pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

xlogic

xlogic

Ostatnie 10 wpisów
Teresa, MCI publikuje również raporty z FIZów (przykład). Są tam wyceny poszczególnych składników portfela jak również sytuacja finansowa samych FIZów.

Można mieć wątpliwości co do wycen składników portfela jednak historycznie MCI udowodniło, że wyceny tych spółek nie są zawyżone (ostatnie przykłady wyjść po wycenach z bilansu to WP i Windeln).

Ponadto znaczna cześć portfela MCI jest akualnie notowana na giełdzie (ABCData, Index, Windeln, WP) i są uwzględnione w bilansie po wycenach rynkowych.

vinnie napisał(a):
Jedna strona i kilka recenzji to za mało, żeby wysnuwać tak daleko idące wnioski. Przykłady z tego samego serwisu (oceny od 0 do 10):

Ocena: 1.2 (średnia z 312) - Royal Mail
Ocena: 2.6 (średnia z 249) - DHL
Ocena: 3.2 (średnia z 15) - UPS
Ocena: 2.2 (średnia z 41) - InPost

Można odnieść wrażenie, że w UK nikt nie potrafi porządnie obsłużyć przesyłki...

Zgadzam się, że jedna strona nie jest reprezentatywna. Jednak jest to jedna z niewielu stron w języku angielskim, na której oceniona jest usługa InPost za granicą. Co zobaczy klient angielsko języczny, który postanowi sprawdzić reputację InPost? Czy zachęci go to do skorzystania z usługi?

Podałeś również przykłady dużych firm kurierskich, których oceny również są bardzo niskie. Jednak są firmy, które są ocenione bardzo wysoko (przykład). Może po prostu usługa wymienionych przez ciebie firm, jest rzeczywiście na niskim poziomie? Osobiście korzystam w Polsce tylko i wyłącznie z paczkomatów, gdyż miałem już dosyć wojowania z kurierami.

Integerem zainteresowałem się ponieważ bardzo podoba mi się ich usługa Paczkomatów. Jest niezwykle szybka i wygodna dla kogoś, kto jest do późna w pracy. Jednocześnie jakość usługi jest niezwykle wysoka. Nigdy nie miałem żadnych problemów.

Bardzo zaskoczyły mnie opinie na brytyjskich forach, które są bardzo negatywne (przykład).

Kładzie się to cieniem na bardzo ambitnych planach ekspansji spółki. Siła paczkomatów w Polsce wynika przede wszystkim z bardzo wysokiej jakości usługi. Wygląda na to, że Integer poświęcił jakość usług w zamian za bardzo szybką ekspansję na rynkach zagranicznych bez potrzebnej infrastruktury.

Według opinii brytyjskich użytkowników, paczki giną, nie są odbierane z paczkomatów lub są dostarczane bardzo wolno.

Ciężko będzie firmie przełamać tak negatywne pierwsze wrażenie.

Windeln.de zadebiutuje już w maju!

www.dgap.de/dgap/News/corporat...

Przewidywana wycena spółki na debiucie to ~500 mln EUR.

Czyli jednak sporo zabrakło do wcześniej ogłaszanych wycen sięgających 1 mld EUR. Jednak mimo 2x niższej wyceny i tak spory sukces MCI.

MCI posiada 8,8% udziałów w Windeln.de. Debiut planowany w 2015 roku.

mci.pl/windeln-de-zadebiutuje-...

Windeln zamierza zadebiutować w 2015 roku i pozyskać 200 mln EUR. Według niektórych analiz, cała spółka w momencie IPO może być warta około 1 mld EUR.

Pakiet Windeln w księgach MCI na koniec 2014 roku był wyceniany na 65 mln PLN. W momencje IPO, jeżeli Windeln rzeczywiście zadebiutuje z kapitalizacją 1mld EUR, pakiet MCI byłby wart ~350 mln PLN. Oznacza to zysk z przeszacowania na Windeln w wysokości ~285 mln PLN.

Oczywiście jest za wcześniej,żeby przewidzieć z jaką wyceną zadebiutuje Windeln, jednak nawet gdyby była to połowa czyli 500 mln EUR, to MCI i tak wykazałoby pokaźny zysk.

WP.pl chce zadebiutować już w kwietniu.

inwestor.wp.pl/publikacje/komu...

Spółka zamierza sprzedać nie więcej niż 14 821 328 akcji (5 852 634 istniejących akcji oraz 8 968 694 nowych). Maksymalna cena w IPO została ustalona na 37 PLN. Jeżeli spółka zadebiutuje po cenie maksymalnej, będzie wyceniania na ~1.25 mld PLN.

MCI posiada 20% udziału w WP, który w księgach na koniec grudnia 2014 był wyceniany na 114 mln PLN. Przy wycenie WP na poziomie 1.25 mld PLN, udział MCI po rozwodnieniu akcjonariatu będzie wart ~184 mln PLN. Oznacza to zysk na przeszacowaniu WP w wysokości 70 mln PLN.

Kiedyś na forum przeważały opinie, że MCI jest niegodne zaufania bo nie wiadomo jak wycenia swoje aktywa i wyceny te są niewiarygodne. Ostatnie wiadomości dochodzące z Windeln oraz WP, a także debiutu PEM, pokazują że największe nienotowane składniki portfela MCI były wyceniane co najmniej konserwatywnie.

Udany debiut. Cena na otwarciu 124.7 PLN czyli 12.3% powyżej ceny ofertowej z IPO. Wycena spółki na debiucie to ~416 mln PLN.

www.privateequitymanagers.pl/p...

Tak jak się spodziewałem, redukcja jest bardzo duża i wyniosła 90%. Debiut planowany na 9 kwietnia.

Z jednej strony wielki sukces MCI. Z drugiej strony wydaję się, że PEM mógł zostać sprzedany za o wiele większe pieniądze. Większość pakietu została sprzedana zarządzającym przy wycenie 2x niższej niż na debiucie. W IPO też można było wyciągnąć wyższą wycene spółki, patrząć na zainteresowanie i redukcję. Nie stawia to w zbyt dobrym świetle Panów zarządzających, którzy powinni być ekspertami w wycenie spółek a już na pewno nie powinni wyprzedawać aktywów po zaniżonych cenach.

Sytuacja jest nadzwyczajna, gdyż to oni budowali PEM i właściwie tylko dzięki nim MCI i PEM są jakie są, ale jednak mam nadzieje, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy.

anty_teresa nie ta spółka :)

W małym stopniu i teraz żałuje bo prawdopodobnie będzie duża redukcja i prawie nie dostane akcji a mam zamrożony kapitał na parę tygodni.

Informacja o redukcji będzie podana razem z informacją o przydziale akcji?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 13 listopada 2015 16:41:56
Liczba wpisów: 121
[0,03% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,377 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,44% +27 688,68 zł 47 688,68 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d