pixelg
Snake pisze - blogbook - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Snake pisze

Snake
0
Wpisów: 403
Wysłane: 10 stycznia 2012 16:52:02
Moim postanowieniem noworocznym było oswojenie się z komputerem.
Największe dotychczasowe osiągnięcie w tej dziedzinie to wklejenie paru obrazków.

Rezerwy więc są spore.

Udało mi się pokonać pierwsze opory i chociaż startuję w tej dziedzinie całkiem sam i od zera, stworzyłem bloga (chyba)...

W dwa dni powstało coś, co ma swój adres, dwa krótkie wpisy i notkę "o mnie".
A ponieważ zawiera również link do SW (sam zrobiłem!), z czystym sumieniem zajmuję to miejsce.

Co kilka dni będzie nowy wpis - raz na tydzień najrzadziej.
Jednak głównym celem jest pokonanie mojego informatycznego analfabetyzmu.

To prawdopodobnie najgorszy blog na świecie i bynajmniej nie zachęcam do zaglądania na tę stronę:

http://snakepisze.wordpress.com/

Ale ja i tak jestem z siebie bardzo dumny. Wiem już, co to widget, rss i tagi. W dwa dni! Rozkręcam się :)

merytoryczne post scriptum: pierwszy wpis niby na temat literatury science-fiction, a jednak wcale nie - zachęcam do poczytania o Ahlgrenie
Edytowany: 10 stycznia 2012 16:53

WatchDog
WatchDog PREMIUM
13
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 572
Wysłane: 10 stycznia 2012 17:00:24
Fajna fotka salute Ciężko się sprząta takie wnętrza? binky

Zielarz
0
Wpisów: 457
Wysłane: 10 stycznia 2012 17:09:12
Ta fotka ma z pewnoscia symbolizowac glebie blackeye.
Snake'u zaczynam sie bac. Jezeli to jest to oswajanie sie z komputerem to na czym szly te wszystkie bactesty przez te wszystkie lata, gdzie szlifowaly sie systemy ? Gdyby nie Darkest to Twoja kronika gieldowa zrobila by sie juz totalnie mistyczna i w klimacie "Luke ! zaufaj intuicji ... wylacz komputer ... ".

Moze tak w temacie systemow co-nieco bys napisal (dla odmiany blackeye )? Zapodalem ciezki temat na SW i sie nie odezwales ... zawiedziony jestem, zawiedziony Eh?

No ale tytul bloga rewelacja love4
Oby nigdy więcej drzewa nie przysłoniły mi lasu ...
It’s just money. It’s made up.
Edytowany: 10 stycznia 2012 17:13

DarkestLie
0
Wpisów: 241
Wysłane: 10 stycznia 2012 17:18:25
Zielarz to nie wiedziales ze prawdziwy trejder dziubie wszystko olowkiem w zeszycie w trzy linie ? (ja odkurzam xlsa 93 tylko zeby sie upewnic ;))

Wezu troche ciemnosci przemyc, najmroczniejszego oczy bola ;)
You're not deep, you're not an intellectual, you're not an artist, you're not a critic, you're not a poet, you just have internet access.

Zielarz
0
Wysłane: 10 stycznia 2012 17:21:50
no baaaaa i na papierze milimetrowym, a obok lezy suwak logarytmiczny salute
Edytowany: 10 stycznia 2012 17:22

Snake
0
Wysłane: 10 stycznia 2012 22:13:47
WatchDog napisał(a):
Fajna fotka salute Ciężko się sprząta takie wnętrza? binky

Nie wiem, muszę w sobotę zapytać o to Miguelę. salute

DarkestLie napisał(a):
Wezu troche ciemnosci przemyc, najmroczniejszego oczy bola ;)

Teraz lepiej?

Zielarzu,
do tej pory wystarczała mi dobra znajomość Excela, statystyki opisowej, rachunku prawdopodobieństwa i baza danych ze stooqa.

Ciekawe, jak giełdy funkcjonowały, zanim powstał Amibroker, i ilu ludzi tak naprawdę dzięki różnym Ami miliony zrobiły?
No nie?

Twój wątek widziałem. Nie bądź zawiedziony. Przeczytaj sobie na razie mój ostatni wpis:

snakepisze.wordpress.com/2012/...
Edytowany: 10 stycznia 2012 22:14

Zielarz
0
Wysłane: 10 stycznia 2012 22:30:34
co to ma byc ? Z cala serdecznoscia moge powiedziec - WEZ SIE PUKNIJ. grala nie ma. A ja musze narazie pokonac pewne mentalne bariery by wyjsc na zero (od dolu oczywiscie). Zaczynam podejzewac ze ktos ukradl prawdziwemu Snake'owi hasla do logowania i robi sobie jaja ...

del-20130918
0
Wpisów: 257
Wysłane: 10 stycznia 2012 22:54:42
A dla mnie cała ta sytuacja jest bardzo interesująca. Pamiętam doskonale wpisy Snake na blogu Dapiego.
Odebrałam go jako kogoś z doświadczeniem na rynku.
Pewnym swoich racji. Dla mnie to dobra cecha. Dziwiło mnie brak umiejętności rozmawiania i akceptowania ścieżki myślenia innych, ale tak w życiu bywa...
I nagle pokazuje mi się ta sama osoba (mam nadzieję,że nie, bo podobnie do Zielarza mam wątpliwości) w zupełnie innym świetle.
Z jednej strony chciałam podziękować za odwagę, ale z drugiej strony na to patrząc czuję się dziwnie.
Jednak brak pokory w życiu, otwartości na innych, brak umiejętności słuchania czy czytania, bo tym się w sieci posługujemy potrafi być bardzo uciążliwy. I niestety przekłada się to na inne obszary naszego życia, działania.

A czytając twój wpis o Zielarzu myślę, że teraz to już wkroczyłeś nie do lasu, ale na jakąś wiejską, wyboistą, pełną dołów drogę wiejską, na jakimś brzydkim zadupiu.
Bo polskie wsie są piękne.

Snake - mimo wszystko życzę powodzenia love4

Edytowany: 10 stycznia 2012 22:55

Snake
0
Wysłane: 10 stycznia 2012 22:54:50
Jakby co, ja mówiłem. Whistle
A myślisz, że komu się uda? Tym, co strony o giełdzie robią, albo książki piszą?
A na moim blogu, będę sobie wypisywał co chcę - pod warunkiem, że jest prawdziwe :)

O tym, jak ja widzę system i jak go staram się tworzyć, trochę później.
Za dużo mi to wszystko czasu zajmuje.

edit: to było do Zielarza, Alu !
Edytowany: 10 stycznia 2012 23:05

del-20130918
0
Wysłane: 10 stycznia 2012 23:01:15

Cytat:
A myślisz, że komu się uda? Tym, co strony o giełdzie robią, albo książki piszą?

Snake - nie oceniaj, nie krytykuj. Oblełeś egzamin nawet z pisania bloga. Więc mam prośbę - zanim wpiszesz tu chociaż jedno najprostsze zdanie - zastanów się nad nim ze 100 razy.
Inaczej stracę do Ciebie resztę szacunku i pomyślę, że miałeś problem z przejściem pomiędzy jedną klasą gimnazjum a drugą.

Snake
0
Wysłane: 10 stycznia 2012 23:03:51
AlicjaS napisał(a):
A czytając twój wpis o Zielarzu myślę, że teraz to już wkroczyłeś nie do lasu, ale na jakąś wiejską, wyboistą, pełną dołów drogę wiejską, na jakimś brzydkim zadupiu.
Bo polskie wsie są piękne.

Snake - mimo wszystko życzę powodzenia love4

No cóż, Alu, jak napisałem, nawet gdy sypie się komplementami, można zrazić do siebie ludzi.
Nie wiem, jak wpis o Zielarzu można było potraktować negatywnie, ale nie takie rzeczy już mnie spotykały.

Nikogo nie zachęcam do przyjmowania mojego punktu widzenia, do Zielarza mam najwyraźniej więcej szacunku niż on sam do siebie. Wszystkie jego posty czytam z uwagą i uważam, że właśnie w ten sposób należy prowadzić poszukiwania, nie zamykając się na żadną z dróg.

A o co Tobie tak naprawdę chodzi, to chyba jednak nie za bardzo rozumiem. Ale nic to. Również bardzo dobrze pamiętam Twoje wypowiedzi i również życzę powodzenia.

Graal (czyli po prostu "sposób") musi ocierać się o wiele tak różnych dziedzin, że na teraz nie widzę wielu ludzi, którzy z równą otwartością eksplorowaliby najróżniejsze dziedziny. Raczej starają się zamykać w kręgu specjalizacji. Niepotrzebnie.

del-20130918
0
Wysłane: 10 stycznia 2012 23:33:03
Cytat:
uważam, że właśnie w ten sposób należy prowadzić poszukiwania, nie zamykając się na żadną z dróg.

Skąd to wiesz?
Napiszę wprost również dla Twojego dobra.Wszystkim nam na dobre wyjdzie po prostu najzwyklejsza uczciwość. Wobec siebie i innych.
Zastanów się proszę, co chcesz uzyskać, do czego doprowadzić, co sprowokować tymi swoimi kolejnymi wpisami.

Snake
0
Wysłane: 11 stycznia 2012 05:19:05
Moim celem było opanowanie pewnych umiejętności technicznych.

Wolałem, żeby zamiast: "tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst" - pojawiało się coś, co zaczyna się dużą literą, a kończy kropką.

Ćwiczenia z "informatyki" zajmują mi wystarczająco dużo czasu i nerwów.
Nie zamierzam ich tracić dodatkowo na dyskusje, które najwyraźniej mnie przerastają.

Fajnie, że przynajmniej przećwiczyłem wstawianie logo i linków. Temat jest do skasowania.

ps. miałem w zanadrzu kilkanaście pozycji książkowych do omówienia, które moim zdaniem bardzo uzupełniają i zmieniają podejście do tworzenia systemów, ponieważ wcale nie są z giełdą powiązane - przynajmniej nie bezpośrednio - ale po trzech dniach przeszła mi ochota na uzewnętrznianie się

Zielarz
0
Wysłane: 11 stycznia 2012 12:57:49
z blogiem nastapil jakas awaria Whistle wiec prosze - Snake pisze tu:
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...
Pray
linki wkleja tez whatever.
Panowie, Panie, nie wierze ze wolicie tylko dyskutowac o wielkosci zloz ropy w afganistanie blackeye. A jak wiecie a napisac nie chcecie jak ma dzialac system to ja juz tam wiecej zlotych mysli podsuwac nie bedeSilenced

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 11 stycznia 2012 13:34:34
Snake - nie wierzę, że to zrobiłeś?
Nie wierzę w to co widzę, że skasowałeś swoje wpisy z bloga i się poddałeś. Not talking
Nie były one ani nonsensowne ani kontrowersyjne.
Ja nie wiem co Alicje ugryzło, ale jak byś się miał przejmować wszystkim tym co kogoś gryzie, to byś się szybko wypalił. Mam nadzieje że tak nie jest.
Kto chce ten na bloga wchodzi, a komu się on nie podoba tam nie zagląda i tyle. Dla mnie to jest proste.
Nie zniechęcaj się tak szybko. Shame on you

Snake
0
Wysłane: 11 stycznia 2012 14:59:52
Bardzo dziękuję Krewie na blogu, Buldiemu tutaj, Darkestowi wszędzie i Zielarzowi za słowa zachęty.
Właśnie na wątku Zielarza dałem kilka wpisów, które na moim blogu miałem sobie rozplanować w kategorii "system" na najbliższe dwa-trzy miesiące. Zapraszam do linka, który Zielarz podał powyżej.

Bloga prowadzić będę, jeszcze raz dzięki.
A prędzej odgadnę, co jutro pójdzie o 200% w górę, niż to, o co chodziło Alicji. Mocne słowa pod moim adresem padły, tematu, przyczyny, ani celu tej agresji nie znam. Nieważne, bo poznawać wcale nie zamierzam.

Za dużo na siebie wziąłem... Muszę trochę odpocząć. Dzięki salute

del-20130918
0
Wysłane: 11 stycznia 2012 16:48:41
Przykro mi, że to napiszę, ale coż, będę szczera i nie będzie to miało nic wspólnego z jakimś tam "ugryzieniem".
Snake, uważam, że podjąłeś bardzo dobrą decyzję o odpuszczeniu.

Wszystkiego dobrego - Alicja

Edytowany: 11 stycznia 2012 16:50

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 11 stycznia 2012 17:00:46
Alicjo dlaczego tak uważasz?
Przecież Snake ledwo powiedział "A", jeszcze nawet nie zdążył rozwinąć tematu a Ty mu od razu po łapach dałaś.
Czy każde jego słowo musi być idealnie merytoryczne?
Skoro Snake zna się na AT i strategiach ma milczeć na całą resztę tematów jakby był zero-jedynkowym procesorem?

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 12 stycznia 2012 13:01:58
Podczas mojej chwilowej nieobecności pojawił się ciekawy blog i od razu zniknął. Mimo, że nie zdążyłem zapoznać się z z treścią, czuję się stratny Angel

Z resztą ja mam takie zaległości w czytaniu, że wyrobię się chyba na następne święta. Mam nadzieję, że Snake masz gdzieś te teksty zapisane na dyskietkach Angel
Klika się i sprzedaje ;-)
Edytowany: 12 stycznia 2012 13:02

Snake
0
Wysłane: 12 stycznia 2012 14:01:02
Cześć,
chyba pojawił się zbyt szybko - może jeszcze potrenuję;
moim zdaniem teksty na wątku Zielarza są póki co ciekawsze;
dzięki za zainteresowanie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość