Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

underground

underground

Ostatnie 10 wpisów
Ostatnie 6 miesięcy to okres coraz wyższy dołków (1.10.2018, 22.02.2019, 27.03.2019 i szczytów (7.11.2018, 05.03.2019). Obecnie korekta ostatniej fali wzrostowej zatrzymała się w okolicach zniesienia 61.8 Fibo i zaczęła zawracać, jednocześnie jest to miejsce, stanowiło opór dla dwóch mniejszych konsolidacji (IX-X18, XII18-III19), a także okolice wsparcia dla konsolidacji XII17-IX18. Wydaje się to być dobre miejsce, aby mógł się z tego rozwinąć ciekawy ruch, ale potrzebne jest po pierwsze domknięcie luki z marca, a po drugie obroty,
https://charts.stockwatch.pl/chart/KWUmuwoM9UG8tfpjavascript:__doPostBack('forum$_ctl0$PostReply','')klTGLMQ

Wykres tygodniowy wydaje się kreślić podwójne dno na dwa sposoby zarówno licząc od XI 2018 do dzisiaj (większe) jak i od 17.02.2019 do dzisiaj (mniejsze), które dodatkowo może być wzmocnione silną dywergencją na RSI.
Zobaczymy czy tak faktycznie będzie?
https://charts.stockwatch.pl/chart/TcgvYK4rwEWqr2v8NDGE1Q

Ostatnie wydarzenia sprowadziły kurs w obszar, który wielokrotnie w przyszłości stanowił mocne wsparcie i opór tj. miejsce w którym kurs reagował na ten obszar. Dotychczasowy spadek był dość harmoniczny. Czy będzie też tak tym razem?

kliknij, aby powiększyć

Biorąc pod uwagę ostatnią informację o uchwaleniu bardzo dużego skupu akcji przez spółkę można zaobserwować bardzo ciekawe zachowanie kursu. Od ustanowienia dołka w ok. 2,24 w listopadzie 2018 roku kurs wykonał spory ruch w górę o 66 % po czym zatrzymał się na istotnym wsparciu w rejonie 3,70, gdzie przebywa już 6 tygodni. Miejsce nie jest przypadkowe, bo w tym miejscu kurs zatrzymał się również na początku listopada 2018 roku, gdzie została powstała bardzo duża świeczka tygodniowa, która z jednej strony na dolnym knocie wyznaczyła historyczne mimimum, a na górnym knocie obecny opór. Obecnie kurs z jednej strony respektuje ten obszar oporu, a z drugiej strony szanuje już 12-tygodniową linię trendu wzrostowego, czego potwierdzeniem było ładnie zanegowane zejście do szybszej linii trendu wzrostowego. Hipotetyczne odmierzenie w górę odległości od historycznego dołka do obecnej strefy oporu daje zasięg w ok. 5-5,15, gdzie znajduje się kolejna mocna strefa oporu wyznaczona przez strefę oporu będącą w połowie ostatniego całego rocznego ruchu spadkowego, w której kurs zatrzymał się ok. 18 tygodni przed kontynuacją ruchu do historycznego minimum. W związku ze zbliżającym się nieuchronnie przecięciem linii oporu oraz linii trendu wzrostowego powinna wyklarować się przyszłość w postaci kolejnego impulsu w górę albo przejścia w konsolidację wyznaczoną przez tą dużą świeczkę tygodniową. To wyczekiwanie można zaobserwować po wolumenie, który jest dość niski w ostatnich dniach.

To co do tej pory pokazała spółka wystarczyło na wzrost o 100%. Mam wrażenie, że do wyjścia wyżej potrzebne jest kolejne "mięso", które Spółka musi rzucić inwestorom. Coś co przekona, że inwestorzy mogą spodziewać się raczej pozytywnych niże negatywnych informacji. Niby teraz środowisko idealne, aby rosnąć, bo "ściana strachu" po wydarzeniach w szczególności początku tamtego roku jest wydaje się bardzo duża. Z drugiej strony nie było jakieś przesadnej akumulacji przed tym wzrostem, więc musi pojawić się jakaś kolejna informacja, która pokaże, że warto zakupić akcje również na tych wyższych poziomach.

Ciekawa informacja. Przeznaczenie na skup 20% akcji kwoty 45,6 mln zł, gdy obecna kapitalizacja wynosi 82,9 mln zł. Sam kurs też w interesującym miejscu.

http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/32769738,akcjonariusze-trans-polonii-zdecydowali-o-skupie-do-ok-20-proc-akcji-wlasnych

Ciekawa informacja z rynku nieruchomości
https://nieruchomosci.dziennik.pl/news/artykuly/592077,deweloper-inwestycje-pieniadze-nieruchomosci-mieszkanie-trudne-tereny.html
Cytat:
Ponieważ deweloperzy mają coraz większe problemy z zakupem dobrej działki pod dużą inwestycję mieszkaniową, coraz częściej inwestują w tzw. trudne tematy, czyli np. w tereny poprzemysłowe czy położone w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowych, a nawet w stare biurowce - powiedział dyrektor działu gruntów inwestycyjnych w JLL, czyli międzynarodowej firmie doradczej świadczącej kompleksowe usługi na rynku nieruchomości.


Spółka w swoje strategii ogłoszonej już w poprzednim roku pisała, że
Cytat:
Podstawową działalnością ALTA będzie współinwestowanie w nowe projekty rewitalizacji i planowania obszarów miejskich, zarzadzanie takimi projektami, jak też inspirowanie i inwestowanie w szeroko pojęte obszary zaspokajania potrzeb mieszkańców miast – zarówno technologiczne (smart city) jak i socjalne (sharing economy).

I nawet podpisała pierwsze porozumienie
http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/30689804,alta-sa-15-2018-porozumienie-na-opracowanie-koncepcji-dla-nieruchomosci
http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/32117692,alta-sa-35-2018-wspolpraca-w-zakresie-opracowania-koncepcji-dla-nieruchomosci
Cytat:
Zarząd ALTA S.A. (Spółka, Emitent, Wykonawca) informuje, że Spółka i Metsä Tissue Poland (Właściciel terenu, Zleceniodawca, Metsä ), zawarły w dniu 21.06.2018r. porozumienie, na podstawie którego ALTA S.A. opracuje koncepcję i kierunki rozwoju terenu należącego do Metsä. Nieruchomość Zleceniodawcy obejmuje powierzchnię ok 56 ha i położona jest w Konstancinie Jeziornej k/ Warszawy.


Może to jest jakaś szansa rynkowa dla tej zapomnianej spółki, bo stworzony przez nich od zera projekt Siewierz-Jeziorna całkiem nieźle wygląda. Ale chyba najpierw muszą uporać się z pierwszą częscią strategii tj. sprzedażą obecnych nieruchomości a to na razie idzie strasznie wolno jak na sytuację na rynku nieruchomości i rosnące ceny.

Czy można prosić o aktualizację analizy finansowej spółki.
Wyniki prezentowane przez spółkę zdają się pokazywać, że proces restrukturyzacji przynosi bardzo dobre efekty. Pytanie, czy faktycznie tak jest i czy widać trwałą tendencję w kontekście pokazania za 2018 r. 11 mln zł zysku netto.

Całkowita zgoda. Pierwsze sprzedaże będą uwiarygodniały wyceny pozostałych nieruchomości.

Od strony technicznej spółka w oczywistej konsolidacji. Co więcej można powiedzieć, że od bardzo długiego czasu działa według jednego schematu poruszając się do bandy do bandy z postojem w okolicach środka konsolidacji. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę, że spółka nie jest mistrzem płynności. Dywergencje na szczytach i dołka już 5 razy zadziałał. Teraz kolejna próba wybicia w górną część konsolidacji, zobaczymy czy udana?

https://charts.stockwatch.pl/chart/yDsAlaiVy0irzx1N63irxA

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 25 kwietnia 2012
Ostatnia wizyta: 19 kwietnia 2019 21:00:38
Liczba wpisów: 294
[0,09% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,225 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c

Zapraszamy na czaty

AD.bx ad3d