pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tann2

tann2

Ostatnie 10 wpisów
orzech napisał(a):
kojo napisał(a):
W XTB szacunki były podawane przez Ipopeme, które i tak zostały przekroczone.
Ja tylko sygnalizuję, że jest ryzyko - moim zdaniem - że spora część akcjonariatu może mieć nazbyt wygórowane oczekiwania.


Wszystko jest jak zawsze możliwe, ale tutaj szacunki podawała firma i o nich nie raz jeden mówił Prezes Żyznowski...może gorących głów tutaj wiele, ale ja zakładam traktując Prezesa poważnie, bo zawsze w wypowiedziach wyczuwa się ostrożny ton, że jednak zaskoczenie może być in mały plus...
Choć jasnym jest że jeśli to będzie deklarowane 200ml z hakiem kilku to jest to kapitalny wynik i prawdopodobnym też jest że III kwartał będzie lepszy niżli IIwave

Cytat:
Info z dzisiaj :)

-Mercator Medical | Przywracamy po przerwie. Liczymy na lepsze kw./kw. wyniki za III kwartał.

Możesz rozjaśnić o co chodziThink


Chodzi o dzisiejszą zabawę analityków z Domów Maklerskich, którzy wskazywali swoje typy do portfela na wrzesień. Słusznie trzeba zauważyć, że to nie info tylko szacunek analityka. Aczkolwiek wskazuje jaki jest sentyment rynku do spółki.

bankrucik napisał(a):
nowa rekomendacja dla Mabionu, na razie cena znana jedynie klientom domu maklerskiego, wkrótce wszyscy się dowiemy ( wróbelki ćwierkają, że 156 zł)
www.dmbzwbk.pl/analizy-i-komen...
w piątek także była umówiona transakcja na aż 400 tys akcji, a było także spotkanie dla inwestorów, ciekawe jak rynek zareaguje


Masz dobre informacje, właśnie opublikowano nową rekomendację z ceną 156 zł:
www.infostrefa.com/infostrefa/...

Warto też dodać, że Chinom jak i Rosji nie w smak jest amerykańska baza wojskowa przy samiutkiej granicy. Stąd też potrzeba Państwa buforowego jakim jest Korea Północna oddzielająca obóz czerwony od Korei Południowej.
Co do zjednoczenia to myślę, że jest to scenariusz absolutnie niemożliwy do zrealizowania. Zjednoczenia nie chcą zarówno Chiny i Rosja (ze względów wymienionych powyżej) jak też Korea Południowa z powodu gigantycznych kosztów z tym związanych.
Natomiast patrząc szerzej na te konflikt pod kątem światowej geopolityki, to niestety Stany Zjednoczone nie mogą pokazać słabości. Po pierwsze byłby to sygnał dla ich sojuszników, że w przypadku jakiegokolwiek konfliktu nie mają co liczyć na pomoc. Po drugie byłby to jednocześnie sygnał dla Państw z regionu, do tej pory ściśle współpracujących z USA, że jednak nie warto opowiadać się po ich stronie, i czas rozważyć zwrot w kierunku Chin. Tak czy siak nie wygląda to dobrze. Kluczowe jest oczywiście jakie są realne plany północnokoreańskiego reżimu i gdzie jest granica do której mogą się posunąć.

Odświeżam wątek przed zapomnieniem bo spółka wydaje się bardzo ciekawa i ma niezłe perspektywy. Przeszła restrukturyzację, odbudowuje pozycje na rynku i wedle zapowiedzi zaczyna poprawiać wyniki. W piątek ukazało się kilka artykułów na temat spółki, w tym ->
Kod:
http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/miraculum-boi-sie-wrogiego-przejecia-zmienia,134,0,1924486.html
Ciekawe czy to pierwszy krok w kierunku ustabilizowania sytuacji w spółce? Jakie jest wasze zdanie?

PGS to rzeczywiście ciekawa spółka, przyglądam się jej od pewnego czasu a dzisiaj mnie zadziwiła wynikamid'oh!
A mabion dalej trzymasz bez zmian czy redukowałeś?

Czy spółka ma zamiar regularnie kontaktować się z inwestorami poprzez forum?
Co sprawiło, że spółka nagle po kilku latach zwróciła uwagę na kontakt z drobnymi akcjonariuszami? Czy jest to jedynie zabieg czysto PR-owy na krótki termin czy początek stałego komunikowania się z inwestorami poprzez forum i odpowiadania na ich pytania?

Uważam, że temat jest zbytnio rozdmuchany. Komunikat nieco wystraszył spekulantów i zaczęli w pośpiechu realizować zyski. 1 spojrzenie na wykres i wskaźniki pokazuje jak ostatnio przegrzany jest papier. A wystarczy spojrzeć na najnowszy i poprzednie raporty, aby zauważyć nawet większe zmiany stanu posiadania przez jednego z członków RN. I wtedy takiej paniki nie było. Polecam cierpliwie poczekać co przyniesie ten tydzień - podpisanie umowy o dystrybucję lub aneks na następne 3 miesiące. To nie jest dużo chyba, że ktoś liczy na szybkie zyski. Wtedy byle skrzypnięcie drzwiami podrywa do ucieczki. Ja na papierze cierpliwie czekam od 2 lat i nie narzekam, ale też i nie namawiam do tego innych.

Trudne pytanie. Można powiedzieć, że korekta należy się jak psu buda. Jednak jeśli nagle pojawi się komunikat o umowie dystrybucyjnej na rynki ue (pod, który jak się wydaje są ostatnie wzrosty bo jednak każdy obeznany ze spółką domyślał się, że w raporcie nic szczególnego nie powinno się pojawić) to może się okazać, że powędrujemy dalej do góry.

Czytał ktoś Wycena: mierzenie i kształtowanie wartości firm
Tom Copeland, Tim Koller, Jack Murrin?


Fabryka jest gotowa czeka jedynie na certyfikacje GIF, która ma sie odbyć najprawdopodobniej w marcu

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 27 marca 2013
Ostatnia wizyta: 26 października 2020 12:30:15
Liczba wpisów: 26
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,701 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +130,03% +26 005,35 zł 46 005,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d