pixelg
PETROLINV - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

PETROLINV [OIL]

AKTUALNY KURS: 1,94 zł (+46,97%) 28-06-2017 17:04
Funkytown
0
Wpisów: 400
Wysłane: 2 stycznia 2012 18:14:23 przy kursie: 2,82 zł
Cytat:
używam tego zwrotu w sensie "chwilowego przetrzymania (kupowania) akcji"

Jesteś wyjątkowo chrzęstnoszkieletowy. Używam tego zwrotu w sensie "oczytany i inteligenty".

Po prostu nie rozumiałeś pojęcia "krótka sprzedaż", a teraz dorabiasz ideologię, że niby użyłeś je w sobie tylko znanym i powszechnie nie podzielanym sensie.

irfy
0
Wpisów: 1 143
Wysłane: 2 stycznia 2012 18:32:59 przy kursie: 2,82 zł
asaliah napisał(a):
To mnie Irfy trochę zaskoczyłeśEh? Rozumiem że przed ostatnim WZA jednak bawiłeś się OILem na poważnie. Szczerze mówiąc też zgupiałem widząc te wzrosty w sumie bezpodstawne. Nie mniej jak będzie WZA kupię 100 akcji i znowu zapytam o dodatkowe pytania od forumowiczów.

Od razu sprostuję - ja nigdy nie "bawię sie" akcjami na poważnie, niezależnie od tego jak dużymi sumami bym obracał. W dzisiejszych czasach gra na giełdzie jest po prostu z założenia niepoważna, niezależnie od tego, w jak szumne szaty by ją ubierać. Z równie szerokim uśmiechem zarabiam, jak i tracę. Oczywiście nie jestem żadnym masochistą i tracić nie lubię, ale i tak się uśmiecham. Do przeciwnika, który mnie ograł, kimkolwiek by nie był:)
Co do gry na Oilu - oczywiście, że tu grałem. Przed nową emisją była to bardzo fajna spółka. Spore wahania, rynek jeszcze wierzył w komunikaty. A teraz po prostu się boję, bo wciąż mam przed oczyma ilość akcji, która jest w stanie w krótkim czasie zdołować kurs o kilkadziesiąt procent i to w taki sposób, że nawet stop loss mi nie pomoże. Teraz ciekaw jestem, co wyniknie z tej dzisiejszej pompki. Wzrost imponujący, ale zastanawia mnie obrót. Ciut za mały, choćby w porównaniu z ostatnimi "wielkimi skokami". Zobaczymy, czy coś dzisiaj opublikują, a jeśli nie, to co będzie jutro. Bo równie dobrze może być ranne podbicie, albo wysokie otwarcie a potem... łubudu:)
Czmychnąć na czas, by móc jeszcze raz :)
A tu do posłuchania :) www.youtube.com/watch?v=_-clFZ...

tOfi
0
Wpisów: 387
Wysłane: 2 stycznia 2012 19:24:07 przy kursie: 2,82 zł
Ja stawiam na info w stylu "Leszek Miller zwiększył zaangażowanie w Petrolinvest o 100%!", dla nieznających realia z 30 akcji do 60 Boo hoo!

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

shark07
0
Wpisów: 6
Wysłane: 2 stycznia 2012 19:29:28 przy kursie: 2,82 zł
pompka, 20 % na petrolu :), a co na tą pompkę osoby które kupiły wyżej, jakieś 90% wyżej :). (zostało dużooo pompowania)
czemu Pan R. nie chciał (nie zamierzał/sugerował) objąć ponad 25% powyżej np. 700 pln za akcje.
?
nie opłaciło się wtedy ??

Tytan
0
Wpisów: 464
Wysłane: 2 stycznia 2012 19:44:04 przy kursie: 2,82 zł
Fanky, witaj w domu. Już się przecież żegnałeś się z forum Stock Watch?
Nie rozśmieszaj mię podejrzeniami, Ze nie wiem co to termin "krótka sprzedaż". Dotyczy on transakcji głównie, wbrew nazwie, przez inwestorów "długoterminowych" instytucjonalnych, takich jak fundusze emerytalne czy inwestycyjne. Właściwe określenie terminu "krótka sprzedaż" jest dość zawiłe i nie zawsze używane nawet przez ekonomistów właściwie. Ja używam tego słowa potocznie, jako skrótu myślowego "szybkiej spekulacyjnej operacji" i przecież wynika to z mojej treści i na forum prócz specjalistów wszyscy wiedzą w czym rzecz. Nie bądźcie tacy małostkowi, nie jestem z zawodu ekonomistą, posiłkuję się często przewodnikiem menadżera pt. "Inteligencja Finansowa" autora Karen Bermana i Joe Knikhta, wydanego przez Harvard Business School Press, polecam zwłaszcza takim nieobeznanym jak ja, który kupiłem kiedyś tam stojąc w długiej kolejce PKO pierwsze akcje WEDLA, kupione za pierwsze wydane obligacje Skarbu Państwa. Było to tak dawno, że nie pomnę nawet roku, tak długo już obracam "tymi klockami" w przeciwieństwie do krótkiego stażu na Stock Watch.Angel

Funkytown
0
Wpisów: 400
Wysłane: 2 stycznia 2012 20:11:23 przy kursie: 2,82 zł
Żegnałem się z wątkiem kovowskim i dotrzymałem słowa.

