pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

internet99

internet99

Ostatnie 10 wpisów
jako że spółeczka okazała sie być niemal całkiem zapomniana, zwiększyłem pakiet i planuje go nieco potrzymac - rok , dwa?
tymczasem przed nami przejscie na GPW (prospekt juz w KNF). Inwestycje spolki są w toku, więc o dobrych wynikach należy teraz zapomnieć. i dlatego moim zdaniem to jest dobry czas na zakupy.

soprano1000 napisał(a):
Witajcie.

Na moje oko już po korekcie
Hmmm.

A jak to Państwo widzicie ?

chyba już się faktycznie skończyła korekta - była dosyć bolesna dla mnie... obecnie jesteśmy na wsparciu, które od kilku 3 sesji bardzo ładnie się broni

może jeszcze trzeba się zastanowić czy ta wybrana osoba ma ku temu odpowiednie kwalifikacje

mc1980 napisał(a):
Bosman napisał(a):
bankrut napisał(a):
Czy naprawdę nie ma żadnych niepokojących sygnałów ze spółki? Od kilku dni ktoś pozbywa się naprawdę sporej ilości akcji nie pozwalając rosnąć cenie. To wygląda wręcz na paniczną wyprzedaż a pakiety są po kilkadziesiąt - sto tysięcy sztuk. Jak ludzie wykupią - dorzucane są kolejne. Wszystko pędzi w górę a Zenek spada. Czy to możliwe, że mamy jakiegoś trupa w szafie? Zaczynam się niepokoić, bo załadowany jestem na maksa.

Osobiście się nie zgadzam. Ludzie wyprzedają na inne spółki, które aktualnie idą ostro w górę. Jestem przekonany, że gro siedzi tu wciąż ze sporymi pakietami. Od dołka mamy wprawdzie 100% - licząc 59 gr - 1.2 zł ale też nie uwierzę, że wszyscy kupili akurat na samym minimum. Średnie gdzieś mają w przedziale 65-75 gr co wcale nie daje jakiejś ponadnormatywnej stopy zwrotu na tle rynku.

Ta spółka jest faktycznie ciekawa. Ale mam wrażenie, że zarząd nie jest najlepszej jakości. Dotyczy to moim zdaniem wszystkich spółek ze stajni BBI. Ja osobiście sprzedałem ich papiery na razie i czekam z boku na rozwój sytuacji.

co znaczy że "zarząd nie jest najlepszej jakości"?
co konkretnie masz na myśli?
które osoby z zarządu się nie sprawdzają i dlaczego?
co zrobiłbyś lepiej na ich miejscu?

proszę o odpowiedź i pozdrawiam

sebaseba9 napisał(a):
Ten papier będzie głównym składnikiem mojego planu emerytalnegoAngel
Jak im biznes wypali to się za jakąś wysepką z greckiej wyprzedaży rozejrzę, a jak nie to zostanie pewnie tyle co w ZUS-ie i wtedy tylko abonament na kaszankę ratuje (najlepiej od Dudy)thumbright

witam kolegę,

ja w tę spółkę też mocno wierzę, jednak portfel mam zdywersyfikowany - chyba bym się wściekł jakbym nie miał tego co mam poza EUIMPLANT. Ale - ostatnio dokupiłem co nie co i mam zamiar zakisić jak to mówią znawcy blah5

pozdrowienia

hello1 dobre info o dużym kontrekcie w UE i od razu widać ożywienie. więcej takich dobrych newsów! pozdrowienia

jestem w szoku - klub PO (poza jednym głosem) GŁOSOWAŁ PRZECIW ustawie...

sbyszek napisał(a):
mathu napisał(a):
Ja bym zwrócił uwagę na jedną rzecz - wzrosty do 3.80-4 zł były stabilne i raczej spokojne. Natomiast potem zaczęło się kupowanie na wyścigi i myślę że teraz ci spekulanci krótkoterminowi zaczęli się wysypywać. (...)

bo część graczy się w tym momencie wycofała, a zostały gorące głowy. Nadmiar optymizmu zawsze zwiastuje załamanie trendu (ja tego nie wymyśliłem)

ale to chyba raczej chodzi o nadmiar optymizmu w trendzie LT. a to co mamy na Atonie to taki "trendzik". oczywiście mogę się mylić. pozdrawiam

Thanxx za założenie wątku (sam jakoś na to nie wpadłem binky ).

Jak na moje oko VICTORIA idealny typ do portfela wysokiego ryzyka, ze względu na fatalne wyniki finansowe.

ALE:

Spowodowane były koniecznością poniesienia dużych nakładów (rozwój systemu) przed rozpoczęciem świadczenia działalności (Agent transferowy etc.) w pełnym zakresie, co jak wynika z mojej wstępnej analizy udało się osiągnąć i firma wydaje się mieć zdolności operacyjne do świadczenia usług.

A zdolność finansowa? Klienci, czyli TFI chyba nie daliby upaść podmiotowi, w którym a)są udziałowcem b) do którego zlecili outsourcing. (gdybym ja był na miejscu TFI to wręcz bym pompował taką spółkę)

O ostatnich miesiącach VICOTRIA podpisała kolejne umowy o świadczenie usług, m.in. z IDEA TFI i MCI.

nocnygracz napisał(a):
Czy sądzisz, że z tej spółki, przy tych zarządzających dostaniesz kiedyś dywidendę, która uzasadniłaby dzisiejszy wydatek?
Chyba tylko jeśli ktoś z zarządu przeczyta ten post i będzie chciał pokazać, że nie są tacy źli. No i ewentualnie żeby dać impuls kursowi akcji do wzrostu.

W przypadku IDMu ewentualne dobro akcjonariuszy (współwłaścicieli) będzie przez Zarząd w ogóle brane pod rozwagę tylko wtedy, gdy ten będzie miał z tego jakieś wymierne korzyści.

Oczywiście pewnie przyjdzie taki czas, że tym jedynym w swoim rodzaju zarządzającym będzie zależało na wysokim kursie i wtedy - być może - będą próbowali jakichś podpompowujących sztuczek. Można pod to grać. Ale warto mieć świadomość kto siedzi z Tobą przy stoliku.

Z drugiej jednak strony, wykresu wynika, że kurs o ile pamiętam sięgał 35PLN (?). Jakoś na to pozwolili i im się to opłaciło. Po co mieliby trzymać kurs w nieskończoność?

discopolo napisał(a):
Kamil napisał(a):
Spółka musi mieć ogromny potencjał, ale w dniu kupna być niedowartościowana i mieć słabe wyniki.

Łatwo powiedzieć, ale skąd takie brać. O słabe wyniki łatwo, ale skąd przekonanie że zostaną przezwyciężone?

VICTORIA (VIC) z NC spełnia te kryteria. Wczoraj wzbudziła moje zainteresowanie. ciekaw jestem opinii. pozdrawiam

limagraf napisał(a):
A co sadzicie o Cormay? Dla mnie to moze byc dobra lokata na dluzej, malo sie na niej dzieje (choc ostatnio ladnie wyrwala do przodu), ale branza w ktorej dziala jest rozwojowa, maja spore doswiadczenie w tym co robia, same plusy.Think

jako że jakiś czas temu również nie znalazłem żadnego minusa nabyłem (ca. 6% LT portfela)

Panowie, proszę rzućcie okiem na 2 typy:

TERESA (TER) - niestety fatalna płynność, jednak dobre wyniki w dłuższym już okresie, innowacyjne (jak na ten rynek produkty), poszerzanie rynków zbytu (certyfikacja - Rosja) i powołanie spółki zależnej dla segmentu 60 lat +

VICTORIA (VIC) New Connect - kurs w dotychczasowym minimum, fatalne wyniki finansowe spowodowane koniecznością poniesienia dużych nakładów (rozwój systemu) przed rozpoczęciem świadczenia działalności (Agent transferowy etc.) w pełnym zakresie. Podpisuje kolejne umowy o świadczenie usług, m.in. z IDEA TFI i MCI. TFI chyba nie dałyby upaść podmiotowi o którym a)są udziałowcem b) do którego zleciłu outsourcing. (gdybym ja był na miejscu TFI to wręcz bym pompował taką spółkę)

Alfredzio napisał(a):
Ostatnio przy wzrostach zawsze bardzo dobrze wychodziłem na IDM. Sądzę, że teraz będzie podobnie. Myślę, że 3 zł jest w zasięgu w ciągu najbliższego tygodnia, jeśli giełda ruszy w kierunku 2450-2500, a tak powinno być w ciągu najbliższych dni.

Chłopaki mają bardzo dużo samozaparcia, żeby IDM tak długo trzymać na niskim poziomie. Ale może to i lepiej, można się obkupić (tylko ile tego można mieć ... Anxious ).

owner napisał(a):
internet99 napisał(a):
maciej_k napisał(a):
...

nie wiem czy wiesz, ale na giełdzie najwięcej można zarobić właśnie na nadziei...

myślałem że na plotkach, bo fakty to się sprzedaje a nadzieja umiera ostatnia...

to źle myślałeś. a stwierdzenie, że nadzieja umiera ostatnia niewiele wnosi do dyskusji... Bez odbioru

maciej_k napisał(a):
Witam,

a ja chyba poczekam z zakupem jak cos w koncu bedzie pewnego, nie kupuje nadziei - KUPUJE FAKTY, bo później mogę się rozczarować....:

źródło:
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

11.12.2009 16:21
depesze
ATONHT RB 0054/2009 Zrealizowanie ostatniego etapu dofinansowania Ośrodka Badawczo Rozwojowego

Treść raportu pod adresem :

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

pozdrawiam,

nie wiem czy wiesz, ale na giełdzie najwięcej można zarobić właśnie na nadziei...

no i co z tego ze chcą/inwestują w hazard? dla inwestora ważne jest, że może to przynieść zyski. czy inwestowanie w hazard jest z moralnego punktu widzenia bardziej naganne niż produkcja np. alkoholu??? o co wogóle kaman??? IDM to biznes, który ma być opłacalny i działać zgodnie z obowiązującym prawem i tak jest. a jeżeli ktoś ma co do tego wątpliwości to niech złoży doniesienie do prokuratury a nie bije pianę na forum.

jaki wzrost obrotów na dzisiejszej sesji. do godz. 10:30 aż 1'200 kPLN to znaczne więcej niż zwykle. albo to jest wyminana albo ktoś zbiera do swojego grubego portfela.

Ciekawa spółka. zyskowna, ma doświadzenie w branży i ciekawe plany rozwoju.
Dodałem ją do mojego LT portfela; jest częsci portfela w pakiecie "Spółki w wyższym ryzyku ale w początkowej fazie rowoju, w przypadku powodzenia megazyski".

WatchDog napisał(a):
Tak, to jest tylko wycinek z dużej książki, której tylko fragment jest dostępny online.

Metody wyceny majątkowej można uszczegółowić i wyodrębnić następujące metody majątkowe:
o metodę księgową (book value method) i jej modyfikację tj. metodę skorygowanych wartości aktywów netto;
o metodę odtworzeniową (replacement value method);
o metodę likwidacyjną czy inaczej metodę upłynnienia (liquidity method).

Dopiero operowanie w/w rodzajami metod pozwala jednoznacznie okreslić o odniesienie do jakiej wielkosci ekonomicznej chodzi, gdyż w praktyce kalkulacje w oparciu o w/w rodzaje wycen mogą się między sobą istotnie różnić.

WatchDog napisał(a):
To nie mój twór ani zabieg językowy, tylko klasyczne pojęcie z dziedziny finansów.

Cytat:
Historycznie najstarsza koncepcja wyceny podmiotów gospodarczych przyjmuje majątek za podstawę określenia wartości. Stąd wartość przedsiębiorstw, będąca wynikiem tej wyceny jest nazywana wartością majątkową. Określa ona wielkość środków finansowych, które należałoby wydatkować aby odtworzyć w danym momencie czasu niezbędny do dalszego funkcjonowania majątek poszczególnych przedsiębiorstw1. Z powyższej definicji wynikają następujące cechy wartości majątkowej:
A. Wartość majątkowa jest wartością bieżącą względem momentu wyceny. Oznacza to, że jej podstawę wycenową tworzą ceny i koszty odtworzenia poszczególnych składników majątku, a nie ich historyczne parametry cenowo-kosztowe.
B. Wartość majątkowa jest wartością kontynuacji danego przedsiębiorstwa, a nie jego likwidacji.
C. Wartość majątkowa jest sumą ustalonych dla poszczególnych składników majątku wydatków na ich odtworzenie.(...)

www.anonimus.com.pl/M.Kufel.ht...

chyba operujesz dość swobodnym podejściem do nazewnictwa metod wyceny. To co jest opisane w zacytowanym przez Ciebie materiale to jest Wartość Odtworzeniowa, która jest jedynie jedną z metod/rodzajów wartości majątkowej.

Ponadto napisałeś we wcześniejszym poście, że "gdyby założyć 12 mln zdrowego zysku za któryś tam okres, to zważ, że:- wartość majątkowa wzrośnie o 12 mln,". jak mniemam chodziło Ci o wzrost sumy bilansowej (?) co też jest dość dużym uproszczeniem.

WatchDog napisał(a):
(...)
Ale nawet gdyby założyć 12 mln zdrowego zysku za któryś tam okres, to zważ, że:
- wartość majątkowa wzrośnie o 12 mln, czyli o 6%
(...)

Co dokładnie rozumiesz pod pojęciem "wartość majątkowa"? pozdr

filedil napisał(a):
Ja mam takie pytanie: czytałem tu i tam wypowiedzi, że skup akcji powoduje, że kurs nie wzrasta. O ile rozumiem, że stronie skupującej bardziej się opłaca kupować taniej niż drożej to czy jednak sam skup nie powinien właśnie powodować wzrostu kursu?

teoretycznie masz rację. ale :-) nasi kupujący na jednej sesji kupują o ile pamiętam około 35'000 akcji - w stosunku do dziennego wolumenu nie jest to ilość, która istotnie wpływa na kurs.

a może po prostu nie chcieli od razu publikować tej informacji a teraz mówią, że to zwykła pomyłka. Nie twierdzę, że tak jest, ale jest to prawdopodobne... (sto baniek to nie np. jakaś tam faktura, którą można w księgowości przeoczyć bo wpadnie za biurko)

W Parkiecie znalazłem atrykuł, z którego przytaczam fragmenty:

1. "Ożywienie w branży odczuwa również inna giełdowa spółka, Pamapol. – Z naszej perspektywy widać, że rynek się powiększa. Sprzedaż nam rośnie – mówi prezes Pamapolu Krzysztof Półgrabia. Ze wstępnych szacunków wynika, że w trzecim kwartale przychody grupy ze sprzedaży wzrosły o minimum 15 proc. w porównaniu z trzecim kwartałem 2008 r. (wtedy wyniosły 105 mln zł).".

Wyniki za III kwartał mogą być zachęcające - przynajmniej pod kątem wzrostu sprzedaży.

2. Pozycja rynkowa Pamampolu

Według firmy badawczej AC Nielsen w okresie od sierpnia 2008 r. do lipca tego roku rynek dań gotowych osiągnął wartość 367,1 mln zł. To o 9,9 proc. więcej niż przed rokiem. Licząc ilościowo, wzrost był niższy i wyniósł 4,7 proc.

Z danych Memrb wynika, że czołowymi graczami branży są trzy firmy: Heinz (marka Pudliszki), Pamapol oraz Agros Nova. Dwie pierwsze kontrolują po około 20 proc. rynku. Z kolei Agros Nova – około 15 proc. Są to udziały wartościowe. Gdyby wziąć pod uwagę ilości sprzedawanych produktów, na pozycję lidera wysuwa się Pamapol (19 proc.), a za nim jest Agros Nova (17 proc.).

To chyba jest dobry czas na zakup - kurs po korekcie. Ja trzymam na LT clock

artykuł:
www.parkiet.com/artykul/7,8601...

Mardog napisał(a):
Tak analiza fundamentalna też może być zbudowana na kropkach

Skąd czerpiesz wiedzę na temat zasad/metodologii analizy fundamentalnej zbudowanej na kropkach? (a może to jest Twoja autorska metodyka?) prośba o rozwinięcie tematu - brzmi to bardzo interesująco. binky

wątek znacznie przycichł - dobry znak. oczekiwane dobre wyniki za III kwartał mogą być wkrótce podstawą do pokaźnych wzrostów

info z ostatniej chwili,oczywiście te 5M to jeszcze nic pewnego ale widać, że jesteśmy na dobrej drodze(źródło - website Zenka):

Biogaz Zeneris Sp. z o.o. - zakwalifikowanie się do II etapu Konkursu
25.09.2009

Spółka BBI Zeneris NFI S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymała informację od spółki zależnej Biogaz Zeneris Sp. z o.o. o uzyskaniu minimum punktowego po ocenie merytorycznej I stopnia dla działania 9.1 Wysokosprawne wytwarzanie energii w ramach priorytetu IX Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W dniu 30 kwietnia 2009r. spółka złożyła wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach działania KONKURS nr 1/POLiŚ/9.1/2009 Wysokosprawna Kogeneracja, o dofinansowanie projektu pn.: „Budowa elektrociepłowni biogazowej o mocy 520 kWe produkującej energię elektryczną i cieplną w Skrzatuszu”. Wniosek spółki został pozytywnie oceniony pod kątem oceny formalnej, natomiast w dniu dzisiejszym ogłoszono listę rankingową I stopnia z pozytywnym wynikiem punktowym oraz zakwalifikowaniu spółki do II etapu Konkursu.

Spółka Biogaz Zeneris Sp. z o.o. stara się o dofinansowanie w/w projektu, w kwocie 5.257.411,59 PLN. W związku z otrzymaną listą rankingową Spółka ma szanse uzyskać dofinansowanie w całości wnioskowanej kwocie.

(zakładając brak korelacji z US) do wystąpienia poważnej korekty brakuje chyba jednego dość istotnego czynnika - na rynek nie wszedł szeroki front Nowaków/Kowalskich - nabywców jednostek uczestnictwa TFI, a to przecież zwykle onu sponsorują wzrosty. Jedynie na w.w. argumencie i przy w.w. dość chwiejnym założeniu oczekiwałbym kolejnych wzrostów.

reasumując - w ciągu najbliższych kilku miesięcy bardzo prawdopodobne są u nas silne wzrosty - ostateczne ubranie drobnicy.

prośba o skomentowanie. pozdrawiam

faroah
maciejl napisał(a):
internet99 napisał(a):
A teraz UWAGA: hello1

mój rodzony ojciec zamierza przenieść na rachunek maklerski akcje ING (BSK) zakupione w ramach pierwszej subskrypcji. hello1

czy był od początku jakiś split???

Z tego co sie orientuje to nie bylo.

wave

też tak przypuszczałem. swoją drogą - to się nazywa długoterminowa inwestycja faroah

plynacyzrynkiem napisał(a):
internet99 napisał(a):

Tak więc, pamiętajmy o tej spółeczce.

i kupujmy, kupujmy, zeby transakcja mi wyszla...myslenie zyczeniowe sie klania

a technicznie od polowy sierpnia nie jest zle, po prostu jest powoli; zamiast 73 juz 83 jest wsparciem

dlaczego akurat 83?

A teraz UWAGA: hello1

mój rodzony ojciec zamierza przenieść na rachunek maklerski akcje ING (BSK) zakupione w ramach pierwszej subskrypcji. hello1

czy był od początku jakiś split???

Panowie. siedzę i myślę i poza Swissmedem, żadna konkurencja na GPW mi do głowy nie przychodzi. może ktoś podrzuci jakiś kontrargument, przeciw zakupowi EMC? pozdrowienia

oj już czas żeby sie Zenek obudził.

Czysta energia to może być konik tej hossy. Obecnie co do spółki jest niepewność (a może spadnie??? tak - tylko do ilu może spaść??? o 50%, w drugą stronę tj. potencjalny zysk jest liczony w X000%); czy biznes wypali etc. W Skotanie w poprzedniej sesji na początku też była niepewność i same niewiadome. potem jak kursł (do PLN 600 Eh? ??) rósł, inwestorzy byli coraz pewniejsi sukcesu biznesowego spółki.

Tak więc, pamiętajmy o tej spółeczce.

Tym74 napisał(a):
lszewc napisał(a):
Tym74 napisał(a):
lszewc napisał(a):
Jak myslicie... do ilu dojdzie IDM zanim poleci na lep na szyje ??

Luka na 2,59 zamknięta, teraz jest opór na 2,90. Potem otwarta przestrzeń do 4 PLN.
Nie bardzo rozumiem na co liczysz. Czy tego chcesz czy nie ktoś zarobi na tej spólce majątek a z wpisu wynika, że nie będziesz to Ty ;-)

Moze jednak ja :) przynajmniej troche :) Od jakiegos czasu mam ich papiery i zastanawiam sie czy sie nie pozbyc... stad moje pytanie :)

Ok, takiej odpowiedzi nie otrzmasz ;-)
Ja liczę na 3,5 -4 w nadchodzacych tygodniach a później zobaczymy...;-)

też czuję 3,5 -4,3? (przynajmniej z ostatnich 6 miesięcy tak to wygląda)

Tym74 napisał(a):
internet99 napisał(a):
Tym74 napisał(a):
rafiik napisał(a):
3 przebite jak myslicie do dalej?

...rynek wygląda jak wygląda.

a tak fundamentalnie - czytełeś we wczorajszym PB artukuł w którym była podana szacunkowa planowana liczba IPO na najbliższy rok?... z tego m.in. ma część przychodów IDM.

Na każdym odcinku czasu są tacy, którym puszcza zwieracz. Fundamentalnie. Masz przykład wyżej. Mój jest dość mocny. Stopy: by żyło się lepiej :-)

jasne. zgadzam się wave
BTW. (ja też tydzien temu wymiękłem ale szybko się zreflektowałem i odkupiłem nawet o 30% wiecej papiera). az strach pomyśleć jak bym się czuł gdybym nie odkupił

Tym74 napisał(a):
rafiik napisał(a):

...rynek wygląda jak wygląda.

a tak fundamentalnie - czytełeś we wczorajszym PB artukuł w którym była podana szacunkowa planowana liczba IPO na najbliższy rok?... z tego m.in. ma część przychodów IDM.

rafiik napisał(a):

zażartuję: po 3 jest 4 :-)

owner napisał(a):
internet99 posunięcia podszyte emocjami, a tym bardziej po nieprzespanej nocy zazwyczaj są głupie. na giełdzie zero emocji i chłodna analiza to droga do zysków.

racja. a tak z ciekawości to zredukowałeś swój pakiet czy trzymasz już całość pod wzrosty? ja chyba zrobię tak, że mam całość ale jak spadnie do 2,3 to dokupię. jedynym wyjątkiem jest zjazd całego rynku...

czajnik napisał(a):
Sprzedałeś a RDO kupuje.

to byłby dobry znak - czyżby Karkosikomania się dopiero rozpoczynała... ehhhh gdybyśmy tak wszyscy w uderzyli w Karkosiki ... love4 a może tak będzie... ?

witam.

chciałbym się podzielić moim osiągnięciem - wczoraj przed południem wywaliłem 70% mojego portfela - w tym 100% IDM, Zeneris, Boryszew, MCI, Pamapol.

było to wynikem nieprzespanej nocy pełnej refleksji...

dodam tylko że:
1. od 6 miesięcy twierdzę że mam podejście LT
2. przestraszyłem się widma okrutnej korekty
3. od 2 godzin myślę jak wrócić do starego portfela

k.... m.ć to już wszystko o czym chciałem napisać.

PS. OCZYWIŚCIE ODKUPUJĘ IDM

jaki osamotniony jest wątek IDMu, aż żal człowieka ściska i chciałoby się powiekszyć pakiecik lecz niestety nie ma z czego ... W USA, dziś piękne zamknięcie +1% więc może jutro nasz IDM też odbije? - już czas wave

chyba mam dobrego nosa wave ten papierek może się okazać hitem tygodnia

Henryk_Anatol_Rzezucha napisał(a):
Jesli mozna wiedziec, te 4.5mld kapitalizacji to mialoby wynikac z wzrostu wartosci wewnetrznej (powiedzmy, wzrostu WK) czy z banki spekulacyjnej?

Wprowadzanie spolek na gielde to rzecz dochodowa, ale... bank inwestycyjny zarabia powiedzmy kilka procent wartosci uplasowanych emisji. Wiec zeby zarobic te dodatkowe 4mld, musieliby zrobic emisje na 100mld. Nie ten rzad wielkosci. Albo inaczej, sprobujmy mierzyc przez C/Z. Przy C/Z=15 (tyle bylo w poprzedniej hossie), musieliby zarabiac rocznie 300mln. Electus i brokerka zarobia znikoma czesc tego. Czyli musieliby robic emisje na kilka miliardow zl rocznie. Chyba w poprzedniej hossie tyle nie plasowali na gieldze.

jeżeli kurs PLN 25 w poprzedniej hossie był możliwy, to dlaczego PLN 20 przy kolejnej nie jest możliwe? jest to nawet bardziej prawdopodobne bo przecież spółka ma plany rozwoju :-) to jedno.

a drugie, w nawiązaniu do poziomu C/Z; proszę nie zapominajmy, że IDM to nie jedynie dochody operacyjne z działalności brakoerskiej, musimy również mieć na względzie duży potencjał drzemiący w zyskach z przeszacowania wartości udziałów w spółkach podległych (które w hossie znacznie wzrosną).

rypqa napisał(a):
internet99 napisał(a):
ja podtrzymuję moją strategię (od 1.3) długoterminowego podejścia do IDM. Oczywiste że w drodze do 20 PLN będą korekty i to przyjmuję.

witaj,

20zł za akcje to kapitalizacja rynkowa firmy ponad 4mld zł. Aktualnie ten poziom wydaje się bardzo odległą przyszłością. Kiedy myślisz zobaczyć ten poziom? :)

pozdrawiam

za 2 lata (?), w szczycie kolejnej hossy. i tego na IDM się trzymam :-)
pozdrawiam

ja podtrzymuję moją strategię (od 1.3) długoterminowego podejścia do IDM. Oczywiste że w drodze do 20 PLN będą korekty i to przyjmuję.

Crazy napisał(a):
SlawekW napisał(a):
Crazy napisał(a):
branza IT kuleje tym bardziej producent i wydawca niskobudżetowych gier komputerowych

Dlaczego tak sadzisz? Jaki jest zwiazek - w ramach branzy IT - miedzy rozwiazaniami dla form, GIS-em, a tanimi grami?

W mediach mowi sie o kryzysie - wszyscy szukaja oszczednosci, najszybciej je znajda tnac wydatki na "zbedne" programy i uaktualnienia... Wydawca niskobudżetowych gier komputerowych ma swoich klientow w gronie nastolatkow a oni biora kase od rodzicow a oni pracuja w firmach, ktore dotknal kryzys:). W mojej ocenie jest to ryzykowne zajecie, teraz mozna pobrac P2P kazda gre i to nie jakas strzelanke tylko super nowosc od super producenta. Dlatego tak napisalem

a jak w świetle tego co powiedziałeś można wytłumaczyć wzsrost Przychodow netto ze sprzedaży CITYINTER (CIA)?

(w tys pln)
2006 8 984,00
2007 18 294,00
2008 33 761,00
IQ'09 9 419,00 (gdzie IQ'08 7 282,00)

Twoja koncepcja nie ma odzwierciedlenia realiach spółki.

CITYINTER (CIA)

WOW zdaje się że mamy idealnego kandydata na megawzrost w krótkim okresie. firma się dynamicznie rozwija, niewielka kapitalizacja, no i ... w Pulsie Biznesu wytypowali jako dobry target inwestycyjny

Crazy napisał(a):
Dziś w "PB" typujemy te, które mogą się odbić: stawiamy na czwórkę: Petrolinvest, Polrest, Sygnity i Travelplanet.

chyba zapomniałeś o CITYINTER (CIA)

WOW zdaje się że mamy idealnego kandydata na megawzrost w krótkim okresie. firma się dynamicznie rozwija, niewielka kapitalizacja, no i ... w Pulsie Biznesu wytypowali jako dobry target inwestycyjny

znalazłem na forum parkietu infoo info :-) powolutku rusza nasza maszyna.

www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 197 / 2009
Data sporządzenia: 2009-08-15
Skrócona nazwa emitenta
DM IDM SA
Temat
Wzajemne zrzeczenie się przez DM IDMSA i spółkę Bowim S.A. potencjalnych roszczeń pomiędzy Stronami
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
Zarząd Domu Maklerskiego IDM Spółka Akcyjna (DM IDMSA) działając na podstawie art. 56 ust. 1 pkt 1) Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. 2005 Nr 184, poz. 1539 z póź. zm.), informuje, iż w dniu 14 sierpnia 2009 r. DM IDMSA zawarł ze spółką Bowim Spółka Akcyjna z siedzibą w Sosnowcu (zwana dalej: "Spółką") pod adresem ul. Niwecka 1E, 41-200 Sosnowiec, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowic – Wschód w Katowicach, VIII Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem KRS 0000001104 oraz dotychczasowymi akcjonariuszami Spółki umowę inwestycyjną (zwaną dalej "Umową inwestycyjną"). W ramach Umowy inwestycyjnej Spółka i DM IDMSA, w celu potwierdzenia braku jakichkolwiek wzajemnych roszczeń pomiędzy DM IDMSA a Spółką, wynikających lub mogących wyniknąć z dotychczasowych umów, złożyły stosowne oświadczenia o wzajemnym zrzeczeniu się roszczeń.
Ponadto pomiędzy Spółką i DM IDMSA została zawarta umowa o przeprowadzenie prywatnej oferty akcji Spółki o wartości ok. 33 mln zł, mającej charakter Pre – IPO. Akcje nowej emisji obejmie DM IDMSA. Zgodnie z postanowieniami Umowy inwestycyjnej, w terminie do dnia 31 sierpnia 2009 r. ma odbyć się Walne Zgromadzenie Spółki, na którym zostanie podjęta stosowna uchwała w przedmiocie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki.
Zgodnie z treścią Umowy inwestycyjnej na II kwartał 2010 r. planowane jest przeprowadzenie pierwszej publicznej emisji akcji Spółki. Proces upublicznienia Spółki przeprowadzi DM IDMSA.

soft_breeze napisał(a):
Ja to widzę tak:

kliknij, aby powiększyć

Papier do zakopania i zebrania potężnych zysków za kilka lat.

ja to widzę dokładnie tak samo. mam tylko problem z utrzymaniem na wodzy pozytywnych emocji, w dniach takich jak dzisiejszy.

jakaś chora euforia zagosciła na naszym papierze...

EDIT

i niech trwa do 30 zł za walor...

kubajjk napisał(a):
koszyk napisał(a):
Moja obserwacja kresek sugeruje najlepsza sytuacje od prawoe 2 lat.

Jeżeli 3-cia sesja to potwierdzi, to byc może kilka złotych, lub wiecej będzie do zarobienia.

ja tez tutaj sie dopatruje jeszcze wzrostow..ale na ta chwile potrzebna jest korekta..wg mnie..i rynek chyba tez jej potrzebuje..Whistle

faktycznie korekta może być, jednak ja ryzyko podjąłem i w ostatnich 3 dniach zapakowałem się na długi okres.

Wywiad z R.Krauze z Parkietu - - - - > zaczynają robić publicity :-) może w końcu przyjdzie długo wyczekiwana zmiana trendu

Krauze: Nie zamierzam sprzedawać Biotonu
Michał Śliwiński 24-07-2009, ostatnia aktualizacja 24-07-2009 07:09

Z Ryszardem Krauzem, inwestorem i przewodniczącym rady nadzorczej Biotonu, rozmawia Michał Śliwiński

autor zdjęcia: Andrzej Cynka
źródło: GG Parkiet

źródło: GG Parkiet
+zobacz więcej

Bioton podpisał niedawno umowę z Bayerem na dystrybucję w Chinach insuliny o wartości 1,5–2 mld USD w ciągu 15 lat. Specjaliści twierdzą jednak, że sprzedaż Biotonu na tamtym rynku nie będzie znacząca w najbliższych latach. Kiedy można więc liczyć na istotne przychody?

Przychody z tytułu umowy z firmą Bayer Schering Pharma będą znaczące już w latach 2009 i 2010. Spodziewamy się w tym okresie płatności za przekazanie Bayerowi na wyłączność praw do dystrybucji naszej insuliny na rynku chińskim. Jeszcze w 2009 r. Bioton oczekuje wpływu ponad 70 mln zł na poziomie EBITDA, w 2010 r. zaś dojdzie do tego kolejnych około 70 mln zł. Zgodnie z prognozami firmy Bayer, zakładamy, że w 2011 r. zamówienia na naszą insulinę będą miały wartość około 50 mln zł, a w 2012 r. około 100 mln zł. Dla przykładu: w 2019 r. roczna sprzedaż insuliny Biotonu w Chinach powinna przekroczyć 600 mln zł.

Na jaką rentowność sprzedaży Pan liczy w przypadku tego kontraktu? I kiedy będzie wiadomo, jak Bayer podzieli się marżą z Biotonem?

Oczekiwana średnia marża brutto w przypadku tego kontraktu powinna wynieść od 50 do 60 proc., co znaczy, że skumulowany zysk brutto w okresie realizacji umowy powinien być na poziomie od około 830 milionów do 1,1 miliarda dolarów. Myślę, że ten kontrakt stawia przed Biotonem zupełnie nowe perspektywy.

Jak Pan widzi rozwój Biotonu? Polska i Chiny jako główne rynki zbytu? A co z pozostałymi rynkami azjatyckimi?

Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma partnerami w sprawie zawarcia dwóch podobnych do chińskiego kontraktów, które dotyczyłyby najważniejszych regionów: Rosji i innych krajów WNP oraz regionu Azji i Pacyfiku, ze szczególnym uwzględnieniem Indii, Filipin, Indonezji i Tajlandii. O jak dużych kontraktach mówimy?

Szacowana przez doradców Biotonu sumaryczna wielkość obu umów powinna być porównywalna z wartością kontraktu dotyczącego Chin. W obu tych sytuacjach spodziewamy się, podobnie jak w przypadku Bayera, płatności za wyłączne prawa do dystrybucji. Chcielibyśmy umowy dotyczące obu regionów podpisać najpóźniej do końca roku, tak aby móc rozpocząć sprzedaż na tych rynkach od 2010 r., ale też tak, by część wpływów ze sprzedaży praw do dystrybucji mogła być w miarę możliwości zaksięgowana jeszcze w 2009, a reszta w 2010 r.

Czy naprawdę uważa Pan, że jest szansa, aby Bioton odgrywał znaczącą rolę jako globalny producent insuliny? Konkurenci są znacznie bogatsi i więksi.

Już dziś Bioton zalicza się do grona czterech czołowych producentów insuliny na świecie, których produkt jest bardzo wysoko oceniany przez diabetologów oraz pacjentów. Bioton konsekwentnie realizuje opracowaną kilka lat temu strategię sprzedaży swojej insuliny na najważniejszych i najbardziej dynamicznie rosnących światowych rynkach. Temu m.in. służyła akwizycja Scigenu (biotechnologiczna spółka z Singapuru notowana na giełdzie australijskiej – red). Przed nami wielka szansa, by polska firma znalazła się w światowej czołówce przedsiębiorstw biotechnologicznych nie tylko pod względem wysokiej jakości produktów, ale także pod względem wielkości sprzedaży.

Wielokrotnie zadawano pytanie o celowość przejęcia Scigenu. Bioton wyłożył na zakup ponad 100 mln zł, a ponadto finansował w ostatnich latach jego rozwój. Czy ta inwestycja miała sens?

Akwizycja Scigenu dała Biotonowi dostęp do ponad 20 perspektywicznych rynków w regionie Azji i Pacyfiku, w tym tak ważnych, jak Chiny i Indie. Wielkość umowy na sprzedaż naszej insuliny w Chinach jest najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak ważna i celowa była akwizycja Scigenu.

Bioton sprzedał ostatnio sporo akcji. Zarząd ma również upoważnienie do podwyższenia kapitału o kolejne 300 mln zł, licząc według wartości nominalnej akcji. Ich część może trafić do amerykańskiego funduszu GEM. Do kogoś jeszcze?

Umowa z GEM ma dla Biotonu znaczenie strategiczne. Daje spółce oraz partnerom finansującym jej rozwój komfort, gdyż zapewnia w dowolnym momencie i w stosunkowo krótkim czasie dostęp do finansowania w wysokości do 200 mln zł. Niedawno Petrolinvest pozyskał z funduszu pierwszą transzę finansowania. Zwracam jeszcze raz uwagę, że umowa zawarta z GEM to opcja, z której Bioton może, ale nie musi skorzystać. Tylko część uchwalonej emisji może być potencjalnie wykorzystana dla uzyskania finansowania z funduszu GEM.

Kiedy ewentualnie mógłby Pan sprzedać Bioton i jakie warunki musiałyby zostać spełnione, żeby transakcja doszła do skutku?

Jestem w pełni zaangażowany w rozwój Biotonu i nie zamierzam sprzedawać akcji, mimo wielu ofert od inwestorów branżowych. Wręcz przeciwnie – ostatnio dofinansowałem spółkę 100 mln zł, obejmując akcje nowej emisji. Oferty składane przez inwestorów branżowych są dla mnie dowodem ogromnego zainteresowania firmą, jej portfelem produktów oraz potencjałem rozwoju.

Kto składa oferty?

Dobrym zwyczajem jest to, że jeżeli takich ofert się nie przyjmuje, to ich treść zostaje tylko pomiędzy partnerami.

Nowymi akcjonariuszami spółki są panowie Solorz i Starak. Jak się układa współpraca?

Wejście pana prezesa Solorza miało zarówno dla mnie, jak i dla Biotonu ogromne znaczenie. W bardzo trudnym momencie zachował się jak najbardziej sprawdzony partner i przyjaciel. Bardzo sobie to cenię. Jego świeże spojrzenie biznesowe było w praktyce niezwykle pozytywnym impulsem dla nowo opracowywanej strategii ekspansji Biotonu na rynkach zagranicznych. Również bardzo obiecujące są perspektywy współpracy produktowej z Polpharmą w oparciu o gruntowną wiedzę i doświadczenie tej spółki, jak i pana Jerzego Staraka.

Kiedy można spodziewać się sprzedaży Wostoka w Rosji (nowo wybudowany zakład produkcyjny wyrobów gotowych z insuliny; Bioton ma 38 proc. akcji tej firmy – red.) i czy Bioton może liczyć, że zostaną oddane mu pożyczki, jakich udzielił Wostokowi i na które zresztą zostały już utworzone rezerwy? Czy o Wostok stara się Sanofi-Aventis?

Jesteśmy w końcowej fazie negocjacji. Spodziewamy się podpisania umowy w ciągu najbliższych kilku tygodni. Na razie nie mogę zdradzić nic więcej.

Krążą informacje, że umowa z Bayerem to Pana zasługa. Jak to się udało?

To, że mogliśmy taką umowę podpisać, to zasługa wszystkich pracowników Biotonu, którym należą się ogromne podziękowania. Dziękuję również prezesowi Januszowi Guyowi i szczególnie panu Adamowi Wilczędze (były prezes, teraz wiceprezes Biotonu – red.), który był bardzo mocno zaangażowany w cały proces negocjacji. Faktem jest, że ze względu na wagę tej umowy dla wszystkich akcjonariuszy Biotonu, nadzorowałem negocjacje osobiście. Podpisanie umowy z Bayerem Schering Pharma jest dla Biotonu przełomowym momentem w historii jego rozwoju. Sprzedaż naszej insuliny w Chinach poprzez największą firmę farmaceutyczną na rynku chińskim jest ogromnym sukcesem. Zawarcie tej umowy poprzedził zakończony pozytywnie kilkuletni proces rejestracji naszego produktu na rynku chińskim, co również jest dowodem uznania dla najwyższej jakości naszej insuliny. Przypomnę, że ta znakomita jakość i czystość insuliny Biotonu już pięć lat temu została dodatkowo potwierdzona przez jedno z najbardziej uznanych laboratoriów badawczych w Londynie i jest w pełni porównywalna z insulinami wiodących producentów na świecie.

Pojawiły się opinie, że kontrakt z Bayerem opiera się na zbyt optymistycznych założeniach, a rynek nie będzie rozwijał się tak szybko, jak szacuje Bioton.

Chciałbym zwrócić uwagę, że dla potrzeb zawartej umowy pod uwagę brane są szacunki nie Biotonu, lecz firmy Bayer, która przyjęła bardzo konserwatywne założenia dotyczące sprzedaży naszej insuliny w Chinach między 10 a 15 rokiem (umowa ma obowiązywać 15 lat – red.). Założono bowiem w tym czasie zerową dynamikę wzrostu sprzedaży. Wynika to z ogromnej odpowiedzialności firmy Bayer za przekazywane prognozy sprzedaży, dzisiaj tak trudnej do oszacowania z tak dużym wyprzedzeniem. Jak bardzo konserwatywne jest to podejście, niech świadczy fakt, że z analizy chińskiego rynku, dokonanej przez Bayera, wynika, że rośnie on o 40 proc. rok do roku.

Chciałbym zapytać Pana również o inne spółki i inwestycje, a także o wcześniejsze deklaracje...

Umówmy się jednak, że ta rozmowa dotyczy tylko Biotonu. Pozostałe spółki zostawmy sobie na inne spotkanie w „Parkiecie”.

Dziękuję za rozmowę.

Czy akcje Biotonu wrócą do portfeli OFE?

Bioton jest spółką, w której dzieje się dużo od czasu, gdy Janusz Guy pół roku temu rozpoczął jej restrukturyzację. Producent insuliny wynajął firmę konsultingową Roland Berger, która opracowała plan restrukturyzacji. Zaczęło się od mocnego akordu. Bioton zawiadomił Urząd Pracy o zwolnieniach grupowych. Ponad 160 osób miało stracić pracę (w spółce pracuje na etatach około 650). Ostatecznie jednak firma zwolni prawdopodobnie tylko kilkanaście osób. Dlaczego?Bioton podpisał kontrakt z Bayerem na sprzedaż insuliny w Chinach. Jej wartość przez 15 lat może sięgnąć nawet 2 mld USD. Umowa uratowała większą część etatów w polskiej spółce. Firma podpisze zapewne wkrótce kolejne dwie takie umowy. Ich wartość to kolejne 2 mld USD – prawdopodobnie również na kilkanaście lat. Te kontrakty pozwolą na uruchomienie nowego i gotowego zakładu w Macierzyszu o zdolności produkcyjnej 1000 kg insuliny rocznie. Obecnie „stara” fabryka Biotonu może wytworzyć najwyżej 400 kg insuliny. Spółka w ubiegłym roku miała 223 mln zł straty netto, odpisała bowiem wartość inwestycji i pożyczek dla spółki Bioton Wostok, w której ma 38 proc. Ta fabryka zostanie sprzedana prawdopodobnie za około 50–60 mln USD. Gotówka na pewno przyda się Biotonowi. Spółka pozyskała ostatnio ponad 270 mln zł z emisji nowych akcji, mimo to ma nadal wysokie zadłużenie. Ale z zastrzykiem finansowym może normalnie funkcjonować.Jej akcje zostały zapomniane przez fundusze inwestycyjne i emerytalne. Te ostatnie nie miały na koniec roku papierów Biotonu. Teraz może się to zmienić. Firma planuje pierwszy od długiego czasu roadshow. Jak wynika z naszych informacji, OFE są zainteresowane spotkaniami z prezesem Guyem. Być może więc Bioton wróci do portfeli funduszy emerytalnych. Odbudowa zaufania musi jednak potrwać.

PARKIET

vroobelek napisał(a):
@faja: zacząć kupować jeszcze więcej, wywołać hossę i na jej fali wyjść. :-)

Chyba ktoś wziął sobie Twoją radę do serca bo z kursem w końcu zaczyna się dziać coś ciekawego (dla posiadaczy :-) ).

będzie jazda i to jest bardziej niż oczywiste. jeżeli o mnie chodzi to zakupiłem tfu "cennego walora" przed newsem o Banku Spółdzielczym i już wtedy byłem przekonany o dobrym strzale, a co dopiero obecnie ...

wszedłem w to mięcho :-) coś czuję, że przez najbliższe tygodnie odbędzie się komisujne podgrzanie mięsnego kociołka

tak jakby się coś zaczynało dziać pod wyniki snorting

a ja wciąż sam jak kołek w płocie wave
zakupy porobione. zapraszam do towarzystwa - po co żałować gdy za pół roku będziecie czytać te słowa?

PS. Poniżej skrót atrykuły z Pulsu Biznesu - Pamapol wchodzi w rynek mrożonek...

Rynek mrożonek czeka szturm - Puls Biznesu, pb.pl,16.04.2009 07:09

Na polskim rynku mrożonek od lat rządzi Hortex. Przybywa jednak firm, które chcą włączyć się do walki o miejsce w zamrażarce. Okazuje się, że spowolnienie gospodarcze nie wystraszyło producentów mrożonek. Wręcz przeciwnie. Na polskim rynku mrożonek zaczęła się wielka wojna podjazdowa. Pozycji bronią w niej tacy producenci, jak Hortex, Hortino czy Frosta, a do natarcia ruszyły Pamapol, D'aucy Polska i Agros Nova.
Nastroje w obozie atakujących są bojowe. - Od lat przygotowywaliśmy nasze zakłady do rozwoju produkcji wysokiej jakości mrożonek warzywnych i mrożonych dań gotowych. Dzięki tym inwestycjom mocniej wchodzimy teraz na rynek pod marką Kwidzyn, a także pod markami sieci handlowych. Chcemy w ciągu dwóch lat wywalczyć w nim udział na poziomie 5-10 proc. w zależności od kategorii produktu - mówi Krzysztof Półgrabia, prezes Pamapolu.

Jego firma zamierza walczyć na czterech frontach jednocześnie: wartym 100 mln zł rynku jednorodnych warzyw mrożonych, wartym kolejne 100 mln zł rynku mrożonych mieszanek warzywnych, wartym 70 mln zł rynku mrożonych warzyw przetworzonych i szybko rosnącym rynku mrożonych dań gotowych, którego wartość sięga na razie 20 mln zł rocznie. Pod parą Pamapol ma w tym celu aż trzy zakłady produkcyjne.

- Zamierzamy wygrywać z rywalami wysoką jakością, przystępną ceną, nowymi opakowaniami i nowościami, jak np. nasze mrożone warzywa sprzedawane w kartonikach - mówi Krzysztof Półgrabia. Hortex z udziałami rynkowymi sięgającymi blisko 50 proc. wydaje się być na razie poza zasięgiem Pamapolu, jednak mniejsi gracze, tacy jak Hortino, Nordis, Chłodnia Olsztyn czy Frosta, mogą mieć powody do obaw

m13czu napisał(a):
Chłopaki grają na walutach (opcje)

Zwróć uwagę chociażby na ten komunikat:

Cytat:
Pamapol zastawił na rzecz banku BGŻ 100 proc. udziałów w spółce zależnej Cenos. Chodzi o zabezpieczenie limitu kredytowego na dokonywanie transakcji walutowymi instrumentami finansowymi. Wartość zastawianych udziałów w księgach spółki to 13 mln PLN.

Nie mają prawie gotówki, ROE bardzo słabe.

Zastanawiam się nad kupnem, ale odstradzają mnie opcje + brak gotówki.

ROE i brak gotówki wynika z dużej wartości poniesionych inwestycji.

natomiast co do opcji to nie przesadzajmy - instrument ten, właściwie stosowany jest w swojej istocie POZYTYWNY - służy zabezpieczeniu przed ryzykiem walutowym.

WatchDog napisał(a):

...To jednak ciągle mała spółka, która jedzie na granicy rentowności. W informatyce, szczególnie zaawansowanej, marże powinny wynosić ładne kilkadziesiąt procent, nie zaś kilka w porywach do dwudziestu. Podobnie zyskowność netto: Asseco potrafi robić równiutko kilkanaście procent przez cały rok, Wola niestety czasami miewa dziesięć, czasami mniej, czasami nic, czasami stratę. Jeszcze nie odtrąbiłbym sukcesu. Przychody roczne 176 mln to już ładna kwota, ale za mała żeby wyjść na dobrą silną rentowność. ...

I tu pozwolę się nie zgodzić z WD. Fakt, że spółka ma niską marże może świadczyć o tym, że obecnie stara się robić dużo projektów (po niskiej marży) po to by na najbliższe lata zapewnić sobie stały przychód w postaci opłaty za support od wdrożonych systemów (generalne wśród klientów korporacyjnych przyjmuje się, że po wdrożeniu systemu, jego producent świadczy przez kilka lat (w czsie gdy system jest wykorzystywany i rozwijany) usługi supportu. Koszt supportu to w zalezności od jego poziomu ustalony % od kosztu wdrożenia). Być może więc, mamy do czynienia z bardzo rozsądną długoterminową strategią zapewnienia sobie przez spółkę PEWNYCH przychodów zasupport na najbliższe lata, co przy podniesieniu marży za projekty wdrożeniowe może spowodować znaczący wzrost zarówno przychodów jak i rentowności.

hello1 Pamapol to na prawdę zapomniana i nikomu nie potrzebna spółka . mój typ na zarobienie ładnej kaski w najbliższych 12M wave

doniu napisał(a):
kurs tylko 20% w góre,
jesli tu ma sie cos dziać, a raczej ma, bo mamy wybicie z dlugiej konsoli, to miejsca jest b. duzo na wzrosty

coś czuję, że towarzystwo (to któe w salonie siedzi przy jednym stoliku z napisem Wielki Polski Biznes) postanowiło wyciągnąć spółkę za uszy żeby się nieco podratować w tych jakże ciężkich czasach. W pierwszej fazie wyciąga towarzystwo i ich zagranicznu znajomi, a w drugim to już standard, drobni ludkowie (jak już kurs się odbije o 100% albo 200% i drobni ludkowie mają niezachwianą pewność, że "może już iść tylko do góry" i że "to jest bezpieczna inwestycja bo ciągle idzie do góry" sad4 )

liczbero napisał(a):
Panie i Panowie, macie jeszcze IDM w swoich portfelach? Taki spokoj na tym forum. PDA w okolicach 1,00 udeptuja sobie twardy grunt, miejmy nadzieje ze pod wybicie. Najblizszy opor wedlug mnie na 1,09, a wsparcie w ok. 1,00. SL mam w polowie bialej swiecy z 23.03, ale mam nadzieje ze tam nie dojdzie.

mamy w portfelach :-)

cierpliwie czekamy :-)

powiem od siebie, że ja papiery IDMSA i MCI kupiłem jako mały koszyk 50-50 bardzo zbliżonego papiera (pod kątem zachowania i branży). obie te spółki mają pewne ryzyko wynikające ze struktury finansowania (jedna zadłużenie a druga nie zatwierdzona emisja) i zmienność. Ale - obia papiery rokują jak dla mnie fantastycznie, i na prawdę jestem ciekaw, który na połowę b.r. wypadnie lepiej.

tadekmazur napisał(a):
Lubię mieć MCI, ale za 10zł mogę sprzedać. Na razie chętnych nie znajdę, ale w przyszłym roku może się udać.

moje spojrzenie na MCI jest wewnętrznie sprzeczne - tzn. mam podejście raczej długoterminowe (+/-rok) jednak jest ono oparte nie o fundamenty finansowe/operacyjne spółki lecz o zmysł biznesowy kształtowania kursu przez osoby zarządzające (jak by na to nie patrzeć, ci ludzie, a raczej Prezes, czują rynek i umieją grać informacjami i kreować wartość w oczach gawiedzi). Mój horyzont - rok będzie złamany tylko w przypadku kursu 20 PLN, w żadnym innym.

derywat napisał(a):
agora nie ma dobrych fundamentów
w bessie spółki medialne tanieją najbardziej a prasa coraz bardziej się zwija i przegrywa z internetem i platformami cyfrowymi, poza tym nawet parametryzując rynek prasy wpływy z reklam gazety wyborczej spdły bardziej niż średnia, poza tym tą gazetę czyta coraz mniej ludzi bo się wstydzą, wchodzi w dorosłość pokolenie które jej dosyć nie lubi

W pełni zgadzam się z przedmówcą. Dodam jedynie, że Agora to już przebrzmiała sprawa, a wkrótce historia. Owszem Gazeta Wyborcza ciągneła swoje z reklam i ogłoszeń dzięki temu, że mieszała w głowach Polaków przez wiele lat, jednak po Rywingate, bezpowrotnie i zasłużenie w oczach Polaków straciła cnotę jako jako jedyne obiektywne i na czasie, źródło informacji (pod wodzą wielce zasłużonego Redaktora Naczelnego).

Z biznesowego p.w. rynek reklamy prasowej się bezpowrotnie kurczy - kiedy ostatnio przeglądałeś Wybiorczą a kiedy internet, szukając ogłoszeń o pracę? kiedy ostatnio szukałeś ogłoszeń dot. nieruchomości w Wyborczej a kiedy w inernecie? odpowiedzi chyba wszyscy udzielają podobnych. Agora się kończy, ciągnie ją w dół Wyborcza, a innego dobrego pomysłu na biznes w Agorze NIE MA.

AGORA już się kurczy. To jest biznes oparty o reklamę prasową i drukowane ogłoszenia, które swoje najlepsze dni mają już za sobą.

"Ślepy traf" , autor Nassim Nicholas Taleb, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

ogólnie rzecz ujmując dotyczy ona roli przypadku w sukcesie finansowym. Może nie dotyczy wprost GPW, ale moim zdaniem jest to pozycja godna polecenia

WatchDog napisał(a):
greg12 napisał(a):
Polecam Wiktora inne spojrzenie na AF.
Watch a co sądzisz o systemie CANSLIM bo dzisiaj widziałem SKUTECZNEGO INWESTORA Oneila i książka wygląda na bardzo ciekawą pozycję dużo przydatnych wykresów oraz relacja pomiędzy wzrostem zysku a wzrostem kursów,naprawdę ciekawe wykresy do analizowania.

Dręczyliśmy CANSLIM'a na którymś wątku.
Może jak się ma do wyboru 2000 spółek i jest się w środku "siedmiu lat tłustych" to da się coś wybrać i jeszcze na tym zarobić. Na GPW całkowicie odpada. Mówię na czuja, ale kiedyś zrobię do tego screener i samo wyjdzie, że ni cholery - za dużo żądamy od spółek Anxious
Pamiętaj, że to nie USA, gdzie wszystko co się rusza jest na giełdzie. Tutaj na giełdzie są pasztety, wydmuszki, piramidki i warzywniaki. Jak wszędzie, tylko my praktycznie nie mamy gwiazd.

WD - ogromna do Ciebie prośba.
podaj przykłady:
-pasztet
-wydmuszka
-piramidka
-warzywniak

(BTW, swoją drogą, gdyby dodać jeszcze kilka wartości, bylaby to dość przydatna metoda klasyfikacji)

buldi napisał(a):
I tak oto WD 26 stycznia 2009 roku zwęszył nadchodzącą hossę.

amen

albo wykazał niewłaściwe założenia

WatchDog napisał(a):
[quote=tadekmazur]...

Hossę poznamy po tym, że wszystko bez sensu rośnie ;)

ten warunek jest już chyba spełniony.

tadekmazur napisał(a):
Większość naszych gwiazdorów paskudnie podrożała.
Immoeast, IDMSA, MCI to tylko przykłady dających czadu.
Niestety tylko na IDM zarabiam (0.75) bo w MCI wchodziłem paskudnie drogo (6.85) a Immoeastu to w ogóle nie mam.
Deweloperka też ruszyła. Zobaczymy jaki papier będzie królem hossy.

MCI - zakładając, że wejdzie w trend wzrostowy; przy jakim kursie zrealizowałbyś zysk na MCI?

przyglądam się Pamapolowi od dłuższego już czasu (ponad rok) i w coraz większym stopniu obecnie dochodzę do przekonania, że warto kupić.

Podoba mi się strategia tworzenia grupy kapitałowej w branży spożywczej (może nieco low-end) jednak jak szeroki rynek jest to do przejęcia.

Może rentowność 2008 nie jest powalająca jednak dla 2008 Wartość księgowa na jedną akcję = 6,790 przy kursie około PLN 2 jest chyba dość kusząca.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 30 września 2017 22:35:13
Liczba wpisów: 83
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,153 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +167,55% +33 509,13 zł 53 509,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło