pixelg
ELEMENTAL - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

ELEMENTAL [EMT]

AKTUALNY KURS: 1,37 zł (+5,38%) 07-04-2020 17:00
rafsty
rafsty PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 278
Wysłane: 31 października 2013 10:08:41 przy kursie: 3,12 zł
Nie mówię "nie". Chociaż Scholz też mógł pokusić się o konsolidację tego rynku, jednak sobie odpuścił. Z drugiej strony - sam fakt działania na rodzimym rynku może dać Elementalowi przewagę. Lepsza znajomość realiów, standardów itp. Miałeś do czynienia z obsługą klienta w Open Online?

Elemental "robi' wyniki, co samo w sobie daje mu plusa. Nie wiem, jaka jest jakość tych sprawozdań. Jeśli dobra, to plus się robi większy.

Niemniej, jak się chce kupić te akcje, to powyższe stanowisko Scholza przydałoby się znać, bo to druga strona medalu. Zawsze, gdy ktoś kupuje, to ktoś inny sprzedaje i też ma swoje racje. Równie dobrym przykładem jest Arctic, który też kupował to, co mu pasowało do układanki. A ostatnio zrobił odpisy na grube miliony.

mrk
Wpisów: 1 882
Wysłane: 31 października 2013 10:32:29 przy kursie: 3,12 zł
Recykling metali nieżelaznych to jedno, ale z tego co się orientuję to duże nadzieje Elemental wiąże z recyklingiem sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Potencjał jest spory, bo przetwarzamy tego dużo mniej niż Zachód. Póki co jest to również biznes bardziej marżowy. Przerabianiem takiego sprzętu zajmuje się przejęta na początku roku Terra Recykling. Dużo jednak zależy od regulacji prawnych, proces legislacyjny chyba jest w toku, nie wiem czy regulacje będą dla branży korzystne, czy jak to bywa z naszym prawem branża recyklingu będzie mieć rzucane kłody pod nogi.
Na ten moment nie podoba mi się nieudolność związana z debiutem na GPW. KNF chyba jakieś pół roku temu dostało prospekt i wciąż nie ma zatwierdzenia, co nie najlepiej świadczy o jego jakości.
Edytowany: 31 października 2013 10:32

rafsty
rafsty PREMIUM
Wysłane: 31 października 2013 13:33:06 przy kursie: 3,12 zł
Dużo zależy od regulacji prawnych, a jeszcze więcej od regulacji mózgów obywateli. Mieszkam w miejscu, gdzie powinno się zakładać, że sąsiedztwo jest inteligentne i w miarę 'obyte ze światem'. A jak widzę, co i gdzie leży w śmietniku, to mam co do tego spore wątpliwości.

Przepisy przepisami, a mentalność mentalnością.
Surowiec do recyklingu się bierze z tego, co w praktyce, a nie w przepisach. Również dlatego przetwarzamy tego mniej.

slawek_wr
Wpisów: 127
Wysłane: 31 października 2013 15:37:21 przy kursie: 3,12 zł
Jesteś mrk pewien, że to nieudolność KNF ze zmianą parkietu.

Ja mam inne przeczucie. Do RN Elementala weszło niedawno kilka nowych osób w tym Dawid Sukacz. Ciekawa persona. www.concordia.com.pl/index.php...
Notabene Concordia bodajże przeprowadziła ostatnią szybką i udaną zamkniętą emisję dla EEX.

Sądzę, że troszkę pomysleli w Elementalu i postanowili uplasować emisję tuż po PKP CARGO i Enerdze. Cargo miało potężną redukcję, Energa podejrzewam, że również będzie miała i wtedy zważywszy na hossę na rynku. Rynek może się rozochocić i wręcz łaknąć kolejnej emisji. Co wtedy ? Wtedy będzie emisja i zmiana parkietu Elementala.

Pożyjemy zobaczymy.

kolega
kolega PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 210
Wysłane: 31 października 2013 15:55:43 przy kursie: 3,12 zł
Dawid Sukacz ciekawa persona?
poczytaj co pisza o nim jak był Prezesem BBI Capital

slawek_wr
Wpisów: 127
Wysłane: 31 października 2013 16:11:03 przy kursie: 3,12 zł
Czy ja napisałem, że kryształ ?

Ktoś może napisać, że w historii ciekawą personą był ...... . Dalej już wiesz.

Mnie nie interesuje mnie on jako osoba, ale jak ja na tym skorzystam.

mrk
Wysłane: 31 października 2013 17:21:50 przy kursie: 3,12 zł
slawek_wr napisał(a):
Jesteś mrk pewien, że to nieudolność KNF ze zmianą parkietu.

Ja mam inne przeczucie. Do RN Elementala weszło niedawno kilka nowych osób w tym Dawid Sukacz. Ciekawa persona. www.concordia.com.pl/index.php...
Notabene Concordia bodajże przeprowadziła ostatnią szybką i udaną zamkniętą emisję dla EEX.

Sądzę, że troszkę pomysleli w Elementalu i postanowili uplasować emisję tuż po PKP CARGO i Enerdze. Cargo miało potężną redukcję, Energa podejrzewam, że również będzie miała i wtedy zważywszy na hossę na rynku. Rynek może się rozochocić i wręcz łaknąć kolejnej emisji. Co wtedy ? Wtedy będzie emisja i zmiana parkietu Elementala.

Pożyjemy zobaczymy.

Tylko ja nie miałem na myśli nieudolności KNF, bo w jej przypadku to jeżeli już to można mówić o złej woli, tylko nieudolność spółki. Wiadomo, że prospekt został złożony około pół roku temu, zazwyczaj proces zatwierdzania trwa 2 miesiące. Może jest tu faktycznie jakieś celowe działanie ze strony spółki, ale ten powód o którym piszesz mnie nie przekonuje. To co muszą czekać na kolejny udany debiut, bo teraz nie ma chętnych do objęcia tej oferty? Ja tego nie kupuję, zresztą świadczyło by to niekorzystnie o jakości spółki, a jedyne w miarę wiarygodne dla mnie wytłumaczenie to to, że cały czas KNF zgłasza im jakieś poprawki.

rafsty
rafsty PREMIUM
Wysłane: 31 października 2013 17:42:43 przy kursie: 3,12 zł
Ja też zrozumiałem, że chodzi o nieudolność spółki, a nie KNF. Nie wiem, jak można to było inaczej odebrać, ale... portfel czasem może przesłonić świat. Maj preszessss.... ;)

A w ogóle jeśli oni wrzucili ten prospekt Komisji pół roku wcześniej, bo przewidzieli casus PKP Cargo, to znaczy, że to tytani wróżbiarstwa. W ogóle opierać swoją emisję na planach tego, co i kiedy(!) zrobi Skarb Państwa... w naszym kraju... i trafić!... Respect!

kolega
kolega PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 210
Wysłane: 31 października 2013 18:13:50 przy kursie: 3,12 zł
slawek_wr napisał(a):
Czy ja napisałem, że kryształ ?

Ktoś może napisać, że w historii ciekawą personą był ...... . Dalej już wiesz.

no mi własnie o to chodzi, że cena akcji spółek gdzie ten Pan się pojawia z reguły spadają, nie wspominając o tym że był karany przez KNF za manipulacje kursem
pulsinwestora.pb.pl/2492169,34...
Edytowany: 31 października 2013 18:15

rafsty
rafsty PREMIUM
Wysłane: 6 listopada 2013 15:32:44 przy kursie: 2,99 zł
slawek_wr napisał(a):

Problem w tym, że to czy w ogóle skorzystasz, zwykle zależy bezpośrednio od tego, z jakimi osobami się zadajesz. confused3 Słuchaj Dziadka Warrena. To łebski gość! :)

mrk
Wysłane: 22 listopada 2013 09:45:07 przy kursie: 3,10 zł
Prospekt w końcu przeszedł przez KNF.
stooq.pl/n/?f=815101&c=1&a...

Oferującym DI BRE, niedługo DI mBanku Angel

harmonogram oferty:
www.dibre.pl/ui-pub/site/conte...

Anginsan
Wpisów: 30
Wysłane: 2 grudnia 2013 17:39:43 przy kursie: 2,77 zł
Elemental spadł do 2,77zł, ciekawe jak w takim wypadnie oferta publiczna?

Wloczykij
Wpisów: 581
Wysłane: 2 grudnia 2013 21:58:17 przy kursie: 2,77 zł
Myślę że kurs spadł bo niektórzy juz się domyślają / wstępnie znają cenę emisyjną nowych akcji. Po tournee zarządu ponoć fundusze deklarowały że mogą dać 2,50-2,60 za akcję i pod ten kurs się ustawiają notowania.

Do dzisiaj jeszcze można było sprzedawać akcje i zapisac sie na nowe, używając należności jako że rozliczenie do 5 grudnia było akceptowane. Ta podaż dziś się skończyła.

Na wykresie średnioterminowym widac RGR i zasięg gdzieś ok. 2,50-2,60 ale może nie dojdzie do realizacji - udany debiut nowych akcji jest w interesie wszystkich funduszy, które będą je obejmować.
Nikt by nie pamiętał o dobrym Samarytaninie, gdyby miał tylko dobre intencje. By przejść do historii, musiał mieć też pieniądze. — Margaret Thatcher

flesz
Wpisów: 1 506
Wysłane: 20 grudnia 2013 14:06:14 przy kursie: 2,52 zł
potrafi ktoś wyjaśnić spadek kursu do 2,40, skoro 2-3 tyg temu w emisji po 2,50 była dreukcja 68% ???

P.S.

wątek chyba trzeba przenieść do działu GPW

Frog
Wpisów: 5 437
Wysłane: 20 grudnia 2013 15:18:22 przy kursie: 2,52 zł
@flesz

Nie pierwszy i nie ostatni raz osoby kupujące w emisji są do tyłu. To samo było na Enerdze - tam też była redukcja. Po prostu wszystko spada.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Wloczykij
Wpisów: 581
Wysłane: 20 grudnia 2013 16:47:31 przy kursie: 2,52 zł
flesz napisał(a):
potrafi ktoś wyjaśnić spadek kursu do 2,40, skoro 2-3 tyg temu w emisji po 2,50 była dreukcja 68% ???

Myślę że jest za kiepska koniunktura na podbijanie, za duża podaż by z tym walczyć.

Zastanawiam się, czy nie bezpieczniej poczekać i zobaczyć czy kurs nie zobaczy 2 zł, tam jest silne wsparcie i jeśli fundamenty będą nadal dobre, to jest dla cierpliwych dużo bezpieczniejszy poziom do wejścia.
Nikt by nie pamiętał o dobrym Samarytaninie, gdyby miał tylko dobre intencje. By przejść do historii, musiał mieć też pieniądze. — Margaret Thatcher

flesz
Wpisów: 1 506
Wysłane: 20 grudnia 2013 20:45:42 przy kursie: 2,52 zł
Frog napisał(a):
@flesz

Nie pierwszy i nie ostatni raz osoby kupujące w emisji są do tyłu. To samo było na Enerdze - tam też była redukcja. Po prostu wszystko spada.

Energa to co innego, Tam była spora podaż akcji pracowniczych.

sasky
sasky PREMIUM
Wpisów: 2 524
Wysłane: 17 lutego 2015 08:29:29 przy kursie: 3,61 zł
Hossa z odzysku – analiza techniczna Elemental w porannym Wykresie dnia.

kliknij, aby powiększyć

Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
wiadomosci.stockwatch.pl/hossa...

UkrainianAntonov
Wpisów: 34
Wysłane: 9 marca 2015 23:33:46 przy kursie: 3,96 zł
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Elemental Holding przejął lidera Tureckiego rynku recyklingu. Informacja jest istotna nie tylko ze względu na populację rynku, ale również brak jego zagospodarowania, co w miarę ciążenia w kierunku Europy będzie musiało nastąpić. W Turcji zbiera się średnio 300 gram elektrośmieci na mieszkańca, w Polsce nieco ponad 3kg, przepisy Unijne "wymagają" minimum 4kg na mieszkańca. Jest co nadrabiać, a w połączeniu z nowoczesną linią do przemiału elektrośmieci w podstołecznym Grodzisku daje to świetny efekt synergii.

Przy okazji informacji o przejęciu lidera rynku Tureckiego, firma wypuściła krótki film informujący o profilu jej działalności:
www.elemental.biz/aktualnosci/...
Edytowany: 10 marca 2015 08:08

UkrainianAntonov
Wpisów: 34
Wysłane: 17 września 2015 09:01:34 przy kursie: 4,40 zł
W Elemental Holding ostatnio dużo się dzieje. Spółka przejęła Gorenje Surovina, dużą spółkę ze Słowenii która działa na bałkanach co zwiększa skalę dzialalności. Ponad to, walne zgromadzenie akcjonariuszy zaakceptowało prywatną emisję (dodatkowe 7% akcji) w celu uzyskania 50mln złotych na inwestycję w linię technologiczną do odzysku rodu i platyny z katalizatorów, linię do odzysku metali szlachetnych z płytek drukowanych oraz przejęcie jednego z liderów krajowego rynku recyklingu katalizatorów samochodowych. Wejście w rynek katalizatorów niejako wynika z podpisaniem strategicznego partnerstwa ze spółką córką Toyoty odpowiedzialną za recykling samochodów, jednym z elementów współpracy ma być wymiana know-how. Nowe linie do odzysku metali spowodują że krajowa i regionalna konkurencja Elementalu stanie się jednocześnie jej klientem, ponieważ firma będzie w stanie zaoferować lepsze ceny skupu niż konkurenci na zachodzie. Wygląda na to że efekt skali zaczyna działać, tym półroczu zysk operacyjny jest wyższy o 1/3 niż w poprzednim mimo że spadki cen surowców powinny jednorazowo obniżyć marżę.

Czy mogę prosić o analizę raportu finansowego? Spółka wkrótce ma ogłosić nową strategię, wraz z analizą raportu finansowego może to pomóc podjąć decyzję o wejściu lub wyjściu z inwestycji.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7