Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

egonac

egonac

Ostatnie 10 wpisów
Poprosze o zakup Prairie.
Uzasadnienie: transakcja spekulacyjna pod przejecie i wyjasnienie sie sytuacji w bliskiej przyszlosci.

Rowniez prosilbym o wpisanie na kolejna edycję. Wczesniej nie udalo sie zalapac.

Właściciel może mieć interes, żeby zbić kurs jeszcze niżej i zdjąć spółkę z giełdy. Unimot przypomina mi trochę Duon. Spółka od debiutu spadła ponad 90%. Później dała trochę zarobić. Gdy zaczęła się fajnie rozwijać, szybko została ściągnięta z giełdy.

Mam pytanie, jak wygląda kwestia terminów wykupu poszczególnych serii obligacji. Czy obligacje z datą wykupu 2018 są bardziej bezpieczne i mają pierwszeństwo od tych z terminem 2019 czy 2021? Czy w przypadku utraty płynności nie ma to znaczenia?

Z wcześniejszej inicjatywy użytkownika Dovado na forum bankier.pl, indywidualni wystawiają swoje akcje na zleceniu sprzedaży po 30 zł, aby sprawdzić jak jest ich moc. W tym momencie jest ok 1% akcji, jednak niektórzy mają problem z wystawieniem takiego zlecenia (np. w Aliorze) i nie ma go w karnecie
Swoją drogo, ciekawe jak to wezwanie zostanie rozegrane, bo cena jest śmiesznie niska. Czy w ogóle podwyższą cenę wezwania, czy polecą po całości.
Może ekipa SW mogłaby w jakiś sposób wesprzeć działania indywidualnych w walce o wyższa cenę np. nagłaśniając sprawę przez artykuł, bądź kontakt z funduszami. Podejrzewam, że wiele maili wczoraj poszło również do SII i KNF. Czy Stockwatch jest w stanie zająć jakieś stanowisko w tej sprawie?

trochę późno, ale chciałbym dopisać się jeszcze do listy rezerwowej. Może się uda. Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia w 2018.

Może ktoś mądrzejszy może się wypowie. Na 30 str raportu w podpunkcie 5.15 Wierzytelności nabyte,
jest pozycja zakup wierzytelności do 30 września 2017 w kwocie 23.567 tys pln. W I półroczu było to tylko 1.106 tys. Z tego wynika, że spółka dokonała zakupu wierzytelności na kwotę ponad 22 mln w III kwartale? Chyba nie było żadnego komunikatu, a w raporcie też nic więcej nie widziałem na ten temat.

Rzeczowa analiza. Dodałbym od siebie, że posiadana gotówka świadczy o tym że vindexus jest gotowy do przejęcia jakiegoś znaczącego pakietu wierzytelności. W ostatnim raporcie finansowym padło stwierdzenie:
"Grupa będzie kontynuowała powiększanie swojego portfela wierzytelności. Wg szacunków w nadchodzących okresach należy spodziewać się stabilizacji cen nabywanych pakietów i jednocześnie większej podaży wierzytelności przeznaczonych przez wierzycieli pierwotnych do zbycia."
Patrząc na rynek odnoszę trochę wrażenie, że najwięksi, głównie getback, prześcigają się w zakupie wierzytelności. W konsekwencji ceny mogę być dość wysokie. Czy vindexus, który czeka na okazję i obserwuje póki co, robi dobrze? Czas pewnie pokaże. Czy jest szansa, żeby Kruk i Getback się wystrzelał z gotówki i zadłużenia na tyle, że ceny wierzytelności spadną? Obligacje vindexusa są drożej wyceniane od kruka, ale taniej od Getback, z czego tez płynie pewna informacja.

Jakiś dziwny wykres tutaj macie, najniższy notowany poziom w 2013 roku to było 39,21. Kurs jest tu chyba korygowany o dywidendy, jak przy rolowaniu kontraktów terminowych. Jak to w końcu jest z akcjami? Na stooq.pl i u was jest taki wykres, a na investing.com i w Amibrokerze z danymi od bossa jest inny. Poza tym takich cen jak w dołkach u Was nigdy nie było. Czy ktoś mógłby wyjaśnić o co chodzi? Wpływa to znacząco na analize techniczną.

krewa napisał(a):
Egonac,
duzi gracze wbrew pozorom nie są nieomylni, wystarczy prześledzić chociażby historię PBG. A wiesz kto w porę wyczuł rozpoczęcie hossy w 2009? Nie, nie dużi gracze, tylko właśnie drobnica.

Pisanie o niższych wolumenach na niższych poziomach cenowych jest nieuprawnione - wystarczy porównać wolumeny z ostatnich 5 i 20 sesji. Wyższe wolumeny były właśnie na niższych poziomach cenowych.Krewa wyrażam tutaj tylko swoją opinię. Oczywiście, że duzi gracze są omylni. OFE było pewnego rodzaju buforem, skupując akcje od uciekającej z rynku zagranicy i inwestorów indywidualnych.
Jeśli chodzi o PBG jest to doskonały przykład. Zwróć uwagę na wykres dzienny z tego roku i największe widziane wolumeny. Są one na up barach i tam odbywa się sprzedaż. Przez kogo, nie wiem, ale na pewno lepiej poinformowanych lub zorientowanych. Dla mnie są to wyraźne oznaki dystrybucji i oznaki słabości rynku.
Podtrzymuję swoje zdanie nt. Getinoble i czekam na rozwój sytuacji. Pozdrawiam

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 24 listopada 2010
Ostatnia wizyta: 23 marca 2019 10:13:05
Liczba wpisów: 37
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,189 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d