pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tann2

tann2

Ostatnie 10 wpisów
orzech napisał(a):
kojo napisał(a):
W XTB szacunki były podawane przez Ipopeme, które i tak zostały przekroczone.
Ja tylko sygnalizuję, że jest ryzyko - moim zdaniem - że spora część akcjonariatu może mieć nazbyt wygórowane oczekiwania.


Wszystko jest jak zawsze możliwe, ale tutaj szacunki podawała firma i o nich nie raz jeden mówił Prezes Żyznowski...może gorących głów tutaj wiele, ale ja zakładam traktując Prezesa poważnie, bo zawsze w wypowiedziach wyczuwa się ostrożny ton, że jednak zaskoczenie może być in mały plus...
Choć jasnym jest że jeśli to będzie deklarowane 200ml z hakiem kilku to jest to kapitalny wynik i prawdopodobnym też jest że III kwartał będzie lepszy niżli IIwave

Cytat:
Info z dzisiaj :)

-Mercator Medical | Przywracamy po przerwie. Liczymy na lepsze kw./kw. wyniki za III kwartał.

Możesz rozjaśnić o co chodziThink


Chodzi o dzisiejszą zabawę analityków z Domów Maklerskich, którzy wskazywali swoje typy do portfela na wrzesień. Słusznie trzeba zauważyć, że to nie info tylko szacunek analityka. Aczkolwiek wskazuje jaki jest sentyment rynku do spółki.

bankrucik napisał(a):
nowa rekomendacja dla Mabionu, na razie cena znana jedynie klientom domu maklerskiego, wkrótce wszyscy się dowiemy ( wróbelki ćwierkają, że 156 zł)
www.dmbzwbk.pl/analizy-i-komen...
w piątek także była umówiona transakcja na aż 400 tys akcji, a było także spotkanie dla inwestorów, ciekawe jak rynek zareaguje


Masz dobre informacje, właśnie opublikowano nową rekomendację z ceną 156 zł:
www.infostrefa.com/infostrefa/...

Warto też dodać, że Chinom jak i Rosji nie w smak jest amerykańska baza wojskowa przy samiutkiej granicy. Stąd też potrzeba Państwa buforowego jakim jest Korea Północna oddzielająca obóz czerwony od Korei Południowej.
Co do zjednoczenia to myślę, że jest to scenariusz absolutnie niemożliwy do zrealizowania. Zjednoczenia nie chcą zarówno Chiny i Rosja (ze względów wymienionych powyżej) jak też Korea Południowa z powodu gigantycznych kosztów z tym związanych.
Natomiast patrząc szerzej na te konflikt pod kątem światowej geopolityki, to niestety Stany Zjednoczone nie mogą pokazać słabości. Po pierwsze byłby to sygnał dla ich sojuszników, że w przypadku jakiegokolwiek konfliktu nie mają co liczyć na pomoc. Po drugie byłby to jednocześnie sygnał dla Państw z regionu, do tej pory ściśle współpracujących z USA, że jednak nie warto opowiadać się po ich stronie, i czas rozważyć zwrot w kierunku Chin. Tak czy siak nie wygląda to dobrze. Kluczowe jest oczywiście jakie są realne plany północnokoreańskiego reżimu i gdzie jest granica do której mogą się posunąć.

Odświeżam wątek przed zapomnieniem bo spółka wydaje się bardzo ciekawa i ma niezłe perspektywy. Przeszła restrukturyzację, odbudowuje pozycje na rynku i wedle zapowiedzi zaczyna poprawiać wyniki. W piątek ukazało się kilka artykułów na temat spółki, w tym -> Ciekawe czy to pierwszy krok w kierunku ustabilizowania sytuacji w spółce? Jakie jest wasze zdanie?

PGS to rzeczywiście ciekawa spółka, przyglądam się jej od pewnego czasu a dzisiaj mnie zadziwiła wynikamid'oh!
A mabion dalej trzymasz bez zmian czy redukowałeś?

Czy spółka ma zamiar regularnie kontaktować się z inwestorami poprzez forum?
Co sprawiło, że spółka nagle po kilku latach zwróciła uwagę na kontakt z drobnymi akcjonariuszami? Czy jest to jedynie zabieg czysto PR-owy na krótki termin czy początek stałego komunikowania się z inwestorami poprzez forum i odpowiadania na ich pytania?

Uważam, że temat jest zbytnio rozdmuchany. Komunikat nieco wystraszył spekulantów i zaczęli w pośpiechu realizować zyski. 1 spojrzenie na wykres i wskaźniki pokazuje jak ostatnio przegrzany jest papier. A wystarczy spojrzeć na najnowszy i poprzednie raporty, aby zauważyć nawet większe zmiany stanu posiadania przez jednego z członków RN. I wtedy takiej paniki nie było. Polecam cierpliwie poczekać co przyniesie ten tydzień - podpisanie umowy o dystrybucję lub aneks na następne 3 miesiące. To nie jest dużo chyba, że ktoś liczy na szybkie zyski. Wtedy byle skrzypnięcie drzwiami podrywa do ucieczki. Ja na papierze cierpliwie czekam od 2 lat i nie narzekam, ale też i nie namawiam do tego innych.

Trudne pytanie. Można powiedzieć, że korekta należy się jak psu buda. Jednak jeśli nagle pojawi się komunikat o umowie dystrybucyjnej na rynki ue (pod, który jak się wydaje są ostatnie wzrosty bo jednak każdy obeznany ze spółką domyślał się, że w raporcie nic szczególnego nie powinno się pojawić) to może się okazać, że powędrujemy dalej do góry.

Czytał ktoś Wycena: mierzenie i kształtowanie wartości firm
Tom Copeland, Tim Koller, Jack Murrin?


Fabryka jest gotowa czeka jedynie na certyfikacje GIF, która ma sie odbyć najprawdopodobniej w marcu

Ten rok powinien należeć do Mabionu. Proszę o zakup na poniedziałkowej sesji

To prawda w złotej mają około 7%.
Czyli tak jak myślałem BBI koniecznie chciało sprzedać PU jak najszybciej, aby nadgonić opóźnienie a Invesco to wykorzystało zawierając korzystną dla siebie umowę.
Dziękuję anty_teresa za Twoją ocenęthumbright

To prawda powoływane są spółki celowe, ale to m.in efekt prowadzenia wspólnych projektów razem z Liebrecht & wooD czy Amstar. Zadłużenie w porównaniu do ceny za PU nie jest wysokie ~ 267mln.
Jedyne co mnie zastanawia to to, że cała kwota - 226mln euro będzie wypłacona w przeciągu 3 lat w zależności od postępów w wynajmie powierzchni biurowej. I to mnie najbardziej dziwi - BBI na dzień dobry nie dostaje nawet połowy należności za swój 40% udział w projekcie, a na następne raty będzie czekać do 3 lat. Czy to jest standard przy tego typu nieruchomościach?

Zastanawia mnie od pewnego czasu ta spółka. To deweloper z ciekawymi projektami (m.in złota 44 czy Sezam), tydzień temu udało się zamknąć sprzedaż najważniejszego projektu NPU za 226mln euro (bbi ma 40%) z czego 100 mln już wpłynęło na konto spółki. Kurs dołuje od początku roku z 1,9 do nawet 98 groszy. Spodziewałem się mocnego odbicia po sprzedaży PU a tu nic z tego. Dlatego zastanawia mnie co jest nie tak. Czy to efekt ciągle negatywnego sentymentu do deweloperów czy raczej są jakieś inne przyczyny?

