pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mindek

mindek

Ostatnie 10 wpisów
O to to....

Tak się robi pieniądze na inwestorach.

Obiecują dywidendy, rozwój bo bla bla a jak kasa pojawi się na koncie to wielu się śmieje prosto w twarz. Impreza na całego. Bo na wielu wielu spółkach kasa plynie w jedną stronę, drugą już ciężko.

Dla wielu głównych akcjonariuszy inwestorzy to zwykli frajerzy co dają im kasę nie żądając nic w zamian. Ot obietnica dywidend im wystarczy, zwykła obietnica. Tak to obiecać mogą wszystko.

Jak to mówią, kawa raz do roku, uściśnięcie ręki prezesa i do domu. Taki to poziom etyki.

Giedlar napisał(a):
Widzę😀. Dlatego odświeżyłem wątek. Bardziej frapuje mnie sposób połączenia LTS i PKN. Mam podejrzenia, że nie będzie tym razem tak jak było z Energą tzn, że nie będzie wezwania tylko wymiana akcji. Niewiadomo w jakim stosunku. Ponadto oskalpowanie Lotosu o kilkaset stacji i 30% rafinerii znacząco obniży wartość nowego podmiotu


W zamian do spółki powinna wpaść gotówka. Do tego patrząc po obecnej wycenie giełdowej ta gotówką może sięgnąć np połowy kapitalizacji Lotosu.

Obecne ceny na rynku są niskie, ale nie ma szans kupić całej firmy po takich cenach i dotyczy to wielu spółek, nie tylko SP.


Jest info, że zakład kani kupił cedrob A 100 mln. Jakiś bank odzyska kawałek kasy.

czyli notariusz musiał być. Uchwały zostały do spółki dostarczone. Spółka opublikowała.

także porzucenia nie ma, jest wymiana akcjonariatu.

MAmy porpozycje uchwał na najbliższe ZWZA. obok standardowych jest propozycja skupu na WSZYSTKIE AKCJE będące w wolnym obrocie i pozostające poza rękoma prezesa.

Skup ma objąć zatem ponad 25% akcji spółki, taka droga do wyjścia z giełdy. Niestety zaproponowana cena to 1.25 a więc minimum z minimum, więc kupić cokolwiek w tych cenach będzie cholernie trudno.

Dodam, że spółka ma na sprzedaż działkę na osowiej górze, wartość szacowana to około 22mln PLN, działka wolna od kredytów, więc sama wartość tej działki to 200% obecnej kapitalizacji.

Tutaj brakuje zdecydowanych akcjonariuszy gotowych pójść po wartość bo wartości w spółce jest więcej, Ostrowiec wynajęty i inne aktywa bez zadłużenia.

Na razie zatem prezes idzie po tę wartość. Zachęcam do uczestnictwa w najbliższym walnym zgromadzeniu.

i uchwała przeszła.

Ogłoszą wezwanie na 33% spółki czyli blisko 3mln akcji po cenie 1.6

Jeżeli skup zostanie w pełni zrealizowany to Procad będzie posiadał w sumie aż 46% swoich akcji. Czy jest spółka, która posiada więcej swoich akcji?

Potem będzie już trudno o zjazd poniżej 1 PLN.

dzisiaj w szczycie spółka sięgnęła 880 mln kapitalizacji. Do tego obroty więc powieszonych na haku nie jest mało.

brawa.

rozumiem, że prezes gra mocno do swojej bramki. Rezygnacja z animatora to element.

Pytanie ilu akcjonariuszy pojawi się na walnym aby negocjować, wyrazić swoje zdanie.

Docelowo spółka z giełdy, szkoda, że prezes nie szuka ceny w miarę godziwej.

Spółka dostała 3.5mln z tarczy. sama mogłaby się cała wykupić, nawet akcje od prezesa, tyle mają gotówki i wartości w środku.

W tym podejściu i w tym akcjonariacie spółka będzie lata na giełdzie bo nikt rozsądny nie odda akcji w proponowanych cenach.

Szkoda tylko, że mali się nie łączą, w sumie mają 25%, spora grupa.

W sensie argumentacja zarządu do skupu mocno naciągana.

Każdy rozsądny wie, że po takiej wycenie to każdy chciałby kupić i zdjąć spółkę z giełdy. jedna działka jest warta 23mln.

myślisz?

Argumentacja mocno naciągana.

To może zaproponujemy Panu prezesowi 2 PLN i chętnie odkupimy od niego całość jego akcji.

Skoro jest tak źle to może pan prezes sprzeda akcje. Ja pojawię się na walnym.

dzisiaj o dziwo papier wzrósł pomimo uchwalenia tej emisji. Wiem, że emisja mniejsza od planowanej, ale to jednak trzeba będzie włożyć do spółki 7.5 mln pln.

a po co?

spółka realizuje politykę głównego akcjonariusza. Ma zostać zapomniana i wyprowadzona z giełdy.

Majątek spory w środku, tylko chęci podzielenia się nie ma. Samo się nie zmieni. Potrzeba do tego pewnie większego porozumienia akcjonariuszy. Kwotowo wiele nie trzeba, tylko, że akcje są pewnie na rachunkach osób z poprzedniej hossy, którzy już dawno zapomnieli o tych akcjach więc skupić w tych cenach z 5-10% akcji jest bardzo trudno.

takich spółek jest coraz więcej na rynku. Spółki z giełdy dostały co chciały lata temu a teraz czas na powrót.

widzę, że spółka ma na sprzedaż tę działkę o której piszą na bankierze. wartość podobno min 23mln, bez hipoteki a rynkowo cała spółka jest warta 1/3 wartości tej działki.

ładnie... tylko co z tego skoro nikt nie walczy, nie ma nikogo powyżej 5% poza głównymi. Sam drozapol powinien skupować akcje do umorzenia.

nie wiem czy to prawda, ale podobno problem z dopuszczeniem poprzedniej emisji jest taki, że emisja była robiona na dokument informacyjny na podstawie prawa unijnego. KDPW zrobiła swoje, ale gpw ma swoje interpretacje i nie dopuści na podstawie takiego dokumentu. Stąd kolejna emisja, chcieli ogromną, potem zredukowali na mniejszą a jak widać skończyło się na jeszcze mniejszej..

Teraz będą musieli zrobić prospekt i do obrotu wejdą wszystkie akcje.

Czy to wszystko prawda? nie mam pojęcia. Czy spółka zrealizuje swoje inwestycje? nie mam pojęcia.

Skoro prospekt i dopiero wtedy wejście akcji poprzedniej emisji do obrotu to pewnie nie szybciej niż październik.

Jak widać była jest możliwość rejestracji na WZA spółlki z ostatniej emisji akcji. O czym na stronie pisze SII.

CFI próbuje przejąć majątek za darmo, ogromny majątek.

Będzie lawina upadłości małych banków spółdzielczych, skoków. Będzie tworzony zły bank, gdzie będzie upychanie słabych aktywów.

Rozmienianie na drobne oszczędzających przyspiesza w imię utrzymania władzy.

ktoś dostał okazję do wyjścia z zapomnianego papiera i zamyka pozycje uwalniając gotówkę. Lata oczekiwania.

w czarnym scenariuszu taka będzie cena emisyjna w której MSP otrzyma olbrzymią ilość akcji. Coś na kształt banków w USA czy UK w poprzednim kryzysie.

Do tego spoty wzrost wartości obligacji, tam trwa hossa stooq.pl/q/?s=10ply.b&c=3y...

A ile zostanie w spółce jak sprzeda aktywa? spłaci długi itd. będzie coś poza biurkiem i długami?

Alior miał płacić dopiero po 2021. Chyba bardziej chodzi o to, że ten bank ani razu w swojej historii nie wypłacił dywidendy a kurs wygląda jakby był wydrenowany z kasy.

też się dziwię, że nie wnioskowali o układ. Niech sąd i wierzyciele zdecydują. Wybrali drogę, gdzie syndyk szybko zrobi inwentaryzację i to co najcenniejsze pójdzie do zainteresowanego.

Nasze OFE-rmy znowu dały popis.

Premier kiedyś pracował w banku czy tam był prezesem.

Powinien sobie zdawać sprawę jak będzie wyglądała gospodarka za 2 tygodnie, jak będą wyglądały emerytury kapitałowe, zadłużenie, banki, złoty. Ten armagedon jest już nie do zatrzymania. Bezrobocie wybucha z każdym dniem coraz mocniej. Za chwilę zaczną się dramaty ludzkie kończące się w najbardziej brutalny sposób. Zachód od dawna, my od mniej więcej kilku(nastu) lat zaczęliśmy żyć na płynności finansowej opartej o niskie bezrobocie i niskie stopy procentowe. Stopy już nigdy nie wzrosną do 2-3% NIGDY. Każdy kolejny wzrost gospodarczy oparty jest o coraz tańszy kredyt.

Banki z uwagi na charaktrystykę swoich bilansów są najbardziej wrażliwe więc w sumie nie mają szans przetrwać kwarantanny. Jak więc będzie wyglądała ta pomoc publiczna?

dzisiaj duży CCC, ale w cieniu setki małych firm rzuca ręczniki, zwalnia ludzi. SETKI firm o ile nie tysiące.

Wygranym jak zawsze jest budżetówka :) Z tego powodu ten sektor powinien być w mojej opinii opłacany najniżej bo daje przede wszystkim bezpieczeństwo płacy i stabilizacji.Na bilansach banków pko bp i pekao sa są kredyty dla PFR i innych rządowych agencji jak PERN za nabyte aktywa. Zdaje się za kupno Pekao od italiańców, za PKN z rynku jak brali po ok 90 PLN. jak to jest zabezpieczone? W sumie dla władzy to mało ważne, pytanie jak banki to widzą.

mi jak spada wartość zabezpieczenia to wołają, ale czy swój swojego zawoła?

od szczytu zostało 20% wartości, dwadzieścia procent !!!

kapitalizacja to 2.5mld. Wydaje się, że ma dużo miejsca w dół. Niesamowita przygoda, dla wielu cholernie droga.

Za chwilę trzeba będzie śledzić w których bankach mają kredyty bo problemy zostaną przerzucone na banki. Wczoraj komputronik. Rezerwy w bankach będą rosły.

Pewnie już każdy wie, że taki wyrok zapadł. Idea ma zwrócić 100k

Banki Leszkowe można oglądać tylko jako ciekawostka ile jeszcze wytrzymają zanim obciążą cały system bankowy i BFG będzie wypłacał środki.

Wyniki finansowe roczne będą już za 9 dni i zobaczymy jak to wygląda po kolejnym pełnym roku do tego podpisanym przez audytora. Ile zostanie kapitału.

Czasu Leszek od KNF dostał bardzo dużo aby spokojnie sfinansować swoje prywatne biznesy.

Niestety CFI realizuje politykę dobrą dla głównego akcjonariusza. CFI idzie po pełne przejęcie, szczególnie, że EFEKT ma dobre grunty w Krakowie.

Zobaczymy jak zmieni się układ po emisji akcji, dziwne, że prawa poboru nie były notowane. Zapewne dlatego, że emisja szła przez dokument informacyjny a nie przez prospekt(mała emisja 3.3mln PLN).

nie ma porozumienia z Rosją to Arabia Saudyjska poszła inną drogą, idą na ilość topiąc konkurencję.

W US same widma produkujące ropę, po takim ruchu w dół na ropie z tego widma nie zostanie nic. teraz problem mają wierzyciele bo spółki lawinowo będą bankrutować. Nie zdążył wziąć tego na siebie FED, Arabia zagrała ostro, bardzo ostro, Rosja też dostanie po kościach przez ten ruch,

i problemy z kredytami samochodowymi w US. Już raz awaryjnie musieli odkupywać obligi i to zdaje się w kwartał po emisji.

mamy wynik ostatnich dużych umówionych transakcji na rynku.

Ujawnił się nowy akcjonariusz, Value fiz powiązany z Buchajskim, który posiada pakiety kilku spółek a obecnie jest w sporze z Cerradem w sprawie ceramiki nowej gali.

Wydaje się, że niska wycena bowimu w stosunku do pozycji na rynku, przychodów, wartości księgowej będzie wykorzystana do zdjęcia spółki z giełdy. Konsorcjum zostało już wyciągnięte z rynku, teraz czas na bowim. po jakiej cenie? kapitalizacja to ok 32mln przy WK 100mln, przychodach ponad 1.2mld rocznie.

papier powinien być teraz dołowany jeszcze w dół bo główni nie mają interesu aby szło w górę. Na końcu będzie wezwanie i wyjście z rynku.

50% to drobnica nie ma, chyba, że pisząc drobnica masz co innego na myśli.

w wykazie na koniec czerwca dla TFI i koniec grudnia na ofe wychodzi, że instytucje polskie posiadają 75% akcji. Do tego dochodzą fundusze globalne, których na wykazie nie znajdziemy. https://stooq.pl/q/h/?s=alr

No, ale skoro na takiej sesji odbicia aliorek spada, chyba jeszcze dno przed nim.

mocne zejście kursu po wynikach, chociaż już przed wynikami papier słabł w oczach.

Kolejny komunikat uzasadniający spadki czy nawet pogłębiający to będzie wstrzymanie dywidendy argumentując to kolejnymi inwestycjami? Politykę dywidendową zawsze można szybko zmienić, zawiesić.

Teraz kiedy ropa spadła to marże powinny pójść w górę.

Kula u nogi czyli węgiel w tauron wydobycie, ale problem dotyczy całego sektora węgla kamiennego.

Dziwne, że rząd czy KE nie narzuciła ceł na Rosyjski węgiel za subsydiowanie eksportu.

wyborcza.pl/7,155287,25335034,...

Tutaj piszą o kazachskim węglu. Tymczasem węgiel stoi w miejscu, wydobycie spada, koszty pracownicze rosną. Wszystko to zrzuca się co kilka lat na resztę społeczeństwa poprzez darowanie długów kopalniom, np. ZUS.

tutaj jeden kwartał na normalnej rentowności porównywalnej dla branży, bez odpisów jednego dużego klienta i bez żadnych rezerw na TSUE i podobne będzie sygnałem do odwrócenia trendu.

Wiadomo, że z Ruchu nic nie wyciągną jak nie kupi tego orlen a tematu ostatnio nie ma. Pytanie ile są w stanie wyciągnąć z Kanii.

PP na rachunkach jest i czeka. Ciekawe pytanie zadane wyżej: czy może czekać w nieskończoność?

Jaki interes ma w tym spółka, że nie chce z sztywnej i już dawno ustalonej kasy jaka wpłynie do spółki? Każdy zarząd chciałby mieć jak najwięcej gotówki na rach do dyspozycji. Wstrzymanie emisji to faktycznie gra pod głównych akcjonariuszy, bo na pewni nie pod spółkę czy małych,

dzięki, nie wiedziałem.

10%, i dostawcy się na to zgodzili? toż to nie przejęcie przez SPAR a upadłość i grabież.

dobrze rozpoczęła nowy rok stal. ceny szybko wróciły do cen z końca września. Czy to dno to nie wiemy, ważne, że spółka przetrwała ten czas na wyniku w okolicach zera.

Dzisiaj nie licząc pakietówki z lipca mamy najwyższe obroty od 1.5 roku.

Branża nie jest modna bo co dobrego może być w dystrybutorze stali? tylko wartość(i cena jaką płacimy za tę wartość), przepływy, utrzymanie rynku, podnoszenie efektywności i ... dywidendy :)


wszystko zależy od punktu siedzenia czy widzenia. Daj znać jak się dokopiesz do średnich cen nabycia tych akcji przez OFE. Mam dziwne przekonanie, że nasze instytucje mają sporo opóźniony zapłon czasu reakcji.

Ostatni duży jaki mam dobrze w pamięci to wywalanie getina przez avivę na koniec 2018 r, aby nic nie pokazać w wykazie rocznym. Walili w rynek jak w bęben, setki tyś jak nie miliony akcji w jawnym zleceniu, im bliżej końca roku tym agresywniej.

CCC od szczytu czyli ok 300 PLN papier poleciał ponad 2/3 w dół. Jak na tak dużą spółkę to konkretny zjazd, szczególnie, że po drodze do spółki wpadło 0.5mld świeżej gotówki. To głównie nasze ofe i tfi wrzuciły sobie i klientom do portfeli. To są jednak fachowcy, powinni być lepsi niż rynek, dużo lepsi.

aż dziwne, że nikt nie podjął tutaj tematu wykasowania obligacji PBS. Straciły firmy bo jednostkom JST budżet dorzuci subwencje.

Tam bilans był mały 3 mld PLN, zapłacą za to obligatariusze, którzy właśnie darowali 100mln. Okaże się, że na tym resolution to państwo, bgk coś tam nawet zarobi... żart, tam są pewnie kredyty, których nie ma szans ściągnąć.

Tymczasem na GNB bilans cały czas musi się kurczyć, bo i zysków nie ma i wykupy obligacji do teraz trwają.

Sam jestem ciekaw raportu rocznego banku i jak ma się wdrożenie kolejnego programu naprawczego.

Tutaj aktywów jest ok 18x więcej niż w PBS.

o ile na columbusie nie ma żadnych funduszy, które już dawno by to sprzedawały. Tam jest w obrocie 10% akcji więc pompka trwa. Tutaj jest ich sporo i one nie dają się tak łatwo ponieść emocjom. Zakładam, że teraz po mocnym ruchu w górę to właśnie fundusze kasują pozycje.

teraz firm instalatorskich fotowoltaikę na dachach przybywa szybko. Za chwilę marże spadną.

To się musi przewalić.

jest jeszcze kilku, ale uśpionych, odbierających dywidendę i czekających na ruch. Tylko czy się doczekamy?

W ostatnim czasie arkusz trochę się wypełnił, z tym, że podaż czasami zostaje zabrana i robi się miejsce na ruch w górę. To mała spółka, akcji w obrocie jest za całe 1.5 mln PLN.

Piotr i Paweł zostali przejęcie bez upadłości przynajmniej tak pokazują to media. Więc rezerwa utworzona w 2018 roku powinna zostać rozwiązana o ile nie została we wcześniejszych raportach kwartalnych- aż tak nie śledzę spółki.

Za nami IV kw, najbardziej dochodowy dla branży. Zobaczymy czym się pochwalą. Oby na koniec podzielili się dywidendą :)

Kurs od poprzedniego mojego wpisu z kwietnia 2019 nie zmienił się a info o uratowaniu piotra i pawła jest dla spółki znaczące.

To nie RN sprzedaje, ale Konsorcjum stali zgodnie z ugodą zawartą jakiś czas temu. Zgodnie z tą umową cały pakiet akcji konsorcjum stali odkupi od niego Bowim w comiesięcznych pakietach.

Ten komunikat masz więc co miesiąc, wszystko poza rynkiem.

ciekawe czy po wycofaniu się z inwestycji i pójściu na wojnę z Orlenem wycofają się też z emisji akcji... Niby nie tak prosto, ale odłożenie prospektu na półkę to pierwszy sygnał. Styczeń za chwilę, zobaczymy czy wznowią prace nad prospektem.

Akcje można kupić od animatora i sprzedać tylko animatorowi. W arkuszu kompletna pustka. Cieszy, że z prawej też nie ma chętnych do oddania po takich cenach.

Spółka z kapitalizacją 35 mln, cierpiąca na spadające ceny stali co przy fifo pokazuje erozję wyników i bilansu.

Kto przetrwa ten okres a kto wypadnie z rynku, na pewno mniejsi dystrybutorzy już się zawijają. Bowim przy blisko 1.4mld przychodów wpadł pod wodę w tym roku. Warto oglądać ceny stali, które spadały w tym roku praktycznie cały czas. Dopiero od 5 tygodni widać stabilizację, niestety na niskich poziomach, wzrostów nie widać.

70% akcji w twardych rękach, na konsorcjum stali szykuje się wezwanie i wyjście z giełdy.

tylko od maja papier spadł o 2/3 schodząc do kapitalizacji poniżej 10mln.

Stać ich jeszcze na loty do Brazyli aby podpisywać lukratywne umowy na dystrybucję tego cuda czy już tylko podpisują via skype i skany?

Ale co się pobawili na koszt akcjonariuszy (w tym funduszy) i obligatariuszy to ich i nikt im tego nie zabierze.

gwiazda przyszła z PR do społeczności SW a tymczasem na giełdzie lawina nie zwalnia.

Co im z setek milionów ściągnięć jak za tym nie idą pieniądze. to znaczy idą, ale wydane, nic nie spływa. W pewnym momencie zabraknie na wypłaty, czynsz, inwestycje w sprzęt.

Dzisiaj nowe dno spółki.

tam może Metlife zrzuca akcje do progu 5%. Jako jedyny OFE ma te akcje i to blisko 10%.


na szybko, ktoś zna strukturę sprzedaży? ile idzie do prywatnego biznesu a ile wygrywają w przetargach dla publicznych instytucji.

Pytanie do przedstawiciela spółki, w jakim celu został zatrudniony mało znany doradca prometeio?

no i jedna zasadnicza rzecz, KNF nie zgodzi się zdjąć banku z giełdy.

Oba banki leszka działają poza marginesami, idea finansuje się głównie długiem. To wiecznie trwać nie będzie. Coś tąpnie i banku nie ma. Trudno zrozumieć politykę KNF odwlekania problemów dla systemu, chociaż z drugiej strony banki we Włoszech długo potrafiły żyć na jeszcze gorszych bilansach.
Może zbierają kasę w BFG?

Pytanie jaka byłaby dziura którą BFG musiałby zasypać.

to małe kwoty. Rozwodnienie dojdzie do skutku. Pytanie czy wszystko wezmą OFE i TFI czy zarmen.

Kto miałby odwołać emisję, zarząd? To nie jego biznes, dla nich więcej kasy w biznesie to luźniejsza polityka.

pytanie czy CFI nie ma w planach przeorania dotychczasowych terenów giełdy na projekty deweloperskie.

Papier od szczytów tegorocznych zjechał o blisko 2/3.

Najbardziej zastanawiające w tym wszystkim jest to kto im pożycza lub pożyczał realną kasę?

tylko, że jakby miała się podnosić tylko z zysków i dojść do wymaganych wskaźników to zajmie jej to ile lat, 5?

KNF da im tyle czasu? W sumie może dać, skoro Getin po wstrzymaniu kasy od Leszka dalej sobie funkcjonuje.

Dwa lata powiadasz, niech będzie.

Na moje spółka przy kapitałach własnych 2mln jedna pomyłka przy takich kosztach i spółki nie ma.

Moda na gamdev powoli mija, coraz większe rozczarowanie, szczególnie mniejszymi spółkami, które wchodziły na rynek, brały kasę i później rozmieniały na drobne kapitał nowych inwestorów. Źródło to pewnie będzie wygasać. Dlatego przy takich przychodach, kosztach łatwo wpaść pod wodę.

Gdyby nie to, że państwo pakuje kasę z podatków w tę branżę upadłości już by się rozpędzały. Akcjonariusz the dusta czyli tbull, papier na dnie po nieudanej emisji akcji i w moikm przekonaniu żyje tylko dzięki dotacjom.

Radzę ostrożność. Zobaczymy za dwa lata gdzie będzie the dust. zmykam stąd.

Nie wiem kto tam był upoważniony do podania ceny emisyjnej, czy NWZA czy w kwestii zarządu.

Do tej pory nie słyszałem aby po odcięciu praw poboru była zmiana ceny emisyjnej. Było raz odstąpienie od emisji czy raczej... po prostu pozostawienie PP na rachunkach bez dalszego procedowania.

To jest idealne rozwiązanie dla grubego, który przez dłuższy czas zbiera tanie odcięte od PP papiery a na końcu wpływając na zarząd nie realizuje emisji do końca. Tym samym przejmuje spółkę taniej, czy też dokupuje akcji.

ten kto im da kasę należy do odważnych, czy wręcz szalonych.

Jak na modną branże przystało kurs spółki notuje nowe historyczne szczyty. Gratulacje dla zarządu za sukces rynkowy gier i finansowy dla spółki :)

Oups- nie ta spółka, właśnie papier notuje historyczne dołki a w kasie gdyby nie dotacje dawno byłby pewnie debet. Radzę oglądać jak się sytuacja rozwinie, ale stojąc z boku. Lepiej przepłacić jakby miało iść ku lepszemu niż od razu tracić.

Złotówki na to nie postawię, ale mam gdzieś z tyłu głowy, że były jakieś powiązania osobowe zarządu/akcjonariuszy TBulla z eKancelarią, której dawno już nie ma. Zostały po niej tylko długi.

Wrocław i wszystko jasne :)

Wiele tych spółek to niestety skomercjalizowane badania za kasę z UE i z rynku. Niektóre tworzone są dla samego tworzenia. Ile z tych doszło do końca i zostało w PL sprzedane czy ich produkt przyniósł realne te wielkie, oczekiwane miliony?

Co do Pure(nie znam go), zasłyszałem we Wrocku, że założyciele stworzyli kolejne bliźniacze dziecko, środki z UE, naukowcy itd. na wizytację piorą i prasują fartuchy. Docelowo pójdą na NC.

Jest ryzyko odpuszczenia emisji, ale jak widać kurs nie zareagował na tę ewentualność. Na razie w komunikacie stoi, że do stycznia czekamy.

Nie rozumiem tego argumentu o przesunięciu, tylko powoduje koszty. Jedynym sensownym jest granie głównych akcjonariuszy pod odstąpienie od emisji.


igen napisał(a):
Przy takim poziomie otwartych pozycji (ponad 7,4k) i aktualnym poziomie cenowym JSW (ok. 20 zł) jestem bardzo ciekawy jak to się rozwinie. Cena bazowa 26 zł (z 20.IX). Zobaczymy 20.XII.


Wartość otwartych pozycji to 14mln PLN przy obecnych cenach co przy kapitalizacji spółki(2.3 mld) i obrotach dziennych na poziomie min 600k akcji nie jest czymś aż tak znaczącym aby to ogon machał psem.

a popyt nie odpuszcza i papier nadal silnie rośnie do kursu najwyższego od 2012 roku. Ten ostatni zryw dał ponad 100% w dwa miesiące, chociaż dziury w popycie coraz większe więc ryzyko rośnie.

Ok rozumiem. Faktycznie o tym nie pomyślałem, że to animator może mieć np. 70-80% pozycji w jednym kierunku. Wtedy jest jak piszesz. Powinni podawać pozycje animatorów :)

Może laickie pytanie, ale LOP to pozycje otwarte na L i S. Tym samym mamy tyle samo pozycji krótkich jak i długich to skąd twierdzenie, że gracze na kontraktach grają na S?

i po czacie.

Wnioski, jest super, pracujemy, rozwijamy się , monitorujemy idziemy do przodu. Akcjonariusze są sporo do tyłu. Nie udało się spółce skeszować na szczytach o pozyskać z emisji mln to teraz musi sama walczyć o kasę. Na szczęście dla branży a na nieszczęście dla podatników państwo sypie kasą jak z rękawa.Jakby na zamówienie :) Żadna to filozofia, rośnie grupa klientów, która dysponuje większym portfelem to i import rośnie. Wydaje się, że rotacja towaru powinna być szybsza.

https://stooq.pl/n/?f=1319013

cyt: Polscy konsumenci coraz częściej kupują oryginalne włoskie produkty spożywcze i są gotowi płacić więcej za jakość zagwarantowaną certyfikatami. Italian Trade Agency (ITA) szacuje, że wartość importu produktów spożywczych z Włoch z Polski wyniesie 933,6 mln euro w 2019 roku, co pozwoli zachować udział w rynku na poziomie 4,6% i 6. pozycję wśród największym importerów tej kategorii produktów do Polski.

do kroniki, papier najwyżej od 5 lat i to pomijając wypłacone dywidendy.

mały kamyczek do układanki wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,...

We Wrocławiu powstał nieformalny klub biznesmenów, który finansował, często nielegalnie, kampanie kandydatów PiS.

Może stąd potem listy do rządu pisał, że leczył się u niego sam poległy LK?

abonamentu nie posiadam, ale widzę, że raport odkryty przy czym czerwcowy zakryty. Rozumiem, że to na zlecenie spółki. Chce się ocieplić? Tylko pod co, pod emisję akcji czy pod wysypanie akcji przez głównego? Podobnie jak OBS radzę ostrożność czy wręcz porzucenie tematu TBull.

Już na NC zapracowała sobie na miano tych do omijania.

Ostatnio na bankierze pisali, że to jakaś dziwna nowość, rząd pakuje miliony w branże gier. Kolejne górnictwo?

O mwt słowa a tam zadłużenie w III kW powinno spaść o ok 80-100mln

faluch napisał(a):
Nie ma co się dziwić "głównemu" jak rynek tak wycenia firmę że daje ułamek ceny pierwotnej, to nie ma co nie skorzystać z takiej okazji i zabrać zabawki z powrotem:)

A jak pokazuje wpis kolegi powyżej dla "rynku" i tak było za drogo, więc nic tylko się cieszyć że facet ulżył nieszczęsnym akcjonariuszom:)


Zadać pytanie trzeba dlaczego po IPO spółka nigdy nie wróciła do rentownosci sprzed oferty. Aż chciałoby się napisać, oferta idealnie przygotowana i dobrze sprzedana a potem..... potem już tylko w dół. Główny z IPO dostał do ręki o k 130mln a teraz na poczet wezwania bierze kredyt.... mhm pewnie dobrze gdzieś poinwestowal kasę z IPO od ludzi.

Jak już było wcześniej pisane zbyt duży bilans jak na tak małe przychody w spółce produkcyjnej.

idzie emisja obligacji zamiennych na akcje przy cenie NE na poziomie 1.4 czyli dla swoich cena jest ponad 85 niższa niż dla funduszy kilka lat temu.

A fundusze zamiast powiedzieć sprzeciw, wyrzucają akcje....

Zresztą Work od początku miał swój smród.

jeszcze poleciało 20% w dół od ostatniego wpisu i główny ogłasza, że planuje zdjąć spółkę z giełdy.

Można napisać dobrą i szybką historię Stelemtu i podejścia głównego do rynku. Sprzedać akcje w IPO po ponad 30 pln i odkupić za ok 20%.

Kto kupuje w IPO dojrzałe biznesy? chyba tylko fundusze.

Jeszcze warto dodać, że istnieje ryzyko, że ktoś przejmie teraz akcje, ogłosili nwza i przekazuje wycofanie się z emisji. Tak zdaje się zrobił kiedyś paatrowicz na jednej ze swoich spółek.

zanim wykupią... Za chwilę wypłacą 20 gr dywidendy(termin przydziału 25 września), wypłata gdzieś w listopadzie.

Wycena niska, na dywidendę dają tylko 640k a stopa dywidendy robi się dobra przez niską wycenę.

Tylko poprawić tę mleczarnię. Wyceny maluchów i jeszcze mniejszych maluchów są absurdalnie niskie i nie znajduję argumentu aby to się zmieniło.

kompletnie nie znam tej oferty. Kto ją złożył, komu i za ile.

Dokładnie, na podwyżkę stóp nie liczyłbym w PL i w całym globalnym systemie. Podwyżki stóp? ta epoka minęła bezpowrotnie.

Kiedy inflacja bije po oczach to RPP i podobne organy z całego świata twierdzą, że to tymczasowe i stopy zostawiają. Raz się FED wyłamał, ale już wraca do schematu. Kiedy jednak inflacja spadnie lekko poniżej celu od razu stopy idą w dół. U nas Łon już chciałby kupować nawet akcje na rachunek NBP, pewnie w emisjach aby spółki (państwowe) miały kasę na inwestycje.

Świat wchodzi powoli(inni szybciej) w stałe stopy procentowe poniżej 0%. Tego ruchu nic nie jest w stanie odwrócić moim zdaniem bo za dużo jest żyjących trupów, które podwyżka stóp utopiłaby z miejsca.
Kapitał już nie kosztuje, powoli to kapitał płaci za to, że jest kapitałem, na razie w obligach co większych i bogatszych krajów, potem co lepszych korporacji a na końcu ludzie dostaną 0% za lokaty i 1% opłaty za ROR od aktywów.

W Szwajcarii już pobierają opłaty za środki na rachunku.

Dawno nie było takich dysproporcji w zarabianiu: kapitał, kontra praca. Dzisiaj aby dostać miesięcznie dobrą średnią pensję z kapitału trzeba mieć dobrze ponad 2mln kapitału. Coraz trudniej być rentierem :)

I to wszystko przy bezrobociu 0+.

Mhm, raczej ciekawie, no chyba, że piszesz z punktu widzenia Henia co dał 100 mln podwykonawcy. Do tej pory nie widziałem aby wytłumaczył jak to możliwe, że zleceniodawca ma należnosci do zmhk.

Gdyby nie 500 mln zebrane z rynku za 5% spółki to problemy już dawno by ich obudziły.

A tak, fundusze mogą patrzeć sobie w tabelki jaką mają cenę wejscia i po raz kolejny stwierdzic że dały się w.....

Ciekawy model. Była koniunktura to zamieniali kapitał na dług. Wyplacajac rekordowe dywidende jednocześnie emitowali coraz więcej długu.

Tym samym główny akcjonariusz nadal ma kontrolę nad spółką, ale sporo ryzyk przerzucił na obligarariuszy sam ciesząc się stanem konta z dywidend za ostatnie lata.

Henryk myśli jak polski biZnesmen lat 90. Chce mieć i kasę jaką wisi spółce rubin Energy i zakład wolny od zobowiązań.

o zmarłych podobno źle się nie mówi, ale dobrego słowa o dokonaniach Pana J. W na rynku nie znajdę w sobie.

Ile setek mln stracili klienci TFI na inwestycjach w PBG, gdzie chwilę przed ujawnieniem problemów sam J.W wrzucił im akcje do portfela?

Od początku problemów PBG widać było, że tam nie ma co ratować, jednak poszedł układ, JW odzyskał władzę bo za grosze skupił jakieś wierzytelności, naprodukował akcji a koniec końców PBG i tak chyba nie może się podnieść.

Pomału? Myślę, że jak szybko nie przejdzie na zieloną stronę zysków to KNF trudno będzie znaleźć argumenty aby dać mu czas. I tak dał mu dużo czasu a co jak za rok chf będzie po 4.5 jaka będzie wtedy dziura?

Na idea już w ogóle dziwię się, że mu dali czas. Ten bank sam się nigdy nie odbuduje.

Padre Ricco napisał(a):
Nie dramatyzowałbym tak. To przecież efekt wprowadzenia MSSF 16, który znacząco zwiększył zobowiązania w bilansie spółki. Nie pogorszyło to jednak sytuacji finansowej CCC. Biznesowo nic się nie zmieniło. Zmienił się jedynie wskaźnik Altmana, ale to raczej efekt tego, że pan Altman nie był w stanie przewidzieć tak istotnej modyfikacji standardów sprawozdawczości finansowej, a nie efekt pogarszającej się sytuacji CCC.
Swoją drogą, warto rozważyć czy SW nie powinien zmodyfikować swojego podejścia w tej kwestii. W przypadku spółek handlowych bazujących na umowach najmu lokali w centrach handlowych wskaźnik Altmana przestaje być miarodajnym miernikiem ich standingu finansowego po wprowadzeniu MSSF 16.Niech będzie, ale mam wrażenie i to nie pierwszy raz kiedy zarządzający i główny właściciel wie kiedy iść do fundow po dodatkową kasę. CCC, kruk benefit, to tylko przykłady ostatnich SPO na setki mln każdy.

To kto jest fachowcem od inwestycji? Wychodzi mi że na pewno nie analitycy ubranych tfi.

Jedziesz na wza?

Albo Adam, albo Robert Buchajski. Nie wiem czy to rodzeństwo czy ojciec z synem. Pewnie do sprawdzenia w różnych KRS online.

Ciekawe jak ich inwestycja w Zakopanem.

trudno nie odnieść takiego samego wrażenia. Dotyczy to obu banków.

zakładam, że w nawiązaniu do artykułu parkietu KNF szybko i dogłębnie zbadała sprawę i jeszcze szybciej włożyła do niszczarki.

Inwestorzy zapłacili, nie pierwszy i nie ostatni raz a prezes GPW zawsze ma czyste ręce do podawania uścisków i wręczania medali podczas debiutów. A to za sprawną sprzedaż obligów, za zgarnięcie grubej kasy dla getback a potem się wykasowuje ze stron GPW, że takie coś w ogóle miało miejsce :)

W ostatnich 10 latach coraz więcej farsy na tej giełdzie i coraz więcej oszustw.

Aż chciałoby się powiedzieć, że Alior płaci teraz za swoje wcześniejsze czyny. Ruch, Kania, tych W investment itd. A przepraszam, za tamte sprawy i obecne płacą już inni inwestorzy :)

CCC ma według SW rating CCC+

Nie chcę myśleć co by było ze spółką gdyby nie 500mln które podarowały im fundy 2 lata temu? Fundy lubią jak spółki kasują się na szczytach, chętnie pompują wtedy konta świeżą gotówką.

z 2013 roku już po emisji. pisaliśmy o tym tak na wątku:

a wzięło się to stąd: www.parkiet.com/Gospodarka-i-F...

Dodam, że zanim bank zmienił politykę księgowania i zanim nadeszła kolejna wymuszona emisja akcji to menadżerowie ładnie puścili akcje w rynek. Potem była emisja, a może w sumie i dwie emisje a na końcu PZU kupiło to po 72(?).


mindek napisał(a):
cala ta oferta z aliorem wygląda mi na szwindel. najpierw budują wartość poprzez złe księgowanie przyszłych przychodów a co za tym idzie i zysków.

potem na bazie tych lewych wartości sprzedają akcje w ipo i tym samym dzięki rynkowi uśredniają wartość w gore a kilka miesięcy później przyznają się w końcu do lewych zapisów i robią odpisy, ale ze wartość dzięki emisji jest już uśredniona w gore to robią druga konieczna emisje juz po cenie rynkowej.

za ile sprzedaliby akcje w ipo gdyby nie było lewych zapisów


Lata zysków a papier szoruje po dnie.

to w ogóle jest zastanawiające.

Dołek kurs osiągnął kiedy LC wyciągnął sprawę KNF a potem KNF wrzuciła go na listę.

Potem nawet strata na poziomie setek mln w rocznym już nie pociągnęła na nowe dno.

Wypadałoby sprawdzić jak tax care wszedł do grupy idea banku. Czy czasem nie był kupiony za grube mln od spółki z luxemburga powiazanej z lc.

Coś jak home broker kupiony przez open za setki mln PLN.


Warto popatrzeć na bilans tego taxcare i całych biznesow LC, czy nie ma tam takich należności podobnych do tych w Kanii czy Ruchu, oczywiście zza granicy.

Dzięki za sprostowanie. Po emisji zaliczył dno poniżej 10. Ogólnie rzeźnia.

w kilka miesięcy spadek o blisko 90%. startowali z podobnego poziomu co Unimot, tamten skasował się pięknie robiąc emisję za 80PLN akcja, pozyskując miliony a a itak kurs poleciał na dno, teraz się odbudowuje.

Nie znam historii czy Onico też się skasowało na szczytach.

dno zaliczone, PMI z Niemec dalej jadą w dół wraz z wojną handlową gdzie Niemcy są na celowniku Trumpa. Przy tych wskaźnikach Dax rośnie.

Dobrze by było aby sam izoblok urealnił bilans o aktywa niemieckie.

i nikt o tym nie pomyślał na etapie projektu, szacowania kosztów. Komedia

Historia wygląda tak, że chłopaki dogadali się i kupili za grosze kurę znoszącą złote jaja z Lotosu a potem nowa władza się zorientowała i zamiata.

chyba powoli zmierza do wyjścia, ale model dziwny, szczególnie to odświeżenie się u inwestorów.

Było nabycie przez głównego od tfi na kilkanaście procent akcji. W komunikacie stoi, że po nabyciu główny posiada 80.13% głosów na WZA, do 90% jeszcze trochę brakuje. Z fundów tylko quercus ma jakieś akcje, ok 100k
Dlaczego SW pokazuje, że główny ma 87,98%?

Spółka za 2018 wypłaci 20gr dywidendy.

Biznes jest OK, ale te ruchy dookoła są dla mnie mało zrozumiałe.

Dzisiaj mamy info zleconej rekomendacji przez prometeio: https://stooq.pl/n/?f=1299659

cyt: W swoim pierwszym raporcie analitycy Prometeia Capital określili cenę docelową akcji warszawskiego wdrożeniowca SAP na poziomie 17,13 PLN za akcję i rekomendują "Kupuj".

Co to jest to prometeio? Trwa 8 lat, ale nazwy kompletnie nie kojarzę(może była zmiana). Spółka doradcza z Wrocławia a Wrocław jak wiadomo jest mekką wszelkiej maści finansowych naciągaczy. Patrzę na ich listę a tam indata i autospa. Piszą o ponad 700 mln kapitału a chwalą się auto spa?

Zerkam na ich wyniki , sama WNiP :) Nazwiska Paweł Skałecki, Piotr Wiśniewski, osobiście nie kojarzę.

nikt nie emituje z własnej woli akcji po niskiej cenie w rynek, tylko w przypadku upadłości. Napisałem, że według mnie zlecenie analizy ma na celu pobudzenie wyceny a wtedy wyjście do akcjonariuszy po nowy kapitał aby np. zrefinansować zadłużenie pod wykup mleczarni.

jeżeli taki jest plan to mleczarnia musi poprawić wyniki i sama spółka także i to znacząco aby kurs poszybował i rozbudzić apetyty na nowe akcje.

Osobiście nie wierzę w sukces takiego scenariusza, małe spółki zostały zapomniane i nawet jak poprawią mocno wyniki to wycena nie będzie satysfakcjonująca dla głównego, a gdzie wyjście po nowy kapitał, koszty. Na ich miejscu skoro perspektywy są dobre to powinni wycofać spółkę z GPW.

h3rlitz napisał(a):
Tu już chyba nie ma zbyt wielkiej logiki - w OPF też się nie pali, a spółka leci na pysk. Jest już prawie na poziomie historycznych minimów, z kapitalizacją rzędu 20 mln złotych.

O ile w kontekście Idei pożar rozumiem, to w kontekście Open Finance już nie.


czy ja wiem czy się nie pali. Taki open to pośrednik, aktywów trwałych wiele nie potrzebuje, ale w openie to ok 400mln!!

Bilans pokazuje napuchnięte aktywa i realne zobowiązania. Jak to urealnisz to według mnie spółka powinna mieć ujemne kapitały własne. Z Leszkiem już pewnie nikt nie będzie robił nowych interesów, stare kanały sprzedaży pewnie funkcjonują, ale każdy bank rozbudowuje swoje onlinowe kanały więc domek się zapada.

kolejna OFErma zeszła poniżej 5%. Aegon z 6.7 na 4.6 na dzień 17 maja. Zakładać trzeba, że potem dalej sypał.

To są już dobre sygnały pod odbicie. Przypomina mi się pałowanie Getin holdingu z końcem grudnia 2018, jak Aviva dopychała kurs w dół waląc akcje bez opamiętania.

Kto się melduje na WZA?

Informacje
Stopień: Wykładowca
Dołączył: 3 września 2009
Ostatnia wizyta: 18 grudnia 2020 12:29:38
Liczba wpisów: 1 107
[0,29% wszystkich postów / 0,26 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,493 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,27% +33 853,81 zł 53 853,81 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło