pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mindek

mindek

Ostatnie 10 wpisów
tutaj jeden kwartał na normalnej rentowności porównywalnej dla branży, bez odpisów jednego dużego klienta i bez żadnych rezerw na TSUE i podobne będzie sygnałem do odwrócenia trendu.

Wiadomo, że z Ruchu nic nie wyciągną jak nie kupi tego orlen a tematu ostatnio nie ma. Pytanie ile są w stanie wyciągnąć z Kanii.

PP na rachunkach jest i czeka. Ciekawe pytanie zadane wyżej: czy może czekać w nieskończoność?

Jaki interes ma w tym spółka, że nie chce z sztywnej i już dawno ustalonej kasy jaka wpłynie do spółki? Każdy zarząd chciałby mieć jak najwięcej gotówki na rach do dyspozycji. Wstrzymanie emisji to faktycznie gra pod głównych akcjonariuszy, bo na pewni nie pod spółkę czy małych,

dzięki, nie wiedziałem.

10%, i dostawcy się na to zgodzili? toż to nie przejęcie przez SPAR a upadłość i grabież.

dobrze rozpoczęła nowy rok stal. ceny szybko wróciły do cen z końca września. Czy to dno to nie wiemy, ważne, że spółka przetrwała ten czas na wyniku w okolicach zera.

Dzisiaj nie licząc pakietówki z lipca mamy najwyższe obroty od 1.5 roku.

Branża nie jest modna bo co dobrego może być w dystrybutorze stali? tylko wartość(i cena jaką płacimy za tę wartość), przepływy, utrzymanie rynku, podnoszenie efektywności i ... dywidendy :)

wszystko zależy od punktu siedzenia czy widzenia. Daj znać jak się dokopiesz do średnich cen nabycia tych akcji przez OFE. Mam dziwne przekonanie, że nasze instytucje mają sporo opóźniony zapłon czasu reakcji.

Ostatni duży jaki mam dobrze w pamięci to wywalanie getina przez avivę na koniec 2018 r, aby nic nie pokazać w wykazie rocznym. Walili w rynek jak w bęben, setki tyś jak nie miliony akcji w jawnym zleceniu, im bliżej końca roku tym agresywniej.

CCC od szczytu czyli ok 300 PLN papier poleciał ponad 2/3 w dół. Jak na tak dużą spółkę to konkretny zjazd, szczególnie, że po drodze do spółki wpadło 0.5mld świeżej gotówki. To głównie nasze ofe i tfi wrzuciły sobie i klientom do portfeli. To są jednak fachowcy, powinni być lepsi niż rynek, dużo lepsi.

aż dziwne, że nikt nie podjął tutaj tematu wykasowania obligacji PBS. Straciły firmy bo jednostkom JST budżet dorzuci subwencje.

Tam bilans był mały 3 mld PLN, zapłacą za to obligatariusze, którzy właśnie darowali 100mln. Okaże się, że na tym resolution to państwo, bgk coś tam nawet zarobi... żart, tam są pewnie kredyty, których nie ma szans ściągnąć.

Tymczasem na GNB bilans cały czas musi się kurczyć, bo i zysków nie ma i wykupy obligacji do teraz trwają.

Sam jestem ciekaw raportu rocznego banku i jak ma się wdrożenie kolejnego programu naprawczego.

Tutaj aktywów jest ok 18x więcej niż w PBS.

o ile na columbusie nie ma żadnych funduszy, które już dawno by to sprzedawały. Tam jest w obrocie 10% akcji więc pompka trwa. Tutaj jest ich sporo i one nie dają się tak łatwo ponieść emocjom. Zakładam, że teraz po mocnym ruchu w górę to właśnie fundusze kasują pozycje.

teraz firm instalatorskich fotowoltaikę na dachach przybywa szybko. Za chwilę marże spadną.

To się musi przewalić.

jest jeszcze kilku, ale uśpionych, odbierających dywidendę i czekających na ruch. Tylko czy się doczekamy?

W ostatnim czasie arkusz trochę się wypełnił, z tym, że podaż czasami zostaje zabrana i robi się miejsce na ruch w górę. To mała spółka, akcji w obrocie jest za całe 1.5 mln PLN.

Piotr i Paweł zostali przejęcie bez upadłości przynajmniej tak pokazują to media. Więc rezerwa utworzona w 2018 roku powinna zostać rozwiązana o ile nie została we wcześniejszych raportach kwartalnych- aż tak nie śledzę spółki.

Za nami IV kw, najbardziej dochodowy dla branży. Zobaczymy czym się pochwalą. Oby na koniec podzielili się dywidendą :)

Kurs od poprzedniego mojego wpisu z kwietnia 2019 nie zmienił się a info o uratowaniu piotra i pawła jest dla spółki znaczące.

To nie RN sprzedaje, ale Konsorcjum stali zgodnie z ugodą zawartą jakiś czas temu. Zgodnie z tą umową cały pakiet akcji konsorcjum stali odkupi od niego Bowim w comiesięcznych pakietach.

Ten komunikat masz więc co miesiąc, wszystko poza rynkiem.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 27 stycznia 2020 16:25:26
Liczba wpisów: 1 074
[0,32% wszystkich postów / 0,28 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,507 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d