pixelg
PKOBP - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

PKOBP [PKO]

AKTUALNY KURS: 40,35 zł (-0,37%) 15-06-2021 15:34
WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 8 czerwca 2009 16:06:59 przy kursie: 25,25 zł
Zgoda, czas na ekspansję jest jak najbardziej, a bank ma gotówkę - tylko właściciel nie chce jej dać. Wypłaci dywidendę, zrobi nową emisję, wysypie PP, rozwodni się w ten sposób znacznie, więc pytanie (jak z podstawówki): drwi czy o drogę pyta? Albo ma kupca na większość nowej emisji (tylko instytucje i to największe mogą wziąć tak duży pakiet), albo po prostu po cichu skraca pozycję.

EDIT: nie wierzę, że prezes sam się wypuścił na tę wycieczkę. Teraz zbiera gromy nadzoru i komentatorów, ale trwa po prostu oswajanie rynku z tematem. Decyzję podejmuje kto inny, ale już teraz rozstawia figury na szachownicy.
Edytowany: 8 czerwca 2009 16:11

Jarbas
0
Wpisów: 1 169
Wysłane: 8 czerwca 2009 16:15:02 przy kursie: 25,25 zł
Moim zdaniem nałożyły się dwa problemy...

Dziura w budżecie - łatają dywidendą...
Promocyjne ceny na świecie do przejecia - emisja
Chodzą słuchy że mają chrapkę na WBK i Millennium

Vox
134
Wpisów: 6 630
Wysłane: 8 czerwca 2009 16:15:10 przy kursie: 25,25 zł
Cytat:
Ja się banków nie dotykam, patrzę z boku i raczej z daleka, ale wyraźnie widzę, że brakuje w tym jednego: celu.
Jednocześnie oddawać pieniądze akcjonariuszom (dywidenda) i pobierać nowe (emisja) to działania sprzeczne

Celem dziura budżetowa Boo hoo!
widocznie jest potężna,
ciekawe jaki to wszystko ma wpływ na USDPLN który się wyraźnie umacnia.

5mld zł/650mln akcji daje cene emisyjną 7,69 zł.
pytanie ile PP za 1 akcję?

no i jaki bank przejmą? BZWBK Dancing
Edytowany: 8 czerwca 2009 16:19

danek197
0
Wpisów: 317
Wysłane: 8 czerwca 2009 17:26:17 przy kursie: 25,25 zł
tez mysie ze chodzi o latnia dziury budrzetowej
pierwszy poszedl KGH

tam rozgywka jest na tle politycznym

Jarbas
0
Wysłane: 8 czerwca 2009 17:32:55 przy kursie: 25,25 zł
WatchDog napisał(a):
Mam nieodparte wrażenie, że niepomijalna liczba akcji jest w rękach emerytów, pracowników i innych nie-graczy giełdowych, którzy zwyczajnie nie odrobią lekcji z praw poboru i pół biedy jeśli je sprzedadzą po jakiejś zaniżonej cenie, a tak naprawdę większość wygaśnie.

Z tym się zgodzę.
Jak umrze większość PP na rachunkach z emisji nici a wtedy już wogóle może być checa

Ciekawi mnie cena nowej emisji ładnie brzmi 10zł... Z tego co już widzę na forach specjaliści wyliczają jeszcze niżej...

Oj! będzie się działo!

Edytowany: 8 czerwca 2009 17:33

Becket
0
Wpisów: 52
Wysłane: 8 czerwca 2009 17:49:46 przy kursie: 25,25 zł
Bedzie ciekawie... mam akcje PKO i teraz zastanawiam sie, czy nei dokupić i jednocześnie uśrednić w dól ...
jak myślicie dobry pomysł ?
zastanawiam sie też nad tym, czy kupić za całość kapitału, który mam, czy też zostawić troche i poczekać na PP

jak mówicie ? nie bardzo wiem co zrobić Think

koszyk
0
Wpisów: 1 099
Wysłane: 8 czerwca 2009 17:50:44 przy kursie: 25,25 zł
Ja się nie zdziwię, jeżeli wycofają sie z pomysłu emisji.

Koncepcja mogła być rzucona jako sonda. Reakcje jak na razie są negatywne. Public relaton zdechnie i spękają.