Mabion zakwalifikował do badań 77,1 proc. pacjentów koniecznych do jego ukończenia
Mabion zakwalifikował do badań klinicznych nad lekiem MabionCD20 77,1 proc. ogólnej liczby pacjentów potrzebnych do ich ukończenia - podała spółka w komunikacie. W piątek komisja DSMB (Data and Safety Monitoring Board) wydała pozytywną opinię na temat przebiegu badań nad farmaceutykiem.
"Komisja DSMB analizowała dane od pacjentów uzyskane do dnia 30 czerwca 2014 r. (dzień zamknięcia bazy danych w celu ich obróbki) zawarte w raporcie przedłożonym komisji, jak również dane uzyskane od dnia zamknięcia bazy (nie poddane obróbce statystycznej - surowe), w związku z czym przedstawione jej zostały dane kliniczne i bezpieczeństwa uzyskane od około 62 proc. całkowitej liczby pacjentów niezbędnej do ukończenia badania (...), z czego grupa pacjentów, którzy otrzymali wszystkie przewidziane protokołem badania podania leku to 44,4 proc. całkowitej liczby pacjentów niezbędnej do ukończenia badania" - napisano w komunikacie.
"Natomiast na dzień dzisiejszy liczba pacjentów zakwalifikowanych do badania wynosi 77,1 proc. całkowitej liczby pacjentów wymaganej do zakończenia badania, a 52,9 proc. pacjentów, to grupa, która otrzymała wszystkie przewidziane protokołem badania podania leku" - dodano.
Komisja pozytywnie oceniła prowadzone badanie.
"Według niezależnej komisji DSMB procedury badania nie wymagają żadnych modyfikacji. Uzyskana opinia DSMB pozwala na kontynuację badań zgodnie z planowanym przez spółkę protokołem" - napisano.
Mabion w czerwcu 2013 r. rozpoczął badania kliniczne nad swoim pierwszym lekiem MabionCD20. Badania kliniczne stanowią ostatni etap poprzedzający rejestrację farmaceutyku.
Mabion ma w planach przeprowadzenie badań klinicznych leku MabionCD20 na grupie około 600 pacjentów.
MabionCD20 jest lekiem onkologicznym biopodobnym do preparatu MabThera/Rituxan, który jest stosowany w leczeniu nowotworów krwi oraz reumatoidalnego zapalenia stawów. Ochrona patentowa MabThera/Rituxan na świecie wygasa w latach 2013-2014. Mabion informował wcześniej, że chce swoim farmaceutykiem uzyskać kilkuprocentowy udział w tym rynku. (PAP)

Czyli mamy 62% czyli Mabion ma jednak sporo opóźnienie. Warto zauważyć, że tylko 44,4% pacjentów przeszło wszystkie badania podania leku. Z drugiej strony zarekrutowano 77,1% pacjentów do badania. Wygląda na to, że możemy spodziewać się kolejnego opóźnienia zakończenia badań...

Dziękuję za Twoją analizę :)

Wojetek czy mógłbyś spojrzeć w wolnej chwili na BBIDEV? Dziękuje i pozdrawiam :)

Coś Ci się pomyliło kolego, liczba akcji wynosi 25 750 000 binky

Dzisiaj się coś ruszyło, chociaż 1 duży pakiet 9703 sztuk robi w tej chwili ponad 80% obrotu...

Mercurius opublikował nową analizę:
www.mercuriusdm.pl/najnowsze-a...

w skrócie najważniejsze informacje można znaleźć tutaj:
www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

Ciekawy artykuł dotyczący Mabionu
biotechnologia.pl/biotechnolog...

Cytat:
Mabion SA, polska firma biotechnologiczna pomyślnie przeprowadziła pierwszy na świecie proces przemysłowej hodowli rekombinowanych komórek CHO wykorzystując w tym celu bioreaktor Kuhner 2500l oparty o technologię jednorazową (disposables). W badaniach wykorzystywano prototyp o pojemności 2500 litrów, umożliwiający hodowlę mieszaną w układzie orbitalnym (orbital shaking).


Kod:
mod: dodawaj cytaty do linków

Wygląda na to, że szykuje się nam kolejna emisja:
www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

Praktycznie równocześnie z komunikatem pojawił się przygotowany artykuł:
www.parkiet.com/artykul/136665...

W skrócie: 790tys. akcji plus zapasowe 510tys. w ciągu 3 lat. Brak pp, planowane pozyskanie 40mln z czego połowę mają objąć dominujący akcjonariusze. Czyżby jednak się okazało, że brakuje funduszy na dokończenie MabionCD20? I jak to się ma do słów prezesa Wieczorka z zeszłego roku, kiedy mówił. że kolejne emisje nie będą już potrzebne. Dodatkowo kiedy niedawno pojawiły się doniesienia o możliwym spotkaniu Wieczorka z funduszami, spółka zdementowała te informacje twierdząc, że to nieprawda.
23 kwietnia NWZ i wtedy wszystkiego się dowiemy.

Treść raportu:Zarząd Mabion S.A. (Spółka, Emitent) informuje, iż w dniu 28 lutego 2014 r. po raz drugi odbyło się posiedzenie niezależnej komisji DSMB (Data and Safety Monitoring Board) nadzorującej jakość badania klinicznego oraz bezpieczeństwo pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów, którzy uczestniczą w badaniu leku MabionCD20.
Członkowie Komisji DSMB, w skład której wchodzą eksperci z dziedziny farmakologii, reumatologii, i statystyki, są odpowiedzialni za zewnętrzny nadzór nad bezpieczeństwem pacjentów uczestniczących w badaniu, jak również zgodność pracy badaczy z zapisami protokołu badania klinicznego. Posiedzenia Komisji odbywają się regularnie podczas całego procesu badania klinicznego.
Komisja DSMB w przypadku zaobserwowania krytycznych niezgodności w badaniu ma prawo zarekomendować zmiany w protokole badania klinicznego, wstrzymać rekrutację pacjentów lub nawet wstrzymać procedury badania w przypadku uzasadnionego ryzyka zagrożenia zdrowia lub życia pacjentów. Niezależna kontrola badania klinicznego oraz ocena jego jakości dokonywana przez członków Komisji jest istotna dla zachowania bezpieczeństwa badania klinicznego oraz dla utrzymania obiektywizmu i wiarygodności danych klinicznych.
Komisji DSMB przedstawione zostały aktualne dane kliniczne uzyskane od ponad 40 % całkowitej liczby pacjentów niezbędnej do ukończenia badania).
Rekrutacja pacjentów przebiega zgodnie z oczekiwaniami.
Analizowana grupa składała się z pacjentów ujętych w raporcie klinicznym sporządzonym po analizie pacjentów włączonych do dnia 20 grudnia 2013 r. oraz pacjentów włączonych do badania od 21 grudnia 2013 r. do 26.02.2014.
Działania niepożądane, zaobserwowane dotychczas w badaniu klinicznym w żadnej z dwóch grup pacjentów nie odbiegają ani zakresem ani nasileniem od typowych działań niepożądanych charakterystycznych dla terapii lekiem referencyjnym: MabThera. 
Po ocenie raportów dotyczących ogólnego przebiegu badania klinicznego, danych dotyczących bezpieczeństwa oraz danych dotyczących skuteczności terapii u tej części pacjentów, którzy otrzymali wszystkie przewidziane protokołem klinicznym podania leków, Komisja DSMB pozytywnie oceniła badanie leku MabionCD20.
Według niezależnej Komisji DSMB procedury badania klinicznego nie wymagają żadnych modyfikacji. 
Uzyskana opinia DSMB pozwala na kontynuację badań zgodnie z planowanym przez Spółkę protokołem, co w ocenie Spółki stanowi istotną informację. 
Po pozytywnym zakończeniu badań klinicznych Emitent wystąpi do Europejskiej Agencji ds. Leków o rejestrację leku na terenie Unii Europejskiej.

Czyli wszystko idzie w dobrym kierunku. Ponad 40% całkowitej liczby pacjentów potrzebnych do ukończenia badania

Komisja DSMB ma się zebrać do końca lutego o czym wspominał niedawno prezes Wieczorek. Dziś 26 więc teoretycznie komunikat powinien pojawić się do piątku. Oprócz samej oceny komisji ważna jest też ilość zarekrutowanych pacjentów, która powie nam na jakim etapie są badania.

Innomed opublikował listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania:
www.ncbir.pl/gfx/ncbir/userfil...

MabionHER2 uzyskał 34/40 pkt i został zarekomendowany do dofinansowania.
Brak jednak na razie konkretów, spółka stara się o 10 mln zł, które są maksymalną kwotą przyznawaną w programie (minimalnie 1 mln zł)
Teraz lista rekomendacji trafi do dyrektora NCBiR, który na jej podstawie podejmie decyzję o dofinansowaniu

Na stronie Hawe jest transmisja z konferencji
http://hawesa.pl/?page_id=2201

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 27 marca 2013
Ostatnia wizyta: 13 czerwca 2021 11:00:31
Liczba wpisów: 26
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,948 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +165,97% +33 194,87 zł 53 194,87 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło