pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

WIKUS

WIKUS

Ostatnie 10 wpisów
Rekordowe obroty na spółce ostatnio, do tego znaczne wzrosty. W marcu widzę, że było info o zainteresowaniu jakoś podmiotu z Holandii notowanego w kanadzie (gdzieś na innym forum ktoś podejrzewa że chodzi o CSI Software) przejęciem spółki.

Do tego wskaźników i gotówkowo spółka wydaje się być bardzo nisko wyceniana.

ktoś coś więcej może o niej napisać i jak spółka wygląda pod kątem AT?

@addi

dzięki. Zainteresowałem się bo na wykresie 10-letnim może z tego wyjść formacja W - podwójnego dna.

Tak.

Co możecie powiedzieć o tej spółce. Kapitalizacja ok 1mln zł. Zatarty układ z wierzycielami. Tylko przychody mizerne...

Po raporcie rocznym za 2013 zysk netto na akcje wynisi 18,02 PLN. Kurs akcji 2,08 PLN...

Dawno nie było tu spekulacyjnej podbitki (ostatnua prawie rok temu...)

Hawe już 3,60:)

niedługo będę do przodu, ale ja tu czekam na poziomy co najmniej z 5,XX PLN z rekomendacji Dr.Kalliwoda w raporcie z 4 października, gdzie podniesino cenę docelową Hawe do 5,8 zł z 5,6 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj".

Od mojego ostatniego wpisu minął już ponad 1 rok i kilka miesięcy:

PMD sprzedałem w wezwaniu po 9,45 zł (od ostatniego wpisu wzrost o ok. 60%)

EGH uśredniłem do 3,34 zł a obecny kurs to prawie 5 zł (od ostatniego wpisu wzrost o ok. 100%)

PBG uśredniłem do 9,5 zł i tu niestety kurs spadł od ostatniego wpisu o ok. 50%

We wrześniu zeszłego roku kupiłem ZAMET i HAWE. Jedno i drugie średnio po 3,80
Obecnie HAWE 3,40 (więc ponad 10% w plecy) a ZAMET 5,00 (więc 30% zarobku).Whistle

link


Zysk netto PBG wyniósł 138,31 mln zł w I poł. 2013 r. wobec straty rok wcześniej
ISBnews - Biznes
3 Wrz 2013, 10:04


Warszawa, 03.09.2013 (ISBnews) - PBG odnotowało 138,31 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I połowie 2013 r. wobec 1685,56 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 235,11 mln zł wobec 1625,75 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 708,62 mln zł w I połowie 2013 r. wobec 1038,57 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I półroczu 2013 r. wyniósł 1,41 mln zł wobec 1021,65 mln zł straty rok wcześniej.

PBG S.A. w upadłości układowej świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw. Prowadzoną działalność wykonuje jako generalny realizator, uczestnik konsorcjum lub podwykonawca w zakresie: projektowania, wykonawstwa, remontów, eksploatacji i serwisu w obszarach: wydobycia i przesyłu gazu ziemnego i ropy naftowej oraz magazynowania gazu ziemnego i paliw (LNG, LPG, C5+ oraz CNG).

(ISBnews)
inne argumenty link:


Podsumowanie kwestii ktore pojawily sie do te pory:

- Naruszenie interesu mniejszościowych akcjonariuszy poprzez wprowadzenie w błąd przez wzywającego LU Chemie a.s. , która to spółka zawiadamiała 20.12.2012 roku raport „Zawiadomienie w trybie art. 69 ust. 1 Ustawy o ofercie” (raport nr 14/2012), iż nie zamierza w okresie 12 miesięcy zwiększać zaangażowania, tymczasem z informacji uzyskanych jak w raporcie „Informacja dotycząca planowanego wezwania dokonywanego przez LU Chemie, a.s.” (raport nr 20/2013 ) wynika, że w najbliższym czasie zamierza zwiększyć zaangażowanie i wycofać spółkę z publicznego obrotu.

- Powyzsze zawiadomienie ktore okazalo sie byc nieprawdziwe moglo miec znaczacy wplyw na cene akcji Spolki wg ktorej okreslona zostala cena w wezwaniu

- nie poinformaowanie rynku jaka była ostatnia cena za jaką LU Chemie a.s. nabyło akcje od Bochemie a.s. w związku z czym istnieje podejrzenie, że cena w planowanym wezwaniu jest zaniżona. (cena wezwania nie może być niższa niż najwyższej ceny, jaką za akcje będące przedmiotem wezwania podmiot obowiązany do jego ogłoszenia, podmioty od niego zależne lub wobec niego dominujące lub podmioty będące stronami zawartego z nim porozumienia, zapłaciły w okresie 12 miesięcy przed ogłoszeniem wezwania, albo najwyższej wartości rzeczy lub praw, które podmiot obowiązany do ogłoszenia wezwania lub podmioty, o których mowa powyżej, wydały w zamian za akcje będące przedmiotem wezwania, w okresie 12 miesięcy przed ogłoszeniem wezwania)

- Istnienie podejrzenia ze Spółka będąc w dobrej kondycji finansowej nie wypłaciła dywidendy przez co naruszyła dobre obyczaje za które została uznana wyplata dywidendy.

- Dodatkowo W swietle faktu iz glowny akconariusz oglosil wezwanie iz zamierza wycofac Spoke z gieldy istnienie podejrzenie iz motywem nie wyplacenia dywidendy byla chec zanizenia ceny akcji Spolki i chec przejecia zatrzymanych zyyskow.

