pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Nanako

Nanako

Ostatnie 10 wpisów
orzech napisał(a):
Jak te akcje były po 1zł to ja je miałem i bałem się czy spółka przetrwa...
Wchodziłem tam pod mapę, potem okazało się że Zarząd czegoś nie dopilnował, odrzucili i jechało w kierunku groszówki,
Zarząd mamy ten sam czy jakiś inny...hmmm
To jest na dzisiaj spółka spekulacyjna, fakt zarabia na testach pewnie sporo, ale spekulacyjna bo jaki, inaczej ilu inwestorów kupi taki tekst z FB?
Że o wcześniejszych listach intencyjnych nie wspomnę....
Czy kiedyś jej postrzeganie się zmieni, może nie wiem...może jak piszesz po wynikach za IIIQ rozbiją banksalute

Zgadzam się, że jest spekulacyjna na ten moment to fakt.

Mapa mają być wyniki w IVQ,
Umowa ma być sfinalizowana do końca roku.
Na testach PCR zarabiają na tyle dużo, że być może nie 70 zł, ale te 50 powinno być ok wyceną.

Dla mnie to wszystko spina lock up prezesa - wszystko podali, że będzie sfinalizowane przed końcem jego lock upa. Więc jeśli nie dowiezie nic z tego co mowili, to cena spadnie do tego czasu pewnie znowu dużo niżej - jaki interes ma Prezes który ma 40% udziałów, aby w ten sposób zeszmacić spólkę bo sprzedać jej nie może?

Fakt, że robią sporo błędów informacyjnych, informują o pierdołach, rozbudzają nadzieje, zamiast informować o faktach. Jednak jakbyś obserwował spółkę to wszystko się zazębia, czasami nie w takiej kolejności w jakiej powinno, ale się zazębia.

Co do testów z FB, przecież Prezes od początku mówi, że ich nie do końca interesuje detal w tym przypadku, oczywiście możemy się spierać, czy to tylko słowa Prezesa czy aż słowa Prezesa? Jednak koleś który kilkanaście czy kilkadziesiąt lat siedzi w tym temacie buduje firmę nie wydaje mi się mało wiarygodny.... wydaje mi się, że tutaj sporo osób błędnie podchodzi do tematu biotechnologi na zasadzie, że przecież rozmowa i podpisanie kontraktu z gigantem powinna trwać 2 miesiące i tyle, a 99% osób z nas nawet nie zdaje sobie sprawy ile pierdół, szczegółów trzeba zabezpieczyć w takich rozmowach, aby się nie okazało, że oddaliśmy firmę gigantowi za bezcen, jeśli wiesz co masz "sztabkę złota" to spieszy Ci się, aby ją sprzedać już teraz od razu jak nie masz noża na gardle, czy chcesz to zrobić w odpowiednim momomencie?

Łatwo nam udzielać rad bo my patrzymy tylko przez pryzmat inwestowania i rosnącej ceny akcji, popatrzmy przez pryzmat gościa, który pół życia włożył w tą firmę. Ja mam czas do końca roku się nie ruszam, a potem zobaczymy.

micmak napisał(a):
W 2019 akcje chodziły po około 1zł... w tym roku na fali euforii kurs wzrósł do niemal 100 zł... czy sytuacja finansowa spółki poprawiła się stukrotnie ...?

Po wynikach za IIIQ szacuje, że poprawi się znacznie mocniej niż 100x, rozumiem, że wtedy wycena na poziomie 100 zł będzie przez Ciebie akceptowalna?

p.s. wrócimy do tematu po raporcie za 3Q :-)

Zarówno lock up jak i informacje na różnego rodzaju czatach o zainteresowaniu również w mojej opinii nie są informacjami, które w jaki sposób wpływają na wartość spółki. Trzeba potrafić rozróżnić pewne fakty i faktem jest to, że jeśli zainteresowanie przekształci się w umowy, będzie to informacja mająca wpływ. Niestety jest wiele niedowiezionych obietnic spółki, które zasypywane są kolejnymi informacjami, które możemy nazwać marzeniami.

* certyfikacja, która miała być po kilku dniach według informacji podanych na jednym czacie, mija chyba trzeci tydzień,
* dział sprzedaży, który niby ruszył, ale w zasadzie nie ma żadnego komunikatu, wydaje mi się, że uruchomienie normalnie działającego działu sprzedazy w przypadku Centrum Badań czy InnoGene ma ogromny wpływ na spółkę i powinno zostać to podane prze ESPI - dlaczego nie zostało? Być może błędnie uważaja, że jest to bez znaczenia, a być może dział do dzisiaj nie powstał, bo po co ma powstać jeśli cały czas nie produkują?

Fakt, że umowa z firmą produkcyjną jest jakimś światełkiem w tunelu, jednak bez wiedzy o zapisach - np. że strona może odstąpić od umowy w przeciągu 3 miesięcy bez żadnych konsekwencji lub że strona ponosi jakiś koszt niezależnie czy produkcja ruszy czy nie, ciężko nam stwierdzić, czy taka umowa jest istotna czy to kolejne marketingowe zabiegi prezesa.

Analityk Fundamentalny napisał(a):
No dla mnie 4 miesiące to krótko :) ale jak na GPW prawie od początku więc może mam skrzywioną perspektywę :) Pożyczył kasę spółce? Wiadomo coś bliżej?

Może i masz racje, że nie jest to jakiś długi okres, jednak w przypadku tej spółki wystarczający. Do stycznia już będziemy wiedzieć czy mamy złoty gral cz nie. :-)

vasco napisał(a):
Widzę, że Innogene się powoli "zużuwa". Teraz wyłania się nowa covid-gwiazda o nazwie genxone, tz. tam powędrowała spekuła i tam zaczynają się jakieś chore wzrosty. Ciekawe, kiedy to pęknie?

Przecież na InnoGene to kwestia czy im się uda czy nie, jeśli im się uda to Ci co mają akcje będą się śmiali z obecnych poziomów, jeśli się nie uda to skończy się jak zawsze - a nie mówilismy, że balon...

Jednak na ten moment spółka krok po kroku realizuje to co zapowiadała, a lock up prezesa sprawia, że oni naprawde są pewni, że sprzedadzą, nie milion, ale miliony tych testów miesięcznie.

Krewa nie widać spółki na forum - jedynie jak wpiszesz w wyszukiwarke, da się to ogarnać ?

Komunikat o spłacie obligacji, żeby za chwile było ESPI o zbyciu 100 tys akcji przez prezesa - niewiele jeśli spojrzeć na jego pakiet, aby za chwile poszedł komunikat o lock up nałożonym na siebie na najbliższe miesiące.

Facet naprawdę mocno wierzy w to co ma i ja zaczynam również w to wierzyć. Szanuje szczególnie za ostatni komunikat o niezbywaniu papieru. Brawo.

Sytuacja raportów raczej już jest rozstrzygnięta - zysk pomniejszony do 500 tys za 2019 (1 mln w sądach niby mają wygrać - więc ewentualnie będzie pompka do góry).

Co do zawieszenia wynikającego ze sprzedaży - babińska puściła prawie całość i prawdopodobnie babiński puścił 400 tys więc zostało mu jakieś 25%.

Ogólnie będzie walne to będzie wiadomo ile ma - jeśli to nie babiński puścił (bo na stronie poprawili resztę, a nie go) to nie mam zielonego pojęcia kto mógł sprzedać 400 tys akcji bo nikt tyle nie posiadał.

Co do reszty cóż, dzisiaj mocny wystrzał na espi odnośnie rozszerzenia współpracy - wydaje się, że biznesowo ta spółka pędzi coraz szybciej, jedyne co może zatrzymać ten kurs (niestety jedyne i realne) to obecny prezes - jeśli nie zatrudnią tutaj szybko osoby która będzie tą firmą zarządzała od strony papierologii to będziemy mieli pewnie kolejkę górką w jedną i drugą stronę. Jeśli jednak ogarną to to jest szansa, że będzie to jedna ze spółek, która da zarobić naprawdę krocie.

Krewa, a policz procenty, które koleżanka Maciej wyliczyła ;-)

Poprzednim księgowym podziękowali z tego co było w raporcie z dniem 31 grudnia 2019, więc też tak naprawdę nie wiemy czy cuda księgowe to cuda czy po prostu taka jakaś złośliwość poprzedniego biura? Poprzednie lata przechodziły być może biegły się nie przyglądał, a być może było ok.

problem ze spółką mam taki że okres dla niej jest naprawdę świetny - tutaj się chyba wszyscy zgodzimy. Jednak tego typu jaja z raportami to dość duże ryzyko, kwestia czy wierzymy, że to raczej potknięcie i nieświadome (głupie bo głupie) ale zaniedbanie, czy działanie świadome. Sprzedaży akcji babiskiej bym z tym nie łączył bo spółka zaczęła rosnąć więc postanowiła się w części skeszować, mogła wiedzieć że będzie problem z raportem więc skeszowała się w obawie - w pewnym sensie to rozumiem, bo mogli faktycznie nie być pewnymi co z tego wyjdzie.

Z JST praktycznie wyszli - w ostatnich kwartałach nie mają z tego typułu wpływów więc takie akcje na ten moment nam chyba nie grożą.

Cóż obserwować i tyle. Ja mimo wszystko cały czas uważam, że potencjał do wzrostów zdecydowanie przewyższa ryzyka.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 11 listopada 2020 10:34:24
Liczba wpisów: 178
[0,05% wszystkich postów / 0,18 postów dziennie]
Punkty respektu: 6

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,337 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +129,70% +25 939,75 zł 45 939,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d