pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 525,00 zł (-0,19%) 23-04-2021 16:06
kunoj
11
Wpisów: 183
Wysłane: 22 lutego 2020 20:45:36 przy kursie: 467,50 zł
Zarząd wali w rynek akcje, nie racząc nawet wytłumaczyć się publicznie ze swojego kroku, tak jak np to zrobili goście z TEN, przy okazji rozwalając kruchy, ledwie rodzący się trend wzrostowy. Zostawia sobie naprawdę żałośnie nędzne 15% udziału. Na wszystkich trzech razem wziętych!!! Dla porównania, nawet taki złotousty Stiff polskiego gamedevu czyli Tymiński z CIGa ma 33% w swojej spółce. Ale co tam, Miechowski sprzedaje akcje, dobrze wiedząc co się z tym wizerunkowo wiąże. Naprawdę nie ma 2 milionów złotych w gotówce, na akcje nowej emisji? Bez prawa poboru, które sam sobie wyprodukuje i o czym wiedział i na co był przygotowany od paru lat?????!!!!!
To już naprawdę wygląda żałośnie, zaleszczenie akcjonariatu i kolejne wychodzenie z akcjonariatu spółki samych właścicieli. Zrobił to już do zera watchdog, zrobił to do zera Brzostek, teraz poniżej 5% zszedł Marszał a taki Miechowski ma procentowo 4 razy mniej niż Tymiński u siebie czy np 2 razy mniej niż następny orzeł pt Babieno u siebie w Blooberze. Pierwsze lepsze z brzegu 2 fundy mogłyby przy pierwszej lepszej okazji zwolnić tych panów ze świadczenia ich ciężkiej pracy w zarządzie.
Podobno jeździli po świecie i prowadzili baaardzo zaawansowane rozmowy z baaardzo poważnymi inwestorami zagraniczymi 😉 Pytam się, gdzie w strukturze akcjonariatu są ci baaardzo poważni inwestorzy z zagranicy. Może nie wiem gdzie szukać, ale zapewne kolega baks i jego koledzy z sąsiednich biurek mi pokażą. Za opchnięte akcje kupują sobie wyprodukowane za 1/4 ceny nowe akcje. I dokładnie zgadzam się tu z krewą. O ile można zrozumieć i zgodzić się z programem motywacyjnym dla załogi to w żaden sposób nie idzie się zgodzić z produkcją ćwierć darmowych akcji dla zarządu. A tak w ogóle, taki marszał sprzedał za 3,5 mln. To co, przy okazji opchnął więcej niż potrzeba na świeże, jeszcze pachnące farbą akcje? I zupełnie przypadkiem zszedł tym sposobem poniżej 5%. A sekta z forum stockwatcha zgodnie i radośnie podskakuje w górę i krzyczy brawo, brawo!
A teraz weźmy do ręki kalkulator i policzmy. Taki np Miechowski przed kolejnym skeszowaniem się z już i tak niskiego poziomu miał 80 mln w akcjach. Gdyby doprowadził tak jak np Kostowski czy panowie z naszej klasy do wzrostu kapitalizacji swojej firmy na 2 czy 2,5 mld złotych, co zresztą tamtym zajęło śmieszne kilkanaście miesięcy, automatycznie stałby się bogatszy o 80 czy nawet 120 mln PLN a po jego akcje ustawiła by się kolejka chętnych, tak jak codziennie ustawia się po Ten czy Playwaya. Ale to trzeba mieć wizję, trzeba mieć rozmach i trzeba mieć plan biznesowy. Pan prezes wybiera inną drogę. Sprzeda se dotychczasowych akcji za 2 miliony, kupi se za te 2 miliony 4 razy tyle wypuszczonych przez siebie ćwierć darmowych akcji, po jakimś czasie tak jak to wielokrotnie robił znowu to opchnie po cenie rynkowej i tym prostym sposobem zarobi 6 milionów polskich złotych. Mógłby 100 ale 6 też nie w kij dmuchał😉 To jest dokładnie to samo co robi w firmie. 50 z 95 obecnych programistów siedzi nad wypalającą się grą sprzed 2 lat, o której już mało kto pamięta, bo prezes widzi szanse na wyciśnięcie paru żałosnych milionów z dawno przebrzmiałej gry. Tak samo robił z twomem, tak samo będzie robił z kolejnymi grami a na zniecierpliwione ponaglenia akcjonariatu będą sprzedawać te swoje bajki bez pokrycia o grze co roku, 4 grach z wydawnictwa rocznie itp. itd. Tego się nie da już słuchać. I jeden wykres, który mówi więcej niż tysiąc słów, po prostu wasze poklepywania się po pleckach już dawno nie działają, nikt się już na to nie nabiera

