pixelg
KGHM - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84

KGHM [KGH]

AKTUALNY KURS: 59,24 zł (+0,47%) 03-04-2020 17:04
Dawca_kapitału
Wpisów: 2
Wysłane: 1 czerwca 2016 22:06:26 przy kursie: 57,66 zł
@ Szutnik

a czasami w USA stopy nie ą na poziomie 0,5%? link do strony i tabela na niej co przesłałeś pokazuje 77,5% że będzie na poziomie 0,5% (czyli brak podwyżki) bo taki jest aktualny poziom chyba że coś pomieszałem. Tu jest link do aktualnych stóp procentowych

www.money.pl/pieniadze/stopy-p...

USA 0,50% 2015-12-16

Kod:
mod: usunięto informację o transakcjach użytkownika. Od tego są indywidualne kroniki
Edytowany: 1 czerwca 2016 22:10

inwestorkrajowy
Wpisów: 3
Wysłane: 1 czerwca 2016 23:18:26 przy kursie: 57,66 zł
Czy kurs KGHM-u zatrzyma się na wyznaczonej strefie? Cena na tym poziomie dwukrotnie odbijała się, a czy tym razem będzie podobnie?? Ostatnie wyprzedaże nie napawają optymizmem, ale znam paru inwestorów, którzy inwestują w myśl"kupuj gdy leje się krew" Prawdę mówiąc, wychodzi i m to bardzo dobrze, ale ja tak nie potrafię:) Link do wykresu http://www.bankfotek.pl/view/2001185

sasky
sasky PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 525
Wysłane: 2 czerwca 2016 08:09:47 przy kursie: 57,66 zł
Kminisz, to jeszcze nie jest finisz – analiza techniczna KGHM w porannym Wykresie dnia.

kliknij, aby powiększyć

Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
wiadomosci.stockwatch.pl/kmini...

Piotr Sz
Wpisów: 69
Wysłane: 2 czerwca 2016 10:51:25 przy kursie: 57,29 zł
Tak jak tutaj pisaliście poziom 58.00 już osiągnięty. Na prawdę ciekawe co dalej z ta spółką. Ceny miedzi raczej nie wygląda aby miała wzrastać raczej kolejne minima. Na prawdę ciekawe jak zachowa się polski gigant blackeye

Miras
Wpisów: 269
Wysłane: 2 czerwca 2016 11:36:29 przy kursie: 57,29 zł
Patrząc na wykres widać kanał spadkowy poprowadzony, z ostatniego szczytu z 23.03.

Kanał ten został juz dwukrotnie wyłamany . Raz fałszywie w połowie maja i teraz skutecznie pod koniec maja. Zasięg wyłamania pokazuje okolice 52zł na KGHM. Poziom ten jest blisko minimów z początku roku - 51,- zł.
I tam wydaje się, dojdzie do większej walki.

Piotr Sz
Wysłane: 2 czerwca 2016 12:07:20 przy kursie: 57,29 zł
@Miras jak dla mnie tez ostatnie minima są celem dla ceny :)

vladinho
vladinho PREMIUM
Wpisów: 685
Wysłane: 3 czerwca 2016 14:36:02 przy kursie: 59,89 zł
ładna niespodzianka na miedzi, 5$ w górę i testowanie oporu to pokazuje, że wsparcie w okolicach 204-206$ jest całkiem solidne.

Piotr Sz
Wysłane: 6 czerwca 2016 18:00:22 przy kursie: 61,20 zł
@valdinho Klasyczny układ AB=CD w korekcie prostej i idziemy dalej w górę :)

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 6 czerwca 2016 18:13

Piotr Sz
Wysłane: 8 czerwca 2016 09:55:13 przy kursie: 62,22 zł
@Szutnik @Dawca_kapitału - Rzeczywiście stopy są na poziomie 0.50% i po piątkowych NFP nic nie zapowiada ich podniesienia.
Jak to się odbije na miedzi? Raczej nie szukałbym tutaj powiązania.
Jak to wygląda technicznie dla mnie? miedź UP chociaż niedawno jeszcze byłem za spadkami (zmiana zdania spowodowana AB = CD) a KGHM? Sam nie wiem.
Mam za to dla was ciekawostkę. Ostatnio skorzystałem ze wskaźnika @Arkadiusz Balcerski i prześledziłem jak wyglądają notowania KGHMu i WIG20 i co mi wyszło? Zobaczcie sami, kiedyś tak nie było a teraz idą wręcz książkowo tak samo. Jak dla mnie jeśli ktoś chce walczyć z banchmarkiem jakim dla spółek z WIG20 jest bez wątpienia sam WIG20 to na pewno nie na KGHMie.

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 8 czerwca 2016 10:44

lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 767
Wysłane: 9 czerwca 2016 10:25:15 przy kursie: 60,67 zł
Od kilku dni materializuje się dość interesująca sytuacja. Nastąpiło osłabienie USD względem EUR (no i PLN). Ruch jest dość istotny. Jednocześnie nie nastąpił wzrost ceny miedzi, a po niewielkim skoku do ok. $212 zarysowała się dość wyraźna tendencja spadkowa. Jednorazowe dane, które doprowadziły do osłabienia USD będą miały - przynajmniej według mojej opinii - dość ograniczony w czasie wpływ na pozycję USD (są przecież na razie jednorazowe i oczekuje się powrotu to jakiejś tam "normalności" w zakresie zatrudnienia w USA). Wygląda też na to, że w najbliższym czasie nastąpi podwyżka stóp procentowych USA, co doprowadzi do wzmocnienia USD względem innych walut (tego rodzaju wnioski można wysnuć z wypowiedzi p Yellen).

Dlatego uważam, że w najbliższym okresie nastąpi osłabienie notowań KGHM w zakresie, w jakim to wynika z wpływu notowań miedzi na te akcje.

Dla przykładu:

211 $ za uncję i kurs 3,94 = 831 zł za uncję

206 $ za uncję i kurs 3,80 = 783 zł za uncję

Jeśli USD się wzmocni to cena miedzi powinna spaść a PLN względem USD osłabnie. Wtedy np.

200$ za uncję i kurs 3,95 = 788 zł za uncję.

To tylko przykład, scenariuszy może być wiele, ale wydaje mi się, że najbliższym czasie pozycja KGHM wyrażona
w PLN może nie ulec poprawie.

Wiem, że może zbyt nalegam na promowanie swojej tezy - tj., że nie doczekaliśmy się sprawozdania finansowego KGHM wyrażonego w walucie (takiego bez mechanicznych przeliczeń kursowych), ale wydaje mi się, że dopiero taki cash flow mógłby pokazać rzeczywisty stan tego waloru z naciskiem na faktyczną pozycję walutową aktywów KGHM w Polsce.

Edytowany: 9 czerwca 2016 10:26

Deogracias
Deogracias PREMIUM
Wpisów: 442
Wysłane: 9 czerwca 2016 13:21:11 przy kursie: 60,67 zł
Cytat:
211 $ za uncję i kurs 3,94 = 831 zł za uncję

206 $ za uncję i kurs 3,80 = 783 zł za uncję

Gwoli ścisłości - te notowania to są centy za funt (0,453 kg bodajże) miedzi.
Nowy wpis >>> Inwestowanie w czasach zarazy – koronawirus i giełdy
Zapraszam na bloga - https://dariuszgrupa.pl
https://twitter.com/DarekGrupa

Poproś analityków Stockwatch o analizę fundamentalną wybranej spółki >>> Przycisk w profilu spółki

vladinho
vladinho PREMIUM
Wpisów: 685
Wysłane: 9 czerwca 2016 14:18:41 przy kursie: 60,67 zł
Piotr Sz napisał(a):

Mam za to dla was ciekawostkę. Ostatnio skorzystałem ze wskaźnika @Arkadiusz Balcerski i prześledziłem jak wyglądają notowania KGHMu i WIG20 i co mi wyszło? Zobaczcie sami, kiedyś tak nie było a teraz idą wręcz książkowo tak samo. Jak dla mnie jeśli ktoś chce walczyć z banchmarkiem jakim dla spółek z WIG20 jest bez wątpienia sam WIG20 to na pewno nie na KGHMie.

Przy tak dużych zmianach kursu wig20 jakie mamy od maja 2015 trudno jest iść pod prąd, szczególnie, że bardzo popularne są zlecenia koszykowe.
Z drugiej strony nie należy zapominać, że wig20 ma korelację z EEM, a na ten - główny wpływ mają ceny surowców (w tym też pośrednio miedzi).

@lesgs
ostatni spadek cen miedzi był spowodowany informacjami o rekordowym wzroście zapasów
www.money.pl/gielda/surowce/wi...
Cytat:
Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę LME w Londynie wzrosły we wtorek najmocniej od 2004 roku. W ciągu 2 poprzednich dni zapasy metalu zwiększyły się tam aż o 28 procent. W tym czasie zapasy miedzi w Azji wzrosły aż o 50 procent.

Stąd chyba tymczasowy brak odwrotnej korelacji miedzi z dolarem.

Technicznie wygląda to jak wybicie z flagi z ruchem powrotnym, dzisiaj potwierdzonym oporem na fladze (ale sesja jeszcze nie jest zakończona). W punkcie "P" jest podażowa (moim zdaniem) mało wyraźna formacja trzech świec odwrotu.

kliknij, aby powiększyć

Zbliżająca się jednak decyzja FEDu może sporo namieszać, stąd też chyba wzrost zmienności ceny.

ps. ze względu na zaangażowanie w instrumenty powiązane z KGHM warto mieć na uwadze, że moje opinie mogą nie być neutralne.

Piotr Sz
Wysłane: 9 czerwca 2016 21:35:30 przy kursie: 60,67 zł
@robertus średnim bym nie ufał. Nie znasz "paradoksu średnich" (tak to się chyba nazywa o ile dobrze kojarzę)??

Średnia płaca = 7000
90 osób zarabia po 3.000
20 osób jako managerowie po 15.000
no i prezes kasuje 200.000

Średnia wychodzi bardzo ładna ale jak widać zawyżają ją 22 osoby :) Już chyba lepsza w takim przypadku jest mediana, chociaż też raczej nie do końca...

kwiatkowskiFOREX
Wpisów: 47
Wysłane: 10 czerwca 2016 22:05:58 przy kursie: 59,85 zł
Za 10 dni zobaczymy jak KGHM i miedż zareagują na brexit. W najświeższych sondażach zwolennicy wyjścia z UE mają już 10% przewagę nad zwolennikami pozostania. Nie wiem jak miedź ale KGHM powinien spadac. Inwestorzy mogą zareagować impulsywnie. Tak więc w krótkim terminie widzę więcej zagrożen dla posiadaczy "miedziaka".

rafsty
rafsty PREMIUM
Wpisów: 2 278
Wysłane: 21 czerwca 2016 17:30:01 przy kursie: 62,00 zł
Piotr Sz napisał(a):
Już chyba lepsza w takim przypadku jest mediana, chociaż też raczej nie do końca...

Nie do końca, bo jeszcze lepsze jest patrzenie I na średnią I na medianę jednocześnie.

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 21 czerwca 2016 21:26:29 przy kursie: 62,00 zł
Ani średnia, ani mediana nie są właściwymi miarami, szczególnie w sytuacji cytowanej przez @Piotra Sz. Do oceny populacji zawsze konieczne jest podanie więcej niż jednego parametru (np. przy rozkładzie normalnym poza wartością środkową ważne jest rozproszenie wyników wokół wartości środkowej (parametr "z")). Jeśli chodzi o wynagrodzenia prezesów, to nie można ich wliczać do do danej populacji, bo zwyczajnie nie są ich częścią. Po ich wykluczeniu (np. test Dixona) pozostała populacja poddawana jest analizie wariancji i dopiero wyniki takiej analizy mogą pozwolić na stwierdzenie, czy np. średnia jest właściwym obrazem danej populacji, czy też reprezentuje jedynie wynik automatycznego obliczenia arytmetycznego.
Edytowany: 21 czerwca 2016 21:44

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 21 czerwca 2016 21:39:26 przy kursie: 62,00 zł
Natomiast w drugim poście chciałbym powrócić do cytowanego w całej prasie biznesowej kwestii zawarcia przez KGHM umowy na dostaw katod do Chin (np. www.stockwatch.pl/przeglad-pra...).

Nie znamy parametrów umowy i cen, co w oczywisty sposób utrudnia analizę. Ale powraca ten sam wątek - sprzedajemy miedź w najprostszej możliwie postaci, czyli katod. W ten sposób Polska traci całą wartość dodaną, jaka można byłoby osiągnąć z naszego bogactwa. Dla mnie, zachowujemy się jak prymitywny eksporter surowców. Śmietankę z tego bogactwa spijać będą inni.

Pojawił się też na nowo odgrzany wątek ochrony przed wrogim przejęciem. To oczywiście prawo każdej władzy. Jednak, jaka byłaby sytuacja na świecie, gdyby każdy kraj podjął takie działania, albo wręcz nakazał nacjonalizację własnych zasobów. Taka ochrona to inna wersja nacjonalizacji wtórnej. Skutki dla gospodarki globalnej mogły by być daleko idące. Prowadzić może to do zahamowania współpracy i integracji oraz pojawienia się tendencji izolacyjnych. Trudno o tym pisać nie tworząc długiego elaboratu polityczno - społeczno- gospodarczego. Czuję jednak, że będzie to (zamykanie się, którego objawem są takie nerwowe ruchy władzy) odbierane po latach jako jedna z głównych przyczyn pozostania Polski w pułapce średniego dochodu a, tym samym, stagnacji ekonomicznej. Za kilka lat ten "chroniony" majątek stanie się przestarzały i nikt go nie będzie chciał kupić.
Edytowany: 21 czerwca 2016 21:44

rafsty
rafsty PREMIUM
Wpisów: 2 278
Wysłane: 22 czerwca 2016 13:47:38 przy kursie: 62,85 zł
lesgs napisał(a):
Ani średnia, ani mediana nie są właściwymi miarami, szczególnie w sytuacji cytowanej przez @Piotra Sz. (...) Jeśli chodzi o wynagrodzenia prezesów, to nie można ich wliczać do do danej populacji, bo zwyczajnie nie są ich częścią.

To, jaka miara jest właściwa i jaki zbiór wziąć do próby, to zależy akurat od tego, jakie zjawisko chcesz zbadać. Myślałem, że rozmawiamy w szerszym kontekście, a nie zawężamy sprawy do tego jednego przykładu.

Może inny przykład:
Słyszałeś o tym, że to właśnie "rozjazd" średniej i mediany jest sygnałem rozwarstwienia społeczeństw? Można to sobie potem dzielić na czworo, ale zaczyna się od prostych zjawisk.

Jak sobie wykluczę z próby 1% najbogatszych, bo "zwyczajnie nie są jej częścią", to mi może wyjdzie, że USA to obraz społecznej sielanki. A Donald Trump pozostanie dla mnie ciężką zagadką i czarnym łabędziem. A jeśli tych najbogatszych sobie jednak wliczę i zobaczę, że średnia i mediana od lat rozjeżdżają się, to łabędź już taki czarny nie będzie.

Generalnie miar zwykle jest sporo i dopóki nie są redundantne, każda niesie jakąś informację. Średnia, mediana, dominanta, skośność, wariancja itp. itd. itd. Z innej beczki: PP, NPV, IRR, ARR itp. itd. itd. Nie wszystkie trzeba koniecznie zawsze stosować. Ważne, żeby rozumieć, co się robi, po co się robi, jak to działa, na co się patrzy i umieć wyciągać sensowne wnioski.

To, co pisze Piotr Sz a propos średnich akurat ma sens.

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 22 czerwca 2016 17:20:17 przy kursie: 62,85 zł
Oczywiście można porównywać wszystko i to ma jakiś cel statystyczny, ale wliczanie wynagrodzeń prezesów zaciemni obraz. Dlatego, że ich wynagrodzenia obliczane są zupełnie inaczej niż zwykłych pracowników. Zwykle jest względnie nieduży składnik stały, znaczna premia, wynagrodzenie odroczone w postaci jakiś planów opcji akcyjnych lub procentu od zysku a także wiele dodatków pośrednich i inne skutki takiej "tfurczości". Wtedy niekoniecznie porównujemy podobne składniki. Każda statystyka ma swoje wady i zalety. Wzięcie wszystkiego razem daje możliwość wyciągnięcia tylko najbardziej ogólnych, a więc mniej miarodajnych wniosków. Dodatkowo, każdy wyciągnie taki wniosek jaki mu pasuje. Z dużą rezerwa podchodzę do danych statystycznych gdy podawane są same liczby. Tak naprawdę liczą się założenia i parametry analizy - bez tego każdy wynik jest tylko propagandą.

mackopl
mackopl PREMIUM
Wpisów: 775
Wysłane: 1 lipca 2016 17:04:23 przy kursie: 68,10 zł
Miał być huczny spadek i przebicie dołem poziomu 58 zł, a póki co taka miła niespodzianka.
Czarne świece zamieniły się w białe i mamy w krótkim czasie +17%.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, marek323
73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84