pixelg
PROMET - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

PROMET [PMT]

AKTUALNY KURS: 0,18 zł (+0,00%) 28-09-2011 17:30
honza
0
Wpisów: 170
Wysłane: 28 maja 2011 09:22:22 przy kursie: 2,99 zł
Notowana na rynku NewConnect Spółka Promet zakończyła pierwszy kwartał 2011 roku dodatnim wynikiem na sprzedaży. Operacyjny zysk w stosunku do I kwartału 2010 roku wzrósł o ponad 254%.

Po pierwszym kwartale, operacyjny zysk Spółki wyniósł 296 tys. zł co stanowi ponad 2,5 krotny wzrost w stosunku do roku poprzedniego, kiedy to porównywalny okres zakończył się wynikiem 83 tys zł. Podobnie sprzedaż wzrosła z 5,5 mln zł do ponad 21 mln zł. Pomimo dobrych wyników operacyjnych Promet zanotował stratę netto spowodowaną wysokim poziomem kosztów finansowych oraz zdarzeniami niezależnymi od spółki takimi jak długa zima czy wahania cen na Londyńskiej Giełdzie Metali.

Obecnie, w związku ze spowolnieniem w branży metali nieżelaznych Spółka szuka możliwości poszerzenia swojej działalności. W marcu Promet S.A. został wpisany przez Narodowy Bank Polski do rejestru działalności kantorowej co umożliwiło spółce wejście na rynek obrotu złotem dewizowym.

„Realizujemy założoną długoterminową strategię rozwoju spółki w zakresie jej działalności operacyjnej. W związku z wahaniami na światowym rynku metali staramy się dywersyfikować prowadzoną działalność szukając nowych obszarów, na których możemy się rozwijać.” - mówi Rafał Ziobrowski, prezes Promet S.A.
www.obrabiarki.xtech.pl/newsIt...

W raporcie rocznym zysk netto 738tys (przed rokiem strata)
przychody wzrosły do 55,5mln (10 razy), w I kwartale 21mln, to może być około 100mln na koniec roku. Drugi kwartał rok temu był o ponad 50% lepszy od pierwszego.

Kod:
usunięto treści łamiące regulamin
Edytowany: 21 czerwca 2011 12:38

swiadek
0
Wpisów: 68
Wysłane: 2 czerwca 2011 18:11:45 przy kursie: 3,10 zł
Ja myślę, że większe znaczenie niż AT ma to, że Pan Pająk sprzedaje swoje akcje z niebywałą rozwagą uwalając kurs każdego dnia..

link
Edytowany: 3 czerwca 2011 09:32

Gracha
0
Wpisów: 51
Wysłane: 19 czerwca 2011 17:47:18 przy kursie: 1,89 zł
Sprzedaży przez głównych akcjonariuszy nie ma końca link,czy Ktoś może się wypowiedzieć co się dzieje?są jakieś przesłanki by nadal trzymać akcje i liczyć na odwrót tej nieciekawej sytuacji?

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

swiadek
0
Wysłane: 20 czerwca 2011 13:20:56 przy kursie: 2,25 zł
Czemu piszesz o głównych akcjonariuszach. Krzysztof Pająk nie jest ani w liczbie mnogiej, ani nie jest już żadnym głównym akcjonariuszem dlatego wyrażaj się precyzyjniej!!

Moim zdaniem praktycznie wszelkie złe informacje są już dawno w cenie (poza tą, gdyby ogłosili bankructwo - w co osobiście nie wierzę ze względu chociażby na IZNS i PTI). Sam jednak podejmij decyzję!
Edytowany: 20 czerwca 2011 13:22

wariat
0
Wpisów: 88
Wysłane: 28 czerwca 2011 08:57:52 przy kursie: 1,72 zł
Czy ktoś z forumowiczów wybiera się na walne?

dreamer
0
Wpisów: 89
Wysłane: 28 czerwca 2011 13:55:36 przy kursie: 0,53 zł
Czy sa jakies wiesci z WZA ?

Pinki
0
Wpisów: 252
Wysłane: 28 czerwca 2011 14:01:38 przy kursie: 0,53 zł
www.bankier.pl/wiadomosc/PROME...

PROMET: Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości

addison
27
Wpisów: 2 233
Wysłane: 28 czerwca 2011 14:24:57 przy kursie: 0,53 zł
Czy ktoś się orientuje o co dokładnie chodzi, jakie to aktywa? (wywieźli im srebro/miedź)

raport numer 14:

www.newconnect.pl/index.php?pa...

Zawiadomienie takie Zarząd Spółki złożył w dniu 7 czerwca 2011 r. przed właściwymi miejscowo organami ścigania. Przedmiotem zawiadomienia są okoliczności dotyczące towarów będących przedmiotem obrotu dokonywanego przez Spółkę w ramach jej działalności, w rezultacie których Spółka mogła ponieść szkodę majątkową - której wysokość szacowana jest na dzień dzisiejszy na kwotę 3.500.000 PLN.

