pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

underground

underground

Ostatnie 10 wpisów
Przychody ostatnich kwartałów chyba nie pozostawiają złudzeń. Już było słabo. Konkurencja też nie będzie próżnowała i będzie chciała zagospodarować miejsce. Ciekawe jak będzie z pracownikami co będą robili w tej sytuacji.

Pomimo tego, że wydaje się że spółka ma zapewniony backlog na bieżący rok, kurs permamentnie leci w dół. Dzisiaj już 0,53 zł okresowo. W stosunku do maksimum w okresie ostatnich 12 miesięcy już wycena niższa o ok. 50 proc., a zapowiedzi Prezesa w liście były dość rozsądne i wskazujące, że sytuacja jest stabilna i idą w kierunku rozwoju.

Fajna analiza. Bardzo szerokie spojrzenie na temat od strony treści sprawozdania finansowego. Trzeba teraz tylko oczekać na strategię oraz decyzje co do strategicznej współpracy z Hitachi Zosen Inova.
Wyceny wskaźnikowe są niskie zarówno jak patrzeć na je same jak i stosując metodę porównawcza na tle spółek z branży. Jeśli do tego doszła by faktycznie poprawa wyników to całkiem fajne safe heaven jawi się w tych czasach.

Kolejny kontrakt zagraniczny spółki w ostatnim okresie, po wcześniejszych umowach z Hitachi Zosen Inova oraz z Basfem teraz PORR GmbH & Co. KGaA

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Wydaje się, że spółka idzie konsekwentnie zapowiadaną przez Zarząd drogą szukania kontraktów, które nie będą generowały zbyt dużych ryzyk, a jednocześnie pozwolą na wypracowanie odpowiednich marż. Ostatnie umowy w to w dużej części zamówienia o wartości kilkudziesięciu milionów przy stosunkowo krótkim okresie czasu realizacji, w dodatku część realizowana poza Polską.

Zobaczymy co przyniesie zapowiadana przez spółkę Strategia, która w ostatnim liście Prezesa Zarządu została nazwana Strategią Rozwoju Grupy dla podkreślenia wejścia spółki na nową drogę po zakończonym procesie restrukturyzacji.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

W ogóle sam list jest ciekawy, bo wskazuje na pewne kierunki które już znajdują odzwierciedlenie w umowach, w szczególności, że spółka zamierza rozwijać się w oparciu o budowę portfela strategicznych klientów, a samo portfolio umów wyygląda bardzo interesująco (Hitachi Zosen inova, BASF, Porr, Alstom, Liebher, Arcelor Mittal, Air Liquide).

Jednocześnie w tym samym liście jest jedna wskazana przez Prezesa przyczyna trochę słabszego wyniku za III kw. tj. wycena finansowych instrumentów zabezpieczających i faktycznie na koniec tamtego kwartału PLN był wyjątkowo słaby (3-letnie minimum), ale los chciał, że na koniec roku sytuacja diametralnie zmieniła się i złotówka była wyjątkowo mocna na tla poprzedniego 1,5 roku. Więc można powiedzieć klasyczne sprawdzam.

Pomimo tego wszystkiego kluczowa wydaje się i tak sprawa relacji i warunków współpracy z Hitachi Zosen Inova, w szczególności zapowiadane w tym samym liście wyniki due dilligence spółki zależnej MZ Biprohut i decyzja co opcji zakupu akcji tej spółki.

W sumie kolejna dobra informacja dla spółki w postaci ograniczenia importu wieprzowiny, tym razem z części terytorium Polski.
www.agropolska.pl/produkcja-zw...
Ceny tuczników na świecie dalej rosną i biorąc pod uwagę sytuację na świecie w zakresie utrzymującego się wysokiego popytu oraz gwałtownego spadku pogłowia przy uwzględnieniu czasookresu odrodzenia się hodowli większość ekspertów dalej przewiduje wzrost cen.
www.agropolska.pl/produkcja-zw...
Otoczenie powinno być dla spółki korzystne w jakiejś dłuższej perspektywie czasowej, pytanie pozostaje czy spółka będzie potrafiła to wykorzystać i przełożyć na wyniki spółki na działalności operacyjnej, bo obecny wynik dający wskaźnik C/Z 0,6 to głównie zasługa restrukturyzacji finansowej.

Jak to w przypadku spółek ukraińskich, spółka dość skąpo dzieli się informacjami o swojej działalności, a komunikaty ograniczają się głównie do tych obowiązkowych w związku z raportami finansowymi. Ostatnio widać zmianę, bo zaczęła wydawać newsletter, ale w dalszym ciągu jest wiele pytań o stosunek spółki do obecności na GPW oraz akcjonariuszy mniejszościowych.
http://corpnews.ksgagro.com/pl

A jak Wy oceniacie spółkę?Ciekawa sytuacja rynkowa dla spółki. Z jednego strony umacnia się hrywna, co de facto powoduje zmniejszenie zadłużenia głównie w EUR i USD wycenianego w hrywnach, z drugiej strony z powodu ASF gwałtownie rośnie cena wieprzowiny na całym świecie.
www.agropolska.pl/produkcja-zw...

Widać, że spółka odżywa po wcześniejszym okresie i restrukturyzacja, którą zapowiadał Prezes, postępuje.
www.portalspozywczy.pl/zboza/w...

Na razie wynik na poziomie zysku netto zrobiony dzięki restrukturyzacji zadłużenia.

Spółka jakiś czas temu zapowiadała istotne zwiększenie pogłowia świń oraz realizację tworzenia chlewni rodowodowej dla loch, w którym rozważani są różni partnerzy zewnętrzni, co może być interesujące w kontekście rosnących cen wieprzowiny na świecie związanych z chorobą ASF
Cytat:
"Planujemy dalszy rozwój w obszarze hodowli trzody. Chcemy dwukrotnie zwiększyć pogłowie świń, z ok. 60 tys. w tej chwili w fazie tuczu do ok. 100 tys. To poziom, który jest bezpieczny z punktu widzenia dostępności paszy" - powiedział na piątkowym spotkaniu prezes KSG Agro Andriy Skorokhod.

www.bankier.pl/wiadomosc/KSG-A...
www.ksgagro.com/Po/2019/06/24/...

Do tego wszystkiego w tle procedowana reforma związana z nieruchomościami.
Można powiedzieć, że dużo dzieje się w samej spółce jak i jej otoczeniu.

Niedługo powinny być wyniki za III kw., w sumie pierwszego pełnego po przejęciu większościowego pakietu przez GK Immobile, zobaczymy jak to przełoży się na wyniki spółki.
Sporo wydarzyło się w ostatnim okresie:
- wsparcie zdolności finansowej ze strony grupy GK Immobile w postaci pożyczki i zabezpieczeń, co stanowiło w przeszłości problem dla grupy Atrem,
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
- połączenie Atremu ze spółką zależną Contrast, co ma przyczynić się do redukcji kosztów ogólnego zarządu,
-wybór ofert w spółki oraz podpisanie umów potwierdzających dość mocno pozycję wobec dużych podmiotów energetycznych
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
oraz pozyskanie zlecenia w postaci prac związanych z budową Farmy Wiatrowej Żukowice
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
które potwierdza działania wskazane w sprawozdaniu Zarządu z działalności 30.06.2019 str. 19 zmierzające do realizacji jednego z kierunków rozwoju tj.
Cytat:
Dalszy rozwój w zakresie wykonawstwa systemów elektroenergetycznych, w tym w obszarze odnawialnych źródeł energii np. farm wiatrowych, instalacji fotowoltaicznych


Ciekawe na ile powyższe działanie będą już widoczne w wynikach, czy też na efekty trzeba będzie poczekać.
Wydaje się, że spółka zbudowała sobie spore grono uznanych odbiorców świadczonych usług.
Podpisane porozumienie z Hitachi Zosen Inova w ślad za tym zlecenie, teraz kolejne zamówienie od BASFa,
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Cytat:
Aktualne Zamówienie jest efektem dotychczasowej, wieloletniej współpracy Grupy Kapitałowej MOSTOSTAL ZABRZE z Grupą BASF związanej z budową oraz rozbudową fabryki katalizatorów w Środzie Śląskiej. Nadto, jest początkiem współpracy w ramach innych projektów realizowanych przez Grupę BASF.


Na przestrzeni ostatniego okresu czasu kurs też zdaje się powoli odbudowywać i jest już praktycznie 20% od kilkumiesięcznego minimum ustanowionego we wrześniu w okresie 0,66 - 0,67.
Za kilka dni wyniki kwartalne jak przewidujecie?

Dane były wzięte z tej strony infostrefa.com/infostrefa/pl/p....
Pewnie wymaga tam poprawienia. Dziękuję za szybką informację w tym zakresie.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 25 kwietnia 2012
Ostatnia wizyta: 27 marca 2020 19:57:47
Liczba wpisów: 325
[0,09% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,684 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +80,43% +16 086,82 zł 36 086,82 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d