pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

frogger

frogger

Ostatnie 10 wpisów
Artykuł z tego linku jest dość lakoniczny i nie tłumaczy skąd się bierze teza że oszukują.
Ja poszedłem trochę swoim tropem i mam takie oto obserwacje odnośnie certyfikatu RCCOFAOPEN z Raifeisen Centrobanku.

cena zakupu z 24/02 2,7 za certyfikat
cena zakupu z wczoraj 2,97 za certyfikat.

Oznacza to wzrost 10%.

W tym samym czasie instrument wedle którego powinna być ustalana cena, czyli Coffee C Futures rośnie o 14%.

Skąd się bierze różnica w wycenie? I nie mówię o spreadach - porównuję jedynie oferte sprzedaży, a nie odkupu!

Otóż KC.FUT wyceniany jest w USD. Dla mnie oznacza to, ze jesli dajmy na to kupujemy 24 lutego 7 500 certyfikatów, wydajemy 20250 zł. W tym dniu dolar kosztował 3,96, więc realnie kpujemy za 5114 dolców.

Dnia wczorajszego dolar był tańszy o 4%, kosztował 3,79. Co to oznacza wg mnie: otóż cena sprzedaży certyfikatu uwzględnia 4% dyskonta spowodowanego spadkiem wartości USD w stos. do PLN. Jednym słowem emitent niejako emitent spyla kawę za dolary, które mają mniejszą wartość i to zmniejszenie wartości uwzględnia w wycenie.

Błądzę?

No to APN ma pakiet większościowy Sevenetu.

biznes.pap.pl/pl/news/listings...

" Przed w/w transakcją Spółka APN Promise S.A. posiadała 3 406 128 akcji SEVENET S.A. stanowiących 48,59% kapitału zakładowego, uprawniających do 3 406 128 głosów, co stanowi 48,59% ogółu głosów na Walnym Zgromadzeniu SEVENET S.A.

Po w/w transakcji Spółka APN Promise S.A. posiada 3 511 966 akcji SEVENET S.A. stanowiących 50,10% kapitału zakładowego, uprawniających do 3 511 966 głosów, co stanowi 50,10% ogółu głosów na Walnym Zgromadzeniu SEVENET S.A. "

Dalsze scenariusze?

Cześć
jak w temacie - szukam certyfikatu na WIG 20 short. Niestety, ale znalazłem jedynie RCSFW2OPEN Raiffeisena - ale nie do końca mi pasuje, gdyż jest oparty na short wig20 futures.
Istnieje coś innego opartego na shorcie WIG20? Googlałem, ale nic nie znalazłem.
Dodam, że nie interesują mnie FI - wiem, że jest chyba 3 FI które mają oparcie na shorcie wig20, ale mnie chodzi o możliwość szybkiego reagowania.

Dzięki i pozdrawiam

Szymon

Na ostatnim WZA z sierpnia przeszła emisja akcji serii D bez PP w celu uruchomienia programu motywacyjnego dla pracowników - 350 000 akcji, co o 5% podniesie całkowitą ilość akcji. Uwaga: wszyscy byli za, nawet APN!
Niezrozumiała dla mnie sytuacja, przecież to oddali APN od przejęcia pakietu większościowego... Albo kroi się jakaś transakcja pozagiełdowa.
Szczegóły:
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Dodatkowo pojawiły się wyniki roczne, w końcu zysk bliski 1,5 mln zł w stosunku do straty sprzed roku -1,6, przychody skok o 33%..

Kilka dużych transakcji, m.in.

Data Otwarcie Max Min Zamknięcie Wolumen Obrót
15.09.2015 2.80 3.00 2.80 3.00 18 602 55 009

Ciekawie się robi i niestety trudno to jakoś jednoznacznie zinterpretować... Co myślicie?

Wg mnie profil działalności APN i SEV jest na tyle zbliżony, że po przejęciu APN nie będzie skłonny zarządzać spółką pod marką Sevenet, lecz po prostu ją wchłonie i zmieni brand na APN Promise. A to się wiąże z wezwaniem, które na NC nie wiadomo czym się rządzi, ale na pewno nie śmierdzi wysokim kursem po którym zostanie to zrobione.
Jest jak piszesz, pozostaje liczyć na wzrost kursu spowodowany zawirowaniami, jakie się dzieją w ostatnim czasie...

Ciekawe...
Języczkiem u wagi dla przejęcia spółki przez APN wydaje się dosłownie ułamek akcji...
Po przejęciu spółki przez APN wartość SEV mocno spadnie w oczach inwestorów.
Obawiam się jednak, że nieświadomość obecnie sprzedających po cenie w widełkach 2-2,50 doprowadzi do przejęcia. Obym się mylił.

Czy czasem do uchwalenia emisji bez PP nie potrzeba 4/5 głosów? Jeśli tak, to SEV nie przepchnie tego pomysłu...

Tak czy inaczej, przy tak małym free floacie ciężko im będzie zebrać brakującą część do przejęcia kontroli nad spółką, no chyba że się ktoś ze spółki wysypie. Już były takie przypadki w SEV. Ale żmudnie dobierają...

wg mnie przejecie przez APN to kwestia czasu, będą podkupywać akcje od grubych, potem chyba skup.

"SEVENET S.A. ZAWIADAMIA O ZAKUPIE ZNACZĄCEGO PAKIETU AKCJI SPÓŁKI."

"Zarząd SEVENET S.A. informuje na podstawie otrzymanego w dniu 21 lutego 2014 roku, od Zarządu APN PROMISE S.A. zawiadomienia przesłanego zgodnie z art. 69 ust. 4 w związku z art.69 ust 1 pkt. 1 ustawy o ofercie publicznej z 29 lipca 2005, iż w wyniku dokonanych w dniu 19 lutego 2014 roku transakcji, zwiększyła ilość posiadanych akcji spółki publicznej pod firma SEVENET S.A. powyżej progu 33% ogólnej liczby głosów.

APN Promise S.A. w dniu 19 lutego 2014 r. zawarł transakcje poza Alternatywnym Systemem Obrotu (transakcja pakietowa), w wyniku której nabył 210 000 (słownie: dwieście dziesięć tysięcy) akcji spółki Sevenet S.A. stanowiących łącznie 3,15% w kapitale zakładowym Sevenet S.A. uprawniających do 210 000 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, stanowiących 3,15% głosów.

APN Promise S.A. w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie wyklucza bezpośredniego oraz pośredniego zwiększenia lub zmniejszenia swojego zaangażowania w Spółkę."

Tym samym APN Promise stał się głównym akcjonariuszem.

Wygląda to już na pewno na podejście finalne do przejęcia spółki.
Na ostatnim NWZA nie udalo im się przegłosować swoich ustaw - teraz będą skupować dalej aż do osiągnięcia większości udziałów w spółce. Myślę, że to kwestia czasu.

Pozostaje 3,6% we free floacie, który albo będą kupować na dziennych sesjach albo wezwanie. Nie sądzę, by chcieli mieć dwie spółki ze swojej grupy kapitałowej na giełdzie, myślę, że strategią jest przejęcie i funkcjonowanie pod jedną marką - APN.

Co sądzicie?

Pozdrawiam

Frogger

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 8 kwietnia 2016 18:49:32
Liczba wpisów: 162
[0,05% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,277 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +105,95% +21 190,00 zł 41 190,00 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d