- Istnienie podejrzenia ze Uchwala ZWZA z 10 maja 2013 Spółki podjeta zostala na szkode akconariuszy mniejszosciowych jako ze Spoka wyrazila zgode na udzielenie pozyczki w celu ogloszenie wezwania i doprowadzenie do zniesienia dematerializacji akcji czyli
ograniczenia mozliwosci ich zbycia przez akcjonariuszy mniejszosciowych. Isnieje podejrzenie ze ogloszenie wezwania za pieniadze pozyczone od Spoki i jednoczesnie ogloszenie zamiaru zniesienia zdematerializowania akcji moze znaczaco wplynac na decyzje wielu akcjonariuszy mniejszosciowych odnosnie odpowedzenia na wezwanie.
Uchwala: (Spolka niniejszym wyraża zgodę na zawarcie umowy pożyczki przez Spółkę, działającą jako pożyczkodawca, z akcjonariuszem LU Chemie a.s. z siedzibą w Pradze (pożyczkobiorcą), w kwocie nie wyższej niż 6.000.000,00 zł (sześć milionów złotych), zastrzegając, że pożyczka zostanie przeznaczona na nabycie akcji Spółki w drodze wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Spółki, o którym mowa w art. 91 ust. 6 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (j.t. Dz.U. Nr 185, poz. 1439 ze zm.), w celu zniesienia ich dematerializacji i wycofania tych akcji z obrotu na rynku regulowanym).

Podsumowanie zadan
- Wycofanie sie z planu zniesienia dematerializacji akcji jako krzywdzacego interes akcjionariuszy mniejszosciowych

- Ujawnienie przez podmiot oglaszajacy wezwanie najwyższej ceny, jaką za akcje będące przedmiotem wezwania podmiot obowiązany do jego ogłoszenia, podmioty od niego zależne lub wobec niego dominujące lub podmioty będące stronami zawartego z nim porozumienia, zapłaciły w okresie 12 miesięcy przed ogłoszeniem wezwania, albo najwyższej wartości rzeczy lub praw, które podmiot obowiązany do ogłoszenia wezwania lub podmioty, o których mowa powyżej, wydały w zamian za akcje będące przedmiotem wezwania, w okresie 12 miesięcy przed ogłoszeniem wezwania)

- W razie kontunuacji checi wezwania przez Spolke Lu Chemie powolanie niezaleznego rewidenta w celu okreslenia ceny wedlug wartosci godziwej Spolki jako ze cena 7zl nie jest wg nas wartoscia godziwa gdyz Spolka posiada wartosc ksiegowa ponad 2 krotnie wyzsza oraz generuje zyski i wg opini zarzadu nie istnieja powazne zagrozenia dla przyszlej zyskownosci Spolki

zysk netto na 1 akcje: +0,66 zl, 15mln zl zysku z dzialalnosci

przy kapitalizacji 50 mln zł

To tylko część (z różnych forum):

1. wyborcza.biz/Gieldy/1,114508,1...

(...) Motywem zatrzymania zysków może być też chęć wycofania spółki z giełdy. Wówczas główny właściciel skupuje akcje w wezwaniu, a później pod przymusem od resztki właścicieli. Gdy przejmie wszystkie, cała gotówka w kasie jest tylko jego. Teraz każdy akcjonariusz, który poczuje się pokrzywdzony brakiem dywidendy, ma duże szanse wygrać w sądzie. (...)

Ogłosili wezwanie za 7,00 PLN a spółka na ponad 7,00 PLN na akcję gotówki...
W kasie Permediów zostało 7,9 mln zł. To daje 7900/770 = 10,3 zł na 1 akcję.
W zapasach i należnościach i tak zostaje jeszcze 8 baniek, kupa kasy, którą można spokojnie spieniężyć.

2. Dlaczego Permedia pożycza kasę na 3 lata bez zabezpieczenia (6mln) ?
Jeśli nie potrzebuje kasy to niech wypłaci dywidendę.

3. Dlaczego Permedia pożycza kasę na 3 lata bez zabezpieczenia (kolejne 5,5mln) ?
Jeśli nie potrzebuje kasy to niech wypłaci dywidendę.

4. Dlaczego cena w wezwaniu jest nie większa niż udział gotówki w przeliczeniu na 1 akcję? Czy te pożyczki są zagrożone, że są tak nisko wyceniane? Spółka (operacyjnie) jest nic nie warta ?

5.tak jak kiedyś pisałem robią niezły "wał":
- deklaracja LU Chemia;
- sprawdzić cenę po jakiej były przenoszone akcje pomiedzy LU Chemie a MW Chemie z grudnia 2012 roku;
- proponuje poczytać o przypadku spółki Milmet ( też czesi), po interwencji w KNFie cena została znacząco podniesiona w tym wypadku powinna to byc WK;
- przejęcie spółki za free za kase która znajduje się w spółce- zamiast wypłaty dywidendy
biznes.interia.pl/wiadomosci-d...P.S. Zapoczątkowałem akcje wystawiania akcji przez mniejszościowych akcjonariuszy po 30,00 PLN, którzy nie akceptują zaproponowanej ceny w wezwaniu i naszą intencją jest urealnienie ceny w wezwaniu. Nie jest to zwykłe wezwanie, bo intencją wzywającego jest wycofanie akcji z obrotu.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 8 maja 2009
Ostatnia wizyta: 27 kwietnia 2020 20:08:09
Liczba wpisów: 192
[0,05% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,885 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +137,64% +27 527,92 zł 47 527,92 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d