pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Aven

Aven

Ostatnie 10 wpisów
Ja najczęściej korzystam wlasnie z aplikacji mobilnej Bossy z powodu częstego braku dostępu do komputera i już zaczyna być irytujące to ciągle wyrzucanie z apki przy większych ruchach na rynku.. Raz straciłem na tym kilka tysięcy..
Czy ktoś może polecić DM z lepszą aplikacją?

@pandroinium,
naśladujemy ich do końca naszej sesji. Zauważyłem, że ostatnio największe odbicia w US były po 17:00 naszego czasu, po czym następnego dnia amerykańskie futures zaczynało spadkowo. Tak wiec nasze odbicie albo nie następowało, albo było bardzo słabe, a na drugi dzień lecieliśmy razem z nimi..

Jestem trochę laikiem w temacie, ale czemu tańsza ropa ma zaszkodzić Orlenowi? Na stacjach nagle paliwo nie potanieje przecież do 3zl, więc ich marża powinna wzrosnąć?

www.forexlive.com/news/!/a-har...
Jak to info ma się do wyceny Orlenu?

Cytat:
The first confirmed case of coronavirus in sub-Saharan Africa has emerged in Nigeria, the continent’s most populous country and biggest economy, sparking fears the contagion could spread quickly and stymie business.

Teraz to się dopiero zacznie wzrost zachorowań..

Dostali odpowiedź od FDA.
stooq.pl/n/?f=1337328&c=1&...

Serdecznie dziękuję za wyjaśnienie! :)

Hej, gdzie można dostać te książeczkę? Każdy sklep jaki sprawdzam w Google ma brak w asortymencie..

Witam. Co sądzicie o inwestowaniu w akcje amerykańskie na Revolucie? Teoretycznie wyczytałem, że wszystko jest proste jak drut, do kilku transakcji miesięcznie nie ma prowizji itd.
Dodatkowo jak wygląda rozliczanie podatku z inwestowania przez te aplikacje?

Pytam pod kątem zainwestowania w jedną spółkę, w której oddziale pracuje w PL i chciałbym parę zł zainwestować. Nie planuje większego zaangażowania w akcje US.

Hej,
bardzo proszę o dodanie do listy rezerwowej .

Na gwiazdkę czyli tak jak powinno być 😁

Ja się zastanawiam, czemu wszystkie firmy nie wprowadziły PPE (zamiennika PPK). U mnie wygląda to tak że na ponad 3000 pracowników do PPE zapisało się około 75-80%. Pracodawca wrzuca na konto PPE 3% od siebie, a z mojego wynagrodzenia nie jest zabierane nic - chyba że dobrowolnie bym chciał się dorzucać to mam opcje do 4%.

@Wojetek,
Czyli jeśli w tym roku mam stratę, to jej nigdzie nie rozliczam, a jak w 2018 osiągnę zysk to obniżam sobie ten zysk o max 50% straty z 2017roku? I ogólnie mam 5 lat na rozliczenie tej straty w PIT?

@allemange wszystkie stratne pozycje już są wyeliminowane z portfela. Czyli zyskownych nie opłaca się w ten sposób sprzedawać a następnie odkupywać?

Hej co sądzisz o sprzedawani akcji na koniec roku i odkupowaniu na początku nowego roku? Przeczytałem niedawno taki artykuł: www.pit.pl/2112-podatkowe-zamk... i się zastanawiam o co dokładnie tu chodzi i jakie są plusy/minusy takiego zabiegu? Podatki to dla mnie czarna magia...

