11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 403,50 zł (+1,25%) 24-06-2019 15:54
Frog
Frog PREMIUM
Wpisów: 5 599
Wysłane: 27 sierpnia 2010 10:44:44
Myślę że każdy jest świadomy ryzyka. Zależność między ryzykiem a potencjalnym zyskiem też jest znana. Każdy kto chce zakupić akcje z tym się liczy.

WatchDog, myślę że nikt tu nie oczekuje tłumaczeń i wyjaśnień z Twojej strony. Oferta jest jaka jest i albo się ryzykuje albo nie - proste. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Każdy może kupić na rynku wtórnym jeżeli będzie chciał.

Wyraziliśmy jedynie opinię co do wyceny.
Patrząc na prognozy, na ROE itp., cena nie jest przecież wzięta "z kosmosu".
Natomiast w kontekście cen emisji poprzednich serii (o których nikt nie mówi i nie pisze wprost, ale ich obliczenie nie jest przecież niemożliwe), proponowane ceny... nie wydają się super okazją. Takie przynajmniej jest moje wrażenie.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 27 sierpnia 2010 10:48:12
Staram się nie milczeć, żeby nie było, że omijam trudne tematy.
Cena jest taka jak w ofercie. W tej chwili jest prawie beta gry, engine, kod, świetna grafika, umowy takie jak opisano w dokumencie, konkretne plany wprowadzenia na rynek. Etap trochę dalszy niż rejestracja spółki i zaczynanie wszystkiego od zera, dlatego cena jest inna niż była u notariusza.

zjk
Wpisów: 912
Wysłane: 27 sierpnia 2010 11:11:59
Frog napisał(a):
Moja pierwsza reakcja była podobna.
Cena jak na obecną chwilę wydaje się mocno przesadzona. Jednak jeżeli prognozy uda się zrealizować, będzie zgoła odmiennie. I na tym cały pic polega. Duże ryzyko, ale i duże możliwości zysku pod warunkiem realizacji prognoz.

Co jednak wydaje się wysoce prawdopodobne, to to że zanim dojdzie do pierwszej sprzedaży produktu, cena na rynku wtórnym będzie badała rejony poniżej ceny emisyjnej. Think

Dokladnie, istnieje wysokie ryzyko mozliwosc odkupienia tych walorow ponizej ceny emisyjnej - wszczegolnosc gdy Akcjonariusze serii A/B zaczna wysypywac walory. Zobaczymy efekty juz niebawem, mam nadzieje ze cena nie opadnie pozniej kursu emisji.

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 27 sierpnia 2010 11:13:58
zjk napisał(a):
...gdy Akcjonariusze serii A/B zaczna wysypywac walory.

Tego się raczej nie spodziewam. Nie na tym etapie. No chyba że kapitalizacja dojdzie do 200 mln, to wtedy każdy by się skusił :)
Follow me on Twitter

zjk
Wpisów: 912
Wysłane: 27 sierpnia 2010 11:52:24
Frog napisał(a):
zjk napisał(a):

Tego się raczej nie spodziewam. Nie na tym etapie. No chyba że kapitalizacja dojdzie do 200 mln, to wtedy każdy by się skusił :)

Niewiadomo po ile obejmowali nowe udzialy obecni akcjonariusze,

Wiadomo tylko (?) ze nie taniej niz wartosc nomilana, byc moze czesc osob moze chciec pozbyc sie wlasnie swoich udzialow,

Kapital zebrany z rynku nie bedzie stanowic nad to wysokiej kwoty (?), taka wartosc mozna pozyskac a samo wprowadzenie na NC moze raczej dac mozliwosc uplynienia czesci aktywow - taki mam poglad na ta emisje,

Zastanawia mnie jednak sam schemat wytwarzania gier, ... Ocenzurowane przez autora ...
projkety maja byc czesciowo grami na platformy mobilne. W tym wypadku gry produkuje sie bardzo szybko a zwrot z takiej inwestycji moga byc wysokie,a przedewszystkim szybko realizowalne;

Reasumujac, brakuje MI informacji o:
- lock up'ie akcji
- cenach emisyjnych pozostalych seri

Te informacje napewno znaczaco poprawily by wiarygodnosc nowej emisji, zapewniajac jej minimum powodzenia.

... Ocenzurowane przez autora ...

Osobiscie bede sie bacznie przygladal rozwojowi wydarzen tej firmy.
Edytowany: 27 sierpnia 2010 11:55

krishic
Wpisów: 511
Wysłane: 27 sierpnia 2010 13:06:16
zjk napisał(a):
Frog napisał(a):
zjk napisał(a):

Niewiadomo po ile obejmowali nowe udzialy obecni akcjonariusze,

Wiadomo tylko (?) ze nie taniej niz wartosc nomilana, byc moze czesc osob moze chciec pozbyc sie wlasnie swoich udzialow,

Kapital zebrany z rynku nie bedzie stanowic nad to wysokiej kwoty (?), taka wartosc mozna pozyskac a samo wprowadzenie na NC moze raczej dac mozliwosc uplynienia czesci aktywow - taki mam poglad na ta emisje,

Zastanawia mnie jednak sam schemat wytwarzania gier, ... Ocenzurowane przez autora ...
projkety maja byc czesciowo grami na platformy mobilne. W tym wypadku gry produkuje sie bardzo szybko a zwrot z takiej inwestycji moga byc wysokie,a przedewszystkim szybko realizowalne;

- lock up'ie akcji

Te informacje napewno znaczaco poprawily by wiarygodnosc nowej emisji, zapewniajac jej minimum powodzenia.

... Ocenzurowane przez autora ...

Osobiscie bede sie bacznie przygladal rozwojowi wydarzen tej firmy.

Osoby zaangazowane w spolke mimo fazy startup, sa raczej czynnikiem znacznego prawdopodobienstwa sukcesu niz dodatkowym ryzykiem. To nie Infinity, ryzyko sprzedazy akcji po debiucie przez zalozycieli w chwili obecnej jest na tyle niewielkie, ze to raczej sfera abstrakcji.
Co do cen poprzednich emisji seria A 1 mln szt objeta byla po 10 gr to nie tajemnica natomiast cena serii B 494200 szt jawna nie jest, mozna natomiast ja oszacowac na bazie danych z memorandum. Co do powodzenia emisji to jest na tyle niewielka ze chocby dzieki uzytkownikom SW znajdzie nabywcow.
Edytowany: 27 sierpnia 2010 13:18

soonny
Wpisów: 176
Wysłane: 28 sierpnia 2010 21:46:59
Nie wiem jak dokładnie czytaliście memorandum ale jest tam wzmianka o look up'ch strona 111

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 30 sierpnia 2010 11:40:20
zjk napisał(a):

- lock up'ie akcji

Muszę się zgodzić, że ceny emisyjne poprzednich serii, w konktekście tego co często widzimy na niektórych spółkach NC, powinny się znaleźć w memorandum każdej debiutującej spółki - skoro ktoś chce naszych pieniędzy powinien grać w otwarte karty. Oczywiście ceny emisji można próbować wyliczać na podstawie innych danych, ale nie o to chodzi.

Jak słusznie zauważył soonny, info o lock up'ach jest, ale cyferki (okresy, procenty) nie wyglądają zachęcająco, przynajmniej dla mnie.

Think

PS. Coś przedstawiciel zarządu się od dawna nie odzywa. Ja rozumiem że na niektóre tematy nie może się wypowiadać, ale nikt tu żadnych konkretów przecież nie ujawnia.
Follow me on Twitter

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 484
Wysłane: 30 sierpnia 2010 12:00:56
Cytat:
Jak słusznie zauważył soonny, info o lock up'ach jest, ale cyferki (okresy, procenty) nie wyglądają zachęcająco, przynajmniej dla mnie.

przecież chłopaki robiąc start-up, nie będą się pozbywać akcji,
na etapie gdy nie wydano jeszcze żadnej gry. Firmę się sprzedaje
gdy jest ona u szczytu rozwoju, a nie na starcie.

no chyba że emisja z założenia ma być "przekrętem" a spółka nigdy
nie ma niczego stworzyć. Ale jak sądzę ten przypadek tutaj nie zachodzi. Angel

Cytat:
Natomiast w kontekście cen emisji poprzednich serii (o których nikt nie mówi i nie pisze wprost, ale ich obliczenie nie jest przecież niemożliwe), proponowane ceny... nie wydają się super okazją.

zawsze można wejść na rynku wtórnym.
Edytowany: 30 sierpnia 2010 12:02

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 30 sierpnia 2010 12:13:56
Vox napisał(a):

zawsze można wejść na rynku wtórnym.

Oczywiście. Ale chyba nie po to spółka wchodzi na giełdę, aby ktoś mógł kupić akcje na rynku wtórnym, tylko po to aby pozyskać kapitał w emisji prywatnej/publicznej.
Dyskutujemy o emisji pierwotnej.
Follow me on Twitter

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 30 sierpnia 2010 12:43:25
a skąd wiesz Frog, że nie ma chętnych po tej cenie co jest?

ja sam jeszcze nie liczyłem wskaźników, ale z tego co pobieżnie spojrzałem
większość z nich jest wyliczona na podstawie danych z przyszłości,
tak więc jest nic nie warta.
Zamiast tych tabelek, (a może oprócz) chciałbym więcej szczegółów na temat gier,
może jakieś dema, prezentacje...

Cytat:
prawie beta gry, engine, kod, świetna grafika

Może warto udostępnić betę/demo potencjalnym inwestorom?
nie mówię żeby publicznie, bo konkurencja nie śpi. Ale NDA jest przecież podpisane

tak naprawdę nie wiadomo ile 11BIT jest warte, dlatego że to start-up.
tak więc skąd możesz wiedzieć czy jest drogo czy tanio :-)

W tej inwestycji inwestujesz nie w WK, ale w potencjał ludzi pracujących w spółce.
Edytowany: 30 sierpnia 2010 12:51

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 30 sierpnia 2010 12:50:05
Vox napisał(a):

A gdzie napisałem coś takiego?
Follow me on Twitter

del-20120227
Wpisów: 124
Wysłane: 30 sierpnia 2010 14:37:00
Vox napisał(a):
ale w potencjał ludzi pracujących w spółce.

i wyceniasz ich uczciwość i dobre chęci...

11bit
Grupa: Emitent
Wpisów: 31
Wysłane: 30 sierpnia 2010 14:38:24
Vox napisał(a):

ja sam jeszcze nie liczyłem wskaźników, ale z tego co pobieżnie spojrzałem
większość z nich jest wyliczona na podstawie danych z przyszłości,
tak więc jest nic nie warta.
Zamiast tych tabelek, (a może oprócz) chciałbym więcej szczegółów na temat gier,
może jakieś dema, prezentacje...

Cytat:
prawie beta gry, engine, kod, świetna grafika

Może warto udostępnić betę/demo potencjalnym inwestorom?
nie mówię żeby publicznie, bo konkurencja nie śpi. Ale NDA jest przecież podpisane

tak naprawdę nie wiadomo ile 11BIT jest warte, dlatego że to start-up.
tak więc skąd możesz wiedzieć czy jest drogo czy tanio :-)

W tej inwestycji inwestujesz nie w WK, ale w potencjał ludzi pracujących w spółce.

11 bit znowu nadaje :)
Przepraszam za brak aktywności. Wcześniej byłem na targach w Kolonii, a w ostatnich dniach miałem mało czasu ze względu na ważne sprawy osobiste.

Zdajemy sobie sprawę, że Memorandum Inwestycyjne nie odpowiada na wszystkie możliwe pytania, ale takiego MI nie da się napisać. Dlatego gorąco zapraszam do kontaktu osobistego. Z przyjemnością zorganizujemy spotkanie z osobami, które są w posiadaniu MI i mają dodatkowe pytania. Zaprezentujemy też pierwszy projekt, który jest w bardzo zaawansowanej fazie budowy.

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 30 sierpnia 2010 14:44:32
11bit napisał(a):
... gorąco zapraszam do kontaktu osobistego. Z przyjemnością zorganizujemy spotkanie z osobami, które są w posiadaniu MI i mają dodatkowe pytania. Zaprezentujemy też pierwszy projekt, który jest w bardzo zaawansowanej fazie budowy.

Do końca terminu składania deklaracji czasu pozostało niewiele. Jakieś propozycje co do terminu owego spotkania i miejsca? Może gdzieś poza zakorkowaną stolicą?
Follow me on Twitter

11bit
Wysłane: 30 sierpnia 2010 14:51:59
Frog napisał(a):
11bit napisał(a):
... gorąco zapraszam do kontaktu osobistego. Z przyjemnością zorganizujemy spotkanie z osobami, które są w posiadaniu MI i mają dodatkowe pytania. Zaprezentujemy też pierwszy projekt, który jest w bardzo zaawansowanej fazie budowy.

Do końca terminu składania deklaracji czasu pozostało niewiele. Jakieś propozycje co do terminu owego spotkania i miejsca? Może gdzieś poza zakorkowaną stolicą?

Niestety, możemy spotkać się tylko w naszym biurze lub okolicy (Żoliborz). Przepraszam, ale my naprawdę tutaj zasuwamy. Poza tym projekt najwygodniej pokazać w biurze.

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 30 sierpnia 2010 15:31:58
11bit napisał(a):
możemy spotkać się tylko w naszym biurze lub okolicy (Żoliborz).

W tygodniu w godzinach pracy? W weekend? Jakie są opcje?
Follow me on Twitter

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 30 sierpnia 2010 16:06:25
Cytat:
Zaprezentujemy też pierwszy projekt, który jest w bardzo zaawansowanej fazie budowy

@11bit, może warto nagrać jakiś materiał multimedialny prezentujący wasze dzieło(filmik)?
niestety do Warszawy mi nie po drodze, a chętnie bym się zapoznał z projektem. Angel

Film (prezentacje) możecie udostępnić Capital One Advisers, A ja się o niego upomnę
już u nich...

11bit
Wysłane: 30 sierpnia 2010 16:20:52
Vox napisał(a):
Cytat:
Zaprezentujemy też pierwszy projekt, który jest w bardzo zaawansowanej fazie budowy

@11bit, może warto nagrać jakiś materiał multimedialny prezentujący wasze dzieło(filmik)?
niestety do Warszawy mi nie po drodze, a chętnie bym się zapoznał z projektem. Angel

Film (prezentacje) możecie udostępnić Capital One Advisers, A ja się o niego upomnę
już u nich...

Przykro mi, ale nie mogę w ten sposób przekazać materiałów dotyczących gry przed jej oficjalną zapowiedzią. Może jednak dasz się namówić na spotkanie z nami?

11bit
Wysłane: 1 września 2010 15:05:00
Frog napisał(a):
11bit napisał(a):
możemy spotkać się tylko w naszym biurze lub okolicy (Żoliborz).

W tygodniu w godzinach pracy? W weekend? Jakie są opcje?

W tygodniu, w godzinach pracy. Przy czym pracujemy do dość późnych godzin.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10