stooq.pl/q/?s=11b&d=202002...

krewa
krewa PREMIUM
372
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 892
Wysłane: 22 lutego 2020 21:14:47 przy kursie: 467,50 zł
Utnapisztim napisał(a):

W spółce akcyjnej to zdaje się akcjonariusze decydują o tego typu bonusach dla załogi i zarządu więc brodacze posiadający współnie te swoje żałosne 15% udziałów raczej sobie tego sami nie uchwalą (pod warunkiem odpowiedniej frekwecji na walnym).

Masz rację, o bonusach zdecydowali akcjonariusze. Mogę nawet wymienić wszystkich z nazwiska - Brzostek, Miechowski, Marszał, Drozdowski. Posiadali 87% głosów na NWZA.

Utnapisztim
26
Wpisów: 754
Wysłane: 22 lutego 2020 21:28:17 przy kursie: 467,50 zł
Pisałem w czasie przyszłym. Tym razem moze być im trudniej - wystarczą głosy 3 funduszy żeby ich przegłosować. Wszystko zależy od zaangażowania akcjonariatu i frekwencji na walnym.
Edytowany: 22 lutego 2020 21:30

baks
19
Wpisów: 2 552
Wysłane: 22 lutego 2020 23:21:30 przy kursie: 467,50 zł
O czym mowa o frekwencji
w 2015 było ok 8 osób
w 2016 poza mną były chyba 3 osoby
w 2017 poza mną był jeden przedstawiciel biznesowy ...
w kolejnych latach nie było powodu do wyjazdu.
W 2017 był głosowany PM ..... i co i wszyscy mieli to w nosie
a teraz część oburzona
a jak jest WZA to tyłka nie chce się ruszyć
no bo po co lepiej ponarzekać po czasie.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Amadeusz Arkadius
0
Wpisów: 8
Wysłane: 22 lutego 2020 23:54:36 przy kursie: 467,50 zł
Na Bitsach, na W1 zamknięcie zawsze było poniżej 500 zł, szanse na 5-tkę z przodu są teraz niewielkie. Spadająca gwiazda pod oporem nie rokuje dobrze na nadchodzący tydzień. 420 zł może być testowane w najbliższym czasie, a i sprawdzian wytrzymałości linii trendu, w tych okolicznościach, nie będzie niczym nadzwyczajnym

kliknij, aby powiększyć
" Największym ograniczeniem w drodze do bogactwa jest sposób myślenia. "
Moje portfele na MyFund: Amadeusz 2018 &Covid-19

resor
16
Wpisów: 339
Wysłane: 23 lutego 2020 09:32:32 przy kursie: 467,50 zł
krewa napisał(a):
Utnapisztim napisał(a):

W spółce akcyjnej to zdaje się akcjonariusze decydują o tego typu bonusach dla załogi i zarządu więc brodacze posiadający współnie te swoje żałosne 15% udziałów raczej sobie tego sami nie uchwalą (pod warunkiem odpowiedniej frekwecji na walnym).

Masz rację, o bonusach zdecydowali akcjonariusze. Mogę nawet wymienić wszystkich z nazwiska - Brzostek, Miechowski, Marszał, Drozdowski. Posiadali 87% głosów na NWZA.

szanuje cie krewa, masz racje odnośnie pm ale to jest też odgrzewanie kotleta aby wesprzeć forumowego trola. równie dobrze mógłbyś sie czepić ze anomaly bylo niewypalem

dziwi mnie tezto chłodzenie emocji ale wyłącznie na 11b. jest naprawdę solidny potencjal do chłodzenia na plw cxy ten o rozgrzanych oscylatorach nie wspominając

resor
16
Wysłane: 23 lutego 2020 09:37:50 przy kursie: 467,50 zł
Amadeusz Arkadius napisał(a):
Na Bitsach, na W1 zamknięcie zawsze było poniżej 500 zł, szanse na 5-tkę z przodu są teraz niewielkie. Spadająca gwiazda pod oporem nie rokuje dobrze na nadchodzący tydzień. 420 zł może być testowane w najbliższym czasie, a i sprawdzian wytrzymałości linii trendu, w tych okolicznościach, nie będzie niczym nadzwyczajnym

kliknij, aby powiększyć

do tego dochodzi ponowny retest wsparcia w20 w perspektywie.. tygodnia? jestem ciekaw co będzie się działo w poniedziałek kolo 450. trzeba tez pamiętać ze marketing p8 jakos powoli powinien się rozkręcać, a jak nie to może byc bardzo słabo. w tym roku spore projekty dużych producentów trafiały do kosza na późny n etapie produkcji, to jest realne ryzyko
Edytowany: 23 lutego 2020 09:38

kunoj
11
Wysłane: 23 lutego 2020 09:42:04 przy kursie: 467,50 zł
To jedziemy dalej. Non stop podnoszonym argumentem za programem motywacyjnym jest konieczność godnego dopieszczenia, często bardzo przeciętnie wynagradzanej załogi i zatrzymania w firmie pracowników o unikalnych na rynku umiejętnościach. I bardzo słusznie, nie ma to jak zmotywowana ekipa, która widzi na horyzoncie cele i gratyfikacje. W przeciwnym razie ucieknie np do takiego Playwaya, który wprawdzie podobno strasznie żydzi i programów żadnych nie uchwala ale niech już tam będzie.
To znowu bierzemy do ręki kalkulator i liczymy. Wartość programu przy stuprocentowej frekwencji wyniesie 13 439 400 PLN. Trzech członków zarządu i właścicieli spółki, bo już tylko tyle się ich ostało wali w rynek 15,7 tys akcji, przytulając do portfela ponad 7,2 mln PLN i tłumaczy to mętnie koniecznością pozyskania gotówki (sic!) na wykupienie ćwierć darmowych akcji, której emisję sami sobie we czterech uchwalili. O ile moje umiejętności arytmetyki na poziomie drugiej klasy szkoły podstawowej mnie nie zawodzą, to grubo wynagradzani pensjami członkowie zarządu przygotowali tym sposobem gotówkę pozwalającą wykupić prawie 54% wydrukowanych warrantów. To jak to w końcu jest panie Graf, panie rif, panie unapisztim? Trzech suto wynagradzanych i chyba niezbyt przepracowujących się managerów, właścicieli majątków liczonych w dziesiątkach milionów złotych przyznaje sama sobie ponad połowę gratyfikacji z programu a pewnie ponad setka marnie wynagradzanych, ciężkich do wyrwania na rynku pracy specjalistów dostaje marne ponad 40% do podziału? Na stu?
A teraz noga na nogę i z rozbawieniem czekam na zmianę narracji członków sekty. Co też tam teraz wymyślą? Pewnie w 24 godziny, to już nie pracownicy od tekstur są unikatowi a głównie zarząd, który najbardziej wymaga dopieszczenia, bo jak widać po Brzostku też może się obrazić i zabrać zabawki. I co wy biedni poczniecie

Utnapisztim
26
Wysłane: 23 lutego 2020 09:53:18 przy kursie: 467,50 zł
Cytat:
O ile moje umiejętności arytmetyki na poziomie drugiej klasy szkoły podstawowej mnie nie zawodzą, to grubo wynagradzani pensjami członkowie zarządu przygotowali tym sposobem gotówkę pozwalającą wykupić prawie 54% wydrukowanych warrantów.

