Kolego nikt tutaj nie twierdzi, że plasma to zła spółka, wygląda po wynikach za III kw na rewelacyjną. Jest to jednak jeden kwartał bardzo skokowego wzrostu przychodów i zysków. Wiele już spółek o których inni koledzy wcześniej wspominali tak miało. Sporo osób zaleca
ostrożność i twierdzę, że trzeba poczekać do rocznego sprawozdania. Kiedyś usłyszałem takie przysłowie:
Jak ktoś Ci mówi, że wyglądasz jak koń to daj mu w ryj, jak druga osoba powie, że wyglądasz jak koń to daj mu w ryj, ale jak 3, 4, 5 i dalsze osoby mówią, że wyglądasz jak koń to pójdź i kup sobie siodło.
W analogii do tego przysłowia radziłbym
ostrożność bo mówiąc szczerze mam wrażenie, że troszeczkę się zauroczyłeś tą spółką. Wspomniałeś wcześniej, że tylko plasma zaskoczyła tak w tym kwartale. Spokojnie w następnym kwartale zaskoczy inna spółka, a jeszcze w następnym inna.
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". W.E. Buffett