Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: mercator

 • 15 czerwca 2019

  Jak nie urok, to … – omówienie sprawozdania finansowego Mercator Medical po 1 kw. 2019 r.

 • 10 czerwca 2019

  Prezes Mercator Medical kupił akcje spółki za ok. 300 tys. zł w maju i kwietniu

  Prezes Mercator Medical, Wiesław Żyznowski, kupił podczas sesji giełdowych 42.612 akcji spółki po średniej cenie 5,83 zł za akcję (zakres 5,66-6,01 zł) w maju. W kwietniu było to 5.000 akcji po średniej cenie 8,51 zł (zakres 7,91-9,4 zł). Łącznie oznacza to zakup ponad 47,6 tys. akcji za 291 tys. zł. Kurs akcji spółki rośnie dziś o blisko 7 proc.

 • 21 maja 2019

  MERCATOR – analiza techniczna na życzenie

 • 15 kwietnia 2019

  Dino mocno w dół, Tauron odbija, tąpnięcie na spółkach medycznych

  Sesja dużo ciekawsza niż mogłyby na to wskazywać wahania i zmiany indeksów. Dużo działo się nie tylko na mniejszych spółkach, gdzie "czarny poniedziałek" zaliczyły niektóre spółki z branży medycznej. Gorąco było też na blue chipach. Na nudę nie mogą narzekać zwłaszcza akcjonariusze Dino Polska i Tauronu.

 • MERCATOR – analiza techniczna

 • 24 lipca 2018

  Mercator Medical: Założenia programu motywacyjnego na 2018 r. realne do wykonania

  Mercator Medical ocenia, że założenia programu motywacyjnego dla kluczowych menedżerów na bieżący rok - 429,5 mln zł skonsolidowanych przychodów, 38 mln zł EBITDA oraz 10,5 mln zł zysku netto - są realne do osiągnięcia, poinformował członek zarządu Witold Kruszewski. 

 • 17 lipca 2018

  Mercator Medical miał wstępnie ok. 0,3 mln zł zysku netto w II kw. br.

  Według szacunkowych danych, Mercator Medical wypracował ok. 0,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto, ok. 4,8 mln zł zysku operacyjnego oraz ok. 8,3 mln zł EBITDA w II kw. 2018 roku. 

 • wczoraj

  Analiza techniczna 5 znanych spółek w ważnym momencie technicznym

  Indeks średnich spółek jest najniżej od stycznia 2017 r., a giełdowych maluchów cofnął się do poziomów z połowy 2016 r. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, jak z czerwcową zawieruchą radzi sobie piątka znanych spółek z warszawskiego parkietu.

 • 10 kwietnia 2018

  Przyczajony tygrys, ukryty smok – omówienie wyników i sytuacji finansowej Mercator Medical po IV kw. 2017 r.

 • 09 lutego 2018

  Mercator bez dywidendy, ale z większymi mocami produkcyjnymi w II poł. 2018 r.

  Lider krajowego rynku jednorazowych rękawic medycznych, Mercator Medical nie zamierza wypłacić dywidendy z zysku netto za 2017 rok. Jednocześnie spółka poinformowała o ukończeniu inwestycji w fabrykę w Tajlandii.

 • 05 lutego 2018

  Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. II

  W poprzedniej edycji giełdowych gepardów szukaliśmy sektorów, które będą rosły zdecydowanie szybciej niż cały rynek. Tym razem skupiliśmy się na spółkach z różnych branż, które na fali inwestycji rozwojowych zanotują fundamentalny skok.

 • 23 października 2017

  DM BOŚ dodał PGNiG, Dino, Mercator i Grupę Azoty do listy top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje PGNiG, Dino Polska, Mercatora i Grupy Azoty. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Eurotel, Sanok, Idea Bank, JSW i PKN Orlen.

 • 21 września 2017

  14 spółek w jesiennych portfelach maklerów

  We wrześniowych rekomendacjach maklerzy postawili przede wszystkim na liderów tegorocznej hossy. Wysokie noty zebrali też dwaj tegoroczni debiutanci oraz kilka znanych spółek, które w tym roku radzą sobie ze zmiennym szczęściem.

 • 19 kwietnia 2017

  DM BOŚ dopisał Netię i PKN Orlen do listy top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy DM BOŚ dodali Netię i PKN Orlen. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Pelion, Mercator, Sanok i Comarch.

 • 28 marca 2017

  Zieleń wróciła na giełdy. Kruk i AmRest bohaterami w mWIG40

  We wtorek europejskie giełdy odrabiają straty, a warszawska GPW jest jednym z liderów odbicia. Uwaga inwestorów koncentruje się na mocnych wzrostach cen akcji spółek w segmencie misiów.

 • 20 stycznia 2017

  PKN Orlen ciągnie WIG20 w dół, w grze PKP Cargo i Unibep

  Ponad 5-proc. wyprzedaż na kursie akcji paliwowego giganta spycha indeks WIG20 w kierunku wsparcia na 2.000 pkt. Notowania płockiego koncernu tąpnęły po informacji o pośrednim zwiększeniu zaangażowania Skarbu Państwa w akcjonariat.

 • 14 listopada 2016

  Sezon wyników za III kwartał ma sześciu nowych bohaterów

  Ponad 200 spółek z GPW odłożyło w tym sezonie na ostatnią chwilę publikację sprawozdania finansowego. Tylko garstka z nich zasłużyła na uznanie inwestorów za wzrost przychodów i zysków powyżej średniej.

 • 20 października 2016

  Trzy nowe spółki w portfelu inwestycyjnym DM BOŚ

  W cyklicznym raporcie miesięcznym Dom Maklerski BOŚ dodał do modelowego portfela inwestycyjnego akcje Mercatora, PKN Orlen i Synthosu. Wypadli z niego dwaj deweloperzy.

 • 25 sierpnia 2016

  Zysk netto Mercator Medical wzrósł w I półroczu o 25 proc. do ponad 7 mln zł

  Mercator Medical, notowany na GPW międzynarodowy producent i dystrybutor rękawic medycznych, w okresie od stycznia do czerwca wypracował 128,5 mln zł przychodów, czyli o 27 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Wynik EBITDA przekroczył 12,3 mln zł i był wyższy o blisko 17 proc. r/r. Spółka osiągnęła 7,2 mln zł zysku netto, czyli ponad 25 proc. więcej niż w pierwszym półroczu roku 2015. W samym drugim kwartale br. przychody wzrosły o 30 proc. r/r do 69,1 mln zł, zysk EBITDA o 16 proc. r/r do 6,3 mln zł, a zysk netto o 69 proc. r/r do 4,4 mln zł. Mercator Medical rozpoczyna wdrażanie zaktualizowanej w sierpniu strategii na lata 2016-2018, która ma na celu istotne zwiększenie skali działalności Grupy oraz wejście do grona średniej wielkości graczy na rynku rękawic medycznych w skali globalnej.

 • 08 sierpnia 2016

  Mercator Medical planuje zwiększyć produkcję o 150 proc.

  Budowę drugiego zakładu w Tajlandii oraz fabryki włókniny w Polsce zakłada aktualizacja strategii Mercator Medical na lata 2016-2018. Międzynarodowy producent rękawic medycznych planuje też ekspansję w Europie Zachodniej oraz umocnienie pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej.

 • 29 czerwca 2015

  Fatalny start GPW po weekendowym fiasku negocjacji z Grecją

  Duma i upór Grecji są silniejsze niż strach przed upadłością. W sobotę przedstawiciele rządu ateńskiego opuścili stół negocjacyjny, a strona europejska rozpoczęła przygotowania do realizacji czarnego scenariusza. W poniedziałek rano rynki akcji nerwowo zareagowały na zbliżający się Grexit.

 • 17 marca 2015

  Inwestorzy szukają okazji wśród dużych spółek, w grze PZU i Duon

  Również na wtorkowej sesji uwaga inwestorów koncentruje się na spółkach publikujących wyniki roczne oraz sygnalizujących plany podziału ubiegłorocznych zysków. Pozytywnym akcentem jest postawa blue chipów, których indeks rośnie o 0,3 proc., podczas gdy na Zachodzie Europy trwa kosmetyczna realizacja zysków.

 • 22 grudnia 2014

  Propozycje inwestycyjne na 2015 rok

  Znamy już pierwsze typy biur maklerskich na championów przyszłego roku. Swoje strategie i propozycje spółek z ponadprzeciętnym potencjałem przedstawili analitycy DM BOŚ oraz ING Securities.

 • 24 listopada 2014

  Ciekawe spółki upatrzone przez maklerów na grudzień

  Eksperci z DM BOŚ, DM BZ WBK, Erste Securities oraz BESI przygotowani są na scenariusz wzrostów w końcówce roku. Sprawdziliśmy, które spółki zdaniem maklerów zabłysną stopami zwrotu na ostatniej prostej 2014 r.

 • 21 listopada 2013

  W blokach startowych czekają prospekty 11 debiutantów

  Na rynku pierwotnym już dawno nie było takiego tłoku. Łączna wartość obecnie trwających ofert IPO przekracza 3,5 mld zł. Z ustaleń StockWatch.pl wynika, że biura maklerskie intensywnie pracują nad kontynuacją ofensywy, a na stempel Komisji Nadzoru Finansowego oczekuje aktualnie aż 11 prospektów.

 • Mercator Medical zadebiutował na GPW z dużą przebitką

  Spółka, której oferta publiczna akcji zakończyła się blisko 98-proc. redukcją zapisów zadebiutowała w czwartek na warszawskim parkiecie. Notowania PDA producenta jednorazowych rękawic medycznych rozpoczęły giełdową karierę od blisko 30-proc. wzrostu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku