Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mindek

mindek

Ostatnie 10 wpisów
do tego dodałbym, że regulatorzy rynku cały czas dokręcają śrubę takim lichwiarskim firmom, nie tylko w PL i w mojej opinii powinni to dalej robić.

W UK, wonga najlepsze już miała https://www.theguardian.com/business/2018/aug/07/wonga-loans-where-did-it-all-go-wrong


dobrze, że jest ten uśmieszek na końcu bo to pewnie odniesienie do getbacku.


Osobiście widzę pewną różnicę w legalnym ściąganiu długów od zadłużonych a kreowaniem i wpychaniem wiele osób w tę pętlę. Klient biorący na rrso >100% rocznie generalnie ma problemy i ten biznes jest tego świadomy i na tym zarabia.

Na pewno spełnia :) jak każda z tych firm.

przychodzi taki przedstawiciel, widzi, że będzie trudno ze spłacalnością, ale OK, będą rolować, przedłużać, konsolidować. Byle sprzedać.

Jak każda z tych firm działa bardzo etycznie.

kolejna "świetna" wiadomość ze spółki.

idzie emisja 150k akcji po nominale czyli po 1PLN (przy obecnej ceni 8PLN na rynku) do pracowników(zapewne i zarządu) jako program motywacyjny.

Emisja wynosi 10% spółki, takiego planu motywacyjnego w spółkach dawno nie widziałem. Jednym słowem, spółka po raz kolejny zawodzi, raz, że rdr 2018 był słaby, bilans jest w gorszym stanie to teraz to. Nie można tego odebrać inaczej jak kolejny strzał w kierunku inwestorów mniejszościowych, że mają nas...

Może by tak plan motywacyjny uruchomić w oparciu o publicznie znane parametry, powiązać z wynikami, wyceną spółki i np. dać te akcje po cenie 7-8 pln za 2-3 lata jak spółka spełni te wymagania? Ale takie plany to głównie w US,

Zamiast dywidendy jest rozwodnienie i zapewne pusty arkusz po lewej stronie.

ale o co chodzi? przecież wszystko się zgadza i jest tak jak być powinno.

Kilka emisji, kasa do funduszy za papier wpłynęła, za obligacje wpłynęła i żyją jak pączki w maśle. A, że jest to tylko wyrób medyczny to nie przeszkadza, będą podpisywać umowy z całym światem, czasem nawet coś sprzedadzą mało świadomemu klientowi. reszta pójdzie na półkę do aptek czy w komis. Zapłacimy jeszcze znanej aktorce za twarz i znowu spróbujemy sprzedać akcje.

Raj dla spekulantów, inwestorów tutaj raczej nie będzie.

Szacunkowe wyniki za 2018 na poziomie grupy:

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów Grupy Kapitałowej Emitenta za 2018 rok wyniosły 1.366.722 tys. PLN, co stanowi wzrost o 239.025 tys. PLN w stosunku do roku poprzedniego.
Skonsolidowany zysk operacyjny Grupy Kapitałowej Emitenta za 2018 rok wyniósł 32.610 tys. PLN, co stanowi spadek o 6.924 tys. PLN w stosunku do roku poprzedniego.
Skonsolidowany wynik finansowy netto Grupy Kapitałowej Emitenta za 2018 rok wyniósł 11.427 tys. PLN, co stanowi spadek o 7.347 tys. PLN w stosunku do roku poprzedniego.

Kapitalizacja 50mln, co daje C/Z poniżej 5.
Z minusów ceny stali, prętów spadają w 2019 chociaż podobno Mittal podniósł ceny. Pewnie import robi swoje.

W arkuszu animator a za nim pusto, ale to i tak nic nie zmienia bo na spółkę pies z kulawą nogą nie zerka. W akcjonariacie nie ma żadnego funduszu. Trochę dziwne podejście bo jednak spółka nie mała, przychody roczne prawie 1.4mld.

Spółka za 2016 i 2017 płaciła po 10gr dywidendy, na razie za 2018 deklaracji nie widzę.

:)

wywiad zostawił ślad w necie, nawet prywatnie hehe.

Śmiech na sali, idea powinna im grzecznie odpisać, chętnie odkupimy to aktywo z takim bilansem jaki miał miejsce w momencie sprzedaży.

dlaczego od razu nie idą do sądu? aaa trzeba by wpłacić grube miliony gdyby poszedł pozew o odszkodowanie. Rozumiem, że potem mali wysyłają zawezwanie do Abrisu do ugody i i oddanie 370 mln jakie zgarnął z IPO plus odszkodowanie dla obligatariuszy za brak nadzoru w spółce GetBack. Prawo pozwala pozwać RN, ale zdaje się nikt nie przetarł szlaków i nie oskarżył o brak nadzoru.

A znamienitości były spore, np. taki prof. Noga w PCZ kasę brał.

Z drugiej strony Abris ograł skarb państwa, czyli nas w przypadku Nest Banku. a czy ogra też LC to pokaże przyszłość i to nie najbliższa. Na pewno ruszyli i normalnie nie powinno się skończyć na nic nie znaczącym papierku. co zrobią dalej?

muaddib77 napisał(a):
Nie galopuje, nie od dziś wiadomo, że czyszczenia toksycznych aktywów w bankach było dokonywane przez spółki LC. ....


Zakładasz, że Abris gdy kupował to nie wiedział co kupuje i zrobił przegląd aktywów niedbale? Dał się skroić jak dziecko.

Żeby nie było, że bronię LC, ale trudno mi uwierzyć, że KK działał od samego początku po bandzie(wyprowadzał kasę) i trwało to kilka lat. Wcześniej pracował w innych instytucjach i miał dobrą opinię odważnego menedżera.

Padło gdzieś stwierdzenie, że gdy GB było pod LC to KK nie mógł wziąć długu >3mln bez wiedzy RN, potem pod Abrisem zrezygnowano z tego zabezpieczenia.

To, że LC wrzucił na początek swoje złe aktywa to chyba normalne, po co oddawać krukowi. Ile obligów ludziom sprzedał GB pod rządami LC? Potem to już inna firma, inny właściciel, inny nadzór, ale łatka jak widać zostaje. Klucz to powiązanie IDEA ze sprzedażą. Czy tam są dowody, że o dystrybucji wiedział LC czy, że była to prywatna inicjatywa Augustyniaka jak do tej pory twierdzi zarząd Idea.

Ocena subiektywna bo nie jestem poszkodowany przez LC, a nawet co nieco dzięki niemu zarobiłem kilka razy.

galopujesz kolego. Stworzył, sprzedał i zapomniał, dopiero potem KK rozkręcił biznes pozyczania środków na szeroką skalę.

Pytanie osobne i najważniejsze jest takie czy oferowanie klientom idea obligow GB było znane rn i wszystkim członkom zarządu czy nie. O tym na pewno się dowiemy w swoim czasie.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 3 września 2009
Ostatnia wizyta: 20 marca 2019 17:09:46
Liczba wpisów: 970
[0,30% wszystkich postów / 0,28 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,211 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d