Jeśli chodzi o domowe finanse: http://marciniwuc.com/

Jedni lubią strzelanki, inni mordobicie. Jeśli Frostpunk będzie miał to coś to sporo ludzi się zainteresuje :)

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Bankier a co powiesz o tym kredycie, który wzięli żeby spłacić inny kredyt?Silenced

Twoja kronika jest ciekawsza niż chociażby ta na SI także trzymam kciuki i życzę dalszych sukcesów! :)

Cały czas ciąży na mnie wpadka z CiGames. Miałem dwie super inwestycje, ale nie zamknąłem pozycji na czas i zamieniło się to w wyjście na zero. Do końca czerwca zeruje portfel w mBanku (założyłem rachunek w Bossa - przenoszę tam pozostały cash) i zaczynam od nowa z jasno określonymi zasadami, a nie graniem na czuja. Pod koniec czerwca podsumuje portfel i robię hard reset.
Ogólnie tragedii nie ma, bo nie licząc CiGames portfel jest +/- 1% stratny, ale siedzi mi na psychice ta wtopa i ciągle myślę jak tu się odkuć. Z rozsądnym podejściem do zarządzania portfelem nie powinno być już tak źle :)

Jest jakaś sensowna różnica między eMaklerem a pakietem żółtym/ew zielonym 1 w Bossa?

Wyleciała Bogdanka po 66,92 zł -3,88%

K PEKAO po 133,8 zł

Wykres PEKAO dzienny

kliknij, aby powiększyć

Kurs odbija się od ważnego wsparcia, czemu towarzyszą lekko zwiększone obroty. SL ustawiony na 130,3 zł także wiele nie ryzykuje na tej inwestycji. Pierwszy opór przy 137,5zł - wtedy też przesunę SLa tak, żeby w razie ewentualnego ataku podaży wyjść na zero.

Kupiony i sprzedany Energoinstal w przeciągu 3 dni
K 1,1 zł
S 1,27 zł
Zysk +14,17%

Planowałem dalej trzymać jeśli dziś by było zamknięcie powyżej 1,38 zł, ale niestety się nie udało.

Dzięki za odpowiedź. Jest jakiś sensowny sposób do oszacowania potencjalnego zakresu tej korekty?

Skąd się wziął ten dzisiejszy wystrzał? Jakas informacja ze spółki? W wiadomościach nic nie widzę Think

Dzięki wielkie :) Potwierdziłeś to o czym już dzisiaj myślałem, zobaczę jeszcze jak się ułoży sytuacja w tym tygodniu.

W ogóle gratuluje ostatnich wyników Whistle

Sprzedałem CD Projekt za 81 zł - w końcu jakaś udana inwestycja od początku do końca. Zamierzam niedługo odkupić po przystępnej cenie king

Poluje aktualnie na Amrest, kurs zbliża się do historycznego szczytu, jednak martwią mnie trochę obroty. Jak kurs trwale wybije szczyt na zwiększonym wolumenie to będzie trzeba kupić.

kliknij, aby powiększyć

Korzystnie też sytuacja Amrestu wygląda patrząc na mWig40 - również coraz bliżej ostatnie szczyty przy rosnącym RSI.

kliknij, aby powiększyć

W portfelu ostatnio sporo się dzieje, jakieś sensowne podsumowanie zrobię albo pod koniec tygodnia jak starczy czasu, albo miesiąca.

Polowałem dzisiaj na Tri, ale już było po ponad, 4,1zł, jutro jak trochę na otwarciu spadnie to wskoczę z Wami do pociągu :)

@Wojetek, mógłbyś spojrzeć na Bogdankę? Dzisiaj w końcu coś się ożywiło i ponad 5% wzrost był, pytanie czy to korekta przed dalszym nurkowaniem, czy koniec korekty spadkowej i szansa na kontynuacje wzrostów...

W którym DM możecie dokonywać zleceń krótkiej sprzedaży?

Sprzedany:
BOS po 10,98 -7,75%
TPN po 3,29 0,14%

Dokupiłem:
COL po 3,44

Do portfela wpadła nowa spółka - UFC po 14,70 obserwowałem od 3 tygodni, kiedy się pojawiła długa biała świeca, czas się załapać w końcu na jakieś zyski :)

Sytuacja w portfelu na chwilę obecną.

kliknij, aby powiększyć

Zobaczymy co przyniesie kolejny tydzień i nowy miesiąc :)

Kupno Bogdanki było dobrym pomysłem, całkiem ładnie kurs już podskoczył :)

Stałem się dzisiaj szczczęśliwym/nieszczęśliwym posiadaczem akcji CD Project. Po zobaczeniu rano raportu z 1 kw. kupiłem akcje po 74,01. Spodziewałem się raczej, że dzisiaj przebiją ostatni szczyt a tu psikus i spadło poniżej otwarcia Think

Dlaczego przejęcie Awbudu przez Murapol wpływa negatywnie na kurs spółki? Wizja rozszerzenia działalności powinna być pozytywnym sygnałem. Coś mnie ominęło?

