X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: kghm

 • 13 listopada 2018

  KGHM od kwietnia zapłaci mniejszy podatek miedziowy

  Na wtorkowej konferencji prasowej polityków PiS i samorządowców z Dolnego Śląska ogłoszono, że od kwietnia przyszłego roku KGHM będzie płacił podatek miedziowy o 15 proc. niższy niż obecnie. 

 • 06 listopada 2018

  KGHM ma nową wielomiliardową umowę na sprzedaż katod miedzianych na rynek chiński

  KGHM Polska Miedź zawarł z China Minmetals Nonferrous Metals Co. Ltd. (firmą należącą do grupy China Minmetals Corporation) umowę na sprzedaż katod miedzianych w latach 2019-2023 o szacowanej wartości 6,03-14,46 mld zł.

 • 02 listopada 2018

  Trump dał sygnał do wzrostów, mocny KGHM, CD Projekt i LC Corp

  Początek listopada na giełdach upływa w szampańskich nastrojach. Jedna rozmowa telefoniczna prezydentów USA i Chin wystarczyła, żeby inwestorzy zapomnieli o "czerwonym październiku" i ochoczo rzucili się do kupna przecenionych akcji. GPW wpisuje się w ten trend.

 • 22 października 2018

  KGHM zwiększył produkcję miedzi płatnej we wrześniu

  Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 57,4 tys. ton we wrześniu 2018 r. i była o 3 proc. wyższa r/r.

 • 19 października 2018

  Powrót spadków na giełdach, czerwony PGNIG, Lotos i Orbis

  Silne spadki wróciły na Wall Street, na rynkach ponownie pojawił się strach o Włochy, a wzrost gospodarczy w Chinach okazał się niższy od prognoz. W takich warunkach spadki na GPW nie mogą dziwić. W WIG20 mocno traci PGNIG i Lotos, a na szerokim rynku negatywnie wyróżnia się Orbis oraz spółki Leszka Czarneckiego.

 • 16 października 2018

  GPW na zielono, mocna enrgetyka, CCC, KGHM i CD Projekt

  Poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji, wspierane nadziejami na wzrosty na Wall Street, pomaga giełdzie w Warszawie. Rosną wszystkie indeksy. W centrum uwagi znalazły się przede wszystkim akcje CCC, PGE, CD Projekt, PKO BP i KGHM.

 • 09 października 2018

  Mocne odbicie na WIG20, wciąż gorąco na CD Projekt

  Wtorkowa sesja na giełdzie w Warszawie rozpoczęła się od silnego odbicia indeksu WIG20, który dzień wcześniej zaliczył spadek o 1,77 proc. Niestety w obliczu narastającej awersji do ryzyka szanse na trwały powrót wzrostów są niewielkie.

 • 05 października 2018

  Nerwowo na giełdach, w grze Work Service, Gino Rossi i Ten Square Games

  Pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji psuje humory inwestorom w Warszawie. Indeksy w dół ciągnie głównie KGHM i Orlen, ale to na takich spółkach jak Work Service czy Ten Square Games jest naprawdę ciekawie. Dziś układ sił może jeszcze się zmienić po godzinie 14:30, gdy zostaną opublikowane dane z USA.

 • 27 września 2018

  Włoska przecena na GPW, banki i KGHM na czerwono

  Niepewność związana z włoskim budżetem, a także wczorajsza reakcja Wall Street na Fed, ciągną w dół europejskie giełdy. W tym parkiet w Warszawie, gdzie WIG20 ugina się pod ciężarem banków i KGHM. Na szerokim rynku pozytywnie wyróżnia się Gino Rossi.

 • 25 września 2018

  Produkcja miedzi płatnej KGHM spadła o 2 proc. r/r do 57,3 tys. ton w sierpniu

  Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 57,3 tys. ton w sierpniu 2018 r. i była o 2 proc. niższa r/r.

 • Dziś na GPW warto obserwować spółki rafineryjne i surowcowe

  Po wczorajszym szumie medialnym dotyczącym zmiany kwalifikacji polskiego rynku na rozwinięty, dzisiaj inwestorzy na GPW powinni głównie zajmować się spływającymi danymi ekonomicznymi. Sytuacja WIG i WIG20 jest niepewna. Pozostając w trendzie horyzontalnym, inwestorzy z rezerwą podchodzą do poważniejszego kupna akcji. Dziś warto obserwować spółki rafineryjne i surowcowe.

 • 21 września 2018

  WIG20 zatańczy jak wiedźmy zagrają, gorąco na PGE, CD Projekcie i Getinie

  Dziś wygasają wrześniowe serie kontraktów terminowych, więc obroty na koniec sesji mogą wynieść kilka miliardów złotych. To sprawia, że w wypadku WIG20 inne czynniki tracą na wartości, a losy indeksu zapewne rozstrzygną się w końcówce sesji.

 • 13 września 2018

  Giełda w Warszawie w końcu odbija, mocno rośnie KGHM i Altus TFI

  Po długiej serii spadków inwestorzy w końcu ruszyli na zakupy. W czwartek przed południem wszystkie główne warszawskie indeksy świecą na zielono, a skalą wzrostów wyróżniają się KGHM i Altus TFI.

 • 12 września 2018

  KGHM trafił do indeksu FTSE4Good Index Series

  KGHM Polska Miedź został włączony do indeksu FTSE4Good Index Series, utworzonego przez FTSE Russell. 

 • 05 września 2018

  Prezes KGHM: Ceny miedzi mogą sięgnąć 7.000 USD/t w perspektywie 6-12 miesięcy

  Ceny miedzi mogą sięgnąć 7.000 USD/t w perspektywie pół roku do roku, uważa prezes KGHM Marcin Chludziński.

 • 28 sierpnia 2018

  WIG20 łapie oddech po szalonym rajdzie. CD Projekt i Asseco w górę po wynikach

  Po poniedziałkowym rajdzie, który otworzył WIG20 drogę do 2.500 pkt., wtorek przynosi lekkie wyhamowanie. Nastroje pozostają jednak optymistyczne. Po wynikach w górę idą akcje CD Projektu i Asseco Poland.

 • 27 sierpnia 2018

  WIG20 najwyżej od marca, w grze JSW, Polimex-Mostostal i LiveChat

  Świetny początek tygodnia na GPW. Indeks WIG20 przełamał kluczowe opory i jest najwyżej od 5 miesięcy. W górę ciągnie go przede wszystkim PKO BP, PZU, CD Projekt oraz mocno rosnące po wynikach JSW.

 • 24 sierpnia 2018

  KGHM zwiększyło produkcję i sprzedaż miedzi w lipcu

  KGHM Polska Miedź szacuje, że produkcja miedzi płatnej wyniosła 55,9 tys. ton w lipcu, co oznacza spadek o 1 proc. r/r, natomiast sprzedaż wzrosła o 9 proc. r/r do 54,4 tys. ton, podała spółka we wstępnym raporcie dotyczącym produkcji i sprzedaży.

 • Chwila zawahania na WIG20, w grze KGHM, Elemental i Dino Polska

  WIG20 póki co przyhamował i pozostaje tuż poniżej wczorajszego zamknięcia. Duże spółki wciąż są głodne kolejnych sukcesów. Niewykluczone, że w drugiej połowie dnia indeks blue chipów spróbuje wyjść na plus. Kolejny dzień za to słabo radzi sobie Dino Polska. 

 • 23 sierpnia 2018

  KGHM ofiarą wojen handlowych na świecie

  W połowie br. zakończył się trwający od początku 2016 roku trend wzrostowy cen miedzi. Wakacyjne spadki sprawiły, że notowania surowca znalazły się poniżej poziomu z pierwszej połowy 2017 roku, czyli ok. 6 tys. dol. To skutek wojen handlowych i mniejszego popytu spowodowanego wyhamowaniem dynamiki globalnego rozwoju gospodarczego.

 • 21 sierpnia 2018

  KGHM ciągnie WIG20 w górę, spółki Czarneckiego wciąż na cenzurowanym

  Duże spółki korzystają na poprawie nastrojów na światowych rynkach akcji. Na szerokim rynku uwaga wciąż natomiast koncentruje się na firmach z portfela Leszka Czarneckiego.

