pixelg
KRUK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

KRUK [KRU]

AKTUALNY KURS: 153,20 zł (+1,52%) 05-12-2019 17:01
Kasia Stefanska
Wpisów: 1 238
Wysłane: 27 czerwca 2019 08:26:57 przy kursie: 189,00 zł
I wydaje mi się, że takimi działaniami właśnie pchamy ludzi w stronę takiej prawdziwej lichwy. Bo ja nie wierzę, że się wszyscy wezmą do pracy nagle. A pieniędzy będą potrzebować tak samo jak wcześniej.

Jak się chce zlikwidować te mniejsze firmy, to nie tędy droga.

No i inna kwestia - nie dajemy nic w zamian. Nadal nie ma edukacji finansowo - prawnej.

Koruptos
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 160
Wysłane: 27 czerwca 2019 10:45:05 przy kursie: 189,90 zł
@ Kasia Stefańska +1

Obecna wersja ustawy to ogromny rozrost szarej strefy i nowe lombardy na horyzoncie. Ja najbardziej obawiam się o banki z sektora consumer finance i największe firmy pożyczkowe. Szemrane firmy sprzedające chwilówki posiadające do kilku punktów sprzedaży sobie poradzą. Zanim do nich przyjdzie kontrola, która zakończy się jakimiś konkretnymi ustaleniami, to już dawno ich nie będzie. Tymczasem banki i większe firmy pożyczkowe będą musiały się stosować do nowych przepisów "na dzień dobry", co wyrzuci sporą część ich klientów poza burtę - do takich właśnie szemranych punktów.

Kompletnie nie rozumiem myśli przewodniej tej zmiany. No, chyba że za chwilę poprawką w senacie wyłączy się z zakresu jej regulacji SKOKi...

kokospl
Wpisów: 1 246
Wysłane: 28 czerwca 2019 18:34:41 przy kursie: 183,00 zł
Kruk uplasowal obligacje ale koszt finansowania jest moim zdaniem absurdalny i niebezpiecznie wysoki- wibor +4%
https://stooq.pl/n/?f=1303822

sargon25
Wpisów: 63
Wysłane: 28 czerwca 2019 18:53:36 przy kursie: 183,00 zł
Mnie natomiast bardzo zastanawia fakt, że w Kruku kupując Wonga dokonali tak gruntownej analizy sytuacji i mozliwych zagrożen w perspektywie roku, że zdecydowali sie na ten ruch i zakup. To też pokazuje, jacy ludzie pracuja w duzych i ogromnych społkach w Polsce. Nie trzeba byc wizjonerem, wystarczy byc bystrym żeby domyślic się, że PIS chcąc pozyskać głosy osób źle sytuowanych, biedoty, dlużników i patologii będzie chciał im "ulżyć" jeszcze bardziej niż do tej pory. Skoro rozdaja na lewo i prawo pieniądze nawet dzieciom miliarderów bez żadnych ograniczeń dochodowych to chęć zlikwidowania branży chwilowek w ogóle mnie nie dziwi i przypodobanie się ww. Dziwi mnie natomiast nieroztropność osob odpowiedzialnych za strategię chyba, że maja to bardzo dokładnie rozkminione i nawet najmniej korzystny projekt ustawy nie sprawi,że opłacalność działania Wonga sie skończy a jedynie będą miec mniejsze zyski od zakładanych.

A orientuje się ktoś jak % wyglada struktura dochodow Wonga z chwilówek i pozyczek. To nie była nasza bezposrednia konkurencja z uwagi na zbyt wysokie standardy ...
Janusz giełdy :)...bywa i tak

kokospl
Wysłane: 28 czerwca 2019 19:33:28 przy kursie: 183,00 zł
W kruku z tego co kiedyś patrzyłem jest dość młoda kadra - duża część to ludzie po 30tce co oczywiście nie znaczy ,że z zasady jest czymś złym salute
Też uważam,że zakup wongi to był mimo wszystko błąd , natomiast bardziej nie jestem w stanie zrozumieć wypłatę dywidendy w przypadku gdy spółka ma tak wysokie koszty finansowania...

Mc Dollar
Mc Dollar PREMIUM
Wpisów: 14
Wysłane: 1 lipca 2019 08:57:41 przy kursie: 183,00 zł
Według reklamy z Piotrem Fronczewskim RRSO w Wonga to 19,95%, wysoko, ale widzę różnicę od 200% czy rekordowych 2857% z ofert chwilówek.

Kakarotto
Wpisów: 657
Wysłane: 1 lipca 2019 09:43:05 przy kursie: 179,00 zł
Na tym ich reklama polega, jasne warunki pożyczki. Swoją drogą aż sam nie wierzę że ta ich polubowna strategia działa. Może ten kraj się po prostu cywilizuje?

sargon25
Wysłane: 1 lipca 2019 13:14:13 przy kursie: 179,00 zł
Chyba sobie żartujesz z tym "cywilizowaniem się" ,zapewniam Cię, że nic takiego nie ma miejsca w naszym wspaniałym kraju.Jeśli nie wierzysz to proponuje zatrudnić się w firmie chwilówkowej,przejdziesz krótkie szkolenie z windykacji, wezmą Cię do zaprzyjaźnionego biura, tam zwyczajowo nowy jedzie z pracownikami do najbardziej problematycznych klientów z góry listy i zobaczysz jak ludzie się zmienili :) (namiary mogę podać na priv )
Wydaje mi się, że Wonga przez ostrą weryfikację klientów tych najbardziej problematycznych i zatwardziałych dlużników pomija i nie pożycza im bo z takim oprocentowaniem jak podał kolega wyżej zbankrutowaliby bardzo szybko. Przy takiej cenie pożyczki Wonga musi wyciągać z rynku najlepszych, najuczciwszych.
A tak na marginesie to znałem windykatora z Kruka z ugodowością w pracy miał on niewiele wspólnego co w tej branży jest zaletą chociaż jak widać narracja spółki jest inna a życie weryfikuje wszystko. Ok nie wierzycie, zróbcie eksperyment - pożycz jeden z drugim 100 złotych (zapewne to dla Was żadne pieniądze,bo większość zarabia po kilkadziesiąt k miesięcznie....) jakiemuś przedstawicielowi patologii na swoim osiedlu a później odzyskajcie te pieniądze bez użycia gróźb, nachodzenia , straszenia,wyzywania itd tylko "bezstresowe windykowanie".... Myślę, że będzie zabawnie. ;)

kokospl
Wysłane: 1 lipca 2019 15:41:05 przy kursie: 179,00 zł
Przy tym,ze sam Kruk pozycza pieniadze po 6% to te 20% wongi brzmi ekstremalnie nisko...
No chyba,ze Wonga pozycza tylko wiarygodnym klientom - tylko czemu niby tacy klienci mieliby pozyczam tam a nie w normalnym banku?

Mc Dollar
Mc Dollar PREMIUM
Wpisów: 14
Wysłane: 1 lipca 2019 18:06:33 przy kursie: 179,00 zł
Między innymi kwestia udokumentowania dochodów. W mojej okolicy w takich różnych przybytkach pożyczają np. pracujący w GB, zatrudnieni na niskich umowach + coś pod stołem i biznes niekoniecznie wykazujący pełne dochody, w banku bez większych problemów dostaną tylko Ci z umową na pełny etat i na czas nieokreślony. Choć nie jestem z branży, nie znam realiów windykacji i może to odosobnione sytuacje. :-)

Kakarotto
Wysłane: 1 lipca 2019 22:13:11 przy kursie: 179,00 zł
Głupoty piszesz sargon. Poszukaj w necie o jakich firmach najczęściej piszą sfrustrowani dłużnicy. Kruk rzadko się tam przewija.

Mój kolega miał dług w kruku i scen jakie opisujesz nie było.

Prezes kruka już bardzo dawno (kilka lat temu) mówił że będą chcieli pożyczać kasę tym co wszystko spłacili, po prostu niektórzy ludzie nie umieją żyć bez długu a kruk chce to wykorzystać.

kokospl
Wysłane: 2 lipca 2019 08:47:16 przy kursie: 179,00 zł
Ja wciaz uwazam ,ze kruk powinien skupic sie na core biznesie czyli windykacji ...
No i przede wszystkim zredukowac koszty finansowania bo te sa juz ekstremalnie wysokie ,a jakby sa tu nie zauwazane

sargon25
Wysłane: 2 lipca 2019 14:54:00 przy kursie: 184,40 zł
Kakaroto ja nie wiem jakie sceny miał twój koleżka ale wiem jak działał spadochroniarz z Kruka, tak w każdym razie,że straszyliśmy nim kilku klientów co było bardzo pozytywnym aspektem bo tak wygląda praca windykatora,teraz oczywiście coraz delikatniej trzeba działać ale to nadal nie jest głaskanie dłużników po plecach i płakanie z nimi. Widać nie masz pojęcia o tej branży a twoja wiedza jest czysto teoretyczna i zasłyszana. Moja jest realna bo pracowałem w tej branży. Żebyś nie powtarzał głupot zatrudnij sie np w Kruku albo np Kredyt OK, duża firma pożyczkowa,kilkadziesiąt oddziałów w calej Polsce to zobaczysz jak to wygląda w praktyce.Po miesiącu możesz przecież się zwolnić, W tym momencie szukają pracowników w 10 miastach ,coś dla siebie znajdziesz.
Edytowany: 2 lipca 2019 14:54

Koruptos
Wysłane: 2 lipca 2019 16:38:37 przy kursie: 184,40 zł
@Sargon - nie wiem, jak to wygląda w innych przypadkach, ale do mnie też zwrócił się parę lat temu Kruk o zwrot rzekomego długu od dostawcy wody pitnej, z którym rozstałem się jakiś rok wcześniej (przy czym odniosłem wrażenie, że nie windykowali tego prawdopodobnie jako swojego długu, lecz w ramach usługi). Napisałem do nich, że wszelkie roszczenia zostały uregulowane i obecnie (wówczas) to ja jestem wierzycielem danego dostawcy. Kruk poprosił mnie grzecznie o przesłanie jednego dokumentu po czym sam wyjaśnił temat z ww. dostawcą i nie angażował mnie dalej. Pozytywny dla mnie rezultat weryfikacji potwierdziłem później mailowo. Wszystko kulturalnie, miło i na poziomie. Dlatego jeśli Prezes mówi coś zbieżnego z powyższym nt. sposobu prowadzenia windykacji i ugodowego podejścia do Klientów (dłużników), to ja mu wierzę.

Kakarotto
Wysłane: 2 lipca 2019 20:32:11 przy kursie: 184,40 zł
Sargon, dlaczego ów bohater twojej barwnej historii już w kruku nie pracuje?

sargon25
Wysłane: 2 lipca 2019 22:38:43 przy kursie: 184,40 zł
To bardziej skomplikowane ,nie tak proste jak myslisz i nie odpiszę Ci,bo nie wiadomo kto nas czyta,to co tu pisze zostaje na lata a nie chce robić problemów jemu, sobie :)
Koruptos jak najbardziej maszrację,tylko, żeTy jak i wiekszość normalnych ludzi nie jest problematyczna i oczywiście, że Kruk czy kazda inna firma dzialagrzecznie,miło,przyjemnie. To oczywistośc ale nie każdy chce wspólpracować jak Ty , jak np dluznicy banków, najczęsciej ludzie na pewnym poziomie. Pracowalem tezw banku wiec mam porównanie tych 2 różnych światow. Ale co gdy dłużnik mówi NIE ,nie splacę. Wchodząc w chwilówki Kruk coraz częściej bedzie na takich dlużnikow trafiał i nie da sietego załatwic miłą rozmową przez telefon , mailami czy listem9wezwaniem do zaplaty) po którym w ciagu kilku dni jest na koncie wpłata. Chwilówki to inny świat, inni ludzie,zdecydowanie w gorszą stronę
Zmierzam do tego,że w windykacji jeszcze do nie dawna ,nie wiem jak to jest np od tego roku,ale nie cackano się z ludzmi bo sciągalnośc byłaby bardzo słaba. Nie ma bezstresowej windykacji.Skoro człowiek X nie oddaje to dlatego, że nie ma albo nie chce oddać pieniedzy. z pierwszym sie dogadasz z drugim juz nie i musisz go zmusic do oddania...proszeniem , glaskaniem tego nie zrobisz. Na tym konczę wynurzenia o chwilówkach i windykacji bo to naprawde podła praca i nieprzyjemna branża :)
Edytowany: 2 lipca 2019 22:48

Kakarotto
Wysłane: 3 lipca 2019 08:00:19 przy kursie: 184,40 zł
Sargon, z tego co pamiętam to kruk też zaczynał swoją karierę od metod "siłowych". Wg słów prezesa skończyli z tym bo się to nie sprawdzało.

Sam uważam że metody niecywilizowane nie mają sensu. Windykator czyli taki nikt bo nie ma uprawnień może zadzwonić lub kopertę wysłać. Dopiero sąd może do czegokolwiek dłużnika zobowiązać, potem wchodzi komornik itd.

Świadomość obywateli też rośnie.

Przypomniało mi się że do mnie też prawdopodobnie dzwoniła jakaś firma windykacyjna. Nabyłem nowy numer telefonu i jakaś babka mnie zadzwoniła po kilku dniach. Też nie było jakiś dodatkowych atrakcji. Ale też daje wiarę w to że windykatorzy mogą różnie działać np. łamiąc prawo.

sargon25
Wysłane: 3 lipca 2019 12:38:01 przy kursie: 184,90 zł
Moim zdaniem to nie idzie w dobrym kierunku,te wszystkie zmiany,te wszystkie zmiany prawa, orzecznictwo,to poblażanie dłuznikom,to,że masowo ludzie ogłaszaja upadlość i robia dokładnie to samo co wczesniej tłumacząc, że są czysci a nawet kryształowi....
Fakt,że ktos siezemną nie zgadzawynika jedynie ztego,zenie znabranzy i specyfiki chwilowek i jakich one maja klientów :) Zakładacie, że ludzie sa uczciwi achwilowkowicze łamia wszelkie zasady a w nagrodę dostają umorzenie dlugów i mogą pozyczac dalej.
Każdy z nas ma zazwyczaj jakis majątek....mieszkanie,samochód więc komornik może mu to zając,chwilowkowicze najczesciej nie maja nic,mieszkaja w lokalach socjalnych,nie maja aut albo takie,które nie maja zadnej wartosci. Dlatego jestem ciekawy jak Wonga sobie z tym poradzi majac takie podejscie do dluzników jak piszesz...ę ą bułkę przez bibułkę....chciałbym to zobaczyc jak paniusia przez telefon, jakas studentka najczesciej z wielkiego miasta bedzie negocjować splate chwilówki z dluznikiem ze wsi popgrowskiej,który zaparł się, że nie spłaci i który 6 razy zmienił nr telefonu...a jak jedziesz na miejsce pytasz sasiada o delikwenta to nikt go nie zna haha nigdy nie widział, Panie o kim mowa w ogole headbang

Sorki za interpunkcje ale nie mam czasu poprawiać .

Kakarotto
Wysłane: 3 lipca 2019 20:56:59 przy kursie: 184,90 zł
Chwilówki to patologia. Żerują na ludzkiej głupocie. Kto normalny pożycza osobie z ulicy od tak 1000zl? Chwilówki żerują na silnej instytucji komorniczej. Wiedzą że w razie czego mogą na koszt cudzy (podatnika - sprawa w sądzie) odzyskać pieniądze.

Te instytucje powinny być już dawno albo zdelegalizowane albo okrojone. Oczywiście jest druga strona medalu, czyli wolność zawierania umów.

Gdyby system odzysku długów nie posiadał komorników to żadnych chwilowek by nie było.

Koruptos
Wysłane: 4 lipca 2019 01:16:03 przy kursie: 184,90 zł
Kakarotto - po pierwsze nie mogę się zgodzić, że chwilówki żerują na ludzkiej głupocie. Ludzie nie idą tam dlatego, że nie znają warunków. Znają, ale nigdzie indziej pieniędzy nie dostali a potrzebują, to idą. Nie pódją po chwilówkę to pójdą do lichwiarza lub do grup przestępczych. A one nie korzystają z komornika.

Po drugie - od kiedy to odzyskuje się pieniądze na koszt podatnika? Postępowanie cywilne kosztuje (opłaty). Sąd może Cię zwolnić z opłat, ale jeśli dochodzisz zwrotu pożyczonych pieniędzy, a z takiego pożyczania żyjesz, to Twoje szanse oscylują wokół zera. To tyle, jeśli chodzi o koszt uzyskania tytułu wykonawczego.

Sama windykacja komornicza kosztuje już zawsze. Nie wpłacisz zaliczki, to komornik palcem nie kiwnie. I jeśli nic nie uzyska to swoich pieniędzy (kosztów postępowania komorniczego) też już prawdopodobnie nie zobaczysz.

"Gdyby system odzysku długów nie posiadał komorników to żadnych chwilowek by nie było." - yhm. Pożyczki były zawsze, komornicy nie, więc Twój argument jest nieprawdziwy.Tylko z jakiegoś powodu społeczeństwa wykształciły system państwowego egzekwowaia (wszelakich) długów, aby móc pozbawić takiego uprawnienia sektor prywatny. I zrobiły to dla dobra dłużników, a nie przeciwko nim.

A dlaczego akurat system odzyskiwania długów miałby nie mieć prawa skorzystania z komorników, a inne branże i sektory już tak, to kompletnie nie mam pojęcia. Jeśli ktoś nie płaci za mieszkanie to właściciel ma prawo nasłać na niego komornika, czy też nie? W końcu tu i tu chodzi o odzyskanie pieniędzy.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35