pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

underground

underground

Ostatnie 10 wpisów
Z ciekawostek dotyczących produktów znajdujących się w ofercie spółki, które mogą znaleźć zastosowanie przy takiej aurze pogodowej są surfykanty, które jak spółka pisze "(...)znajdziemy w składzie specjalistycznych środków do odmrażania i usuwania lodu z powierzchni (...)" www.products.pcc.eu/pl/produkt...

Dodatkowo Spółce chyba powinno pomagać odmrażanie gospodarki przy zachowaniu reżimu sanitarnego, bo z jednej strony ma wiele produktów do zastosowań w przemyśle, a z drugiej strony produkuje środki do dezynfekcji powierzchni.


Bardzo ciekawa transakcja na rynku amerykańskim Philips przejmuje BioTelemetry, Inc. for USD przy wycenie 2,8 miliarda dolarów. BioTelemetry jest dostarczycielem urządzeń do badań pracy serca i bezpośrednim konkurentem dla Medicalgorithmics
www.gobio.com/news/philips-to-...

Oczywiście skala działalności Bio Telemetry dużo większa niż Medicalgorithmics
Cytat:
With 2019 sales of USD 439 million, BioTelemetry annually monitors over 1 million cardiac patients remotely; its portfolio includes wearable heart monitors, AI-based data analytics and services


Rynek bardzo ciekawy, w szczególności w kontekście informacji o skutkach wywoływanych przez covid związanych z chorobami serca występującymi u osób, które przeszły chorobę.
www.heart.org/en/news/2020/09/...

W tym kontekście kluczowe jest jak spóła wykorzysta powyższe okoliczności, bo to będzie decydować o postrzeganiu spółki przez rynek. Na chwilę obecną spółka bardzo blisko historycznego minimum i dwuletniej konsolidacji.


Zaczyna to bardzo dobrze wyglądać. Dzisiaj nastąpiło wyjście z 3-miesięcznej konsolidacji. Warto zauważyć, że gdy przed bieżącymi wzrostami kursy wielu spółek bardzo mocno spadały, to tu było bardzo stabilnie. Wczorajszy wzrost jest tylko potwierdzeniem oczekiwań co do wyników spółki za kolejny kwartał. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że wyniki za 3kwartały tego roku będą bardzo dobre biorąc pod uwagę porównywanie do roku wcześniej., gdy uwzględni się wyniki osiągane w dwóch poprzednich kwartałach jak i wskazaną przez kolegę wyżej wielkość produkcji, która jest istotnie wyższa niż w analogicznych miesiącach poprzedniego roku. Do tego dużo informacji o kontraktach spółki obejmujące szerokie spektrum budownictwa co zapewnia sporą odporność na ewentualne zawirowania poszczególnych segmentów budownictwa (budownictwo kubaturowe mieszkaniowe,przemysłowe, biurowe, drogownictwo) plus to, że zaczynają z tego korzystać duże firmy na rynku jak Budimex.
To wszystko daje spojrzenie, że racjonalnie należy oczekiwać rajdu pod wyniki, które mają byc 19.11, czyli tak naprawdę zostało 6 sesji. Czy tak będzie czas pokaże.

A mogłabyś coś szerzej napisać jak oceniane są te kosmetyki i jak często pojawiają się na tle innych?

Jestem ciekaw czy koronawirus im pomógł przy tym całym pędzie ludzi do zwiększonego używania kosmetyków oraz środków antybakteryjnych i dezynfekujących. W ofercie mają zarówno żele dezynfekujące i mydła antybakteryjne, wszystko podobno na naturalnych surowcach, co też wpisuje się w tendencje światowe.
Według strony ich spółki zależnej Onlybio sp. z o.o. sprzedają do wielu krajów.
https://onlybio.life/en/
Dodatkowo w tamtym roku podpisali umowę z siecią Rossmann, a produkty firmy trafiły na półki do 800 placówek tej sieci.
www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wi...
A czerwcu tego roku w drogerii Rossmann w łódzkiej Manufakturze marka OnlyBio otworzyła pierwszą w Polsce automatyczną i jedyną na świecie z tak zaawansowaną automatyką i autorskim systemem dezynfekcji stację refill.
wirtualnekosmetyki.pl/-newsy-p...
Mało ostatnio wpisów o spółce, co o niej sądzicie?

Dwa ciekawe artykuły dotyczące spółki pojawiły się w ostatnim okresie, które zawierające interesujące informacje. Wg mnie fajnie widać, że spółka krok po kroku ładnie rozwija się przy okazji mało hałasu robiąc wokół siebie:
www.rynekelektryczny.pl/najwie...

Cytat:
Rok 2019 przyniósł zmiany w rankingu największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych. Dwaj najwięksi gracze: TIM i Alfa Elektro zajmują wciąż te same miejsca – odpowiednio pierwsze i drugie. Natomiast do pierwszej trójki weszła sieć hurtowni elektrotechnicznych Grodno.


infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Cytat:
" Będzie rósł udział fotowoltaiki w przychodach m.in. dzięki rządowym programom takim jak +Mój Prąd+, pojawiają się też środki regionalne. Nasz udział w rynku w obszarze małych i średnich instalacji fotowoltaicznych szacujemy na 15 proc. i ten rynek na pewno w przyszłym roku też będzie się dynamicznie rozwijał" - powiedział prezes.


Mnie interesuje ten drugi cytat, ktoś orientuje się jak duży udział w całości rynku fotowoltaiki ma ten obszar małych i średnich instalacji fotowoltaicznych, o którym Prezes mówił, że szacuje udział Grodna na 15% i co znajduje się w tym obszarze?
Czy ktoś wie czy Grodno tylko sprzedaje te urządzenia czy też je instaluje i serwisuje?
Czy ta sprzedaż idzie tylko do idywidualnych lub małych odbiorców czy też ma jakieś większe umowy z określonymi odbiorcami?

Dzisiaj dwa kolejne raporty jeden ze wzrostem produkcji, drugi ze zwiększeniem wartości umowy z Budimexem. Obie wydają się być bardzo pozytywne. Widać, że spółka przyspiesza. Relacja z Budimexem jako potentantem na rynku budowlanym bardzo fajnie wróży, tym bardziej, że Budimex jest znany jako wymagający partner, który starannie i selektywnie dobiera kooperantów.

28.05. zgodnie z informacją powinny być wyniki za I kwartał.
Jest bardzo interesujące jakie będą biorąc pod uwagę co się działo podczas szału zakupowego w szczycie pandemii koronawirusa oraz początku lockodownu.
Dodatkowo trzeba założyć, że popyt na produkty mógł być większy ze względu na fakt, że duża część ludzi siedziała w domach.

Ciekawa zapowiedź ze strony spółki w dniu dzisiejszym
Cytat:
Zarząd (…) informuje, iż podczas nadchodzącej konferencji AACR Virtual Annual Meeting II, która odbędzie się on-line w dniach 22 - 24 czerwca 2020 roku Emitent zaprezentuje najnowsze wyniki projektów onkologicznych z obszarów:
- immunoonkologii i immunometabolizmu nowotworów (…)
- syntetycznej letalności - degradery białka SMARCA2 (BRM) w komórkach nowotworowych z mutacjami SMARCA4.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Pytanie czy rynek ewentualne informacje będzie dyskontował wcześniej czy też poczeka na pełną informację?

Sonel ma w swojej ofercie kamery termowizyjne do mierzenia gorączki
www.sonel.pl/pl/produkty/urzad...
Tego rodzaju rozwiązania są bardzo popularne w Azji i widać, że teraz zyskują na zainteresowaniu w innych częściach świata. Nie dziwi więc, że cena akcji amerykańskiego producenta kamer termowizyjnych Flir Systems od długiego czasu rośnie
www.nasdaq.com/market-activity...
U nas na razie widać takie rozwiązania w szpitalach i niektórych dużych państwowych spółkach. Czy uważacie, że te rozwiązania będą zyskiwać na zainteresowaniu ze strony różnych podmiotów, a spółka ma szansę znacząco zwiększyć sprzedaż tych produktów w Polsce czy też nie?

Chociaż ostatecznie w wytycznych nie znalazł się wymóg kamer termowizyjnych dla galerii handlowych, to temat stosowania kamer termowizyjnych wydaje się gorący w najbliższym okresie czasu.

Odnośnie samych galerii i i wytycznych to pewnie było zbyt mało czasu na spełnienie tego wymogu. aby można go było wpisać na twardo, ale myślę, że temat może być dalej aktualny, bo mierzenie fizyczne, jeśli takie będzie przy wejściach w galeriach to zadanie dość czasochłonne i ryzykowne ze względu na stosunkowo bliski kontakt fizyczny. Z kolei kamery termowizyjne to znacznie krótszy czas i ryzyko, choć pewnie może wywoływać dyskomfort u klientów nieprzyzwyczajonych do tej formy.

Poza tym wiele firm już zdecydowało się na montaż takich urządzeń, choćby KGHM, JSW czy Polska Grupa Górnicza, gdzie każdy pracownik na wejściu przechodzi przez bramkę do mierzenia temperatury, a sami pracownicy sobie chwalą rozwiązanie ze względu na krótszy czas procesu niż przy tradycyjnym mierzeniu.

Do tego pojawia się coraz więcej informacji, że kamery termowizyjne są montowane w szpitalach.

Zobaczymy na ile to rozwiązanie zacznie być wdrażane w urzędach i środkach komunikacji zbiorowej, bo na razie nic w tym zakresie nie słychać, ale też i urzędy i komunikacja zbiorowa działają w chwili obecnej w zdecydowanie innej formie.

W Stanach Zjednoczonych sporo na ten temat pisze jako narzędziu wsparcia wyjścia z lockdownu. Amazon, który jest dla wielu wyznacznikiem organizacji, wdrożył już rozwiązanie w tym zakresie
edition.cnn.com/2020/04/19/bus... ">http:// edition.cnn.com/2020/04/19/bus...

Dziękuję za analizę.
Faktycznie obroty w ostatnim okresie dość dobrze wyglądają.
Dzisiaj wygląda na próbę forsowania ostatniego szczytu sprzed kilku dni, co dałoby szansę sprawdzenia w praktyce analizy

Spółce nie można odmówić innowacyjności. Na przestrzeni czasu było sporo informacji w zakresie nowych produktów.
Teraz jak wydaje się spółka próbuje odpowiedź na potencjalne zapotrzebowanie po zakończeniu lockdownów w związku z COVID-19
Ciekawe czy produkt ma szansę powodzenia rynkowego. Wydaje się ciekawym pomysłem dla wszelkich miejsc, w których następuje częsta wymiana klientów.

mlsystem.pl/przegroda-szklana/...
Przychody ostatnich kwartałów chyba nie pozostawiają złudzeń. Już było słabo. Konkurencja też nie będzie próżnowała i będzie chciała zagospodarować miejsce. Ciekawe jak będzie z pracownikami co będą robili w tej sytuacji.

Pomimo tego, że wydaje się że spółka ma zapewniony backlog na bieżący rok, kurs permamentnie leci w dół. Dzisiaj już 0,53 zł okresowo. W stosunku do maksimum w okresie ostatnich 12 miesięcy już wycena niższa o ok. 50 proc., a zapowiedzi Prezesa w liście były dość rozsądne i wskazujące, że sytuacja jest stabilna i idą w kierunku rozwoju.

Fajna analiza. Bardzo szerokie spojrzenie na temat od strony treści sprawozdania finansowego. Trzeba teraz tylko oczekać na strategię oraz decyzje co do strategicznej współpracy z Hitachi Zosen Inova.
Wyceny wskaźnikowe są niskie zarówno jak patrzeć na je same jak i stosując metodę porównawcza na tle spółek z branży. Jeśli do tego doszła by faktycznie poprawa wyników to całkiem fajne safe heaven jawi się w tych czasach.

Kolejny kontrakt zagraniczny spółki w ostatnim okresie, po wcześniejszych umowach z Hitachi Zosen Inova oraz z Basfem teraz PORR GmbH & Co. KGaA

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Wydaje się, że spółka idzie konsekwentnie zapowiadaną przez Zarząd drogą szukania kontraktów, które nie będą generowały zbyt dużych ryzyk, a jednocześnie pozwolą na wypracowanie odpowiednich marż. Ostatnie umowy w to w dużej części zamówienia o wartości kilkudziesięciu milionów przy stosunkowo krótkim okresie czasu realizacji, w dodatku część realizowana poza Polską.

Zobaczymy co przyniesie zapowiadana przez spółkę Strategia, która w ostatnim liście Prezesa Zarządu została nazwana Strategią Rozwoju Grupy dla podkreślenia wejścia spółki na nową drogę po zakończonym procesie restrukturyzacji.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

W ogóle sam list jest ciekawy, bo wskazuje na pewne kierunki które już znajdują odzwierciedlenie w umowach, w szczególności, że spółka zamierza rozwijać się w oparciu o budowę portfela strategicznych klientów, a samo portfolio umów wyygląda bardzo interesująco (Hitachi Zosen inova, BASF, Porr, Alstom, Liebher, Arcelor Mittal, Air Liquide).

Jednocześnie w tym samym liście jest jedna wskazana przez Prezesa przyczyna trochę słabszego wyniku za III kw. tj. wycena finansowych instrumentów zabezpieczających i faktycznie na koniec tamtego kwartału PLN był wyjątkowo słaby (3-letnie minimum), ale los chciał, że na koniec roku sytuacja diametralnie zmieniła się i złotówka była wyjątkowo mocna na tla poprzedniego 1,5 roku. Więc można powiedzieć klasyczne sprawdzam.

Pomimo tego wszystkiego kluczowa wydaje się i tak sprawa relacji i warunków współpracy z Hitachi Zosen Inova, w szczególności zapowiadane w tym samym liście wyniki due dilligence spółki zależnej MZ Biprohut i decyzja co opcji zakupu akcji tej spółki.

W sumie kolejna dobra informacja dla spółki w postaci ograniczenia importu wieprzowiny, tym razem z części terytorium Polski.
www.agropolska.pl/produkcja-zw...
Ceny tuczników na świecie dalej rosną i biorąc pod uwagę sytuację na świecie w zakresie utrzymującego się wysokiego popytu oraz gwałtownego spadku pogłowia przy uwzględnieniu czasookresu odrodzenia się hodowli większość ekspertów dalej przewiduje wzrost cen.
www.agropolska.pl/produkcja-zw...
Otoczenie powinno być dla spółki korzystne w jakiejś dłuższej perspektywie czasowej, pytanie pozostaje czy spółka będzie potrafiła to wykorzystać i przełożyć na wyniki spółki na działalności operacyjnej, bo obecny wynik dający wskaźnik C/Z 0,6 to głównie zasługa restrukturyzacji finansowej.

Jak to w przypadku spółek ukraińskich, spółka dość skąpo dzieli się informacjami o swojej działalności, a komunikaty ograniczają się głównie do tych obowiązkowych w związku z raportami finansowymi. Ostatnio widać zmianę, bo zaczęła wydawać newsletter, ale w dalszym ciągu jest wiele pytań o stosunek spółki do obecności na GPW oraz akcjonariuszy mniejszościowych.
http://corpnews.ksgagro.com/pl

A jak Wy oceniacie spółkę?Widać, że spółka odżywa po wcześniejszym okresie i restrukturyzacja, którą zapowiadał Prezes, postępuje.
www.portalspozywczy.pl/zboza/w...

Na razie wynik na poziomie zysku netto zrobiony dzięki restrukturyzacji zadłużenia.