OK - nie czepiam się dłużej, przejęzyczenie.

PS. To długo jestes na GPW, dłużej niż ja, nie przypuszczałem.

Żeby nie pokasowali, to trzeba też cos o spółce:

Nad spółką wiszą ogromne długi, brak widoków na przychody bo w ciągu kilku najbliższych lat ani wydobycia w Kazachstanie nie będzie ani gazu z łupków, a i poszukiwania z łupków i poszukiwania w Kazachstanie kosztują.
W tym kontekscie zastanawiam się jak to jest możliwe, że ta spółka ma jakąkolwiek wartość większą od zera.

W Parkiecie na Trzech Króli ma być "Spowiedź Petrolinvestu", tj. obszerny wywiad z Le Guernem ale czy w ogóle warto to czytać? Kolejne zapowiedzi itp. Trzeba mieć pieniądze na odwierty. Albo przynajmniej mieć zero, żeby móc pożyczać. A kto pożyczy spółce tak zadłużonej jak Petrol? Tak bardzo działalnosci Petrola nie slędze, ale o ile kojarzę, to największym sukcesem było tutaj wykonanie baaardzo głębokiego i bardzo drogiego otworu w którym następnie zainstalowano z oszczędności rury/osłony z tańszej blachy, na skutek czego wszystko się zapadło i odwiert diabli wzięli. Niewątpliwie nie było to mistrzostwo sztuki geoinżynieryjnej.

Spółka w mojej ocenie dogorywa - nie wygeneruje przychodów żeby spłacić długi. A konwulsje kursu wynikają z czystej spekulacji, kurs już nie ma nic wspólnego z sytuacją emitenta.

sicc
0
Wpisów: 550
Wysłane: 2 stycznia 2012 20:34:02 przy kursie: 2,82 zł
Funky podziel się proszę swoimi motywami, dlaczego to nie możesz pisać na wątku dot. KOV ?

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 128
Wysłane: 2 stycznia 2012 20:48:15 przy kursie: 2,82 zł
Tytan napisał(a):
...Właściwe określenie terminu "krótka sprzedaż" jest dość zawiłe i nie zawsze używane nawet przez ekonomistów właściwie...

żadnych zawiłości. by rozwiać wszelkiego rodzaju wątpliwości - krótka sprzedaż to odwrócenie kolejności zwykłej transakcji, to sprzedaż papierów wartościowych, których się nie posiada, w celu odkupienia ich taniej. (edit: raczej z nadzieją odkupienia taniej ;))
na OIL jest dostępna sprzedaż kontraktów na akcje. jeden kontrakt odpowiada zwykle 100 akcjom (w przypadku PGN i TPE 1000). Na chwilę obecną liczba otwartych pozycji na FOILH12 wynosi nieco ponad 1000, czyli ktoś sprzedał, nie posiadając, ekwiwalent zaledwie 50 tys akcji. zakładając, że depozyt wynosi jakieś 10%, w krótką sprzedaż na OIL zaangażowano całe 14 tys zł (liczyłem na kolanie)
Edytowany: 2 stycznia 2012 20:50

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 2 stycznia 2012 21:06:19 przy kursie: 2,82 zł
Krewa, depo na OIL na pewno nie wynosi 10% Angel Na moje to jakieś 50% ze względu na zmienność, ale mogę się mylić, bo nie zbrukałem historii rachunku tymi kontrakciorami.

Funky, zgrabnie podsumowałeś kilka lat działalności spółki thumbright

Moim zdaniem jutro wysoki OPEN, a później to co zawsze. Chociaż z drugiej strony, jak słusznie i wielokrotnie zauważył Zbrojny Kot Angel, jest sporo walorów do wymiany na bony wyemitowane przez NBP, a więc kapela Rycha może próbować wciągnąć do zabawy ulicę.

I na koniec technicznie - wykres z sufitem - skala logarytmiczna, świece tygodniowe:

kliknij, aby powiększyć
Klika się i sprzedaje ;-)
Edytowany: 2 stycznia 2012 21:07

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 2 stycznia 2012 21:15:18 przy kursie: 2,82 zł
V3 - wykres do poprawki.
Po wielokrotnym przebiciu podłogi, Twój Ispag nie odnotował poziomu sufitu. Angel

Tytan
0
Wysłane: 2 stycznia 2012 21:26:20 przy kursie: 2,82 zł
Krewa, podałeś tylko część definicji właściwie skrót opisu "Krótkiej sprzedaży" a właściwie hmm "długiej". Mało z tego wynika.
Wielu małych inwestorów będzie Ci wdzięcznych jak opiszesz dokładnie całą "krótką sprzedaż" od początkowego zakupu do jej sprzedaży i wyrazisz opinie, czy to handel akcjami w krótkim, czy w długim terminie, jak to się rozlicza między kontrahentami operacji i kiedy kto zarabia, a kiedy traci. Pochwaliłaś się, że to Twoja "muzyka" na giełdzie. Czekam(y). Ale oczywiście nic na siłę.
Na edukację nigdy za późno i myślę, że moderator Stock Watch nie będzie miał nic na przeciw i to zdzierży.Angel

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 128
Wysłane: 2 stycznia 2012 21:28:11 przy kursie: 2,82 zł
no to konserwatywnie, w cenach zamknięcia

kliknij, aby powiększyć

niby linia trendu na RSI została przełamana, ale tutaj widać, że ani RSI, ani OBW nie można traktować jako wskaźników wyprzedzających w przypadku peTrola

Tytan? ja doprawdy nie rozumiem Twojego wpisu... d'oh! ale mam usprawiedliwienie
Edytowany: 2 stycznia 2012 21:32

fidelio77
0
Wpisów: 745
Wysłane: 2 stycznia 2012 23:01:39 przy kursie: 2,82 zł
Funkytown napisał(a):
Żegnałem się z wątkiem kovowskim i dotrzymałem słowa.

No i niepotrzebnie, bo na wątku kovowskim przeważają wyznawcy świątyni KOV pod wezwaniem św. Jana Kulczyka, co w zasadzie uniemożliwia trzeźwą ocenę tego co się dzieje w spółce.

Tytan
0
Wysłane: 3 stycznia 2012 11:37:28 przy kursie: 2,70 zł
Fidelio, można i tak a ja czuję w Twojej wypowiedzi pod skórą podtekst Fankyego.
Gdy biorę pod uwagę rozważania i skalę porównawczą miedzy biznesem dr Jana a Krauzem, a istnieje w tych rozważaniach również pewna paralela między KOV a Petrolem, to różnica jest między nimi taka jak między prawem a bezprawiem. Właśnie Krauze jest tym kapitalistą z "wilczą mordą" w biznesie. Działa jak jaszczur "wyżerając" wszystko i wszystkich wokół. Nie patrząc na żadne zasady etyczne, żąda coraz większych "danin i ofiar" od swoich dawców kapitału, jak to określił tu na forum jeden z jego wyznawców myląc "chciwców kapitału" jak Krauze i jemu podobnych (a jest ich na szulerni GPW nie mało) właśnie z nieszczęsnymi "dawcami" czyli powszechnie zwanymi inwestorami. Dzięki takim "krwiopijnym" kapitalistom jak Krauze, co roku trzeba modernizować nowe podręczniki ekonomi jak to zauważył jeden z redaktorów TV CNBC, bo rujnują wszelkie zasady na których jest oparta ekonomia przedsiębiorstwa. Krauze reprezentuje siermiężny XIX wieczny kapitalizm, wykorzystując współczesne techniki. Nie ulega wątpliwości, że na pewno Krauze ma talent w podstępnym zdobywania kapitału w wprowadzania w błąd swoimi socjotechnicznymi komunikatami. Ma swoich klakierów, czy opłacanych?
Czy tak ma wyglądać świat biznesu XXI wieku? Dziękuję za taką przyszłość.
Z kolei Kulczyk jest dla mnie podręcznikowym wzorem biznesmena (klasykiem, wybaczcie, ale nie "świętym")i wizje które przedstawia otoczeniu są przez niego realizowane. Jest chyba pierwszym prekursorem na rynku biznesowym, który wyznaczył swojego przedstawiciela na forum Stock Watch do bezpośredniego kontaktu ze swoim akcjonariatem. KOV jest przykładem dla innych spółek i fenomenem giełdowym jeżeli chodzi o przejrzystość działań firmy. I w przeciwności do Krauzego, Kulczyk nie ma nic do ukrycia. I ta zasada to właśnie "świątynią myśli i czynów", którą wielu zafajdanym spółkom polecam i wcale nie przeszkadza to w krytycznej i merytorycznej ocenie KOV.
Oczywiście ubolewam nad tym, że rynek nie docenia KOV i Kulczyka, ale w powszechnej degrengoladzie i na naszej szulerni GPW demoralizacja zaczyna stawać się coraz bardziej normą.
Moimi wpisami na niniejszym forum staram się pewne rzeczy wytykać i napiętnować, co nie zawsze docenia moderator, bo pozornie nie idzie to w parze z meteorytyką. Czy robię to z marnym skutkiem, pokaże czas. Cieszy mnie to, że nie jestem odosobniony w swoich rozważaniach, choć może to wywoływać czasem pewną irytację ale sytuacja jest już taka, że trzeba po prostu krzyczeć na to co dzieje się na naszej "niby GPW" a w rzeczywistości szulerni, ruletce czy kasynie jak nazywa ją ostatnio Kulczyk czy Prezes NBP Belka.Angel

mdtrader
0
Wpisów: 749
Wysłane: 3 stycznia 2012 12:02:48 przy kursie: 2,70 zł
No mozna mowic co sie chce,ale od 28 grudnia 50% zrobione.

Na Biotonie tez zaczelo sie cos dziac i spory obrot,zlecenia na S nagle znikly.

Napewno sporo osob widzi mozliwosc sporych i szybkich zyskow-zawsze to jest pokusa dla inwestorow.
Edytowany: 3 stycznia 2012 12:03

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 3 stycznia 2012 15:31:56 przy kursie: 2,70 zł
Tytan
Trzy razy w poście użyłeś słowa szulernia.Angel
W ogóle,z wielką niechęcią pisze posta w czasie sesji,żeby broń Boże,ktos mnie znowu nie oskarżył o,jak to było,"przemycanie naganiania"? :)).A może mi się dostanie za głośne myślenie?
Forum to forum,tu się wymienia opinie.

Czytam,że Petrolinvest to najpopularniejsza spółka roku wg Bankiera.pl.Ten swoisty fenomen spółki jest niezrozumiały,tak samo dla mnie jak i dla Ciebie.Ale ...nie możemy mysleć za ludzi.Jeśli kupują,to przecież nie pod przymusem.Jeśli są chciwi,to niech tracą.(Badź zarabiają :)).I nam nic do tego.salute
W co gram,w dT,choć zostawiłem sobie "parę" akcji na wypadek jakiegoś "odkrycia".
Krótka sprzedaż?Ha, to jest dopiero spekulacja!
Osobiście nie gram,nie lubię,odradzam.

"Fortuna favet fortibus"

andryus
0
Wpisów: 131
Wysłane: 3 stycznia 2012 15:52:04 przy kursie: 2,70 zł
Nikt z forumowiczów nie podał sensownego powodu wzrostu kursu. Padają pomysły już oklepane, a w takim TVN CNBC coś wiedzą, o ile, oczywiście, to za tym stoją wzrosty. Podali, że są spekulacje, iż Karkosik jest zainteresowany przejęciem spółki o charakterze surowcowym, no i łączą go z Petrolem.

Czas pokaże czy to tylko plotka.
Edytowany: 3 stycznia 2012 15:53

federer
0
Wpisów: 263
Wysłane: 3 stycznia 2012 16:15:46 przy kursie: 2,70 zł
skoro tak to prędzej ta plotka pasuje do Kov-a, bo akurat Kulczyk szuka dobrego partnera
nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
jeśli lubisz miód, nie powinieneś bać się pszczół

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 3 stycznia 2012 16:40:12 przy kursie: 2,70 zł
andryus napisał(a):
Nikt z forumowiczów nie podał sensownego powodu wzrostu kursu. Padają pomysły już oklepane, a w takim TVN CNBC coś wiedzą, o ile, oczywiście, to za tym stoją wzrosty. Podali, że są spekulacje, iż Karkosik jest zainteresowany przejęciem spółki o charakterze surowcowym, no i łączą go z Petrolem.

Czas pokaże czy to tylko plotka.

wskaźniki AT były już na tyle mocno wyprzedane,że starczyła iskra typu-info o zwiększaniu zaangażowania przez głównego akcjonariusza.Mimo całej niewiary i nieufności.

Petrol już na minusie.
"Fortuna favet fortibus"

bucik1986
bucik1986 PREMIUM
0
Wpisów: 223
Wysłane: 3 stycznia 2012 17:04:21 przy kursie: 2,70 zł
Teraz powinno pojawic sie info o tym ile akcji poszlo w rynek :]. A takie piekne wzrosty byly :).Teraz bedzie zapewne staczanie sie ponizej 2zl po czym znow rynek dostanie jakies super informacje :].

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość