Longterm – opinie - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

Longterm – opinie

alrokas
Wpisów: 4
Wysłane: 29 marca 2017 17:58:13
ja bym pomimo wszystko nie oceniał człowieka po tym co pisał kiedyś. powyżej ktoś pisze o latach zamierzchłej przeszłości bo o latach 2008-2009 a jeśli prześledzić artykuły i choćby prowadzony od 5r lat publiczny portfel to można wyciągnąć już zupełnie inne wnioski. Niech ten pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy się nie pomylił ;-)

timon
Wpisów: 198
Wysłane: 29 marca 2017 19:07:51
Każdy się myli, ale nie każdy umie przyznać się do błędu. Może i dla wielu zakup abonamentu okazał się dobrą inwestycją, ale nie ufam człowiekowi który przez pewien czas mocno promuje jakąś pozycje, a gdy przychodzi wtopa, kasuje swoje historyczne wpisy na ten temat. Na szczęście na rynku nie brakuje alternatyw.

longterm077
Wpisów: 149
Wysłane: 30 marca 2017 17:21:26
Timon proszę nie insynuować, bo każdy kto czyta mnie od wielu lat wie, że mnie tutaj oczerniasz. Nigdy nie usunąłem żadnego wpisu ani na blogu ani na FB. Od 5 lat prowadzę też newsletter dla moich Subskrybentów, który wysyłam w formie PDF i jego nie da się usunąć.

J_T_Inwestycje
Wpisów: 6
Wysłane: 29 kwietnia 2018 20:33:05
ta strona to wielkie show i nic więcej

calosc "sukcesu" budowana jest na podstawie jednej/dwóch spolek, "najlepszych spółek GPW".

- poranne PDF to szkoda czasu na czytanie, wszystko na zasadzie wypali (dodatnie %) -zostaje, nie wypali (ujemne%) - nie zostaje - brak historycznych wynikow,
- top 15 - ranking w 80% jednej spolki, wyniki historyczne to wielka nie wiadoma, brak zasad i dat transakcji, brak informacji o udziałach itp., bez top 3 ten portfel to jedna wielka lipa - mocne straty
- wpisy na forum "VIP" - forum jak kazde inne tyle ze mniej bluzgow i spamu, informacji jak na lekarstwo

i tyle i az tyle dostajemy za ponad 1000zl rocznie

nie wiem czy nawet poczatkujacy cos tu znajdzie dla siebie
Edytowany: 29 kwietnia 2018 20:40

eptankers
eptankers PREMIUM
Wpisów: 100
Wysłane: 30 kwietnia 2018 15:24:18
Każdy inwestor który ma średnia % większą niż z lokat bankowych jest wart uwagi.
Uczyć się i nabierać doświadczenia warto od każdego kto ma styczność z inwestowaniem.
Ale podejmowanie decyzji należy TYLKO do ciebie.
Nie warto replikować portfeli inwestorów ponieważ nie zrobi się tego w tym samym czasie,
Nie masz czasu to daj pieniądze do zarządzania funduszom lub kup ETFy.
Jak chcesz mieć większy procent z inwestycji niż z lokaty to niestety trzeba nabrać wiedzy i doświadczenia.

Konrad90
Wpisów: 10
Wysłane: 2 maja 2018 00:04:20
J_T_Inwestycje napisał(a):
ta strona to wielkie show i nic więcej

calosc "sukcesu" budowana jest na podstawie jednej/dwóch spolek, "najlepszych spółek GPW".

- poranne PDF to szkoda czasu na czytanie, wszystko na zasadzie wypali (dodatnie %) -zostaje, nie wypali (ujemne%) - nie zostaje - brak historycznych wynikow,
- top 15 - ranking w 80% jednej spolki, wyniki historyczne to wielka nie wiadoma, brak zasad i dat transakcji, brak informacji o udziałach itp., bez top 3 ten portfel to jedna wielka lipa - mocne straty
- wpisy na forum "VIP" - forum jak kazde inne tyle ze mniej bluzgow i spamu, informacji jak na lekarstwo

i tyle i az tyle dostajemy za ponad 1000zl rocznie

nie wiem czy nawet poczatkujacy cos tu znajdzie dla siebie

Jakiś czas jestem subskrybentem Alberta i nie wiem nic o porannych PDF, nie ma czegoś takiego, Albert wysyła faktycznie komentarze ale nie poranne. Nie o żebym się czepiał ale skoro nie wiesz jak to funkcjonuje to po co wypowiadasz się na temat czegoś czego zasad funkcjonowania nawet nie znasz?
Daty zakupów są w każdej aktualizacji portfela Alberta.

A co do wartości treści to powiem tyle że sporo dzięki Albertowi zarobiłem i kilka razy mnie przed wtopą ocalił.
Edytowany: 2 maja 2018 00:07

sznblnpdm
Wpisów: 3
Wysłane: 2 maja 2018 08:32:52
Mialem abo u Alberta przez rok, pozniej przedluzylem biorac "specjalna okazje".
Za hajs dostaje sie wjazd do forum VIP, codziennych komentarzy w formie PDF wysylanych na maila oraz kwartalnych raportow.
Forum VIP: forum a'la tutejsze, znajdzie sie pare wiekszych ryb, moze insiderow, ale na ogol bez szalu. Brak wsparcia merytorycznego. Forum VIP powinno wygladac inaczej.
Codziennie komentarze: Lepiej poczytac stooq.pl. Ogolnie nudy.
Raporty kwartalne: nawet ciekawe, ale tak czy siak przewaznie dominuja te same spolki - CDR na czele.

suma summarum: nie polecam za takie pieniadze. Sa inne serwisy, ktore sa tansze i maja ciekawszych analitykow. Albert leci na koneksjach.

Lukasz Konopko
Grupa: Bus Driver, SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 463
Wysłane: 2 maja 2018 10:01:14
Polecam przyjrzeć się naszemu portfelowi. Skuteczność udowodniona otwartą kroniką prowadzoną przez kilka lat na tym forum. W 2017 r. zysk 30%. No i cena jest znacznie niższa.
wiadomosci.stockwatch.pl/portf...
Edytowany: 2 maja 2018 10:01

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 199
Wysłane: 2 maja 2018 15:11:07
Cytat:
Skuteczność udowodniona otwartą kroniką prowadzoną przez kilka lat na tym forum. W 2017 r. zysk 30%

Kroniki na otwartym forum prowadziłem od 2013 roku, są wyniki z lat 2012-2016, w tym i obecnej strategii portfelowej jak i dwóch innych które testowałem. Linki poniżej:
Kronika od 2013
Kronika od 2016

Do przejrzenia w tych kronikach są też dziesiątki analiz technicznych, które zrobiłem na życzenie użytkowników.

Obecny wyniki portfela (w tym momencie) to +33,37% (ponad +3% YTD , przy WIG -5,93% YTD).

kliknij, aby powiększyć

Pozdrawiam :)
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 2 maja 2018 15:13

_olo_
Wpisów: 370
Wysłane: 29 maja 2018 06:48:17
Napiszę, że była ta akcja edukacyjna pt. "Poradnik początkującego inwestora", którą współtworzył on z Maćkiem Samcikiem a sponsorem był nie kto inny jak Getback.
A tu link do kilku jego słów o obligacjach w ramach tego poradnika. I co tam pisze (to dla tych co uważają, że obligacje bezpieczne a akcje już nie):
Cytat:
3) Inwestując w obligacje możesz utracić całość zainwestowanego kapitału!

Zdarzały się przypadki, kiedy to emitent obligacji nie wykupił ich w terminie zapadalności, gdyż zwyczajnie utracił płynność finansową po czym zbankrutował. Takim głośnym przykładem na polskim rynku była spółka Gant, do której obligacji namawiali w reklamach słynni celebryci. Prezesi spółki do ostatniej chwili za spadek kursu akcji na giełdzie oraz spadek wartości wemitowanych obligacji obwiniali...blogera /quote]

[quote]Takie sytuacje się niestety zdarzają, na szczęście niezbyt często. Według raportu firmy audytorskiej Grant Thornton tylko 1,5% wartości obligacji wygasających w 2017 zostanie niespłaconych. Masz zatem tylko 1,5% ryzyka utraty całości kapitału, bazując na bieżącym roku. Należey natomiast pamiętać, że mamy obecnie czasy bardzo dobrej koniunktury i firmy mają dużo pieniędzy na spłatę długu. W przypadku nadejścia recesji w gospodarce, wiele mniejszych podmiotów może mieć problemy i to ryzyko może wzrosnąć nawet kilkukrotnie. Osobiście nie zainwestowałbym w obligacje małej spółki podczas recesji gospdodarczej (okres podczas którego PKB się kurczy).

Cytat:
Jeśli chcesz inwestować w obligacje to tylko w duże, sprawdzone podmioty o sporej kapitalizacji (najlepiej kilku miliardów zł), z ratingiem inwestcyjnym jednej z renomowanych agencji (S&P, Moody's lub Fitch), które może nie oferują jakiś kokosów w postaci ultra wysokich rentowności, za to zapewniają Ci o wiele wyższe bezpieczeństwo.

Dobrze jest też rozłożyć kapitał na obligacje kilku dużych, uznanych na rynku podmiotów aby zredukować ryzyko całego portfela.

Cytat:
Podsumowanie

Obligacje wcale nie są taką bezpieczną przystanią za jaką się je uważa a niewypłacalności Grecji i Ganta są tego najlepszymi przykładami.

Gość kompletnie nic nie wspomina o zabezpieczeniu obligacji może dlatego, że w większości przypadków w Getback-u ich po prostu nie było. Chociaż z jakością tych zabezpieczeń też różnie bywa.
Edytowany: 29 maja 2018 06:50

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 199
Wysłane: 29 maja 2018 12:08:10
Cytat:
[quote]Takie sytuacje się niestety zdarzają, na szczęście niezbyt często. Według raportu firmy audytorskiej Grant Thornton tylko 1,5% wartości obligacji wygasających w 2017 zostanie niespłaconych. Masz zatem tylko 1,5% ryzyka utraty całości kapitału, bazując na bieżącym roku.

Nie wiem na czym bazował ten raport, ale własne obserwacje rynku Catalyst podpowiadają mi raczej 15-20% szans na niespłacenie obligacji przez emitentów niż zaledwie 1,5%. Pewnym jest że tworzący go mocno się pomylili w stosunku do stanu faktycznego.

Cytat:
Gość kompletnie nic nie wspomina o zabezpieczeniu obligacji może dlatego, że w większości przypadków w Getback-u ich po prostu nie było. Chociaż z jakością tych zabezpieczeń też różnie bywa.

Zapewne dlatego o tych zabezpieczeniach nie wspominał ;)

Praktycznie co roku na rynku fundamentaliści zaliczają minimum jedną spektakularną porażkę. Na początku 2017 było to Briju (również firma miała super wyniki), 2018 należy do Getbacka. Ktoś złośliwy mógłby zrobić konferencję z tymi i innymi przykładami i powiedzieć, że AF nie działa ;). Nie ma jednak metod nieomylnych (bo wtedy byłyby prawami), wtopy zaliczali również Graham czy Buffet... Nieomylni są ci którzy nic nie robią.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 29 maja 2018 12:09

Koruptos
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 134
Wysłane: 29 maja 2018 12:46:11
Cytat:
Nie wiem na czym bazował ten raport, ale własne obserwacje rynku Catalyst podpowiadają mi raczej 15-20% szans na niespłacenie obligacji przez emitentów niż zaledwie 1,5%. Pewnym jest że tworzący go mocno się pomylili w stosunku do stanu faktycznego.

I Twoje obserwacje są prawidłowe, a przynajmniej przemawiają za nimi publikowane periodycznie dane. Nie pamiętam tylko, czy mowa o 15-20% niespłaconych obligów wg kapitału czy wg liczby emisji (paradoksalnie najczęściej nie spłacają się emisje o relatywnie niewielkiej wartości). Informacja z raportu dot. 1,5% dotyczyła chyba sytuacji, gdy tracony jest cały zainwestowany kapitał (czyli nie tylko nikt Ci nic nie spłaca ale także nic nie udaje Ci się odzyskać z bankruta).

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2