pixelg
BORYSZEW - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

BORYSZEW [BRS]

AKTUALNY KURS: 3,405 zł (-1,87%) 23-06-2021 11:14
white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 22 września 2010 14:24:47 przy kursie: 48,00 zł
zgadzam się z Tobą Taurus i graty - szacun.
mnie troszkę szczypało po oczach na wątku, więc tak sobie lekko prowokacyjnie zapytałem wówczas:)
a na borku np. w maju wyleciałem na zleceniu pkc limAkt przy 1,8 bodajże heh i trochę długo sie ociągałem z powrotem tutaj:)

dziś dalej jestem na papierze, ale raczej pp nie będę obejmował, więc nurtuje mnie to czy już sprzedać,
należę więc do grupy której nie lubisz:(
trzeba się jednak z tym pogodzić, że ludzi dzieli nie tylko portfel, ale i taktyka, emocje itp :)
każdy swoim sterem i żeglarzem.
Edytowany: 22 września 2010 14:28

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 22 września 2010 15:23:08 przy kursie: 48,00 zł
Zawsze mowie ze nie jestem nikogo doradca :)
White_eagle jezeli zadales pytanie 3 tyg temu czy warto wymieniec borka na cos innego :) to ja ci zadam pytanie wzorujac sie na wymienionym przez ciebie w20 czy w20 urusl 20% ???
O swojej sytuacji mowilem wielokrotnie :) i nawet jakbysmy byli 20% nizej i tak by mi sie oplacalo na papierze zostac :) a wiec ja sie wypowiadam tylko i wylacznie za siebie.

Frog mityczny odpal bedzie predzej czy pozniej i nie podlega to dyskusji jednak bardzo bym chcial aby najpierw nastapil on na poludnie i to tak z 20-30% a dlaczego :) bo nie lubie amatorow mocnych wrazen :) tymbardziej myslacych o niebotycznych zyskach w jeden dzien i zawsze im zycze jak najgorzej.

A na koniec zadam pytanie jakie widzicie fundamentalne podstawy do wzrostow???
Zaloze sie ze ponad polowa nie wie nawet co to sa fundamenty :)

adam123
0
Wpisów: 7
Wysłane: 22 września 2010 15:34:49 przy kursie: 48,00 zł
chłopaki a co powiecie o pakietówkach na coraz wyrzszych poziomach? 5,30 ostatnie

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

style
6
Wpisów: 328
Wysłane: 22 września 2010 19:25:41 przy kursie: 48,00 zł
Panowie co by nie mówić o borku to coś sie szykuje i może być ciekawie dlaczego?

1. Nawet zakładając że nie dojdzie do wybicia z chorągiewki nadal pozostaje formacja trójkąta zwyżjującego.
2. W tranzakcjach pakietowych, papiery smigają po coraz wyższych cenach. Obecnie chyba po 5.30.
3. Konsola trwa juz ponad 3 tyg a zniechecenie akcjonariuszy jest juz szczytowe tzn kto miał sprzedać już dawno sprzedał
4. DO konca wrzesnia maja być jakies infa z malfow albo cabrall

Podsumowując: Zakładając że "ktoś" wie coś o czym my dopiero niedługo sie dowiemy i kupuje w pakietach mln akcji po 5.30 i to mu sie opłaca to ja obecnej ceny borka nie bede komentował. Dodając do tego jeszcze wiszące infa i AT to sytuacja naprawde wygląda bardzo bardzo byczo..
Bardzo bym chciał żeby sytuacja wyjaśniła sie do konca tyg, bo jak nie to zostanie obalona formacja trójkąta i bedzie dalsza konsola

damkal
0
Wpisów: 29
Wysłane: 22 września 2010 19:41:55 przy kursie: 48,00 zł
Mam pytanie do doświadczonych: czy Karku sprzedając akcje musi za każdym razem ujawnić że coś sprzedał (przypominam, że w RN BRS już nie siedzi) czy musi informować jak przekroczy pewne progi procentowe akcji???
Czy nie wydaje się Wam że te transakcje pakietowe (zarówno na BRS jak i na IPX) to robota Karka i zbiera kasę na objęcie PP? W końcu kilkadziesiąt milionów jest mu potrzebna.

dzięki za odpowiedź.
Edytowany: 22 września 2010 20:18

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 22 września 2010 19:48:48 przy kursie: 48,00 zł
Pare stron wczesniej jest o tym pisane o ile dobrze pamietam przy zmianie do 1% nie musi informowac.
Edytowany: 22 września 2010 20:19

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 22 września 2010 20:05:05 przy kursie: 48,00 zł
Po pierwsze, średnia stopa zwrotu po uwzględnieniu kosztów transakcyjnych jest ujemnie skorelowana z wartością rotacji portfela. Mówiąc po Polsku, osoby które obracają akcjami więcej, w szczególności daytreaderzy, średnio uzyskują mniejsze stopy zwrotu. Poszukaj na necie wyników badań Odeana & Barbera (o ile się nie mylę).

Po drugie, osobie która kupowała akcje Boryszewa w połowie 2009 roku i zamierza dalej je trzymać, NIE OPŁACA się sprzedawać akcji na korektą, jeżeli ich cena spadnie o mniej niż 20% w stosunku do obecnych poziomów. Ponadto istnieje niezerowe ryzyko, że nie uda się odkupić taniej, a konieczność opłaty podatku jest pewna. Więc na takim dealu można wyjść jak Zabłocki na mydle.

Po trzecie, to nie jest odpowiedni wątek dla tego typu dyskusji.

EDIT: Pięknie blackeye
Klika się i sprzedaje ;-)
Edytowany: 22 września 2010 20:06

sbyszek
0
Wpisów: 807
Wysłane: 23 września 2010 02:00:03 przy kursie: 48,00 zł
Taurus80 napisał(a):
...
A na koniec zadam pytanie jakie widzicie fundamentalne podstawy do wzrostow???
Zaloze sie ze ponad polowa nie wie nawet co to sa fundamenty :)

Zawsze ceniłem sobie twoje trafne spostrzeżenia i uwagi, ale tu się z tobą nie zgodzę z tak krytyczną oceną ponad połowy inwestorów.
Każdy inwestor jest godny by go szanować bez względu w jaki sposób dąży do celu. Jeden gra (lub inwestuje jak kto woli) pod fundamenty, drugi pod AT, inny pod historyczne notowania czy skład akcjonariatu (czytaj dzisiejszy Parkiet str 12), a kolejny na modną branżę czy sektor, a jeszcze inny pod - np. na nosa, lub poprostu jak w totka. Zapewne słyszałeś o eksperymencie z małpą typującą skutecznie ruchy na spółkach czy o najsłynniejszej chyba na świecie ośmiornicy, zwanej Paul z Aquarium w Oberhausen, która ni miej ni więcej o co ją zapytają - to trafnie wieszczy. A co to by była za gra, gdyby wszyscy grali np. pod fundamenty? Dobrze dla naszych portfeli, że jest taka różnorodność inwestorów
Na pewno obserwujesz notowania wielu spółek, zwłaszcza z NC, gdzie wszystkie te metody są w użyciu, i jakby je dogłębnie przeanalizować, to mniej lub bardziej ale na dzisiaj są skuteczne. Bo jesteśmy w hossie !!!
Wracając do Borka to patrząc na dzisiejszego Skotka (czytaj dzisiejszy Parkiet str.5), gdzie ktoś akcje kupił i ktoś akcje sprzedał, no i jest z tego kasa, którą być może (to tylko moje domniemanie) zobaczymy w stajni pana R. np. na Hutmenie lub na Borku (to takie moje nocne dywagacje) .
Na świecach tygodniowych Hutmenu widać ładne harami niskiej ceny, co raczej prognozuje trend boczny. Zostaje więc Borek, (a może też i inni), któremu ze świec teraz nie wiadomo co prognozować. A wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
Taurus liczę, że się nie obraziłeś na mnie za te uwagi. Przecież wiemy, że manna (mamona) nie leci z nieba, tylko z czyjegoś portfela, więc to uszanujmy.
A czy bieżesz pod uwagę info niekoniecznie fundamenalne, a może finansowy aspekt - np.ogłoszenie o wejściu jakiegoś znanego funda z dużą ekspozycją na Borku?
Kopanie się z koniem jest najlepszą reklamą konia.
Edytowany: 23 września 2010 02:06

doncarlos
0
Wpisów: 1 244
Wysłane: 23 września 2010 14:57:20 przy kursie: 47,60 zł
Fundamentalnie tym razem boryszew rosnie "swoja" wartoscia.. w hossie 2005-2007 szczyt notowan wypadl niewiele wyzej, ale 70% wartosci rynkowej stanowil pakiet impexmetalu.. teraz wartosc impexmetalu w MV jest 30%.. wniosek dalszy uzasadniony fundamentami wzrost wymaga wzrostu MV tego aktywa..Think

kliknij, aby powiększyć

Czterema najdroższymi słowami na giełdzie są: "Tym razem będzie inaczej"..
Fala wzrostowa rodzi się w strachu, rośnie w wątpliwościach, dojrzewa w optymizmie i umiera w euforii..
„All animals are equal but some animals are more equal than others“

sigo
0
Wpisów: 90
Wysłane: 23 września 2010 15:33:01 przy kursie: 47,60 zł
doncarlos napisał(a):
Fundamentalnie tym razem boryszew rosnie "swoja" wartoscia.. w hossie 2005-2007 szczyt notowan wypadl niewiele wyzej, ale 70% wartosci rynkowej stanowil pakiet impexmetalu.. teraz wartosc impexmetalu w MV jest 30%.. wniosek dalszy uzasadniony fundamentami wzrost wymaga wzrostu MV tego aktywa..Think

a dla Impexmetalu będzie potrzebny wzrost aktywa w postaci Hutmenu ;)

doncarlos
0
Wysłane: 23 września 2010 16:18:23 przy kursie: 47,60 zł
Nie w tym zakresie;) Hutmen to ciekawa spolka do likwidacji, na miejscu ipx wycofalbym go z gieldy poki jest tanio..

kliknij, aby powiększyć

Fala wzrostowa rodzi się w strachu, rośnie w wątpliwościach, dojrzewa w optymizmie i umiera w euforii..

Kamil
0
Wpisów: 637
Wysłane: 23 września 2010 20:39:27 przy kursie: 47,60 zł
doncarlos napisał(a):
Nie w tym zakresie;) Hutmen to ciekawa spolka do likwidacji, na miejscu ipx wycofalbym go z gieldy poki jest tanio..

Impexmetal ma kasę, ale nie wydaje jej na skupowanie Hutmena, tylko na skupowanie akcji własnych. Wniosek: osoby, które mają największą wiedzę na temat wartości spółki uważają że IPX jest tańszy niż HTM. Oraz że jest tańszy niż jakakolwiek spółka z branży, bo nie wybierają się na akwizycje.
Aktualnie: MRB(100%)

damkal
0
Wpisów: 29
Wysłane: 24 września 2010 10:43:09 przy kursie: 47,80 zł
Ostatnio słyszałem opinię, że obecna cena BRS (4,7-4,8) może się utrzymać do odcięcia (co nam daje cenę 1,63-1,67 po odcięciu) i potem - przy dobrych infach, dobrym rynku - podjechać jeszcze z 50%. Wydaje mi się ze rynek czeka na info o nowym przejęciu (lub jego braku), wejściu jakiegoś funduszu, idą pakietówki (Romek sprzedaje aby mieć kasę na objęcie??) i ogólnie marazm. A obroty dziś tragedia.

pozdrawiam

krycho67
0
Wpisów: 12
Wysłane: 24 września 2010 11:49:10 przy kursie: 47,80 zł
pakietówki to tylko do spraw podatkowych do pokazania straty odchylenie od kursu do 40%
to stary trik pozd.

white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 24 września 2010 15:23:05 przy kursie: 47,80 zł
Taurus, naprawdę Cie rozumiem, czapka z głowy i myślę, że wszystko w tej kwestii zostało napisane.
mimo wszystko trzeba przyznać, że sbyszek ładnie to ujął.

patrząc na borka od środka - rentownośc, potencjał rozwoju spółki, analiza branży, zwiększone przyszły zyski itp wszystko przemawia za borkiem.

ja branży dobrze nie znam.za to interesuje mnie elana.

natomiast analogia do w20 dotyczyła tylko ost. tygodni, jeśli ktoś natenczas przesiadł się gdzie indziej, to może bezpiecznie wrócić po tej samej/niższej cenie,
ale zdaję sobie sprawę, że to przede wszystkim element przypadku.

ja wciąż jestem, ale raczej zawinę żagiel przed pp, a co będzie później dziś nie będę prorokował. ale taka mróweczka jak ja może opuścić pokład bez rozgłosu:)

ciekawe jak masa drobnego akcjonariatu zacznie tracić cierpliwosc i sprzedawać to gdzie to o która barierkę ta kula śnieżna się roztrzaska?:)

pzdr i miłego weekendu
każdy swoim sterem i żeglarzem.

racker
0
Wpisów: 44
Wysłane: 27 września 2010 09:11:50 przy kursie: 47,60 zł
Może wywiad z Panem Romanem coś wniesie do dyskusji:
www.rp.pl/artykul/9211,541203-...
pozdrawiam - racker

MicOch
0
Wpisów: 76
Wysłane: 27 września 2010 09:42:49 przy kursie: 47,60 zł
Mam takie pytanie...
Gdy nie skorzystam z zakupu akcji nowej emisji, tj. sprzedam przyslugujace mi akcje z PP, to po odcieciu automatycznie zostanie przyznana mi odpowiednia ilosc akcji po skorygowaniu kursu ?

doncarlos
0
Wysłane: 27 września 2010 09:51:25 przy kursie: 47,60 zł
MicOch napisał(a):
Mam takie pytanie...
Gdy nie skorzystam z zakupu akcji nowej emisji, tj. sprzedam przyslugujace mi akcje z PP, to po odcieciu automatycznie zostanie przyznana mi odpowiednia ilosc akcji po skorygowaniu kursu ?

Pytanie jest troche nielogiczne.. tj. nie rozumiesz co to jest emisja z pp.

Jezeli przytrzymasz akcje do ustalenia PP, to nastepnego dnia po ustaleniu PP kurs akcji zostanie skorygowany o wartosc prawa poboru, tj. bedziesz posiadal tyle akcji ile miales wczesniej tylko ich wartosc bedzie duzo nizsza.. dodatkowo otrzymasz taka sama ilosc praw poboru ile masz akcji, tj. teoretycznie nic sie nie zmienia.. a czy oplacisz i obejmiesz nowe akcje, czy sprzedasz prawa poboru to juz Twoja decyzja..

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 27 września 2010 09:51

Teresa
Teresa PREMIUM
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 4 710
Wysłane: 27 września 2010 09:52:40 przy kursie: 47,60 zł
Proponuję lekturę
www.stockwatch.pl/artykuly/pos...
A wiesz przynajmniej dlaczego przegrałeś?...

MicOch
0
Wpisów: 76
Wysłane: 27 września 2010 09:56:21 przy kursie: 47,60 zł
doncarlos napisał(a):

Pytanie jest troche nielogiczne.. tj. nie rozumiesz co to jest emisja z pp.

Jezeli przytrzymasz akcje do ustalenia PP, to nastepnego dnia po ustaleniu PP kurs akcji zostanie skorygowany o wartosc prawa poboru, tj. bedziesz posiadal tyle akcji ile miales wczesniej tylko ich wartosc bedzie duzo nizsza.. dodatkowo otrzymasz taka sama ilosc praw poboru ile masz akcji, tj. teoretycznie nic sie nie zmienia.. a czy oplacisz i obejmiesz nowe akcje, czy sprzedasz prawa poboru to juz Twoja decyzja..

Ok ... Thx... rozumiem juz... troche juz jestem na GPW ale pierwszy raz do czynienia z PP, sory za zasmiecanie watku :]

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość