pixelg
POLWAX - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

POLWAX [PWX]

AKTUALNY KURS: 2,97 zł (+2,59%) 06-12-2019 15:09
bankrucik
Wpisów: 3 857
Wysłane: 16 września 2018 21:39:57 przy kursie: 6,86 zł
od dawna postuluję, że dla spółek publicznych powinny być ZABRONIONE emisje bez Prawa Poboru... bo to jest zwykle złodziejstwo w biały dzień, d...nie drobnych akcjonariuszy bez znieczulenia. Emisje powinny być tylko z PP które jeszcze powinno być notowane co najmniej przez 2 tygodnie
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

mackopl
mackopl PREMIUM
Wpisów: 626
Wysłane: 17 września 2018 01:22:31 przy kursie: 6,86 zł
@bankrucik - dokładnie, też o tym pisałem. Dodruk akcji to działanie na szkodę obecnych akcjonariuszy, zwłaszcza mniejszościowych, tak naprawdę to jest napad na ich pieniądze, ochrona zwykłego obywatela to fikcja, no ale to się tak dobrze nie sprzeda jak Ambergold, tu trzeba działań, a nie telewizyjnego show.
Ewentualnie rozwiązanie, że inny akcjonariusz może kupić po cenie 1,5x średnia z ostatnich 12 miesięcy.
Po takich akcjach jest zdziwienie, że na GPW nikt nie chce inwestować....
Ja akcjonariuszem Polwaxu nie jestem, jednak teoretycznie jak ktoś inwestuje powiedzmy 10 tys i ma podjąć walkę z zarządem w obecnej sytuacji, to czas poświęcony jest nieadekwatny do zysku, tu powinny być regulacje.

lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 714
Wysłane: 17 września 2018 08:14:03 przy kursie: 6,86 zł
Mam zastrzeżenia do krytyki związanej z dodrukiem akcji. Mogę przedstawić dłuższy wywód, obejmujący pożyczki akcjonariuszy, akcje preferencyjne itp., ale może szkoda na to pisania.

Ja wolę jak akcje nie są objęte PDA i bierze je ktoś inny, Jakiś bezwzględny kapitalista. Okrutny, itp. Ale, jednego nie można mu zarzucić – braku umiejętności liczenia pieniędzy. Jeżeli taki facet godzi się na zakup po 10 zł. akcji notowanych po 7 zł, to musi widzieć w tym sens . W końcu 30+ milionów nie chodzi piechotą. Dla mnie jest ktoś, kto wierzy w tą inwestycję. Jeśli nie on, a drobnica, to może oznaczać brak wiary, albo cel wydatkowania jest średni (np. ostatnia emisja Otmuchowa z PDA na średni cel – skutek jest taki, że akcje nie mogą nawet powrócić do ceny nominalnej sprzedaży, czyli 2 zł).

Może nie być emisji, to na zyski poczekam kilka lat dłużej. Jeśli też będzie PDA to nikt nie będzie chciał wejść po 10 zł. i trzeba będzie mocniej rozwodnić „drobnicę”.

To jest rynek kapitałowy a nie socjalistyczna spółdzielnia samopomocy. Firmy idą na ten rynek po kapitał i szczęśliwie, że mają cel (a nie jak wielu oszustów, których nazwy sami sobie dopowiecie).

PDA można sobie wydumać dla spółki już dojrzałej, np. szukającej przejęć i kapitału tańszego od bankowego, ale na ogół chodzi o inwestycje. Wtedy PDA wręcz szkodzi.

Czasami dokupienie akcji przez głównego akcjonariusza (a nie nowego inwestora) po wysokiej cenie jest pułapką ale rynek na ogół wie swoje i tylko niewielu daje się na to nabrać. Vide dokup akcji Getin Noble Bank przez bankiera alfa na początku roku. To dopiero była zmyłka.

Proszę nie obraźcie się za zarzucanie wam socjalizmu, ale przecież ty, @bankrucik, powinieneś najlepiej wiedzieć, że to bajka.

le rom
Wpisów: 789
Wysłane: 17 września 2018 09:09:52 przy kursie: 6,80 zł
Eh?
Konkretnie:
- ważny jest poziom ceny, czas/faza rynku/ i miejsce
- emisja bez prawa poboru- warunek -cena emisyjna przewyższa średnią rynkową (i to pod warunkiem, że rynkowa nie jest manipulowana)
- emisja z prawem poboru - zwykle gdy cena emisyjna jest niższa od średniej rynkowej,

Zatem, jeśli P. Tomczyk, Moska lub inny inwestor chcą wyłożyć 30 mln zł za 3 mln szt. nowej serii akcji (Pe=10 zł) to nie upierałbym się dzisiaj z prawem poboru. Zaznaczam, że generalnie takie emisje robi się w hossie (dla PWX to był IV.2015r-Pm=19zł lub X.2017r- Pm=17 zł). Można wtedy było zrobić dwie emisje po 1,0x15 zł i uzyskać 30 mln zł za 2 mln szt. nowych akcji na przyszłą inwestycje.
Jeśli dzisiaj przy cenie rynkowej ok. Pm=7 zł Zarząd wyskakuje nagle z propozycją emisji akcji do 4,5 mln szt. bez prawa poboru ( a więc zwiększenie ilości akcji o 43%) za 30 mln zł - to to oburza pozostałych drobnych akcjonariuszy, bowiem gwałci zasady dobrych praktyk na rynku .
Brak płynności na rynku(brak elastyczności rynku) i zapaść całej GPW czyni obecnie emisję zbyt kosztowną dla obecnych akcjonariuszy i dodatkowo pogłębia ich straty z przyczyn dodatkowej panicznej wyprzedaży, bowiem Zarząd odkrywa się jako nieprzyjazny drobnym akcjonaruszą.
Miejmy nadzieje, że ta propozycja zostanie wycofana lub zmieniona na korzyść obecnych akcjonariuszy, bo tak powinien zachowywać się każdy Zarząd spółki publicznej.
Obecnie kurs PWX powinien piąć się na północ a nie na południe. W innym przypadku należy na NWZA zmienić decydentów w Zarządzie.
Edytowany: 17 września 2018 09:17

bankrucik
Wpisów: 3 857
Wysłane: 17 września 2018 09:23:18 przy kursie: 6,80 zł
lesgs napisał(a):
Mam zastrzeżenia do krytyki związanej z dodrukiem akcji. Mogę przedstawić dłuższy wywód, obejmujący pożyczki akcjonariuszy, akcje preferencyjne itp., ale może szkoda na to pisania.

Ja wolę jak akcje nie są objęte PDA i bierze je ktoś inny, Jakiś bezwzględny kapitalista. Okrutny, itp. Ale, jednego nie można mu zarzucić – braku umiejętności liczenia pieniędzy. Jeżeli taki facet godzi się na zakup po 10 zł. akcji notowanych po 7 zł, to musi widzieć w tym sens . W końcu 30+ milionów nie chodzi piechotą. Dla mnie jest ktoś, kto wierzy w tą inwestycję. Jeśli nie on, a drobnica, to może oznaczać brak wiary, albo cel wydatkowania jest średni (np. ostatnia emisja Otmuchowa z PDA na średni cel – skutek jest taki, że akcje nie mogą nawet powrócić do ceny nominalnej sprzedaży, czyli 2 zł).

Może nie być emisji, to na zyski poczekam kilka lat dłużej. Jeśli też będzie PDA to nikt nie będzie chciał wejść po 10 zł. i trzeba będzie mocniej rozwodnić „drobnicę”.

To jest rynek kapitałowy a nie socjalistyczna spółdzielnia samopomocy. Firmy idą na ten rynek po kapitał i szczęśliwie, że mają cel (a nie jak wielu oszustów, których nazwy sami sobie dopowiecie).

PDA można sobie wydumać dla spółki już dojrzałej, np. szukającej przejęć i kapitału tańszego od bankowego, ale na ogół chodzi o inwestycje. Wtedy PDA wręcz szkodzi.

Czasami dokupienie akcji przez głównego akcjonariusza (a nie nowego inwestora) po wysokiej cenie jest pułapką ale rynek na ogół wie swoje i tylko niewielu daje się na to nabrać. Vide dokup akcji Getin Noble Bank przez bankiera alfa na początku roku. To dopiero była zmyłka.

Proszę nie obraźcie się za zarzucanie wam socjalizmu, ale przecież ty, @bankrucik, powinieneś najlepiej wiedzieć, że to bajka.

moim zdaniem to nie żaden socjalizm czy bajka... po prostu równouprawnienie akcjonariuszy... emisja z PP które jest notowane później na giełdzie np przez 2 tygodnie daje wszystkim równe prawa... chcę to kupuję akcje, nie chcę kupić akcji to sprzedaje PP innym inwestorom.... kiedyś większość emisji była z PP a te były notowane a teraz większość jest bez PP i tak naprawdę to jest dodatkowe ryzyko które musi wyceniać rynek przy każdej spółce.... ( ta "potencjalność" obniża wyceny) bo masz fajną spółkę w którą inwestujesz a potem nagle okazuje się , że zarząd czy główny akcjonariusz dodrukowuje sobie 1x czy 2x akcji poniżej bieżącego kursu..
wolny rynek i kapitalizm nie musi oznaczać złodziejstwa.. między innymi dzięki takim zachowaniom mamy generalnie odwrót małych inwestorów od giełdy... wystarczy z nimi porozmawiać, dlaczego wolą nieruchomości od akcji czy obligacji..
każdy fragment rynku gospodarczego "konkuruje" o pieniądze "ciułaczy" a teraz giełda jest uwazana za złodziejstwo..i jeżeli nawet ja ( wielki zwolennik giełdy) dochodzę do wniosku że poniekąd słusznie to już chyba naprawdę wiarygodność sięgnęła bruku
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

le rom
Wysłane: 17 września 2018 10:54:56 przy kursie: 6,80 zł
Think
Dramatem dla drobnych jest " prawo" tzn. KSH. Jeśli w majestacie prawa można każdego okraść to tylko nieliczni tego nie czynią, kierując się etyką w biznesie. Kiedyś majątkami zarządzali biskupi i księża. Niestety nie słyszałem obecnie, aby ktoś chciał przywracać dawny porządek.
Zatem uzdrawianie rynku akcji należałoby zacząć od zmian prawa czyli Kodeksu Spółek a potem dokonać wyboru na kapitalistów szlachetnych ludzi (szlachty). I tu zatrąca trochę historią i utopią.
Biedny ten kraj, który złodziejstwem stoi.
A propos ...lesgs .. - skąd te Pe=10 zł za akcje nowej emisji?

mackopl
mackopl PREMIUM
Wpisów: 626
Wysłane: 18 września 2018 02:01:44 przy kursie: 6,80 zł
bankrucik napisał(a):

każdy fragment rynku gospodarczego "konkuruje" o pieniądze "ciułaczy" a teraz giełda jest uwazana za złodziejstwo..i jeżeli nawet ja ( wielki zwolennik giełdy) dochodzę do wniosku że poniekąd słusznie to już chyba naprawdę wiarygodność sięgnęła bruku

Mamy podobnie :)
Niestety można robić 1000ce analiz fundamentalnych, rysować sobie na wykresach dowolne figury, a potem przyjdzie zderzenie z legalnym robieniem kogoś w ciula. Wariant pesymistyczny to dodruk. Wariant optymistyczny to jak mi się ostatnio zdarza, to wycofanie spółek z giełdy. Obecnie schodzi Colian, Tarczyńskiemu nieco plan pokrzyżowały instytucje, jednak spółek tego typu jest/było sporo, widać, że wycena na GPW jest atrakcyjna, tym bardziej po ostatnich spadkach. Graal, Epigon, Uniwheels itp, niektóre ledwo weszły i już zeszły.
Jak policzyć czas poświęcony, potencjalny zysk z giełdy, wysokie RYZYKO, to nieruchomości wydają się ciekawym rozwiązaniem dla ludzi o słabszych nerwach i zainteresowaniach przeciętnego Kowalskiego. Teraz na rynku nieruchomości też jednak pojawiło się dodatkowe ryzyko, w postaci wysokich cen które mogą zostać skorygowane w dól.

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 18 września 2018 08:00:06 przy kursie: 6,80 zł
Spróbujcie spojrzeć na to od innej strony. Każda forma dofinansowania, poza dotacjami/darowizną, jest w zasadzie tym samym. Jeśli spółka wzięłaby kredyt to w zasadzie akcjonariusze też ulegają rozwodnieniu bo dopóki kredyt nie zostanie spłacony, żadnych zysków z inwestycji nie będzie. Parametry finansowe spadają i wartość spółki ulega obniżeniu. Można się upierać, że po spłaceniu kredytu wszystko wraca do normy, ale tak w rzeczywistości nie jest i trzeba wielu lat by inwestor wyszedł na swoje. Emisja akcji ukłonem dla drobnych akcjonariuszy, a jej odmiana bez PDA może być najtańszą formą pozyskania finansowania. Spółka może szybciej powrócić do wypłaty dywidendy i efekt będzie taki sam, albo i lepszy (bo szybciej) w porównaniu do zaciągnięcia kredytu bankowego.

Dotacje też trzeba spłacać i niekiedy stają się zwrotne (vide BioMed Lublin).

Nie sądzę, by ta emisja znacznie obniżyła cenę giełdową akcji, no może do 5 zł, ale to nic w porównaniu do dotychczasowych strat tych, którzy kupili akcje i trzymają je bez stop lossa.

Co do wątku ogólnego: złodziejem nie jest Giełda. Złodziejami są ludzie, a kradną głownie od tych, którzy omamieni możliwością osiągnięcia łatwych zysków nieopatrznie im uwierzą. Jak mawiał Buffet: "Inwestowanie jest łatwe, ale nie jest proste". To bardzo przydatne powiedzenie.

Do sytuacji na Giełdzie walnie przyczynia się nasze Państwo, które zwyczajnie od lat nie wie jak sobie z tym zjawiskiem poradzić i jak je obrócić na korzyść wszystkich, a nie tylko na własną korzyść.

Na giełdach w USA dochodzi do jeszcze poważniejszych przekrętów, ale nikt nie zarzuca im złodziejstwa. Np. równe traktowanie akcjonariuszy: pewien bank giełdowy wyemitował akcje specjalne (2-3 sztuki) o zerowej wartości nominalnej i wartości emisyjnej 200 Mln $, z pierwszeństwem do dywidendy w wysokości 5% rocznie przez czas nieokreślony (chyba od zysku brutto); pozostały zysk, jeżeli będzie, dzielony jest na pozostałe ok 1 Mld akcji (przykład jest prawdziwy, ale mogę już nie pamiętać niektórych cyferek) . To dopiero równość.

Proszę, nie siejcie defetyzmu, nie szukajcie złego tam, gdzie go nie ma. Jeżeli ktoś ma akcje, np. tej spółki, to proszę się zastanowić, jak dalece wykonałeś analizę tej spółki przed decyzją o kupnie i wielkości tego kupna i, uczciwie, na ile sam przyczyniłeś się do poniesionej straty.

le rom
Wysłane: 18 września 2018 09:50:15 przy kursie: 7,12 zł
angry3
A propos ...lesgs .. - skąd te Pe=10 zł za akcje nowej emisji?
A propos ...lesgs .. - skąd te Pm=5 zł za akcje po emisji?
Pudło
Na obecnym etapie- nie ma podstaw, aby mówić o dalszym spadku cen akcji a tym bardziej wskazywać dolną granicę spadku i nie ma podstaw aby wskazywać cenę emisyjną. Każdy inwestor ma swoje wyobrażenie o tych cenach. Jak widać na tym forum różnie różni myślą, być może w zależności czy są na papierze czy bez.

Nie jest przesądzone, że dojdzie do jakiejś tam emisji. Skład akcjonariatu wskazuje ,że Pan Tomczyk nie jest akcjonariuszem strategicznym, a zatem tu zadecydują Fundy. Mamy jeszcze 1,5 roku do uruchomienia nowej inwestycji i należy w tym czasie wypracować maksymalnie środki własne na potrzebne wydatki inwestycyjne. To , że spadły marże to jest jedna strona medalu, drugą stroną jest marketing i koszty. Wcześniej wypracowywane zyski 20-30 mln zł rocznie nagle spadają do 5-10 mln zł rocznie i co - i nic się nie stało w firmie? Receptą na to ma być jedynie - emisja akcji? Nie ma prawd obiektywnych. Filozofowie mówią wprost prawda nie istnieje. Ciągle zbliżamy się do niej ( analizy), ale nikt jej nie osiągnie.. Emisja w obecnych warunkach to ostateczność i jeśli już to przy maksymalnej możliwej cenie emisyjnej.

