pixelg
COALENERG - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

COALENERG [CLE]

AKTUALNY KURS: 0,746 zł (+6,57%) 07-05-2021 17:00
Optymista
0
Wpisów: 109
Wysłane: 2 listopada 2013 08:34:33 przy kursie: 2,49 zł
Tylko jak tak kwota -57 mln ma się do wartości księgowej spółki 347,20 mln zł ?
I przypominam że to już Historia a przyszłość zobaczymy 25XI w raporcie kwartalnym i mam nadzieję iż różowych barwach :)
A i może Ukraina podpisze z UE porozumienie o wolnych handlu to było by zielone światło na zbyt i to dużych ilości :)

Optymista
0
Wysłane: 2 listopada 2013 09:11:42 przy kursie: 2,49 zł
Zapomniałeś Chyba przypadkowo dopisać Całość tekstu podanych Wyników raportu Audytor?

To jest początek

At the end of the year under review the Company recorded a loss of USD 2,306,04,14 ( loss of USD 5,648,464,75 as of 30June 2012 ) and no revenue was generated. Losses of the Company are due to general and administrative expenses .No income was yet derived from its participations.

A pod spodem nasz tą formatkę standardową formatkę prawną którą wkleiłeś.

del-20131218
0
Wpisów: 85
Wysłane: 2 listopada 2013 21:25:23 przy kursie: 2,49 zł
Proszę o profesjonalną analizę raportu rocznego tej spółki.

Czy raport jest już w cenie ? Powstaje straszne zamieszanie dlatego proszę o wypowiedz profesjonalistów...

Gliptodon
0
Wpisów: 40
Wysłane: 2 listopada 2013 21:57:52 przy kursie: 2,49 zł
To nie bedzie profesjonalna analiza ale takie drobne spostrzezenie, które może kogoś uspokoi. Główna część strat zaksięgowanych w IV kwartale - 11 mln USD to odpis na udzielone pozyczki, opisane w nocie 17 skonsolidowanego sprawozdania. Pewnie jakis problem z tymi pozyczkami jest skoro zaksięgowali te odpisy ale przy okazji pokazuje, że na działalności podstawowej pomimo dramatycznego pogorszenia wyników nie narobili aż tak wielkich strat. Niestety nie znam spółki i nic więcej w temacie nie wiem. Cytat z noty 17:

"Given the fact that repayment of the financial assets by the Group`s counterparties was postponed by 31 December
2013 and overall uncertainties in the industry, the Company decided to keep conservative approach regarding the financial assets accounting and introduces 50% special allowance on that account in the reporting period. "

Trzeba sie przede wszystkim zastanowić, czy zdołają przetrwac zanim nie odbuduje sie popyt na węgiel.

Optymista
0
Wysłane: 3 listopada 2013 17:29:53 przy kursie: 2,49 zł
Dzięki za cenną uwagę

Pozwoliłem sobie na zacytowanie na forum bankiera może wspólnymi siłami rozgryziemy ten raport . Bo może jednak nie było tok źle i ta kwota jeszcze nie przepadła skoro piszą o terminie zwrotu 31-12-2013

Pozdrawiam

www.bankier.pl/forum/wiadomosc...

larry_mcc
0
Wpisów: 135
Wysłane: 3 listopada 2013 17:49:28 przy kursie: 2,49 zł
rynek węgla lezy i trudno na razie szukać szans na odwrócenie tej tendencji.

Optymista
0
Wysłane: 3 listopada 2013 18:11:47 przy kursie: 2,49 zł
To fakt ale jeśli po podpisaniu porozumienia z UE pojawi się duży rynek zbytu na tani węgiel i na to liczę kupując akcje tej spółki.
Ekonomia będzie tu kluczowa więc stocznie z UE powinny być zainteresowane tanim towarem.

A jak będzie ???

Zobaczymy już po pierwszym raporcie 25 XI jak sobie radzą .

Pozdrawiam

larry_mcc
0
Wpisów: 135
Wysłane: 3 listopada 2013 18:17:00 przy kursie: 2,49 zł
giełda wyprzedza zachowania w gospodarce, od jakiegos czasu obserwuje Coalenergy, Sadovaya, NWR i na razie nie ma wiekszego zainteresowania.

Najsilniejszy jest NWR i tam są wolumeny. Warto poczekać aż ponownie pojawi się pieniądz i wtedy spróbować szczęścia.

PS. KHW podobno ma być dofinansowany - jeżeli akcjami to ciekawe jakimi:)

Optymista
0
Wysłane: 3 listopada 2013 18:24:55 przy kursie: 2,49 zł
Tylko Sadovaya nic nie wydobywa a NWR w raporcie wykazała ogromne straty a tu po takiej 90% przecenie kursu i planowanej umowie Ukrainy z UE wydaje się atrakcyjną inwestycją.

Ale to się oczywiście okaże za już za parę tygodni a może i wcześniej.

Pozdrawiam

Szutnik
93
Wpisów: 1 799
Wysłane: 3 listopada 2013 19:51:08 przy kursie: 2,49 zł
Optymista napisał(a):
To fakt ale jeśli po podpisaniu porozumienia z UE pojawi się duży rynek zbytu na tani węgiel i na to liczę kupując akcje tej spółki.
Ekonomia będzie tu kluczowa więc stocznie z UE powinny być zainteresowane tanim towarem.

A jak będzie ???

Zobaczymy już po pierwszym raporcie 25 XI jak sobie radzą .

Pozdrawiam

Przykro mi, ale Technika nie daje Ci dużych szans na zarobek. Kierunek na test dna z czerwca 2013 i prawdopodobnie zejście poniżej tego minimum jest wysoce prawdopodobny. To, co się od czerwca rysuje na CLE to klin, będący formacją kontynuacji dotychczasowego trendu.
Optymizm w nick'u i jakieś kombinacje o dużych rynkach zbytu to za mało. Trzeba jeszcze znaleźć spółkę, będącą w trendzie wzrostowym, a CLE nią nie jest.
Nigdy nie zrozumiem, dlaczego ludzie tak się pakują w spadające spółki....
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

del-20131218
0
Wysłane: 3 listopada 2013 21:05:39 przy kursie: 2,49 zł
bo stara giełdowa zasada mówi - kupuje się na spadkach na dnie ,a sprzedaje na górkach tam gdzie np. pojawia się sygnał choćby podwójnego szczytu ,a tu jest problem kiedy na spółce odwróci się trend bo już dwa razy było fałszywe wybicie i objęcie trendu wzrostowego niestety okazały się fałszywym wybiciem ,a analiza raportu przez profesjonalistę pomogłaby wycenić czy raport jest już w cenie czy nie bo o tym,że 90% spadek nie zmienia nic też nie można mówić...

grunt to znaleść ten dołek technicznie,a życiowo kwartał na którym spółka zacznie odbijać i po prostu zarabiać mając rentowność bo o bankructwie nie ma tu mowy bynajmniej w najbliższym czasie tylko obiektywna ocena profesjonalisty najlepiej by obrazowała w jakiej kondycji jest po prostu spółka teraz dlatego tak mi i pewno nie tylko mi na tym TAK zależy...

addi
0
Wpisów: 1 086
Wysłane: 3 listopada 2013 21:52:20 przy kursie: 2,49 zł
@c6712
Myslę, że tą zasadę sam wymysliłes binky albo pomyliłes z kupnem w korekcie trendu wzrostowego. Jeżeli chodzi o kupowanie na dnie to mogliby sporo tutaj napisać ci, którzy w takiej sytuacji kupowali np. OIL-a wave.
Edytowany: 3 listopada 2013 21:53

Szutnik
93
Wysłane: 3 listopada 2013 21:58:02 przy kursie: 2,49 zł
@ c6712

Cytat:
bo stara giełdowa zasada mówi - kupuje się na spadkach na dnie

Bzdura. Mówiąc coś takiego zakładasz, że dno już jest/wkrótce będzie. Wiesz o tym?
Kupowanie akcji nie jest kupowaniem marchewki w warzywniaku (oblatujesz okoliczne warzywniaki i kupujesz, gdzie najtańsza) tu mentalność z warzywniaka nie działa.
Akcje kupuje się drogo, by sprzedać je jeszcze drożej dzięki trendowi wzrostowemu ! Zapomnij o kupowaniu na dnie. Rynek może raz w życiu da Ci taką szansę, ale to wcale nie jest pewne.

Cytat:
analiza raportu przez profesjonalistę pomogłaby wycenić czy raport jest już w cenie czy nie bo o tym,że 90% spadek nie zmienia nic też nie można mówić...

Gdybyż Rynek przejmował się tym, co o danych akcjach pisze specjalista....

Cytat:
grunt to znaleść ten dołek technicznie,a życiowo kwartał na którym spółka zacznie odbijać

Powtarzam po raz drugi: zapomnij o złapaniu dołka i poszukaj tego co już rośnie, bo to będzie rosnąć dalej.

Cytat:
zarabiać mając rentowność bo o bankructwie nie ma tu mowy

Jesteś pewien, że o bankructwie nie ma mowy? Nie słyszałeś nigdy o fałszowaniu raportów? Nie mówię, ze CLE to akurat ten przypadek, ale nie rób Fetysza z Raportu. To jest tylko papier. Czasami dający dużo informacji, innym razem bezwartościowy, mimo pozorów znaczenia
Także
Cytat:
obiektywna ocena profesjonalisty
, dająca jednoznaczną odpowiedź nie istnieje. Profesjonalista może się mylić, może nie mieć kompletu danych, może przeoczyć istotny szczegół, może wreszcie mieć w ręku sfałszowane dane. Tych "może" jest wystarczająco dużo, by rozumieć, że "ocena profesjonalisty" niczego nie gwarantuje, może być jedynie pomocną wskazówką
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

Wojetek
115
Wpisów: 5 314
Wysłane: 3 listopada 2013 22:50:58 przy kursie: 2,49 zł
Cytat:
Kupowanie akcji nie jest kupowaniem marchewki w warzywniaku (oblatujesz okoliczne warzywniaki i kupujesz, gdzie najtańsza) tu mentalność z warzywniaka nie działa.
Akcje kupuje się drogo, by sprzedać je jeszcze drożej dzięki trendowi wzrostowemu ! Zapomnij o kupowaniu na dnie. Rynek może raz w życiu da Ci taką szansę, ale to wcale nie jest pewne.

Zawsze mnie to zastanawia gdy czytam posty Szutnika i nie pierwszy już raz widzę zdanie w 100% zbieżne z moimi poglądami na giełdę. Nie wiem jak to się dzieje ;) ale podpisuje się pod w/w stwierdzeniem obiema rękoma. Niestety (a może i stety bo "na kimś" na giełdzie trzeba zarobić) większość początkujących (i nie tylko) inwestorów prezentuje właśnie typowo "warzywniakowy" model myślenia.

Cytat:
Powtarzam po raz drugi: zapomnij o złapaniu dołka i poszukaj tego co już rośnie, bo to będzie rosnąć dalej.

Porada warta co najmniej milion dolarów. Tyle, że dołki i szczyty od lat kuszą "słabe ręce".
Edytowany: 3 listopada 2013 22:58

orestes84
0
Wpisów: 360
Wysłane: 4 listopada 2013 00:10:40 przy kursie: 2,49 zł
No cóż z giełdą jest jak z pociągiem niby wszyscy wiedzą, że najlepiej wsiadać przed odjazdem, ale są różne rozkłady jazdy, więc nie każdemu chce się czekać. Rasowi spekulanci wsiadają zawsze w biegu. Prawdziwi optymiści wychodzą z kolei na przeciw chcąc zając miejsce na pokładzie w pierwszym rzędzie. Prawie zawsze kończą jednak pod pokładem z bliska poznając tory po których toczy się giełda.

del-20131218
0
Wysłane: 4 listopada 2013 07:43:24 przy kursie: 2,49 zł
Giełda ma to do siebie ,że daną spółkę wycenia rynek ,a dla Polaków jest inny system giełdowy niż dla Amerykanów bo dla tych 2 owszem zawsze przede wszystkim są ważne fundamenty spółki, a w Polsce głównie gra rolę psychologia i model "warzywniaka" widać to najlepiej po naszym handulu gdzie właśnie owakie warzywniaki nie mogą przetrwać bo ktoś woli kupić tą owaką "marchwwkę" w Portugalskiej B......... lub Niemieckim L..... i nie ważne jakiej wielkości ta marchwewka dla większości Polaków ważne jest tylko to ,że jest tania.

Każdy czlowiek jest tak samo inny i nie musi wchodzić w coś co jest już drogę - nie mówię ,że takie myślenie jest złe jeśli wchodzi się w coś co jest w hossie ,ale na początku. Tak samo każdy ma swój osobisty styl inwestowania i jak ktoś uważa ,że zawsze wchodząc w bessie nie zarobi to podam tutaj świetne przykłady Monnari jeszcze kilka lat temu chodził na groszówkach. Tak samo Optimus, Odlewnie. - ile te spółki kosztują dzisiaj ,ale ktoś musiał wejść i zaryzykować uwierzyć w restrukturyzację spółki żeby coś potem z tego była. To jest rynek jeden coś kupi co jest dla drugiego absurdalne, inny znowu kupi czego Ci dwaj w ogole by nie kupili bo uznaliby ,że za drogie i uważam ,że ten temat nie pasuje kompletnie tutaj bo to bardziej rozmowa o giełdzie i inwestycjach w spółki niż rozmowie o spółce węglowej jaką jest coal energy ,a obecnie wszystkie spółki węglowe przeżywają kryzys i wszyscy tu rozmawiający przecież o tym wiedzą ,ale to nie oznacza ,że nie wszystkie z tego kryzysu nie wyjdą...

Optymista
0
Wysłane: 4 listopada 2013 07:48:06 przy kursie: 2,49 zł
Widzę że trochę się wątek ruszył a jak będzie to na pewna nie my zdecydujemy tylko ten co trzyma uzdę kursu do kilku tygodni.

Gdyby było to takie prost jak piszecie to mieli byśmy samych milionerów giełdowych a tak chyba nie jest.

Cierpliwie poczekam co z tego nam się wyklaruje

Pozdrawiam i dzięki za poznanie waszego zdania :)

Szutnik
93
Wysłane: 4 listopada 2013 09:40:37 przy kursie: 2,36 zł
@ Optymista

Cytat:
nie my zdecydujemy tylko ten co trzyma uzdę kursu do kilku tygodni.

Nie ma nikogo takiego. Kurs jest wypadkową ruchów wszyskich graczy, dużych i małych.

Cytat:
Gdyby było to takie prost jak piszecie to mieli byśmy samych milionerów giełdowych a tak chyba nie jest.

Ale nie jest to też aż takie trudne, jak usiłujesz to nam wmówić. Jeśli trend spadkowy na CLE trwał do tej pory, nie widać jednoznacznych oznak jego odwrócenia mało tego, ostatnie ruchy od czerwca 2013 przybierają formę klina, czyli formacji kontynuacji trendu, to z 90% prawdopodobieństwem można zakładać kontynuację trendu i dalsze spadki.

Cytat:
Cierpliwie poczekam co z tego nam się wyklaruje

Na spadających, stratnych pozycjach? A nie lepiej patrzeć z boku, niezaangażowanym okiem, bez pozycji w portfelu?

Optymista
0
Wysłane: 4 listopada 2013 10:11:22 przy kursie: 2,36 zł
Pewnie masz rację jeśli to dotyczy tych co kupowali po 20 /15 czy 10zł to dla tych osób był to wodospad.

Ja kupowałem po 2,51 więc dla to wydaje się być dobrą ceną bo nie widzę uzasadnienia zdołowania kursu z 28zł do dzisiejszych poziomów. A perspektywy są i to mocne.

Ale to oczywiście zweryfikuje tylko czas i rynek i obym się nie pomylił :)

Pozdrawiam Cierpliwych

Szutnik
93
Wysłane: 4 listopada 2013 10:42:31 przy kursie: 2,36 zł
@ Optymista

Cytat:
Ja kupowałem po 2,51 więc dla to wydaje się być dobrą ceną bo nie widzę uzasadnienia zdołowania kursu z 28zł do dzisiejszych poziomów.

Rok temu toczyłem tu podobne dyskusje z ówczesnymi akcjoariuszami PBG. Tak samo jak Ty dowodzili, że spadek z kilkuset zł do 30-40 zł/sztukę nie ma uzasadnienia i jest niesamowitą okazją. Ja upierałem się, że wcale nie i że dużo ryzykują, a jedynym moim poważnym argumentem był fakt trwania trendu spadkowego. Komuś nawet napisałem, że nie wiem czy spadki PBG zakończą się przy cenie 10;20 czy tylko 3 zł (ta ostatnia cyfra niechcący wyszła proroczo, patrząc na dzisiejszą cenę Angel ).
Spytaj ich co dzisiaj sądzą o cenie 32-36 zł na PBG jako ówczesnej okazji. Niektórzy z nich (mam nadzieję, że żaden z tych, którzy czytali wtedy moje wypociny na ten temat, bo uznam to za osobistą klęskę) zapewne zostali na tych akcjach....

Popełniasz grzech pychy. Nie mówisz tego wprost, ale podświadomie zakładasz, że rynek już wkrótce się odwróci, bo Ty wiesz lepiej od Rynku, co się święci!
Innymi słowy - wszyscy sprzedający to Głupcy, a Ty wiesz lepiej, bo tak Ci wychodzi z raprtu, wykresu itp.

Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką się nauczyłem z poobijanych przez ponad 20 lat przez różne rynkik pleców jest taka myśl:

"Rynek zawsze wie lepiej ode mnie, co się dzieje. Jeśli trend jest wzrostowy, to nie bez powodu, jeśli spadkowy, to również nie bez powodu. Może mi się wydawać to absurdalne, niezrozumiałe itd., ale kłócąc się z wyrokiem rynku stawiam się na z góry straconej pozycji, a po czasie często okazuje się, dlaczego rynek robił to, co robił."

A Ty właśnie kłócisz się z rynkiem. No cóż, wypada mi tylko życzyć Ci, żebym się mylił. Niestety prawdopodobieństwo jest po mojej, nie Twojej stronie.

Cytat:
Pozdrawiam Cierpliwych

Cierpliwe siedzenie na stratnych pozycjach nie jest cnotą tylko rzeczą "do rymu" (głupotą). Przyszedłeś na GPW zarabiać, czy tracić? Jeśli zarabiać, to dlaczego tak łatwo godzisz się na straty?
Straty odrabia się baaaardzo trudno. Wiem coś o tym, bo wielokrotnie w przeszłości to robiłem...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9