pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Miloszdobro

Miloszdobro

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
30-40 osób, w rok/półtora to mogłoby stworzyć symulator wiedźmińskiego miecza, ale na pewno nie remake Wiedźmina 1 lub 2

Nie przesadzałbym, że tyle osób mogłoby zrobić tylko symulator miecza, jednak... trzeba było najpierw posiadać tak na początku 2019 roku wolne 30-40 osób do robienia remakeów czy DLC, które by ukontentowały kilku narzekaczy na forum. tak dla przypomnienia na początku 2019 była perspektywa już im znana że w 1,5 roku ma wyjść CP, na który jest jeszcze większy hype niż któregokolwiek wieśka i to przede wszystkim muszą dowieźć.

@Analityk Fundamentalny czy dane z Twojej analizy o posiadaczach W3 da się tylko znaleźć w opcji Indie/Pro na Steamspy czy gdzie indziej też wiszą?
repo.stockwatch.pl/wp-content/...

Dzięki za analizę. Rzuć okiem na wolumen i DMI.
charts.stockwatch.pl/chart/JfY...
Moim zdaniem widać wyraźny odpływ kapitału po wybiciu nowego szczytu w listopadzie. Z drugiej strony spory popyt uaktywnia się tuż poniżej 80zł.
Myślisz, że ciężkie będzie do wybronienia pozostanie w średnioterminowym kanale wzrostowym?

Rif napisał(a):

Zestawię 11bit i CDP za ostatni kwartał - wyniki 3,6 mln zysk (konsensus -22%) vs 14,9 mln zysk (konsensus +15%),
Kapitalizacja 790 mln vs 25,3 mld złotych :)
Różnica kapitalizacji x32, a zyski z ostatniego kwartału raptem cztery razy wyższe. Analitycy zaś zakładali, że różnica powinna być jeszcze mniejsza.


Super porównanie: 11bit jest 1,5 roku po premierze FP a CDR jest 4,5 roku po premierze W3.
11 bit będzie mieć kolejną główną premierę za min 2 lata a CDR za 0,5 roku. Spółki są w zupełnie w innych fazach produkcyjnych. Oczywiście pomijam wydawnictwo dla 11bit i mniejsze projekty i GOG dla CDR.
Oczywiście sympatyzuję obydwóm spółką, ale lineup dla bitów wygląd mniej korzystnie, a wycena wyceną - CDR jako lider w branży będzie już wyceniany zawsze z premią.

Nie ma co klasyfikować który Frostpunk sprzedał się bo to Frostpunk, a który bo zrobili TWOM. Sprzedaż na pewno napędza zarówno jakość marki jak i jakość samego produktu. Na paragonie nikt nie wystawi Ci produktu "Frostpunk bo wcześniej słyszał o TWOM" tylko jest "Frostpunk". A że wcześniejszy dorobek w GameDevie wpływa istotniej na sprzedaż niż w pozostałych branżach to raczej większość osób tu wie.
Kwestia mnożników też jest raczej sprawą drugorzędną, zależy jaki okres podsumowań przyjąć i czy liczyć ile kasy dany produkt przyniósł do firmy czy ile zostawił w firmie. W założeniach monetyzacja FP ma trwać jeszcze trochę.
Kilkukrotnie wspominane było że aktualna kapitalizacja zarówno 11bit jak i CDP wywołana jest przyszłymi projektami. w arkuszach w DCFie raczej niewiele osób prognozuje przychody w oparciu o proste regresje z danych historycznych i uwzględnianiu jakiejś sezonowości czy cykliczności. Tu prognozujesz w oparciu o pewną cykliczność i sukces/wielkość nadchodzących projektów. Ceny w których są 11 bit po wydaniu FP i CDP po wydaniu W3 nie są odzwierciedleniem zysku z tych projektów, ale ceny które teraz panują zakładają raczej większy sukces zapowiedzianych czy też wyczekiwanych nadchodzących gier.

BAH z przedłużoną umową importerską z JLR.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

1. Dzisiaj poszła odtajniona informacja o złożeniu wniosku o restrukturyzację z 17.05.
2. Są zaległości wobec pracowników
3. Niespłacone są kredyty obrotowe i kolejne w najbliższych tygodniach mają zapadalność. Nie wypowiedziane zostały umowy, ale brak spłaty=koniec obrotówki. Obligacji raczej nie spłacą, będzie zgromadzenie z obligatariuszami.
4. Ograniczona została produkcja.
Moim zdaniem do piachu.

Do podwójnego szczytu jeszcze daleka droga, bo równie dobrze kurs może wpaść w boczniaka gdy rozpatrujemy to w takim horyzoncie. Modelowy oRGR występuje w trendzie spadkowym, a tu go wyrysowało niejako w korekcie do wzrostów.
Poza tym realizacja jednego i drugiego scenariusza wyrzuca nas daleko z aktualnych poziomów, także jest co obserwować.

Cytat:
- cena 377 PLN x 2 = co daje realną wycenę jaka powinna pojawić się w rekomendacji BOS po aktualizacji założeń sprzedaży FP w 2018


11bit to nie tylko FP, także wycena BOŚ nie uwzględnia tylko sukcesu FP(w głównej mierze), ale pozostałych aktualnych projektów na wygaśnięciu(mniej) i przyszłych(dużo więcej). Druga istotna rzecz to aktualna wartość akcji to zdyskontowane zyski z teraz(powiedzmy 2018) i przyszłości, także znowu zysk FP z 2018 nie jest równy całemu zyskowi z projektu. Takie proste mnożniki sukcesu czegoś w danym momencie x2 względem jakiejś wyceny są tu nie na miejscu,

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 10 kwietnia 2017
Ostatnia wizyta: 19 lutego 2020 20:23:02
Liczba wpisów: 10
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,467 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d