do tego sytuacja na przyszłość z powodu niżu demograficznego rysuje się jeszcze bardziej dramatycznie. Rząd będzie podwyższać składki, żeby załatać dziurę w ZUS, a to z kolei może spowodować jeszcze większą emigrację młodych ludzi i tworzy się zaklęte koło. Dobra kończę już, bo widzę, że zboczyłem już całkiem z tematublackeye

Ktoś sprzedał dzisiaj akcji za 90 tys. Coś się szykuje? Może tak, a może nie. Nikt tu nam na to pytanie nie odpowie.
PS.
Jak piszesz o sygnałach kupna to lepiej wstaw wykres, bo zaraz Ci tego posta skasująblackeye

Cytat:
Jeśli chcieliby scalić akcje, to po co jednocześnie głosowanie nad nowym skupem z obniżonymi dolnymi widełkami do 10 gr?

Dla mnie to dwie różne sprawy, a do tego jedno w zasadzie nie przeszkadza drugiemu. Po drugie, nie wiem dlaczego robi się tak dużo szumu odnośnie dolnych widełek na poziomie 10 groszy. Równie dobrze mogłoby to być 3 grosze albo 20.

To są właśnie efekty wdrożenia nowego systemu transakcyjnego UTP. Wcześniej system sprowadzał takie wartości zleceń do TKO, a teraz pokazuje jakie ktoś faktyczne zlecenia wystawił.

Przecież kilka postów wyżej jest wszystko napisane. To przebicie nie jest jeszcze takie ewidentne, dzisiaj był raczej przeciętny wolumen. Ale tak jak już napisali przedmówcy, wykres wygląda optymistycznie i szansa na trwałe pokonanie omawianego oporu oczywiście jest.

Bo takie jest zdanie inwestorów giełdowych o tej spółceblackeye Jeśli uważasz, że się mylą, to kupuj, na pewno w dłuższym terminie zarobiszAngel Pewnie słyszałeś już, że cena spółki na giełdzie nie odzwierciedla tego ile jest warta teraz, ale to co może być warta w przyszłościAngel Pewien prezes spółki informatycznej z wigu 20 od lat użala się, że kurs tej spółki jest niedowartościowany. Ale żeby pochwalić się rosnącym zyskiem netto to już nie łaska. Ale nie martw się, pewnie każdy ma takie przemyśleniathumbright

Nawiązując jeszcze do spraw związanych z klimatem. Nie będę tu nikogo przekonywał do swoich racji, bo nikogo do nich nie przekonam. To bardzo wrażliwe zagadnienie i każdy ma wyrobione zdanie na ten temat. Osobiście uważam, że globalne ocieplenie jest spowodowane działalnością człowieka. Ale! paradoksalnie może to nas ochronić przed kolejnym zlodowaceniem, które według historycznych dany powinno nastąpić lada moment. Nikt pewnie nie chciałby, aby Polskę pokryła kilometrowa warstwa lodu. Jeśli chodzi o problemy polskiej energetyki to uważam, że nie powinno się nas zostawiać samych na placu boju. To nie nasza wina, że znajdujemy się w sytuacji w jakiej się znajdujemy. Kiedy budowaliśmy elektrownie węglowe, tematu globalnego ocieplenia nie było. Europa Zachodnia i USA przez pół wieku budowały swoje gospodarcze potęgi na tanich paliwach kopalnych. Może warto byłoby przesunąć część unijnych funduszy z bzdurnych programów na temat związane z czystą energią. Z drugiej strony zgadzam się z ratsty, że polskie koncerny energetyczne nie powinny siedzieć z założonym rękami. No i kolejna sprawa, na niewiele zdadzą się nasze wysiłki, jeśli Chiny i Indie będą budowały swoje gospodarki po najniższej linii oporu, zupełnie olewając konsekwencje związane z nieograniczoną emisją CO2.

Jeśli chodzi o wzrost poziomu C02 w powietrzu to wykresy mamy np. tu Jaki piękny trend wzrostowyblackeye
Od 1880 r. do 2011 r. poziom CO2 w powietrzu wzrósł z wartości 280 ppm do 390 ppm, czyli prawie o 40% link Liczby mówią same za siebie. Jak tak dalej pójdzie to za kilkaset lat nie będzie czym oddychać, pomijając jakie to będzie miało oddziaływanie na klimat. Ograniczenie emisji tego gazu wydaje się więc koniecznością. Niestety polska energetyka musi zapłacić za to wysoką cenę, wiadomo z jakich powodów. A rośliny to z jednej strony produkują tlen ale z drugiej strony podczas nocy z powrotem go wchłaniają. Jeśli bilans jest na +, to tego tlenu te rośliny nie wyprodukują tak dużo jak niektórzy sądzą. A na pewno nie są w stanie wchłonąć całego C02 produkowanego przez przemysł. No chyba, że będziemy obstawać przy tym, iż za wzrost CO2 odpowiadają wulkany. Sorki za mały OTAngel

Całej kasy z pewnością odzyskać się nie da. Niemniej jednak polski system prawny pozwala na ukaranie osób odpowiedzialnych za to co zrobili z tą spółką. Choćby przez zasądzenie naprawy szkód z majątku osobistego. Na pewno można takim osobom uprzykrzyć życie, ale trzeba pamiętać w jakim kraju żyjemy. Nowy zarząd milczy, knf milczy, prokuratura milczy. Ja nawet nie wiem, czy prokuratura prowadzi jakieś śledztwo w tej sprawie, choć moim zdaniem takie rzeczy powinny być ścigane z urzędu. To nie była niegospodarność ale świadome i zuchwałe wyprowadzenie pieniążków ze spółki. Takie jest moje zdanie i chyba wszyscy to widzą. Tymczasem były prezio EFH spokojnie zasiada sobie w fotelu prezesa spółki z NC. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca w tym kraju.

Trochę to dziwne, że Borek zostaje w Wigu20. Widać najbardziej liczą się obroty. Pamiętam jak swego czasu mówiło się nawet o wejściu petrola do w20blackeye Kapitalizacja Borka w tej chwili jednak nie powala na kolana. Wystarczy ją porównać np do kapitalizacji mającej swoje 5 minut spółki LPP. Jutrzejsza sesja z pewnością będzie ciekawa.

Pozbyłem się jednak papiera przedwczoraj. Gram małymi pakietami więc w zasadzie nie ma tu o czym rozmawiać. Jak przed chwilą dowiedziałem się o wynikach Luga, to od razu zacząłem to łączyć ze znacznym spadkiem kursu Leny. Mnie również ciekawi jak poradzi sobie Lena w IV kwartale. Powrotu oczywiście nie wykluczam.
Pozdrawiam.

Widzę, że i Lena dostała rykoszetem. Ciekawe jakie wyniki pokaże konkurent z parkietu głównegoThink

Mnie również świetnie czytało się rady forumowicza Wojetek.

Jedna rzecz mnie szczególnie intryguje, tzn. stawianie zlecenia kupna aktywowanego na wybiciu. Jakoś sceptycznie podchodzę do tego tematu. Odnoszę wrażenie, że ostatnimi czasy bardzo dużo wybić jest fałszywych, po których uczestnik rynku jest wsysany pod poziom oporu z drogimi akcjami. Muszę się lepiej przyjrzeć temu zagadnieniu. Trzeba po prostu opracować jakiś dobry systemking

Miło słyszeć, że ktoś tu zainteresował się Leną. Mój pakiet jest brany nieco wyżej i zastanawiam się co dalej z tym papierem. Ja tu widzę istotne wsparcie na 2.9, ale z takim impetem spadków może zostać przełamane. Jeśli chodzi o ABC, to mam wrażenie, że kurs nadal dyskontuje wtopę w Rumuni. Jeśli będą jakieś pozytywne wieści w sprawie tamtej spółki to może to adekwatnie wpłynąć na kurs.
Pozdrawiam.

Cytat:
Zakup byl w setkach milionow, obrot na gieldzie w ....

To udziela jedynie odpowiedzi na pytanie, dlaczego złożyli zapisy po 156blackeye
Nie odpowiada natomiast na pytanie, dlaczego nie dobierali w czwartek po 152 skoro jak wynika z zacytowanego komunikatu, popyt znacznie przewyższył podaż. Obrót w czwartek wyniósł prawie 5 mln akcji vs 23.xx mln zaoferowanych przez Unicredito. Można było sporo dobrać, co też być może niektórzy czynili. Ja myślę, że ten popyt nie spodziewał się tak negatywnej reakcji rynku. Tymczasem na dzisiejszym zamknięciu cena zbliżyła się do ceny z oferty

Odnośnie Amiki to dzisiejsza sesja dała nam odpowiedź na temat zasięgu wybicia jeśli chodzi o krótki termin. Na razie to raczej tyle, bo papier jest bardzo mocno wykupiony. Miałem mały pakiet ale wyszedłem nieco przedwcześnie przy 59.xx. Rozważam kolejne wejście po korekcie, która raczej nie powinna być zbyt okazała.

Ostatni resplit kojarzę na Herkulesie. Tam notowania otworzyły się bodaj adekwatnie jak przed resplitem. Teraz kurs jest wyżej. Operacja może korzystnie wpłynąć na kurs, a przede wszystkim na płynność. Przy takich poziomach cenowych inwestowanie w spółkę, to zabawa dla cierpliwych.

Witam Cię 100krotka!

Cormay fajna spółka. Parę dni temu wyskoczyłem przy 15.55 (sic!) bo przestraszyłem się wysokiego RSI i linii trendu spadkowego. Za każdym razem człowiek uczy się czegoś nowego. Ja również mam ciągoty do inwestowania krótkoterminowego, chociaż odnoszę wrażenie, że lepsze efekty przynosi mi dłuższe trzymanie spółek będących w stabilnym trendzie wzrostowym. A ze spekulacjami to jak w ruletce, raz wóz, raz przewóz. A do tego te prowizje. 0,78% w dwie strony powoduje, że nie opłaca się ryzykować kasy dla potencjalnych paru procentów zysku. W moim przypadku minimalny pakiet, za który muszę kupić walory, żeby się zmieścić w najniższej prowizji, to niecałe 800 zł. Minimalna prowizja 3 zł. Powodzenia w prowadzeniu kroniki i w inwestowaniu.

Pozdro.

Ja również jestem za tym, żeby nie skracać sesji. A to tylko z tego powodu, że z pracy wracam dopiero po 16. Nie uśmiecha mi się ustawianie zleceń poza sesją po omoacku, albo pekaców na otwarcieking


kliknij, aby powiększyć

W dłuższym horyzoncie czasowym widoczny jest jednak trend wzrostowy. Linia trendu przebiega w okolicach 11.90.

Obserwując dzisiejszą sesję odniosłem wrażenie, że mieliśmy selektywną realizację zysków. Pod względem technicznym CRM niestety nie prezentuje się dobrze. Kurs wypadł z trendu wzrostowego i znajduje się... nigdzie. Dzisiejsza korekta na walorze wcale mnie nie dziwi. Ostatnia emisja bez pp nie miała na to wg mnie żadnego wpływu. Powiedziałbym nawet, że ta emisja to umiarkowany pozytyw dla spółki. Można marudzić, że emisja bez pp godzi w interes drobnych akcjonariuszy ale w końcu nowe papiery zostały objęte po cenie zbliżonej do rynkowej przy wysokim c/wk, a przy tym ilość nowowyemitowanych papierów nie rozwodni zbytnio akcjonariatu. Trzeba się zgodzić z preziem, że emisja z pp w tym przypadku to zbyt dużo korowodu i zmarnowanego czasu.

Kapitalizacją to ta spółka zawstydza już wiele spółek z WIGu20 jak np. ACP czy TVN Think Ktoś pytał, czemu nie zrobią splita. Mnie denerwuje jak władze spółki zajmują się kursem akcji zamiast prowadzeniem interesów. Te wszystkie splity resplity, skupy w celu dalszej odsprzedaży kończą się zazwyczaj klapą.

Obrót akcjami był przez jakiś czas zawieszony, więc teraz kurs w przyśpieszonym tempie dyskontuje to, co nie mógł podczas zawieszenia. Dodatkowa odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się raptem post powyżej (omówienie wyników za 1 półrocze).

To smutne co pan Bekkar i pani Gałązka zrobili z ponad 80 mln zł gotówki z ostatniej emisji. Nie kojarzę żadnych zakupów nieruchomości czy czegokolwiek innego. A kapitalizacja spółki wynosi tymczasem... niecałe 28 mln zl... Na giełdzie jestem dość krótko, ale z taką niegospodarnością się jeszcze nie spotkałem. Poza tym nie chciałbym tu nazywać rzeczy, które się w spółce dzieją po imieniu. Ta spółka jest doskonałym przykładem, jaką wiarygodnością należy darzyć naszych wspaniałych prezesów. Przypomnę chociażby obiecaną dywidendę za 2011...

Dodam jeszcze, że w opublikowanym raporcie można doszukać się namiastek szczerości. Ale tłumaczenie spadku przychodów kryzysem to kpina. Wystarczy spojrzeć na publikacje Orbisu lub też poszukać wiadomości opublikowanych przez niezależne instytucje. Obroty w hotelarstwie zwiększyły się. Jedyny problem, z którym spółka sobie nie radzi to zwiększona konkurencja.

Pieniążki w ewidentny sposób zostały wyprowadzone ze spółki w pierwszym półroczu. Nie ma znaczącego akcjonariusza i dlatego nikt nie podejmie tematu działalności poprzedniego zarządu na szkodę spółki. W tej chwili inwestowanie w spółkę ma jedynie czysto spekulacyjny charakter. Zaufanie do spółki jest zerowe.

http://www.stockwatch.pl/komunikaty-spolek/komunikat-espi.aspx?id=20120802_183643_0000214932&ticker=efh A ja pozwolę sobie zacytować link z którego wynika, że działania poprzedniego zarządu śmierdzą przekrętem. Pytanie jest zasadnicze, od kogo spółki zależne odkupiły akcje i za jaką cenę? Mam nadzieję, że te informacje zostaną wkrótce ujawnione. Obawiam się jednak, że kasa ze spółki została wyprowadzona w białych rękawiczkach. Po drugie, czy skupowanie akcji własnych przez podmioty zależne nie jest obejściem prawa? Przecież jest prawnie ustanowiony limit dziennego skupu akcji własnych. Po trzecie, jaki jest sens rozpoczynania skupu akcji podczas silnego trendu spadkowego? W interesie spółki powinno być przecież skupienie akcji po jak najniższej cenie, podczas gdy spółka skupiła akcje po cenie dużo wyższej niż obecna. Pomimo wszystko dlaczego temu wszystkiemu bezczynnie przygląda się pan W.?

czyli tzw. transakcja umówiona, zdaje się, nie do końca legalna. Tak btw, jest poruszenie w tym tygodniu na rolniczych spółkach ukraińskich. Kontrakty na cukier nieśmiało pną się do góry, natomiast w przypadku pszenicy mamy już do czynienia z istnym szaleństwem (susza w USA).

Ciekawa sprawa z tym IDM. Natomiast p. Riad Bekkar jest również prezesem spółki Dr Kendy notowanej na NC, która w spadku kursu r/r bije na głowę EFH. Co ciekawe, do rady nadzorczej ww. spółki wskoczyła niedawno Pani Gałązka (za Bankier.pl). Nie mniejsze zdziwienie ogarnęło mnie, gdy spojrzałem na akcjonariat, gdyż widnieją tam byli akcjonariusze EFH.

Ulala, rezygnację złożyło również 4 członków zarządu. Nie ma siły, jakieś trupy w szafie muszą być. Dowiemy się pewnie niebawem. Dziwne to wszystko w ogóle jest. Spółka prowadzi dość intensywny skup akcji, więc płynność nie powinna być zagrożona. Z drugiej strony, spółka pod koniec 2010 r. wyemitowała prawie 90 mln akcji po 1 zeta. I na co to poszło? Część na spłatę długów,a za pozostałą część pewnie odkupują teraz akcje. Polityka informacyjna spółki pod wodzą odchodzącego zarządu była wręcz skandaliczna.

Cena oleju jadalnego jest w znacznym stopniu skorelowana z ceną oleju napędowego/grzewczego. Z wiadomych względów. Proszę zobaczyć ile kosztuje w tej chwili w supermarketach butelka dobrego oleju. Jest rekordowo drogi. Moim zdaniem Kernelowi na chwilę obecną bardziej zaszkodziły siarczyste mrozy, które doprowadziły do wymarznięcia znacznej części ozimin. Co prawda Kernel zajmuje się bardziej przetwórstwem niż uprawą, no ale surowiec do produkcji oleju też będzie droższy.

sss56 napisał(a):
siła całej GPW jest porażająca :)
no ale miały być cuda to są...

No niestety okazuje się, że za wzrost W20 do poziomu 2900 pkt odpowiadała zagranica. Teraz nie wiedzieć czemu odwróciła się od GPW i zajęła się czymś innym (hiszpańkie i włoskie obligi??blackeye ). GPW jest jednak wyjątkowo słaba na tle innych parkietów, nawet w stosunku do węgierskiego. Sorry za mały OT. Wracając do PBG to sądzę, że większość graczy co kupuje teraz ten papier robi to spekulacyjne. Mało który spodziewał się jednak, że tak wyprzedany papier może stracić jeszcze 20% w ciągu jednego dnia.

Myślę, że tak. Ciekawi mnie tylko jak zagra SP i czy będzie się jeszcze targować. Swoją drogą przypadek BGŻ, gdzie premia wynosi ok 50%, potwierdza niedowartościowanie spółek notowanych na GPW. Tym bardziej, że banki nie uważane są za tanie.

Zysk z odsprzedaży skupionych akcji? A skąd spółka wie, że akcje podrożeją? Wg mnie nie powinni się w to bawić. Z kolei kredyt bez wkładu własnego i przy już posiadanych zobowiązaniach zbyt mocno dociążyłby spółkę odsetkami. Inwestor strategiczny, jeśli zechciałby objąć powiedzmy 50 baniek nowych akcji po 1 zeta to czemu nie;) Powracając do raportu to widać, że nie został przyjęty źleThink

Spadek przychodów z działalności operacyjnej spowodowany jest wyłączeniem z konsolidacji aktywów przeznaczonych do sprzedaży. Nie jest to w każdym razie spowodowane spadkiem przychodów z działalności hotelarskiej grupy. Jak dla mnie raport taki sobie. "Wysokość zysku EBIT i EBIDTA nieznacznie poniŜej prognozy" - to chyba całe podsumowanie tego nieco skomplikowanego raportu. Spółka dalej cierpi na niedosyt kapitału potrzebnego na sfinansowanie planowanych inwestycji, tj. hotelu w Malborku i Sheratona na Mazurach. Zamrożone inwestycje nie pracują, przez co cała grupa nie może być przysłowiową kurą znoszącą złote jajka.

prawie 58 mln obrotu a w wolnym obiegu wg bankiera jest nieco ponad 20Eh? faktycznie kasynoblackeye

W ciągu dnia +4 ażeby zakończyć na minus 3blackeye . Tak w ogole to na Kernelu dziwne sesje są. dzisiaj szły ogromne pakiety (jak na kapitaizacje kernela), ale odniosłem wrażenie, że to przewalanie z wora do wora żeby to fajniej wygladało. Takie ciekawostki widze na tym papierze nie od dzis, tj. odkąd go posiadam

Fundamenty powinny tutaj sprzyjać optymistycznemu scenariuszowi. Co prawda mówi się o bańce na płodach rolnych ale raczej nie odgrywa ona decydującej roli. Uważam, że w głównej mierze cenę kreuje tutaj popyt i podaż. Po drugie, Kernel specjalizuje się w oleju roślinnym, a z racji tego, że produkt ten coraz częściej wykorzystywany jest do celów energetycznych, jego cena jest w znacznym stopniu skorelowana z ceną.... ropy naftowejAnxious

Ta informacja ukazała się w trakcie wczorajszej sesji więc już jest w cenie. Kurs podskoczył o niebywałe 1 %. Tak btw, to tej spółce nic już nie pomoże. Prędzej wyląduję na księżycu niż kurs akcji tej spółki dotrze do 60 zł. Taka jest właśnie giełda, nic nie poradzimAngel

PS. Na Asseco jestem w sumie nie długo, więc moja cierpliwość nie została jeszcze dostatecznie przetestowanawave


kliknij, aby powiększyć

Patrząc na AT sytuacja wygląda bardzo ciekawie. Kurs pozostał powyżej dwuletniej linii trendu wzrostowegoThink

Widać, że kursowi mocno ciążą akcje z nowej emisji. Ale cóż, uruchomienie drukarni było jednak spółce potrzebne (długi). Mam nadzieję, że tym razem zwyżka będzie kontynuowana. Taki Orbis (ta sama branża) notowany jest w okolicach wk z c/z na poziomie 200, a do tego ma rekomendację kupuj. W przypadku EFH w/w wskaźniki wyglądają zdecydowanie bardziej atrakcyjnie.

W takim razie pewnie masz rację. Chociaż trudno uwierzyć mi w to, że w omawianym przypadku wszystkie zlecenia sprzedaży do 7 zł pochodziły od jednego podmiotu. Być może sztuczka tkwi w zleceniach nieujawnionych???

Nie powiedziałbym, że to automat. Raczej badanie gruntu. Nie znam się na systemie Warset ale wygląda mi na to, że jeśli (w okresie przed otwarciem) ktoś wystawia zlecenie na k powyżej ofert na s, to system sumuje wszystkie zlecenia po stronie s, które są wystawione po cenie niższej lub równej jak najwyższe zlecenie na k, i wskazuje dla nich jedną wartość z tego najwyższego zlecenia na k (pewnie coś namieszałemAngel ). Natomiast twierdzę, że automat na pewno pracuje (albo pracował) na papierze ORCO.

Mnie tylko zastanawia, za co oni będą to budować skoro spółka ma obecnie sporo długu na karku. Zapowiedź prezesa o wypłacie dywidendy jest dla mnie w tej sytuacji niedorzeczna. Co do zachowania się kursu spółki w najbliższym okresie to powiem tak. ostatnio wieszczyłem, że kurs nie spadnie poniżej 1 zł a co się stało to widać. No to teraz powiem, że kurs spadnie poniżej 0,9 blackeye A tak na poważnie to mogłoby się coś ruszyć na walorze. papier jest okrutnie słaby. Nie pomagają tej sytuacji marne obroty i wysoki ff. A tu potrzebny jest solidny przemiał akcjonariatu. Niedługo powinno być info o przejęciu i tu upatrywałbym szansy na poprawę sytuacji na papierzewave

Wydaje mi się, że wzrost cen produktów żywnościowych wynika ze wzrostu realnego popytu (klęski żywiołowe, wzrost konsumpcji w krajach Azjatyckich), chociaż spekulanci z pewnością dorzucili swoje 5 groszy. Zwiększenie produkcji żywności nie jest wcale łatwe. Co innego jeśli chodzi o metale. Dzisiejsza korekta na cukrze robi wrażenie, więc na razie pozostaje obserwacja.

Ja też tego za bardzo nie kumamThink Jeśli Walerij ma inny interes na oku to chyba mógłby spokojniej pozbywać się papiera poza rynkiem. Nie mam papiera ale myślę, że w tej chwili spółka jest warta uwagiThink

Jak widać samo niskie c/wk nie wystarcza. Spółka zarobiła 7 baniek co przy kapitalizacji ok 140 mln daje c/z na poziomie 20. Może dlatego wywalają. Zarząd do rozwoju spółki wykorzystuje dźwignię finansową, co wpędziło ją w trochę za duże długi. A szkoda, bo to ciekawa spółka.

Taki sobie ten raport. Co prawda zobowiązania spadły o 37 mln q/q ale jest to oczywiście efektem spłaty kasą z ostatniej emisji. natomiast razi po oczach znaczący koszt obsługi zadłużenia. za Q4 to 3,5 mln a za cały rok 14,5 mln odsetek!! Nie wiem tylko czy jest w tym także spłata kapitału. Słabo to wygląda przy zysku operacyjnym ok 22 mln za rok. Ostatnio prezes przebąkiwał coś o dywidendzie z zysku 2011. Moim zdaniem powinni zająć się zbiciem zadłużenia a nie dywidendami. Druga sprawa to przejęcie obiektu biurowego lub hotelu. W ubiegłym roku zapowiadali, że kupią coś do końca 2010 r. a teraz w raporcie piszą, że due deligence wymaga czasu i nie można niczego robić z pośpiechem. Ot cały zarząd. A kasa zamiast pracować, leży na koncie w banku z marnym oprocentowaniem. I co tu się dziwić, że kurs śpi. Pomimo tego wszystkiego fundamenty nie są złe, a sytuacja spółki wydaje się być stabilna. Do tego najbliższa przyszłość branży podobno też jest niczego sobie. Więc myślę, że są tu perspektywy wzrostu chociaż do 0,9 wk.

0,8 to będzie w przybliżeniu wartość księgowa na akcję. żeby rynek tak wycenił spółkę musi widzieć przed nią "jako takie" perspektywy. Całkiem możliwe iż akcje GZU dobiją do takiego poziomu, powyżej to już będzie spekulacja. Spółka musi poprawiać wskaźniki. ROE i ROA za ostatnie kwartały cienko piszczą

Jak na taką małą spółkę bardzo duży obrót dziś. Ale też duża determinacja sprzedających, chodziły głównie duże pakiety. Jako że drugi dzień z rzędu mamy solidny wzrost, wymowa tej sytuacji raczej pozytywna.

Patrząc na to co dzieje się na Wasko nie powiedziałbym, że inwestorzy wycofują się ze spółek informatycznych. Na Asseco nic szczególnego nie dzieje się, dlatego spada. Umowa na 7 mln zł niewiele znaczy dla Asseco. Nie za ciekawa jest sytuacja techniczna na wykresie spółki. Być może potrzebne jest przemielenie akcjonariatu (choć do tego potrzebny jest większy obrót), żeby kurs wszedł w końcu na właściwe tory.

Krecha trendu rysowana w skali logarytmicznej została już naruszona, ale to chyba niewiele znaczy. W liniowej przebiega teraz gdzieś w okolicach 161 zł. Z trendu wzrostowego powoli wyłamuje się miedź. Natomiast mamy szaleństwo na srebrze i nowe rekordy cenowe. Teraz chyba wszystko zależy od ogólnej sytuacji na GPW, a tu na razie nie jest zbyt sympatycznie.

Ostatnio przy rosnących cenach miedzi kurs kghm zachowuje się dość dziwnie. Myślę, że jest to związane z brakiem popytu ze strony zagranicy. Może siedzą już na krótkich?? Chyba jednak bardziej prawdopodobna będzie powtórka z rozrywki i wystrzał 7% up w ciągu jednego dnia. Patrząc na wskaźniki to spółka notowana jest nawet z dyskontem. W 2011 nawet nie biorąc pod uwagę sprzedaży Polkomtela zysk na jedną akcję będzie parł do góry no chyba, że będzie mocna korektura na surowcach na co się raczej nie zanosi.

Jeżeli byłoby wiadomo, że wejdą po 40 gr to nikt nie kupowałby pp-tek po 10 gr, a tym bardziej po 20. Choć przy takim wodospadzie to kto wie, może będą i po 40. Cenę kształtuje popyt i podaż. Zazwyczaj PDA notowane są z niewielkim dyskontem do zwykłych akcji.

A czy ktoś wie co SP zrobił z akcjami Taurona nabytymi po debiucie w ramach opcji stabilizacyjnej?? Grad raczej nie sypie. Tauron to kolos na drewnianych nogach. Zbyt niska rentowność, przestarzała infrastruktura. A do tego Grad będzie chciał zapewne opchnąć na rynek kolejny pakiet akcji spółki. Dlatego zachowanie kursu tego papiera wcale mnie nie dziwi.

Kurs tej spółki zacznie rosnąć, jeśli wskaźnik c/z osiągnie wartość 5blackeye A tak na poważnie, Ken Veksler - trader z Saxo Bank powiedział w wywiadzie, że woli inwestować w waluty bo zachowania akcji wydają mu się po prostu zbyt irracjonalne. I tak może być w przypadku ACP.
Nie trafia do mnie argument o niższej wycenie spółki ze względu na powtarzalność zysku. Gdyby wskaźnik c/z był na poziomie 25 to i owszem. A tu mamy pokaźniejsze zyski, więc spółka z tymi pieniędzmi coś musi zrobić. Albo przeznaczy je na akwizycje - co zwiększy wartość księgową spółki, albo po prostu wypłaci dywidendę. Uważam, że spółka w końcu "odbije". Ale kiedy to będzie nie mam pojęciawave

Coś to za dużo się korekci biorąc pod uwagę fundamenty spółki. W raporcie za Q3 rzuca się w oczy to, że lwia część zysku idzie na spłatę odsetek. Spłata 40 mln krótkiego długu znacząco ulży spółce w tej materii. Cieszy natomiast solidny wzrost przychodów i zysku z działalności operacyjnej. Wartość księgowa niewiele, ale jednak do góry. Papier zasługuje na wyższą cenę. Czekać trzeba na zachowanie się posiadaczy nowych akcji po wejściu tych papierów na gpw, co pewnie niebawem nastąpi.

W dniu debiutu o godz 8.30 wejdź sobie na notowania gieldowe na interii.pl, tam będziesz miał widełki. Jeśli jesteś zdeterminowany aby sprzedać akcje na debiucie, obserwuj tko i tuż przed otwarciem wystaw zlecenie o 50 gr niżej. Ze względu na dużą płynność papieru, transakcja będzie zrealizowana po cenie rynkowej. Jedna uwaga, notowania na interii przekazywane sa z 15 minutowym opóźnieniem. Podobno przy IPO tauronu były przekazywane w czasie rzeczywistym? Więc może w przypadku gpw też tak będzie.

doncarlos napisał(a):
sbyszek napisał(a):
doncarlos napisał(a):
Tylko tak na marginesie powiedźcie mi jak można mieć w tej chwili stratę na giełdzie..;)

Czyżby ci Borek cały świat zasłonił ? Zainwestuj w Petrolinvesta czy Techmexa , a straty ci będzie "skolko ugodno" puke_l

Trzeba wiedzieć kolego w co inwestować a nie brać pierwszą lepszą spółkę z brzegu. Wybór spółek do portfela i zarządzanie pieniędzmi się kłania;)

Jeśli ktoś w ciągu roku dokonał zakupu a następnie sprzedaży akcji 20 spółek, no to chyba musiałby być geniuszem, żeby zarobić na wszystkich. W tym roku gracze giełdowi powinni generalnie wyjść na plus, ale pojedyncze wpadki jak wiadomo mogą przytrafić się każdemu. A czy Tobie tak miło dzielić się zyskiem z fiskusem? Często inwestorzy przed końcem roku dokonują spekulacyjnych operacji sprzedaży a następnie odkupienia walorów spółek, które straciły w przeciągu roku. Mają dzięki temu papierową stratę, pomniejszającą zysk (wypracowany na innych papierach) do opodatkowania.

48,95

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 21 września 2010
Ostatnia wizyta: 12 lipca 2013 19:09:34
Liczba wpisów: 71
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,210 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d