Czy mógłby ktoś zrobić AT aktualnej sytuacji po zeszłotygodniowych spadkach i w sumie dzisiejszych też?

Ponownie kupiłem Bogdankę Whistle

Bogdanka wczoraj poleciala na SLu -7,66%.

Stopa zwrotu portfela: -16,68% d'oh!

A powoli zaczynało się układać :(

Hej, wybacz, że zaśmiecam wątek ale czy mógłbyś zrobić analizę techniczną Colian? Wzrosty już chyba wyhamowały i nie wiem jak głęboka może nas czekać teraz korekta Sick

Zakupiłem dzisiaj BOS po 11,70 zł. Potężny wolumen w ostatnim czasie, przełamana linia trendu spadkowego, rosnące RSI. Opór na poziomie 15,50zł. SL ustawiłem na 10,2 zł. Zobaczymy co z tego będzie :)

kliknij, aby powiększyć

Tauron w tym tygodniu całkiem ładnie, ale oporu na 3,45 nie potrafi jeszcze pokonać, Bogdanka z kolei nie może się przebić powyżej 74 zł angry3

Hej, dzisiaj sprzedany Unimot - żadnych sensownych ruchów, słaby wolumen + ostatnio spadek, nie było sensu już tego trzymać. Za to zakupiłem akcje Colian.

Rosnące RSI, wybicie oporu na 3,6 zł. Następny opór wydaję mi się jest na 3,9 zł gdzie była świeca z długim knotem. SL w połowie ostatniej długiej białej świecy - 3,4 zł

kliknij, aby powiększyć

S Unimot -8,84%

K Colian po 3,68 zł (25,89% udziału portfela)

Stan portfela od początku: -13,4%

Prawie 2x większy przychód, ponad 2x większy zysk netto. Jak czytać taki raport? Jak obliczyć czy ten wynik jest już w kursie czy dopiero będzie miał na niego wpływ, czy wynik jest powyżej/poniżej oczekiwań?

Cytat:
A rynek i tak w ostatnich miesiącach idzie w stronę edukacji. Wszyscy ważniejsi brokerzy oferują szkolenia, webinary, e-booki itd.

Ludzie, którzy poświęcą czas na edukację zarabiają, wpłacają więcej pieniędzy, operują coraz większymi kwotami - oni z tego mają prowizje. Opłaca się dać klientowi dostęp do różnych form nauki rynku, żeby dłużej na rynku przetrwał.

Wolumen od połowy marca jest na tej spółce ogromny, a kurs praktycznie stoi w miejscu, co to może oznaczać?

Cytat:
To wszystko dla spółek, które:
a\należą do najsilniejszych sektorów branżowych
b\są najsilniejsze w swoim sektorze i ogólnie silne na tle całego, szerokiego rynku.

Agroton to przecież tylko niecały 4% udział w swoim sektorze, na tle całego rynku też silny nie jest.
Do tego wg. wykresu rozumiem, że teoretyczne wejście powinno nastąpić w okolicach 9zł?

@cyzo,
dzięki za rady, ciekawy pomysł z tym ciśnieniomierzem - spróbuję poszukać spółek z takim rosnącym ciśnieniem i zobaczę jak to wygląda w praktyce salute

Dzisiaj wyleciało CIG, a do portfela wpadła Bogdanka. Tauron chyba zaczyna wychodzić w końcu z korekty, zobaczymy co przyniesie piątek.

Trochę mi teraz zajmie odbudowanie strat po CIGu
d'oh!

Stan portfela: -12,82%

Cytat:
3. LWB na tygodniowym ciekawe się robi na kontynuację ruchu, jednak SL mocnego oparcia nie ma. Silne wsparcia do 63 zł

Zakładając kupno przy 74-75 zł to SL w okolicach 63 zł przekroczyłby limit 10%. Do tego nie dopuszczam już straty większej niż 3% portfela przy jednej transakcji. Zresztą w tym przypadku oczekuję, że to będzie wyjście z korekty i wzrost do nowego szczytu, także ciasny SL nie jest tu takim złym pomysłem.

Cytat:
4. Pytanie masz MACD i STS na jednym wykresie. Jaki jest powód ? Bo MACD jest wskaźnikiem trendowym a STS countertrendowym (na ruchy boczne).

Oscylatory dopiero poznaje i staram się nimi wyłapywać jakieś zależności między ich wskazaniami a ruchami kursów. Muszę znaleźć porządny artykuł/książkę na ten temat, bo aktualnie jest trochę kiepsko Think

Cytat:
Pisałeś, że czytasz książki i uczysz się rzemiosła. Masz już niezbędną wiedzę do podjęcia próby wyłapania końca korekty lub trendu spadkowego?

Taką wiedzę, będę nabywał w trakcie kolejnych inwestycji i analiz.

Cytat:
W jaki sposób będziesz stawiał SL?

SL będę stawiał w zależności od momentu wejścia - ale nie dalej niż 10%

Bogdanka, trend wzrostowy aktualnie w korekcie. Zobaczę jutro jak będzie wyglądała sytuacja na początku sesji i ustawię zlecenie kupna po 74,49 - uważam, że jak cena dobije do tego poziomu to będzie już oznaczało zakończenie korekty. SL na 68,98.

kliknij, aby powiększyć

Po dzisiejszej sesji spadki na wszystkich 3 spółkach, UNIMOT już minimalnie tylko na plusie.

Ze względu na mój brak wiedzy będę grał w średnim horyzoncie czasowym - oczekuję rezultatów z inwestycji na przestrzeni kilku tygodni do 2-3 miesięcy. Analizy będę przeprowadzał na świecach miesięcznych/tygodniowych. Będę wyszukiwał spółki we wczesnym trendzie wzrostowym i kupował na korekcie lub też takie, które wyraźnie odbijają się z trendu spadkowego (przy tych będę jednak ustawiał ciasny SL).

KAŻDA transakcja będzie miała wyznaczony SL, żeby już nigdy nie doprowadzić do takiej sytuacji jak z CIG.

Ze względu na to, że sytuacja się na CIG trochę uspokoiła po słowach prezesa wywalę te akcje dopiero w piątek. Akcje kupione właściwie bez większego sensu, bardzo pokaźna strata dla portfela, cenna lekcja.

Tauron wpasowuje się w to co pisałem wyżej, więc zostaje - SL bez zmian na 3,03.

Unimot póki co też zostaje, zobaczymy jak będzie wyglądać sytuacja przez najbliższe 2 tygodnie. Od kilku dni z kursem nic większego się nie dzieje - jednak są zwiększone obroty kwestia czasu zanim wystrzeli w górę

@Wojetek dzięki za linki, ciekawa statystyka z tymi SLami :)

Ogólnie było nie najgorzej jednak dzisiaj brak SLa na CIG się zemściło... Musiałem dłużej zostać w pracy, więc nie miałem kiedy akcji sprzedać i tak zostały... Jakiś pomysł co z tym teraz zrobić? Wywalić jutro z rana czy czekać na ew. odbicie od dna?

Stan aktualny portfela:

CIG: -8,49%
TPE: -2,83%
UNT: 1,13%
Ogółem: -12,75% Silenced

Pierwsza recenzja 5/10

gadgets.ndtv.com/games/reviews...

Do tego filmik na Eurogamer o tym ile rzeczy można zrobić podczas prawie 5-minutowego ładowania się gry.

Nie wróży to dobrze...

CIG trochę odbił dzisiaj spadki z ostatnich kilku dni. Myślę, że przed premierą S3GW jeszcze trochę podskoczy.
Tauron zbliża się powoli do SLa.
Unimot minimalnie do góry.

Stan portfela po pierwszym tygodniu z giełdą -3,66%

Porażki porażki, a co w przypadku sukcesu SGW3? Właściwie po jakim czasie od premiery będzie wiadomo, że był to strzał w 10 albo w kolano?

kliknij, aby powiększyć

Spółka podpisała ostatnio kilka nowych umów + Murapol odkupi część ich akcji, dzięki czemu będą mogli rozszerzyć swoją działalność.

Jest szansa na kolejne wzrosty - dobrze myślę? Jak tak to, w jakim momencie najlepiej byłoby zająć pozycję? Okolice 7,2zł czy dopiero po przebiciu ostatniego szczytu?

Hej wszystkim! :)

O giełdzie czytałem w wieku 16-17 lat, bawiłem się w analize fundamentalną jednak nigdy nie zainwestowałem - nie było funduszy na takie przyjemności. Niedługo kończę 22 lata i po odłożeniu zabezpieczenia na różne nieprzewidziane okoliczności uznałem, że trzeba jakoś pozostałe nadwyżki zainwestować Whistle

Jestem aktualnie na bardzo wczesnym etapie nauki tego rzemiosła - czytam książki o giełdzie, poznaje nowe oscylatory/formacje i "analizuje" wykresy różnych spółek.

Ze względu na niski kapitał początkowy (2000 zł) chcę mieć w portfelu maksymalnie 3-4 spółki.

Cele krótkoterminowe:
1. Dowiedzieć się jak najwięcej o skutecznym stawianiu SL'ów.
2. Poszerzanie wiedzy nt. analizy technicznej - czytanie książek, analizowanie wykresów historycznych.
3. Nie wtopienie wszystkiego już na starcie binky

Cele długoterminowe:
1. Znalezienie swojej chociaż podstawowej strategii, której będę się trzymał i ewentualnie poprawiał.
2. Przetrwanie do końca 2017 roku i wyciągnięcie jak najwięcej wniosków z moich decyzji.

Aktualnie w portfelu mam 3 spółki:

CiGames:
Na początku kupiłem po 2,86 - sprzedałem po 3,08 i powinienem na tym skończyć, ale z niewiadomych przyczyn kupiłem te akcje znów po 2,96. Za 6 dni premiera 3ciej części Snipera, co wydawało mi się, że będzie działać pozytywnie na kurs - trailery się ciepło przyjęły, pierwsze opinie ekspertów, którzy już grali w studiu również były pozytywne. Jednak kurs z dnia na dzień spada, aktualnie zostawiam spółkę w portfelu i podejmę decyzje po pierwszych recenzjach Snipera.

Tauron week:
Zakupiłem akcje po 3,26 z dosyć ciasnym SLem na 3,03 - trend jest wzrostowy także aktualne spadki są wg. mnie jedynie korektą (ale mogę się mylić)

kliknij, aby powiększyć

Unimot week:
Tutaj akcje kupione po 45,89 po przeczytaniu książki. W teorii moment idealny z tego co wyczytałem - MACD wzrostowy poniżej linii centralnej, zwiększony wolumen w ostatnim czasie oraz SSto poniżej linii wyprzedania. SL ustawiony pod linią wsparcia (dobrze ją wyznaczyłem w ogóle?)

kliknij, aby powiększyć

Bardzo proszę o komentarze - bardzo mi zależy aby wyłapywać błędy i jak najwięcej się nauczyć ;)

Hej, dopiero zaczynam swoją przygodę z giełdą i tak wypatrzyłem Twój ostatni wykres i mam pytanie. Wiem, że powinno się grać z trendem a nie kupować akcje spadającej spółki z nadzieją, że w końcu się odbije. Z wykresu CTS wynika, że cena akcji zbliża się do rekordu - skąd więc decyzja na wejście akurat teraz? Jakie są przesłanki, że cena jeszcze bardziej wzrośnie i co więcej po jakiej cenie planujesz ewentualną realizacje zysków z tych akcji?

Pytania pewnie banalne, no ale podobno kto pyta nie błądzi... :)

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 20 lipca 2020 15:22:17
Liczba wpisów: 119
[0,03% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,802 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,55% +33 710,63 zł 53 710,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło