pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 489,00 zł (-0,41%) 14-06-2021 17:03
mori
0
Wpisów: 127
Wysłane: 30 sierpnia 2017 12:51:36 przy kursie: 207,80 zł
nawet nie chciało mi się logować, jak ktoś tu wrzucił tabelkę z porównaniem tagów (na steam dodawnych przez uzyszkodnikow) i autorytarnie stwierdzil (mylnie) o najlepiej sprzedajacym sie city builderze w historii i zestawiam z survivalami(nie bylo sprecyzowane, ze na steam...było potem przez chyba kogos innego, ale tagi steam sa jakie sa). Wieszczenie sukcesu Frostpunk bo ma byc 'survivalem' i przykladanie do tego tagow z gier FPP/TPP ma sie jak porownywanie inwestorow obligacji skarbowych i forexu binky

Na razie wyglada to jak jeden scenariusz z modów do Cywilizacji...
Ale graficznie całkiem przyjemnie, ale to dzisiaj nic nie znaczy niestety.

topfacet
15
Wpisów: 2 643
Wysłane: 30 sierpnia 2017 13:27:10 przy kursie: 207,80 zł
Pełnym gameplay to ja bym tego nie nazwał, ale chyba inwestorzy nie mają już większych wątpliwości, że premiera jest blisko. Stąd być może te wzrosty dziś. Z perspektywy gracza czekam na ten tytuł, w TWOM nie grałem a FP kupię :).

Frey
26
Wpisów: 941
Wysłane: 30 sierpnia 2017 14:40:24 przy kursie: 207,80 zł
Jeśli chodzi o poradnik to na forum 11 Bit administrator udzielił następującej odpowiedzi:

"Nie mamy nic wspólnego z inicjatywą serwisu Gry-online.pl, który postanowił stworzyć poradnik na podstawie demo "Frostpunka", które prezentowaliśmy w Kolonii. Demo pokazywało jedynie fragment gry (pierwsze dziesięć dni rozgrywki). Siłą rzeczy, poradnik również jest ograniczony i nie zawiera wszystkich elementów gry, która jest znacznie "głębsza"."

daro_1975
0
Wpisów: 177
Wysłane: 31 sierpnia 2017 17:23:39 przy kursie: 210,00 zł
świetne przychody-wyciskają TWOM jak cytrynę,zysk netto symboliczny ze wzgledu na przeszacowanie srodków dewizowych-ale tu zaraz się wywnętrzą specjaliści od krytyki spekulacyjnych poczynań spółki...

Jaras1
1
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 33
Wysłane: 31 sierpnia 2017 17:26:42 przy kursie: 210,00 zł
Witam,

Własnie zostały opublikowane wstępne wyniki 11Bit za I połrocze 2017:
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Przychody ze sprzedaży: 8,67 mln PLN (11,87 mln PLN w analogicznym okresie 2016 roku);
Zysk operacyjny: 3,02 mln PLN (7,78 mln PLN);
EBITDA: 3,96 mln PLN (9,24 mln PLN);
Zysk netto: 0,27 mln PLN (6,57 mln PLN);
Zobowiązania i rezerwy (stan na 30.06.2017): 1,98 mln PLN (3,14 mln PLN - 31.12.2016);
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty (stan na 30.06.2017): 26,46 mln PLN (29,11 mln PLN - 31.12.2016).

Przychody niezłe biorac pod uwagę że była tylko premiera BC.
Zysk netto słabiutki. Wyjasnienie "jak zwykle" (cytat z komunikatu):

Głównym czynnikiem wpływającym na niższy poziom zysku netto 11 bit studios S.A. w I półroczu 2017 roku, w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku, były wysokie, niegotówkowe koszty finansowe (2,58 mln PLN) wynikające z konieczności przeszacowania wartości posiadanych przez Spółkę aktywów pieniężnych. Wspomniane koszty były pochodną zmian na międzynarodowych rynkach walutowych, na które Spółka nie ma wpływu.
Kod:
mod: zamieniłem link na wewnętrzny

Edytowany: 31 sierpnia 2017 17:47

Rekinek
0
Wpisów: 652
Wysłane: 31 sierpnia 2017 17:54:08 przy kursie: 210,00 zł
Jak dla mnie wyniki zgodne z moimi oczekiwaniami co nie znaczy że są dobre. Na plus bardzo ładna monetyzacja Twom niestety na minus oczywscie hazard na walutach. Przy kapitalizacji 500mln takie zyski to guma napięta do granic wytrzymałości a na tej gumie FP który może pociągnąć kurs w otchłań lub to na co ja bardziej liczę podniesie lub chociaż utrzyma kurs na obecnym poziomie.

topfacet
15
Wpisów: 2 643
Wysłane: 31 sierpnia 2017 18:21:01 przy kursie: 210,00 zł
Wbrew temu co piszą, spekulują na walutach. Powinni albo się zabezpieczać albo od razu sprzedawać.I ktoś za te (wirtualnie) stracone miliony powinien tam polecieć. Natomiast teraz dla rynku liczy się tylko FP i jego wyniki sprzedażowe.

baks
27
Wpisów: 2 591
Wysłane: 31 sierpnia 2017 18:52:43 przy kursie: 210,00 zł
W najbliższych tygodniach na zmianę trendu na walutach nie ma co liczyć. Więc "strata" pozostanie. Jednak spółka na razie nie ma pilnych wydatków a przychody w walutach są solidne i jak widać wyższe niż koszty. Wiele wskazuje, że ilość walut powinna rosnąć. Więc wymieniane są środki z bieżącego przychodu.
Jednak jak twierdzą analitycy rynku walutowego za kilka miesięcy sytuacja powinna się zmienić. Gdy padnie zapowiedź wzrostu stóp % na dolarze ruszą zakupy USD i kurs wyraźnie odbije. Tak więc aktualne przeszacowanie odwróci się. Jednak w najbliższym roku raczej nie ma co liczyć na kurs powyżej 4zł. Nasze PKB rośnie dość solidnie więc tylko jakieś ostre spięcia z UE i ograniczenie środków z UE mogłoby mocno zachwiać kursem PLN.
Monetyzacja cieszy bo można spodziewać się, że podobnie będzie z FP i P8 oraz grami z publishera.
Jak widać strategia z wysoką ceną TWOM się sprawdza. Wystarczy popatrzeć na Snipera 3 któremu znaczna obniżka ceny nic nie dała. Nie widać istotnego wzrostu sprzedaży. Lepsze wrażenie na kupujących robi jednak PROMOCJA 80% od ceny 19EU niż promocja 40% od ceny 10 EURO ...Angel
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 650
Wysłane: 31 sierpnia 2017 19:16:57 przy kursie: 210,00 zł
Wyniki niby dobre, bo wyższa sprzedaż czy EBIT r/r. Ale warto zauważyć, że są niższe niż oczekiwania przynajmniej części analityków (tych od ostatniej rekomendacji). Co do przychodów sprzedaż niższa o ca 250 tys., czyli niżej o 4 proc., natomiast EBIT był niższy o 8 proc. Raczej bez wpływu na kurs.
Edytowany: 31 sierpnia 2017 19:20

Rekinek
0
Wpisów: 652
Wysłane: 31 sierpnia 2017 19:21:41 przy kursie: 210,00 zł
Dziejsze zachowanie kursu odzwierciedlało obawy o raport. Ciekaw jestem jutrzejszej sesjiThink

darektomczyk
4
Wpisów: 85
Wysłane: 31 sierpnia 2017 21:10:10 przy kursie: 210,00 zł
Skąd taka teza?

krewa
krewa PREMIUM
433
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 104
Wysłane: 31 sierpnia 2017 21:14:06 przy kursie: 210,00 zł
Recenzent napisał(a):
Frostpunk to maraton trudnych decyzji...

Gracze giełdowi przesiąknęli atmosferą Frostpunka i na dzisiejszej sesji stanęli w obliczu trudnej z moralnego punktu widzenia decyzji - sprzedawać czy nie sprzedawać? Wzniosła wiara w sukces czy przyziemny, plugawy materializm?

kliknij, aby powiększyć

Patrząc na dzisiejszą świecę można z przekonaniem rzec, że dla sporej gromadki graczy bliższy jest wróbelek w garści niż gołąb na dachu. Wolumen nieporównywalnie większy niż ten podczas kreślenia historycznego szczytu. Do tego kompresja korpusu i długi knot przy porównywalnym do wczorajszego wolumenie.

vladinho
vladinho PREMIUM
33
Wpisów: 817
Wysłane: 1 września 2017 10:18:45 przy kursie: 205,00 zł
Powrót do kanału nastąpił i jest faktem, wyniknął też z tego, że mimo świetnych perspektyw inwestorzy zawahali się w dość nieprzyjemnym technicznie momencie.
Przy czym Krewa nie przygotował analizy - nie określał gdzie kurs może zawrócić jakie są wsparcia, i co może się stać za tydzień/ za miesiąc.
Jest spora szansa na to, że prędzej czy później ponownie nastąpi test maksimów i wtedy będzie wiadomo więcej.
Jednak takie machanie szabelką, że przed premierą będzie nie-wiadomo-co (czyt. 500zł) to jest nieuprawnione, dzisiaj rano było widać jak łatwo tu przestraszyć inwestorów i jak szybko kurs nurkuje bez wyraźnej przyczyny (bo raport raczej taką nie był).

bbartt
bbartt PREMIUM
1
Wpisów: 73
Wysłane: 1 września 2017 10:37:32 przy kursie: 205,00 zł
Internet zaczyna puchnąć od informacji. marketing rusza. co dzień nowe materiały w sieci.

Frostpunk - 15 minutes gameplay (demo)

Cytat:
This 15 minutes video shows gameplay from the Frostpunk game, from the beginning. In this game we're building a base post-apocalyptic city trying to make our people survive in harsh conditions. Game in full version is showing up in December this year.

wave
Edytowany: 1 września 2017 15:55

jurror
0
Wpisów: 650
Wysłane: 1 września 2017 10:48:05 przy kursie: 205,00 zł
Odnoszę wrażenie ,że to już koniec growej hossy. Na 11 bit starają się zrobić "bazę" pod debiut FP zupełnie odwrotnie jak z TWoM to było, tylko jaka ona ma być ?? cdr przed Wieśkiem 2 miał bazę 900 mln PLN żeby potem zwalić się na 300-400 mln PLN. Ze swojej strony mogę napisać ,iż FP wydaje mi się ryzykowny wtórny temat zbudowany na bazie TWoM, wkomponowany w budowanie CITY. ci co liczą na np 250 liczą na 20% zyski, ale ryzykują tym że w razie nie spełnienia oczekiwań rynkowych, zwała będzie taka jak to często bywa w growym świadku. Na lunchpad bym nie liczył te pixelowe gry raczej im kasy przyzwoitej nie wygenerują, a kolejna gra z ich " ruchami" może pojawić się w 2020 roku , podczas gdy koszty będą miały presje do wzrostów nawet biorąc pod uwagę to co dzieje się na rynku pracy.

Poza tym uważam nadal ,że w tym roku raczej nie zdążą z debiutem FP , a jeśli nie zdążą to wyniki za 2 półrocze będą już raczej na sporym minusie.

Rif
46
Wpisów: 924
Wysłane: 1 września 2017 10:55:38 przy kursie: 205,00 zł
@jurror
Skąd informacja, że następna gra w 2020 roku? To wprowadzanie w błąd.

Kod:
MOD: usunięto treść niezgodną z regulaminem
Edytowany: 1 września 2017 11:20

jurror
0
Wysłane: 1 września 2017 11:12:50 przy kursie: 205,00 zł
Moim zdaniem bardzo średnio to wygląda. Mam pytanie kto z was odczuwał i jakie emocje? nawet jeśli pojawiały się komunikaty o wypadku itp? To co jakiś czas temu pisałem zarządzanie budową miasta to coś zupełnie innego , niż przeżywanie gry poszczególnymi bohaterami GRY. Te komunikaty tak przedstawione z FP są wyzute z emocji jeśli nawet są mega dramatyczne czy kontrowersyjne. Ten gameplay pokazuje,że gra polega na budowaniu małego miasta i tyle, te dodatkowe komunikaty są jakby tylko częścią gry ale nie powodują mocnego bicia serca, przynajmniej u mnie.

I właśnie to może być pieta achillesowa FrostPunka, budowa małego miasta z elementami survivalu , który jest otoczką a nie sednem wywołującym w graczach niezapomniane przeżycia.Patrząc na to,że z tym projektem bujają się już od początku 2014( prace koncepcyjne), to słabo to wygląda.

Emocje to wylewały się z TWoM, ci ludzie jak wyglądali ich przeżycia i dramaty," to było to", oglądając ten gameplay widzę budowanie miasta w śniegu , Tyle i tylko tyle.

Żeby zobrazować to co chcę przekazać wystarczy porównać ten gameplay, do tego czym było TWoM , ten trailer w skrocie opisuje jestestwo TWoM czyli, wylewające się emocje z TWoMa. Frost Punk w tej kwestii moim zdaniem TWoMowi do piet nie dorasta, co do city-builderów fanem ich nie jestem więc ciężko mi się na ten temat wypowiadać , ale rozmach chyba też nie powala jeśli chodzi o fanów tego gatunku.

Edytowany: 1 września 2017 15:56

jurror
0
Wysłane: 1 września 2017 11:30:24 przy kursie: 205,00 zł
Rekinek napisał(a):
Jurror@ FP nie bedzie wydany w tym roku? To jakaś tajemna wiedza,może podziel się z wszystkimi? Co za poziom z bankiera.
Rif@ przyznaję że nawet nie pomyślałem o tym, trochę zieleniną ode mnie zleciałobinky

To nie żadna tajemna wiedza tylko przypuszczenia, które polegają na porównaniu na jakim obecnie etapie produkcyjnym są ( pokazując tylko demo na gamescom), i na tym ile czasu zostało do końca roku. Dlatego nie zdziwię się jeśli pójdzie komunikat " iż że względu na jakość produkcji oraz najlepszy czas do startu monetyzacji tego produktu, zdecydowaliśmy się na przełożenie debiutu na początek 2018 roku". Oczywiście wyobrażam też sobie , że jeśli takowy komunikat nastapi, to ludzi majacy akcje 11 bit będą nawijali, nic sie nie stało parę tygodni w tą czy w druga nie ma znaczenia, najważniejszy jest dobry debiut itp.

Tyle że to będzie oznaczało , iż rozwój 11 bit idzie po grudzie, tak jak z LP miały już w 2015 wyjść parę gier tak i z ich produkcjami w sumie małymi budżetowo okaże się iż potrzebują 4 lat. To może oznaczać,że bardzo wiele rzeczy w rozwoju 11 bit poszło nie tak jak powinno i paradoksalnie to może być skutek świetnego sukcesu rynkowego TWoM, oby on nie stał się ich swego rodzaju przekleństwem na przyszłość. Jak to mówią PYCHA kroczy przed UPADKIEM.

P.S co do Frost Punka, w kim z was on wzbudza emocje? Nie mówię o klimacie bo klimat swój to ma tez np Beat Cop, mówię o emocjach, które są tak ciekawe i silne że chcecie mieć po prostu tą grę. Bo we mnie jak już wspomniałem , takich emocji nie wzbudza.

jurror
0
Wysłane: 1 września 2017 11:33:09 przy kursie: 205,00 zł
Rif napisał(a):
@jurror
Skąd informacja, że następna gra w 2020 roku? To wprowadzanie w błąd.

Kod:
MOD: usunięto treść niezgodną z regulaminem

Patrząc na rozwój FP ile czasu im to zajęło od prac koncepcyjnych które już w marcu 2014 roku były w toku , do finalnego debiutu, to po prostu nie zdziwię się jeśli kolejny produkt ich " flagowca " będzie miał debiut za 2-2.5 roku od debiutu FP.

Ponadto patrząc na zapowiedzi spółki i szefostwa 11bit, odnośnie pewnego planu wydawniczego przedstawionego na początku 2015 roku na konferencji, a tego jak to w praktyce potem wyglądało, to również bym brał z dużą tolerancją to co mówią i obecnie. Od debiutu TWoM ich słowa mocno mijają się z rzeczywistością i nie tylko chodzi o terminarz wypuszczania gier. W moim odczuciu stali sie po debiucie TWoM mocno niewiarygodni w wielu kwestiach , od sławnego " nie pracujemy nad konsolowa wersja TWoM" się zaczęło potem już leciała cała seria, skończywszy na GR i programie gameinn, dlaczego tak było to już nie pytanie do mnie, to pytanie do nich.
Edytowany: 1 września 2017 11:40

andy_dufresne
55
Wpisów: 909
Wysłane: 1 września 2017 12:36:26 przy kursie: 205,00 zł
Inwestorom w rozterce oraz wzrokowcom polecam wykres miesięczny.

W szerszej perspektywie do jednoznacznie prowzrostowej wymowy rzeczywiście przydałoby się wybicie nowych szczytów, bo inaczej uprawniona pozostanie interpretacja, że mamy trend boczny o bardzo szerokim (niewskazanym dla sercowców;) kanale ca. 160-210.

Osobiście obstawiam wybicie i kontynuację trendu wzrostowego do poziomu zbliżonego do rekomendacji BOŚ, ale na konsolidację też trudno się obrażać, biorąc pod uwagę na jakich poziomach kurs był jeszcze przed rokiem.

kliknij, aby powiększyć
Jestem na Twitterze

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość