pixelg
ADVADIS - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

ADVADIS [ADS]

AKTUALNY KURS: 0,01 zł (+0,00%) 13-11-2015 15:00
raul07
0
Wpisów: 198
Wysłane: 14 listopada 2008 19:18:06 przy kursie: 0,43 zł
jestem po lekturze czatu z panami z zarządu i musze powiedzieć, że zrobili na mnie kiepskie wrażenie. Odpowiedzi ich były wymijające, zdawkowe i niewiele wnoszące nowości na temat sytuacji w spółce. Ciągle zasłanianie się publikacją raportu bylo denerwujące. Po zarządzie spółki giełdowej można było spodziewać się więcej. A poza tym mówienie, że kryzys finansowy nie wpłynie na działalność spółki jest śmieszne, skoro spółka ma zamiar posiłkować się kredytami. Z ciekawością czekam na jutrzejszy raport.

Chalmi
0
Wpisów: 86
Wysłane: 14 listopada 2008 19:56:21 przy kursie: 0,43 zł
Faktycznie czytając czat często czuć niedosyt- jednak musi coś zostać na później. Ogólnie pomysł czatu jako formy bezpośredniego kontaktu z akcjonariuszami uważam za bardzo dobry. Jak dla mnie dobrze że piszą prosto z mostu że o wynikach przed 15 nic nie będą mówić, zamiast kręcić coś i ściemniać, że ich zdaniem to wyniki bardzo dobre,... oczywiście uwzględniając aktualne położenie spółki...itp... .
Plus też za publikację raportu przed weekendem... jest czas aby się zapoznać (dla mnie- raczkującego jeśli chodzi o czytanie raportów 5 min nie wystarczybandhead ),a nie jak co poniektórzy wrzucą o 7.30 w tygodniu i są zadowoleni angryfire

wzielj
0
Wpisów: 8
Wysłane: 14 listopada 2008 21:32:01 przy kursie: 0,43 zł
No i mamy raport - nie 15 jak to prezes mowil a 14 jak w kalendarium stalo:-$

Wynik, zadowalajacy moim zdaniembom Widac ze firma sie rozwija...

Raport do obejrzenia: TU
Edytowany: 14 listopada 2008 21:36

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Chalmi
0
Wysłane: 14 listopada 2008 23:14:51 przy kursie: 0,43 zł
Raport przeczytałem, trochę sobie nad nim pomyślałem, jest kilka spostrzeżeń jednak na razie nie chciałbym pisać jako pierwszy.... miło by było jak by ktoś oświecony napisał krótką analizę i jak On to widzi. Może coś by mi się udało dodać jak bym zobaczył że moje myślenie w dobrym kierunku poszło. Może WatchDog by coś napisał angel4 . Może również udało by się wskaźniki zaktualizować- ciekawe jak wyglądają po III kwartale.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 14 listopada 2008 23:54:15 przy kursie: 0,43 zł
Podrzuć swoje i nie sugeruj się, każdy widzi troszkę inaczej, na inne szczegóły zwraca uwagę. Przeleciałem tylko cyferki bo padam z nóg:
Trudny kwartał, utrzymanie poziomu sprzedaży okupione niższymi cenami (ew. większymi kosztami) i przez to spadek marży handlowej na poziom 11% z poprzednich 13%. To jeszcze nie tragedia, ale zabrało te 3-4 mln z zysku, który pozostał śladowy. Przepływy operacyjne ujemne, do tego jakieś niefajne popraweczki w poprzednich kwartałach, ale widać jak na dłoni, że dramatycznie kończy się gotówka: zostało zaledwie 2 mln złotych. Firma stoi pod ścianą, musi teraz zapewnić towar na najlepszy, IV kwartał, korzystając z tych znikomych środków które ma, jednocześnie sprawnie ściągać należności żeby się nie poddusić. Kierunek rozwoju jest dobry, tylko skala jeszcze nie ta. Niestety nie mam pojęcia, jakiej wielkości obroty można realnie uzyskać z tego biznesu, czy 600 mln rocznie to jest dużo czy mało. Dla Advadis'a za mało żeby zaczął stabilnie zarabiać, przydałoby się ze dwa razy tyle, aby zaczął stawać na nogi. Musi zacząć generować zysk, z tych aktywów co je nakupił z emisji akcji, gdyż na razie kręci się to na pusto i tylko daje utrzymanie autorom i kierownikom projektu, ale jeszcze nic nie daje akcjonariuszom. Zalecam zatem ostrożność i śledzenie doniesień z branży, bo jakiekolwiek kłopoty mogą odbić się firmie dużą czkawką. Finansowo jedzie na styk.

del-20111222
0
Wpisów: 69
Wysłane: 15 listopada 2008 11:31:24 przy kursie: 0,43 zł
Radze ostrożność w decyzjach. Pomimo wykazanej sporej kwoty przychodów (brawo- spółka zaczyna zarabiać), proszę zwrócić uwagę na przepływy pieniężne związane z lewarowaniem. Grupa spłaciła 7,5 mln pożyczek, ale zaciągnęła następne na 14,7 mln (circa). plus ~64 mln kredytu kupieckiego.
Kredyty ostatnio sprawa drażliwa i niebezpieczna. Zmiana LIBOR, WIBOR działa na niekorzyść.
Pozytywna różnica należności w stosunku do zobowiązań+zapasów.
Do wyniku należy uwzględnić też wartosć amortyzacji w okresie, co jest też przychodem przedsiębiorstwa (3,66 mln).

Chalmi
0
Wysłane: 15 listopada 2008 12:39:28 przy kursie: 0,43 zł
Z mojej strony to chciałoby się żeby w raporcie było trochę lepiej ale jak widać cudów nie ma – na wszystko trzeba ciężko zapracować.

1) Klient nasz Pan
Też zwróciłem uwagę na marżę (z handlem mam trochę doświadczenia- ale niestety nie w alkoholach i napojach). 11 procent wydaje się dość marne. Myślę że w tej działce można wycisnąć marżę co najmniej parę oczek wyższą. Zważywszy na potencjał ADS do negocjacji cen. (ale może się mylę... ?? )
Jednak Klient nasz Pan i na tym etapie rozwoju firmy wolę te 11% i większy obrót niż odwrotnie. W dzisiejszych czasach o towar łatwo- każdy chce sprzedać, o klienta już trudniej. Niską marżą, dobrą ceną łatwo można sobie zjednać klientów. Do tego dodajmy solidność, rzetelność i stałych klientów będzie coraz więcej. A jak klient się przekona to te 2, 3 oczka się odrobi bez niczego.

2) Gotóweczka
Trochę jej mało i tu mi szkoda- zawsze człowiek się czuje bezpieczniej jak jednak posiada kilka groszy zapasu na nieprzewidziane okoliczności. Dobrze że jest jeszcze coś takiego jak należności i tu trzeba będzie się trochę pomęczyć o własną kaskę bo będzie niezbędna. Mam tylko nadzieję ze nie będzie z tym problemu bo to różnie bywa. Jak wiadomo łatwo się bierze z oddaniem trudniej.

3) Koszty zarządu
Jak dla mnie to trochę dużo. Ogólnie jestem zwolennikiem przekonania, że żeby było lepiej najpierw musi być trochę gorzej i od czasu do czasu jak człowiek zje chleb ze smalcem to też się nic nie stanie. Serio to myślę że można by powalczyć żeby te koszty zmniejszyć, szczególnie teraz to jest ważne gdy każda złotówka wydana na rozwój firmy zaprocentuje w przyszłości.

Ciekawy jestem czy zrealizują prognozę na 2008, trochę im jeszcze zostało do wyrobienia. Z drugiej strony IV kw. na pewno będzie niezły. Na wyniki za IV kw. pozytywnie powinna wpłynąć nieustająca konsolidacja.

mrk
20
Wpisów: 1 956
Wysłane: 15 listopada 2008 15:41:58 przy kursie: 0,43 zł
Co do kosztow zarzadu to nie wiem jakie sa standardy w tekiej spolce ale w tym kwartale sa nizsze niz w poprzednim.
przypływy ujemne są faktycznie ujemne, ale czy poczynili spore zapasy (w stosunku do poprzedniego kwartalu), bo na 45 mln.
I jeszcze jedno, czym w tym przypadku mozga byc pozostale przychody operacyjne?

Chalmi
0
Wysłane: 15 listopada 2008 17:10:10 przy kursie: 0,43 zł
Co do kosztów zarządu to ja niestety też nie bardzo wiem jakie są standardy.
Mi się rzuciły te liczby w oczy i wydały bardzo duże :glasses7:
fakt że w drugim kwartale były jeszcze większe. A patrząc od początku roku to już pokaźna sumka się uzbierała.

Coś mi się zdawało że gdzieś już ktoś o tych kosztach pisał i znalazłem to:
"W kosztach zarządu znajdują się skonsolidowane koszty zarządów ze wszystkich
spółek zale4nych. Ulegną znacznemu zmniejszeniu po zakończeniu procesów
konsolidacyjnych w Grupie"

jeśli chodzi o wskaźniki w II i III kw to tak wygląda zestawienie:

wskaźnik IIkw IIIkw
rating B+ B
C/WK 0,54 0,53
C/ZO -237,33 37,45
C/P 0,28 0,19

del-20111222
0
Wysłane: 16 listopada 2008 00:40:31 przy kursie: 0,43 zł
Nie mylcie kosztów zarządu z kosztami Zarządu. To nie tylko to co by sie z nazwy nasuwało. To są koszty ogólnego zarządu (administracyjne) - obejmują głównie wynagrodzenia pracowników administracji, materiałów biurowych, ale także np. koszty prenumeraty czasopism, reklamy, obsługi prawnej, księgowości, audytów, koszty utrzymania związane z uczestnictwem w związkach, stowarzyszeniach czy koszty związane z faktem bycia spółka publiczną na GPW itp.
Jeżeli każda z konsolidowanych spółek posiada własne koszty w tym zakresie, połączenia daje oszczędności przez wyeliminowanie powtarzających sie wydatków w każdej z nich.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 16 listopada 2008 00:54:54 przy kursie: 0,43 zł
....dooookładnie.
A efekt tej oszczędności, polegającej na uwspólnieniu działów i wyeliminowaniu multiplikujących się zadań, nazywa się synergią kosztową.

pabla69
0
Wpisów: 104
Wysłane: 16 listopada 2008 11:38:18 przy kursie: 0,43 zł
Witam serdecznie !!!

Jako nówka na forum chciałbym powitać wszystkich i podziekować za wiele wypowiedzi, które pomogły i otworzyły oczy a także zapobiegły stratom.

Trochę wazeliny 3some w stronę admina. WD wiekie dzieki za analize fundamentalną wielu spółek, wyłuskiwanie tych jakże ważnych niuansów, które decydują o wiarygodności danego emitenta.

O ile rozumiem zasadę forum "daj trochę z siebie" skutecznie egzekwowaną przez WD, spróbuję wypowiedzieć się na temat ADSu i tego co zauważyłem a co nie bardzo mi się podoba jako akcjonariuszowi tej firmy. No i proszę o wyrozumiałość:binky:

Wiadomo (chyba), że całe kupowanie akcji na tym walorze oparte jest o perspektywy rozwoju czyli co firma pokaże w przyszłości i (na pewno we wzrostach nie pomaga duży freefloat) jak oplecie mackami swoich hurtowni całą Polskę.

Otóż rzecz, która mnie zabolała czytając raport za III kwartał jest słaba dynamika przychodów.
Biorąc pod uwagę, że 31 lipca 2008 roku ADS połączył się z MAX BEER , MAG-MAR oraz BOMARK,

info tutaj: www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

czyli od 01.08 w/w spółki znalazły się w raporcie kwartalnym (chyba i tutaj proszę o weryfikację, jeżeli macie info) co nie pomogło w znacznej zwyżce przychodów, a faktycznie porównując II i III kwartał tego roku firma stoi w miejscu. Aktywa też stoją prawie w miejscu, ale to można tłumaczyć tym, że firma zapłaciła za przejmowane firmy tyle ile są w rzeczywistości warte i tu się zeruje.

Aleeeeeeeeee gdzie te przychody d'oh!

Czyli albo nabyli nędzne hurtownie albo czają się z konkretnymi wynikami w IV kwartale i liczenie na to że w długie weekendy i w święta społeczeństwo będzie zalewało robaka na umór.

Ponieważ w kasie gotówki niet, marża spada quo vadis ads?
Edytowany: 16 listopada 2008 11:53

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 16 listopada 2008 12:00:55 przy kursie: 0,43 zł
Ha, co za spojrzenie! :pirate:

Witaj i pisz tutaj z nami. Docendo discimus [Ucząc innych, sami się uczymy - Seneka]

Wchodząc na giełdę nie zaznasz nigdy spokoju. Chyba już to wiesz.
Nie możemy odpuścić choćby na chwilę będąc na rynku, gdyż Brevibus momentis summa verti [W krótkiej chwili zmienia się wszystko - Tacyt]

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 16 listopada 2008 13:51:37 przy kursie: 0,43 zł
:blackeye: :pirate: glasses1
Perfer et obdura....
"Fortuna favet fortibus"

opennetpr
0
Wpisów: 688
Wysłane: 16 listopada 2008 17:16:23 przy kursie: 0,43 zł
Ze trzy razy usiłowałem podejść do tematu tych przychodów i muszę przyznać, że nie kumam tej logiki. To co do tej pory zrozumiałem to się nazywa w samouczku odnoszącym się do akcji pułapka procentów. Zapewne chodzi ci o to że między 1 a 2 kwartałem wzrost był 150 % około, a między drugim a trzecim 65 %, i jak rozumiem ta różnica% to stanie w miejscu. Czy o to chodzi ? Jeśli o to chodzi to ja to rozumiem w ten sposób, że im większa baza tym trudniej uzyskać większy procent, choć czy 65 % to stanie w miejscu hmm... Wiadomo spółka rozwojowa dopiero, co było widać po marży, ale ponieważ jednak ta logika, której ni jak nie łapę mnie męczyła porównałem z dynamiką wzrostu przychodów CEDC-u, nom i jeśli to jest mało to nic już nie kumiem, albo nie zakumulowałem dobrze o co chodzi z tymi przychodami. Lekturę oczywiście dynamiki wzrostu przychodów CEDC-u polecam, też handluje wyskokowymi napojami tyle że spółka już ustabilizowana. Można też sobie porównać jak to wygląda kwotowo z tymi przychodami z konkurencją. Rozumiem, że idealne rozwiązanie wzrostu to 100% potem 120% potem 130%, nom i mamy skalę logarytmiczną. Z taką skalą jest tylko jeden maluteńki problem, w realu się nie zdarza, choć fundusze na giełdzie nas przyzwyczaiły ostatnio, że taka skala istnieje. Nie mniej jednak w realu bardziej prawdopodobną skalą jest skala liniowa, która przebiega kwotowo o stały kawałek. Czyli 3 spółki przynoszą 100 baniek, tyle że to sto baniek to może być sto procent tego co było i kolejne 3 spółki przynoszą 100 baniek tyle, że z uwagi na dużą już bazę to procentowo wychodzi 50% wzrostu. Czy dobrze zrozumiałem sposób myślenia ? Naprawdę się staram załapać tę całą logikę myślenia inviestorów ale czasem jest mi ciężko. Nie ukrywam, że od jakiegoś czasu śledzę głównie dwa a teraz trzy sektory na giełdzie. Spożywczy, min dla tego, że skoro już doszedłem do wniosku, że jeśli coś ma się ruszyć to w pierwszej kolejności w tym sektorze, a od pewnego czasu mam jakieś takie wrażenie, że coś się ruszyło to staram się to zweryfikować. Nom dziś prawie się udało, ale jak zawsze powtarzam za reklamą prawie czyni wielką różnicę, po raz drugi straciłem bazę sektorową, tym razem komputer sam ją skasował informując mnie pięknymi słowy w postaci ERROR. Nie mniej jednak zamierzam się uprzeć i chyba ręcznie policzę czy się mylę czy nie. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to myślenie o przychodach, jeśli źle chętnie wysłucham, gdziem popełnił błąd, bo chyba myślę coś staroświecko co ze zdumieniem doprowadza mnie coraz częściej do wniosku, żem nie speklant a liberał, więc grzeszę podwójne bom chyba klasyczny liberał.angel4

del-20111222
0
Wysłane: 16 listopada 2008 18:03:11 przy kursie: 0,43 zł
W ocenie bilansowej liczy sie dynamika zmiany. Dzis policzone w stosunku do poprzedniej wartości np. 5% (albo i -5%) dynamiki wzrostu, staje sie bazą i wartrością wyjściową do liczenia dynamiki zmiany w nastepnym okresie.
Taki sposób prezentacji danych finansowych (dynamika zmian) w szerszym horyzoncie historycznym opartym o kilka (jak najwiecej ile można mieć danych wstecz) okresów pozwala lepiej spojrzeć na trend w poszczególnych składnikach prezentacji bilansowej. Jeden z elementów DD.
Jezeli o to ci opennetpr chodziło.

Chalmi
0
Wysłane: 16 listopada 2008 18:10:47 przy kursie: 0,43 zł
Odnosząc się do postu Pabla69 to takie moje uwagi:

Jeśli chodzi o nabyte hurtownie to na pewnie coś leżało na rzeczy skoro ktoś się zgodzi na ich przejęcie. Jak by funkcjonowały perfekcyjnie i generowały furę zysku to by ich nie oddali. Ale na pewnie jakoś sobie radziły i klientów stałych też miały.

Jeśli chodzi o przychód to nie chciałbym być posądzony że ślepo patrzę w to co spółka napisze, ale pozwolę sobie tu na krótki cytat:

"W III kwartale 2008 roku nastąpił nieznaczny spadek sprzedaży w porównaniu do
poprzedniego kwartału. Tak jak w poprzednim kwartale lato i wakacje sprzyjały
sprzedaży napoi i piwa, pod koniec III kwartału widać wyraźny spadek sprzedaży tych
produktów
. Jest to normalny objaw, rynek przestawia się na zakup alkoholi mocnych.
Zmiana ta jest skutkiem spadku temperatur w okresie jesiennym i zimowym."

"W porównaniu do II kwartału 2008 roku, w III kwartale sprzedaż spółki zmniejszyła się o
około 5,15 %, natomiast w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego przychody
ADS S.A. wzrosły o 13,2 %."

Zawsze można na dane popatrzeć z różnych stron, tak więc można też powiedzieć:
że dzięki przejęciom udało się wyniki za III kw. otrzymać na poziomie wyników z kw II mino słabnącego popytu jaki występuje w końcowych tygodniach kwartału III.

ps.
tylko muszę się przyznać że ni jak nie widzę tego 13,2% - może ktoś napisze jak oni to wyliczyli ?

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 16 listopada 2008 18:25:04 przy kursie: 0,43 zł
W kwestii przychodów: dla mnie są one w analizie firmy oczywiście wskazówką co do szybkości wzrostu (ew. spadku), natomiast tak naprawdę to co mogą one powiedzieć interesującego, to jak zmienił się udział w rynku - ale to w raporcie jest niezwykle rzadko. Same przychody są bowiem zaledwie bazą, na której hoduje się zysk. I to jest najważniejsza liczba, konkretnie marża handlowa w złotych, jaką się zajmuję przy analizie. Nie wiedząc też istotnej rzeczy, czyli struktury asortymentu i cen. Wiele trzeba sobie dowiedzieć znając sytuację w konkretnej branży, w której działa spółka.

Natomiast co do procentów i raportów w ogóle: jako że pisane są one przez spółkę, zwykle podlegają pokusie podkolorowania. Tak jak pisze Chalmi, procenty można tak zestawić, że nawet w pogarszającej się sytuacji da się udowodnić sukces. Coś przecież rośnie, jak nie do zeszłego roku to do zeszłego kwartału, jak nie w złotych to może w sztukach. I to jest właśnie cała sztuka, wyczytać między wierszami co się naprawdę tam dzieje.
Sprawdźcie proszę, czy to jest podane z jednostkowego czy ze skonsolidowanego raportu.

Chalmi
0
Wysłane: 16 listopada 2008 20:31:00 przy kursie: 0,43 zł
WatchDog napisał(a):

Sprawdźcie proszę, czy to jest podane z jednostkowego czy ze skonsolidowanego raportu.

jeśli się mylę bardzo proszę o korektę,

Mam otwarte trzy raporty za I, II, III kw - Opennetpr pisząc "Zapewne chodzi ci o to że między 1 a 2 kwartałem wzrost był 150 % około, a między drugim a trzecim 65 %" prawdopodobnie miał ma myśli dane z raportu skonsolidowanego- Przychody ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów, kolumny przedstawiające dane narastająco, tu mamy odpowiednio:

w I kw. - 107 301
w II kw. - 263 525
w III kw. - 414 347

jak by popatrzeć na skonsolidowany - Przychody ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów w poszczególnych kwartałach to mamy:

w I kw. - 107 301
w II kw. - 156 224
w III kw. - 150 768

jeśli ads podaje "w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego przychody
ADS S.A. wzrosły o 13,2 %."

to znaczy ?! że Przychody ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów w IIIkw. roku 2008 są o 13,2% większe niż w roku 2007- hmm nie widzę tego ani w skonsolidowanym ani w jednostkowym, ani porównując kwartały ani patrząc na dane narastającą.
więc coś zaczynam podejrzewać że źle patrzę i źle kombinuję?

ps.
Mam te trzy raporciki na wierzchu więc jak by ktoś chciał abym coś wyłuskał z któregoś albo porównał to służę pomocą.

del-20111222
0
Wysłane: 16 listopada 2008 20:46:06 przy kursie: 0,43 zł
A w zasadzie co tu dywagować. Wygląda obiecująco. Kontrolnie można mały pakiet nabyć. Zawsze można wygrać, przegrać albo zremisować, jak mawiał nasz najlepszy trener.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8