pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

R0bert

R0bert

Ostatnie 10 wpisów
W z K napisał(a):
R0bert napisał(a):
Witam. Mam rachunek maklerski w Santanderze i akurat w Santanderze nie można zapisać sie na IPO PCF.
W którym domu maklerskim najsprawniej można przejść przez rejestrację a potem z tego rachunku zrezygnować.
Nadal chciałbym pozostać w Santander ale jednocześnie chcę wziąć udziałw IPO.
Czy w ogóle zdążę jeszcze z zapisem?

Mam rachunek w DM Millenium, zaletą jet to, że gdy się go nie używa to nie ponosi się opłat kwartalnych. Czyli nie warto go zamykać bo np. po 2 lub 3 latach można go wykorzystać.

Założyłem w BOSSA. wygląda na to, że dość sprawnie poszło. za nic nie mogę znaleźć miejsca na zapis na IPO. możecie proszę podpowiedzieć gdzie ta opcja jest w BOSSA?

Witam. Mam rachunek maklerski w Santanderze i akurat w Santanderze nie można zapisać sie na IPO PCF.
W którym domu maklerskim najsprawniej można przejść przez rejestrację a potem z tego rachunku zrezygnować.
Nadal chciałbym pozostać w Santander ale jednocześnie chcę wziąć udziałw IPO.
Czy w ogóle zdążę jeszcze z zapisem?

Chciałbym upewnić się co do kwestii wypłaty dywidendy za 2011 rok.
Akcje KGHM kupiłem jeszcze przed 16 lipca i nadal je posiadam. Jeśli je sprzedam w najbliższych dniach to czy na pewno otrzymam dwie transze tj. 17,00 + 11,34 ?

Czyli jeśli w uproszczeniu chciałbym obliczyć zysk na transakcjach to muszę cenę zakupu sprzed przyznania dywidendy przyrównać do ceny 156,04 zł ? (127,70+17+11,34 = 156,04 zł)

Chcę za pomocą modelu ekonometrycznego wykazać wysoką zależność między zmianą wartości godziwej ceny miedzi i instrumentu pochodnego.
jest to rzecz mniej istotna bo mam problem techniczny.
Gdzie na stronie LME mogę znaleźć wartości cen miedzi na zamknięciach w piątek (za cały rok) oraz instrumentu instrumentów pochodnych (najlepiej opcji, ew. futersow)
Najbardziej efektywnie będzie wyglądał przypis strony lme zatem szukam tam, ew. na stronie blisko z nią związanej.
z góry dziękuję za pomoc.
pozdrawiam

W sprawozdaniu finansowym KGHM za 2010r. pochodne instrumenty finansowe zostały podzielona na 3 grupy:
- INSTRUMENTY HANDLOWE,
- INSTRUMENTY ZABEZPIECZAJĄCE,
- INSTRUMENTY PIERWOTNIE ZABEZPIECZAJĄCE WYŁĄCZONE SPOD RACHUNKWOOŚCI ZABEZPIECZEŃ.
Czy w stosunku do "instrumentów handlowych" jednostka stosuje rachunkowość zabezpieczeń określoną w MSRach ?
Domyślam się, że nie ale chciałbym się upewnić.

Mamy odbicie związane z informacją o dywidendzie.
Czy cena bliska 100zł nie jest "ostatnim gwizdkiem" na zakup akcji ?
Pomijając AT i AF, ktoś już wspominał o psychologicznym wsparciu 100zł, którego nie przejdziemy z marszu. Podatek jest już pewny więc szczegóły z nim związane nie będą implikowały dużych tąpnięć.
Jedyną szansą na spadek poniżej 100zł mogłaby by być drastyczne pogorszenie się klimatu na rynkach w związku ze strefą euro w co należy wątpić. Ważne z pewnością będą informacje o PKB w USA jutro co przełoży się na ogólny nastrój na co KGH reaguje bardzo.

Informacje o instrumentach finansowych to ok. jedna strona w sprawozdaniu.. można o tym napisać pracę?
książek i artykułów w gazetach jest mnóstwo ale przecież potrzebuje też materiału empirycznego. można pozyskać bardziej szczegółowe informacje ?

Chcę napisac pracę dyplomową o rachunkowości instrumentów finansowych. Szukam jakiejś spółki notowanej, niezbyt dużej(nie z WIG20) która ma w sprawozdaniu stosunkowo dużo instrumentów pochodnych zabezpieczających. Szukam pare godzin i cięzko z tym.. Dobra bylaby np spółka eksportowa. Oprócz zabezpieczeń pozycji walutowych, zabezpieczenia cen towarów.
Proszę o pomoc.
Myślę, że temat jest związany z AF.

czesc.
czy moze ktos podsumowac kwestie PP ?
mam akcje kupione po 38.
1. ile mam PP na jedna akcje ?
2. cena akcje bedzie roznica aktualnej ceny i ceny pp, tak ?
3. jesli nie skorzystam z PP to moge je zbyc ?
4. co jest najkorzystniejsze w mojej sytuacji ?
dziekuje i przepraszam proste pytania. pozdrawiam

Z dzisiejszego Parkietu
"Insider kupił akcje za ponad milion"
Wyniki były bardzo dobre, nie rozumiem czemu jeszcze się nie wybiliśmy.

Patrzcie na liczbe sprzedajacych i kupujacych. Jak leci pakiet 100 000 akcji to jeden to kupuje a 16 leszczy sprzedaje. Zabawnie to wyglada.
Pewnie, ze 6 z przodu niedlugo ale tu sie nie ma co ekscytowac pelnymi zlotymi bo to niewielki , nie to co przebicie z 2 do 3, kursy rosna w postepie geometrycznym a nie arytmetycznym.

ING Securities wydało w piątek rekomendację na 46,3. Wyniki kwartalne Azoty mialy rewelacyjne, najlepsze z branzy chemicznej. Po tak dlugiej konsolidacji wybicie moze bez prblemu dotrzec do wspomianego poziomu co daje ok. 30%. Pomoga na pewno informacje o niedawnym duzym zakupie akcji przez PZU Zycie.
Mysle, ze najblizsze dni beda nalezaly do AT.
Bardzo wyrazny sygnal daje takze MACD.

korekta byla spowodowana glownie sytuacja w Japonii i zwiazanym z typ spadkiem cen kauczuku. Sytuacja w Japonii nie jest juz sensacja, ceny kauczuku po korekcie rosna.
Wyniki byly lepsze od oczekiwan, tylko, ze nie bylo mozliwosci do zdyskontowania tego, gdzy na termin publikacji nalozyla sie wyzej opisana sytuacja.
Spolka o mocnych fundamentach, z branzy chemicznej dla ktorej prognozy rowniez na ten rok sa pozytywne.
Kauczuk drozeje i raczej nadal bedzie (podobnie jak inne surowce) ze wzgledu na lepsze dane z gospodarki USA.
A od sytuacji technicznej dzisiaj widzimy duza, biala swieczke przy duzym wolumenie. Opor na ok. 4,2 zostal przebity. Nastepny na szczycie, czyli 4,81.
Oscylatory zostaly mocno schlodzone i sytuacja na nich wyglada wspaniale, szczegolnie na MACD, we wszystkich kombinacjach okresu i interwalu czasowego.

podsumowanie:
1. Cykliczna branza chemiczna ma sie bardzo dobrze i perspektywy tez sa dobre.
2. Spolka zaprezentowala dobre wyniki za poprzedni rok.
3. Czynniki, ktore spowodowaly spadki przechodza do historii.
4. Cena kauczuku rośnie.
5. Od strony technicznej w ostatnich dniach ogromna poprawa.
Nastawienie jak najbardziej pozytywne.
A "ubieranie leszcza" nie odbywa sie na tego typu spolkach...

przy prognozowanym zysku netto 458mln zł ING wycenił Synthos na 5,13.
Wyniki są nawet lepsze od prognoż, bo zysk netto 476mln zł.
Urealnia to prognozę, a nawet można stwierdzić, że jest niewysoka.
Wyniki Azotów też bardzo dobre. Po ostatnim ciężkim tygodniu dla chemii, pora na odrabianie strat :).
Chetnie przeczytam czyjas analize rpaortu, bo biegly z PwC tylko wychwala wyniki.

ładne wybicie od wczoraj na spolce. dzisiaj kontynuacja. jak zwykle przy wybiciach mnostwo sygnalow kupna. ale abstrahujac od doglebnej AT to wykres rosnie w dosc charakterystyczny sposob. ok. miesiaca konsolidacji a potem strzal w gore o ponad 30%.
Teraz bedzie podobnie ? Raczej jest szansa o na wzrost o kolejne 15% jeszcze w tym tygodniu.
Spolka z solidnymi 'fundamentami' a nie jakies niebezpieczne, spekulacyjne gnioty ;)
WIG-Chemia tez od paru dni wyglada coraz lepiej.wave

sygnaly na MACD i np ROC juz sa.
opor na ok. 4.4

kliknij, aby powiększyć

czy jest szansa na kolejna fale wzrostowa po miesiecznej 'konsolidacji'. jak na 'stygniecie' po wzrostach to miesiac na synthosie powienien byc wystarczajacy, patrzac historycznie.

Oto ładny sygnał kupna MACD. MACD który sie do tej pory sprawdzał, dając prawdziwe sygnały. Atmosferę dalej podgrzewa Wiedźmin.
Doważacie?

Okres: 1 mies. interwał: 4h

kliknij, aby powiększyć

Nikt nie komentuje ostatnich wzrostów ? przebicia oporów ? najbliższe opory na historycznych maksimach ? Na początku grudnia tyle pisano w prasie etc. o tym jak wzrosna wydatki Polakow przed swietami i jaki to ma byc dobry kwartal dla slodyczy, a w cenach akcji niebardzo bylo to zauwazalne.
Jak sie wam widzi Wawel?

chyba nie sprzyja nam otoczenie do dalszych wzrostow.
a moze to jakas nowa strategia tych wiekszych, bo przeciez rezanie SL nie wyszlo trzeci raz.
mam proste pytanie. Gdzie sprawdzacie notowania kauczuku ? z ktorej gieldy ? na stooq chyba nie ma... :]

Witam. Pragnę odświeżyć temat.
Nastąpiło przecięcie wolniejszej linii sygnału przez szybszą linię MACD.
Jak wynika z wykresu opieranie się na samym MACD popłacało. Bardzo podobie jest w poprzednich miesiącach. Pomijam przykład z października, kiedy to linie znajdowały się bardzo blisko siebie, ruch wzrostowy nie był duży.

kliknij, aby powiększyć

Edit: oczywiście w drugim przypadku błędnie obliczony zasięg wzrostu. sorry

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 1 grudnia 2020 13:18:11
Liczba wpisów: 24
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,820 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d