pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

voyager

voyager

Ostatnie 10 wpisów
Dla BFG będzie ćwiczenia praktyczne z Resolution, chyba pierwsze.

forsal.pl/finanse/aktualnosci/...

Cytat:
Idea w przeciwieństwie do GNB(to jest według mnie największy problem GNB) nie ma żadnych obligacji podporządkowanych

obligacje podporządkowane mają, znam takich co mają na bardzo duże kwoty ich obligów ( nienotowanych) teraz nie czują się z nimi komfortowo. Ja nie wziąłem ze wzgledu na to, że od razu było mówione że nie będa notowane.

Cytat:
Wieszczyłeś zagładę a tu lipa ;)
No ale nigdy nic nie wiadomo, tak czy siak znikła promocyjna lokata ze strony getinbanku.
.

lokata promocyjna nie znikła. Nawet dodali wyższy procent do 400k na KO na nową kasę.
Konkurencja za to ma nadpłynność i obniżyła mocno % na lokatach.np Nestbank.

To jednak świadczy o odpływie $$$
Ale bank walczy. Dzisiaj zauważyłem że uruchomili serwis w języku ukraińskim, włącznie z infolinią w tym języku.
Chyba tego jeszcze nikt nie miał wcześniej w Polsce.

ciekawe spekulacje redaktora Samcika :)

Cytat:
A jeśli… Leszek Czarnecki znowu wszystkich przechytrzył? Co przemawia za hipotezą, że to on rozdaje dziś karty w grze o miliardy?

subiektywnieofinansach.pl/a-je...

Jak na razie w Idei wszystko śmiga jak należy.
Nie ukrywam, że kibicuję temu bankowi ,żeby się uchował :)
lokata " beztroska" dalej na 3.9. Jak spadnie jej oprocentowanie, to znaczy, że się przygotowali dobrze do tej burzy.

Cytat:

Ta właśnie kultura widoczna jest na każdym kroku we wciskaniu nieświadomym ludziom a to kredytu frankowego, a to polisolokaty, a to obligacji bankruta.

"Nieświadomi ludzie" Ktoś kto jest nieświadomy , powinien mieć świadomego opiekuna.
Kredyty frankowe , czy bank udzielał ich nielegalnie ? czy łamał jakieś rekomendacje przy udzielaniu tych kredytów ?
Czy polisolokaty,lokaty strukturyzowane, obligacje GNB, obligacje IDEA, obligacje Getback były produktami nielegalnymi ? Czy był obowiązek ich nabywania?

Mówi się że z Leszkiem długoterminowo nikt nie zarobił.
Od początku istnienia Getin Banku, czy za pośrednictwem Open Finanse, czy bezpośrednio, jak również IDEA BANK miały ofertę najlepszych lokat. Przez pewien czas również "z kapitalizacją dzienną", to chyba też był pomysł z getin.Długoterminowo Można było zarobić bez ryzyka lepiej niż na funduszach i na GPW.

To że LC współpracował z SB nie było żadną tajemnicą. Jeśli to komuś przeszkadzało nie nie musiał tam zaciągać kredytu, kupować obligacji, ani żadnych innych produktów.

Dla mnie bank to nie jest przyjaciel, czy opiekun, ale strona w interesach.
Nigdy mnie nie oszukał, ani EFL, ani Open Finanse, IDEA/Lions, GNB.
Przez kilkanaście lat, złozyłem jedną reklamcję ( telefonicznie) która niezwłocznie została uznana.

Cytat:
Z kolei dziś rano procent na Lokacie Beztroskiej podniesiono do 3,90 proc.

Lokata jest w porządku, ale jej nazwa jest trochę myląca :)

Dla mnie ewentualne połączenie IB i GNB będzie niekorzystne pod względem depozytów.
IB ma od zawsze wyrażnie "wyrózniające" się na rynku lokaty , GNB ma słabsze ale również wyrózniające się KO. Po połaczeniu powinien być odpływ depozytów, chociażby wynikający z jednej dla obydwu połączonych banków gwarancji BFG.
Nie wiem co im wyjdzie z analizy , ale na moje wyczucie IB lepiej rozwijał by się samodzielnie.

]
Cytat:
Niestety obecnie cześć kancelarii bedzie wyciskac z obligatariuszy ostatnia zlotowke.

Najlepszą drogą jest zorganizowanie się obligatariuszy, ( tak jak się to już na szczęście dzieje), zebranie jak najwiekszej ilości obligatariuszy, utworzenie jakiejś formalnej przejrzystej struktury i zarządu, i w przypadku podjęcia decyzji o procesie , wynajęcie dobrze wyselekcjonowanej firmy prawniczej i wynegocjowanie z nią warunków umowy w imieniu wszystkich zainteresowanych osób.

Podpisując indywidualne umowy z kancelarią ( kancelariami) na warunkach jakie były tu zaprezentowane, narażacie się tylko na dodatkowe straty, których nikt już nie zrekompensuje.

timon napisał(a):
Nurtuje mnie jedno pytanie - jak skutecznie wyciągnąć konsekwencje w stosunku do takiego pseudodoradcy? Pozywać można konkretnie człowieka, czy instytucję? Są na to jakieś paragrafy? Udało się komuś? Przecież nie może tak być, że taki człowiek wciska nieświadomym ludziom ryzykowne instrumenty jako lokaty i nic nie można z tym zrobić.

"doradcy" z IB ( Ci którzy telefonują) , to wg mojego odczucia jedynie wykonawcy postawionych przed nimi zadań. Prawdopodobnie sami nie wiedzą co proponują klientom, często to sympatyczne wręcz naiwne kobiety, nie wierzę aby zdawały sobie sprawę z ryzyka na które mogą narazić swojego "podopiecznego" klienta.

W placówce nie byłem, więc nie wiem. Myślę że są dobrze zabezpieczeni dokumentami i być może nagraniami i nie mając równie twardych dowodów niewiele poza ostrzeżeniami i edukacją można zrobić.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 17 stycznia 2020 10:25:04
Liczba wpisów: 123
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,450 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d