pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 362,50 zł (+0,69%) 03-04-2020 17:01
krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 6 080
Wysłane: 23 lutego 2020 21:23:33 przy kursie: 467,50 zł
resor napisał(a):
... masz racje odnośnie pm ale to jest też odgrzewanie kotleta aby wesprzeć forumowego trola. równie dobrze mógłbyś sie czepić ze anomaly bylo niewypalem

dziwi mnie tezto chłodzenie emocji ale wyłącznie na 11b. jest naprawdę solidny potencjal do chłodzenia na plw cxy ten o rozgrzanych oscylatorach nie wspominając

A czy Ty widziałeś na wątkach wspomnianych spółek teksty w stylu:
Zarząd sprzedał akcje? Toż to wspaniała wiadomość! Teraz będą mieli kasę, by objąć jeszcze więcej akcji!

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wpisów: 982
Wysłane: 23 lutego 2020 21:55:09 przy kursie: 467,50 zł
krewa napisał(a):

Naprawdę nie dostrzegasz niczego nieetycznego w fakcie, że akcjonariusze Brzostek, Miechowski, Marszał, i Drozdowski postanawiają dodatkowo wynagrodzić członków zarządu Brzostka, Miechowskiego, Marszała i Drozdowskiego za wykonanie pracy, która jest przecież i bez tego opłacana?
Powtórzę - PM jest ok dla pracowników, dla wynajętego zarządu, ale nie dla zarządu będącego akcjonariuszem.

Brzostek odszedł z firmy prawie 2 lata temu. Pozostali trzej współtworzyli firmę.
Marszal: Art Director
Drozdowski: Game Design Director Responsible for the design of all company titles as well as leading, supervising and managing studio’s internal and external design teams.
Prezes Miechowski: do niego można przyczepić się, bo zaprzestał programowania przy grach :D

Ci ludzie jednak coś tam robią poza samymi funkcjami zarządczymi.
To fundusze mają większość w akcjonariacie i mogłyby blokować uchwały szkodliwe dla spółki.

Wychodzi na to krewa, że uważasz za nieetyczne coś, co jest akceptowane przez większość akcjonariatu (wzrost biznesu za cenę premii motywacyjnych). Czyli próbujesz przeforsować swój punkt widzenia wbrew woli osób zainteresowanych.

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 23 lutego 2020 22:12:08 przy kursie: 467,50 zł
Czytanie ze zrozumieniem ma tutaj olbrzymią przyszłość.
Cytat:
Masz rację, o bonusach zdecydowali akcjonariusze. Mogę nawet wymienić wszystkich z nazwiska - Brzostek, Miechowski, Marszał, Drozdowski. Posiadali 87% głosów na NWZA.

Mówimy o PM uchwalonym w 2017 przez w/w Panów. Nawet kolega @baks, którego trudno zaliczyć do osób nieprzychylnych spółce, stwierdził, że ówczesne założenia były zbyt zachowawcze. A fundusze oddelegowali na ówczesne NWZA bodaj jednego przedstawiciela.

Cytat:
Wychodzi na to krewa, że uważasz za nieetyczne coś, co jest akceptowane przez większość akcjonariatu (wzrost biznesu za cenę premii motywacyjnych). Czyli próbujesz przeforsować swój punkt widzenia wbrew woli osób zainteresowanych.

Nie forsuję, a przedstawiam swój punkt widzenia i go uzasadniam. Przykro mi, że nie wszystkim to przypada do gustu.

PS Żartowałem z tym "przykro".

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wpisów: 982
Wysłane: 23 lutego 2020 22:48:30 przy kursie: 467,50 zł
Krewa, przynajmniej pokazałeś, że jesteś w miarę na bieżąco.
Teraz pozostaje pytanie czy zdajesz sobie sprawę, że panowie Drozdowski czy Marszał to też pracownicy ?
Według twojej teorii pracownik posiadający akcje spółki może uczestniczyć w programie motywacyjnym, ale pracownik będący jednocześnie w zarządzie i również posiadający akcje już nie ma takiego prawa ?

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 23 lutego 2020 23:22:53 przy kursie: 467,50 zł
Tak, wg mojej teorii członek zarządu Drozdowski nie będzie obiektywny w ocenie dokonań pracownika Drozdowskiego. Przyznawanie bonusów samemu sobie jest po prostu sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

baks
Wpisów: 2 325
Wysłane: 24 lutego 2020 00:19:32 przy kursie: 467,50 zł
krewa napisał(a):
aircanada15 napisał(a):
CDR to ma, TakeTwo również.
Programy motywacyjne dla zarządów to standard w tej branży panie Krewa.

Naprawdę nie dostrzegasz niczego nieetycznego w fakcie, że akcjonariusze Brzostek, Miechowski, Marszał, i Drozdowski postanawiają dodatkowo wynagrodzić członków zarządu Brzostka, Miechowskiego, Marszała i Drozdowskiego za wykonanie pracy, która jest przecież i bez tego opłacana?
Powtórzę - PM jest ok dla pracowników, dla wynajętego zarządu, ale nie dla zarządu będącego akcjonariuszem. I nieważne, że tak postępują inni - w mojej ocenie jest to nieetyczne.

No bo w sposób naturalny nasuwa się pytanie - a jeżeli PM nie zostanie uchwalony, to co, Panowie Brzostek, Miechowski, Marszał, i Drozdowski będą kłaść lachę na pracę?

@Krewa
Ka się z Tobą zgadzam co do wątpliwości ale te dyskusje są bez sensu.
Dyskutowanie o tym to tylko bicie piany.
Spółka należy do członków Zarządu. To oni założyli spółkę i to oni decydują o panujących zasadach
...... i nie ma tu znaczenia ile mają akcji
..... do czasu aż przyjedzie na WZA ktoś kto będzie miał choć o 1 akcję więcej .... thumbright
Tyle, że nie ma takich.
Napiszę więcej niektórzy z fundów mają porozumienia ze spółkami co do głosowania w ważnych sprawach. Wystarczy przyjechać i zobaczyć jak to wygląda.
Dlatego aby coś zmienić trzeba by mieć dużo więcej niż 15% -- pewnie ze 30 % lub więcej.
Inna sprawa, że spółka ma świadomość ilu i jakich akcjonariuszy przyjedzie wtedy mogą podjąć odpowiednie kroki zabezpieczające.
Stąd w sprawnie działającym zgranym Zarządzie nie potrzeba dużego udziału w akcjach.
Narzekanie nic nie zmieni - a jedynie odpowiednio duży pakiet akcji którego nikt nie ma.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

t0m4s
Wpisów: 136
Wysłane: 24 lutego 2020 09:59:56 przy kursie: 447,00 zł
krewa napisał(a):
Tak, wg mojej teorii członek zarządu Drozdowski nie będzie obiektywny w ocenie dokonań pracownika Drozdowskiego. Przyznawanie bonusów samemu sobie jest po prostu sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

Wszyscy inwestorzy byli zadowoleni, jak zobaczyli założenia poprzedniego PM.
Wynikało to z prostego faktu - spełnienie jego założeń gwarantowało potężny wzrost kursu, co też się stało.

baks napisał(a):
Spółka należy do członków Zarządu. To oni założyli spółkę i to oni decydują o panujących zasadach
...... i nie ma tu znaczenia ile mają akcji
..... do czasu aż przyjedzie na WZA ktoś kto będzie miał choć o 1 akcję więcej .... thumbright
Tyle, że nie ma takich.

Na każdym kroku podkreślasz ile wiesz o spółce i oświecasz nas produkując tony tekstu a nie znasz akcjonariatu?
Pomoge koledze w potrzebie: struktura akcjonariatu
A teraz odpowiedz sobie na pytanie ile osób musi przyjść na walne, żeby PM nie został uchwalony salute

resor
Wpisów: 196
Wysłane: 24 lutego 2020 10:37:13 przy kursie: 447,00 zł
z ciekawości, gdzie jest ten wehikul moonlex ltd czy jak to sie nazywało?

baks
Wysłane: 24 lutego 2020 10:46:05 przy kursie: 447,00 zł
krewa napisał(a):

Mówimy o PM uchwalonym w 2017 przez w/w Panów. Nawet kolega @baks, którego trudno zaliczyć do osób nieprzychylnych spółce, stwierdził, że ówczesne założenia były zbyt zachowawcze. A fundusze oddelegowali na ówczesne NWZA bodaj jednego przedstawiciela.

Nigdy nie kryłem, że nie wszystko mi się podoba a nawet można by sporo poprawić w spółce. Nie raz sugerowałem to i owo ... tak w spółce jak i na forum.
Jednak co innego zwykła krytyka bez uwzględniania specyfiki branży czy sytuacji w jakiej jest spółka.
Odbyłem także sporo godzin (5-10) na dyskusjach z członkami Zarządu.
Znam z grubsza ich filozofię biznesową i znam zarys planu rozwoju spółki ..... i mi to akurat wystarczy - bo wiem, że moje zainwestowane (wcale nie małe środki) są względnie bezpieczne.
Co więcej przynoszą całkiem satysfakcjonujący zwrot.
czy nie o to chodzi w inwestycjach ... ?
Ja już wyszedłem z etapu ciągłego ślęczenia nad notowaniami z palcem na Enterze kupno/sprzedaż.

Powtarzam poprawił bym to i owo a sam nieco agresywniej inwestował .... ale mam tyle akcji ile mam. Zabieram głos na WZA ale znam swoje miejsce (udział w głosach) a także słucham co się dzieje w spółce ..... o tym też mówią przy okazji zebrań i to sporo więcej niż na forach .... choć nie zawsze jest do tego okazja.

Trzeba mieć szczególnie złe intencja aby stwierdzić, że spółka się nie rozwija (choć mogłaby szybciej) .... Think
Nie da się też zaprzeczyć, że na przełomie 2021/2022 może wykonać kolejny skok w przychodach a także kapitalizacji.
Trudno porównywać spółki PLW, TSG i 11bit ze względu na model jaki przyjęto.
Każdy jest inny choć najbliżej jest TSG do 11bit. Rozwijanie pojedynczych gier. Róznica jest taka, że TSG szuka gier popularnych typu symulator podobnie jak PLW.
11bit buduje swoją markę na grach ambitnych. Chyba warto jednak zauważyć, że za jakiś czas może się to zmienić i 11bit mając uznaną markę może wyprodukować lub wydać co w kategorii zbliżonej do Wiedźmina czy Cyberpunka. Choć na razie Zarząd twierdzi co innego - nic nie stoi na przeszkodzie.
Kiedyś twierdzono, że TWOM na konsole nie będzie tak jak FP na mobilki .... a jednak.
Naturalną konsekwencją rozwoju będzie pójście w kierunku gier o większej popularności.
To tylko kwestia czasu. Aby zrobić grę kategorii AAA trzeba mieć w zespole więcej niż 100 osób na grę i w tym kierunku 11bit zmierza. Za 2 lata powinni mieć 250-300 pracowników. To pozwoliłoby tworzyć 2-3 gry zdecydowanie większe niż FP a gra 3-4 razy większa niż FP może być już typowana do kategorii AAA. Nie zdziwię się jak 11bit po 2023 roku przeznaczy na jakąś grę 60-80 mln lub więcej.

baks
Wysłane: 24 lutego 2020 14:20:07 przy kursie: 447,00 zł
t0m4s napisał(a):

Na każdym kroku podkreślasz ile wiesz o spółce i oświecasz nas produkując tony tekstu a nie znasz akcjonariatu?
Pomoge koledze w potrzebie: struktura akcjonariatu
A teraz odpowiedz sobie na pytanie ile osób musi przyjść na walne, żeby PM nie został uchwalony salute

A co mi po znajomości akcjonariatu .... ten się zmienia codziennie wystarczy prześledzić notowania.salute
Dla mnie ważniejsza jest znajomość strategii spółki i ludzi którzy mają to realizować.
Można mieć zastrzeżenia do szybkości realizacji - a sam je mam - ale kierunek rozwoju na tyle mnie satysfakcjonuje, że trzymam tu dość znaczną część swojego kapitału.
Oczywiście głupotą byłoby pakowanie w jakąkolwiek spółkę całości ...... choć znam takich którzy to zrobili i doskonale na tym wyszli. Sam bym tego nie zrobił będąc nawet na 100% pewnym dużego zysku .... bo zawsze coś może pójść nie tak ...

Ile osób musi przyjść .... na to pytanie zna odpowiedź tylko Zarząd na kilkanaście dni przed WZA lub NWZA.

A możesz mnie oświecić co wyczytałeś z tego wykazu akcjonariuszy ... ?
Bo z tego co tam widzę, że nie ma szans na przegłosowanie czegokolwiek przeciw - ale to błędna sugestia.

Odpowiem od razu aby nie pisać kolejnego postu ...

Na WZA 2015 był prawdopodobnie 1 przedstawiciel analityków - tak się domyślaliśmy z rozmów..
Poza nim na WZA było ok 8-9 osób z inwestorów indywidualnych.
W 2016 było 4 lub 5 indywidualnych (nie pamiętam dokładnie kto tam był).
W 2017 byłem tylko ja i jeden przedstawiciel jak sądzę sektora finansowego. Oceniam to po wielkości pakietu jaki miał (jaki to nie mogę ujawnić ale bardzo .....
W tamtym czasie w akcjonariacie były fundusze ale oni mają stały lub częsty kontakt i na WZA nie muszą przychodzić.
Więc sugestia ponad 50% jest myląca.
Poza tym dlaczego drobniejsi mają tak mały udział indywidualnych .... bo czytają wpisy niektórych ludzi i sprzedają akcje.
Dlaczego tyle funduszy siedzi tutaj - bo są przekonani o przyszłości tak jak i ja.
Piszę tak dużo bo często nie da się czytać bzdetów jakie tworzą nawiedzeni przeciwnicy spółki.
Każda spółka ma swój model rozwoju i albo komuś odpowiada i ją kupuje albo nie i ją omija. - chyba proste.
Wykaz zawiera wiele błędów np. 0,01 % to ponad 2 tyś a nie 300 akcji to powinno być 0,00%.
Poza tym znam kilku ludzi z forum którzy powinni być w wykazie a ich nie ma .... d'oh!

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wpisów: 9 934
Wysłane: 24 lutego 2020 15:37:33 przy kursie: 447,00 zł
Ja jeszcze w kwestii programu motywacyjnego chciałem wyrazić swoje zdanie ;)

1. Zasadność - z finansowego punktu widzenia programy motywacyjne są dobre dla małych spółek, czy startupów, które rosną i potrzebują kapitału na finansowanie tego wzrostu czy rozwoju. Ani 11bit, ani CDR, ani TSG tego warunku nie spełniają.

Z mojego punktu widzenia dla pracownika nie ma większej różnicy czy dostanie wynagrodzenie płatne w gotówce, w czy w akcjach, które może natychmiast spieniężyć. No dobra, pewna różnica istnieje - od akcji nie trzeba odprowadzać ZUS, a i nie wpada się na przykład w drugi, czy trzeci próg podatkowy. To pewna przewaga. Oczywiście, kwestie te można rozwiązać w umowach cywilno-prawnych, ale powiedźmy, że jest to jakiś argument.

Faktyczna motywacja - czy program motywacyjny w formie płatności akcjami ma przewagę nad programem gdzie nagrody roczne są wypłacane na przykład z zysku? OK. Niektóre spółki mają kryterium rynkowe (kurs), co być może ciężko byłoby zapisać w regulaminach pracy. Jeśli takowego kryterium nie ma, to przewagi w motywacji nie widzę. Wizja dużych pieniędzy zawsze motywuje.

2. Program w 11bit

Ten program w mojej opinii jest dość agresywny. Najlepiej pokazuje to porównanie z innymi polskimi spółkami w branży. Według części forumowiczów i inwestorów spółka aspiruje do takich produkcji jak CDR - niektórzy widzą jej fazę rozwoju w miejscu w którym podmiot Kicińskich był po W2. Ja się z tym nie zgadzam, ale to nie istotne.

kliknij, aby powiększyć

a)Program motywacyjny w 11bit jest najkrótszy wśród dużych spółek. A zatem chęć utrzymania pracowników w zespole jest w najmniejszym stopniu długofalowa.

b)To co najważniejsze w tym wszystkim - program 11bit powoduje największe roczne rozwodnienie - liczba akcji rośnie rocznie w tempie o 40 proc. większym niż w CDP! W stosunku do TSGames nie ma nawet co porównywać, choć tam "wartość" jest robiona od razu na cenie emisyjnej - dla wynagrodzenia nie jest potrzebny wzrost kursu.

c)Program 11bit nie ma kryterium rynkowego, choć dyskonto w cenie jest większe niż w przypadku CD Projektu. W porównaniu do TEN jest w tym aspekcie przewaga.

d)W 11bit zmieniono zasady programu motywacyjnego na bardziej liberalne - spółka musi pokazać mniej zysku aby akcje zostały przyznane niż w pierwotnych założeniach

Możemy dyskutować o sensie programów motywacyjnych, tylko to nie ten wątek. W tym wątku możemy dyskutować o programie motywacyjnym 11bit. Według obiektywnych danych jest on najbardziej niekorzystny dla akcjonariuszy w grupie porównawczej. A chciałbym tylko przypomnieć, że pracownicy spółki (jak rozumiem zarząd także) mają zagwarantowany udział w zysku rocznym spółki... Mają więc pensje, mają premię od wyników. To widać jest jednak mało motywujące ;)

t0m4s
Wpisów: 136
Wysłane: 24 lutego 2020 17:16:18 przy kursie: 447,00 zł
Baks 2017 rok to prehistoria, FP jeszcze nie bylo.
Jakbys byl rok temu na walnym to bys wiedzial ile fundy mialy glosow ;)
Teraz maja ich jeszcze wiecej.
Starczy 3 przedstawicieli i zadnego nowego PM nie bedzie, jesli im nie przypadnie do gustu.

kunoj
Wpisów: 117
Wysłane: 25 lutego 2020 09:33:00 przy kursie: 440,00 zł
Wyrazy szacunku dla prezesa Miechowskiego, za fantastyczny timing w ożenieniu w rynek kolejnej części udziałów we własnej firmie

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wpisów: 9 934
Wysłane: 25 lutego 2020 23:24:10 przy kursie: 440,00 zł
chris_martin napisał(a):
anty_teresa napisał(a):
baks napisał(a):
Poza tym znam kilku ludzi z forum którzy powinni być w wykazie a ich nie ma .... d'oh!

Kurka wodna,
wiem, że na SW zaglądają ludzie z sektora finansowego, ale nie wiedziałem, że są to zarządzający funduszami, bo tylko takie osoby mają obowiązek ujawnienia stanu posiadania poniżej 5 proc. w raportach rocznych i półrocznych instytucji finansowych. Biję ukłony za znajomości notworthy Tylko nie wiem, czy się ta znajomość źle nie skończy, bo za brak ujawnienia są wysokie kary

jakie ?

Wysokie :)
Na przykład takie:

Cytat:
o nałożeniu na Tadeusza Matyjasa czterdziestu siedmiu kar pieniężnych o łącznej wartości 10 040 000 zł (dziesięć milionów czterdzieści tysięcy złotych) w związku z czterdziestodwukrotnym naruszeniem art. 69 ust. 1 pkt 1 i 2 i ust. 2 pkt 2 w zw. z art. 87 ust. 5 pkt 1 i art. 87 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o ofercie, polegającym na niewykonaniu ciążącego na nim obowiązku informacyjnego związanego z nabywaniem i zbywaniem znacznych pakietów akcji spółki publicznej Precious Metals Investments SA („PMI”, „Spółka”) oraz pięciokrotnym naruszeniem art. 69 ust. 4 ustawy o ofercie polegającym na dokonaniu zawiadomień o zmianach udziału w ogólnej liczbie głosów Spółki z naruszeniem warunków określonych w tym przepisie.

www.knf.gov.pl/o_nas/komunikat...

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wpisów: 3 938
Wysłane: 25 lutego 2020 23:27:47 przy kursie: 440,00 zł
a wyegzekwują chociaż 1 zł?
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

baks
Wysłane: 26 lutego 2020 14:54:11 przy kursie: 435,00 zł
resor napisał(a):
ktorej, z ciekawości podpytam

chodziło o TSG

a tu mamy coś na temat 11bit czy to coś wstęp do marketingu ?

11 bit studios wierzy we „Frostpunka”. Kolejny ma być „Projekt 8”

cyfrowa.rp.pl/gry-i-esport/446...

Rok 2020 będzie dla 11 bit studios pracowity. Firma rekrutuje i przeprowadza się do nowego biura. Na nowe premiery trzeba jednak poczekać.
– Spółka intensywnie rekrutuje nowych pracowników i do końca miesiąca przeprowadzi się do nowego biura, przy ul. Brzeskiej. Najważniejszym tematem jest oczywiście nasza następna duża gra, czyli „Projekt 8” – informuje Dariusz Wolak, odpowiadający w 11 bit studios za relacje inwestorskie. Dodaje, że od pewnego czasu spółka pracuje też nad „Projektem 9” i „Projektem 10”, które są obecnie w fazie koncepcyjnej.
Z kolei jeśli chodzi o wydawnictwo, to w grudniu giełdowa spółka informowała, że ma podpisane trzy umowy, w tym z polskim studiem Fool’s Theory. – Prace nad wszystkimi trzema produkcjami trwają już od pewnego czasu, ale z uwagi na fakt, że każda z nich jest większa, a zatem i droższa niż nasze wcześniejsze tytuły z wydawnictwa, czyli „Moonlighter” czy „Children of Morta”, do ich zakończenia potrzeba jeszcze po kilka kwartałów – mówi Wolak.

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 26 lutego 2020 19:27:58 przy kursie: 435,00 zł

Bartas_Gda
Bartas_Gda PREMIUM
Wpisów: 77
Wysłane: 26 lutego 2020 19:39:34 przy kursie: 435,00 zł
obrona podczas sesji z bardzo słabym globalnym sentymentem wygląda na tą chwilę bardzo obiecująco.
Edytowany: 26 lutego 2020 19:39

Frey
Wpisów: 886
Wysłane: 27 lutego 2020 09:17:42 przy kursie: 403,00 zł
Dziś premiera FP na ps4 w Japonii.
Od IGN Japan FP dostał 9/10 - amazing.

jp.ign.com/frostpunk/42005/rev...

Na jakąś szałową sprzedaż nie liczę, ale ta wersja coś tam pewnie do wyników dołoży. Obecnie 47 miejsce w top sellers na ps4 na japońskim Amazonie. Ciekawostką jest to, że w Japonii sprzedaż wersji pudełkowych gier trzyma się mocno i nie traci szybko pola na rzecz wersji cyfrowych.

Utnapisztim
Wpisów: 466
Wysłane: 27 lutego 2020 11:18:26 przy kursie: 403,00 zł
Fundusz Norges Bank Investment Management zwiększył zangażowanie w 11b do 1,25% w porównaniu do 0,94% na koniec 2018.

Z polskich spółek growych pojawili się też w PLW, zwiększyli udziały w CDR i zmniejszyli w CHP.
Edytowany: 27 lutego 2020 11:21

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość