pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

sbyszek

sbyszek

Ostatnie 10 wpisów
addison napisał(a):

Swego czasu byłem przesłuchiwany przy okazji innej spółki(everest), przesłuchujący mylił obligacje z akcjami. Trochę przykre. Do tego po dwóch tygodniach przyszli pod mój adres aby mnie doprowadzić na przesłuchanie bo baran co mnie przesłuchiwał nie wysłał protokołu i nie było śladu, że mnie przesłuchiwali. Stąd w asyście po mnie przyjechali. Mnie nie było w domu, więc w domu lekki szok!

Wracam do domu, słyszę, że było 4 panów, oddzwaniam i pytam o co chodzi? Potem tłumaczę, że taki a taki łysy w tym a tym pokoju już mnie przesłuchiwał... a oni, a to "Zbychu" pewnie w szafie zostawił. W czwartek idę, będzie ciekawie :)

Zacznij nosić biały kołnierzyk to bądziesz mieć spokój. Jak TU...
Kopanie się z koniem jest najlepszą reklamą konia.

Czy to jest dobra wiadomość dla spółki ? biznes.interia.pl/wiadomosci/n...
Czy Stąporków na tym skorzysta? Oczywiście chodzi mi o mobilne peleciarki. Głośno o tym było kilka lat temu.

ucofb napisał(a):
Odnosząc się do tej kwestii warto spojrzeć na VOI. Nikt tej spółki nie dostrzegł na forum co jest dla mnie wręcz zadziwiające...

Ale tu tajemnicze towarzystwo. Albo milczą z odpowiedziami, albo sypią skrótami myślowymi.
I teraz mnie tu zdołowałeś. Poczułem się jakbym nie zachował czujności czekisty.Dlatego proszę oświecić mnie z tej niewiedzy.

1337 napisał(a):
@leniuch, czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl na temat tej rewolucji i roli LVC?

Leniuch się tak zlenił, że nie chciało mu się odpowiedzieć. Ale wydaje mi się, że chodziło mu o technologię jaką od lat oferuje spółka STANUSCH TECHNOLOGIES SA notowana od 2010r na GPW . Ale czy to jest to teraz aż taka rewolucja ?

Interesujący artykuł o ciekawych zamierzeniach SP względem swoich spółek z WIG20.
Wygląda na to, że W20 zapakowano do "kloty w szoli"* i kierunek jazdy jest znany.

*gwarowo to klatka w kopalnianej windzie szybowj

FC Barczewo napisał(a):
Teraz już bez Grajewa w "firmie" .. Wrocek siedzibą

No i miasto Grajewo na rzecz Wrocławia straciło źródło chyba niemałych dochodów. Jednak smród z fabrycznych kominów pozostał nadal w Grajewie.

Ciekawe opracowanie.
sigma napisał(a):
7. W ubiegłym tysiacleciu, po okresie ciepłym, z koncem XIII wieku, rozpoczał sie okres
chłodny trwajacy do połowy XIX w., po czym znów nastało ocieplenie, w którym własnie yjemy.

Wszyscy znamy i śpiewamy nasz hymn narodowy. A tu taka ciekawostka, że w tekście naszego hymnu zawarte są wspomnienia tego okresu tzw. Małej Epoki Lodowej trwającej blisko 250 lat, gdy dochodziło do co rocznego zamarzania całego Bałtyku, Tamizy i Tybru.
Kod:
cytat z oryginalnej pierwotnej wersji tekstu J.Wybickiego :
"Jak Czarnecki do Poznania
wracał się przez morze
dla oyczyzny ratowania
po Szwedzkim rozbiorze."

Mowa tu o wojnach szwedzko-duńskich i duńsko-szwedzkich trwajcych kilka wieków, a tu dotyczy II wojny północnej trwajacyej m.in. w XVIIw.(1655-1660)
W latach 1658-1659 hetman Stefan Czarnecki dowodził oddziałami polskimi w wyprawie armii sojuszniczej (brandenbursko-polsko-habsburskiej) do Danii przeciw wojskom szwedzkim Karola X Gustawa. W wojnie tej Dywizja hetmana Stefana Czarnieckiego – złożona była z wojsk koronnych (4000 jazdy). Jego największymi osiągnięciami było zdobycie szturmem twierdzy Koldyngi i przeprawa jazdy na wyspę Als
W dniach 14 – 21 grudnia 1658r. zdobyto wyspę Als, a w walkach najbardziej odznaczyli się żołnierze polscy, którzy następnie 25 grudnia z pomocą wojsk cesarskich odebrali Szwedom leżącą na południu Jutlandii Koldyngę. W trakcie dalszych kombinowanych działań lądowo–morskich antyszwedzka koalicja wyparła Szwedów nie tylko z Jutlandii, ale z niemal wszystkich wysp duńskich. A Czarnecki wrócił do kraju w 1659r.przeprawiając się po zamarzniętym Bałtyku z Danii do Pomorza Szczecińskiego.

norbert80 napisał(a):
W piatek po sesji pakietowka na ropczycach ok 5% kapitalu z cena 27.60 pln przy kursie gieldowym 20.20 wiec ok 36% powyzej kursu co sadzicie o tej transakcji i jaki moze miec wpyw na jutrzejsze notowania? Sadze ze kurs 25pl jest jak najbardziej realny

www.gpw.pl/kursy_transakcje_pa...

Pospekuluję - bo mi to wygląda jakby ktoś pozbył się (korzystnie względem aktualnego kursu) swoich udziałów w spółce. Być może to jeden z udziałowców był stroną transakcji. A drugiej stronie zdecydowanie zależało na udziałach, bez względu na ich cenę. Być może tym drugim też był udziałowiec. Ciekaw jestem co z informacją o zmianie stanu posiadania.
norbert80 napisał(a):
Prosze mi wytlumaczyc jak to mozliwe ze prezes mowi o wrogim przejeciu a kurs mocna spada?! Jedyna spolka na swiecie ktora tak reaguje?!

wywiad | Józef Siwiec z prezesem Zakładów Magnezytowych Ropczyce

Od kilku miesięcy rynek jest zaniepokojony sytuacją w akcjonariacie spółki. Jako zarząd forsujecie plan konsolidacji z ZM Invest, głównym akcjonariuszem Ropczyc (ma 51,3 proc. akcji), jednak ZM Invest najwyraźniej podejmuje próby przejęcia kontroli nad Ropczycami. Na jakim etapie jest konflikt?

Konflikt nie jest nowy, bo trwa już jakiś czas. Poczytaj o tym we wczorajszym i wcześniejszych PARKIETACH.

Czy ktoś pokusi się o ocenę raportu spółki za IIQ 2016r. Raport kwartalny spółki Partner-Nieruchomości S.A.za II kwartał 2016 roku

Czy indeks WIG20 można uznać za indeks spółek rządowych czy jak kto woli państwowych? Warto przeanalizować dane zawarte w tabeli poniżej.

kliknij, aby powiększyć

Jeżeli dojdzie do przejęcia PEKAO przez AliorBank, czyli pośrednio przez PZU, to Skarb Państwa będzie miał udział w 3/4 (74,523%) w zsumowanej wadze spółek wchodzących w skład tego indeksu. A najprościej to 3/4 WIGu20 będzie pośrenio zarządzanych przez państwową administrację poprzez swoich przedstawicieli umieszczonych we władzach spółek. To ma swoje złe i dobre strony. Jedynym plusem takiej konfiguracji własnościowej spółek dla indywidualnego inwestora jest apetyt SP na regularnie wypłacane przez spółki corocznej dywidendy, pod co można się podłączyć. Innych pozytywów nie dostrzegam, a po wielomiesięcznych notowaniach widać, że w tej ocenie nie jestem odosobniony.
Taki podział w akcjonariacie spółek nasuwa myśl, która może wytłumaczyć długotrwałą bierność czy nieruchliwość tego indeksu w porównaniu do podobnych jemu z innych zagranicznych rynków. Wygląda to tak, że takiego typu akcjonariat jest prawdopodobnie głównym hamulcowym naszego WIGu20.
Co do dywidend płaconych przez spółki z WIG20 to interesujące dane zawiera strona wiadomosci.stockwatch.pl/dywid...
Z przedstawionych wyliczeń wynika,że na oczekiwane 11,8mld dywidendy, SP jako największy akcjonariusz zainkasuje 3,22mld (tj.ok.27% z całości) Ale mówimy tu o wypłatach za rok 2015. W kolejnym roku prawdopodobnie po przejęciach w grupie PZU oczekiwania będą większe o dywidendy nalezne z Aliora, PEKAO i wydzielonej części BPH. Jeszcze w tym roku np PEKAO na rzecz UniCredit ma wypłacić dywidendę o wartości 1,44mld. A w przyszłym to ta kwota będzie już z dużym prawdopodobieństwem w dyspozycji SP. Warto przypomnieć, że spólki nie tylko te z akcjonariatem SP płacą też podatki. Wiec SP powinien o te spółki dbać jak o przysłowiowe kurki znoszące budżetowe dochody.
Czy ktoś ma wiedzę jak taka sytuacja z akcjonariatem państwowym wygląda na innych zagranicznych rynkach i jak to się przekłada na notowania tamtejszych indeksów?

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 25 października 2017 00:58:02
Liczba wpisów: 808
[0,23% wszystkich postów / 0,20 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,382 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,80% +27 160,25 zł 47 160,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d