pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

albundy

albundy

Ostatnie 10 wpisów
Celem jest pewnie sprzedanie biznesu w pewnym momencie, zdobywanie nowych licencji i rozwój produktu. Po co mają obiecywać zyski, skoro wciąż Palantir ma z tym problem przy zdecydowanie większej skali biznesu. Tylko u nas jedyne co się liczy to wskaźnik C/Z ;) Emisja po cenie 3x większej niż rok temu, dyskonto w granicach rozsądku. Brak prawa poboru = szybsza emisja, szybszy cash.

Kto powiedział, że mają zarabiać w tym roku? Nie przypominam sobie takiego stanowiska ze stronu spółki, a to że będą kolejne emisje to akurat informowali ;)

Tak się dzieje, gdy spółka przejmuje inne podmioty (Lotos, Energa), ogranicza wypłatę dywidendy i nie zachwyca wynikami. Dlaczego kurs miałby rosnąć? Eh? To, że kurs w marcu spadł tak nisko, to znaczy, że niżej spaść nie może? Trend spadkowy, that's it.

1 połowa roku lepsza niż w 2018, nie wiem czego się spodziewałeś...

Dla mnie wyniki bardzo dobre, mam coraz większe oczekiwania co do 2021/2022

To zależy od tego jaki zakres czynności chce wykonywać. Wszystkie oferty to korporacje międzynardowe, praca operacyjna, która ma niezbyt wiele wspólnego z rynkiem. Docelowo jednak chciałbym spróbować pracy docelowo na rynku kapitałowym, jednocześie uważam, że zdobycie licencji CIIA/DI daje sporą wartość dodaną w postaci praktycznej wiedzy.

To mocno zależy od instytucji, zakresu obowiązków. Mając licencje maklera otrzymałem w tym roku trzy oferty w widełkach 9-10 k brutto (nie były to czynności stricte maklerskie, ale licencja była głównym argumentem).

Co do branży, to może zaraz będzie czas dla nowych analityków? Biura notują rekordowe zyski, większe zapotrzebowanie ze strony inwestorów indywidualnych, lokaty praktycznie nie istnieją...

Do którego etapu sie przygotowujesz? Ja idę ścieżka egzamin CIIA a potem egzamin uzupelniajajacy z DI (duzo latwiejsz ścieżka, bardziej kosztowna, ale mial styczność z KNF ten zrozumie).

Zarobki, ja słyszałem od 15k brutto. A co do pracy zdalnej, to zalezy. Ja myślę że lepiej szkolić się na początku, poznać nowych ludzi niz oczekiwać 100%

Rynek teraz gra pod każde wyniki, stąd może małe rozczarowanie. W tym kwartale miały miejsce jednorazowe czynniki (koszty testów, odpis, premie). Obecnie P/E 10, gdzie zyski powinny rosnac w długim terminie.

+ Dla mnie duże znaczenie mają relacje inwestorskie. Moim zdaniem z mWigu/sWigu mają najlepsze (obok Livechatu).
Moderator:
nie informujemy na wątkach spółek o własnym zaangażowaniu, od tego są kroniki giełdowe

w wątku XTB ze skrajności w skrajność. Jedni 2 tyg temu prognozowali cene 100 pln inni dziś 8 pln. Gdzie konsensus? XTB, mekka spekulantów, bardzo duże obroty, ale badzmy powazni. Wynik za cały rok to bedzie minimum 400 MLN, + potencjalna dywidenda. Naprawdę ktoś sądzi że możemy spaść poniżej 12 pln?

A może po prostu jak cały sektor gamingowy spada to Creepy też? USDPLN systematycznie w dół, analogicznie kursy spółek gamingowych. Niedługo wyniki, więc zaraz przed Q2 kurs pewnie zostanie podbity.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 24 października 2020 11:36:37
Liczba wpisów: 61
[0,02% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,695 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,80% +27 160,25 zł 47 160,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d