pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Miloszdobro

Miloszdobro

Ostatnie 10 wpisów
Czy ma ktoś dostęp do transmisji z konferencji wynikowej?

absmak napisał(a):

Może podyskutujemy co zakładała wycena np. kilka dni temu dla Exola ?

Wiem co zakłada, natomiast ja nie mam potrzeby dyskutowania nad PCC Exol.

absmak napisał(a):

Bardzo osobiście i agresywnie odbieracie głosy, które nie dają się podpalić emocjom na tej spółce, dochodzi do tego, że uznajecie, że jak ktoś nie pochwala MRC, to oczekuje wielkich spadków.

Nie zauważyłem osobistych wycieczek względem innych, ani tez agresji w wypowiedzi. Wiem natomiast, że ze wszelki dostępnych danych,założeń moja wycena osiągnęła już poziom docelowy i mogę trzymać akcje licząc że pojawi się jakieś nadspodziewanie dobre info które zrewiduje moją wycenę.

tomcio46 napisał(a):

Upieram się tylko że dla poziomu kursu w tym roku mają wpływ zdarzenia które się zadzieją w tym roku.

Ciekawe stwierdzenie, ale akurat z nim się nie zgodzę. Bardzo nie lubię dawać hipotetycznych kontrprzykładów, ale co jeśli sama spółka dobitnie się odniesie co do jej oczekiwań na następne lata?

tomcio46 napisał(a):
Nie, ja nie jestem OFE czy waren Buffet. Ja jestem leszczem który kupuje za góra 300k.

thumbright chyba wielu chciałoby być takimi leszczami
Jasne, można inwestować na zasadzie "kupuje bo coś jest ekstremalnie tanie" albo "kupuje bo będzie grzało". Można też moment wyjścia z inwestycji określić tak jak Ty czasowo(co w tym przypadku ma jakiś sens), ale można też posiłkować się jakaś wyceną i przy osiągnięciu jej wyjść z zyskiem. Tu jasno widać, że aktualna wycena albo zakłada dłuższy okres eldorado rękawiczkowego niż 1-2 lata, albo zakłada wyższy poziom powtarzalnych zysków po pandemii.
No i co do MRC w kontekście kolejnej pandemii... to nie mamy pewności że akurat oni będą beneficjentem kolejnego kryzysu.

@Scarry
pomysł sam w sobie ciekawy na shorta przeciwko koronawirusowi, z tym ze mam inne zdanie co do kandydatów na niego.
Mercator przez wielu traktowany jest jako hedge w portfelu przeciwko korona wirusowi, co moim zdaniem jest logiczne bo oni są bezpośrednim beneficjentem tego kryzysu. Popyt na ich produkty wywodzi się bezpośrednio z potrzeb. Zgadzam się że jeśli są dostępne instrumenty to śmiało można zastanowić się nad shortem spółek które rosły pod zmianę profilu produkcji bo obiecały maty antywirusowe, chcą sprzedawać testy na koronawirusa zamiast olejku konopnego, czy sadzonek drzew lub fotowoltaiki... czy też starają się znaleźć szczepionkę na korona wirusa. Skoro czas to pieniądz(a tym samym pieniądz to czas) to tę walkę wygra ten kto zaangażuje największe środki.

Scarry napisał(a):
koronawirus się skończy w przewidywalnej przyszłości jako główny impuls wydarzeń ekonomicznych (pół roku, do max rok moim zdaniem od teraz ). Zastaniemy nową rzeczywistość gospodarczą - dość wysokie bezrobocie, sporo problemów płynnościowych firm, i nagłe załamanie potrzeb/zamówień szeroko rozumianych jako wokół-koronawirusowe

Tu też wydaje mi się że świat będzie wyglądał inaczej niż w Twojej wizji, docelowo popyt na rękawiczki raczej nie spadnie do poziomu sprzed epidemii, także mercator nie będzie zarabiał po kilka, kilkanaście milionów rocznie a bardziej kilkadziesiąt, może kilkaset w tym i przyszłym roku, co przy wycenach wskaźnikowych powinno dawać kapitalizację zbliżoną do aktualnej.

No i jeśli tak już szukamy podmiotu przewartościowanego, to można było wcześniej rozważyć Benefit, który bezpośrednio ucierpiał i moim zdaniem formuła zamkniętych siłowni i multisportów jest wyczerpana.

Edit: oczywiście nie 14 mln, tylko ~32.

Zgadzam się że pod względem przychodów nie wygląda to tak jakbyśmy chcieli,ale z drugiej strony było to wiadome. Komentarz do wyników za Q1:

Cytat:
Wpływ epidemii COVID-19 w I kwartale 2020 r. był w skali Grupy UNIMOT nieznaczny, a po słabszym kwietniu od maja w niektórych biznesach widać już stopniową poprawę sytuacji – Ciężko przewidzieć jak będzie wyglądała sytuacja w przyszłości, ale na chwilę obecną w przyszłość patrzymy z dużym optymizmem.

www.unimot.pl/aktualnosci/unim...

Podczas pierwszych konferencji na Youtube Prezes mówił o spadku w detalu rzędu kilkunastu procent, później sygnalizował poprawę tego, wiadomo tez było, że marże się poprawiły co podkreślał nie raz.

Moim zdaniem wyniki pod względem przychodów mogą trochę rozczarować bo niby człowiek wiedział, a jednak łudził się że będzie jeszcze lepiej, ale pod kątem realizacji EBITDA na 2020 rok wygląda to ok, bo teoretycznie do zrealizowania planu na 2020 wystarczy teraz 14mln.

On the Edge ma wyjść latem, a jeśli dobrze pamiętam to na ostatniej konferencji padło stwierdzenie "pod koniec lata" także bardziej stawiam na wrzesień.

Nie wiem jak krewa uważa, ale przy 520zł domknęłaby się luka wzrostowa i tam wypada 61,8 zniesienia Fibo, ATR też jest na wysokich poziomach .

lelo-pakero napisał(a):
Zapowiedź P8 dopiero w 2022 r. .

Dokładnie powiedzieli, że sami nie przedstawili dokładnego terminu do P8 i rozumieją, że rynek oczekuje P8 w 2022 roku i ich zdaniem to raczej ambitny plan. Zespół który zajmuje się P8 to nowy zespół, który ma mniej osób z doświadczeniem w ich poprzednich grach i postępy robią mniejszymi krokami niż zakładali(zmienili silnik gry dlatego już odnotowali obsuwy).
Też odniosłem wrażenie jakby mówili że P9 mogło się zbiec w czasie z P8, chociaż wprost tego nie powiedzieli. Przynajmniej wiadomo, że p9 jest w fazie preprodukcyjnej.
Kolejna rzecz warta odnotowania to mobilny FP, wobec którego raczej nie mają jasnych oczekiwań co do wyniku(ma być free-to-play) , jedynie wierzą że Netease sobie z tym dobrze poradzi.
Dosyć enigmatycznie też odnosili się do pytania o FP2, powiedzieli, że jedna z kolejnych produkcji będzie oparta o jedną z ich własności intelektualnych. Potem trochę się wysypali, że nie myślą o coopie w pierwszym Frostpunku, także... :)
Ogólne wrażenie jest takie, że dosyć szybko uciekali z pytaniami i ich wypowiedzi nie były aż tak wyczerpujące jak wcześniej.

Również nie zakładałem istotnego przebicia konsensusu, ale wygląda to bardzo dobrze. Nie patrzyłbym na to że zysk netto jest większy o ponad 20mln , ale na to że analitycy nieoszacowującą ich wyników no i przeze wszystkim, że 5 letnia gra dalej generuje sporo gotówki dla firmy, a to fajnie jest mieć takie longsellery. Patrząc na taką monetyzację, co głownie zawdzięcza się super jakości gry i wyczuciu marketingu, nie dziwię się, że rynek tak szybko wybaczył przełożenie premiery CP77(ale to było już kilkanaście miliardów temu ;)

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 19 września 2020 08:14:25
Liczba wpisów: 41
[0,01% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,300 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,45% +27 689,80 zł 47 689,80 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d