lucznik
Wpisów: 205
Wysłane: 18 września 2018 11:50:38 przy kursie: 7,12 zł
lesgs napisał(a):

Najpierw elementarz:
PDA prawa do akcji w celu obrotu na gieldzie przed rejestracja w KRS
PP prawa poboru akji -instrument w celu proporcjonalnego objęcia
różnica jak miedzy koniem i koniakiem.
Jednosemestralna fascynacja ekonomią kapitalizmu sromotnie przegrywa z doświadczeniem realiami giełdowymi. Pamietam jak krew zalewała mi czaszkę a oczy łzy gdy na rynek spływały komunikaty o kolejnych warrantach upr. do emisji nieograniczonej ilości akcji po cenie nominalnej na Bumechu. Kilku akcjonariuszy wraz z zarzadem uprawiało taki proceder, że sprzedawało stare akcje
rynkowo potem obejmujac podobne ilosci po nominale tak sprytnie ,że rynek nie widział przekraczania progów wszystko za pomocą
trików w statucie i bez PP tak dodrukowali drugie 100% ale to była
przygrywka potem przyszedł Falenta z Rybką z ZWG i rozwodnili ak
cjonariat 6-krotnie!! bez PP of course.Opadł kurz minęło pół roku i...
znowu zaczęli drukować warranty akcje fake newsy co tam chcesz bez PP takiej giełdy pragniesz?? Polecam Ci biblię kazdego inwestora "Inteligentny inwestor" Beniamina Grahama (to chyba nie socjalista?)zobaczysz jak rozprawia się z wszelkim dodrukiem akcji nie pochodzącym wprost z woli WZA. Wręcz zakazuje kupować spólek , które mają takie statuty. Na marginesie , PBKM zaczął "produkować" warranty...
The Dogs of deal.

abcabc
Wpisów: 206
Wysłane: 18 września 2018 12:57:50 przy kursie: 7,12 zł
lesgs napisał(a):

Kompletny brak wyobraźni. Jeśli ty objąłeś akcje po 10 zł, a potem ktoś rozwadnia ciebie 30% i obejmuje za 10 zł, to przenosi na ciebie ryzyko. Konkretnie twój zwrot z inwestycji będzie 30% niższy i żadne ideologiczne hokusy pokusy tego nie zmienią.

Nie będziesz miał możliwości wyjścia z zyskiem wyższym niż ten akcjonariusz, który ciebie rozwodnił, więc ustawiasz się od razu na końcu łańcucha pokarmowego. Kilka takich rozwodnień i inwestycja będzie musiała dawać 100% zysku, żebyś wyszedł na 2% rocznie, a chyba nie o to chodzi?

Popatrz na to z tej strony - skoro teraz uważasz, że on "wierzy" w inwestycję, to dlaczego nie wziąć tego samego kapitału z ulicy? Inwestycja będzie miała cały czas ten sam zwrot, a takiej propozycji nie ma. Dlaczego? Bo duży akcjonariusz "wierzy" tylko wtedy, kiedy dodatkowo odbierze zysk rozwodnionym akcjonariuszom, czyli z tym 30-50% mniejszym ryzykiem. Czyli uważa, że wchodząc na obecnym poziomie rynkowym (co pewnie jest i tak kilkadziesiąt procent niżej niż ulica i może nawet ty) nie opłaca mu się to bez rozwodnienia innych - "nie wierzy" w obecną cenę, bo tak jakby kupuje to samo 50% taniej.

tomasz_lech
Wpisów: 7
Wysłane: 18 września 2018 16:34:02 przy kursie: 7,12 zł
No to KM już nieco wyjaśnił w dzisiejszym Parkiecie.
Widać poważnie zainteresowany spółką.

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 20 września 2018 09:14:48 przy kursie: 7,32 zł
Wiadomo więc, że odbiorcą akcji będzie Pan Moska.
W cytowanym wyżej wywiadzie niby zajmuje stronę akcjonariuszy drobnych, uważając, że cena akcji jest niepotrzebnie wysoka. Czy na pewno? Obecnie (na dzień sprawozdania za Q1) Pan Moska posiada 6,69% akcji, co daje mu ok. 5,8% głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Wykonałem obliczenia w scenariuszu emisji za 30 mln po cenie 10 zł. i 7 zł. Obliczenia podaję w zaokrągleniu.

Zakładam, że Zgromadzeniach uczestniczą w zasadzie tylko właściciele i fundusze, a głosy „drobnicy” są pomijalne.

W obecnej sytuacji właściciele akcji uprzywilejowanych (Tomczyk, Stokłosa, 2 członków zarządu) co do głosu (2:1) dysponują ok. 30,5% głosów, co przy obecnych na Zgromadzeniu głosach daje ok. 60% głosów podczas wszystkich zgromadzeń.

Przy emisji po 10 zł liczba akcji wyniesie 10.300.000 + 3.000.000 i udział p. Moski w akcjonariacie wzrośnie do 27,7% a jego udział w głosach na Walnym wzrośnie do ok. 40%, zaś akcjonariusze uprzywilejowani będą posiadać większość ok. 51%.

Przy emisji po 7 zł liczba akcji wyniesie 10.300.000 + ok. 4.285.000 i udział p. Moski w akcjonariacie wyniesie 34%, akcjonariusze uprzywilejowani będą posiadać udział w głosach na poziomie ok. 44%, zaś udział p. Moski przekroczy 51%.

Z tego płynie jeden wniosek. P. Moska wcale nie działa na korzyść akcjonariuszy drobnych, lecz wyłącznie na własną korzyść. W tej chwili trwa walka o przejęcie dominacji w spółce. Jeżeli emisja nastąpi po cenie wg Zarządu, właściciele spółki zachowują kontrolę. W przeciwnym przypadku, Spółka staje się zależna od p. Moski.

Co do samej emisji. Te pieniądze są potrzebne Spółce teraz, a nie w dalekiej przyszłości. Na ogół w umowie spółki przewidziany jest termin na zwołanie Walnego poprzez ogłoszenie z wyprzedzeniem 2-4 tygodnie. Chwila emisji może nie być zbytnio oddalona. Poza tym, jeżeli chcemy uniknąć niepotrzebnego zamieszania w postaci obecności innych akcjonariuszy, takie Walne należy zorganizować tuż przed ważnym świętem, np. 30 października, 10 listopada, 22 grudnia, itp.

Nie wiadomo, ile akcji posiada p. Moska, do poziomu 10% nie musi niczego ogłaszać, a obecnie ma 6,69% akcji. może dokupić jeszcze ok. 340 tys. bez ogłaszania czegokolwiek. Proszę zauważyć, że w przypadku objęcia pakietu po 7 zł jego udział przekroczy 33% i będzie musiał ogłosić wezwanie do uzyskanie 50% udziałów. Jeżeli nadal kurs będzie się poruszał na obecnym poziomie, nikt na wezwanie nie odpowie. Spółka nie jest tygrysem płynności i wystarczą niewielkie naciski cenowe by ten kurs utrzymać na tym poziomie nawet przez 6 miesięcy. Proszę także zwrócić uwagę, że z akcjonariatu znikł Trigon. Inne TFI także mają ogólnie znane problemy, więc dokupienie akcji przez p. Moskę może nie nastręczać trudności.

Szykuje się ciekawa rozgrywka. Drobni będą się temu tylko przyglądać – wesołej zabawy.
Edytowany: 20 września 2018 09:16

PrzemPrzem
Wpisów: 6
Wysłane: 20 września 2018 12:24:56 przy kursie: 7,32 zł
A dlaczego przy p. Mosce rozdzielasz udział w akcjonariacie i głosach? Czyżby miał jakieś akcje uprzywilejowane, lub też nowe akcje będą uprzywilejowane?

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 20 września 2018 12:36:33 przy kursie: 7,32 zł
Ponieważ inni mają akcje uprzywilejowane, to na jego akcje zwykłe przypada mniej głosów niż gdyby inni nie mieli uprzywilejowania.

tomasz_lech
Wpisów: 7
Wysłane: 20 września 2018 17:34:32 przy kursie: 7,32 zł
Jakby była do niego emisja, to po co ten artykuł dawał?
Sam piszesz, że będzie walka o dominację. To po kiego czorta emisja do Moski? Na starcie się poddają?
Jak ma być walka, to nie kierowaliby tej emisji na pewno do niego, tylko kogoś innego mieli na myśli. Wcześniej jak zrobili? Przejęli spółkę pół darmo za pomocą wiadomo kogo i opchali akcje funduszom. Interes życia.Zostawili sobie pakiety,aby rządzić. I te liczenie głosów.:)

Różnica jeszcze jest taka, że Oni, czyli Zarząd Polwaxu raczej niczego nie dokupią,a Moska może sobie pozwolić na wiele, jeśli będzie chciał. Dlatego Prezes powiedział, nagle że ta emisja wcale nie musi dojść do skutku. Ciekawe.
Inna sprawa, żeby Moska kierował spółką wcale nie musi mieć 30 czy 40%,z 10% też może ino dodatki potrzebne :).
Pewne jest to, że w spółce zaczęło się dziać i to jest na +

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 20 września 2018 18:42:33 przy kursie: 7,32 zł
Dla mnie wywiad jest wydarzeniem, w którym do gościa przychodzi przygotowany dziennikarz, który w zasadzie wie wszystko, co może być dostępne publicznie o danej sprawie. Gdyby tak było, p. Mosce zadawano by zupełnie inne pytania. Te natomiast były ogólne i odpowiedzi były równie płytkie . Sądzę, że była to bardziej rozmowa pomiędzy panami, a nie prawdziwy wywiad. Do tego jakieś zdjęcie i tabelka z ogólnie znanymi informacjami, i artykuł gotowy.

Zapewne dlatego wielu ludzi, z którymi rozmawiam twierdzi, że raczej takiej prasy nie kupuje.

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 26 września 2018 23:13:41 przy kursie: 6,92 zł
No i sprawa pilnego podwyższenia kapitału powoli się wyjaśnia.

wiadomosci.stockwatch.pl/polwa...

Czyli, spółka pilnie potrzebuje gotówki by przywrócić parametry zgodne z konwenantami. Nie ma mowy o nieokreślonym horyzoncie zdarzeń. Grozi niewypłacenie przez bank drugiej i trzeciej części kredytu inwestycyjnego.

Czekam na ogłoszenie o zwołaniu NWZA. Może to zrobić Prezes, bo ma ponad 10% kapitału. Jeżeli to zrobi, będzie to oznaczać z jego strony pełną świadomość powagi sytuacji finansowej, w jakiej znalazła się spółka oraz jednocześnie oddanie spraw spółki w silniejsze ręce.

Ponieważ kwestia przekroczenia parametrów była już znana wcześniej, nie można wykluczyć, że główni aktorzy są już dogadani w sprawie emisji. Do tego jednak nie bardzo pasuje wypowiedź p. Moski.

Nadal jest ciekawie.

le rom
Wysłane: 27 września 2018 00:19:00 przy kursie: 6,92 zł
angry3
Ponad dwa miesiące ktoś wie to czego większość nie wie to ta większość wypada śmiesznie, bo nadal nie wie co ING już dawno wie. A zatem podawanie czegoś jako pewnika w 100%, a potem jako pewnika zaledwie w 30% a to coś jest jakoby być lub nie być zarazem,
stwarza kolejne przesłanie nieokreślenia lub domykania czegoś już niby domknietego.
Takie umowy pułapki to zła praktyka Pwx i ING
Ten ostatni partner nie ma wyjścia i musi zgodzić się na dwie pozostałe transze, ale po drodze co zamiesza to jego Mac jedynie wie.

le rom
Wysłane: 7 października 2018 07:54:51 przy kursie: 6,90 zł
angry3
Tylko dobry wynik tu się liczy. Spółka sezonawa, zatem ING i Zarząd pod kontrolę i żadnych sztuczek i zajączkow z kapeluszy.
Ktoś chce tanią emisją ograbic akcjonariat. Być może coś jeszcze wykombinuja aby zbić cenę akcji. Toć to widać jak na dłoni.
Pozytywnym jest fakt, że ostatnia zagrywka z Ebitda w umowie z ING na niewiele się zdała.
To prymitywny cios poniżej pasa dla akcjonariatu. Drogi Zarządzie - wiarygodność na rynku to prawdziwe bogactwo. Jeśli już konieczna nowa emisja to powyżej 10 zł., a jak nie to z prawem poboru.
Najwlasciwszym rozwiązaniem jest zadbać o wynik.
Zbliż się Szogunie do akcjonariatu - i do przodu!
Edytowany: 7 października 2018 08:04

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9