11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 390,00 zł (+0,78%) 16-08-2019 17:00
WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 5 sierpnia 2010 09:17:37
Korzystne warunki + Renoma i doświadczenie + Profesjonalizm i standardy etyczne

To jest trochę też tak, że Capital One wybrało nas. Firma może przebierać w projektach, jako że track record ma świetny.
Zobaczymy jak będzie dalej, na razie nie zawodzą.
Screening był długi i męczący dla wszystkich stron, ale gdy na szali kładzie się twarz, opinię i nazwisko, nie ma chodzenia na skróty.

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 490
Wysłane: 5 sierpnia 2010 10:50:33
Cytat:
Korzystne warunki

ciekawy jestem jaki jest koszt takiego debiutu dla firmy. Think
pewnie wszystko negocjuje się indywidualnie...

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 5 sierpnia 2010 11:01:01
Pisaliśmy o kosztach debiutów dla Raportu Internet Standard, wrzucam tabelkę z tekstu, całość jest na stronach IDG, ale nie wiem czy płatny czy bezpłatny.

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 5 sierpnia 2010 11:01

Frog
Frog PREMIUM
Wpisów: 5 599
Wysłane: 10 sierpnia 2010 12:34:10
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie oferty:
W przypadku nadsubskrypcji, to w gestii Zarządu jest wybranie kryteriów przydziału akcji poszczególnym inwestorom.
Czy Spółka jest już zdecydowana na jakieś kryterium, czy dyskusja na ten temat będzie miała miejsce dopiero gdy taka okoliczność zaistnieje?
Czy może jest to informacja poufna?
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

11bit
Grupa: Emitent
Wpisów: 31
Wysłane: 10 sierpnia 2010 13:22:14
Frog napisał(a):
W przypadku nadsubskrypcji, to w gestii Zarządu jest wybranie kryteriów przydziału akcji poszczególnym inwestorom.
Czy Spółka jest już zdecydowana na jakieś kryterium, czy dyskusja na ten temat będzie miała miejsce dopiero gdy taka okoliczność zaistnieje?

Informacja nie jest poufna. Autoryzowany doradca buduje księgę popytu i decyduje o ewentualnej redukcji, jeśli jest konieczna. Takiej samej dla wszystkich.

Kamil Gemra
Wpisów: 3 006
Wysłane: 10 sierpnia 2010 13:25:18
WatchDog napisał(a):
Pisaliśmy o kosztach debiutów dla Raportu Internet Standard, wrzucam tabelkę z tekstu, całość jest na stronach IDG, ale nie wiem czy płatny czy bezpłatny.

kliknij, aby powiększyć

Raport jest bezpłatny, można go pobrać: www.internetstandard.pl/whitep...

Ekipa SW pisała o wprowadzaniu spółek internetowych na GPW i NC.

ShRon
Wpisów: 20
Wysłane: 10 sierpnia 2010 14:58:05
11BITSTUDIOS wydaje się ciekawe, ale moje wątpliwości wzbudza te tytułowe 12 gier w 3 lata. Moim zdaniem jak na tak młodą i małą spółkę to może być duża przesada. Stworzenie 1-2 dobrych tytułów w tym okresie to już jest wyczyn. No chyba, że mowa o grach na komórkę, które się pisze w parę miesięcy.

zjk
Wpisów: 912
Wysłane: 10 sierpnia 2010 17:58:04
ShRon napisał(a):
11BITSTUDIOS wydaje się ciekawe, ale moje wątpliwości wzbudza te tytułowe 12 gier w 3 lata. Moim zdaniem jak na tak młodą i małą spółkę to może być duża przesada. Stworzenie 1-2 dobrych tytułów w tym okresie to już jest wyczyn. No chyba, że mowa o grach na komórkę, które się pisze w parę miesięcy.

Lub krocej jezeli wykorzystac ten sam silnik do roznych projektow..

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 10 sierpnia 2010 18:26:10
Liczba 12 uwzględnia wszystkie planowane platformy. Będą to trzy do najwyżej czterech tytułów na różne urządzenia. Każdy z dwunastki jest osobnym produktem do osobnej grupy Klientów, uwspólnione jest za to wiele zasobów w tytule (koncept, dźwięki, grafika) oraz wspólny jest marketing.

ShRon
Wpisów: 20
Wysłane: 11 sierpnia 2010 09:26:45
A możecie zdradzić w jakim typie gier zamierzacie się specjalizować? No i czy idziecie bardziej w kierunku single czy multiplayer.
PS. Bardzo mi się podoba dobry kontakt władz spółki z przyszłymi akcjonariuszami. Oby tak dalej :)

janus_z
Wpisów: 162
Wysłane: 11 sierpnia 2010 13:18:20
Witam
Jestem początkującym inwestorem, spodobała mi się ta oferta z rynku NC, tylko mam pytanko w jaki sposób zapisać się można na Memorandum na stronie Capital, bo odnośnika żadnego nie widzę na stronie , a widzę że kolega Frog (twórca mojego ulubionego wątku na tym forumsalute ) już sie zapisał
Pozdrawiam

Kamil Gemra
Wpisów: 3 006
Wysłane: 11 sierpnia 2010 13:27:57
Napisz mail do tej firmy, że chcesz otrzymać memorandum. Następnie oni Ci powiedzą jakie jeszcze dodatkowe wymogi trzeba spełnić.

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 490
Wysłane: 11 sierpnia 2010 13:46:22
Cytat:
A możecie zdradzić w jakim typie gier zamierzacie się specjalizować? No i czy idziecie bardziej w kierunku single czy multiplayer.
PS. Bardzo mi się podoba dobry kontakt władz spółki z przyszłymi akcjonariuszami. Oby tak dalej :)

jest jeszcze podział na gry "casual" i "pro" w zalezności od segmentu docelowego graczy.

i oczywiście gatunki: fps, rpg, rts, etc...

Liczę że w memorandum będzie szczegółowa informacja na temat gier które mają powstać.

11bit
Grupa: Emitent
Wpisów: 31
Wysłane: 11 sierpnia 2010 15:11:56
ShRon napisał(a):

Idziemy w kierunku gier, które gracz może łatwo opanować, intuicyjnie nauczyć się. Poza tym, chcemy, żeby w nasze gry można było grać zawsze i wszędzie, czyli nawet krótką chwilkę w domu, w pracy czy w podróży. Żeby nie było konieczne rezerwowanie sobie całego wieczoru na granie. Oczywiście stawiamy też na świetne pomysły i rewelacyjną oprawę gier.

Podział na single- czy mulitplayer albo na gatunki nie jest dla nas istotny.
Edytowany: 11 sierpnia 2010 15:13

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 17 sierpnia 2010 12:50:41
11bit napisał(a):
Frog napisał(a):

Informacja nie jest poufna. Autoryzowany doradca buduje księgę popytu i decyduje o ewentualnej redukcji, jeśli jest konieczna. Takiej samej dla wszystkich.

Czy planowane jest określenie jakiegoś minimum w deklaracji nabycia akcji? Czy też przyjmowane i poddawane ew. redukcji będą nawet deklaracje nabycia niewielkich ilości akcji?
Follow me on Twitter

krishic
Wpisów: 511
Wysłane: 26 sierpnia 2010 12:10:27
Patrze sobie na prognozy i zastanawia mnie jedna rzecz tzn "zmiana stanu produktow"
W teorii spolka wytwarza produkt on idzie na magazyn i ksieguje go sie pod ta pozycja ew. sprzedaje sie produkt z magazynu i ksieguje sie z minusem.

W przypadku 11bit ze zwzgledu na specyfike spolki jej produkty beda niematerialne i w nieskonczonej ilosci kopii ale jednoczesnie zadna gra obecnie nie jest ukonczona wiec jak rozumiem pod ta pozycja sa po prostu ksiegowane koszty jakos przypisane do tworzonej gry i to owe koszty tworza produkt/przychody zmniejszajace strate spolki? Np jest na 30.06 436 tys pln kapitalu wlasnego czy zawiera sie w tym 135 tys pln zmiany produktow?
Teraz kwestia podatkow tzn za 2010r nie ma problemu jest prognozowana strata, ale na rok 2011 przychody ze sprzedazy beda juz na poziomie kosztow dzialalnosci operacyjnej, a po dodatniu zmiany stanow produktow powstanie zysk i podatek do zaplacenia defakto od poniesionych kosztow. Jesli "na magazynie" jest gra od ktorej zaplacimy podatek przed sprzedaza to co z tym podatkiem jesli gra sie nie sprzeda w odpowiedniej ilosci do pokrycia kosztow do niej przypisanych?
Edytowany: 26 sierpnia 2010 12:22

zjk
Wpisów: 912
Wysłane: 26 sierpnia 2010 18:38:17
krishic napisał(a):
Patrze sobie na prognozy i zastanawia mnie jedna rzecz tzn "zmiana stanu produktow"
W teorii spolka wytwarza produkt on idzie na magazyn i ksieguje go sie pod ta pozycja ew. sprzedaje sie produkt z magazynu i ksieguje sie z minusem.

