pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

underground

underground

Ostatnie 10 wpisów
Widać, że spółka odżywa po wcześniejszym okresie i restrukturyzacja, którą zapowiadał Prezes, postępuje.
www.portalspozywczy.pl/zboza/w...

Na razie wynik na poziomie zysku netto zrobiony dzięki restrukturyzacji zadłużenia.

Spółka jakiś czas temu zapowiadała istotne zwiększenie pogłowia świń oraz realizację tworzenia chlewni rodowodowej dla loch, w którym rozważani są różni partnerzy zewnętrzni, co może być interesujące w kontekście rosnących cen wieprzowiny na świecie związanych z chorobą ASF
Cytat:
"Planujemy dalszy rozwój w obszarze hodowli trzody. Chcemy dwukrotnie zwiększyć pogłowie świń, z ok. 60 tys. w tej chwili w fazie tuczu do ok. 100 tys. To poziom, który jest bezpieczny z punktu widzenia dostępności paszy" - powiedział na piątkowym spotkaniu prezes KSG Agro Andriy Skorokhod.

www.bankier.pl/wiadomosc/KSG-A...
www.ksgagro.com/Po/2019/06/24/...

Do tego wszystkiego w tle procedowana reforma związana z nieruchomościami.
Można powiedzieć, że dużo dzieje się w samej spółce jak i jej otoczeniu.

Niedługo powinny być wyniki za III kw., w sumie pierwszego pełnego po przejęciu większościowego pakietu przez GK Immobile, zobaczymy jak to przełoży się na wyniki spółki.
Sporo wydarzyło się w ostatnim okresie:
- wsparcie zdolności finansowej ze strony grupy GK Immobile w postaci pożyczki i zabezpieczeń, co stanowiło w przeszłości problem dla grupy Atrem,
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
- połączenie Atremu ze spółką zależną Contrast, co ma przyczynić się do redukcji kosztów ogólnego zarządu,
-wybór ofert w spółki oraz podpisanie umów potwierdzających dość mocno pozycję wobec dużych podmiotów energetycznych
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
oraz pozyskanie zlecenia w postaci prac związanych z budową Farmy Wiatrowej Żukowice
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
które potwierdza działania wskazane w sprawozdaniu Zarządu z działalności 30.06.2019 str. 19 zmierzające do realizacji jednego z kierunków rozwoju tj.
Cytat:
Dalszy rozwój w zakresie wykonawstwa systemów elektroenergetycznych, w tym w obszarze odnawialnych źródeł energii np. farm wiatrowych, instalacji fotowoltaicznych


Ciekawe na ile powyższe działanie będą już widoczne w wynikach, czy też na efekty trzeba będzie poczekać.
Wydaje się, że spółka zbudowała sobie spore grono uznanych odbiorców świadczonych usług.
Podpisane porozumienie z Hitachi Zosen Inova w ślad za tym zlecenie, teraz kolejne zamówienie od BASFa,
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Cytat:
Aktualne Zamówienie jest efektem dotychczasowej, wieloletniej współpracy Grupy Kapitałowej MOSTOSTAL ZABRZE z Grupą BASF związanej z budową oraz rozbudową fabryki katalizatorów w Środzie Śląskiej. Nadto, jest początkiem współpracy w ramach innych projektów realizowanych przez Grupę BASF.


Na przestrzeni ostatniego okresu czasu kurs też zdaje się powoli odbudowywać i jest już praktycznie 20% od kilkumiesięcznego minimum ustanowionego we wrześniu w okresie 0,66 - 0,67.
Za kilka dni wyniki kwartalne jak przewidujecie?

Dane były wzięte z tej strony infostrefa.com/infostrefa/pl/p....
Pewnie wymaga tam poprawienia. Dziękuję za szybką informację w tym zakresie.

Niedługo 29 października powinny być wyniki spółki za kolejny kwartał. W poprzednim kwartale wyniki r/r pokazały wzrosty w zakresie zarówno przychodów (135mln z 110mln) jak i zysku (1,3 mln do 0,8 mln). Co po części jest pewnie pochodną przejęcia spółki Magma na przełomie roku. Ciekawe czy te tendencja utrzyma się w kolejnym kwartale?
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Spółka zapowiadała też dość ambitne wzrosty udziałów w przychodach w interesujących segmentach jak usługi w zakresie audytów, projektowania, wykonywania i serwisu, który wydaje się, że powinien generować wyższe marże niż zwykły handel oraz w rosnącym segmencie fotowoltaiki, (spółka uruchomiła specjalnie dedykowaną stronę pod program rządowy https://program5000plus.pl/ Zobaczymy czy te zapowiedzi znajdą odzwierciedlenie w wynikach. Jak sądzicie?

W dniu 28 marca 2019 r. Spółka poinformowała, o zawarciu z Hitachi Zosen Inova AG z siedzibą w Zurichu w Szwajcarii porozumienia, które ustalało ogólne zasady rozpoczęcia nowej, długoterminowej, strategicznej współpracy pomiędzy MZ a HZI.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

W dniu 8 października 2019 r. spółka zależna Emitenta, to jest Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe S.A. otrzymała od Hitachi Zosen Inova AG zamówienia na montaż konstrukcji stalowej dla 3 kotłów w ramach projektu Rookery w Bedford Stewartby w Wielkiej Brytanii realizowanego przez HZI na zlecenie COVANTA Holding CO. Wartość Zamówień wynosi łącznie ok. 8,7 mln euro netto. Termin zakończenia prac przypada na listopad 2020 r.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Podpisanie porozumienia i pierwsze umowy daje nadzieję na wejście spółki z ofertą na duże tematy, które pewnie taka duża korporacja obsługuje. Ciekawe jak to potoczy się. Z drugiej strony ta informacja została praktycznie zignorowana i kurs dalej przebywa w rejonach kilku miesięcznego minimum.

Ostatni tydzień upłynął pod znakiem rozpoczęcia notowań ciągłych po okresie zawieszenia dla potrzeb przeprowadzenia procesu scaleniowego, który umożliwił wyjście z notowań w formie podwójnego fixingu.
Tydzień przyniósł 14 proc. przecenę w stosunku do ceny przyjętej do scalenia a odpowiadającej cenie z ostatniego dnia notowań przed scaleniem. Czyżby to była chęć pozbycia się akcji przez tych wszystkich, którzy nie zrobili tego w okresie scalenia i liczyli od razu na poprawę kursu po powrocie na notowania ciągłe lub w tamtym trybie nie mieli trudności z pozbyciem się akcji?
Prezes tyle opowiadał w wywiadach i różnych dokumentach w okresie scalenia, że główną przeszkodą w zaangażowaniu przez instytucje finansowe jest pozostawanie kursu poniżej 0,50 zł w systemie podwójnego fixingu, czy teraz jak ta przesłanka ustała jest szansa na zainteresowanie ze strony instytucjonalnych?
Zeszłotygodniowa przecena sprowadziła kapitalizację spółki do poziomu 54,8 mln złotych przy zysku netto za 2018 rok na poziomie 11,2 mln zł. Pierwsze dwa kwartały 2019 to zysk netto na poziomie 4,5 mln zł. Tym samym wskaźnikowo Obecna wycena to c/wk 0,34 c/z to 5,5.

Jak uważacie. Obecna wycena po tej przecenie to mało czy dużo czy w sam raz?
Jak oceniacie szanse na zainteresowanie spółką ze strony inwestorów instytucjonalnych?

Dziękuję za analizę. Zobaczymy całkiem interesująco to wygląda.

Spółka pokazała wyniki po połowie roku, które wyglądają całkiem interesująco. Wzrost przychodów oraz wzrost zysku netto po półroczu, który osiągnął 2,1 mln zł vs 0,8 ml zł w półroczu roku poprzedniego. Niedawno spółka wypłaciła dywidendę za 2018 roku.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Cytat:

W okresie sprawozdawczym osiągnięto wyższe przychody ze sprzedaży na poziomie 20% w stosunku do adekwatnego okresu porównawczego. Wynik ten został osiągnięty przede wszystkim dzięki niemal 50% wzrostowi sprzedaży na dotychczasowy największy zagraniczny rynek – rynek niemiecki oraz znacznym wzrostom sprzedaży na rynek Finlandii, Grecji i Słowenii. Na rynku słowackim, węgierskim i brytyjskim nastąpiło zwielokrotnienie dotychczasowej sprzedaży


Sprzedaż spółki wykazuje cechy sezonowości, czyli jeszcze kolejny kwartał powinien być bardzo dobry.
Cytat:
Działalność Emitenta, przede wszystkim ze względu na czynniki klimatyczne podlega sezonowości. Emitent ok. 60-70% swoich rocznych przychodów ze sprzedaży uzyskuje w drugim i trzecim kwartale roku kalendarzowego.


Branża fotowoltaiczna jest teraz modna i wydaje się perspektywiczna, jeśli chodzi o rozwój rynku i potencjał. Co ciekawe spółka zapowiada, że przed nią całkiem ciekawe perspektywy. Aktualnie Spółka kontynuuje inwestycje związane z realizacją projektu rozbudowy mocy produkcyjnych wraz z wdrożeniem nowych wyrobów do oferty Spółki.

Cytat:
(…) w perspektywie najbliższego kwartału jak i całego roku, należy zwrócić uwagę na istotny wzrost poziomu zamówień sprzedaży. Powinno się to przełożyć na zauważalny wzrost sprzedaży w kolejnym kwartale jak również w całym 2019 roku. Jako że, z wyłączeniem kosztów wynagrodzeń, Spółka nie przewiduje istotnych podwyżek innych kosztów, w najbliższych okresach, powinny się one wiązać także z kolejnym wzrostem rentowności i wyniku


Z rzeczy negatywnych spółka sygnalizuje, że w związku z inwestycją jest możliwości finansowe będą dość napięte.
Chętnie poznam zdanie jak to oceniacie?


Jak na razie to spółka dość tanio skupuje akcje własne przy obecnym c/wk 0.35. Tym bardziej, ze ten skup faktycznie jest wykonywany i regularnie raportowany przez spółkę.
W sumie patrząc od dnia podjęcia uchwał przez ZWZ (kurs był w ok.2,22) do chwili obecnej (kurs 2,43) kurs wzrósł tylko ok. 10 %.
Co dziwniejsze wyznaczone przez Spółkę widełki wynoszą od 1,5 do 3 zł, a sam skup w założeniu ma trwać 12 miesięcy.
Przez tylko 5 tygodni spółka zaraportowała, że skupiła 172.000 akcji czyli ponad 1/3 planowanych.

Biorąc pod uwagę tempo wykonywania skupu przez spółkę cała operacja może dużo wcześniej zakończyć, czyżby w spółce uznano, że to bardzo dobra cena.

W sumie trudno spółce dziwić się, że wykorzystuje nieefektywność rynku, która pozwala władzom spółki skupować przy takich wycenach.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 25 kwietnia 2012
Ostatnia wizyta: 19 listopada 2019 17:24:09
Liczba wpisów: 322
[0,10% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,716 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d