pixelg
Wybory Parlamentarne 2011 - Ankiety i konkursy - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Pytanie w Ankiecie : Na kogo będziesz głosować w Wyborach? (Ankieta zamknięta)
Wybór Głosy Statystyki
Platforma Obywatelska 38
27%
Prawo i Sprawiedliwość 13
9%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 4
2%
Polskie Stronnictwo Ludowe 4
2%
Polska Jest Najważniejsza 1
0%
Kongres Nowej Prawicy 50
36%
Inna partia 4
2%
Oddam nieważny głos 5
3%
Nie idę na wybory 19
13%

29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Wybory Parlamentarne 2011

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 5 października 2011 10:15:23
@anty
A jak w ogóle Twoje preferencje wyborcze...?Think

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 656
Wysłane: 5 października 2011 11:11:06
Ja tak naprawdę chciałbym zagłosować na Jana Marię Rokitę...
Na partię premiera z Krakowa głosowałem w 2005 roku. W 2007 także, ale już nie z uwagi na fakt, że imponowała mi inteligencja, myślenie długofalowe jakiegoś z liderów, ale dlatego, że nie podobała mi się moralna dwuznaczność ówczesnej koalicji rządzącej. Teraz znów będę głosował tak, żeby wyrazić sprzeciw, tylko partia się zmieniła.
- Za aferę hazardową
- Za niespełnione obietnice
- Za kłamstwa
- Za traktowanie ludzi jak debili.
- Za nieudolność

Pomimo tego, że osoba przewodniczącego mi się nie podoba, nie lubię go, jest w nim dużo różnych fobii, nie podoba mi się styl uprawiania polityki oddam głos na PIS. Tym bardziej, że media nieobiektywnie pokazują rzeczywistość. Z resztą tak naprawdę w wieli diagnozach stawianych przez Kaczora się zgadzam, jest więc mi łatwiej.

donatel
0
Wpisów: 235
Wysłane: 5 października 2011 11:20:27
Głosowanie na Kaczyńskiego...hmmmmThink Będziesz tego żałował.

PiS to nawet fajna partia z rozsądnym programem i ma sporo dobrych fachowców. Może nawet lepszych niż PO. Dla mnie głównym problemem jest Kaczyński i jego rottweilery (Macierewicz, Ziobro i podobne oszołomy). Jakby tych gości odstawić na boczny tor a wręcz usunąć, Platforma nie miała by ŻADNYCH szans.

A tak mimo miernoty, kłamstw i generalnie mocno przeciętnych rządów wygra PO i to będzie lepsze dla tego kraju. Niestetyd'oh!

PS. Ja się do tego nie dokładam, nie idę na wybory.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 5 października 2011 11:29:08
Ja tak samo nie ide na wybory mowiac stanowcze nie obecnej polityce.
A najwieksza bzdure jaka slyszalem to IDZ NA WYBORY i jezeli sie nie zgadzasz oddaj niewazny GLOS :)
Po co mam isc na wybory i tracic wlasny cenny czas ktory wole spedzic z dzieckiem i cofnac sie o pare lat w rozwoju bawiac sie klockami blackeye

Przeciez od wielu lat wiadomo ze ludzie sprzeciwiaja sie obecnej polityce nie chodzac na wybory a politycy udaja ze jest ok i ze ludzie sa niedorozwinieci bo w demokracji powinno sie chodzic chocby oddajac niewazny glos Anxious dla mnie to jest szczyt glupoty!!

Podsumowuja KOGO wybiezecie tego bedziecie mieli :) ja i tak bede musial zapierniczac jak do tej pory aby na rodzine zarobi, i zadna partia tego nie zmieni.

Nadal beda te same ryje przy korycie wiec po co tracic czas jak nawet nie ma mozliwosci ich zmienic bo ci sami kandyduja :)

Wczoraj nawet obiadu w spokoju zjesc nie moglem bo w TV Napieralski jakies bzdury prawil a poniewaz nie chcialo mi sie isc na drugi koniec domu wylaczyc TV bylem zmuszony wlaczyc glosniej muzyke przy obiedzie aby tega barana nie slyszec :)

Co do Kaczynskiego wlasnego zdania nie powiem bo jest niecenzuralne ale jakis czas temu mieszkalem we francji byl to czas kiedy Sarkozy zabieral duzo przywilejow ludziom wiec codziennie na pierwszych stronach gazet tylko Sarkozy jednak nasz liliput musi gebe wcisnac wszedzie i byl jedynym czlowiekiem co regularnie przynajmniej raz na tydzien przebijal sie na pierwsza strone gazet przebijajac sarkozyego swoja glupota!!