Podatek od zysku ze sprzedazy akcji uwzgledniłeś? Ach przecież bedą go płacić dopiero za rok więc tak jakby go nie było.
Edytowany: 23 lutego 2020 09:54

Aussie
6
Wpisów: 48
Wysłane: 23 lutego 2020 10:54:48 przy kursie: 467,50 zł
IMHO z punktu widzenia akcjonariatu sprzedaż akcji przez insiderów nie jest idealnym rozwiązaniem, ale cóż, stało się. Dwie strony transakcji zrobiły na tym mega dobry interes. Zarząd - każdy wie dlaczego - i kupujący, także wiadomo. Za chwilę sprzedający napakują plecaki akcjami z PM, a jak tylko będzie info o P8 (zakładam, że firma wie, co, kiedy i jak ma zrobić w tej kwestii), zacznie się systematyczny wzrost kursu i strony transakcji będą jeszcze bardziej szczęśliwe. Ktoś, kto kupił, wiedział co robi i nie brał akcji na piękne oczy... Nie podoba mi się jednak to, że od lat PR 11BIT jest na tak niskim poziomie. Myślę, że zarówno kurs, jaki i marka firmy sporo na tym tracą.. Komunikacja z akcjonariuszami pozostawia wiele do życzenia. Poza tym, niektórzy słusznie zauważyli, że powinni być bardziej agresywni i aktywni na rynku. Szybciej się rozwijać i wydawać więcej gier. Mają nową siedzibę i doświadczony zespół, mają też sporo kasy i przede wszystkim robią genialne gry. Teraz trzeba to wykorzystać. Czy projekty P8,9 i 10 są odpowiedzią na te rozważania? Czas pokaże. Póki co gry 11BIT są niszowe, wierzę więc, że kolejne gry będą przeznaczone dla szerszego grona klientów. Konkurencja idzie mocno do przodu!

Udanego wekendu ))

Utnapisztim
26
Wysłane: 23 lutego 2020 10:54:53 przy kursie: 467,50 zł
kunoj napisał(a):
I jeden wykres, który mówi więcej niż tysiąc słów, po prostu wasze poklepywania się po pleckach już dawno nie działają, nikt się już na to nie nabiera

A to drugi wykres za ten sam okres porównujacy kurs 11b z kursami innych spółek gamedev notowanych wtedy na giełdzie - to tak dla pełnego obrazu.
Jak widać wystarczy odpowiedni doboru faktów i można próbować udowadniać dowolną tezę, nawet tak absurdalną jakoby 11bit był najgorszą spółką giełdowego gamedevu. A po prawdzie po prostu zaledwie nie jest najlepszą. Trochę słaby powód do hejtu.
Edytowany: 23 lutego 2020 10:57

Rif
43
Wpisów: 917
Wysłane: 23 lutego 2020 11:04:38 przy kursie: 467,50 zł
resor napisał(a):
do tego dochodzi ponowny retest wsparcia w20 w perspektywie.. tygodnia? jestem ciekaw co będzie się działo w poniedziałek kolo 450. trzeba tez pamiętać ze marketing p8 jakos powoli powinien się rozkręcać, a jak nie to może byc bardzo słabo. w tym roku spore projekty dużych producentów trafiały do kosza na późny n etapie produkcji, to jest realne ryzyko

Dlaczego 450? To już będzie przebicie trendu wzrostowego.
Niemniej do tej spadającej gwiazdy na tygodniowym większej roli bym nie przedkładał. Gdyby info o sprzedaży pakietowej zarządu pojawił się w poniedziałek/wtorek, to byśmy mieli zupełnie inny układ. Piątek moim zdaniem był miał charakter incydentalny, a opór spokojnie został wybroniony przy sporych obrotach.
Kurs moim zdaniem idzie pod raport i informacje jakieś o P8, więc teraz odwrócenie trendu byłoby irracjonalne.
Przekonamy się w najbliższym tygodniu.

kunoj
11
Wysłane: 23 lutego 2020 11:15:58 przy kursie: 467,50 zł
I proszę jak można przykrócić rozbujałe ambicje. Nie zestawiają go już z Ten, Playwayem czy 30-miliardowym cdredem. Teraz targetem dla stóp zwrotu są śmieci typu cig, bloober czy vivid, z których część ma jeszcze kasę na działalność tylko z powodu mody na gamesy. Zresztą jedna z tych spółeczek dzierży zdaje się nieformalny tytuł producenta najgorszej gry w historii.
Jakoś nie widzę rzeczowej dyskusji na temat proporcji podziału akcji z programu motywacyjnego. A może gdzieś się w rachunkach pomyliłem? Chyba jedyne co sekciarzom pozostało to prośby do modera o bana

resor
16
Wysłane: 23 lutego 2020 11:26:26 przy kursie: 467,50 zł
po trzech latach of uchwalenia odkrywa sie ze zarząd jest objęty pm. normalka. trzeba dac wszystko programistom bo wtedy nie odejda i zostaną na zawsze a zarząd przecież nic nie robi. gdyby mial być program dla wszystkich to byzapisano ze obejmuje wszystkich
a kto decyduje kto jest kluczowym pracownikiem? zarzad, szok i niedowierzanie, przecież na forum wiedza wszystko lepiej
@krewa warto sobie odpowiedzieć na pytanie czy 11b osiągnął sukces, czy cele pm zrealizowano i kto jest ojcem tego sukcesu badz porażki.

zwrócono uwage na rozwodnienie wynikajace z pm i ogolnie olanie mniejszościowych ale znow, to już jest tak stary news ciekawy moze dla psychofanow

kunoj
11
Wysłane: 23 lutego 2020 11:35:59 przy kursie: 467,50 zł
Utnapisztim napisał(a):
Cytat:
O ile moje umiejętności arytmetyki na poziomie drugiej klasy szkoły podstawowej mnie nie zawodzą, to grubo wynagradzani pensjami członkowie zarządu przygotowali tym sposobem gotówkę pozwalającą wykupić prawie 54% wydrukowanych warrantów.

Podatek od zysku ze sprzedazy akcji uwzgledniłeś? Ach przecież bedą go płacić dopiero za rok więc tak jakby go nie było.

Och, ach, jak mogłem zapomnieć, podatek! Multimilioner, główny udziałowiec i prezes spółki z mwigu40 dolicza sobie jeszcze do puli akcji, które musi wywalić w rynek z wiadomym skutkiem te, ze sprzedaży których za 14 (!) miesięcy będzie miał na zapłacenie 400 tys podatku. To starym sposobem do tego czasu będzie je mógł wrzucić na 1,5% lokatę minus podatek Belki. W tym akurat jest dobry.
Wiesz kolego jak się nazywa to co tu uskuteczniasz? Samozaoranie

aircanada15
140
Wpisów: 1 518
Wysłane: 23 lutego 2020 12:36:18 przy kursie: 467,50 zł
CDR to ma, TakeTwo również.
Programy motywacyjne dla zarządów to standard w tej branży panie Krewa.

baks
19
Wysłane: 23 lutego 2020 19:56:57 przy kursie: 467,50 zł
kunoj napisał(a):
I proszę jak można przykrócić rozbujałe ambicje. Nie zestawiają go już z Ten, Playwayem czy 30-miliardowym cdredem. Teraz targetem dla stóp zwrotu są śmieci typu cig, bloober czy vivid, z których część ma jeszcze kasę na działalność tylko z powodu mody na gamesy. Zresztą jedna z tych spółeczek dzierży zdaje się nieformalny tytuł producenta najgorszej gry w historii.
Jakoś nie widzę rzeczowej dyskusji na temat proporcji podziału akcji z programu motywacyjnego. A może gdzieś się w rachunkach pomyliłem? Chyba jedyne co sekciarzom pozostało to prośby do modera o bana

Nie raz w rozmowach wyrażałem pewne wątpliwości co do PM ale aby cokolwiek zrobić należy być tam gdzie coś się decyduje czyli na WZA lub NWZA tam są podejmowane decyzje.
Dlatego ja bywam tam gdzie decyduje się o moich pieniądzach.
Aby zmienić coś trzeba głosować i tam się decyduje kto, kiedy i ile może dostać oraz za co dostaje.
Moim zdaniem PM był nieco zbyt zachowawczy i obawiam się, że ten PM także będzie.
Tylko kto ma przegłosować zmianę treści PM - ci co siedzą na pupie przed ekranem .... na razie nie ma głosowania przez Internet .... więc wszelkie "pyszczenie" można sobie schować.
Może tak warto by kupić więcej akcji a później jechać tam i zmienić nieco zasady przydziału i warunki.
Nawet najsłuszniejsze pomysły są tylko pomysłami.
Dla mnie skandalem jest założenie przydziału akcji bez wykonania planu a takie zapisy są stosowane.
TAK warto coś zmienić w zasadach ..... ale nie przez same wpisy na forum - nawet najważniejszym ... thumbright

baks
19
Wysłane: 23 lutego 2020 20:03:41 przy kursie: 467,50 zł
aircanada15 napisał(a):

Trzeba przyznać, że trochę za dużo tych bonusów.
Premie roczne, pakiety akcji stała bardzo godna pensja i inne bonusy.
Jednak do puki Zarząd przegłosowuje uchwały ma do tego prawo. Teoretycznie nic mogliby nie dać pracownikom - bo to oni są właścicielami spółki - co z tego, że ułamkowym.
Liczy się ilość głosów na WZA.
Jednak to, że jakiś Zarząd ma 15%, 30% czy 45% to jeszcze nie wszystko.
Zazwyczaj mają porozumienie z niektórymi funduszami które głosują zgodnie z Zarządem.
Jakie są tego powody można się tylko domyślać lub spekulować. Nie ma jednak co tego wywlekać.
Warto podyskutować jaki PM spółka powinna zaproponować. A także co zrobić aby zwiększyć przychody z działu wydawniczego. Ja sam miałem pewne pomysły ale nie znalazły odzewu.

baks
19
Wysłane: 23 lutego 2020 20:12:35 przy kursie: 467,50 zł
resor napisał(a):
kunoj napisał(a):

akurat plw największy zarobek mial na cms gdzie studio nie jest w grupie. czy to takie super? kolejny deal na wydawnictwo moze byc już trudniejszy. w tym roku będzie sprawdzam czy caly model sie skaluje wraz z wycena i poki co ja osobiście tego nie kupuje.

a ten? swietna firma ze świetna gra, zadnych ryzyk haha

Niektórzy pewnie liczą, że będzie fiszo-Wiedźmin lub coś podobnego i będą CDR-bis ..... może i tak się zdarzyć.
Jednak szkoda tutaj toczyć piany.
Można skreślać 11bit i nie widzieć potencjału.
Było takich wielu i co wyszło przed premierą FP. Gonili króliczka aż gubili kapcie.
Nikt nie zagwarantuje ogromnej sprzedaży P8 czy z wydawnictwa.
Każda ze spółek ma potencjał wystarczy trafić z produktem.
W ciągu 3-4 miesięcy dowiemy się na co można liczyć.
Najwyraźniej niektórzy już skreślili P8. Najwyraźniej wiedzą więcej niż analitycy mający częste spotkania ze spółkami. Kto wie może mają rację - bo każdy może się mylić także analitycy.
Może jednak warto przypomnieć, że w roku premiery oczekuje się zysków na poziomie ok 100mln. Czy to się uda i co to da spółce - nad tym już można dyskutować.

krewa
krewa PREMIUM
372
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 892
Wysłane: 23 lutego 2020 21:14:50 przy kursie: 467,50 zł
aircanada15 napisał(a):

Naprawdę nie dostrzegasz niczego nieetycznego w fakcie, że akcjonariusze Brzostek, Miechowski, Marszał, i Drozdowski postanawiają dodatkowo wynagrodzić członków zarządu Brzostka, Miechowskiego, Marszała i Drozdowskiego za wykonanie pracy, która jest przecież i bez tego opłacana?
Powtórzę - PM jest ok dla pracowników, dla wynajętego zarządu, ale nie dla zarządu będącego akcjonariuszem. I nieważne, że tak postępują inni - w mojej ocenie jest to nieetyczne.

No bo w sposób naturalny nasuwa się pytanie - a jeżeli PM nie zostanie uchwalony, to co, Panowie Brzostek, Miechowski, Marszał, i Drozdowski będą kłaść lachę na pracę?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość