pixelg
MERCATOR - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

MERCATOR [MRC]

AKTUALNY KURS: 465,00 zł (+2,65%) 23-11-2020 17:04
kojo
kojo PREMIUM
14
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 117
Wysłane: 31 sierpnia 2020 11:55:36 przy kursie: 336,00 zł
Cytat:
Pan rynek, może mieć swoją i ja mam swoją. Dlatego przed wynikami za 2Q nie sprzedawałem bo Pan rynek jednak nie doszacowal i to sporo. Moim zdaniem dalej przeważa ostrożność i kurs jest niedoszacowany. Mnie tylko bawi trochę takie wróżenie z fusów co to będzie za 2 lata jak liczy się góra 3 miesiące i wyniki za ten kwartał.

Czyli chcesz powiedzieć, że jakbyś - zakładając - kupował dziś 100% udziałów w Mercatorze za 3,82 mld PLN to do podjęcia decyzji wystarczyłyby wyniki za dwa najbliższe kwartały? blah5
Edytowany: 31 sierpnia 2020 11:56

tomcio46
22
Wpisów: 480
Wysłane: 31 sierpnia 2020 11:57:22 przy kursie: 336,00 zł
Nie, ja nie jestem OFE czy waren Buffet. Ja jestem leszczem który kupuje za góra 300k. I tak, wystarczy mi to co będzie w tym i następnym kwartale by sprzedać akcje z zyskiem.

bankrucik
bankrucik PREMIUM
35
Wpisów: 4 186
Wysłane: 31 sierpnia 2020 12:04:42 przy kursie: 336,00 zł
jakbym miał dzisiaj wchodzić w rynek akcji, a wygląda na to, że w erze masowego dodruku gotówki na świecie, akcje mogą służyć przechowaniu kapitału to pewnie jedną z kilku rozważanych spółek byłby Mercator ( inna np KGHM)
Mercator to taki CDRED wśród covidówców, pozostała reszta to chłam,
tak jak wśród gamedev tylko CDRED wszedł na poziom kosmosu tak tutaj tylko mercator zrobi swoje
a gotówki będzie miał duużo
po drugie Mercator to spółka, która może być ubezpieczeniem przed niebezpiecznym dalszym rozwojem pandemii, jak będzie bardzo źle to Mercator będzie dalej zarabiał,
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

Miloszdobro
Miloszdobro PREMIUM
1
Wpisów: 48
Wysłane: 31 sierpnia 2020 12:22:50 przy kursie: 336,00 zł
tomcio46 napisał(a):
Nie, ja nie jestem OFE czy waren Buffet. Ja jestem leszczem który kupuje za góra 300k.

thumbright chyba wielu chciałoby być takimi leszczami
Jasne, można inwestować na zasadzie "kupuje bo coś jest ekstremalnie tanie" albo "kupuje bo będzie grzało". Można też moment wyjścia z inwestycji określić tak jak Ty czasowo(co w tym przypadku ma jakiś sens), ale można też posiłkować się jakaś wyceną i przy osiągnięciu jej wyjść z zyskiem. Tu jasno widać, że aktualna wycena albo zakłada dłuższy okres eldorado rękawiczkowego niż 1-2 lata, albo zakłada wyższy poziom powtarzalnych zysków po pandemii.
No i co do MRC w kontekście kolejnej pandemii... to nie mamy pewności że akurat oni będą beneficjentem kolejnego kryzysu.

absmak
10
Wpisów: 87
Wysłane: 31 sierpnia 2020 12:36:25 przy kursie: 336,00 zł
tomcio46 napisał(a):
Nie, ja nie jestem OFE czy waren Buffet. Ja jestem leszczem który kupuje za góra 300k. I tak, wystarczy mi to co będzie w tym i następnym kwartale by sprzedać akcje z zyskiem.

Czyli właśnie zdradziłeś się, że nie wierzysz w to, że firma będzie dalej generować duże zyski, w innym wypadku nie planowałbyś sprzedaży po kolejnych kwartałach. W zasadzie nic więcej nie trzeba pisać.

Miloszdobro napisał(a):
Tu jasno widać, że aktualna wycena albo zakłada dłuższy okres eldorado rękawiczkowego niż 1-2 lata, albo zakłada wyższy poziom powtarzalnych zysków po pandemii.
No i co do MRC w kontekście kolejnej pandemii... to nie mamy pewności że akurat oni będą beneficjentem kolejnego kryzysu.

Może podyskutujemy co zakładała wycena np. kilka dni temu dla Exola ? Wycena sobie jest jaka jest, pierwsze zderzenie z realiami i nie ma tej wyceny.

Bardzo osobiście i agresywnie odbieracie głosy, które nie dają się podpalić emocjom na tej spółce, dochodzi do tego, że uznajecie, że jak ktoś nie pochwala MRC, to oczekuje wielkich spadków. Raz jeszcze, bo chyba nie dociera - na chwilę spółka być może dojdzie i nawet do 700 czy 800 (gdyby w 3 kw. osiągnęli podobne lub lepsze wyniki jak w 2 kw.), ale długoterminowo nie daje większych szans na utrzymanie wyceny. Sam mam jej akcje i oczekuję jeszcze podbitki w krótkim lub średnim terminie, lecz musiałbym być szaleńcem, aby wchodzić teraz i zakładać trzymanie np. 2 lata.

satch
0
Wpisów: 12
Wysłane: 31 sierpnia 2020 12:52:39 przy kursie: 336,00 zł
Dlaczego od razu szaleńcem , wystarczy , że pandemia utrzyma się jednak dłużej niż wielu zaklada i mamy dwa trzy lata hossy na mrc. Taki scenariusz nie jest wcale niemożliwy . Więcej teraz mają do stracenia ci , którzy nie mają mrc w portfelu ....

absmak
10
Wysłane: 31 sierpnia 2020 12:59:29 przy kursie: 336,00 zł
tomcio46 napisał(a):
Każdy gra po swojemu. Ja założyłem sobie cenę wyjścia, mam brane bardzo tanio, nie biorę ślubu z żadnym papierem na lata to co mnie obchodzi co będzie za lat X. No ale jak ktoś ma inny sposób inwestowania i zarabia Realne pieniądze to szacun.

Czyli podtrzymuję to co napisałem - nie wierzysz w tę spółkę w perspektywie długoterminowej, co nie zmienia faktu, że swoje zarobisz i można pogratulować. Bo o to w tym ogólnie chodzi, aby zarabiać ;) Zobaczymy ilu z pozostałych chojraków będzie miało akcje tej spółki np. za równe 2 lata.

Łendi
7
Wpisów: 47
Wysłane: 31 sierpnia 2020 13:03:51 przy kursie: 336,00 zł
2020 - rekordowy. 2021 - pierwsze półrocze już idzie na rekord, bo umowa z Australia przebije 1Q 2021 w porównaniu z 1Q 2020. Firma będzie miała sporo pieniędzy na inwestycje po 2020 roku. To, ze tu realnie kurs może być dużo wyżej, to chyba nikt nie kwestionuje tego. Ja dodatkowo wierze, ze mercator będzie inną firma, niż przed pandemia był. Na ten moment jedyne info, jakie może się pojawić, to pozytywne. Inwestycje, nowe umowy na dalsze miesiące 2021, pilutkowo. Tu się nie skończy hype na mercator we wrześniu.

tomcio46
22
Wysłane: 31 sierpnia 2020 13:06:39 przy kursie: 336,00 zł
absmak napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
Każdy gra po swojemu. Ja założyłem sobie cenę wyjścia, mam brane bardzo tanio, nie biorę ślubu z żadnym papierem na lata to co mnie obchodzi co będzie za lat X. No ale jak ktoś ma inny sposób inwestowania i zarabia Realne pieniądze to szacun.

Czyli podtrzymuję to co napisałem - nie wierzysz w tę spółkę w perspektywie długoterminowej, co nie zmienia faktu, że swoje zarobisz i można pogratulować. Bo o to w tym ogólnie chodzi, aby zarabiać ;) Zobaczymy ilu z pozostałych chojraków będzie miało akcje tej spółki np. za równe 2 lata.

Ja ani wierzę ani nie wierzę bo w ogóle nie analizuję w takim zakresie czasu bo jest za dużo niewiadomych. Upieram się tylko że dla poziomu kursu w tym roku mają wpływ zdarzenia które się zadzieją w tym roku. I tylko tyle.

Miloszdobro
Miloszdobro PREMIUM
1
Wpisów: 48
Wysłane: 31 sierpnia 2020 15:50:54 przy kursie: 336,00 zł
absmak napisał(a):

Może podyskutujemy co zakładała wycena np. kilka dni temu dla Exola ?

Wiem co zakłada, natomiast ja nie mam potrzeby dyskutowania nad PCC Exol.

absmak napisał(a):

Bardzo osobiście i agresywnie odbieracie głosy, które nie dają się podpalić emocjom na tej spółce, dochodzi do tego, że uznajecie, że jak ktoś nie pochwala MRC, to oczekuje wielkich spadków.

Nie zauważyłem osobistych wycieczek względem innych, ani tez agresji w wypowiedzi. Wiem natomiast, że ze wszelki dostępnych danych,założeń moja wycena osiągnęła już poziom docelowy i mogę trzymać akcje licząc że pojawi się jakieś nadspodziewanie dobre info które zrewiduje moją wycenę.

tomcio46 napisał(a):

Upieram się tylko że dla poziomu kursu w tym roku mają wpływ zdarzenia które się zadzieją w tym roku.

Ciekawe stwierdzenie, ale akurat z nim się nie zgodzę. Bardzo nie lubię dawać hipotetycznych kontrprzykładów, ale co jeśli sama spółka dobitnie się odniesie co do jej oczekiwań na następne lata?

tomcio46
22
Wysłane: 31 sierpnia 2020 16:14:48 przy kursie: 336,00 zł
Jak spółka się w tym roku odniesie to jest to jak najbardziej wydarzenie tegoroczne.

mackopl
mackopl PREMIUM
28
Wpisów: 1 005
Wysłane: 31 sierpnia 2020 18:48:19 przy kursie: 336,00 zł
@absmak
ciekawi mnie jaki masz portfel chwili obecnej z perspektywą dwóch lat, i jaki on będzie za np. rok? Rozumiem niezmienny.
Czuję niemienienie wysoką troskę, ale czy warto? Nie żal tak trwonić energię na taką spółkę jak Mercator, nie lepiej poszukać w tym czasie czegoś na czym można zarobić?
Jeżeli szacujecie 600 mln w drugim półroczu, to zakładacie zysk większy ode mnie. Powrót do marży sprzed pandemii to jak dla mnie scenariusz bardzo nadwyrężony. Shhh

Łendi
7
Wpisów: 47
Wysłane: 31 sierpnia 2020 20:55:13 przy kursie: 336,00 zł
W środę prezes bedzie na Europejskim Kongresie Gospodarczym. Jak nie patrzeć, to ładna elita tam będzie zebrana do kupy. Może dowiemy się czegoś więcej o inwestycji środków z tego roku.

absmak
10
Wysłane: 1 września 2020 11:20:21 przy kursie: 351,00 zł
mackopl napisał(a):
@absmak
ciekawi mnie jaki masz portfel chwili obecnej z perspektywą dwóch lat, i jaki on będzie za np. rok? Rozumiem niezmienny.
Czuję niemienienie wysoką troskę, ale czy warto? Nie żal tak trwonić energię na taką spółkę jak Mercator, nie lepiej poszukać w tym czasie czegoś na czym można zarobić?
Jeżeli szacujecie 600 mln w drugim półroczu, to zakładacie zysk większy ode mnie. Powrót do marży sprzed pandemii to jak dla mnie scenariusz bardzo nadwyrężony. Shhh

Nie wiem czy ktoś szacuje 600 mln. w drugim półroczu, wiem natomiast i jest to pewne jak podatki, że za 2 lata nie będą robić 200 mln. kwartalnie. I to wystarczy, aby powoli myśleć o opuszczeniu łajby.

