pixelg
VEDIA - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

6 7 8 9 10 11 12

VEDIA [VED]

AKTUALNY KURS: 0,04 zł (+0,00%) 17-03-2017 11:00
Tyle
Wpisów: 37
Wysłane: 26 lipca 2013 08:02:00
Życzeniowo: publikacja zaudytowanego raportu rocznego => emisja z pp z ceną oscylującą wk/poprzednia emisja, co pociągnie za sobą mniejsze rozwodnienie akcji.

jaskol
Wpisów: 121
Wysłane: 17 października 2013 09:10:38 przy kursie: 0,53 zł
VEDIA wychodzi na prostą.
Zakończył się wykup obligacji
www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

Po drugie VEDIA zbiera duże zamówienia - ostatnio na 980.000 USD
oraz

Python
Wpisów: 14
Wysłane: 12 stycznia 2014 19:43:46
Spółka nie tylko wychodzi na prostą, ale udało się jej także pozyskać nowych, poważnych inwestorów, którzy pomogą znaleźć spółce niezbędne finansowanie na przejęcie pozostałej części udziałów w Chińskiej fabryce (NDEL). Pomoc będzie najprawdopodobniej polegać na objęciu dalszej emisję (już na wyższych cenach) akcji oraz wsparciu przy uplasowaniu nowej emisji obligacji.

Nowi inwestorzy to:

Rymaszewski Asset Limited
www.bankier.pl/wiadomosc/VEDIA...

mWealth Management (dawny BRE Wealth Management)
newconnect.pl/?page=raporty_sp...

Umowa przejęcia 12% w NDEL została już podpisana, a cena ostatniej emisji (0,38 zł) jest punktem odniesienia dla wyceny udziałów w NDEL i dzięki niej spółce uda się niedrogim kosztem przejąć całą fabrykę.
newconnect.pl/?page=1045&p...

Z treści uchwał wynika, iż docelowo spółka ma posiadać 40 mln akcji i 100% udziału w NDELu. Przed całą transakcją posiadała 21 mln akcji i 48% w NDEL-u , a więc pomimo, iż emisja była i będzie bez pp, to akcjonariusze mniejszościowi nie mieli powodu do zmartwień.

Rozwój spółki został doceniony także przez Puls Biznesu, który przyznał nagrodę dla Mirosława Włodarczyka Prezesa Vedii m.in. za "wizjonerstwo i ciężką pracę, które zaowocowały powstaniem jedynej polskiej fabryki elektroniki w Chinach"
www.ekonomia.rp.pl/artykul/706...
www.pb.pl/3514345,16700,mirosl...

Wygląda na to, iż na tej spółce pojawiła się nowa, zupełnie lepsza jakość.

mary-jane
Wpisów: 9
Wysłane: 12 stycznia 2014 22:14:41
Nie ma co dywagować czy spółka ta wychodzi na prostą, pytanie czy zrealizuje swoje prognozy na których większość inwestorów opiera swoje plany?

hossa2014
Wpisów: 13
Wysłane: 5 lutego 2014 18:09:24 przy kursie: 0,47 zł
komunikaty o zamówieniach :
gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/com...

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/com...

przejecie NDEL hmmm moze cos z tego bedzie ?
Edytowany: 5 lutego 2014 18:10

ChiefMike
Wpisów: 575
Wysłane: 26 listopada 2014 01:28:01 przy kursie: 0,25 zł
Co się stało, że tak fatalnie i że rośnie :)

Scarry
Wpisów: 4 392
Wysłane: 27 listopada 2014 10:10:09 przy kursie: 0,31 zł
@ChiefMIke
pozwolę sobie zabrać głos bo sporo czasu miałem ich akcje i czytałem uważnie komunikaty (stop loss, a mam je zawsze, niestety pozbawił mnie przyjemności trzymania ich dłużej ;p;p )

Vedia, jak wszyscy pewnie wiecie, ma swoją produkcję w Chinach, w której jest współudziałowcem i mimo to, mimo ogromnej dynamiki sprzedaży wcześniej, mimo swojej produkcji, rosnącego rynku itd.... dała radę to wszystko spierdzielić.

Zobacz na jej ofertę - wszyscy mają w ofertach teraz ogromny wybór tanich chińskich kontrukcji 9.7 cala o rozdzielczościach 2048x1536 w proporcjach 4:3 i zbudowanych na tanich pseudo-IPS ekranach, bedące takimi klonami iPadów na Androidzie, i do nich drugą tanią konstrukcję - ekrany 16:9 FHD. Wszystkie one są pochodną dwóch wariacji płyt głównych, opartych albo na prockach ARM albo na niedrogich Intelach, tłuczonych na potęgę pod wszelkimi nazwami - Kiano, Prestigio, Modecom, [tu dosłownie dziesiątki innych pseudo marek], tylko nie Vedia.

Vedia przespała kompletnie przejście na ekrany FHD, no kompletnie. Dystans do rynku jest teraz ogromny, więc kurs też zawalił się kompletnie. Bez nowej generacji tabletów nie będzie nowych zamówień, nikt nie kupi tego szajsu sprzed 3 lat, który zalega w Vediastore.

Kolejną sprawą jest archaiczny soft w urządzeniach Vedii, i to soft nie updateowany, zbliżony bardziej do 2011-2012 niż końca 2014. Android w okolicach 4.0 jest zdecydowanie gorszym systemem niż 4.3, 4.4 czy 5.0

No i firma w tym momencie przedstawia komunikat z którego wynika że nawiązała współprace z jednym z podmiotów tłukących tablety z ekranami i hardwarem nowej generacji. Wzrost kursu jest nadzieją że wyjdą z kłopotów przez tą współpracę. Wg mnie nadzieją dramatycznie przegiętą, bo rynek poszedł do przodu i o produktach Vedii mało kto pamięta.

To se nevrati. Rynek hardware jest megadynamiczny, choć wcale nie aż tak wymagający jak można by pomyśleć po casusie Vedii, a tak ogromne błędy jakie popełniła firm niewybaczalne.

aha - siedziba "perły" wygląda obecnie tak

gdybym był akcjonariuszem, nie powiem zebym czuł się z tym komfortowo....

* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 27 listopada 2014 10:26

ChiefMike
Wpisów: 575
Wysłane: 27 listopada 2014 11:50:47 przy kursie: 0,31 zł
Dziękuje za komentarz. Właśnie zastanawiałem się o co chodzi.

Większe zyski mają mali sprzedawcy na Allegro a nie spółka notowana na NC, to jest żenada.Sklep internetowy nie wygląda super extra - porażka to mało powiedziane , marże na elektronice są jakie są, a wytwarzać/sprowadzać elektronikę z Chin może każdy - nie jest to żaden problem.

Użytkownikowi trzeba zapewnić wsparcie i aktualizacje- piszesz, że ich nie ma to zastanawiam się o czym myślą zarządzający i co robią na tych stanowiskach ?

Spin
Wpisów: 312
Wysłane: 1 grudnia 2014 15:06:55 przy kursie: 0,32 zł
VEDIA SA Informacja o zleceniu produkcji

Cytat:
Zarząd Emitenta przekazuje niniejszym informację o tym, że spółka zależna New Dragon Electronic Ltd. otrzymała kolejne zlecenie od Shenzhen Hampoo Science and Technology Co Ltd

Kurs dość dynamicznie odbił się od poziomu 10gr, na dość dużych obrotach("powinno" się ukazać jakieś info wg mnie o progach%). Możliwe, że jest to też zwykłe odbicie trupa. Parę pozytywnych raportów ostatnio wyszło, czy i kiedy jednak przełoży się to na zysk???

Vedia ostatnio coś często powtarza: "Jako jedyna polska firma posiada w Chinach fabrykę elektroniki. "

artbeco
Wpisów: 178
Wysłane: 8 grudnia 2014 23:04:36 przy kursie: 0,23 zł
Scarry napisał(a):
@ChiefMIke
pozwolę sobie zabrać głos bo sporo czasu miałem ich akcje i czytałem uważnie komunikaty (stop loss, a mam je zawsze, niestety pozbawił mnie przyjemności trzymania ich dłużej ;p;p )

Vedia, jak wszyscy pewnie wiecie, ma swoją produkcję w Chinach, w której jest współudziałowcem i mimo to, mimo ogromnej dynamiki sprzedaży wcześniej, mimo swojej produkcji, rosnącego rynku itd.... dała radę to wszystko spierdzielić.

Zobacz na jej ofertę - wszyscy mają w ofertach teraz ogromny wybór tanich chińskich kontrukcji 9.7 cala o rozdzielczościach 2048x1536 w proporcjach 4:3 i zbudowanych na tanich pseudo-IPS ekranach, bedące takimi klonami iPadów na Androidzie, i do nich drugą tanią konstrukcję - ekrany 16:9 FHD. Wszystkie one są pochodną dwóch wariacji płyt głównych, opartych albo na prockach ARM albo na niedrogich Intelach, tłuczonych na potęgę pod wszelkimi nazwami - Kiano, Prestigio, Modecom, [tu dosłownie dziesiątki innych pseudo marek], tylko nie Vedia.

Vedia przespała kompletnie przejście na ekrany FHD, no kompletnie. Dystans do rynku jest teraz ogromny, więc kurs też zawalił się kompletnie. Bez nowej generacji tabletów nie będzie nowych zamówień, nikt nie kupi tego szajsu sprzed 3 lat, który zalega w Vediastore.

Kolejną sprawą jest archaiczny soft w urządzeniach Vedii, i to soft nie updateowany, zbliżony bardziej do 2011-2012 niż końca 2014. Android w okolicach 4.0 jest zdecydowanie gorszym systemem niż 4.3, 4.4 czy 5.0

No i firma w tym momencie przedstawia komunikat z którego wynika że nawiązała współprace z jednym z podmiotów tłukących tablety z ekranami i hardwarem nowej generacji. Wzrost kursu jest nadzieją że wyjdą z kłopotów przez tą współpracę. Wg mnie nadzieją dramatycznie przegiętą, bo rynek poszedł do przodu i o produktach Vedii mało kto pamięta.

To se nevrati. Rynek hardware jest megadynamiczny, choć wcale nie aż tak wymagający jak można by pomyśleć po casusie Vedii, a tak ogromne błędy jakie popełniła firm niewybaczalne.

aha - siedziba "perły" wygląda obecnie tak

gdybym był akcjonariuszem, nie powiem zebym czuł się z tym komfortowo....

nie wiem ile tabletów już zużyłeś i skąd ta wiedza ,że w tablecie jest potrzebna matryca fhd i android 5.0
dla mnie najważniejsze by śmigał bez ścinania ,długo pracował na baterii, wifi miało dobry zasięg i najlepiej by miał windowsa. Ma znaczenie też jak najmniejsza waga i powinien być solidnie zrobiony.
Co do ich siedziby , to mieszkam naprzeciw LPP , właśnie od kilku miesięcy mają remont wcześniej siedzieli w nie najlepszych warunkach , a to przecież spółka z wig-20.

Scarry
Wysłane: 8 grudnia 2014 23:13:28 przy kursie: 0,23 zł
@artbeco

o tych cechach zapomnij, mówimy o najtańszych chińskich produktach, brandowanych przez Vedię i resztę. Nie ma mowy o płynnej pracy takiej jak zapewniają markowe ANdroidy typu Samsung, Asus albo Apple w swoich urządzeniach.

Nie mam również pojęcia po co piszesz o Windows w kontekście mojej wypowiedzi, bo Vedia takich urządzeń nie robi. Już nie mówiąc o tym że miałem parenaście tabletów i lepszego systemu niż iOS chyba nie ma do nich. Za nim jest Android w nowych wersjach (bardzo mi się podobał nowy Samsung Note Pro) a daleko za nimi Windows, który jest świetny do większych powaznych komputerów, ale spróbuj wszystko obsługiwać dotykiem.... 3/4 programów polegnie. Powodzenia.

Cytat:
nie wiem ile tabletów już zużyłeś i skąd ta wiedza ,że w tablecie jest potrzebna matryca fhd i android 5.0

ile uzywałem, a używałem mnóstwo, to co innego od tego że znam się na marketingu IT i wiem że bez takich parametrów jak matryca FHD lub lepsza obecnie urządzenia sprzedają się coraz gorzej.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 8 grudnia 2014 23:18

artbeco
Wysłane: 10 grudnia 2014 08:44:29 przy kursie: 0,21 zł
pewnie zauważyłeś jaki segment rynku jest docelowy dla tej spółki ,w cenie 500-600 zł znalezienie matrycy fhd będzie zapewne trudne , jeśli chodzi o wyniki spółki to ja zauważam progres , minusy w bilansie biorą się z inwestycji w rynek Chiński i innowacje na rynku krajowym. Kto nie inwestuje umiera . Oceniam tę spółkę pozytywnie , faktycznie mają grzechy zaniechania w przeszłości , ale to już przeszłość.

Scarry
Wysłane: 10 grudnia 2014 08:52:52 przy kursie: 0,21 zł
@artbeco
każda firma powinna mieć coś takiego jak produkt flagowy... w wypadku Vedii od dwóch lat ten produkt nie jest zmieniany! W IT to prehistoria.

Zerknij sobie na ofertę Modecoma (przykładowa firma zupełnie), czerpiącego całymi garściami z chińskich fabryk wszystkie możliwe modele i brandującego je swoją marką: www.modecom.pl/tablety/produkt...

Cytat:
w cenie 500-600 zł znalezienie matrycy fhd będzie zapewne trudne

hmm - a pokwapiłeś się sprawdzić to? Bo od ręki proszę bardzo Modecom z matrycą nawet ponad FHD za 599 zł w Euro AGD
za tyle Vedia próbuje opychać tablety z dwa razy niższymi rozdzielczościami, ze słabym hardware i starym systemem bez updateów.

na tym rynku brak orientacji lub refleksu = fail. Vedia przyliczyła go potężnie.
Edytowany: 10 grudnia 2014 09:04

artbeco
Wysłane: 10 grudnia 2014 14:52:33 przy kursie: 0,19 zł
abdejty najbardziej są potrzebne do odpalania śmieci (reklam) do pracy prawie w ogóle nie są potrzebne , wszystko zależy po której jesteś stronie. fhd w 8-10" po co , żeby się pochwalić że jest ?

Scarry
Wysłane: 10 grudnia 2014 16:02:23 przy kursie: 0,19 zł
nie, po to że dopiero wtedy masz ładny obraz, Retina-style. Mnie razi 720p w smartfonach, tablet z 1200x800 ma poszarpaną czcionkę i drobniejszy tekst czy e-booki czyta się zdecydowanie mniej przyjemnie niż na FHD.

poza tym, tak naprawdę odczucia subiektywne nie mają znaczenia - konsumenci chcą matryc FHD i wszyscy oferują takie modele.
Edytowany: 10 grudnia 2014 16:12

rafsty
rafsty PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 281
Wysłane: 10 grudnia 2014 19:14:04 przy kursie: 0,19 zł
Uważam tak, jak Scarry.
To tak, jak z filami. Można oglądać kopie kręcone ukradkiem z poręczy fotela w kinie, ale jak się zobaczy to samo w Full HD albo 4k... człowiek przyzwyczaja się do luksusu. Klienci chcą coraz lepszych technologii za tę samą cenę. Co parę lat zmieniam laptopa do pracy. I nowy ciągle kosztuje tyle samo, a możliwości są coraz większe.

Zatrzymanie się z ofertą i opowiadanie sobie, że update'y to zbytek, po co komu FHD... No niby czarno-biała telewizja też ciągle jest ok, bo widać wszystko, co ma być widoczne. Ale kto to by dzisiaj kupił?

Moim zdaniem opóźnianie się w stosunku do rynku, to nie jest dobra strategia dla biznesu w takiej branży. Zresztą nie sprawdzi się chyba w większości.

artbeco
Wysłane: 10 grudnia 2014 22:57:43 przy kursie: 0,19 zł
przy 40 -50" fhd ma znaczenie na tablecie 8-10" czy telefonie 4-5" to jakiś żart.
ale każdy ma swoje racje. Jeśli spojrzeć na wyniki sprzedaży spółek handlujących sprzętem elektronicznym to jasno widać że szit sprzedaje się najlepiej. To nie tylko efekt sprzedażowy w kraju lecz na całym świecie.
lepiej sprzedać milion śmiecia z zyskiem 5 zł na sztuce , niż tysiąc z zyskiem 100 zł .Tak to widzę.

Scarry
Wysłane: 10 grudnia 2014 23:30:30 przy kursie: 0,19 zł
... i dlatego Vedia jest tu gdzie jest, bo widziała to podobnie do Ciebie, myśląc że tani śmieć, bez trzymania się stawki, będzie schodził wiele lat. Czyli myślała zupełnie błędnie. Nie schodzi, a firma jest na wieloletnich minimach.

mam w domu z 5 smartfonów i pare tabletów, różnica między tymi HD a FHD jest natychmiast widoczna przez kompletnie niedoświadczoną osobę.

Cytat:
przy 40 -50" fhd ma znaczenie na tablecie 8-10" czy telefonie 4-5" to jakiś żart.

nawet nie zdajesz sobie sprawy że napisałeś sam żart - przy rozdzielczości kątowej ludzkiego oka takiej jaką mamy, to 10 calowy tablet FHD trzymany z odległości 40 cm będzie dawał nam dla oka podobny obraz jak 50 calowy ekran FHD oglądany z 2 metrów.

www.videoquality.pl/wp-content...
Edytowany: 10 grudnia 2014 23:45

artbeco
Wysłane: 11 grudnia 2014 09:19:43 przy kursie: 0,22 zł
te wykresy są do TV od 32 - 100" , dopisywanie domyślnie znaczenia dla ekranów mniejszych jest bezcelowe i niczego nie dowodzi. oglądam TV z 4 metrów przy 42" i nic sobie z tego nie robię że optymalna odległość dla mojego TV to 2,5 m . Dla mnie to za blisko. Wracając do Vedi jest tam gdzie jest z innych powodów niż złe wyniki sprzedaży i zysk z tej sprzedaży. Raport obrazuje dokładnie sytuacje ,szkoda tylko że ludzie nie koniecznie umieją czytać ze zrozumieniem i sugerują się wpisami tych którzy te wyniki wypaczają.

roaner
Wpisów: 19
Wysłane: 21 lipca 2015 09:50:30
Vedia poszerza gamę produktów:
- smartfony
- projektory,
- smartwatch
www.new-dragon.cn/product.asp?...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
6 7 8 9 10 11 12