X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Kruk

 • 16 stycznia 2019

  Koniec premier May?

  Wtorkowe głosowanie w brytyjskiej Izbie Gmin zakończyło się historyczną w swojej skali porażką premier T.May, która przegrała je 230 głosami, tak jak sugerowały weekendowe analizy.

 • 14 stycznia 2019

  Kruk szykuje publiczną ofertę obligacji wartych 25 mln zł

  Największa polska firma windykacyjna wkrótce ruszy z kolejną publiczną emisją obligacji. Kruk zaoferuje 5-letnie papiery dłużne z oprocentowaniem WIBOR 3M plus 3,5 p.p. marży.

 • 11 stycznia 2019

  Wzrosty w Warszawie, gorąco na PGNiG, Orange Polska i Medicalgorithmics

  Złagodzenie retoryki ze strony amerykańskich bankierów centralnych oraz informacje o planowanej kontynuacji negocjacji handlowych zaostrzyło inwestorom apetyt na akcje. W piątek rosną wszystkie warszawskie indeksy, a języczkiem u wagi jest wątek w aferze szpiegowskiej z udziałem byłego pracownika Orange Polska.

 • 10 stycznia 2019

  Kruk zainwestował 341 mln zł w portfele wierzytelności w IV kwartale 2018 r.

  Kruk zainwestował 341 mln zł w portfele wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 2,6 mld zł w IV kw. 2018 r., tj. 65 proc. więcej r/r. W tym samym okresie spłaty z portfeli nabytych wyniosły 432 mln zł (wzrost o 15 proc. r/r).

 • 19 grudnia 2018

  Kruk pozyskał nowy kredyt o wartości 50 mln zł

  Kruk podpisał umowę o kredyt rewolwingowy z Bankiem Pocztowym. Nowa 5-letnia umowa zapewni dodatkowe finansowanie w wysokości do 50 mln zł. Łączna wartość wszystkich dostępnych linii kredytowych Grupy wynosi obecnie 1,8 mld zł.

 • 14 grudnia 2018

  Kruk kupuje w Hiszpanii pakiety wierzytelności o wartości nominalnej 1 mld zł

  InvestCapital Ltd., spółka zależna Kruka, podpisała umowę nabycia portfela niezabezpieczonych wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich oraz wierzytelności małych i średnich przedsiębiorstw na rynku hiszpańskim. Wartość nominalna portfela wierzytelności wynosi ok. 246 mln euro, czyli ok. 1,06 mld zł. 

 • KRUK – analiza techniczna na życzenie

 • Dane z Chin i Francji psują święta inwestorom, w grze Getin Noble, Idea Bank i Kruk

  Fatalne dane z chińskiej gospodarki oraz dramatycznie niskie odczyty indeksów PMI dla Francji popsuły nastroje na giełdach, brutalnie pacyfikując nadzieje na rajd św. Mikołaja. Na GPW ponownie gorąco zrobiło się wokół banków Leszka Czarneckiego. W centrum uwagi jest też Kruk. 

 • 13 grudnia 2018

  Kroplówka odłączona

  Środkowa sesja w USA mogła naprawdę rozgrzać obóz byków, wzrosty przekraczały już 2 proc., ale wyrok 3 lat więzienia dla byłego prawnika Donalda Trumpa, Michaela Cohena, poważnie ostudził nastroje. Ostatecznie S&P500 zamknęło się o około 0,5 proc. wyżej, 0,9 proc. zyskał NASDAQ. W Azji nastroje były jednoznacznie pozytywne drugi dzień z rzędu, Hang Seng pozwolił zarobić 1,3 proc., a Nikkei +1 proc.

 • 12 grudnia 2018

  Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. 

 • 05 grudnia 2018

  Kruk: Dywidenda będzie rywalizowała z projektami na dobrym zwrocie

  Kruk planuje wypłacać rokrocznie dywidendę i zakłada jednocześnie ponad dwukrotny wzrost nakładów inwestycyjnych do 2024 roku, poinformowali przedstawiciele zarządu, odnosząc się do strategii grupy na lata 2019-2024. Windykator chce także pozostać aktywnym emitentem obligacji - zarówno skierowanych do inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych.

 • Spadki w ślad za Wall Street, w grze spółki energetyczne i Kruk

  Giełda w Warszawie próbuje odrabiać straty po porannym ciosie zadanym przez Wall Street. Nie ma pewności, czy to się uda. Jednak stosunkowo ograniczona skala spadów pokazuje, że rodzimi inwestorzy nie tracą nadziei na udany grudzień na giełdzie.

 • 04 grudnia 2018

  Kruk zostaje na GPW z nową strategią do 2024 r.

  Po sześciu miesiącach analiz lider branży windykacyjnej zdecydował, że pozostanie spółką publiczną oraz przedstawił nową strategię rozwoju.

 • 29 listopada 2018

  Kruk zwiększył finansowanie dostępne z mBanku o 40 mln zł do 140 mln zł

  Kruk podpisał aneks do umowy kredytowej z mBankiem, który zwiększa kwotę dostępnego finansowania o 40 mln zł do 140 mln zł łącznie. Obecna umowa z bankiem obowiązuje do 2023 roku.

 • 27 listopada 2018

  Kruk w cuglach uplasował emisję obligacji wartą 30 mln zł

  Kruk z sukcesem kończy pierwszą emisję publiczną obligacji w ramach V Programu Emisji Publicznych. Spółka przydzieliła obligacje o wartości 30 mln zł. Łącznie 374 inwestorów złożyło zapisy o wartości prawie 33 mln zł. 

 • 19 listopada 2018

  P. Krupa: Możemy inwestować ponad 2 mld zł rocznie w kolejnych latach [RELACJA Z CZATU]

  Gościem poniedziałkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Piotr Krupa, prezes największej polskiej spółki na rynku zarządzania wierzytelnościami. Podczas spotkania omówiono szczegóły dotyczące trwającej publicznej emisji obligacji oraz plany rozwoju spółki.

 • 09 listopada 2018

  15 listopada ruszają zapisy w ramach publicznej emisji obligacji Kruka

  Łączna wartość listopadowej emisji to 30 mln zł. Spółka oferuje WIBOR 3M plus marżę 3,5 p.p., a szacowane zmienne oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym wyniesie 5,22 proc. w skali roku.

 • 07 listopada 2018

  Kruk po przerwie wraca z emisją obligacji o wartości nominalnej 30 mln zł

  Zarząd Kruka podjął uchwałę w sprawie emisji nie więcej niż 300 tys. 5-letnich obligacji serii AG1 o łącznej wartości nominalnej do 30 mln zł.

 • 05 listopada 2018

  KRUK – analiza techniczna

 • 02 listopada 2018

  Korekta w locie – omówienie sprawozdania finansowego Kruk po III kw. 2018 r.

 • 29 października 2018

  Kruk zwiększył zyski i przyspieszył z inwestycjami w III kwartale 2018 r.

  Lider branży windykacyjnej odnotował 89,88 mln zł zysku netto i 126,67 mln zł zysku EBIT w III kw. 2018 r. Oba rezultaty okazały się o kilka procent wyższe od konsensusu PAP, a w ujęciu rocznym spółka pokazała dwucyfrowy progres.

 • Kruk nie wyklucza kolejnej emisji obligacji w tym roku

  Kruk nie wyklucza, że w tym roku wyjdzie jeszcze z emisją na rynek dłużny, po udanej emisji obligacji na kwotę 35 mln zł w październiku, poinformował członek zarządu Michał Zasępa. Kruk rozważa również publiczną emisję obligacji.

 • 17 października 2018

  9 znanych spółek giełdowych z biznesem na przeglądzie

  Przegląd opcji strategicznych to dla jednych szansa na awans do wyższej ligi, a dla drugich ostatnia deska ratunku. StockWatch.pl sprawdził, o co walczą znane spółki z GPW i co skłoniło je do weryfikacji długoterminowych strategii.

 • 15 października 2018

  Kruk wrócił na rynek obligacji. Spółka pozyskała 35 mln zł w prywatnej emisji

  Kruk zakończył prywatną emisję i dokonał przydziału obligacji serii AE3 o łącznej wartości nominalnej 35 mln zł. Termin zapadalności obligacji wynosi 5 lat, a oprocentowanie będzie oparte o WIBOR 3M powiększony o marżę 3,50 p.p. Oferującym obligacje w imieniu emitenta był  mBank SA. Emisja została skierowana do inwestorów instytucjonalnych i była pierwszą emisją obligacji przeprowadzoną przez Kruk od czerwca 2017 r. (wówczas spółka wyemitowała papiery w euro) oraz pierwszą dokonaną w polskich złotych od grudnia 2016 roku.

 • 10 października 2018

  WIG20 mocno w dół, mWIG40 koryguje spadki

  Po jednodniowej przerwie WIG20 wraca do spadków. W dół ciągnie go bardzo słabo spisujący się ostatnio CD Projekt, a także PKO BP, PKN Orlen i PGNIG. Na szerokim rynku gorąco jest m.in. na Qumaku i Kruku.

 • Mocne inwestycje Kruka w trzecim kwartale

  Kruk zanotował bardzo dobry kwartał pod kątem inwestycji w portfele wierzytelności. W okresie od lipca do września 2018 r. Grupa zainwestowała w portfele 647 mln zł i jest to jeden z najlepszych kwartałów w historii spółki.

 • 04 października 2018

  Kruk ma umowę zakupu portfela wierzytelności w Rumunii o wartości 230 mln zł

  Kruk podpisał umowę zakupu portfela wierzytelności konsumenckich od Patria Bank w Rumunii. Wartość nominalna portfela składającego się z blisko 10 tys. spraw wynosi 230 mln zł. Portfel będzie serwisowany przez Kruk Romania SRL. 

 • 24 września 2018

  Zielony debiut GPW w gronie rynków rozwiniętych, w grze Orlen, CCC i Kruk

  W poniedziałek GPW wyróżnia się na tle europejskich parkietów. Orlen, CCC i LPP, a także grupa spółek z indeksu mWIG40, ciągną ją w górę. Niestety, to zapewne chwilowy przypływ witalności, a nie początek poprawy nastrojów napędzany zmianą kwalifikacji Polski na rynek rozwinięty.

 • 21 września 2018

  DM mBanku zaleca kupno akcji Kruka z ceną docelową 292,77 zł za sztukę

  Po wynikach za I półrocze biuro podtrzymało najwyższe zalecenie inwestycyjne i lekko skorygowało w dół cenę docelową akcji z 300,94 zł do 292,77 zł za sztukę.

 • 19 września 2018

  P. Krupa: Moja wiara w Kruka jest niezmienna [RELACJA Z CZATU]

  Gościem piątkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Piotr Krupa, prezes największej polskiej spółki na rynku zarządzania wierzytelnościami. Podczas spotkania na gorąco omówiono wyniki finansowe za I półrocze, postępy w ekspansji we Włoszech oraz plany związane z przeglądem opcji strategicznych.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku