pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

albundy

albundy

Ostatnie 10 wpisów
Bardzo dobre wieści. Dynamika od strony przychodów wygląda świetnie, zwłaszcza od momentu zakończenia restrukturyzacji. Przychody za 1kw przekroczą 500 mln przy lepszej marży niż w końcówce 2020 (styczeń 7,1%, luty 6,7%, marzec 6,9%). Na korzyść powinny też działać kursy walutowe w 1kw (spółka zanotowała bardzo ładną dynamikę eksportu w 2020), zatem ZN w okolicach moim zdaniem 10 mln prawdopodobny.

Pytanie jeszcze, czy przy wygaszaniu pandemii (efekt szczepień + lato) popyt na produkty zostanie utrzymany (oby nie było odwrócenia kapitału od branży). Tym niemniej trzeba zaznaczyć, że kapitał, który pojawił się w ostatnich dwóch tygodniach na spółce jest znaczny.

PS. Od strony technicznej w najbliższym czasie możliwa korekta (moim zdaniem zatrzyma się w okolicach wybitego oporu na 11pln). Niżej AT pod lupą analityka z mBanku.

www.youtube.com/watch?v=gaQhbI...

Trzeba gonić, ktoś tam zrobił ładny wynik na Mabionie.

Ogólnie może przyjdzie czas na zmianę spółki w konkursie (mam swój TP) i nowe pomysły.

Ode mnie w swoim czasie masz dobrą butelkę wina, wchodziliśmy w ACT w podobnym czasie a twoje posty zaoszczędziły mi czasami sporo researchu.

Od strony marży wygląda to bardzo dobrze. Wieczorem spróbuję zrobić proste szacunki zysku.

Cytat:
Zarząd ACTION S.A. (Spółka, Emitent) dokonuje korekty raportu bieżącego nr 25/2021 z dnia 08.04.2021 r. w związku z pomyłką pisarską dotyczącą kwoty obrotów. Omyłkowo wpisano 166 mln zamiast prawidłowej kwoty tj. 204 mln w okresie marca 2021 r.

I cyk korekta. Szybka reakcja :)

Cytat:
Jednocześnie Zarząd wskazuje, iż obrót na wskazanym poziomie stanowi wzrost o 15 % w stosunku do obrotów osiąganych w tożsamym okresie przez Spółkę tj. w marca 2020.

Spółka informuje o wzroście przychodów o 15% w stosunku do marca 2020 (które wtedy wynosiły 177 mln zł). Lecz niestety skopiowali pierwszy akapit raportu bieżącego za szacunki za luty, bo informują o:

Cytat:
Zarząd ACTION S.A. (Spółka, Emitent) informuje, iż zbliża się do zakończenia księgowań dokumentów dotyczących miesiąca marca 2021 r. i w związku z powyższym przekazuje informacje o wstępnych, szacunkowych obrotach Grupy Kapitałowej ACTION S.A. za ten okres, które wynoszą 166 mln złotych.

Skontaktowałem się już ze spółką w sprawie korekty raporty. Biorąc pod uwagę wzrost, prawidłowe szacunkowe przychody za marzec 2021 powinny oscylować w okolicach 200 mln zł.

Żeby tak nie słodzić, mają jeszcze stare brudy do załatwienia (temat zobowiązania podatkowego za 2008/2009). Dzisiejsza końcówka sesji pokazała też, że jest spora chęć realizacji zysków.

Liczę mocno na wsparcie sektora, wspomniany Amazon w długim terminie, ale jednak trzeba mieć świadomość o ryzykach i zmęczeniu kursu (wykupienie).

Zgadzam się, ja jestem bardzo zadowolony z IV kwartału. + Wejście Amazona odbieram jak szansę dla spółki.

Też tak uważam, marże za styczeń i luty były bardzo dobre. Czekamy na szacunki za marzec.

Bardzo dobre wyniki (nie biorę pod uwagę zysku księgowego). Przychody za IV kwartał na najwyższych poziomach od 2016 roku. Mocny wzrost sprzedaży na rynku zagranicznym (+38% rdr). Widać też poprawę od strony cyklu konwersji gotówki (najbardziej rzucił mi się w oczy spadek zobowiązań krótkoterminowych).

Jest dobrze. Whistle

Brand24 przenosi się na GPW. KNF zatwierdziła prospekt.

Prospekt zostanie opublikowany w czwartek, 18 marca.

Z tą wycieczką na ATH to bym uważał, jeszcze daleeeeka droga. Jak pisał Analityk Fundamentalny, zależy jak udziały rynkowe.

Nie byłbym taki pewien z tą redukcją. Wszystko zależy od ceny, struktury akcjonariatu, czy czasu oczekiwania do premiery.

Po debiucie PCF spodziewano się trochę więcej (przy tak dużej redukcji), więc moim zdaniem trochę to ostudzi kolejne debiuty.

Proszę o zapisanie do nowej edycji.

Rezerwuje ACTION - umorzenie zobowiązań (spodziewany duży zysk księgowy), spodziewane mocne wyniki za Q4. Obstawiam zwrócenie uwagi rynku, oraz powrót do poziomu akcji z 2016 roku.

Dzięki!

Celem jest pewnie sprzedanie biznesu w pewnym momencie, zdobywanie nowych licencji i rozwój produktu. Po co mają obiecywać zyski, skoro wciąż Palantir ma z tym problem przy zdecydowanie większej skali biznesu. Tylko u nas jedyne co się liczy to wskaźnik C/Z ;) Emisja po cenie 3x większej niż rok temu, dyskonto w granicach rozsądku. Brak prawa poboru = szybsza emisja, szybszy cash.

Kto powiedział, że mają zarabiać w tym roku? Nie przypominam sobie takiego stanowiska ze stronu spółki, a to że będą kolejne emisje to akurat informowali ;)

Tak się dzieje, gdy spółka przejmuje inne podmioty (Lotos, Energa), ogranicza wypłatę dywidendy i nie zachwyca wynikami. Dlaczego kurs miałby rosnąć? Eh? To, że kurs w marcu spadł tak nisko, to znaczy, że niżej spaść nie może? Trend spadkowy, that's it.

1 połowa roku lepsza niż w 2018, nie wiem czego się spodziewałeś...

Dla mnie wyniki bardzo dobre, mam coraz większe oczekiwania co do 2021/2022

To zależy od tego jaki zakres czynności chce wykonywać. Wszystkie oferty to korporacje międzynardowe, praca operacyjna, która ma niezbyt wiele wspólnego z rynkiem. Docelowo jednak chciałbym spróbować pracy docelowo na rynku kapitałowym, jednocześie uważam, że zdobycie licencji CIIA/DI daje sporą wartość dodaną w postaci praktycznej wiedzy.

To mocno zależy od instytucji, zakresu obowiązków. Mając licencje maklera otrzymałem w tym roku trzy oferty w widełkach 9-10 k brutto (nie były to czynności stricte maklerskie, ale licencja była głównym argumentem).

Co do branży, to może zaraz będzie czas dla nowych analityków? Biura notują rekordowe zyski, większe zapotrzebowanie ze strony inwestorów indywidualnych, lokaty praktycznie nie istnieją...

Do którego etapu sie przygotowujesz? Ja idę ścieżka egzamin CIIA a potem egzamin uzupelniajajacy z DI (duzo latwiejsz ścieżka, bardziej kosztowna, ale mial styczność z KNF ten zrozumie).

Zarobki, ja słyszałem od 15k brutto. A co do pracy zdalnej, to zalezy. Ja myślę że lepiej szkolić się na początku, poznać nowych ludzi niz oczekiwać 100%

Rynek teraz gra pod każde wyniki, stąd może małe rozczarowanie. W tym kwartale miały miejsce jednorazowe czynniki (koszty testów, odpis, premie). Obecnie P/E 10, gdzie zyski powinny rosnac w długim terminie.

+ Dla mnie duże znaczenie mają relacje inwestorskie. Moim zdaniem z mWigu/sWigu mają najlepsze (obok Livechatu).
Moderator:
nie informujemy na wątkach spółek o własnym zaangażowaniu, od tego są kroniki giełdowe

w wątku XTB ze skrajności w skrajność. Jedni 2 tyg temu prognozowali cene 100 pln inni dziś 8 pln. Gdzie konsensus? XTB, mekka spekulantów, bardzo duże obroty, ale badzmy powazni. Wynik za cały rok to bedzie minimum 400 MLN, + potencjalna dywidenda. Naprawdę ktoś sądzi że możemy spaść poniżej 12 pln?

A może po prostu jak cały sektor gamingowy spada to Creepy też? USDPLN systematycznie w dół, analogicznie kursy spółek gamingowych. Niedługo wyniki, więc zaraz przed Q2 kurs pewnie zostanie podbity.

Rewelacja, przekroczona bariera 10 mln USD przychodów, ten rok może być bardzo owocny! hello1 Ciekawe jak tam rekomendacja z Boś na 54,3 Think

Trzech członków Rady Nadzorczej w odstępie dwóch tygodni rezygnuje ze stanowiska, nie widzę podstaw aby traktować to jako pozytywny sygnał. Shhh

geronimo napisał(a):
Może, żeby już nie zaogniać, ciekawi mnie Wasze zdanie, dlaczego skoro nie ma chyba ani jednej pozytywnej rekomendacji dla JSW, mamy słabe informacje jak wyniki za 1Q2020, dużo chorych, wstrzymywane wydobycie ze względu na Covid w 2 kopalniach i pewnie jeszcze by się coś znalazło kurs w ostatnich tygodniach jest taki mocny, tylko nie mówcie że ulica kupuje :) ?

Jeżeli chodzi o rekomendacje biur to odnośnie JSW są one wysoce nietrafione, a momentami absurdalne.

Przypomnę rekomendacje z ubiegłego roku BOS (lipiec), cena docelowa uwaga 88PLN. MBank potrafił zejść w mniej niż 12 miesięcy z poziomu rekomendacji 50PLN do 8 PLN. Z drugiej strony, śmiesznie niska wycena z mBanku i Ipopemy wygląda na ewidente śledzenie kursu, obniżenia wyceny(?), czy usprawiedliwienia się przed dalszymi spadkami. Wzrost kosztów był znany w spółce od dawien dawna.

Prawde mówiąc, trzeba uświadomić sobie, że papier jest wysoce spekulacyjny. Inwestorzy zagraniczni i indywidualni pamiętają historyczne rajdy do góry i gwałtowne spadki, pozycje zawierane są również pod kątem dużych pozycji kontraktowych.

Moim zdaniem, mimo pandemii, sytuacja spółki jest lepsza niż w 2015 roku, mają większą poduszkę bezpieczeństwa i są lepiej przygotowani. Pamiętajmy też, że głównym czynnikiem są ceny węgla, czy bardzo absurdalne jest założenie, że mogą wrócić do poziomów ponad 170? Jest to w jakimś stopniu prawdopodobne.

Tak czytam te posty i ewidentnie punkt widzenia zależy od horyzontu czasowego waszych inwestycji, LONG/SHORT czy spekulacja. Dla mnie w długim terminie wycena powyżej 20 PLN (jak obecnie) jest wiarygodna.

Cytat:
GANT w 2005 r. 2500 % zwrotu.