Z drugiej strony patrzac co zrobil Tusk a co Kaczynski wybralbym tego drugiego!!!
Jeden obnizyl podatki mimo ze w kampani nie mial w planach natomiast drugi jako najwazniejsza rzecz jaka mial zrobic to obnizyc podatki :) a co zrobil ?? A no jak to rudy ....

Strasznie mnie to denerwowalo bo bardzo szczesliwy bylem nie slyszac naszego politycznego belkotu a tu jadac metrem nie bylo tygodnia aby mi gazety nie przypominaly naszej glupiej politycznej rzeczywistosci.
Edytowany: 5 października 2011 11:36

mrk
20
Wpisów: 1 956
Wysłane: 5 października 2011 11:34:54
donatel napisał(a):
Dla mnie głównym problemem jest Kaczyński i jego rottweilery (Macierewicz, Ziobro i podobne oszołomy). Jakby tych gości odstawić na boczny tor a wręcz usunąć, Platforma nie miała by ŻADNYCH szans.

Kaczyński z jednej strony jest problemem a z innej zaletą z pisu. Jednych odstrasza, ale twardemu elektoratowi pis taka retoryka odpowiada. Osobiście też myślę, że jakby Kaczyński ugryzł się czasem w język i powstrzymał od niektórych kontrowersyjnych wypowiedzi to by na tym zyskał zdobywając poparcie niezdecydowanych.
Panowie nie na prawdę nie znajdujecie nikogo kto by wam odpowiadał wśród startujących komitetów?
Edytowany: 5 października 2011 11:39

Taurus80
0
Wysłane: 5 października 2011 11:39:41
Pewnie zeby Kaczynski sie naprawde zmienil by wygral wszystko ale nie dzisiaj widzac i weszac wszedzie spiski, co z tego ze w kampani pokazuje sie z innej strony jak juz w poniedzialek znow wroci normalnosc czyli oskarzanie wszystkich o wszystko :(

Patrzac na dokonania Tuska i Kaczynskiego wybralbym Kaczynskiego bo to on obnizyl podatki a kto podniosl, mimo ze obiecywal obnizenie ??

Pamietam jak dzisiaj jak Tusk tydzien po wyborach mowil ze wyborcze obietnice to jedno a realia to drugie odpowiadajac na pytanie dotyczace obnizenia podatkow :)
Czyli zachowal sie jak mowi klasyczne powiedzenie o RUDYM :)

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 5 października 2011 12:20:25
Tam gdzie widzisz Taurus zalety ja widzę wady...
Obniżka podatków, bez obniżki wydatków, lub chociaż ich racjonalizacji nie jest żadnym plusem. To później wraca w postaci kosztów obsługi długu. To odsunięcie problemów w czasie.

A jeśli chodzi o spiski... To ma w części spraw rację. Moim zdaniem problemem są pewne dążenia separatystyczne RAŚiu. To szczególnie ważne w dobie kryzysu.
Problemem jest także podejście do portu w Świnoujściu. Moim zdaniem nic obecnie rządzący nie załatwili w tej sprawie. Jedni nazwą to fobią antyniemiecką, ale problem istnieje. To to nie szczególnie zła wola Niemców wobec Polaków, ale najzwyczajniej w świecie interes gospodarczy. W końcu w interesie Niemiec jest wspieranie portu w Hamburgu, a nie w Świnoujściu. Podobnie z Rosjanami. Na rękę im marginalizowanie Polski jako pośrednika, a także producenta surowców. Zwykły interes ekonomiczny. Sposób przedstawiania problemów jest fatalny i wręcz niedopuszczalny, ale ocena rzeczywistości i realnych problemów jak najbardziej trafna.

Taurus80
0
Wysłane: 5 października 2011 12:42:22
anty wady czy zalety to jest pojecie wzgledne ja patrze z wlasnego pkt widzenia i tego ile mam w kieszeni a stan mojego portfela niewatpliwie zwiekszyl PIS!! :)
Mowisz ze poprzez obnizenie podatkow i nie zmniejszenia administracji czy kosztow panstwa zwiekszyl sie deficyt :) a ja mowie malo mnie to obchodzi :)

A tak na powaznie to PO tez nie zmniejszyla administracji i wydatkow panstwa za to w zamian znalezli inne lekarstwo :) podniesienie VATu wszyscy mowia o 1% ale ja mam jak wiekszosc z nas male dziecko i tutaj gdzie wydajemy naprawde niemalo VAT poszedl duzo wyzej :)

Wiec jedni nam dali a drudzy zabrali :) oczywiscie ani jedni ani drudzy nie zdecydowali sie zabrac sobie :) czyli normalna rzeczywistosc dlatego tez na wybory nie ide i nie mam na kogo glosowac bo jedni i druczy maja u mnie czerwona kartke a innych alternatyw nie ma :( no chyba ze paliglup :)

Jeszcze rozwazalem kiedys PSL ale po niedawnych wypowiedziach pana pawlaka jestem zdania ze ta partia powinna zostac zlikwidowana a na pewno nie powinna NIGDY miec wiekszosci w sejmi bo w takim wypadku na najwyzszych snanowiskach panstwowych beda pracowali wszyscy z nazwiskiem PAWLAK :)
Mimo ze tego pana najbardziej cenie z naszych politykow.

noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 5 października 2011 12:42:33
Taurus80 napisał(a):
Ja tak samo nie ide na wybory mowiac stanowcze nie obecnej polityce.
A najwieksza bzdure jaka slyszalem to IDZ NA WYBORY i jezeli sie nie zgadzasz oddaj niewazny GLOS :)
Po co mam isc na wybory i tracic wlasny cenny czas ktory wole spedzic z dzieckiem i cofnac sie o pare lat w rozwoju bawiac sie klockami blackeye

Taurus czuję się wywołany do tablicy, więc odpowiem. Uważam, że warto oddać nieważny głos dlatego że:
- jednak spełniłem swój obywatelski obowiązek
- jest to moja forma protestu przeciwko "zabawom na podwórku"
- głosy nieważne są policzalne i przy odpowiedniej skali mogą zrobić wrażenie ile osób "nie ma wyboru"
- nie oddając głosu (bez względu na powód) jesteś anonimowy i trafiasz mimo wszystko do "wielkiego kotła" razem z tymi którym się nie chciało pójść na wybory, albo mają wszystko w d...e
- jestem w stanie wygospodarować te 15 min żeby oddać głos i jeszcze pobawić się z dzieckiem

PS Też zdarzało mi się kiedyś nie chodzić na wybory więc nie chcę już nikogo na nic namawiać...salute

Taurus80
0
Wysłane: 5 października 2011 12:51:04
Na mnie robi wrazenie ile osob nie chodzi na wybory i ja to odczytuje jako wiadomosc od tych ludzi niestety nasze elity maja siano w glowie :) i chca aby ktos im bezposrednio naplul w twaz jestem zdania ze oni wtedy powiedzieliby ze deszcz pada :)

Co do czasu to sie z toba niezgodze kompletnie bo ja wole kazde 15 min poswiecic na zabawe z Taurusem juniorem a na pewno pojscie na wybory w obenej rzeczywistosci nie jest warte poswiecenia tego czasu.

vanGaild
vanGaild PREMIUM
0
Wpisów: 187
Wysłane: 5 października 2011 14:09:42
Taurus80 napisał(a):
Patrzac na dokonania Tuska i Kaczynskiego wybralbym Kaczynskiego bo to on obnizyl podatki a kto podniosl, mimo ze obiecywal obnizenie ??

nie mozemy zapominac o otoczeniu - w czasach beztroskiego wzrostu gospodarczego latwiej o obnizki podatkow ... nawet wiecej za czasow Kaczora powinnismy byli miec nadwyzke budzetowa a nie deficyt.

Zgadzam sie ze PO rozczarowalo - to partia, ktora miala dobre propozycje ale przez ostatnie 4 lata rozczarowala.
Najwiekszym rozczarowaniem jest wzrost administracji i szukanie oszczednosci w piedzadzach gromadzonych na

Dla mnie PIS to bieg wsteczny dla kraju. Prezes PIS narzeka na komunizm ale jego sposob myslenia jest b. podobny do systemu ktory zbankrutowal:
- im wiecej kontroli panstwa w zyciu obywatela tym lepiej
- niechec do prywatnego kapitalu, rozwoj napedzany przez silne panstwowe firmy
- emerytury - tylko czekac powtorki z Wegier (na razie mowimy o wolnosci zrezygnowania z OFE)
- z drobniejszych - wypowiedzi typu: "na podrecznikach prywatni wlascicele nie moga zarabiac" etc ...
- straszenie obcym kapitalem ... (ksiazka Kaczynskiego o niemieckich inwestycjach na zachodzie kraju ...)

Rozwoj panstwa w dlugim okresie jest mozliwy dzieki niezaleznym instytucjom, to co pokazal PIS:
- wykorzystywanie sluzb typu CBA, prokuratura do patyjnych celow, walki politycznej (metodami agenta Tomka ... ; sciganie Krauzego na kilka dni przed wyborami by zrobic igrzyska ludowi zamykajac bogacza)
- obsadzanie instytucji miernymi ale wiernymi - np. skarbnik partyjny zostaje szefem NBP ... , IPN
- sciaganie Gliowskiej z rady mimo ze powinna trzymac sie z dala od wyborow

Na forum miedzynarodowym - jak to ktos gdzies zauwazyl - dzisiejszy swiat to swiat wspolzawodnictwa a nie konfrontacji. PIS to konfrontacja Polska - reszta swiata, bez celow jedynie w ime samej konfrontacji.

Poza ekonomia:
- wpolna praca z ludzmi starego systemu typu pan Krzyze (vice minister sprawiedliwosci w rzadzie PIS) , ktory skazywal w stanie wojennym i tepil sedzow dajacych lagodne wyroki owczesnej opozycji.
- przytulanie sie do kiboli, o. Rydzyka...
- marsze pamieci nie pod grob brata, ale pod jego miejsce pracy ...

Nie dla mnie PIS jest zdyskwalifikowany na tyle ze warto wybrac sie zaglosowac i wybrac mniejsze zlo - co do innuch list mozna dyskutowac - ale to moja prywatna opinia.

vanGaild
vanGaild PREMIUM
0
Wysłane: 5 października 2011 14:11:27
"Najwiekszym rozczarowaniem jest wzrost administracji i szukanie oszczednosci w piedzadzach gromadzonych na prywatnych rachunkach w OFE + wzrost podatkow.

nie dokonczylem zdania ...

sss56
0
Wpisów: 522
Wysłane: 5 października 2011 14:27:23
Cytat:
nie mozemy zapominac o otoczeniu - w czasach beztroskiego wzrostu gospodarczego latwiej o obnizki podatkow ... nawet wiecej za czasow Kaczora powinnismy byli miec nadwyzke budzetowa a nie deficyt.

Słowa JKM (wycięte z jego bloga)

Cytat:
Naprawdę w Dawnych, Niedobrych Czasach „komuny” zdarzyło się, że śp.Mieczysław Jagielski - ówczesny v-premier „rządu” PRL, oddelegowany do rozmów z opozycją - oświadczył, że reformy wolnorynkowe można by może robić, gdyby sytuacja gospodarcza była dobra; ale jest kryzys – więc nielzja.

I pamiętam, jak razem z Donaldem Tuskiem natrząsaliśmy się z głupoty tego rozumowania*. Przecież (tłumaczyliśmy wszystkim zainteresowanym) jeśli reforma polepsza gospodarkę – to powinno się ją robić tym szybciej i tym drastyczniej, im gorzej jest z gospodarką.

Tak więc JE Donald Tusk wygłosił dziś takie samo twierdzenie, jak wtedy Jagielski: reformy robić nie można, bo kryzys.

On chyba traktuje to poważnie. A ja nadal rżę ze śmiechu!

Jak można zgłupieć, gdy za długo przebywa się z politykami i rozmawia na poziomie „elektoratu”!

korwin-mikke.pl/blog/wpis/dona...
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "

vanGaild
vanGaild PREMIUM
0
Wysłane: 5 października 2011 14:38:29
stary dobry Korwin :-) ostani z parwdziwych liberalow ;-)

by oddac prawde - jego spostrzezenie jest prawdziwe odnosnie (prawie)wszystkich premierow RP ...

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 5 października 2011 14:50:11
vanGaild napisał(a):

Najwiekszym rozczarowaniem jest wzrost administracji i szukanie oszczednosci w piedzadzach gromadzonych na

Wzrost podatku jestem w stanie wybaczyć, ale największym rozczarowaniem jest korupcja, tworzenie prawa dla własnych celów.
- Chlebowski, Misiak, Sawicka

vanGaild napisał(a):

Rozwoj panstwa w dlugim okresie jest mozliwy dzieki niezaleznym instytucjom, to co pokazal PIS:
- wykorzystywanie sluzb typu CBA, prokuratura do patyjnych celow, walki politycznej (metodami agenta Tomka ... ; sciganie Krauzego na kilka dni przed wyborami by zrobic igrzyska ludowi zamykajac bogacza)

Akurat CBA było największym osiągnięciem. Medialne szopki nie były potrzebne, choć sukcesami należy się chwalić. Bez tego CBA nie dowiedzielibyśmy się np o aferze hazardowej.

maobab
0
Wpisów: 221
Wysłane: 5 października 2011 15:34:00
Cytat:
W dniu 5 października 2011 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie,
na posiedzeniu niejawnym, odrzucił skargę Komitetu Wyborczego Nowa Prawica – Janusza Korwin – Mikke na pismo zawierające stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) w przedmiocie odmowy wydania zaświadczenia o zarejestrowaniu list kandydatów na posłów uznając, że nie jest Sądem właściwym do rozpoznania tej sprawy.

LINK

To jaki sąd jest właściwy? W ogóle po co jest tyle sądów skoro żaden nie może decyzji podjąć.

sss56
0
Wysłane: 5 października 2011 15:56:15
A mnie dzisiaj zaniepokoiła jedna rzecz, w przedwyborczych audycjach TV były kolejno spoty wszystkich partii biorących udział w wyborach a jak przyszła kolej na Nową Prawicę JKM to pokazał się napis że partia nie dostarczyła spotu. Wychodzi na to że zbierają pieniądze na kampanie od darczyńców a nie umieją wykorzystać "darmowych" minut na reklamę. Mam nadzieje że moje podejrzenia sie nie sprawdza bo to by był kolejny dowód amatorszczyzny partii JKM

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 5 października 2011 15:56:55
@maobab
bo to jest ogromna luka w prawie wyborczym, jako że taki przypadek przez 22 lata sie nie zdarzył, nikt jej nie zauwazył. Przykra bardzo sprawa dla ludzi z UPR, ale może nie trzeba bylo tej ostatniej listy oddawać w ostatnich minutach ? Przecież tutaj wieje prowizorką Nowej Prawicy na kilometr (choć równie mocno i prawa wyborczego)

PKW nie ma prawa rozpatrywać spraw przed wyborami. Po jak najbardziej.

Więc ... możemy mieć idiotyczna sytuację, PKW teraz rozpatrzyc nie może, po wyborach rozpatruje i uznaje zasadność. Wybory stają się nieważne. Jeśli PiS wygra - wyobrażacie sobie ten wrzask?
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 5 października 2011 15:59

Gutek84
0
Wpisów: 303
Wysłane: 5 października 2011 16:05:31
@Scarry

Ja sobie wyobrażam Twój wrzask jak PiS wygra thumbright jesteś już spakowany?

sss56
0
Wysłane: 5 października 2011 16:14:12
Cytat:
Więc ... możemy mieć idiotyczna sytuację, PKW teraz rozpatrzyc nie może, po wyborach rozpatruje i uznaje zasadność. Wybory stają się nieważne. Jeśli PiS wygra - wyobrażacie sobie ten wrzask?

no bo jak PO wygra to raczej nie ma szans na unieważnienie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41