Poza tym, jak na razie mało informacji.

Jarbas
0
Wysłane: 8 czerwca 2009 17:52:47 przy kursie: 25,25 zł
Becket napisał(a):
nie bardzo wiem co zrobić Think

Pośpiech to zły doradca...

Trzeba jak kolega wyżej napisał poczekać... bedzie więcej (musi być) informacji
Na 100% cele nowej emisji bez tego to chyba tylko Ty kupisz nowe akcje ;)

dariusz72
0
Wpisów: 94
Wysłane: 8 czerwca 2009 18:59:37 przy kursie: 25,25 zł
"Standardem jest, że występuje się o kwoty, które zawierają
pewien bufor bezpieczeństwa, który zwiększa szanse takich emisji.
Ta kwota maksymalnego podwyższenia kapitału oznacza, że zarząd
chce mieć elastyczność w przeprowadzeniu transakcji i bynajmniej z
tego nie wynika, że będziemy chcieli wyemitować 650 mln akcji po
cenie, która jest rynkowa" - powiedział Pruski. Panowie,macie tu słowa samego Prezesa,więc radzę czytać i interpretować komunikaty po uważnym przeczytaniu tekstu.

Becket
0
Wpisów: 52
Wysłane: 8 czerwca 2009 19:13:13 przy kursie: 25,25 zł
"Resort skarbu zdecyduje o wypłacie dywidendy z zysku PKO BP, jeżeli zostanie z powodzeniem przeprowadzona emisja nowych akcji banku - poinformowała wiceminister skarbu Joanna Schmid."

tu jest cały artykuł
www.pb.pl/a/2009/06/08/Schmid_...

SlawekW
0
Wpisów: 878
Wysłane: 8 czerwca 2009 19:15:47 przy kursie: 25,25 zł
Becket napisał(a):
"Resort skarbu zdecyduje o wypłacie dywidendy z zysku PKO BP, jeżeli zostanie z powodzeniem przeprowadzona emisja nowych akcji banku - poinformowała wiceminister skarbu Joanna Schmid."

Ech, to moze od razu zrobic dobrowolna zrzutke na budzet?Angel Czy chodzi o to zeby posrednicy zarobili?
Mnie tez dopadł kryzys.. jem spleśniały ser, pije stare wino i jeżdżę autem bez dachu....

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 8 czerwca 2009 20:22:03 przy kursie: 25,25 zł
WD napisał na początku dyskusji na temat planowanej emisji akcji, że nie zna celu emisji i nie widzi sensu wypłacania dywidendy, by za chwilę dokapitalizować bank z tej samej kieszeni nawet wyższą kwotą.

Cel, gorzej lepiej określony : utrzymanie współczynnika wypłacalności na poziomie +11%, zwiększenie akcji kredytowej i akwizycje. Jeżeli na te cele potrzeba znacznie ponad 2,88 mld to dokapitalizowanie jest jednym z rozwiązań. Z tym sie wszyscy zgodzą.

Przy okazji SP dostaje swoją dywidendę w zaplanowanym terminie, co może być ważne dla zapewnienia płynności budżetu. Mało tego. Ktoś ten budżet zaplanował, ktoś podał kwotę, którą uzyska SP z dywidend. Wreszcie ktoś ten budżet zatwierdził i przedstawił parlamentowi. I teraz, przez kryzys, niższe niż zaplanowane wpływy z innych spółek, naciski zwiąków zawodowych (vide KGHM, gdyby nie związki to może byłoby 14 zł na akcję ?) miałoby się nie udać ? Niedoczekanie.

Ludzie w moim wieku poznalem już urzędników PRL, europy zachodniej, naszych po przełomie i dzisiejszych. Wierzcie poza okresem przełomu, oni niczym się nie różnią !!!. Jest kratka trzeba odfajkować. Teraz jest nawet gorzej. Kiedyś można było podgumkować, a odpowiedni sekretarz dzwonił do ministra i zmieniali budżet wg potrzeb. Sejm ewentualnie przyklepywał. Teraz już na poziomie odpowiedniego urzędnika brak minimalnej zaplanowanej kwoty w kratce wywołuje alarm w systemie. Sterowane przecieki do opozycji i mamy news: rząd nie wykonuje budżetu !!!

Mam nadzieję, że teraz już rozumiecie dlaczego nikt nie przejmuje się, że emisja to dodatkowe koszty. Bo to nie jego kasa. Mało, to nie zapominajcie o dodatkowych zyskach dla wybierających.

Na bardzo poważnie: gdyby emisja doszła do skutku i zebrano by np. 17 mld (co to jest 5mld USD dla banku w USA-pikuś) to czy potrzebujemy takiego mastodonta w polskich warunkach. Czy zmonopolizowałby rynek i zbierał wyższą marżę ? Czy stałby się super nowoczesny i bardziej konkurencyjny ? Czy wszedłby do innej ligi banków, zaangażowanych w większe przedsięwzięcia, a przez to bardziej dochodowe ?

Bo cel akwizycja dla akwizycji to trochę mało. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc w odpowiedzi na powyższe pytania to zachęcam. Może jakieś insiderskie info o co w tym chodzi i w czym miałoby pomóc poza poprawą budżetu na krótką metę.
Edytowany: 8 czerwca 2009 20:24

MAC
0
Wpisów: 76
Wysłane: 9 czerwca 2009 01:18:22 przy kursie: 25,25 zł
Tak sobie myslę co to za zarząd w tym banku (to samo dotyczy KHGM), ze jeszcze 2 miesiące temu nie było mowy -nikt nie proponował WZA wypłaty dywidendy. Nagle - to samo szefostwo - odwraca kota ogonem i propoponuje wypłatę dywidenty w całości!!!!!. W przypadku pko jest to mega dywidenta na jedną akcję 2,88 zł ( z regóły było ok 1 zł - jestem akcjonariuszem od zawsze to wiemShhh ). Niestety działanie głownego akcjonariusza, powaliły mnie na kolana. Widac jak krótkowzroczna jest polityka skarbu panstwa. Zebrac kasę z banku dziś i nie martwic sie co będzie z bankiem jutro. Pomysł z jednej strony z wyciaganiem pieniedzy z banku a z drugiej ładowanie w niego pieniędzy poprzez nowa emisję akcji (przy fakcie ze skarb panstwa chce nadal zostac akcjonariuszem wiekszosciowym jest dla mnie kompletną paranoją!!!). Jeszcze Pomysły że zrobi to przez BGK lub PZU (ciekawe co na to EUREKO?). Niestety drobni akcjonariusze - czyli leszcze tudzież reindeer zostali delikatnie mówiąc wydy... i to nie przez MORGAny Stanleye ale przez własny rząd. - i Tu sie nalezy zółta kartka dla ministerstwa skarbu.
ps. gwoli scisłości nienawidzę kaczek booty

ale mega numer to ta wypowiedz "Najpierw chcielibyśmy przeprowadzić podwyższenie kapitału. Później decydować o wypłacie dywidendy dla akcjonariuszy. Jeżeli nowa emisja zakończy się powodzeniem, wtedy będzie można wypłacić
dywidendę" - podkreśliła w rozmowie z PAP wiceszefowa resortu skarbu.

przepływ informacji i brak jasnych komunikatów od samego początku wczorajszego dnia, troszczeczkę mi smierdzi...
Edytowany: 9 czerwca 2009 01:31

vedor
0
Wpisów: 23
Wysłane: 9 czerwca 2009 03:41:01 przy kursie: 25,25 zł
jak dla mnie to jest tylko sprawa polityczna
zarzad, prezes itp. nie maja prawa sprzeciwu, bo zaraz SP znajdzie na ich miejsce nowych

Platforma ma powazny problem z dziura budzetowa
jesli bedzie zmuszona zmieniac budzet, pewnie pis i sld zjada ich rowno mowiac (przeciez juz to przewidzielismy, PO nic nie robilo) i to bedzie mocny argument przeciwko rostowskiemu i polityce gospodarczej, poza tym pewnie inwestorzy sie wystrasza, i w dniu ogloszenia dziury w budzecie, wig poleci w dol, a caly narod bedzie ogladal czerwone wykresy wigu w telewizji, i komentarze opozycji - "no przeciez to przewidzielismy, oni nie wiedza co robia, my do tego bysmy nie dopuscili"

a patrzac na raczej bierna postawe rzadu, i brak odwagi do powaznych reform, czy czegokolwiek co moglby zmiejszyc poparcie
pewnie rzad bedzie na sile, nie patrzac na perspektywy, przyszlosc itp. drenowal swoje spolki do dnia
1,5 mld piechota nie chodzi

zostawi kase w spolkach = wieksza dziura = spadek poparcia

koszyk
0
Wysłane: 9 czerwca 2009 10:22:44 przy kursie: 24,51 zł
9.6.Warszawa (PAP) - Nomura obniżył rekomendację dla PKO BP do "neutralnie" z "kupuj". Z kolei ING, po informacjach o planowanym podwyższeniu kapitału banku, obniżył cenę docelową spółki o 43 proc., do 13,5 zł z 23,8 zł - podała agencja Bloomberg.

W poniedziałek na zamknięciu sesji za akcje PKO BP płacono 25,25 zł, po spadku o 5,43 proc. (PAP)

Wiadomo, jak należy podchodzić do rekomendacji, ale makler z Londynu ma to gdzieś. Wyrzuci i juz.
Popsuć jest łatwo, jak chwilowo przynajmniej widać

Nie myślałem, że się kiedyś z premierem Pawlakiem zgodzę (jest przeciw dywidendzie) Angel

iktorn
0
Wpisów: 687
Wysłane: 9 czerwca 2009 10:32:24 przy kursie: 24,51 zł
W czasie hossy Lotos i PKO stały podobnie, w okolicach 55zł.
Zobaczymy czy i kurs PKO spadnie na 8 zeta... a wraz z nim nasze emeryturki w OFE, resztki oszczędności zwykłych polaków w TFI i iluś tam drobnych ciułaczy co kupili akcje PKO, nie sprzedali na górce i to jest ich jedyna przygoda z giełdą.
Gratulacje dla premiera i ministra finansów, ogłoszenie takich planów dzień po wyborach traktuję jako objaw wyjątkowego poczucia humoru.
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.

Vox
134
Wpisów: 6 630
Wysłane: 9 czerwca 2009 10:39:50 przy kursie: 24,51 zł
Cytat:
Wood&Company obniżył rekomendację dla akcji
PKO BP do "sprzedaj" z "trzymaj" i wyznaczył nową cenę docelową w
wysokości 21 zł, 20 proc. poniżej wyceny rynkowej.
Analitycy zmienili swoją rekomendację po tym jak w poniedziałek
bank poinformował, że emisja nowych akcji PKO BP będzie miała
wartość do 5 mld zł, a jednocześnie zarząd będzie rekomendował
przeznaczenie praktycznie całego zysku za 2008 rok na dywidendę.

Boo hoo!

koszyk
0
Wysłane: 9 czerwca 2009 10:41:30 przy kursie: 24,51 zł
Nie, no, nie należy wpadać w histerię.
Natomiast, "małpie" ruchy na największym banku, są z lekka nieodpowiedzialne. System bankowy jest na dzisiaj mocno nadwrażliwy i szczególnie ostroznie trzeba do niego podchodzić.

Z jednej strony KNF chciałoby zostawienia kasy w systemie, a PKO takie wyskoki...

turturek
0
Wpisów: 34
Wysłane: 9 czerwca 2009 10:49:05 przy kursie: 24,51 zł
Przy takim spadku od razu sobie sprawiłem pakiecik, zobaczymy czy ten heroizm zostanie nagrodzony :D.
Generalnie do 30 czerwca to będzie czysta spekulacja na artykułach prasowych i wypowiedziach "fahowcuf" i może się tu wszystko zdarzyć. Nie ma też co się zawczasu martwić, bo nie takie głupoty były już proponowane i rozmywało się wszystko po kościach.

Medeis
0
Wpisów: 38
Wysłane: 9 czerwca 2009 11:07:38 przy kursie: 24,51 zł
Nikt nie dostrzega formacji RGR jaka tworzyła się od ok. 8.04.2009 ? Wobec tego spodziewam się spadków nawet do 21zł...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16