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 28 czerwca 2011 14:43:51 przy kursie: 0,53 zł
Coś mi się zdaje, że prokuratura powinna się zająć nie tylko samą kradzieżą ale i insider tradingiem. Widzę, że gigantyczne spadki na spółce zaczęły się przed upublicznieniem informacji o kradzieży. A główny akcjonariusz rozpoczął wyprzedaż zanim reszta mogła się dowiedzieć o co chodzi.

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 28 czerwca 2011 14:49:16 przy kursie: 0,53 zł
nocny dokladnie to samo myslalem :) za insaider trading grozi chyba kara do 5 mln ciekawe za ile owy udzialowiec sprzedal smiecia drobnicy :) powinni mu dac kare maksymalna jaka jest mozliwa i bezwzgledne wiezienie!!
Tak dla przykladu a tym bardziej ze to spolka z NC bylby to najlepszy przyklad z mozliwych jednak w naszym kraju maloprawdopodobny a do tego sledztwo i sprawa zajmie z 5 lat wave

Ale coby tutaj nie mowic najmniej doswiadczeni inwestorzy mieli mnostwo sygnalow aby zostawic papier ale jak to zwykle bywa trzeba isc pod prod :) dzisiaj zbiora w nagrode zniwa.

wariat
0
Wysłane: 28 czerwca 2011 15:21:58 przy kursie: 0,53 zł
Jako znak ostrzegawczy można było potraktować wyjście ze spółki pana Pająka, ale była to konsekwencja problemu - "kradzieży" czy "braku płatności za towar/usługę" czy jakkolwiek to w wielu różnych źródłach było napisane. W momencie kiedy wchodziłem, informacja o stracie wydawać by się mogło była w cenie od dłuższego czasu (brałem jakiś tydzień temu).

@Taurus80, moim zdaniem było właśnie dużo sygnałów żeby na konsolidacji po spadkach wejść. Spółka ma (może teraz w czasie przeszłym: miała) w akcjonariacie PTI oraz IZN (łącznie 40%). Zajmowali się handem metalami, a więc ciekawy i dochodowy biznes. Mieli plan rozwoju. Co więcej, IZN obiecał swoje wstawiennictwo za Prometem do wierzycieli. PTI kilka dni z rzędu rosło po 9%. Skoro w ich wynikach miałaby pojawić się spora strata (udział na poziomie 20%), to jakie jest uzasadnienie do wzrostów (PTI)? Można było domniemywać (spekulować) że szykuje się układ, a wychodzi, jeżeli dobrze się wczytałem, likwidacja.

Dla mnie nasuwa się pytanie - kto to teraz kupuje i po co? Skoro zobowiązania przekraczają wartość spółki, mamy upadłość likwidacyjną, to jaka jest wartość tych akcji? Tyle co papieru, na którym mogą zostać wydrukowane?

Ktoś ma dokładniejsze wiadomości jaki to jest "problem"? Jest szansa na odzyskanie tych pieniążków, co w konsekwencji mogłoby dać niezerową wartość księgową? Czy w ogóle można szacować WK w tym momencie?

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 28 czerwca 2011 15:27:02 przy kursie: 0,53 zł
Można szacować WK co ma dość istotne znaczenie dla wierzycieli, dzięki sprzedaży majątku firmy uda im się odzyskać część długów.
Dla akcjonariuszy w teorii do podziału będzie to, co zostanie po spłacie wierzycieli i opłaceniu wszystkich kosztów likwidacji. W praktyce nietrudno się domyślić ile to będzie.

addison
27
Wpisów: 2 233
Wysłane: 28 czerwca 2011 18:08:45 przy kursie: 0,53 zł
wariat napisał(a):

Dla mnie nasuwa się pytanie - kto to teraz kupuje i po co?

odpowiedzią niech będzie kapitalizacja sięgająca 1.1mln PLN. łatwo to to szybko dźwignąć po pojawieniu się infa, "być może uda się z tego wyjść bo prowadzimy rozmowy z potencjalnym inwestorem".

tratata
tratata PREMIUM
10
Wpisów: 1 008
Wysłane: 28 czerwca 2011 18:28:35 przy kursie: 0,53 zł
Taurus80 napisał(a):

Tak dla przykladu a tym bardziej ze to spolka z NC

Nawet NC lead.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

wariat
0
Wysłane: 28 czerwca 2011 23:35:13 przy kursie: 0,53 zł
A kto złożył wniosek o upadłość? Promet czy wierzyciel? Jak wierzyciel to można myśleć o odwołaniu i uzasadnienie zakupów się znajdzie. Ale jeżeli sama spółka, to chyba czas na rozmowy już minął a podjęta decyzja jest ostateczna.

swiadek
0
Wysłane: 29 czerwca 2011 08:37:42 przy kursie: 0,53 zł
Po co głupio pytasz, wszystko masz w komunikacie, który czytałeś..

wariat
0
Wysłane: 29 czerwca 2011 08:57:06 przy kursie: 0,53 zł
Cytat:
Zarząd Promet S.A. ("Spółka"), niniejszym informuje, że (...) że w dniu 27 czerwca 2011 r. do Sądu Rejonowego w Elblągu, V Wydział Gospodarczy - Sekcja d/s Upadłościowych i Naprawczych został złożony w godzinach wieczornych wniosek o ogłoszenie upadłości PROMET S.A. obejmującej likwidację majątku dłużnika.
źródło: link.

Jak sam widzisz, nie ma tu informacji przez kogo. Jest napisane kto informuje (zarząd) i o czym (złożenie wniosku). Dla mnie nie stanowi to jasnej informacji że oni osobiście (zarząd) złożyli wniosek.

swiadek
0
Wysłane: 29 czerwca 2011 09:12:12 przy kursie: 0,40 zł
Cytat:
Pomimo podjętych przez Zarząd rozmów z głównymi wierzycielami , nie udało się osiągnąć długoterminowego porozumienia w sprawie restrukturyzacji wymagalnego zadłużenia. W tej sytuacji Zarząd pozbawiony został możliwości prowadzenia bieżącej działalności i zmuszony jest skupić się głównie na obronie interesów Spółki oraz konieczności sprawiedliwego zaspokojenia wszystkich wierzycieli.

myślę jednak, że zarząd, ale chciałbym się mylić..

BTW, kto to dziś tak skupuje??????? 10 minut notowań, a wolumen w połowie taki jak wczoraj i wciaż w okolicach ceny otwarcia.
Edytowany: 29 czerwca 2011 09:15

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 29 czerwca 2011 09:18:50 przy kursie: 0,40 zł
wariat napisał(a):
Jako znak ostrzegawczy można było potraktować wyjście ze spółki pana Pająka, ale była to konsekwencja problemu - "kradzieży" czy "braku płatności za towar/usługę" czy jakkolwiek to w wielu różnych źródłach było napisane. W momencie kiedy wchodziłem, informacja o stracie wydawać by się mogło była w cenie od dłuższego czasu (brałem jakiś tydzień temu).

@Taurus80, moim zdaniem było właśnie dużo sygnałów żeby na konsolidacji po spadkach wejść. Spółka ma (może teraz w czasie przeszłym: miała) w akcjonariacie PTI oraz IZN (łącznie 40%). Zajmowali się handem metalami, a więc ciekawy i dochodowy biznes. Mieli plan rozwoju. Co więcej, IZN obiecał swoje wstawiennictwo za Prometem do wierzycieli. PTI kilka dni z rzędu rosło po 9%. Skoro w ich wynikach miałaby pojawić się spora strata (udział na poziomie 20%), to jakie jest uzasadnienie do wzrostów (PTI)? Można było domniemywać (spekulować) że szykuje się układ, a wychodzi, jeżeli dobrze się wczytałem, likwidacja.

Dla mnie nasuwa się pytanie - kto to teraz kupuje i po co? Skoro zobowiązania przekraczają wartość spółki, mamy upadłość likwidacyjną, to jaka jest wartość tych akcji? Tyle co papieru, na którym mogą zostać wydrukowane?

Ktoś ma dokładniejsze wiadomości jaki to jest "problem"? Jest szansa na odzyskanie tych pieniążków, co w konsekwencji mogłoby dać niezerową wartość księgową? Czy w ogóle można szacować WK w tym momencie?

Zapamietaj raz na zawsze jak sprzedaje glowny udzialowiec badz zarzad i to nie patrzac na cene to jest zle a czesto bardzo zle!!
Jak bedziesz sie trzymal tej zasady to nigdy albo prawie nigdy nie utopisz.

Co do pytania kto kupuje :) odpowiedz jest strasznie prosta ulica-drobnica :)
Jezlei cos zjechalo na ryj ponad 50% w jedna sesje to najzwyczajniej w swiecie nalezy sie odbicie zdechlego kota i dzisiaj w trakcie sesji +20 nie bedzie niczym nienormalnym jednak w obecnej sytuacji na moje jeszcze w piatek zobaczysz duzo nizej.

Druga sprawa to dzisiaj jest wniosek o likwidacje ale czesto sie zdaza ze w trakcie procesu likwidacyjnego zostaje zawarte porozumienie z wierzycielami i likwidacje zmieniaja na uklad :) ale to wszystko troche trwa :) wiec tutaj bedzie mozna jeszcze ostro pospekulowac jednak jest to zabawa dla hardcorowcow i masohistow wave
O ile na glownym rynku zdazalo mi sie grac na takich spolkach to na NC nidgy w zyciu nie zaryzykuje ani centa.

wariat
0
Wysłane: 29 czerwca 2011 09:49:19 przy kursie: 0,40 zł
Całe życie się człowiek uczy - dzięki za komentarze :) Wiadomo że zysk rośnie razem z ryzykiem, z którym trzeba się godzić. Tym razem się nie udało, chociaż może jeszcze wsiądę na pokład i zobaczę w którą stronę nurt pokieruje :) Swego czasu TEX dał mi procentowo chyba największe ROI :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3