pixelg
CORMAY - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

CORMAY [CRM]

AKTUALNY KURS: 1,23 zł (+2,84%) 22-06-2021 12:11
marrynika
0
Wpisów: 48
Wysłane: 12 września 2011 12:02:39 przy kursie: 14,25 zł
Akcjonariusze spółki doskonale wiedzą, że znaczna poprawa wyników to 2012r o czym sama spółka informuje, a uwagi co do świetlanej wizji to chyba nie na miejscu oczekujemy od Pani prezentacji
danych a nie jej odczuć subiektywnych.

rafsty
rafsty PREMIUM
10
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 304
Wysłane: 12 września 2011 19:27:30 przy kursie: 14,25 zł
Pani (? - nick tak sugeruje) Marryniko,
Proszę nie traktować poniższego tekstu, jako reakcji na hasło "biją naszych". Po prostu się z Panią nie zgadzam.

Po pierwsze prezentacji danych dokonuje spółka. Prostej analizy dokonuje nasz automat. Natomiast już nieco głębsza analiza wymaga komentarza i interpretacji. Rachunkowść jest bardzo trudną dziedziną. A to, co Pani czyta powyżej, to w końcu "omówienienie", a nie "przepisanie".

Po drugie przecenia Pani możliwości niektórych akcjonariuszy. Osobiście mam wrażenie, że całkiem sporo ludzi kupuje tickery, nie mając pojęcia, czym się spółka zajmuje. Nie mówiąc już o jej planach.

Co do osobistych odczuć... cóż; dla finansisty, a Pani Kasia jest finansistą, rachunkowość i sprawozdania to coś więcej, niż cyferki. Ja mam tak samo i czasem bardziej oceniam firmę na podstawie odczuć, niż wskaźników. Czasem wyniki są piękne, a czuć, że zarządowi tylko "tak wyszło". I nie da się tego udowodnić, dopóki nie zaczną się kłopoty i zarząd nie zacznie się miotać. Czasem wynika to z formatu (a nie zawartości!) not. Czasem z ich doboru, a czasem języka komentarza. I też niekoniecznie chodzi o to czy komentarz jest słuszny i formalnie prawidłowy. Czasem to negatywne wrażenie nigdy nie realizuje się w wynikach, a ja mimo wszystko uważam, że spółką rządzą niewłaściwi ludzie.
Nie chodzi mi konkretnie o Cormay, tak po prostu bywa.

Co do samego Cormaya. Negatywne, jak rozumiem, osobiste odczucia Pani Kasi mocno pokrywają się z moimi. Uważam, że firma obecnie zbyt koncentruje się na horyzoncie, zapominając o własnej przystani. Brak wzrostu organicznego i opowiadanie o tym, jak świetny produkt za chwilę wyjdzie na rynek, byłyby dla mnie, jako akcjonariusza irytujące. Jeśli nie niepokojące. Ta firma to nie jest start-up i powinna mieć zbudowaną pozycję rynkową z silnym cash flow, który pozwoliłby na ewentualne innowacje. Tymczasem wszyscy koncentrują się na akwizycjach i R&D.
A może integracja IE i praca nad nowym patentem pochłaniają zbyt wiele zasobów i uwagi Zarządu? Co, jeśli wdrożenie komercyjne jednak się nie uda? A co jeśli technologię uda się szybko skopiować? Wrócimy na własne podwórko? To może kośmy tu chociaż regularnie trawę.

To nie byłaby pierwsza firma, która zatraciła się w restrukturyzacji, przejęciach, przenosinach i nowych perspektywach. Ktoś z inwestorów pomyśał o tym w ten sposób? Czy wszyscy przebierają nogami w oczekiwaniu na krociowe zyski z nowego analizatora? Pamiętajmy o tym, że przecież firma nie przestawia się całkowicie na nowy rynek. To ma być kolejny segment. Nawet nie segment - produkt! Dobrze byłoby więc realizować korzyści z już zdobytych obszarów. A tego mi tutaj trochę brakuje. Pani Kasi najwyraźniej też.

Tymczasem gdzie nie spojrzę, same superlatywy oparte o to, co będzie, jak już skomercjalizują ten swójanalizator. Dla równowagi chciałbym poczytać trochę chłodnych komentarzy. Bieżące wyniki nie zachęcają mnie do piania peanów, więc zachowuję sceptycyzm co do przyszłości.

Ale życzę wszystkim, żeby inwestycja się udała.
Edytowany: 12 września 2011 19:28

Mikrokolos
0
Wpisów: 2
Wysłane: 12 września 2011 21:40:08 przy kursie: 14,25 zł
czytajac analize Pani Kasi mialem szczerze mowiac wrazenie, ze dotyczy ona raczej przeszlosci, a nie tego co wycenia rynek. Analizujac sprawozdanie skonsolidowane, poniewaz to powinno ainteresowac akcjonariuszy, wzrosty zysku w pierwszym polroczu jest >100% w stosunku do zeszlego roku. Ekstrapolujac - a to wydaje sie byc konserwatywne, biorac pod uwage ostatnie przejecie, zysk operacyjny powinien zamknac sie na poziomie minimum 2x w stosunku do 2010. A to pozwala wycenic spoke na poziomie rzedu p/e 20-25, co wcale nie oznacza przewartosciowania tej spolki w porownaniu do spolek z tego sektora notowanych na np. nasdaq.

A do tego dochodzi rozwoj wynalazku i jego potencjal.

Ale kazdy musi sie zastanowic nad inwestycja samodzielnie. Ja poki co powaznie rozwazam zaangazowanie w te spolke.

Pozdrawiam.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 246
Wysłane: 13 września 2011 00:05:07 przy kursie: 14,25 zł
Ale masz absolutną rację. Sprawozdanie pokazuje niestety tylko przeszłość. A rynek wycenia także - a może przede wszystkim - przyszłość.

Ekstrapolacja na podstawie danych ze sprawozdania to moim zdaniem jedna z największych pułapek w sprawozdawczości. Nigdzie nie jest powiedziane, że sytuacja zewnętrzna i wewnętrzna się powtórzą. Dlatego ekstrapolacji się boję.

wave

Kasia Stefanska
0
Wysłane: 13 września 2011 00:08:37 przy kursie: 14,25 zł
marrynika napisał(a):
Akcjonariusze spółki doskonale wiedzą, że znaczna poprawa wyników to 2012r o czym sama spółka informuje, a uwagi co do świetlanej wizji to chyba nie na miejscu oczekujemy od Pani prezentacji
danych a nie jej odczuć subiektywnych.

Proszę więcej pisać o oczekiwaniach następnym razem a obiecuję, że je uwzględnię przy omawianiu wyników. Jeśli czytelnicy chcą poczytać coś więcej albo inaczej, to proszę uprzejmie. hello1

Rysowanie świetlanej przyszłości to właśnie moje określenie na budowanie wizji tego przedsiębiorstwa. Tak de facto to "wynalazek" nie jest niczym poparty przecież. Nie znamy technologii, produktu, rynku, ceny ani dotychczasowych działań handlowych. W takiej sytuacji ocenienie możliwości zarobku jest praktycznie niemożliwe. Dlatego dodałam porównanie do venture capital, które przy całej tej wiedzy także podejmuje decyzje w warunkach znacznego ryzyka.

wave

666
0
Wpisów: 319
Wysłane: 13 września 2011 13:37:46 przy kursie: 14,53 zł
Mikrokolos napisał(a):
czytajac analize Pani Kasi mialem szczerze mowiac wrazenie, ze dotyczy ona raczej przeszlosci, a nie tego co wycenia rynek.

Z Cormayem w uproszczeniu jest tak, że był przewartościowany, po czym podwoił wyniki i potroił wycenę, więc stał się jeszcze bardziej przewartościowany Angel

Po czym się trochę "skorygował" na ostatnich spadkach, oczywiście w tle cały czas budowa "kosmicznego tajnego urządzenia".

Nie zmienia to faktu, że ta spółka to był jeden z liderów wzrostów i jest jeden z liderów jeśli chodzi o formę podczas spadków. Synthos też taki był do ostatnich podobno najlepszych wyników Angel
"kosmiczne urzadzenie" to coś na co można czekać, to taka "premiera wiedźmina", a to rynek lubi najbardziej Angel więc trzyma cenę spółki na giełdzie relatywnie wysoko.

rafsty
rafsty PREMIUM
10
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 304
Wysłane: 13 września 2011 14:44:37 przy kursie: 14,53 zł
Bardzo ładnie to ująłeś!
Kasia Stefanska napisał(a):
Tak de facto to "wynalazek" nie jest niczym poparty przecież.

Ochronę patentową zgłoszenia mają, czyli coś wymyślili. Teraz procedura patentowa i najważniejsze, czyli komercjalizacja. Oby z zyskiem.

Kasia Stefanska
0
Wysłane: 14 września 2011 15:09:36 przy kursie: 15,08 zł
Tak jest, coś mają, coś wymyślili i coś opatentowali. Patentów i zgłoszeń wzorów przemysłowych jest mnóstwo. W mojej ocenie ważniejszy jest potencjał rynkowy, którego nie możemy zweryfikować mając takie dane.

wave

gerberos
0
Wpisów: 9
Wysłane: 14 września 2011 19:01:46 przy kursie: 15,08 zł
Zależy jak na to spojrzec. Jesli założymy, ze wszystko pójdzie tak jak ma isc - wyprodukuja urzadzenie, rozpocznie sie dystrybucja i nikt inny nie zrobi czegos podobnego to szanse na sukces są duże.

Oczywiscie nie mozemy oszacowac w zaden sposób ile i czego zostanie sprzedane natomiast wystarczy znac realia służby zdrowia, chociazby w Polsce, aby zauwazyc ze urzadzenie, które w czasie rzeczywistym pozwala lekarzowi wykonac badania, które dzis sa zlecane do laboratoriów, byłoby wysoce pożądane w każdej większej i mniejszej przychodni. Lekarze nie musieliby kierowac pacjentów na badania poza poradnię (za kazde takie badanie krwi płaci lekarz /poradnia/ zlecajacy) tylko od reki byłyby wykonywane na miejscu. Nawet zakładajac ze dokładnosc bedzie mniejsza niz przy dzisejszych metodach (oczywiscie wcale tak nie musi byc) to moznaby od razu wykluczyc lub zdiagnozowac wiele chorób. Pacjent załatwiłby całą wizyte za jednym razem, zamiast kilka razy chodzic (poradnia, laboratorium, poradnia) i w przypadku wejscia na rynek takich urzadzen pacjenci chetniej wybieraliby poradnie które oferuja tego typu pomoc - wiec wiecej poradni kupuje urzadzenie diagnostyczne aby nadążyc za konkurencją.
Do tego dochodza elementy jednorazowego uzytku, które są niezbedne do funkcjonowania - strzykawki, specjalne igły, paski itd. które badajacy musi kupowac w miare zuzywania co daje ciągły zysk.

Ponad to nie wolno zapominac, ze zarząd mówił równiez o mniejszych urzadzeniach dedykowanych dla pacjentów. Mowa była o urzadzeniach wielkosci glukometru pozwalajacych na samodzielne badanie - dzis własciwie pacjent sam moze sobie zbadac poziom cukru. Cena glukometru to ok 100 zł.

andypaton
andypaton PREMIUM
0
Wpisów: 279
Wysłane: 9 października 2011 23:31:37 przy kursie: 14,50 zł
Ostatnio zastanawiałem się, czy słaba złotówka to dobrze dla Cormay-a? Wszak spółka dużo eksportuje, prawda? Ale po przejęciu Szwajcarów i Irlandczyków to już wszystko się zagmatwało w tej kwestii. Doszedł strasznie drogi frank i bardzo drogie euro. Ciekaw jestem, czy ekipa SW mogłaby ten temat jakoś rozpracować?salute

JasonX
0
Wpisów: 16
Wysłane: 26 października 2011 11:17:26 przy kursie: 14,81 zł
Ciekawy wywiad z Prezesem Tomaszem Tuora
www.tvncnbc.pl/10601700,0,0,2,...

Oswald
0
Wpisów: 54
Wysłane: 26 października 2011 12:20:42 przy kursie: 14,81 zł
Wywiad faktycznie ciekawy.
Akwizycja w Stanach i wejście na NASDAQ brzmi nieźle.
Znając historię ich poprzednich akwizycji takie działania mogą zaowocować.
Co o tym myślicie?

karpaw
1
Wpisów: 71
Wysłane: 26 października 2011 18:37:05 przy kursie: 14,81 zł
Po obejrzeniu wywiadu.
Czy jest ktoś w stanie mi wyjaśnić, jaki jest sens robienia buy back’u z pieniędzy pozyskanych z emisji akcji spółki zależnej?
Co będzie wskazane w prospekcie jako cel emisji? Kupno akcji firmy Cormay?
Think
Edytowany: 26 października 2011 18:42

gerberos
0
Wpisów: 9
Wysłane: 26 października 2011 21:30:02 przy kursie: 14,81 zł
Z tego co ja zrozumiałem emisja ma na celu zebranie środków na dalsze akwizycje i pewnie nja tym oparty bedzie prospekt emisyjny, a jedynie czesc bedzie przeznaczona na buy-back.

karpaw
1
Wpisów: 71
Wysłane: 27 października 2011 08:20:10 przy kursie: 14,81 zł
I właśnie o tę część mi chodzi. Zrozumiałbym to, że zostają jakieś pieniądze z emisji (coś udało się zrobić taniej, lepiej), i nie wiedzą co z nimi robić to zdecydują się na ich zwrot w postaci np. buy backu. Ale żeby z założenia część przeznaczać na taki cel to dla mnie kuriozum. Jak ktoś widzi w tym logikę, to chętnie posłucham uzasadnienia.

andypaton
andypaton PREMIUM
0
Wpisów: 279
Wysłane: 17 listopada 2011 06:18:21 przy kursie: 16,64 zł
Oczywiście prosimy Kasię o analizę raportu Dancing I bardzo proszę też o wyjaśnienie dlaczego wartość księgowa wzrosła o prawie 35 mln.?

Kasia Stefanska
0
Wysłane: 17 listopada 2011 17:23:15 przy kursie: 16,31 zł
Omówienie skonsolidowanych wyników Grupy CORMAY za 3 kwartał 2011 roku

Cormay jest w mojej ocenie perełką technologiczną, która bardzo ładnie się rozwija. Rozszerza swoją działalność na cały świat, dokonuje międzynarodowych przejęć i jeszcze chwali się wysoce innowacyjnymi wynalazkami. Odbija się to w liczbach spółki, choć wskaźniki mówią o przewartościowaniu.

Od początku przechodzę do kwestii, o którą pytacie, czyli znaczącego wzrostu wartości księgowej. Tabelę ze zmianami w kapitale własnym przerobiłam do następującego zestawienia (zaznaczam tylko, że tabela zmian w kapitale własnym nie zgadza się z bilansem na 4 kPLN. Mnie wyszło 6 przez zaokrąglenia pewnie.):

kliknij, aby powiększyć

Największa część zmiany wynika z otrzymanej już zaliczki związanej z emisją akcji, która jeszcze nie została zarejestrowana przez sąd. W kapitale własnym nie widzimy więc zmiany w omawianym kwartale. Wszelkie nadwyżki wykazane są w pozostałych kapitałach rezerwowych. Zbliżona kwota jest także widoczna we wpływach z działalności finansowej w rachunku przepływów pieniężnych. Te środki zostały jednak od razu wydane na działalność inwestycyjną (spółka kupiona w lipcu 2011). Dlatego odzwierciedlenie wzrostu kapitału widoczne jest w sumie aktywów trwałych (pozycja wartość firmy). Kolejne sprawozdanie powinno już uwzględniać podniesienie kapitału zakładowego i nową liczbę akcji.

Analiza wpływu walut obcych na sprawozdanie też przeprowadzona na Wasze wcześniejsze życzenie. Nie jestem pewna, czy odpowie na wątpliwości ale postaram się. W poniższej tabelce przedstawiłam przychody ze sprzedaży w podziale na regiony geograficzne:

kliknij, aby powiększyć

W analizowanym kwartale zaledwie 14% przychodów nie było obarczone ryzykiem kursowym, bo realizowane były w Polsce. Kolejne najważniejsze kraje, do których kierowana jest sprzedaż, nie działają w strefie Euro. Ponad połowa generowanej wartości pochodzi z najróżniejszych walut. Można to oczywiście próbować zabezpieczać i najbardziej wskazany byłby naturalny hedge’ing, czyli dokonywanie zakupów w tych samych walutach. Struktury walutowej zakupów spółka już nie podaje. No i wydaje mi się mało prawdopodobne takie ułożenie listy dostawców, aby odpowiadała odbiorcom.

Trzeba też pamiętać o ryzyku związanym ze znaczną koncentracją sprzedaży na rynku rosyjskim i krajów ościennych oraz Chin. Rosja pokazywała już polskim producentom żywności, gdzie jest ich miejsce i kto na tym rynku rządzi. Niestety nie można tego wykluczyć w odniesieniu do czynników chemicznych. Podobne ryzyko dotyczy rynku chińskiego, który co prawda w ostatnim czasie nic takiego nie pokazywał ale nigdy nic nie wiadomo.

Sprawozdanie pokazuje dużą poprawę wyników jeśli chodzi o przychody i rentowność. W porównaniu do poprzedniego kwartału przychody wzrosły o ponad 6 mln PLN, czyli o 31%:

kliknij, aby powiększyć

Poprawiła się także marża brutto do 43% w analizowanym okresie w porównaniu do 29% w poprzednim kwartale. Ta zmiana jest wynikiem między innymi konsolidacji nowego podmiotu Innovaton Enterprise Limited. Niestety wpływ tego wyniku na grupę kapitałową nie został zaprezentowany.

Co do wynalazku, który jakiś czas temu nas elektryzował: w sprawozdaniu podano, że międzynarodowa prezentacja prototypu odbędzie się w 2012 roku. Dopiero wtedy najprawdopodobniej ruszą więc zamówienia a odzwierciedlenie w wynikach pokaże się w pełni dopiero w 2013 roku. Obietnica spółki w zakresie możliwości przychodów brzmi szalenie atrakcyjnie: urządzenie ma wpłynąć na globalny rynek. Brzmi to naprawdę interesująco. Więc jeśli ktoś ma ochotę podjąć ryzyko i przeczekać niecałe 2 lata, to czemu nie…

www.stockwatch.pl/gpw/cormay,w... – na stronie analizy fundamentalnej spółki znajdują się przeliczone wskaźniki, zapraszam do zapoznania się.

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 9 grudnia 2011 08:27:06 przy kursie: 16,37 zł
Techniczne oko w dzisiejszym Wykresie dnia padło na Cormay.

kliknij, aby powiększyć

Omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW
wiadomosci.stockwatch.pl/corma...

czajnik
0
Wpisów: 129
Wysłane: 15 grudnia 2011 20:07:24 przy kursie: 17,08 zł
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...
Jest jedna firma, która się nami interesuje, ale najpierw nasza firma musiałaby się rozwinąć, najlepiej do 50 mln euro przychodów, żeby ją sprzedać, ale na razie takiej potrzeby nie mam. W przyszłości mógłbym zejść ewentualnie do 20 proc. udziałów" - powiedział Tuora.
gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...
Naszym celem jest osiągnięcie w 2013 roku ok. 50 mln euro przychodów ze sprzedaży, czyli ok. 200 mln zł" - powiedział w wywiadzie dla PAP Tuora.

Informacje przedstawione w w/w linkach nie są zbyt "świeże" ale czy SW mógłby zweryfikować przez zapytanie spółki czy rozważana jest opcja sprzedaży części udziałów po zwiększeniu przychodów spółki do wspomnianych wyżej 200 mln zł.

sylwesterkozak
0
Wpisów: 26
Wysłane: 3 stycznia 2012 14:01:08 przy kursie: 16,65 zł
[03-01-2012 11:59] PZ Cormay po spodziewanym przejęciu firmy z USA ma kolejne na oku: z Brazylii i Europy Zach. (wywiad)

03.01. Warszawa (PAP) - PZ Cormay być może w styczniu podpisze umowę na przejęcie amerykańskiej firmy, której due diligence już się zakończyło - poinformował w wywiadzie dla PAP prezes Tomasz Tuora. Amerykańska firma stałaby się platformą do dalszych akwizycji, bo Cormay ma już na oku kolejne firmy: z Europy Zachodniej i Brazylii, ale to byłaby kwestia 2013 roku.
Prezes powiedział też, że strategia rozwoju Cormay opiera się nie tylko na rozwoju nowych technologii, ale też właśnie na dalszych akwizycjach.
"Chcemy się rozwijać z jednej strony poprzez nowe technologie, a z drugiej strony poprzez akwizycje. Nie chcemy stać na jednej nodze. Chcemy jednak przejmować umiejętnie, tak, aby było tanio i jednocześnie żeby akwizycja miała sens z punktu widzenia geograficznego lub/i produktowego. Naszymi strategicznymi celami rozwoju są rynki rozwijające się, jak np. Chiny i Brazylia, ale również m.in. USA, najbardziej rozwinięty rynek pod względem produktów" - powiedział w wywiadzie dla PAP Tuora.
W przypadku amerykańskiej firmy, która jest notowana na Nasdaq, Cormay w pierwszym kroku miałby przejąć 20-30 proc., a docelowo udział zwiększyłby się do 90 proc.
"Operacyjnie due diligence już się zakończyło, ale jeszcze nad transakcją pracują prawnicy. Gdy zobaczymy pełny raport z due diligence, podejmiemy decyzję. Finalna umowa mogłaby zostać podpisana jeszcze w styczniu. W pierwszym kroku mówimy o objęciu 20-30 proc. kapitału, a docelowo o udziale PZ Cormay w kapitale na poziomie 90 proc." - powiedział Tuora.
"Firma ma podobne problemy jak inne firmy, które przejmowaliśmy, czyli chodzi o kwestie związane z cash flow. Dlatego nie będziemy kupować od nikogo akcji, tylko przejmiemy kontrolę poprzez dofinansowanie i objęcie walorów nowej emisji. Mamy na to środki" - dodał.
W listopadzie prezes i zarazem akcjonariusz PZ Cormay sprzedał 1 mln akcji tej spółki, aby sfinansować kupno ok. 30 proc. akcji amerykańskiej firmy, której roczne przychody wynoszą ok. 60-70 mln zł i która działa na rynku weterynaryjnym w dziedzinie hematologii i biochemii.
EMISJA AMERYKAŃSKIEJ FIRMY NA 150-200 MLN USD
PZ Cormay chciałby doprowadzić do emisji akcji amerykańskiej spółki o wartości rzędu 150-200 mln USD, z czego większość przeznaczona byłaby dla Cormay. Reszta zostałaby zaoferowana inwestorom za gotówkę, a pieniądze przeznaczone na rozwój technologii, dalsze akwizycje i na buy back akcji PZ Cormay.
"Rozważamy scenariusz, w którym większość akcji trafiłaby do Cormaya w zamian za nasze aktywa, czyli np. Orphee i Innovation Enterprise. Akcje sprzedane inwestorom zewnętrznym za gotówkę zostałyby przeznaczone po pierwsze na rozwój technologii, po drugie - na dalsze akwizycje i po trzecie - na buy back akcji PZ Cormay na GPW. Na rynku amerykańskim innowacyjność jest w cenie, więc mówimy o znacznie wyższych wycenach akcji niż w Polsce" - powiedział Tuora.
Wcześniej prezes mówił w wywiadzie dla PAP, że PZ Cormay może przeprowadzić buy-back, a najwcześniej mogłoby to nastąpić w drugiej połowie 2012 roku, choć spółka skłania się raczej do terminu 2013-2014.
CORMAY MA JUŻ NA OKU KOLEJNE AKWIZYCJE FIRM Z EUROPY ZACHODNIEJ I BRAZYLII
Prezes powiedział też PAP, że amerykańska spółka miałaby stać się platformą do dalszych akwizycji. PZ Cormay ma w tej chwili trzy propozycje kolejnych akwizycji, z których dwie, dotyczące spółki z Europy Zachodniej i spółki z Brazylii, są warte rozważenia.
"Amerykańska firma byłaby platformą konsolidacyjną dla dalszych akwizycji. Jeśli będziemy posiadali założone 90 proc. jej akcji, to ta firma zapewniłaby nam dzięki obecności na Nasdaq, finansowanie m.in. na dalsze projekty akwizycyjne. One już się pojawiają" - powiedział Tuora.
"Dostaliśmy konkretne propozycje co do przejęcia firm z Ameryki i Europy Zachodniej, być może zajmiemy się tymi projektami w 2013 roku. Aktualnie analizujemy wstępnie trzy propozycje. Dwie z nich wydają się ciekawe - jedna zachodnioeuropejska i jedna amerykańska, a konkretnie z Ameryki Południowej, z Brazylii" - dodał.
"Są to firmy o przychodach rzędu 20-30 mln euro, czyli obecnej wielkości Cormaya, są rentowne, nie mają dużych problemów finansowych i są po prostu na sprzedaż. Są to firmy o zbliżonym profilu działalności i komplementarnych produktach, dopełniłyby nasze portfolio produktowe" - powiedział również.
NOWY ANALIZATOR NA TARGACH W USA W LIPCU; CORMAY CHCE MIEĆ KILKADZIESIĄT ZGŁOSZEŃ PATENTOWYCH
Tuora powiedział też, że prototyp nowego analizatora biochemicznego opartego na innowacyjnej technologii, nad którym pracuje Cormay, będzie gotowy wiosną, a w lipcu ma zostać pokazany na targach międzynarodowych w USA. Do tego czasu spółka chce mieć kilkadziesiąt zgłoszeń patentowych związanych z tym analizatorem.
"Mamy już gotowe pierwsze finalne moduły, formy wtryskowe, a wszystko idzie zgodnie z planem. Wiosną pokażemy działający prototyp. To ekspresowe tempo. Właściwie jestem zaskoczony, że nie ma opóźnień, ponieważ są one naturalne w tego typu projektach. Spodziewamy się, że o naszym rewolucyjnym na skalę globalną aparacie zrobi się głośno w branży w lipcu, kiedy pokażemy go pierwszy raz międzynarodowej publice na bardzo ważnym targach branżowych w USA" - powiedział Tuora.
"W tej chwili mamy już kilkanaście zgłoszeń patentowych związanych z tym urządzeniem. Do lipca zakładamy, że będzie to już kilkadziesiąt zgłoszeń. Platformę technologiczną zabezpieczyliśmy patentowo już w styczniu 2011 r., ale uważamy, że z czysto biznesowych i pragmatycznych powodów warto przeprowadzić ten proces także dla każdego nowego rozwiązania technicznego, które mogłoby być użyte również w różnych innych zastosowaniach" - dodał.
W 2013 roku Cormay chce rozpocząć masową produkcję i sprzedaż tych analizatorów krwi, które będą mogły pracować nie tylko w laboratoriach, ale też w każdym gabinecie lekarskim czy indywidualnie dla każdego pacjenta. Dzięki nowym analizatorom będzie można wykonać wszystkie możliwe badania krwi w zakresie biochemii z jednej kropli krwi.
PZ Cormay, zajmujący się produkcją odczynników i aparatów do diagnostyki, osiągnął narastająco po trzech kwartałach 2011 roku 64,8 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wobec 46,9 mln zł rok wcześniej oraz 10,6 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 5,6 mln zł rok wcześniej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13