pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Irek_2

Irek_2

Ostatnie 10 wpisów
Co to jest "sygnał kupna typu B" ?
Oczywiście co to jest "sygnał kupna" to wiem.

Vox poruszył temat, o którym mało jest informacji (przynajmniej ja ich nie mam). Czy były jakieś infa w zakresie strategii wyjścia przez fundusze z Allegro ? Czy nie może być jednak brany pod uwagę scenariusz wejścia do Allegro dużego gracza, zainteresowanego dużym kawałkiem rynku z perspektywami wieloletnich wzrostów ?

Przytoczony schemat postępowania nie jest wcale rzadki. Naprzykład emisje menadżerskie wykorzystywane są w celu uzyskania dodatkowych korzyści przez Zarząd, kosztem mniejszych akcjonariuszy.

Nie rozumiem pewnych stwierdzeń zawartych w przedmiotowym wywiadzie, dotyczących FON i ATLANTIS, cytuję:

"Od niedawna głównym akcjonariuszem jest cypryjski Fartpol Holdings. To podmiot powiązany z panem?

W żaden sposób.

Czyli nie można już mówić o grupie Patrowicza...

Mam tyle akcji, ile miałem, zmniejszył się tylko mój udział procentowy. Cieszę się z wejścia dużego inwestora do akcjonariatu. Rewolucji bym się nie spodziewał – składy zarządów i rad nadzorczych w Fonie, Atlantisie i w żadnej ze spółek z nimi powiązanych nie zmieniły się i się nie zmienią. Władza wykonawcza nadal należy do nas i zamierzamy ją jeszcze wzmocnić."

Jeśli główny akcjonariusz nie jest powiązany w żaden sposób z Panem Patrowiczem, to w jaki sposób zamierza on utrzymać i wzmocnić władzę wykonawczą ???

Odpowiedź Zarządu dotyczyła samej oceny zaobserwowanych zjawisk. Zarząd nie odniósł się do samego zjawiska: znaczna część zysków MIT w 2010 roku pochodzi z rozwiązania rezerw utworzonych w 2009 roku. Pojawia się w związku z tym pytanie: jakie będą wyniki w kolejnych kwartałach, jak już nie ma rezerw do rozwiązania ???.
Proszę zwrócić uwagę na bardzo krótki komentarz WD do artykułu "Dzisiaj w PB piszą bez ogródek o finansach spółki."
Wydaje mi się, że gdyby WD nie zgadzał się z opisem zjawiska w artykule, nie napiasałby w ten sposób.
Przyłączam się do prośby o jak najszybszą analizę raportu i odniesienie się do informacji i oceny zawartych w artykule.

Pod względem przychodów jak najbardziej OK. Gorzej z zyskownością. Zyki kwartalne zarówno na poziomie operacyjnym jak i netto były lepsze r/r tylko w IQ. W II i III już mniejsze, niż w analagicznych kwartałach 2009r. W przypadku kontynuowania tej tendencji wskaźniki cena/zysk ulegną pogorszeniu. IMHO to może być przyczyną spadku kursu.
Nie posiadam akcji spółki.

Czy są przewartościowane, czy niedowartościowane, to chyba laureaci Nobla nie są w stanie stwierdzić. Dla mnie, na dzień dzisiejszy, spółka warta jest tyle, co jej majątek w cenach likwidacyjnych odjąć zobowiązania. A co pokaże przyszłość ...???

Oczywiście jest to tylko moja, prywatna opinia.
Pozdrawiam i gratuluję debiutu.

Dla ścisłości, użyłem pojęcia obiegowego, medialnego "transfery do funduszy emerytalnych". Ale tak naprawdę, to chyba chodzi o dotacje Budżetu Państwa do FUS (Fundusz Ubezpieczeń Społecznych) z powodu utraty przez ten Fundusz części wpływów, po reformie emerytalnej. Dotacje te służą finansowaniu bieżących emerytur, czyli i tak trafiają do portfeli prywatnych osób i powinny być uwzględniane w bieżących wydatkach budżetowych.

Chciałbym nawiązać do informacji rządowych w zakresie walki o możliwość nie uwzględniania w wartości deficytu finansów publicznych, dotacji do funduszy emerytalnych.
Rząd przedstawia tę batalię jako walkę całego Narodu Polskiego przeciwko tym złym kapitalistom z UE. Śmiem twierdzić, że jest wręcz odwrotnie. To Komisja Europejska wzięła w obronę zwykłych, niemajętnych obywateli Polski, gdyż stanowisko Komisji spowoduje konieczność (obowiązek) wprowadzenia reform. Jest to taka wielkość funduszy, że Rząd nie będzie w stanie (mam taką nadzieję) pokryć to podwyżką podatków, bez rozpętania potencjalnych konfliktów.
Chciałbym zwrócić uwagę, że właśnie w interesie nas wszystkich leży ograniczanie rozpasania budżetowego polityków. Aktualny i każdy Rząd działa w choryzoncie czasowym od wyborów, do wyborów. Akurat zagrożenie przekroczenia progów ostrożnościowych padło na tę ekipę polityczną, a nie inną. Najgorsze co można zrobić, to w imię bieżących celów politycznych, rozmontować zabezpieczenia chroniące finanse publiczne przed nadmiernym deficytem.
Odnośnie samych transferów - wydaje się rzeczą oczywistą, że jeśli następuje transfer środków publicznych na rachunki przyszłych emerytów prowadzone w funduszach emerytalnych, a te rachunki są ich własnością prywatną i nie należą do sektora publicznego, to należy te transfery traktować jako wydatek budżetowy. Przecież środki te nie trafią na powrót do Budżetu Państwa.

Rzeczywiście okazało się, że trend nie jest zagrożony, do 10.09.2010r. Od tego szczytu wyrysowany został krótkoterminowy trend spadkowy, w którym można próbować szukać coś w rodzaju flagi. Na tygodniowym wygląda to jak chorągiewka. Według moich kresek wczorajsze close znajduje się powyżej górnej linii flagi/chorągiewki, ale uwaga to nie znaczy, że nie może nastąpić powrót. Wybicie musi zostać potwierdzone.
Moim zdaniem duży wpływ na dalsze zachowanie kursu (oprócz ogólnej sytuacji na rynku) będzie miał raport za III kwartał. Pierwsze dwa kwartały bieżącego roku były bardzo dobre, ale spółka miała zawsze dosyć dużą zmienność wyników. Np. w III kwartale 2009, przy przychodach znacząco wyższych, niż w II kwartale, spółka miała zysk netto ok 8-krotnie niższy, niż zanotowany w II kwartale. Jeśli spółka potwierdzi swoją umiejętność generowania wysokich zysków, to IMHO można liczyć na dalszy wzrost.

Posiadam akcje spółki.
Pozdrawiam.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 16 października 2020 10:53:05
Liczba wpisów: 115
[0,03% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,326 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,60% +27 120,67 zł 47 120,67 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d