pixelg
Lista pośredników, którzy oferują obligacje "pechowych" spółek - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

Lista pośredników, którzy oferują obligacje "pechowych" spółek

DRIVER77
0
Wpisów: 640
Wysłane: 6 lutego 2015 15:15:10
Corporate Bonds
Admiral Boats - ledwie,ledwie
BM Medical (POLFA)- default
VIG- również pośredniczyli- problemy z wykupem
UBOAT- nawet nie chce się gadać.
jeszcze cos tam mieli w stajni z przygodami ale nie pamiętam.

Tam to wogole naganiacze robią(li), nie będę tu nazwiskami operował. Ostatnio są na dnie,nawet na artykuły już ich nie stać.

gj7
0
Wpisów: 78
Wysłane: 7 lutego 2015 17:30:36
Nie no...człowieku...chyba nie rozumiesz słowa pisanego....

[/quote]

Skojarzenia mogą być pozytywne i negatywne. Wrzuć na luz.

Szkoda, że tak mało skupiamy się na DM, którzy proponują obli. Oni powinni być jedną z pierwszych instytucji, którzy firmują produkt. Chyba, że założymy - Polska to republika bananowa, a inwestorzy na Catalyst to potencjalni "frajerzy". Dla podreperowania wyniku niektóre chwytają się i reklamują firmy, które nie powinni gościć na Catalyst. Tak rodzą się póżniej kłopoty inwestorów, zwłaszca młodych.

del-201502173
0
Wpisów: 16
Wysłane: 12 lutego 2015 17:04:37
Ok, luz.

Tylko zamiast skojarzen wole fakty. Jesli permanentnie ktoś robi/oferuje złe papiery - to jest to jakas informacja. Skojarzenia to zadna informacja - jedynie skuteczne odwrócenie uwagi...

Nie wszystkie obligacje sa czy musza byc oferowane przez domy maklerskie - wiec nie koncentrowałbym uwagi li tylko na nich.

Prawo pozwala każdej spółce emitowac obligacje - dobrej i złej. Oferujących papiery może byc równie dużo - bo emisje prywatne moga prowadzić sami emitenci.
Zas inwestorzy na Catalyst muszą - podobnie jak akcjonariusze na GPW - samodzielnie podejmowac decyzje na własne ryzyko. To chyba oczywiste jest na całym swiecie.

Inwestycje to zawsze jakis element ryzyka. Nie da sie swiata wyłożyc dywanem - trzeba wiec samemu założyc buty.

del-201502172
0
Wpisów: 2
Wysłane: 17 lutego 2015 01:58:09
Noble Securities wyemitował swojego czasu spółkę Service pharma, spółkę Wittchen, Dominantę...

Co je łączy? Temat tego topiku, a dokładnie podmiot, który je oferował - Noble Securities...
Mozna znaleźć łatwo artykuł o Service pharmie, jej wywrotce na grube miliony i o tym że NS (a raczej właściciel LCz.) temat wyciszało.

Generalnie opinia o wszystkich klonach ze stajni L.Cz. jest tragicznie słaba - to niestety dom maklerski również ma swoje za uszami. Tajemnicą poliszynela jest, że cały zespół emisji odszedł gremialnie w zeszłym roku - uciekając ze statku jak ...

A kolejną ciekawostką jest fakt, ze na którymś spotkaniu w jednym z oddziałów w W-wie jakis pan informował mnie, ze oferty innych DM są ryzykowne - tylko ich są bezpieczne, bo za ich domem maklerskim stoi grupa bankowa... No śmiech na sali, zwłaszcza że gdy za czymkolwiek stoi Getin - to trzeba sie bać już z marszu i być wyjątkowo ostrożnym ;) Tam licho nie spi! ;)

Generalnie radosna ściemka wciąż trzyma sie ludzików z tej wylęgarni...

Nie wiem, z czym spotykali sie inni - ale o Getinie na forach az huczy - od przekretów, nieetycznej sprzedazy, pozwów zbiorowych przeciwko firmom (od Opena do Getina) wciskania unit-linków "na chama" starszym ludziom, upychania im jakichś 4-letnich certyfikatów inwestycyjnych jako 1 roczną lokatę... Jakas masakra! Az fascynuje mnie ten ludzik, który opowiada ludziom, ze ich instytucja zapewnia bezpieczenstwo! Ciekawe czy tak ich szkolą, czy to przypływ radosnej kreatywnosci?

DRIVER77
0
Wysłane: 28 lutego 2015 15:55:57
Nie polecam tych pośredników Midven+Mbonds tu liczy się tylko prowizja od emitenta. 90% tego co oferują jest mocno ryzykowne, a jak mają coś ciekawego to nie oferują tego indywidualnym.
www.midven.pl/midven/inwestycj...
http://www.mbonds.pl/
oraz kobieta która kiedyś naganiała w Corporate Bonds, aktualnie pracuje w powyższych a dodatkowo sama dalej nagania:
eldoradoobligacji.blogspot.com...
www.mbonds.pl/obligacje-korpor...

Ro
0
Wpisów: 42
Wysłane: 12 marca 2015 15:12:42
Zgadzam się z poprzednikiem. Omijać szerokim łukiem zwłaszcza tę ostatnią pozycję.

DRIVER77
0
Wysłane: 14 marca 2015 17:41:39
No to i Leonidas Capital można dopisać do listy wraz z osobą A.M
Do końca zapewniała że EKA ma przejciowe problemy Shame on you

voyager
0
Wpisów: 131
Wysłane: 15 marca 2015 12:12:49
W dniu ogłoszenia upadłości eKancelarii 13.03.2015 rozsyłali "newsletter"

"Firma" działa stabilnie tylko dziewczynki się zmieniają.

Cytat:

Leonidas Capital S.A.
Dotychczasowa realizacja wdrożonej w IV kwartale 2013 roku strategii rozwoju Leonidas Capital S.A. znajduje pozytywne odzwierciedlenie zarówno w wynikach finansowych Spółki, jak i w kursie jej akcji. W związku z zamiarem intensyfikacji działalności w obszarze inwestycyjnym, Zarząd rozważa pozyskanie kapitału z różnych źródeł. Mając na uwadze zainteresowanie inwestorów, analizowana jest również możliwość wykorzystania przez Zarząd upoważnienia wynikającego ze statutu Spółki w zakresie podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego.

Analitycy ABN AMRO w raporcie z dnia 2014.07.11 wydali rekomendację „akumuluj” dla akcji Leonidas Capital.

mareksy
0
Wpisów: 41
Wysłane: 15 marca 2015 20:10:58
Od siebie również dodam do niepolecanych

-Leonidas Capital można dopisać do listy wraz z osobą A.M

-Panią Sylwię Hucik Gaicka (chyba teraz M bonds )

Dobra a ktoś poda jakieś pozytywne typy ?

pies_lancuchowy
0
Wpisów: 136
Wysłane: 15 marca 2015 22:05:53
a co to za maniera pisania 'A.M.' ???
czegoś się boicie???

ZenonN
0
Wpisów: 6
Wysłane: 16 marca 2015 11:28:58
Ja swego czasu nabyłem jednostki funduszu. Oferującym był jeden z najbardziej znanych Domów Maklerskich w Polsce. Pani, z którą rozmawiałem w tym Domu Maklerskim gwarantowała mi spore zyski (pokazywała nawet jakieś historyczne wykresy), tyle że zamiast zysków mam ogromną stratę :(

voyager
0
Wysłane: 16 marca 2015 11:54:18
Cytat:
Pani, z którą rozmawiałem w tym Domu Maklerskim gwarantowała mi spore zyski

@ Zenon
czym gwarantowała? że odda Ci pieniądze jak nie zarobisz ?..

ZenonN
0
Wysłane: 16 marca 2015 15:26:45
Gwarantowała, ale słownie, pokazywała jakieś grafy itp. a ja wtedy nie orientowałem się zbytnio w tych tematach. Teraz wiem, że wtopiłem na funduszach i nic nie zrobię.

poniek
0
Wpisów: 32
Wysłane: 17 marca 2015 15:10:40
Kto mnie wkręcał?
Sylwia Hucik-Gaicka (ALMA Poznań - udało się wyjść dzięki Kamilowi Baardowi z forum).
Anna Marcinkowska (Mikrokasa - udało się wyjść; e-kancelaria - nie udało się wyjść).
Chyba też Polcan z blogu http://moneyafterhours.blogspot.com/ ("powiązany" z paniami j.w.).
Chyba też oferujący obligacje Navi-Group (choć tu nie jestem na 100% pewny więc nie podam nazwiska). Myślę, że tu było o krok od "difoltu" ale skończyło się szczęśliwie.
No i sporo innych naganiaczy na takie dziwadła jak jakieś kapelusze, venczery kapiczery, polfy nie te, gry komputerowe itp., itd. Ale w to, uff, nie wszedłem.
Generalnie to oczywiście ja jestem za wszystko odpowiedzialny, nikt mnie do niczego nie zmuszał. A zgubiła mnie po prostu chciwość (na 9%!) i brak wiedzy w analizowaniu raportów finansowych (chociaż te są ponoć często mniej lub bardziej sprytnie podkręcone). A przeczytałem przecież jeszcze w latach 90-tych Sztukę Spekulacji pana Zenona Komara więc w zasadzie to ja powinienem w/w wcisnąć ten kit:-).
Moja opinia: na te 8-10% a nawet 12% szkoda stresów, lepszy bank z BFG a nawet skarpeta.

pozdrawiam

ZenonN
0
Wysłane: 17 marca 2015 17:08:47
Tak sobie teraz rozmyślam, że również byłem zbyt zachłanny i połakomiłem się te wyższą stopę zwrotu, zamiast tak jak kiedyś trzymać kasę na lokatach bankowych (byle nie w SKOK). Jednak kto raz spróbował to będzie go do tego ciągnęło.

bbbb
0
Wpisów: 140
Wysłane: 18 marca 2015 15:47:59
Anna Marcinkowska aktualnie nagania na Mikrokasę..... nieładnie, Pani Aniu.....

Boo hoo! Boo hoo! Boo hoo!

np
0
Wpisów: 118
Wysłane: 21 marca 2015 18:29:55
Szanowni Państwo,

Polska gospodarka to wciąż niewielki organizm ekonomiczny w skali europejskiej. Wiele jeszcze przejdzie numerów i wałków. Nie zawsze jednak winni są oferujący obligacje. Wiele firm po prostu działa nieuczciwie i pośrednikom podsyła się dane inne aniżeli te prawdziwe. Nie usprawiedliwia to nikogo, bo nastawione na prowizję od sprzedaży (do 5% sprzedanego produktu) firmy pośredniczące oferują Wam coś o czym same nie wiele wiedzą. Taki automatyzm w działaniu. To jest element do zmiany. Zmiany Waszego podejścia, albo zmiany regulacji ustawowej w zakresie oferty prywatnej. Na czym może polegać zmiana Waszego podejścia ? Chcę inwestycji w obligacji to:
- nigdy nie kupuję obligacji poprzez ofertę złożoną mi przez telefon;
- nigdy nie kupuję obligacji spółek jakie mają krótszy niż 15 lat czas działania;
- nigdy nie kupuję obligacji w oparciu o zasłyszane w internecie treści;
- nigdy nie kupuję obligacji, których oprocentowanie jest wyższe aniżeli najniżej znany Wam dostępny kredyt dla firm - nie znacie takiego ? Dwa telefony do Banku z pytaniem o koszt całkowity kredytu w najgorszym założeniu oprocentowania i prowizji lub wizyta na stronie www porównywarki kredytowej;
- nigdy nie kupuję obligacji, które nie oferują zabezpieczenia.

Te 5 punktów w sposób jasny i precyzyjny ograniczy do maksimum ryzyko strat w wyniku bankructwa, oszustwa lub manipulacji. Jeżeli ktokolwiek da mi przykład, że przy zastosowaniu tych 5 punktów ktoś w historii poniósł w Polsce stratę stawiam piwo.

Nie można jednak eliminować możliwości zarobku większego. Jeżeli 2 z 5 powyżej wypisanych punktów się nie spełnia, zrzeszajcie się i na własną rękę poza pośrednikami zainwestujcie kilka złotych w sprawdzenie czy:
- to co pisze się w dokumencie ofertowym jest prawdziwe - wystarczą dwa, trzy telefony do wskazanego w dokumencie klienta, do opinii na portalach sprzedażowych itp.;
- czy firma istnieje i w pełni pracuje co możecie naocznie zobaczyć udając się do siedziby;
- czy osoby nią zarządzające lub znajdujące się w nadzorze wcześniej nie zasiadały w spółkach jakim się nie powiodło i to nie powiodło po wcześniejszym zaciągnięciu długów;

Może i to nie jest maksymalnie dużo, ale na prawdę można za kilkaset złotych sprawdzić inwestycje w jakie pakujecie często setki tysięcy.

Warto dbać o swoje inwestycje. No i oczywista oczywistość. Nie kupujemy rolowanych obligacji lub też obligacji spółek, jakich dług netto rośnie rok do roku, a jakich obligacje przyniosły nam w historii zysk i mamy do nich pozytywne podejście.

Pozdrawiam
Rafał Koźlak

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
205
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 566
Wysłane: 21 marca 2015 19:25:27
Gant chyba spełnia powyższe kryteria Panie Rafale... Ja jako główne pozycje preferuje podmioty o wysokiej powtarzalnej zdolności do obsługi zadłużenia. Mogą być nawet nie zabezpieczone...
Edytowany: 21 marca 2015 19:25

np
0
Wpisów: 118
Wysłane: 21 marca 2015 19:51:27
Panie Pawle,

Gant od 15 lat nie działa w deweloperce : )

Uf, jedno piwo mniej :D

Pozdrawiam serdecznie

Rafał Koźlak

voyager
0
Wysłane: 21 marca 2015 20:02:25
@ np

Panie Rafale, a czy jest na Catalyst ,ewentualnie poza nim papier jakiejkolwiek firmy który spełnia wszystkie warunki zakupu ( przez indywidualnych) , które Pan wymienił?

p.s.

Po cichu wspieram Pana w misji pomocy obligatariuszom Ubot'a i E-kancelarii, oby się Panu jak najwięcej udało...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7