Widzisz, w Polsce ciężko o spółki, których notowania można sobie odpalić raz na kilka lat (i na pewno nie jest to Mercator, na którym już fajnie zarobiłem, ale sama firma wprost mówi, że to one-off, który trzeba jakoś zagospodarować) - na szczęście można inwestować na całym świecie, również w spółki, które od kilkudziesięciu i więcej lat nieprzerwanie sobie radzą i prawdopodobieństwo ich nagłych problemów jest niższe, niż upadek dowolnej spółki na polskiej giełdzie.

Tak więc mój portfel zawiera zarówno spółki, które trzymam od kilkunastu lat i zamierzam jeszcze co najmniej drugie tyle, jak i średni termin, jak i spekulację pod szybki wzrost, np. Mercator.
Edytowany: 1 września 2020 11:21

orzech
15
Wpisów: 560
Wysłane: 1 września 2020 18:17:40 przy kursie: 351,00 zł
www.wnp.pl/chemia/miedzynarodo...
Niestety nie posiadam dostępu do całości tego wywiadu z Prezesem więc linkuję tylko ogólnodostępny fragment
Zwróciłbym uwagę na ten kawałek:
Cytat:
Mercator pracuje obecnie nad nową strategią. - Potrzebujemy jeszcze kilku miesięcy, ponieważ ona będzie - jak na nas, na naszą miarę i nasze aspiracje - bardzo, bardzo ambitna - mówi nasz rozmówca.

Taki więc chyba należy rozumieć, że jeśli coś to za jakiś czas, ale to będzie gruby tematThink
I może jeszcze tutaj:
Cytat:
Wielu zarzuca Mercatorowi że wasz sukces to szczęście. Mieliście możliwość trzykrotnego podniesienia ceny produktu z dnia na dzień. Co by pan odpowiedział tym krytykom? Czy wasz sukces to tylko cena?

Każdy, kto wie, na czym polega bilansowanie podaży i popytu, wie też, że jeżeli popyt jest kilkakrotnie wyższy niż podaż, to nie ma możliwości ucieczki od podwyżek. Na początku sprzedawaliśmy rękawice po cenach dużo niższych niż mogliśmy to robić i doszło do tego, że ośrodki ochrony zdrowia kupowały u nas rękawiczki i odsprzedawały je dalej, robiąc na tym biznes. Na dłuższą, ale i na krótszą - liczoną w dniach - metę nie da się utrzymać niskich cen, kiedy popyt jest kilkakrotnie wyższy niż podaż. Zresztą my tutaj mówimy o cenach, które widzą użytkownicy, klienci, ale one są pochodną tego, że wzrosły ceny u producentów. Wszyscy producenci rękawic bardzo podnieśli ceny, co znalazło odbicie w cenie finalnej.

Cóż biznes jest biznesShame on you
JAK BYK FIKA TO SIĘ GO NIE TYKA;)

orzech
15
Wpisów: 560
Wysłane: 2 września 2020 22:17:05 przy kursie: 364,00 zł
Mercator z nagrodą na Europejskim Kongresie Gospodarczym
www.wnp.pl/finanse/inwestor-be...
Cytat:
„Polski inwestor za granicą”
Mercator Medical
Spółka otrzymała wyróżnienie za stworzenie globalnie działającej, specjalistycznej i nowoczesnej firmy działającej w ważnym sektorze współczesnej gospodarki.

- Tylko 10 proc. pracowników zatrudniamy w Polsce, a resztę na rynkach zagranicznych. Podobnie jest z inwestycjami. W przypadku sprzedaży Polska odpowiada za 20-25 proc. przychodów, a reszta to rynki eksportowe, zwłaszcza USA. Wyróżnienie „Inwestor bez granic” pasuje więc do naszego profilu działalności i sprawia mi dużą satysfakcję, że otrzymaliśmy ten tytuł - skomentował Wiesław Żyznowski. prezes grupy Mercator.
Wiesław Żyznowski. prezes grupy Mercator. Fot. PTWP
Wiesław Żyznowski. prezes grupy Mercator. Fot. PTWP
Mercator Medical to producent rękawic medycznych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku. Z uwagi na swoje blisko trzydziestoletnie doświadczenie, to rozpoznawalna marka w branży medycznej, oparta na polskim kapitale.

Jako producent sprzedaje do ponad 70 krajów na całym świecie, jako dystrybutor działa na rynkach Europy i Rosji. To jeden z najważniejszych graczy w Polsce oraz liczący się podmiot na arenie międzynarodowej - z dwuprocentowym udziałem w rynku globalnym - prowadzący systematyczną ekspansję geograficzną na rynkach wyrobów jednorazowych.

W swojej ofercie posiada około 120 produktów własnych oraz produkty renomowanych międzynarodowych marek. Łączny potencjał sprzedażowy Grupy to ponad 7 mld rękawic rocznie.

Produkty Mercator Medical docierają na wszystkie kontynenty, zwłaszcza do Ameryki Północnej, a także do krajów, gdzie popyt na materiały jednorazowej ochrony rośnie dynamicznie wraz ze wzrostem dbałości o bezpieczeństwo i higienę pracy (Ameryka Południowa, Azja, kraje Bliskiego Wschodu). Europejska część grupy skupia się na promocji i sprzedaży jednorazowych wyrobów medycznych - głównie rękawic, opatrunków, odzieży jednorazowego użytku i obłożeń pola operacyjnego.

Ma zorganizowaną dystrybucję w Czechach i na Słowacji oraz partnerów handlowych w Wielkiej Brytanii, Rosji, Bułgarii, we Włoszech, Serbii, Gruzji, na Litwie, Białorusi i w innych krajach Europy.

Część azjatycka spółki koncentruje się na produkcji i sprzedaży kontenerowej rękawic diagnostycznych, przeznaczonych dla stomatologów, weterynarzy i innych pracowników służby zdrowia, jak również rękawic technicznych przeznaczonych do ochrony rąk pracowników przemysłu spożywczego, motoryzacyjnego i ciężkiego.

Nagroda za stworzenie globalnej nowoczesnej firmy...
Takie nagrody może nie znaczą wiele, nie wiem...ale dają kopa do dalszej ciężkiej roboty, bo firma raz jest już bardzo rozpoznawalna, a dwa ma czy będzie miała cash na inwestycje.
W ostatnim wywiadzie, post wyżej , Prezes wspomina o bardzo bardzo ambitnej strategii dla spółki jak na jej miarę..jeśli ta miara mierzona będzie inwestycją rzędu set milionów złotych to....cóż to będzieThink
JAK BYK FIKA TO SIĘ GO NIE TYKA;)
Edytowany: 2 września 2020 22:17

ŁukaszP
ŁukaszP PREMIUM
0
Wpisów: 58
Wysłane: 3 września 2020 10:53:32 przy kursie: 394,00 zł
Wygląda to dobrze. Kurs powoli, ale stabilnie idzie w górę. Pytanie czy zatrzyma sie na ostatnim szczycie czy w ślad za dobrymi pozytywnymi słowami prezesa będzie szedł jeszcze wyżej.Think

tomcio46
22
Wysłane: 3 września 2020 11:49:09 przy kursie: 394,00 zł
Oby tylko wyniki były co najmniej równe szacunkowym. Półroczne chyba biegły musi im klepnąć i jest ryzyko że uprze się coś odpisać.

kojo
kojo PREMIUM
14
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 117
Wysłane: 3 września 2020 12:05:45 przy kursie: 394,00 zł
Cytat:
Oby tylko wyniki były co najmniej równe szacunkowym. Półroczne chyba biegły musi im klepnąć i jest ryzyko że uprze się coś odpisać.

Ciężko dziś nawet ocenić, czy "co najmniej równe szacunkowym" będą satysfakcjonowały nagrzanych inwestorów. Z drugiej strony, jak będzie powtórka z XTB to i też będzie okazja do zarobku.

tomcio46
22
Wysłane: 3 września 2020 12:29:40 przy kursie: 394,00 zł
W xtb szacunki nie były podawane przez firmę tylko przez akcjonariuszy blah5

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45