Spółka jakiś czas temu zapowiadała istotne zwiększenie pogłowia świń oraz realizację tworzenia chlewni rodowodowej dla loch, w którym rozważani są różni partnerzy zewnętrzni, co może być interesujące w kontekście rosnących cen wieprzowiny na świecie związanych z chorobą ASF
Cytat:
"Planujemy dalszy rozwój w obszarze hodowli trzody. Chcemy dwukrotnie zwiększyć pogłowie świń, z ok. 60 tys. w tej chwili w fazie tuczu do ok. 100 tys. To poziom, który jest bezpieczny z punktu widzenia dostępności paszy" - powiedział na piątkowym spotkaniu prezes KSG Agro Andriy Skorokhod.

www.bankier.pl/wiadomosc/KSG-A...
www.ksgagro.com/Po/2019/06/24/...

Do tego wszystkiego w tle procedowana reforma związana z nieruchomościami.
Można powiedzieć, że dużo dzieje się w samej spółce jak i jej otoczeniu.

Niedługo powinny być wyniki za III kw., w sumie pierwszego pełnego po przejęciu większościowego pakietu przez GK Immobile, zobaczymy jak to przełoży się na wyniki spółki.
Sporo wydarzyło się w ostatnim okresie:
- wsparcie zdolności finansowej ze strony grupy GK Immobile w postaci pożyczki i zabezpieczeń, co stanowiło w przeszłości problem dla grupy Atrem,
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
- połączenie Atremu ze spółką zależną Contrast, co ma przyczynić się do redukcji kosztów ogólnego zarządu,
-wybór ofert w spółki oraz podpisanie umów potwierdzających dość mocno pozycję wobec dużych podmiotów energetycznych
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
oraz pozyskanie zlecenia w postaci prac związanych z budową Farmy Wiatrowej Żukowice
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
które potwierdza działania wskazane w sprawozdaniu Zarządu z działalności 30.06.2019 str. 19 zmierzające do realizacji jednego z kierunków rozwoju tj.
Cytat:
Dalszy rozwój w zakresie wykonawstwa systemów elektroenergetycznych, w tym w obszarze odnawialnych źródeł energii np. farm wiatrowych, instalacji fotowoltaicznych


Ciekawe na ile powyższe działanie będą już widoczne w wynikach, czy też na efekty trzeba będzie poczekać.
Wydaje się, że spółka zbudowała sobie spore grono uznanych odbiorców świadczonych usług.
Podpisane porozumienie z Hitachi Zosen Inova w ślad za tym zlecenie, teraz kolejne zamówienie od BASFa,
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Cytat:
Aktualne Zamówienie jest efektem dotychczasowej, wieloletniej współpracy Grupy Kapitałowej MOSTOSTAL ZABRZE z Grupą BASF związanej z budową oraz rozbudową fabryki katalizatorów w Środzie Śląskiej. Nadto, jest początkiem współpracy w ramach innych projektów realizowanych przez Grupę BASF.


Na przestrzeni ostatniego okresu czasu kurs też zdaje się powoli odbudowywać i jest już praktycznie 20% od kilkumiesięcznego minimum ustanowionego we wrześniu w okresie 0,66 - 0,67.
Za kilka dni wyniki kwartalne jak przewidujecie?

Dane były wzięte z tej strony infostrefa.com/infostrefa/pl/p....
Pewnie wymaga tam poprawienia. Dziękuję za szybką informację w tym zakresie.

Niedługo 29 października powinny być wyniki spółki za kolejny kwartał. W poprzednim kwartale wyniki r/r pokazały wzrosty w zakresie zarówno przychodów (135mln z 110mln) jak i zysku (1,3 mln do 0,8 mln). Co po części jest pewnie pochodną przejęcia spółki Magma na przełomie roku. Ciekawe czy te tendencja utrzyma się w kolejnym kwartale?
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Spółka zapowiadała też dość ambitne wzrosty udziałów w przychodach w interesujących segmentach jak usługi w zakresie audytów, projektowania, wykonywania i serwisu, który wydaje się, że powinien generować wyższe marże niż zwykły handel oraz w rosnącym segmencie fotowoltaiki, (spółka uruchomiła specjalnie dedykowaną stronę pod program rządowy https://program5000plus.pl/ Zobaczymy czy te zapowiedzi znajdą odzwierciedlenie w wynikach. Jak sądzicie?

W dniu 28 marca 2019 r. Spółka poinformowała, o zawarciu z Hitachi Zosen Inova AG z siedzibą w Zurichu w Szwajcarii porozumienia, które ustalało ogólne zasady rozpoczęcia nowej, długoterminowej, strategicznej współpracy pomiędzy MZ a HZI.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

W dniu 8 października 2019 r. spółka zależna Emitenta, to jest Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe S.A. otrzymała od Hitachi Zosen Inova AG zamówienia na montaż konstrukcji stalowej dla 3 kotłów w ramach projektu Rookery w Bedford Stewartby w Wielkiej Brytanii realizowanego przez HZI na zlecenie COVANTA Holding CO. Wartość Zamówień wynosi łącznie ok. 8,7 mln euro netto. Termin zakończenia prac przypada na listopad 2020 r.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Podpisanie porozumienia i pierwsze umowy daje nadzieję na wejście spółki z ofertą na duże tematy, które pewnie taka duża korporacja obsługuje. Ciekawe jak to potoczy się. Z drugiej strony ta informacja została praktycznie zignorowana i kurs dalej przebywa w rejonach kilku miesięcznego minimum.

Ostatni tydzień upłynął pod znakiem rozpoczęcia notowań ciągłych po okresie zawieszenia dla potrzeb przeprowadzenia procesu scaleniowego, który umożliwił wyjście z notowań w formie podwójnego fixingu.
Tydzień przyniósł 14 proc. przecenę w stosunku do ceny przyjętej do scalenia a odpowiadającej cenie z ostatniego dnia notowań przed scaleniem. Czyżby to była chęć pozbycia się akcji przez tych wszystkich, którzy nie zrobili tego w okresie scalenia i liczyli od razu na poprawę kursu po powrocie na notowania ciągłe lub w tamtym trybie nie mieli trudności z pozbyciem się akcji?
Prezes tyle opowiadał w wywiadach i różnych dokumentach w okresie scalenia, że główną przeszkodą w zaangażowaniu przez instytucje finansowe jest pozostawanie kursu poniżej 0,50 zł w systemie podwójnego fixingu, czy teraz jak ta przesłanka ustała jest szansa na zainteresowanie ze strony instytucjonalnych?
Zeszłotygodniowa przecena sprowadziła kapitalizację spółki do poziomu 54,8 mln złotych przy zysku netto za 2018 rok na poziomie 11,2 mln zł. Pierwsze dwa kwartały 2019 to zysk netto na poziomie 4,5 mln zł. Tym samym wskaźnikowo Obecna wycena to c/wk 0,34 c/z to 5,5.

Jak uważacie. Obecna wycena po tej przecenie to mało czy dużo czy w sam raz?
Jak oceniacie szanse na zainteresowanie spółką ze strony inwestorów instytucjonalnych?

Dziękuję za analizę. Zobaczymy całkiem interesująco to wygląda.

Spółka pokazała wyniki po połowie roku, które wyglądają całkiem interesująco. Wzrost przychodów oraz wzrost zysku netto po półroczu, który osiągnął 2,1 mln zł vs 0,8 ml zł w półroczu roku poprzedniego. Niedawno spółka wypłaciła dywidendę za 2018 roku.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Cytat:

W okresie sprawozdawczym osiągnięto wyższe przychody ze sprzedaży na poziomie 20% w stosunku do adekwatnego okresu porównawczego. Wynik ten został osiągnięty przede wszystkim dzięki niemal 50% wzrostowi sprzedaży na dotychczasowy największy zagraniczny rynek – rynek niemiecki oraz znacznym wzrostom sprzedaży na rynek Finlandii, Grecji i Słowenii. Na rynku słowackim, węgierskim i brytyjskim nastąpiło zwielokrotnienie dotychczasowej sprzedaży


Sprzedaż spółki wykazuje cechy sezonowości, czyli jeszcze kolejny kwartał powinien być bardzo dobry.
Cytat:
Działalność Emitenta, przede wszystkim ze względu na czynniki klimatyczne podlega sezonowości. Emitent ok. 60-70% swoich rocznych przychodów ze sprzedaży uzyskuje w drugim i trzecim kwartale roku kalendarzowego.


Branża fotowoltaiczna jest teraz modna i wydaje się perspektywiczna, jeśli chodzi o rozwój rynku i potencjał. Co ciekawe spółka zapowiada, że przed nią całkiem ciekawe perspektywy. Aktualnie Spółka kontynuuje inwestycje związane z realizacją projektu rozbudowy mocy produkcyjnych wraz z wdrożeniem nowych wyrobów do oferty Spółki.

Cytat:
(…) w perspektywie najbliższego kwartału jak i całego roku, należy zwrócić uwagę na istotny wzrost poziomu zamówień sprzedaży. Powinno się to przełożyć na zauważalny wzrost sprzedaży w kolejnym kwartale jak również w całym 2019 roku. Jako że, z wyłączeniem kosztów wynagrodzeń, Spółka nie przewiduje istotnych podwyżek innych kosztów, w najbliższych okresach, powinny się one wiązać także z kolejnym wzrostem rentowności i wyniku


Z rzeczy negatywnych spółka sygnalizuje, że w związku z inwestycją jest możliwości finansowe będą dość napięte.
Chętnie poznam zdanie jak to oceniacie?


Jak na razie to spółka dość tanio skupuje akcje własne przy obecnym c/wk 0.35. Tym bardziej, ze ten skup faktycznie jest wykonywany i regularnie raportowany przez spółkę.
W sumie patrząc od dnia podjęcia uchwał przez ZWZ (kurs był w ok.2,22) do chwili obecnej (kurs 2,43) kurs wzrósł tylko ok. 10 %.
Co dziwniejsze wyznaczone przez Spółkę widełki wynoszą od 1,5 do 3 zł, a sam skup w założeniu ma trwać 12 miesięcy.
Przez tylko 5 tygodni spółka zaraportowała, że skupiła 172.000 akcji czyli ponad 1/3 planowanych.

Biorąc pod uwagę tempo wykonywania skupu przez spółkę cała operacja może dużo wcześniej zakończyć, czyżby w spółce uznano, że to bardzo dobra cena.

W sumie trudno spółce dziwić się, że wykorzystuje nieefektywność rynku, która pozwala władzom spółki skupować przy takich wycenach.

Tak prawdę chyba tylko to, że spółka jest na podwójnym fixingu przeszkadza we wzroście kursu spółki. W sumie nie można nie zgodzić się z Prezesem odnośnie sytuacji na kursie spółki. Został miesiąc do zakończenia procedury scaleniowej. Wedle wszystkich znaków na niebie i ziemi przy takich wynikach jakie obecnie prezentuje spółka w dodatku o dość powtarzalnym charakterze. Podaż wydaje się już być niewielka, a powinien pojawić się popyt od instytucji.
http://https://www.wnp.pl/budownictwo/mostostal-zabrze-kontynuuje-proces-scalania-akcji,351664_1_0_0.html

Spółka podała szacunkowe wyniki za pierwsze półrocze. Mamy kolejny, któryś z rzędu zyskowny kwartał po wielkim tąpnięciu z poprzednich lat.. Wynik brutto za I półrocze to 7,5 mln zł, a zysk netto - 4,7 mln zł. Do tego kilka kontraktów podpisanych w ostatnim czasie. Zapowiedzi Prezesa sprzed 2-3 miesięcy mówiły o wyniku lepszym od poprzedniego. Wycena to obecnie 70 mln zł, c/wk 0,44 c/z - 7,20, czyli na całkiem fajnym poziomie. Pytanie na ile sposób wyceny zmieni przejście na notowania ciągłe?

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

@krewa No to wygląda, że wyjście z konsolidacji stało się faktem. Dodatkowo tygodniowa świeczka całkiem ładnie wygląda, a obrót 2,5x większy niż w każdym z ostatnich 2 tygodni.

Wygląda na to, że Ci co nie sprzedali w wezwaniu mogą żałować. Kurs systematycznie opada w dół. W piątek już osiągnął 1.90 zł na zwiększonym obrocie jak na spółkę, jednocześnie potwierdzając zejście poniżej 2 zł co stanowiło całkiem niezłe wsparcie. A trzeba zwrócić uwagę, że niżej nie ma praktycznie żadnego istotnego wsparcia, a całą przestrzeń aż do poziomów 1,3-1,4 wypełnia luka związana z ogłoszeniem wezwania. Do tego słabe wyniki stanowią jakby potwierdzenie zachowania kursu.

Wydaje się, że przede wszystkim to już kolejny raz wpadnięcia na listę alertów, chyba 5, a według regulacji jest tak, że przy 6 razie może grozić zawieszenie notowań spółki. Więc ten kwartał to jest jeszcze ten moment na uniknięcie tego ryzyka.
Kwestia przebywania na podwójny fixingu w kontekście ewentualnych inwestycji przez podmioty instytucjonalne pewnie nie jest bez znaczenia.

Wynikowo nie jest źle, bo to pierwszy kwartał był kolejnym na plusie, co znalazło już odzwierciedlenie we wzroście kursu od dołka ok. 100 proc. i odwieczne pytanie czy przyszłe wyniki są w cenie.

Tak naprawdę wydaje się, że spółka dalej albo powinna poprawić skokowo wyniki albo dopiąć wejście Hitachi do jednej ze spółek zależnych, o czym spółka raportowała.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Cytat:
Nawiązanie strategicznej współpracy ze światową firmą w kluczowym dla MZ obszarze stworzy Emitentowi możliwość znacznego wzrostu eksportu usług projektowych (inżynierskich), a także dostaw podzespołów i usług montażowych. Emitent zakłada, że współpraca będzie miała charakter długoterminowy i będzie się opierała o powtarzalne kontrakty realizowane wspólnie przez spółki zależne MZ. W toku wspólnych projektów wypracowane zostaną pola specjalizacji, które dzięki optymalizacji procesów i rozwojowi kompetencji w spółkach Grupy MZ wykreują nowe przewagi konkurencyjne. W szczególności współpraca z HZI daje Emitentowi szansę uzyskania silnej pozycji w światowej branży dostaw dla energetyki (elektrownie i spalarnie odpadów) w zakresie projektowania, prefabrykacji oraz montaży spawanych, specjalistycznych, przemysłowych systemów orurowania. Jednocześnie współpraca zwiększy atrakcyjność MZ jako pracodawcy ze względu na możliwość udziału pracowników Grupy w międzynarodowych, wielokulturowych zespołach projektowych.

i jak przyjmujecie decyzję o scaleniu akcji celem zapewnienia przejścia na notowania ciągłe? Czy faktycznie przełoży się to na wzrost zainteresowania spółką?
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Cytat:
Zarząd MOSTOSTAL ZABRZE S.A. (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniu 18 czerwca 2018 r. podjął uchwałę w sprawie przeprowadzenia procesu scalania (połączenia) akcji Spółki. Zarząd Emitenta planuje przeprowadzenie scalenia (połączenia) akcji w stosunku 2:1, w ten sposób, iż wartość nominalna akcji Spółki zostanie podwyższona z dotychczasowej kwoty 1 zł do kwoty 2 zł. W wyniku podwyższenia wartości nominalnej akcji nastąpi zmniejszenie liczby akcji Emitenta, przy niezmienionej wartości kapitału zakładowego.Kurs akcji jest jedyną przesłanką kwalifikacji Spółki do segmentu Lista Alertów (średnia wartość z ostatnich trzech miesięcy kalendarzowych na poziomie poniżej 0,50 zł), a zaliczenie do Listy Alertów stanowi znaczące ograniczenie dla części inwestorów.

Minęło ponad 3 miesiące od tego wywiadu z Prezesem
www.youtube.com/watch?v=SIzDLD...
Jak oceniacie to co deklarował w kontekście tego co obecnie spółka reprezentuje sobą?

Ale to trochę brak konsekwencji, bo nie chcą być traktowani jak budowlanka to do niej odwołują się przy wskaźnikach. Jeśli nie budowlanka to gdzie szukać wyceny porównawczej?
Pisząc o wiele wyżej co masz na myśli?

Perspektywy na przyszłość wyglądają całkiem interesująco.
Cytat:
Mostostal Zabrze zakłada w 2019 r. wzrost przychodów i nieco wyższy wynik netto. Udział eksportu w przychodach grupy powinien stopniowo rosnąć. Spółka planuje też zwiększyć zatrudnienie o 200-300 osób - poinformował prezes Dariusz Pietyszuk. Spółka ma przedwstępne umowy sprzedaży dwóch nieruchomości, co może zasilić grupę kwotą 35 mln zł.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Do tego Prezes dzisiaj w Parkiecie dużo mówi o współpracy z Hitachi i szansach współpracy z innymi koncernami.

kliknij, aby powiększyć

Mnie zastanawia jedno Prezes cały czas odżegnuje się od branży budowlanej a w liście podaje porównanie do tej branży, że Mostostal był wyceniany na P/e 7,44 a p/bv 0,47 (teraz jest dużo mniej) a srednia branży 1,05 iraz 13,68. To w sumie teraz nie wiem do czego porównywać spółkę.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Inna sprawa, że ten list to świetna sprawa widać, że napisany od serca, żeby jasno wyłożyć swoja filozofię.

Wygląda na to, że nad spółką zaczyna świecić słońce. W końcu uporała się z uruchomieniem wydobycia gazu w Rumunii, są ciekawe perspektywy dla wydobycia w Tunezji.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Dodatkowo wyniki ostatniego kwartału są na plusie.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
To wszystko blisko historycznego dołka z którego wyjście nastąpiło na wysokim wolumenie. Teraz korekta tego wzrostu na spadającym wolumenie.
Może być ciekawie.

@krewa zaznaczona na wykresie strefa oporu dość dobrze zadziałała. Teraz mamy powrót w rejon zielonej linii wsparcia z poziomem 0,40, gdzie pojawił się większy obrót. Jakieś nowe spojrzenie na sprawę?

Ostatnie 6 miesięcy to okres coraz wyższy dołków (1.10.2018, 22.02.2019, 27.03.2019 i szczytów (7.11.2018, 05.03.2019). Obecnie korekta ostatniej fali wzrostowej zatrzymała się w okolicach zniesienia 61.8 Fibo i zaczęła zawracać, jednocześnie jest to miejsce, stanowiło opór dla dwóch mniejszych konsolidacji (IX-X18, XII18-III19), a także okolice wsparcia dla konsolidacji XII17-IX18. Wydaje się to być dobre miejsce, aby mógł się z tego rozwinąć ciekawy ruch, ale potrzebne jest po pierwsze domknięcie luki z marca, a po drugie obroty,
charts.stockwatch.pl/chart/KWU...

Wykres tygodniowy wydaje się kreślić podwójne dno na dwa sposoby zarówno licząc od XI 2018 do dzisiaj (większe) jak i od 17.02.2019 do dzisiaj (mniejsze), które dodatkowo może być wzmocnione silną dywergencją na RSI.
Zobaczymy czy tak faktycznie będzie?
charts.stockwatch.pl/chart/Tcg...

Ostatnie wydarzenia sprowadziły kurs w obszar, który wielokrotnie w przyszłości stanowił mocne wsparcie i opór tj. miejsce w którym kurs reagował na ten obszar. Dotychczasowy spadek był dość harmoniczny. Czy będzie też tak tym razem?

kliknij, aby powiększyć

Biorąc pod uwagę ostatnią informację o uchwaleniu bardzo dużego skupu akcji przez spółkę można zaobserwować bardzo ciekawe zachowanie kursu. Od ustanowienia dołka w ok. 2,24 w listopadzie 2018 roku kurs wykonał spory ruch w górę o 66 % po czym zatrzymał się na istotnym wsparciu w rejonie 3,70, gdzie przebywa już 6 tygodni. Miejsce nie jest przypadkowe, bo w tym miejscu kurs zatrzymał się również na początku listopada 2018 roku, gdzie została powstała bardzo duża świeczka tygodniowa, która z jednej strony na dolnym knocie wyznaczyła historyczne mimimum, a na górnym knocie obecny opór. Obecnie kurs z jednej strony respektuje ten obszar oporu, a z drugiej strony szanuje już 12-tygodniową linię trendu wzrostowego, czego potwierdzeniem było ładnie zanegowane zejście do szybszej linii trendu wzrostowego. Hipotetyczne odmierzenie w górę odległości od historycznego dołka do obecnej strefy oporu daje zasięg w ok. 5-5,15, gdzie znajduje się kolejna mocna strefa oporu wyznaczona przez strefę oporu będącą w połowie ostatniego całego rocznego ruchu spadkowego, w której kurs zatrzymał się ok. 18 tygodni przed kontynuacją ruchu do historycznego minimum. W związku ze zbliżającym się nieuchronnie przecięciem linii oporu oraz linii trendu wzrostowego powinna wyklarować się przyszłość w postaci kolejnego impulsu w górę albo przejścia w konsolidację wyznaczoną przez tą dużą świeczkę tygodniową. To wyczekiwanie można zaobserwować po wolumenie, który jest dość niski w ostatnich dniach.

To co do tej pory pokazała spółka wystarczyło na wzrost o 100%. Mam wrażenie, że do wyjścia wyżej potrzebne jest kolejne "mięso", które Spółka musi rzucić inwestorom. Coś co przekona, że inwestorzy mogą spodziewać się raczej pozytywnych niże negatywnych informacji. Niby teraz środowisko idealne, aby rosnąć, bo "ściana strachu" po wydarzeniach w szczególności początku tamtego roku jest wydaje się bardzo duża. Z drugiej strony nie było jakieś przesadnej akumulacji przed tym wzrostem, więc musi pojawić się jakaś kolejna informacja, która pokaże, że warto zakupić akcje również na tych wyższych poziomach.

Ciekawa informacja. Przeznaczenie na skup 20% akcji kwoty 45,6 mln zł, gdy obecna kapitalizacja wynosi 82,9 mln zł. Sam kurs też w interesującym miejscu.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Ciekawa informacja z rynku nieruchomości
nieruchomosci.dziennik.pl/news...
Cytat:
Ponieważ deweloperzy mają coraz większe problemy z zakupem dobrej działki pod dużą inwestycję mieszkaniową, coraz częściej inwestują w tzw. trudne tematy, czyli np. w tereny poprzemysłowe czy położone w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowych, a nawet w stare biurowce - powiedział dyrektor działu gruntów inwestycyjnych w JLL, czyli międzynarodowej firmie doradczej świadczącej kompleksowe usługi na rynku nieruchomości.


Spółka w swoje strategii ogłoszonej już w poprzednim roku pisała, że
Cytat:
Podstawową działalnością ALTA będzie współinwestowanie w nowe projekty rewitalizacji i planowania obszarów miejskich, zarzadzanie takimi projektami, jak też inspirowanie i inwestowanie w szeroko pojęte obszary zaspokajania potrzeb mieszkańców miast – zarówno technologiczne (smart city) jak i socjalne (sharing economy).

I nawet podpisała pierwsze porozumienie
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Cytat:
Zarząd ALTA S.A. (Spółka, Emitent, Wykonawca) informuje, że Spółka i Metsä Tissue Poland (Właściciel terenu, Zleceniodawca, Metsä ), zawarły w dniu 21.06.2018r. porozumienie, na podstawie którego ALTA S.A. opracuje koncepcję i kierunki rozwoju terenu należącego do Metsä. Nieruchomość Zleceniodawcy obejmuje powierzchnię ok 56 ha i położona jest w Konstancinie Jeziornej k/ Warszawy.


Może to jest jakaś szansa rynkowa dla tej zapomnianej spółki, bo stworzony przez nich od zera projekt Siewierz-Jeziorna całkiem nieźle wygląda. Ale chyba najpierw muszą uporać się z pierwszą częscią strategii tj. sprzedażą obecnych nieruchomości a to na razie idzie strasznie wolno jak na sytuację na rynku nieruchomości i rosnące ceny.

Czy można prosić o aktualizację analizy finansowej spółki.
Wyniki prezentowane przez spółkę zdają się pokazywać, że proces restrukturyzacji przynosi bardzo dobre efekty. Pytanie, czy faktycznie tak jest i czy widać trwałą tendencję w kontekście pokazania za 2018 r. 11 mln zł zysku netto.

Całkowita zgoda. Pierwsze sprzedaże będą uwiarygodniały wyceny pozostałych nieruchomości.

Od strony technicznej spółka w oczywistej konsolidacji. Co więcej można powiedzieć, że od bardzo długiego czasu działa według jednego schematu poruszając się do bandy do bandy z postojem w okolicach środka konsolidacji. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę, że spółka nie jest mistrzem płynności. Dywergencje na szczytach i dołka już 5 razy zadziałał. Teraz kolejna próba wybicia w górną część konsolidacji, zobaczymy czy udana?

charts.stockwatch.pl/chart/yDs...

Spółka pokazała naprawdę potężną poprawę wyników w 2018 roku w stosunku do 2017 r, więc analiza jest na czasie.

@krewa będę wdzięczny za Twój punkt widzenia, bo zarówno amplituda wahań jak i wolumen jest imponujący.

Spółka funkcjonująca na obrzeżach rynku z niskimi obrotami.
Jak spojrzy się na ostatni raport to aktywa wynoszą188 mln zł, a zobowiązania tylko 5,3 mln zł przy kapitalizacji wynoszącej niecałe 40 mln zł.
W sumie z bilansu niewiele wynika, bo skonsolidowane sprawozdanie jest robione metodą praw własności poprzez odniesienie do wycen nieruchomości posiadanych przez poszczególne spółki. Same wartości wycen nieruchomości i metody przyjęte do wyceny tych nieruchomości opisane są na stronach 24-25
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Spółka posiada umowy sprzedaży części nieruchomości w Siewierzu za szacunkowe 25 mln zł
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Oupblikowana strategia koncentruje się na dezinwestycjach:
Cytat:
W latach 2018-2022 ALTA przeprowadzi dezinwestycję pozostałych aktywów nieruchomościowych, planuje częściowe wyjście z projektu Siewierz Jeziorna, a pozyskane środki przeznaczać w dominującej części na wypłaty dla akcjonariuszy, w drodze dywidend i buy-backu.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...">http:// infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Wygląda na to, że rynek albo nie dowierza wycenom albo nie dowierza realizacji strategii albo obu łącznie względnie płynność jest problemem. Jakieś opinie?

underground napisał(a):
Wydaje się, że pozornie na wykresie nie dzieje się nic. Tak jak patrzę na wykres widzę trzy w miarę równe fale spadku. Przedzielone dwoma korektami, których wielkość przekraczała 20% (z 1,45 na 1,80 oraz z 0,86 na 1,11). Dodatkowo prowadzą linię spadku od szczytu na poziomie 1,98 wychodzi, że jesteśmy teraz blisko linii. Co ciekawe naniesienie zniesień Fibonacciego na cały ruch w dół wskazuje, że znajdują się one na każdym większym oporze, poczynając od 0,236

Nie jestem specjalistą od fal, ale na tak patrzę historycznie to cały ruch z 4,50 ma też postać trzyfalowego spadku pierwsza z 4,5 na 1,5 z koretką do 2,61 później najdłuższa z 2,6 na 08,4 z korektą na 2,09 i teraz trzecia fala spadkowa z 2,09 na 0,49. Co więcej długość tej fali równa się fali pierwszej, a środkowa jest najdłuższa. Pytanie do kogoś bardziej obeznanego z teorią fal czy ta koncepcja zrobienia całej piątki spadkowej ma sens?

charts.stockwatch.pl/chart/11B...


Wpis zamieściłem przed miesiącem przez który dosłownie nie działo się nic. Teraz ostatnie dni mega emocje. Wczoraj ruch +30% dzisiaj - 12%. Wczoraj obrót 1,9 mln akcji, dzisiaj 1,1 mln akcji. Czy łącznie grubo ponad 5 % całości. Jakieś pomysły jak to skończy się?

niby wszystko ładnie, ale na tle Idea i Getin tutaj prawdziwy marazm. Przez to strasznie rozjechał się parytet, który wskazuje na cenę ok. 0,81 zł, a mamy 0,53 zł. To już ponad 50 %.

@krewa jakiś pomysł co dalej?

ciekawa sytuacja z jednej stron ładnie wybiło z trójkąta z drugiej strony zatrzymało się na oporze na 0,50. Zapowiada się interesująca rozgrywka

Pan Redaktor to chyba trochę poszalał z tezami zawartymi w artykule, bo rynek nie bardzo jakoś się tym przejął.
www.wiadomoscihandlowe.pl/arty...

Inna sprawa, że z skoro Zarząd twierdzi, iż
Cytat:
Zarząd ZM Henryk Kania poproszony przez nas o komentarz, odmówił komentowania doniesień. Jednak udało nam się ustalić, że władze spółki rozważają różne opcje strategiczne.

to nie powinien jak w przypadku wielu spółek na GPW puścić komunikatu o przeglądzie opcji strategicznych przez ESPI.

Wydaje się, że pozornie na wykresie nie dzieje się nic. Tak jak patrzę na wykres widzę trzy w miarę równe fale spadku. Przedzielone dwoma korektami, których wielkość przekraczała 20% (z 1,45 na 1,80 oraz z 0,86 na 1,11). Dodatkowo prowadzą linię spadku od szczytu na poziomie 1,98 wychodzi, że jesteśmy teraz blisko linii. Co ciekawe naniesienie zniesień Fibonacciego na cały ruch w dół wskazuje, że znajdują się one na każdym większym oporze, poczynając od 0,236

Nie jestem specjalistą od fal, ale na tak patrzę historycznie to cały ruch z 4,50 ma też postać trzyfalowego spadku pierwsza z 4,5 na 1,5 z koretką do 2,61 później najdłuższa z 2,6 na 08,4 z korektą na 2,09 i teraz trzecia fala spadkowa z 2,09 na 0,49. Co więcej długość tej fali równa się fali pierwszej, a środkowa jest najdłuższa. Pytanie do kogoś bardziej obeznanego z teorią fal czy ta koncepcja zrobienia całej piątki spadkowej ma sens?

charts.stockwatch.pl/chart/11B...

Niemniej sytuacja na kursie wydaje się ciekawa. Po sporym wzroście na dużym wolumenie korekta tej świecy była bardzo umiarkowana i kurs ponownie zawrócił w górę. Wydaje się że przejście tej średniej jest kluczowe, bo pewnie wtedy można spodziewać się podłączenia kapitału spekulacyjnego, na razie faktycznie wolumen słabowaty

Można też prosić o AT. Wczoraj spore wybicie, które dzisiaj dość ładnie jest utrzymywane.

Mnie najbardziej interesuje jaki będzie efekt przeglądu tych opcji strategicznych przy takiej a nie innej strukturze akcjonariatu.
Na pewno trzeba wziąć pod uwagę nienaturalnie wielką kwotę na zapasach, która do tej pory rosła. Pytanie czy to jest w ogóle sprzedawalne i jak to realnie oszacować i czy to nie jest przyczyna takiej a nie innej wyceny?

Skalę przecen naszym rynku widać na tej spółce jak w soczewce. Wycena C/WK na poziomie 0,15 to znacznie niższa niż niejednego bankruta na GPW.
Ceramika Nowa Gala to chyba jedna z najbardziej znanych marek płytek, a tu wycena spółki na niecałych 24 mln zł i jest znacznie poniżej wartości majątkowej oraz likwidacyjnej podawanej przez wskaźniki Stockwatcha.
Faktem jest, że ostatnie kwartały pokazują słabe wyniki na poziomie operacyjnym, ale chyba widać pewne pozytywne tendencje.
W końcu przestały rosnąć zapasy. Należności+środki pieniężne to 35,5 mln zł i są znacznie wyższe niż zobowiązania handlowe na poziomie 22 mln zł. Sprzedali nieruchomość za ponad 6 mln zł. Jednocześnie podpisano aneksy zmniejszające linie kredytowe. Największa umowa kredytowa do 40 mln zł (Ceramiki Gres) została wydłużona do 31.10.2019 r. przy czym całkowite zadłużenie wynosiło 42,4 mln zł.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Czy te spadki to efekt tego, że trudno w tym roku trudno chyba spodziewać się dywidendy, która była wypłacana za poprzednie lata?

@krewa wygląda na to, że w części przedstawiona konepcja sprawdziła się i pierwszy ruch powrotny zatrzymał się na zakreślonym poziomie. Teraz jednak mamy ponownie zejście w rejon 17 zł. Czy wg Ciebie to zapowiedż trójkąta rozszerzającego i odwrócenia trendu, czy powrót do spadków?

kliknij, aby powiększyć

No i mamy na historycznych minimach komunikat
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Cytat:
Na obecnym etapie zarząd będzie rozważał różne opcje strategiczne, w szczególności poszukiwanie dla spółki inwestora strategicznego, zawarcie aliansu strategicznego, dokonanie transakcji o innej strukturze, jak również brak działań w tym zakresie. Niniejsze nie przesądza o wyborze którejkolwiek z wyżej wymienionych opcji.

Obecna wycena rynkowa ok.23 mln zł, a jak patrzy się na akcjonariat to ponad 50% OFE. Wycena zjechała w ciągu roku z ok. 2 zł do dzisiejszych 0,50 zł. Ciekawe jakie znajdą rozwiązanie w tej sytuacji.

I mamy z jednej strony spore obroty na 2 ostatnich sesjach oraz podejście pod zakreślona linie. Sytuacja jest bardzo ciekawa.

Faktycznie idzie dość opornie w górę. Trochę ta projekcja różni się od mojej. Mnie wydaje się, że mamy dość fajnie ukształtowany diament, który dodatkowo potwierdzony jest dość fajnie rozłożonym obrotem. Wydaje mi się także, że przedwczoraj nastąpiło przebicie dwuletniej linii trendu spadkowego. Dodatkowo jak się przeanalizuje wszystkie podejścia w górę to miały one dużo wyższe obroty niż późniejsze zejścia w dół. Obecny ruch też odbywa się na sporym obrocie. Oczywiście zgadzam się, że ta strefa 3,6-3,7 jest istotna, ale chyba powyższe rzeczy mogą powoli przemawiać za odwrócenie trendu.

Proszę o analizę techniczną.

było podobnie w czasach kryzysu firm drogowych.
Dla mnie interesujące jest w jaki sposób PFR teraz skutecznie nadzoruje realizację tych przesłanek na podstawie których podjął decyzję o inwestycji i czy ta zmiana na stanowisku Prezesa była skonsultowana z nim Bo jak można wyczytać w gazetach B.Prezes znała się osobiście z Prezesem PFR. To w szczególności mając w tle powiązania Rafako z PBG i problemy jakie tam są. My indywidualni nie mamy takiej siły przebicia ale media lub profesjonalne podmioty jak np. Stockwatch są ma pewno bardziej serio traktowani.

Właśnie najbardziej interesujące jakie pogląd na tą sprawę ma PFR, który przecież obejmował w zeszłym roku akcje w nowej emisji po 4 zł + koszt prawa poboru wykładając dość pokaźną kwotę. Tematem powinny zainteresować się media w końcu to były publiczne pieniądze.

Można powiedzieć, że w ciągu dni kurs zrealizował wysokość trójkąta z którego nastąpiło wybicie w dół zatrzymując się na koniec sesji dokładnie w miejscu tej wysokości odliczonej w dół od przebitej dolnej bandy konsolidacji. To chyba jedna z nadziei akcjonariuszy na ewentualne korekcyjne odbicie. Na plus przemawia nie ustanowienie na koniec sesji nowego minimum intraday. Na minus obroty, które był wyższe niż wczoraj.
Gdyby ten poziom nie wytrzymał dalej już trzeba by poszukiwać kolejnego poziomu w okolicach wysokość przebytej pomiędzy ostatnią a poprzednią konsolidacją a przy okazji znajdują się wsparcia sprzed lat.

Faktycznie prezesowanie zaczęło się fatalnie dla kursu . Przełamane w dół wsparcie i obawy co dalej. Zarząd milczy co planuje, to rodzi niepewność i widać to na wykresie. Ciekawe co dalej?

Wczoraj nieoczekiwana zmiana Prezesa co sądzicie o tej zmianie?

Z perspektywy historycznej ciekawe miejsce. Wygląda na dość mocne wsparcie, które poprzednio było oporem.

kliknij, aby powiększyć

Dziękuję za analizę.
Ciekawe jak tą informację o zmniejszeniu buforu przyjmie rynek. Wydaje się ona być pochodną ostatniego dokapitalizowania.
Interesujące też jaką rolę w formowaniu kursu będzie odgrywało ewentualne połączenie z IdeaBank i parytet jaki będzie ustalony. Jak na razie IdeaBank wczoraj +15%, GetiNoble zaczął rosnąć, ale później wzrosty zostały zgaszone.

mam prośbę o AT.

Nie można powiedzieć, że nie dzieje się na kursie w ciągu miesiąca kurs podążył z 0,95 do 1,45 by teraz w ciągu dwóch dni zejść do 1,19 zł. Wszystko przy dość wysokich obrotach co sugerowałoby dość dużą ilość spekulantów obecnych na kursie.

W kontekście decyzji UOKiK wyrażającej zgodę dla kupujących na przejęcie Exacta raport podany przez Spółkę wydaje się dość nieprecyzyjny, bo nie daje inwestorom możliwości oceny jakie są szanse spełnienia tego warunku. Moim zdaniem spółka powinna po decyzji Prezesa UOKiK zaraportować od czego transakcja jeszcze zależy albo kiedy jest możliwa.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Cytat:
Zgodnie z Aneksem, okres wyłączności został wydłużony do piątego dnia roboczego po dniu, w którym zostanie spełniony ostatni z warunków zawieszających określonych w przedwstępnej umowie sprzedaży akcji spółki Exact Systems S.A. z siedzibą w Częstochowie ("PSPA"), ("Spółka") należących do Emitenta, którą Emitent zawrze ze spółką celową, w której Kupujący posiadają udziały ("SPV") lub po dniu, w którym SPV zrzeknie się ostatniego z warunków zawieszających określonych w PSPA.


ciekawe zachowanie kursu. bardzo duże wzrosty od dołka na dużych obrotach. teraz zejście jak narazie do poziomu 1 zł. wydaje się że kluczowa przeszkoda do finalizacji transakcji przekroczona. ciekawy jestem reakcji po podpisaniu umowy.

@krewa byłbym wdzięczny za analizę AT bo jak widać moje pomysły średnio sprawdziły się.

Wygląda na to, że sytuacja mocno skompletowała się. Spadek jest większy niż zakładałem, ale z drugiej strony można szukać analogii z prawą stroną też długi dolny cień i wtedy może podwójne dno.

dla mnie jeśli faktycznie jest to oRGR to na wykresie odmierzony jest ruch minimalny w górę. Jeśli nie to wsparcie jest na minimach.

Ponieważ nie ma jeszcze analizy, wrzucę do krytycznej opinii jak to widzę. Wg mnie może to być oRGR, oczywiście jeśli przebije linię szyi, jak na razie po dojściu do zakładanej linii szyi zeszło w dół, ale do sensownego poziomu, który przez 2 miesiące był oporem teraz wydaje się być wsparciem.


kliknij, aby powiększyć


Masz prosić o analizę techniczną.

Z tego co publicznie deklarował chcą być długofalowo na giełdzie. Poza tym średnia 6-miesięczna jest sporo wyżej.

głowa prezesa poleciała po przedstawieniu słabych szacunkowych wyników. Do akcji wkracza właściciel, który zostaje Prezesem. To dobra informacja biorąc pod uwagę doświadczenie zawodowe oraz potwierdzenie, ze spółka serio traktuje założenia strategii. Zobaczymy jak zareaguje rynek. infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Dość dawno nie było wpisu w temacie, a tu całkiem ciekawe wyniki za pierwsze półrocze. Wzrost zysków prawie dwukrotnie. Przychody też w górę. Wycena do wartość księgowej oscyluje na poziomie 0,22. Wygląda na dość stabilny biznes pod względem finansowym. Kurs blisko minimum, więc przy tych wynikach jest potencjał.

Właśnie dlatego pytam, bo nie samo 10 zł, ale rejony w których znajduje się obecnie kurs daje wg mnie jakieś możliwości do odreagowania. Pytanie czy tylko ja tak myślę?

Krewa, można prosić o aktualizację analizy technicznej. Jak widzisz szansę na odbicie z tego miejsca czy raczej kontynuacja ruchu w dół?

Kolejne info o przedłużeniu terminu

www.stockwatch.pl/przeglad-pra...

Cytat:
Zarząd spółki Work Service informuje, że w dniu 31 lipca 2018 roku emitent zawarł z panem Pawłem Gosem, panem Lesławem Walaszczykiem oraz CVI Dom Maklerski Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie aneks nr 3 do porozumienia określającego ramowe warunki transakcji zgodnie z którym okres wyłączności został wydłużony do dnia 14 sierpnia 2018 r. – czytamy w komunikacie.


Ale wydaje się, że tym razem trzeba odczytywać je pozytywnie. Od początku wydawało się, że pierwotnie zakładany termin, ale też w kolejnych aneksach, dla każdego kto miał trochę do czynienia z tego typu transakcjami bardzo małoprawdopodobny. Tym bardziej, że w tym przypadku skala powiązań Exacta z pozostałymi spółkami Work Service poprzez różne transakcje jest duża. Do tego jest to wykup menadżerski, więc potrzebne było zapewne znalezienie odpowiednie formuły dla finansowania.
Co więcej inwestorzy dostali informację o ewentualnej jaskółce przenoszącej transakcję na kolejny poziom, co może być sygnałem odbicia, bo rynek zapewne czeka na finalizację transakcji.
Cytat:
O zgłoszeniu zamiaru koncentracji przez SPV oraz zawarciu PSPA, emitent poinformuje odrębnym raportem bieżącym – podano także.Wydaje mi się ze trochę demonizujecie sytuacje w Unimocie. spółka cały czas poszerza ilość stacji benzynowych, wchodzi w sprzedaż energii eletrycznej, posciagala spore grono osób z branży w tym na Prezesa z Orlenu. wyniki na poziomie netto nie zachwycaja ale spółka nie przejada pieniędzy z emisji tylkonje inwestuje. Poza tym raportuje całkiem sporo w tym ostatnio ze wzrosły im koszty i z czego wynikają. Z kolei jest tez sporo transakcji na rynku insiderow jeśli chodzi o zakupy

Mam właśnie takie spostrzeżenie dużo ludzi obserwuje spółkę i jest zainteresowana ewentualnym zakupem, ale wstrzymuje się z zakupem czekając i uważając, że będzie taniej a co więcej im dłużej leci w dół w tym oczekiwania skali spadku rosną.
Fundamentalnie wycena na poziomie 75 mln zł nie wydaje się wysoka, ale wiadomo jaki jest rynek.

to 10 nie stanowi oporu bo wcześniej w tych przypadkach o których pisałem kurs schodził poniżej 10.

Wydaje się, że miejsce jest interesujące dla zachowania kursu. W przeszłości z okolic 10 zł kurs 4-krotnie odbijał się w tym 3xkrotnie osiągały poziom ok. 20 zł raz ok. 15 zł (było to jeszcze w fali wzrostowej). Z reguły mało prawdopodobne jest łamanie takich wsparć z marszu. Tym bardziej, że wskaźniki dzienne, tygodniowe jak i miesięczne już długo szorują po dnie. Oczywiście cały czas jest trend jest spadkowy, a kurs kroczy po dolnym ograniczeniu kanału spadkowego. Jak sądzicie?

Tak w sumie to kolejny raz analiza Krewy sprawdziła się.

Jak to będzie leciało w tym tempie to niektórzy akcjonariusze szybko przestaną być milionerami, bo z listy Forbesa już na 100 % wypadli. Wycena całej spółki już tylko 85 mln zł.
Dynamika spadku kursu w rok imponująca.

Sytuacja rozwija się ciekawie. Wydaje się, że wykres wyrysował coś na kształt potrójnego dna. Obecnie inaczej niż poprzednie dwa razy przebił strefę 1,00 zł i nie zawrócił tylko utrzymuje się powyżej niej. Kolejny opór ważny opór wydaje się być dopiero na poziomie 1,28. W dalszym ciągu obroty zacznie powyżej średniej na przestrzeni ostatnich lat.

Słabo wygląda ta komunikacja z rynkiem. Dzisiejszy komunikat niewiele wyjaśnia i może być odczytywany w różny sposób, jeśli zestawi się z poprzednimi raportami spółki oraz raportem za pierwszy kwartał.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Cytat:
Przedmiotem Aneksów jest zmniejszenie do wysokości 10 000 000 PLN maksymalnej kwoty finansowania Emitenta i Jednostek Zależnych od Emitenta w ramach zawartych Umów Faktoringowych.

Pozytywnie może to być odczytane jako przygotowywanie transakcji z Exactem, bo jak patrzy się na raport za I kwartał stronami umów faktoringowych były też Exact i spółki zależne, a w raporcie informującym o porozumieniu w sprawie sprzedaży była mowa o zmniejszeniu zadłużenia wewnątrzgrupowego, a przy okazji realizacja planów zmniejszenia zadłużenia WorkService.
Negatywnie jako presja ze strony banku na zmniejszenia zadłużenia.
Niemniej koniec miesiąca zapowiada się pasjonująco, bo zbliżają się dwa terminy ewentualnej finalizacji transakcji wykupu menadżerskiego Exacta oraz spłata raty za udziały Prohumana.

Na razie wygląda, że rynek nie dowierza i wartość rynkowa zjechała już do 105 mln zł. Obroty w tym kwartale to ok. 2,3 mln akcji czyli ok. 4 % całości akcji to niewiele, a wystarczyło do spadku z 4,59 zł na 1,58 zł. Co dziwne nie ma żadnego raportu o zmniejszeniu istotnego zaangażowania insiderów.


Wygląda na to, że kanału wzrostowego nie będzie. Ciekawe jak będzie z utrzymaniem strefy 0,90 zł. Ostatnie dołki wypadały 14 maja i 1 czerwca. Wczoraj 14 czerwca mieliśmy świecę doji, która może dawać perspektywę ruchu w górę, ale do tego potrzebny jest popyt.

Wygląda na to, że jednak nie utrzymało strefy 1.90-2.00. Sytuacja nie do pozazdroszenia dla akcjonariuszy. Spada od wielu miesięcy, praktycznie bez jakiejś większej korekty i w dodatku nie towarzyszą termu jakieś duże obroty. Tak jak dzisiaj obrót za 20 tys. zł, a kurs -7 proc.
Swoją nieźle skurczył się majątek głównych akcjonariuszy z wyceny spółki na poziomie 1,4 mld złotych w 2015 na marne 120 mln zł obecnie, bo nic w międzyczasie chyba nie sprzedawali. Wartość pakietów głównych i instytucjonalnych to mniej niż kiedyś wartość freefloatu. Wartość freefloatu to teraz 10-15 mln zł w zależności od metodologii.

Szukam raczej jakiś racjonalnych wniosków z obrotów ostatniego kwartału, który już teraz ma na liczniku 52,9 mln akcji podczas gdy poprzednie 4 kwartały poprzednie w sumie dały 48,5 mln zł., a nie szukania teorii spiskowych Ustalenie tych okoliczności może być podstawą do wnioskowania jak dalej kurs może zachować się w przyszłości.


Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 25 kwietnia 2012
Ostatnia wizyta: 19 stycznia 2021 20:20:51
Liczba wpisów: 345
[0,09% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,777 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d