pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Nanako

Nanako

Ostatnie 10 wpisów
No to chyba możemy mówić o powolnym powrocie na szyty.

Dwójka znajomych z którymi miałem okazje rozmawiać tak dość luźno o pracy stwierdzili, że w firmie coraz więcej roboty, że dużo więcej spraw teraz mają i ogólnie ruch w interesie. Jako że to była rozmowa przy piwie dopiero potem zapytałem gdzie pracują. :-)

Do tego zakupy osób związanych z zarządem cóż. Jest to tylko moje przeczucie, ale czuje w 2020 roku dość sowitą dywidendę. :-)

Wybicie do góry na nowe maksima. Perspektywy najważniejsze czyli :

- stabilnie rosnące przychody z flagowca, który teraz zaczyna zarabiać w Chinach,
- dolar raczej też mogący rosnąć - chociaż tutja może być różnie,
- kilka (4) nowe pozycje do wydania w najblższym czasie,
- spółka dywidendowa bez kredytów i zadłużenia.

Wygląda to naprawdę bardzo mocno i solidnie.

Robi się ciekawie.

Według SensorTower Fishing Clash pnie się w górę i realizuje zapowiedź prezesa, że chcą wejść z grą do TOP100 grossing. Gdyby to się udało to względem obecnej monetyzacji można by spodziewać się niemal 2x wzrostu zysków.

Do tego cały czas spora ilość informacji, które mogą dać kolejny impuls:

- zatwierdzenie licencji w Chinach,
- wejście GolfRush na rynek otwarty
- kolejne tytuły, które w ilości przynajmniej dwóch powinny pojawić się jeszcze w tym roku.

Głównym zagrożeniem cały czas jest fakt, że jest to spółka jednej gry - natomiast ta jedna gra, cały czas winduje kolejne rekordowe zyski. Gdzie tutaj jest granica?

Ja już to przestałem używać jakikolwiek analiz. Napisałem sobie do spółki po raz kolejny odpowiedź na nurtujące mnie pytania otrzymałem w ciągu 2h. Z najciekawszych:

Cytat:
2 – Rynek dużo spekuluje o wejściu do Chin czy coś w tym temacie? Ostatnio krążą screeny gry Fishing Clash w Chińskiej wersji językowej czy to faktycznie przygotowanie do wejścia, które nastąpi lada dzień, czy jakiś fake news? Czy Chiny to jedyny rynek na jaki TEN chce wejść, czy myśli również o innych?

Fishing Clash jest uruchomiony testowo w Chinach. Jednakże, aby odnieść sukces na rynku chińskim musimy porozumieć się z lokalnym partnerem. Co do zasady Fishing Clash jest uruchomiony na wszystkich głównych rynkach – z perspektywy biznesowej najważniejsza jest Europa, Australia i Ameryka Północna.

... a sądziłem, że w Chinach nas nie ma, a tutaj już przygotowania widać, że trwają. Jeżeli tutaj by im się udało znaleźć strategicznego partnera, który by to rozpowszechnił w Chinach ...

tymczasem cieszmy się tym co mamy i miłego weekendu życzę wszystkim.

1ketjoW napisał(a):
Ja mam inne zdanie. Można zrobić re-branding i masę innych ciekawych rzeczy. Zmiana nazwy to najmniejszy problem. Klientami tej spółki są banki i telekomy etc. a nie osoby fizyczna. windykator raczej wśród dłużników nigdy nie będzie miał dobrej marki. Angel Problemem jest teraz płynność i to co się dzieje wewnątrz organizacji. Ja bym powiedział ludziom, że będą ekstra premie za odzyski ponad target. Targety ustalił atrakcyjne dla pracowników i zaręczam, że spółka jeszcze by powalczyła.

Re-branding ma sens, kiedy kupujesz spółkę z wartością ..

Zaplecze - maszyny, technologia etc.
Ludzie - którzy wiedzą jak to zrobić.
Inne wartości - np. w tym przypadku portfele.

Tutaj niestety, zaplecze jest praktycznie zerowe, ludzie raczej myślą jak odejść, a nie jak zostać, wartość portfeli z każdym dniem spada.

Co mają kupić?

1ketjoW napisał(a):
Im więcej czarnowidztwa tym taniej ktoś kupi tę spółkę? Takie moje zdanie.

Morale. Osobiście uważam, że jeżeli będzie właściciel i dokapitalizuje spółkę lub spółka uzyska środki na funkcjonowanie ze sprzedaży części aktywów to się morale poprawi. Zgadzam się natomiast, że im dłużej trwa czas niepewności tym gorzej.

Tylko po co kupić coś z długami, źle kojarzącą się marką i w zasadzie bez majątku?
Przecież jak wywalą emisję na 28 mld akcji to nawet skupując to po 1 groszu wychodzi 280 baniek... co w tej firmie jest tyle warte?

Majątek? Portfele? Z których większość była i tak po terminie, a po nowej ustawie pewnie większość będzie po terminie w ciągu roku. :-) Naprawdę wierzyłem, że tutaj może ktoś wejść, ale w chwili obecnej to nie ma najmiejszego sensu :-)

fre0n napisał(a):

przy takiej konwersji to raczej nie ma innej drogi jak oddanie kontroli
przy 40 mld akcji nie ma sensu tego trzymac a co wiecej dokladac
arbis oddaje kontrole wierzycielom a Ci kładą sami spółkę

Dokładnie Arbis mówi chcieliśmy inny układ, ale wierzyciele go odrzucili chcieli akcje za 5 groszy, pomimo straty zgodziliśmy się na to, żeby nie być posądzanym o złą wolę - to, że obligatoriusze niie poradzili sobie ze spółką to nie nasza wina, my byśmy dali radę i spłacili całość zgodnie z zapowiedziami :-)

win1248 napisał(a):
Chyba tak będzie, gdybym był obligatariuszem, to bym sprzedał pkc, nawet po grochu, żeby cokolwiek wyciągnąć więcej do tego co dostanę z układu, ale ja się nie znam. Bardzo jestem ciekawy po jakiej cienie dojdzie do transakcji po dopuszczeniu i czy w ogóle dojdzie do transakcji.

28 mld akcji po groszu to cały czas 280 mln kto ma to kupić? xD
Po za tym jaki to ma sens, skoro pierwotny układ zakładał, że odzyskają więcej w gotówce aniżeli tutaj by odzyskali sprzedając to po groszu. - wtedy się nie zgodzili.

Mam wrażenie, że instytucje finansowe jakoś z tego wyjdą i zrobią kolejny wał. Natomiast obligatoriusze fizyczni znowu zostaną gdzieś na końcu... ba.... może jeszcze doinwestują i skupią te akcje od instytucji finansowych po 4 grosze jako "okazja" inwestycyjna xD

P.s. Swoją drogą myślał ktoś czy jest możliwość pozwu cywilnego przeciwko ex. zarządowi głównie chodzi mi o K.K i Panią wice, którzy w wywiadach w lutym - marcu zarzekali się, że sytuacji spółki jest dobra. Przecież jakby nie patrzeć dla wielu akcjonariuszy to był powód aby akcje nabyć.

Przepraszam czy ta informacja o zmianie propozycji układowej co pojawiła się na bankierze to jest jakiś fake news?

Cytat:
Zgodnie z nowymi propozycjami GetBacku, obligatariusze otrzymają także akcje serii F po cenie emisyjnej 5 gr za akcję. Wcześniej proponowana cena konwersji wynosiła 8,63 zł na akcję. Konwersji na akcje spółki nowej emisji podlegają m.in. wierzytelności wierzycieli z grupy pierwszej. W wyniku konwersji wierzytelności na akcje kapitał zakładowy spółki zostanie podwyższony o kwotę nie niższą niż 1,4 mld zł oraz nie wyższą niż 2 mld zł, w drodze ustanowienia nie mniej niż 28 mld oraz nie więcej niż 40 mld nowych akcji s. F.

Znaczy się, że mam rozumieć, że spółka GetBack z obecnych 100 mln akcji w najlepszym wypadku będzie miała ich 28,1 mld ? Czy obligatoriusze, którym bardzo na tym zależało zdają sobie sprawę, że wartość tych akcji w zasadzie nigdy nie wzrośnie, a obawiam się, że ich wartość będzie oscylowała między 1 a 5 groszy.... no i tutaj nie rozumiem jaki sens i cel ma w tym Arbis? Przecież w takim wypadku lepiej połozyć tą spółkę i tyle. Oni i tak już na niej zarobili.

Zapominasz chyba o tym, że tutaj cały czas toczy się gra o układ restrukturazycyjny.

Poznanie ofert przed układem daje możliwość pokazania ... - Patrzcie, na naszych warunkach macie możliwość odzyskania określonej części bo pakiety są warte prawie nic jak będzie je ściągał ktoś inny.

Ja do Dąbrowskiego mam takie same zaufanie jak do Kondzia ;-) Mówi to co pasuje do ich planu.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 5 grudnia 2019 19:40:31
Liczba wpisów: 132
[0,04% wszystkich postów / 0,20 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,347 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d