Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

underground

underground

Ostatnie 10 wpisów
Tak prawdę chyba tylko to, że spółka jest na podwójnym fixingu przeszkadza we wzroście kursu spółki. W sumie nie można nie zgodzić się z Prezesem odnośnie sytuacji na kursie spółki. Został miesiąc do zakończenia procedury scaleniowej. Wedle wszystkich znaków na niebie i ziemi przy takich wynikach jakie obecnie prezentuje spółka w dodatku o dość powtarzalnym charakterze. Podaż wydaje się już być niewielka, a powinien pojawić się popyt od instytucji.
http://https://www.wnp.pl/budownictwo/mostostal-zabrze-kontynuuje-proces-scalania-akcji,351664_1_0_0.html

Spółka podała szacunkowe wyniki za pierwsze półrocze. Mamy kolejny, któryś z rzędu zyskowny kwartał po wielkim tąpnięciu z poprzednich lat.. Wynik brutto za I półrocze to 7,5 mln zł, a zysk netto - 4,7 mln zł. Do tego kilka kontraktów podpisanych w ostatnim czasie. Zapowiedzi Prezesa sprzed 2-3 miesięcy mówiły o wyniku lepszym od poprzedniego. Wycena to obecnie 70 mln zł, c/wk 0,44 c/z - 7,20, czyli na całkiem fajnym poziomie. Pytanie na ile sposób wyceny zmieni przejście na notowania ciągłe?

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

@krewa No to wygląda, że wyjście z konsolidacji stało się faktem. Dodatkowo tygodniowa świeczka całkiem ładnie wygląda, a obrót 2,5x większy niż w każdym z ostatnich 2 tygodni.

Wygląda na to, że Ci co nie sprzedali w wezwaniu mogą żałować. Kurs systematycznie opada w dół. W piątek już osiągnął 1.90 zł na zwiększonym obrocie jak na spółkę, jednocześnie potwierdzając zejście poniżej 2 zł co stanowiło całkiem niezłe wsparcie. A trzeba zwrócić uwagę, że niżej nie ma praktycznie żadnego istotnego wsparcia, a całą przestrzeń aż do poziomów 1,3-1,4 wypełnia luka związana z ogłoszeniem wezwania. Do tego słabe wyniki stanowią jakby potwierdzenie zachowania kursu.

Wydaje się, że przede wszystkim to już kolejny raz wpadnięcia na listę alertów, chyba 5, a według regulacji jest tak, że przy 6 razie może grozić zawieszenie notowań spółki. Więc ten kwartał to jest jeszcze ten moment na uniknięcie tego ryzyka.
Kwestia przebywania na podwójny fixingu w kontekście ewentualnych inwestycji przez podmioty instytucjonalne pewnie nie jest bez znaczenia.

Wynikowo nie jest źle, bo to pierwszy kwartał był kolejnym na plusie, co znalazło już odzwierciedlenie we wzroście kursu od dołka ok. 100 proc. i odwieczne pytanie czy przyszłe wyniki są w cenie.

Tak naprawdę wydaje się, że spółka dalej albo powinna poprawić skokowo wyniki albo dopiąć wejście Hitachi do jednej ze spółek zależnych, o czym spółka raportowała.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Cytat:
Nawiązanie strategicznej współpracy ze światową firmą w kluczowym dla MZ obszarze stworzy Emitentowi możliwość znacznego wzrostu eksportu usług projektowych (inżynierskich), a także dostaw podzespołów i usług montażowych. Emitent zakłada, że współpraca będzie miała charakter długoterminowy i będzie się opierała o powtarzalne kontrakty realizowane wspólnie przez spółki zależne MZ. W toku wspólnych projektów wypracowane zostaną pola specjalizacji, które dzięki optymalizacji procesów i rozwojowi kompetencji w spółkach Grupy MZ wykreują nowe przewagi konkurencyjne. W szczególności współpraca z HZI daje Emitentowi szansę uzyskania silnej pozycji w światowej branży dostaw dla energetyki (elektrownie i spalarnie odpadów) w zakresie projektowania, prefabrykacji oraz montaży spawanych, specjalistycznych, przemysłowych systemów orurowania. Jednocześnie współpraca zwiększy atrakcyjność MZ jako pracodawcy ze względu na możliwość udziału pracowników Grupy w międzynarodowych, wielokulturowych zespołach projektowych.

i jak przyjmujecie decyzję o scaleniu akcji celem zapewnienia przejścia na notowania ciągłe? Czy faktycznie przełoży się to na wzrost zainteresowania spółką?
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Cytat:
Zarząd MOSTOSTAL ZABRZE S.A. (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniu 18 czerwca 2018 r. podjął uchwałę w sprawie przeprowadzenia procesu scalania (połączenia) akcji Spółki. Zarząd Emitenta planuje przeprowadzenie scalenia (połączenia) akcji w stosunku 2:1, w ten sposób, iż wartość nominalna akcji Spółki zostanie podwyższona z dotychczasowej kwoty 1 zł do kwoty 2 zł. W wyniku podwyższenia wartości nominalnej akcji nastąpi zmniejszenie liczby akcji Emitenta, przy niezmienionej wartości kapitału zakładowego.Kurs akcji jest jedyną przesłanką kwalifikacji Spółki do segmentu Lista Alertów (średnia wartość z ostatnich trzech miesięcy kalendarzowych na poziomie poniżej 0,50 zł), a zaliczenie do Listy Alertów stanowi znaczące ograniczenie dla części inwestorów.

Minęło ponad 3 miesiące od tego wywiadu z Prezesem
www.youtube.com/watch?v=SIzDLD...
Jak oceniacie to co deklarował w kontekście tego co obecnie spółka reprezentuje sobą?

Ale to trochę brak konsekwencji, bo nie chcą być traktowani jak budowlanka to do niej odwołują się przy wskaźnikach. Jeśli nie budowlanka to gdzie szukać wyceny porównawczej?
Pisząc o wiele wyżej co masz na myśli?

Perspektywy na przyszłość wyglądają całkiem interesująco.
Cytat:
Mostostal Zabrze zakłada w 2019 r. wzrost przychodów i nieco wyższy wynik netto. Udział eksportu w przychodach grupy powinien stopniowo rosnąć. Spółka planuje też zwiększyć zatrudnienie o 200-300 osób - poinformował prezes Dariusz Pietyszuk. Spółka ma przedwstępne umowy sprzedaży dwóch nieruchomości, co może zasilić grupę kwotą 35 mln zł.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Do tego Prezes dzisiaj w Parkiecie dużo mówi o współpracy z Hitachi i szansach współpracy z innymi koncernami.

kliknij, aby powiększyć

Mnie zastanawia jedno Prezes cały czas odżegnuje się od branży budowlanej a w liście podaje porównanie do tej branży, że Mostostal był wyceniany na P/e 7,44 a p/bv 0,47 (teraz jest dużo mniej) a srednia branży 1,05 iraz 13,68. To w sumie teraz nie wiem do czego porównywać spółkę.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Inna sprawa, że ten list to świetna sprawa widać, że napisany od serca, żeby jasno wyłożyć swoja filozofię.

Wygląda na to, że nad spółką zaczyna świecić słońce. W końcu uporała się z uruchomieniem wydobycia gazu w Rumunii, są ciekawe perspektywy dla wydobycia w Tunezji.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Dodatkowo wyniki ostatniego kwartału są na plusie.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
To wszystko blisko historycznego dołka z którego wyjście nastąpiło na wysokim wolumenie. Teraz korekta tego wzrostu na spadającym wolumenie.
Może być ciekawie.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 25 kwietnia 2012
Ostatnia wizyta: 13 września 2019 09:25:26
Liczba wpisów: 307
[0,09% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,372 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d