I co to za argument, gdzie jest teraz GANT? Może wypisz teraz listę spółek, które osiągnięły w krótkim czasie 100% zwrotu, ale niestety nie doleciały do waszych stóp zwrotu rzędu 2500% Anxious a potem miały ujemną stopę zwrotu :)

Sugerowałbym też jakąś bardziej rzetelną analizę niż spółki historyczne :) :)

Na tym kończę dyskusję, niestety coraz więcej "analityków" z śmiesznymi oczekiwaniami.

Cytat:
W 2006 r. 1000-krotną roczną stopę zwrotu osiągnęły ENERGOPOL i POLNORD.

Na tak zmiennym rynku jak w 2020 r., przy polityce dywidendowej 50 do 100 % zysków i tak niskiej relacji ceny do zysku XTB może pobić ten rekord. Wystarczy, że zysk za drugi kwartał wyniesie 225 mln - skromnie licząc.

Coraz więcej wróżek, nie ma to jak wygrzebać podmioty z innej branży z 2006 roku. I co zmienność dalej się utrzyma w Q3 i Q4, dotychczasowi spekulanci nie wygrzebali się z cashu w obecnych kwartałach? Co ma potwierdzić tezę takiej fachowej wyceny jak wasza, nie wiem...

Ale no tak, wystarczy dobry wynik w Q2, który prawdopodobnie jest już wyceniany hello1

Cytat:
Cena wzrośnie do 50 zł jak na Mercatorze ?
Rośnie baza nowych klientów w ogromnym tempie +dwa nowe kontynenty to żyła złota drugie CDR tylko wzrośnie kilka razy szybciej - aktualnie sytuacja identyczna jak na Mercatorze gdy był po 10 zł i wzrósł szybko do 50 zł na wyniki kwartalne a wyniki kwartalne XTB zapowiadają się wyśmienicie www.youtube.com/watch?v=hyKtvo...

A dlaczego nie do 100zł? Jakim podmiotem porównawczym dla XTB jest Mercator? Społka rozpoczęła rajd w tym roku od okolic 5 zł, to znaczy że okresie mniejszym niż rok spółka powinna zwiększyć kapitalizacje 10-krotnie?

Bądźmy poważni, naprawdę rozumiem, że kieruje chciwość, chęć zysku i liczenie potencjalnych profitów w myślach, ale tak nie wygląda inwestowanie.

W przypadku XTB, walor obecnie (moim zdaniem) jest nieco wykupiony, skąd miałby się znaleźć popyt na wzrosty do okolic chociażby 20 pln - nie wiem i wątpie. Wzrosty do okolic 15pln? To już bardziej realne

To może w marcu było niedowartościowane? Zwłaszcza porównując do sytuacji z 2015?

Cyrk na kółkach z tymi stopami procentowymi. Brak konferencji po posiedzeniu, wspaniałe praktyki. hello1

To co, przy kolejnym posiedzeniu ujemne?

januszw napisał(a):
Stopy bardzo długo nie pójdą w góre ani w Polsce ani na świecie ,tej góry długów nikt ne spłaci i w tej sytuacji z gigantycznych długów są dwa wyjścia ,wojna albo dużo inflacja przy ujemnych stopach .Te wzrosty obecne nie mają żadnych podstaw chyba ze akcjie kupują amerkańscy bezrobotni .nie wydają na paliwo do pracy zywność mają za darmo w ramach .pomocy od rządu.i szukają okazji inwestycyjnych ,widać to po umocnienu złotego.

A to dobre z tą wojną :) Inflacja przy ujemnych stopach, zaraz w Europie będzie druga Wenezuela :)))

To jaka wycena docelowa, 10PLN i SHORT? A jak tak to który kontrakt, czerwiec czy wrzesień? king

Watcher napisał(a):

Rzeczywistość jest taka, że ceny banków są zaniżone. Banki są kluczowe w każdej gospodarce, a taki stress test w postaci obecnej sytuacji udowodni tylko ich mocną pozycję na przyszłe podobne zdarzenia

Watcher z całym szacunkiem, ale to żadne argumenty. W tym momencie banki będą kluczowe do wybicia gospodarczego, rząd nie będzie patrzył na ich zyski tylko interesować go będzie odbicie gospodarki. Zresztą są tak kluczowe, że obietnice rządowe (podatek bankowy) są finansowe z ich pieniędzy ;)

Równie dobrze możemy mówić, że Deutsche Bank jest zaniżony. Fakty są takie, że obecna sytuacja branży jest SŁABA, a perspektywa jest mocno ryzykowna/niepewna i tutaj C/WK i inne wskaźniki nie mają znaczenia, rynek nie patrzy już wstecz.

