pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

egonac

egonac

Ostatnie 10 wpisów
Proszę o zakup Nortcoast. Trochę na przeczekanie, ale też jest opcja na podwyższenie ceny w wezwaniu.

Dzięki za odpowiedź. Ogólnie to fajny wątek i kibicuję. Osobiście uważam, że ochrona kapitału jest najważniejsza i granie/inwestowanie na dzisiejszych szybkich rynkach bez kontrolowania ryzyka może mieć dramatyczne skutki (co obserwujemy teraz). Jeśli ktoś inwestuję fundamentalnie i bierze pewne ryzyka na klatę to jest ok. Wydaje mi się, że mimo wszystko warto uwzględniać w portfelach również poziom gotówki, lub to że jest się w stanie do takiego portfela dopłacać regularnie jakieś tam kwoty. Bez uwzględnienia tego aspektu, wyniki na portfelach mogą być mylne. Jeśli ktoś miał zaangażowane w akcje na poziomie 100% lub 50% 3 tygodnie temu, to ma to duże znaczenie. Podobnie sprawa się ma, jeśli na spadkach są dokupowane akcje, bez określonego limitu gotówki i w nieskończoność, to nie do końca przekłada się to na pobicie benchmarku. Chyba, że zaangażowanie wynosi 100% od początku okresu i aby kupić kolejną spółkę, coś trzeba najpierw sprzedać. Nie jestem ekspertem, ale biorę to tak na chłopski rozum. Życzę powodzenia i czekam na kolejne interesujące wpisy o spółkach. Pozdrawiam

Mam pytanie o zarządzanie ryzykiem. Z tego co wcześniej pisałeś to pracujesz w TFI. Jak w takich funduszach i również tutaj w Twoim portfelu, wygląda zarządzanie stratą. Bo, że jest analiza spółki, branży, wyczucie rynku, to wiadomo. A co z drugą stroną, czyli ochroną kapitału. Czy stosujesz w ogóle stop lossy, lub masz jakiś próg maksymalnej straty jaką możesz zaakceptować? W jaki sposób reagujesz na 30%, 50% czy 70% straty na spółce lub portfelu. Sprzedajesz, uśredniasz, czekasz? Czy mógłbyś przybliżyć swoją filozofię i strategię?

Już nie pisałem o sprzedaży BSCDruk, ale u mnie oczywiście też pozycja do zamknięcia. Tak tylko dla potwierdzenia, bo moze powinienem ponowic wpis przed zamknięciem. Wczoraj napisałem "Proszę o zakup BSCDruk. Na przeczekanie do jutra. Może nie runie." Jesli dziś zamknięcie nie zostanie uwzględnione, to prosze o zamknięcie w poniedziałek.

Proszę o zakup BSCDruk. Na przeczekanie do jutra. Może nie runie.

czy w obecnej sytuacji można zostać z gotówką dłużej niż 14 dni, czy należy zrobic przynajmiej 1dniowa transakcję? Czy można zakupić ETF czy tylko akcje, bo nie znalazłem nic w regulaminie?

Prosze o anulatę mojego zlecenia zakupu Biomaxima. Kurs przed zamknięciem odjechał zbyt dużo. Decyzję o zakupie innej spółki podejmę w najbliższych dniach.

Proszę o zakup Biomaxima. Spekulacyjnie, pod wirusową panikę.

Proszę o sprzedaż Unimotu. Poczekam z boku i poobserwuję.

Proszę o sprzedaż Pure. Kurs już trochę urósł i jest ryzyko głębszej korekty. Do tego chciałem wybrać spółkę, która ma moim zdaniem większy potencjał wzrostu kursu i jest szansa, że korekta się skończyła. Poroszę o zakup Unimotu.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 7 kwietnia 2020 18:26:14
Liczba wpisów: 56
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,381 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +80,37% +16 074,75 zł 36 074,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d