pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pyros33

pyros33

Ostatnie 10 wpisów
Narazie trzymam wszystko na lokacie i czekam na odpowiedni moment do kupna: obserwuję tradycyjnie kghm, synthos, wawel oraz stalprod wierząc że kiedy minie bessa to na nich sobie spokojnie odbiję poprzednie straty;)

Sprzedałem wszystkie akcje z duża stratą 35%, bardzo zabolało ale wydaje mi się że rynek będzie jeszcze dołował. Grecja na pewno zbankrutuje (kraj gdzie ludzie w momencie jak wszystko się sypie tylko strajkują nie może przetrwać), Włochy przekroczyły zadłużenie 120% i też będą mieć ogromne kłopoty o ile nie pójdą tą samą drogą. Skutki reform nie pojawiają się po kilku miesiącach tylko po 2-3 latach więc euforia o cięciach jest przesadzona.
Czytałem ostatnio dobry artykuł w Forbsie ile trzeba pieniędzy, aby ratować eurogrupę. Nierealne jest znalezienie takich pieniędzy chyba, że Europa znalazłaby wujka filantropa, które nie ma co robić z kasą i chce ją utopić...

Zastanawiam się od pewnego czasu nad certyfikatami na srebro lub złoto. Bardzo pasuje mi na srebro ponieważ złoto ma już niewyobrażalne ceny (ale przy bankructwie Grecji może będą jeszcze bardziej nierealne??) Cały czas pluję sobie w brodę, że 4 miesiące temu sprzedałem investor gold fiz zamiast trzymać i że wyjechałem na wakacje jak obniżyli rating USA i wróciłem na rzeźnię...;)

Ja na INVGLDFIZ jakiś czas temu grałem można powiedzieć daytraidingowo i było okej. Z płynnością bywa różnie ale raczej kupowałem i sprzedawałem, po z góry zaplanowanych poziomach;)

Mi się wydaje, że te nagłe spadki bez ostrzeżenia to specjalnie robiony grunt pod nowy dodruk. Wszystkie te Goldmany, Morgany wprowadzają panikę, aby potem sobie kupić taniej. Kiedy już pył opadnie i za kilka miesięcy wrócą inwestorzy, bo zobaczą nowe szczyty nagle się okaże, że banki mają nowe niesamowite zyski.
Sytuacja na świecie jest ciężka, bo długi narosły i to jest fakt dlatego trudne jest rozpatrywanie inwestowania długoterminowego.

Teorie spiskowe nie są dla mnie ale ostatnio tak jakoś te bańki są tworzone;). Nic tylko w Goldmanie popracować;).

OnTheRun wydaje mi się, że kurs na spółce powoli się stabilizuje i że to były ostatnie dołki. Dużo jednak zależy od sytuacji na świecie. Ja będę na niej siedział, bo mi się wydaje ciekawa chociaż jest to trudny rynek (i także przez stratę;)). Narazie pozostaję cierpliwy:). A tak to trudno mi coś tu dodawać robią swoje i oby w zyskach to wyszło:).

Portfel narazie bez zmian i wynosi już -22%. Przeważająca cześć to K2INTERNET oraz TUERUOPIE. Na K2 jest jakaś mała korekta (nie licząc oczywiście sytuacji związanej z greckim zadłużeniem) a na TUERUOPIE nic się nie dzieje bardzo mały wolumen.

Jest parę ciekawych okazji, aby trochę zarobić ale ponieważ jestem na dużej stracie więc zostaje mi inwestowanie długoterminowe i dopiero po wyjściu z niego zmiana sposobu układania portfela.
Przemyślałem dokładnie sposób inwestowania w portfelu zamierzam trzymać max 3-4 spółki bacznie obserwować i przy max stracie 7% z niej wychodzić oraz przy zysku 5-10%.

Według mnie Tauron da zarobić teraz w ciągu tygodniu tak z 5% i ciekawy jest także Lotos pewnie też około 5%) oraz PKOBP (pewnie tak z 3-4%).

Spostrzeżenia biorę stąd, że Tauron zawsze jak spada w okolice 6,00-6,20 to potem szybko odrabia stratę ....

Lotos dobry fundamentalnie i nagle bardzo mocno potaniał...

PKOBP rośnie pod sprzedaż akcji...

Obserwuję STALPROD oraz JSW.

Jednak PZU dało zarobić parę grosza szkoda, że jednak nie wszedłem. Qumak dało zarobić przy dywidendzie gdyby się w niego weszło po 14 złotych.

Kronikę trochę zeniedbuję, ale spróbuję teraz częściej w niej pisać raczej o gdybaniu na temat rynku ponieważ czekam, na odrobienie straty;)

pyros CRM zamiana BMP

Informacje ze spółki pozytywne a jednak zaczęła spadać według mnie Gradowi ciągle jeszcze brakuje z prywatyzacji więc PGE następne w kolejce;).
Sytuacja może być jak na Tauronie niedawno kurs zniżkował z 6,48 do 6, aby ludzie o słabszych nerwach wysiedli zaś potem wzrósł około 10-15% ;). Ciekawie się zapowiada.

pyros CRM 6 K2I 4

148

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 22 sierpnia 2016 21:43:47
Liczba wpisów: 48
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,413 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +105,04% +21 008,06 zł 41 008,06 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d