W przypadku 11bit ze zwzgledu na specyfike spolki jej produkty beda niematerialne i w nieskonczonej ilosci kopii ale jednoczesnie zadna gra obecnie nie jest ukonczona wiec jak rozumiem pod ta pozycja sa po prostu ksiegowane koszty jakos przypisane do tworzonej gry i to owe koszty tworza produkt/przychody zmniejszajace strate spolki? Np jest na 30.06 436 tys pln kapitalu wlasnego czy zawiera sie w tym 135 tys pln zmiany produktow?
Teraz kwestia podatkow tzn za 2010r nie ma problemu jest prognozowana strata, ale na rok 2011 przychody ze sprzedazy beda juz na poziomie kosztow dzialalnosci operacyjnej, a po dodatniu zmiany stanow produktow powstanie zysk i podatek do zaplacenia defakto od poniesionych kosztow. Jesli "na magazynie" jest gra od ktorej zaplacimy podatek przed sprzedaza to co z tym podatkiem jesli gra sie nie sprzeda w odpowiedniej ilosci do pokrycia kosztow do niej przypisanych?

Wszystko zalezy od ceny emisyjnej nowych akcji...
Poniewaz spolka istnieje od niedawa, a wlasciwie to niewiadomo czy cos jeszcze wyprodukowala, duzo tutaj niewiadomych... Z

Byc moze kadra menadzerow ma doswiadczenie (choc mi osobiscie gry przez nich wydane nie przypadly do gustu), ale tutaj na tym poziomie zaawansowania liczylbym bardziej na doswiadczenie deweloperskie inzynierow [twierdze tak jako czlowiek zwiazany z branza deweloperska od strony deweloperskiej oraz SIT,BOX testow], wszczegolnosc ze nieznamy skladu i doswiadczenia osob technicznych zaangazowanych w produkty.

Produkt bedzie dystrybulowany droga elektroniczna wiec masa formalnosc menadzerskich niebedzie.

Wazne jest czy spolka zamierza pokazac swoje osiagniecia jeszcze przed rozpoczeciem zapisow...

Ps. Rozwodnienie kapitalu tez nie jest dobra strona tej spolki.

[to moje osobiste odczucia na temat tej spolki - zachecam do dyskusji takze czlonka zarzadu]

krishic
Wpisów: 511
Wysłane: 27 sierpnia 2010 09:56:12
Przegladam wlasnie memorandum i szczerze spodziewalem sie, ze w kilka miesiecy po zalozeniu spolki, ktora potrzebuje kapitalu i nie ma jeszcze zadnego produktu bedzie w miare tania emisja. Natomiast przy takim przedziale cenowym/wycenie poczekam jednak na odpowiednia cene na rynku wtornym i/lub sprzedaz pierwszego produktu. Pomysl na firme mi sie podoba, faza rozwoju rowniez, obecnosc naszego "Wodza" jest dla mnie gwarantem uczciwej gry, ale wycena Shame on you

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 27 sierpnia 2010 10:07:22
Moja pierwsza reakcja była podobna.
Cena jak na obecną chwilę wydaje się mocno przesadzona. Jednak jeżeli prognozy uda się zrealizować, będzie zgoła odmiennie. I na tym cały pic polega. Duże ryzyko, ale i duże możliwości zysku pod warunkiem realizacji prognoz.

Co jednak wydaje się wysoce prawdopodobne, to to że zanim dojdzie do pierwszej sprzedaży produktu, cena na rynku wtórnym będzie badała rejony poniżej ceny emisyjnej. Think
Follow me on Twitter

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 27 sierpnia 2010 10:24:18
Na pewno jest bardzo duże ryzyko biznesowe, typowe dla startupu.
Założyciele nie chcieli jednak wpuszczać inwestora strategicznego, tylko z otwartą przyłbicą poszli na rynek, po kapitał na rozwój. Emisja w żaden sposób nie jest nastawiona na granie na akcjach. Chociaż rynek będzie to robił, bo od tego jest.
Kto chce mieć ekspozycję na sektor gier video z potencjałem ponadlokalnym, nie jest skazany na 11bit - są na parkiecie inne spółki z historią i osiągnięciami.
Edytowany: 27 sierpnia 2010 10:32

Użytkownicy przeglądający ten wątek Bartek_, Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9