Także pisanie tutaj o 15% wzrostach czy o lepszych następnych kwartałach w temacie mBanku to ładne i merytoryczne życzenia :)

Watcher napisał(a):
Euro będzie w najbliższym czasie w okolicy 4.55, inwestorzy będą chętniej sięgać do zakupu akcji z dwóch głównych powodów:

1. Aktualnie znajdują się w niskiej cenie, co powoduje niższe ryzyko inwestycyjne
2. Kolejne usługi są ponownie otwierane
3. Ilość przypadków w Polsce zakażeń jest niewielka, jedynie na Śląsku odnotowano wyższy wskaźnik z wiadomych przyczyn
4. Bardzo pozytywnie jest oceniana PL wśród innych krajów europejskich, np. analitycy + Bloomberg
5. Duża rezerwa może wrócić z powrotem do obiegu banków, co może wpłynąć na dużą dywidendę w przyszłym roku, już niektórzy prezesi zaczęli podawać pozytywne informacje z tym związane

Nie będę zaskoczony, jeżeli zobaczę banki z 10-15% wzrostem w najbliższym czasie.

Ja jestem zaskoczony naiwnymi przewidywaniami, równie dobrze możemy odbijać piłeczkę w drugą stronę.

Mówisz, że EUR będzie w okolicy 4,55, ale jak już pisano wyżej istnieje duża szansa na wyższe wybicie. Poza tym każdemu postawie flaszkę za przewidywanie kursów walutowych na pół roku w przyszłość, dopiero co za standardowy kurs był uważany 4.30-4.50.

1. Co znaczy niska cena? Nie może spaść niżej? Niskie wskaźniki C/WK. Generalnie cała branża ma problemy, które są spotęgowane podwójną - niespodziewaną obniżką stóp procentowych. Niższe ryzyko inwestycyjne, a czy główny akcjonariusz, SP nie gwarantuje akcjonariuszom mniejszościowym największe ryzyko na polskim rynku? ;)
2&3. Są otwierane, ale nie mamy pojęcia co dalej z tego będzie. Zwłaszcza jeśli dodamy do tego fakt, że wcale w Polsce nie radzimy sobie dobrze z wirusem (patrz tutaj)
Co do dywidendy, jest to również jest to mocno życzeniowe myślenie. Niestety duży wpływ polityki, bardzo niskie stopy (które przy obecnym składzie mogą być niższe), oczekiwany wzrost bezrobocia, który może mieć wpływ na jakość kredytów w portfelu. Ja tu widzę dużo ryzyk w średnim/długim terminie, które zdecydowanie zasłaniają mi to o czym mówisz.

A jeżeli kurs odbije te rzekome 10% (oby, bo też posiadam akcje), to sprzedaję i trzymam się z daleka od banków i SP.

Nowa reko z Boś wpisująca się idealnie w kurs i obecną konsolidację. Pozostaje czekać na wyniki 29.05, oby były równie pozytywne jak PEKAO - byłaby to nadzieja na pozytywny impuls.

bombel_krk napisał(a):
Czyli krótko mówiąc komentarz do obecnej sytuacji to pozbywać się JSW z portfela ?

A jaki jest argument za tym, żeby JSW trzymać w portfelu? Spekulancki papier na chwile obecną, ryzyk tyle w długim terminie, że pergamin może być za krótki Think

Cytat:
8 maja 2020 19:27:43 przez topfacet
Czy ten wywiad w PB jest online?

Niestety tylko dla subskrybentów.

15 maja wyniki za Q1 to może być chyba jedyny bodziec wzrostowy w krótkim/średnim terminie, bo 11B porównując do pozostałych spółek z Gamesów odstaję ostatnio...

Mają chyba jeszcze pojawić się na IGN Summer of Gaming, ale czego tam można się spodziewać? Think

Czy to są przesłanki za tym, żeby kurs spadł o kolejne ponad 50%, naprawdę?

Brak dywidendy, niższy zysk, efekt obniżki stóp procentowych, sytuacja bankowa jest już dyskontowana, więc jakie jeszcze ryzyka widzisz w długim terminie, aby tak obniżyć wycenę?

Na długi termin, biorąc pod uwagę kondycje banków, PKOBP i Pekao prezentują się solidnie, ale podkreślam, perspektywa kilku lat.

Swoją drogą, nie chce mi się wierzyć aby Skarp Państwa zrezygnował z dywidendy w 2021.

Najs, teraz tylko czekać aż zaczną wykazywać zyski hello1

@krewa dzięki ;)

Zmiana raportowania wyników wyszła im na dobre, rynek przestał w końcu patrzeć na miesięcznie zmiany klientów.

Co do rekomendacji, na długi termin spółka jak znalazł. Śpią na kasie, praktycznie brak długu, relacje z Apple i Facebookiem, świetna rentowność. Korzyścią jest to, że to co martwiło inwestorów rok/dwa temu praktycznie zniknęło - tzn ryzyko wejścia Facebooka na rynek oraz stagnacja z jednym produktem.

Coś dziwnie spokojnie tutaj w ostatnim czasie. Spółka atakuje historyczne szczyty w czasach kryzysu, sprzyja kurs USDPLN, kwartalnie coraz lepsze wyniki, dywersyfikacja produktu, zwiększone zatrudnienie.

Wszystko pięknie, ale jakie ryzyka widzicie?

Już +75% podczas pierwszego dnia notowań, solidnie ;)

Swoją drogą właściciel sprzedawał akcje po 6,60

Suma krótkich pozycji tych podmiotów dostępna w rejestrze KNFu. Aczkolwiek oni shortują od dłuższego czasu, jedynie zmieniają udział krótkich pozycji, który tez musi być raportowany.

Mówisz masz, news z wydawnictwa. :) Podpisanie 3 umów przez wydawnictwo.

Cytat:
Pierwsza z umów dotyczy wydania gry o roboczej (kodowej) nazwie "Vitriol", której producentem jest polskie studio Fool's Theory. Tytuł zaliczany będzie do gatunku RPG.

Druga z umów dotyczy wydania gry o roboczej (kodowej) nazwie "Foxhole". Jej producentem jest hiszpańskie studio Digital Sun Games, które odpowiadało za produkcję gry "Moonlighter". 11 bit studios S.A. było wydawcą "Moonlightera".

Producentem trzeciej z gier, której wydawcą będzie Spółka, jest zagraniczne studio deweloperskie

Abstrahując, ostatnie spadki to raczej wynik niecierpliwości inwestorów/braku komunikatów ze spółki aniżeli faktycznych przesłanek. Daleki jestem od hurraoptymizmu i odbijania piłeczek w stylu Baksa (sorry, czasami tak to wygląda), ale realistycznie patrząc, jak wyżej wspomniano, konkretów należy spodziewać się dopiero w 2020.

A co do tego czy warto inwestować, klasyczna odpowiedź to: "to zależy"

Rejestr Krótkiej Sprzedaży KNFu.

rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fa...

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 12 kwietnia 2021 17:06:49
Liczba wpisów: 99
[0,03% wszystkich postów / 0,15 postów dziennie]
Punkty respektu: 6

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,687 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,29% +32 058,65 zł 52 058,65 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d