 • 20 sierpnia 2018

  KGHM planuje duże inwestycje. Jeszcze w tym roku spółka sfinalizuje przegląd strategii na rynkach zagranicznych

  Podnoszenie wydajności pieca w Hucie Miedzi Głogów I i uruchomienie instalacji do prażenia koncentratu miedzi to jedne z najważniejszych projektów KGHM-u w tym roku. Prezes spółki zapwenia, że wszystkie kluczowe inicjatywy idą zgodnie z planem, mimo że wiele z nich to projekty innowacyjne, a więc duże wyzwanie technologiczne. Do końca roku spółka ma mieć gotowe wnioski z przeglądu strategii na rynkach zagranicznych.

 • 17 sierpnia 2018

  KGHM miał 171 mln zł zysku netto i 1,4 mld zł skoryg. EBITDA w II kw. 2018 r.

  KGHM Polska Miedź wypracował 171 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2018 r. wobec 341 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 16 sierpnia 2018

  PKN, KGHM i LPP ciągną w dół WIG20, druga połowa sesji może być lepsza

  Spółki paliwowe, KGHM i LPP ciągnął w dół warszawską giełdę, która w ten sposób reaguje na wczorajsze mocne spadki na świecie. Pojawiające się jednak pozytywne informacji z Turcji i Chin, a także odbicie na europejskich giełdach, w kolejnych godzinach powinny wesprzeć popyt na GPW.

 • wczoraj

  Odbicie tureckiej waluty wspiera giełdy. Na GPW w centrum uwagi Orlen i Play

  Odbicie na tureckiej lirze, a co się z tym wiąże, chwilowe wyciszenie tematu kryzysu w Turcji, wspierają nastroje na europejskich giełdach. Korzysta na tym parkiet w Warszawie, który w górę ciągnie przede wszystkim Orlen i PZU. Czarną owcą jest Play.

 • 07 sierpnia 2018

  Donald Trump prowokuje Chiny do sztucznych wzrostów?

  Po poniedziałkowej dobrej sesji na Wall Street, kolejny pozytywny impuls europejskim rynkom akcji dały dziś giełdy azjatyckie. O ile wzrosty Nikkei były solidne, ale nie niezwykłe (+0,7 proc.), a Sensex zaliczył nawet minimalny spadek (-0,1 proc.), Hang Seng rósł o imponujące 1,5 proc., a Szanghaj o 2,7 proc., co oznacza, że właśnie zobaczyliśmy najlepszą sesję giełdową w tym roku w Chinach kontynentalnych.

 • 02 sierpnia 2018

  Na rynkach powiało chłodem

  Słaba sesja w Azji, podczas której indeks Hang Seng spadł o 2,2 proc., a chiński Shanghai Composite o 2 proc. siłą rzeczy nie mogła spodobać się inwestorom na Starym Kontynencie. Zalana czerwienią Azja była skutkiem kolejnych informacji płynących z Białego Domu, które wskazują na utrzymanie chłodnych relacji na linii USA-Chiny.

 • Nerwowo na GPW. KGHM, banki i budowlanka ciągną indeksy w dół

  W czwartek wyprzedaż idzie szeroką ławą. Mocno tanieją akcje spółek górniczych, budowlanych i banków. Pod presją jest m.in. ING Bank Śląski, który przed sesją opublikował gorsze od oczekiwań wyniki kwartalne.

 • 30 lipca 2018

  Giełdy szukają nowych impulsów. Tanieje KGHM, CD Projekt poprawia rekordy

  WIG20 rozpoczyna nowy tydzień od wzrostów. O kierunku indeksów w najbliższych dniach zdecyduje sytuacja na Wall Street, wyniki spółek, decyzje banków centralnych oraz dane makro.

 • 27 lipca 2018

  Analiza techniczna 4 gorących spółek górniczych

  W lipcu spółki górnicze zabrały się za odrabianie pokaźnych strat z I połowy roku. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził szanse na wyjście z dołka notowań akcji JSW, KGHM-u, Bogdanki i Prairie Mining.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku