Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mindek

mindek

Ostatnie 10 wpisów
Biznes jest OK, ale te ruchy dookoła są dla mnie mało zrozumiałe.

Dzisiaj mamy info zleconej rekomendacji przez prometeio: https://stooq.pl/n/?f=1299659

cyt: W swoim pierwszym raporcie analitycy Prometeia Capital określili cenę docelową akcji warszawskiego wdrożeniowca SAP na poziomie 17,13 PLN za akcję i rekomendują "Kupuj".

Co to jest to prometeio? Trwa 8 lat, ale nazwy kompletnie nie kojarzę(może była zmiana). Spółka doradcza z Wrocławia a Wrocław jak wiadomo jest mekką wszelkiej maści finansowych naciągaczy. Patrzę na ich listę a tam indata i autospa. Piszą o ponad 700 mln kapitału a chwalą się auto spa?

Zerkam na ich wyniki , sama WNiP :) Nazwiska Paweł Skałecki, Piotr Wiśniewski, osobiście nie kojarzę.

nikt nie emituje z własnej woli akcji po niskiej cenie w rynek, tylko w przypadku upadłości. Napisałem, że według mnie zlecenie analizy ma na celu pobudzenie wyceny a wtedy wyjście do akcjonariuszy po nowy kapitał aby np. zrefinansować zadłużenie pod wykup mleczarni.

jeżeli taki jest plan to mleczarnia musi poprawić wyniki i sama spółka także i to znacząco aby kurs poszybował i rozbudzić apetyty na nowe akcje.

Osobiście nie wierzę w sukces takiego scenariusza, małe spółki zostały zapomniane i nawet jak poprawią mocno wyniki to wycena nie będzie satysfakcjonująca dla głównego, a gdzie wyjście po nowy kapitał, koszty. Na ich miejscu skoro perspektywy są dobre to powinni wycofać spółkę z GPW.

h3rlitz napisał(a):
Tu już chyba nie ma zbyt wielkiej logiki - w OPF też się nie pali, a spółka leci na pysk. Jest już prawie na poziomie historycznych minimów, z kapitalizacją rzędu 20 mln złotych.

O ile w kontekście Idei pożar rozumiem, to w kontekście Open Finance już nie.

czy ja wiem czy się nie pali. Taki open to pośrednik, aktywów trwałych wiele nie potrzebuje, ale w openie to ok 400mln!!

Bilans pokazuje napuchnięte aktywa i realne zobowiązania. Jak to urealnisz to według mnie spółka powinna mieć ujemne kapitały własne. Z Leszkiem już pewnie nikt nie będzie robił nowych interesów, stare kanały sprzedaży pewnie funkcjonują, ale każdy bank rozbudowuje swoje onlinowe kanały więc domek się zapada.

kolejna OFErma zeszła poniżej 5%. Aegon z 6.7 na 4.6 na dzień 17 maja. Zakładać trzeba, że potem dalej sypał.

To są już dobre sygnały pod odbicie. Przypomina mi się pałowanie Getin holdingu z końcem grudnia 2018, jak Aviva dopychała kurs w dół waląc akcje bez opamiętania.

Kto się melduje na WZA?

Jedno mnie wciąż zastanawia w idea, czy te odpisy były robione z nawiązką czy nie. Jeżeli z zapasem to po to aby wycena była niska i byłoby to robione w jakimś celu. Tylko tym tłumaczę, że wycena jest 2.5/akcja a nie 1/akcja.

Tak było, ponieśli spore inwestycje w mleczarnię a ta rzadko kiedy pracowała na 100% mocy. Bez tego trudno o trwałą i wysoką rentowność mleczarni. Widać drogi im się rozchodzą co do wspólnego zaangażowania w ten projekt.

Patrząc na historyczne dokonania mleczarni i 6 kwartałów strat(w sumie ponad 10mln) i ostatnie minimalne przejście na 0+ to cena jest wysoka. Trzeba ufać, że lepiej widzą przyszłość dla mleczarni, stąd ta cena. Znowu zaufanie hehe, na naszej GPW raczej trzeba przyjmować zasadę ograniczonego zaufania.

Jak napisałem, trudno mi zrozumieć strategię głównego akcjonariusza. Stawiam, na próbę zrefinansowania zakupu poprzez emisję akcji dla rynku.

trudno mi rozszyfrować co główny miał na myśli zlecając analizę spółki.

Z jednej strony chcą poprawić wycenę, zapewne po to aby dostać kasę z rynku. Na dywidendę bym nie liczył, obecnie podpisują umowę przejęcia do końca mleczarni a to koszt 2.5mln EUR plus gwarancja spłaty zadłużenia do sprzedającego, ok 700k eur.

Do tego jest dalsza koncentracja akcjonariatu, główny dokupił pakiet akcji z funduszy i ma już 75% akcji. Normalnie każdy by się spodziewał, że spółka zmierza do wycofania z rynku.

Po co więc to zlecenie aby odświeżyć spółkę u inwestorów?

Normalnie scenariusz widziałbym taki, budzą inwestorów w momencie lepszej koniunktury, wycena się poprawia i robią emisję akcji pozyskując te 10mln pln i spłacają zadłużenie za nabycie mleczarni. Tylko te czasy już minęły, teraz są czasy wyciągania spółek po niskich cenach i zakładam, że zmienią scenariusz.

le rom napisał(a):
angry3 ELB- Praca wre.
Młyny pracują i mielą, niebawem zabraknie surowca i mąka zacznie drożeć.

Kolega dalej widzę zakłada, że idzie lepsze a surowca zabraknie a może się okazać, że na bramie czekają wywrotki z piachem do zasypania całości.

Przejęcie władzy w tej spółce kosztuje coraz mniej, nawet mniej niże 20mln. Niektórzy konkurenci tyle wypłacają na dywidendy.

Mam wrażenie, że kolega Le rom w postach historycznych ogłasza osiągnięcie dna co kilka dni/tygodni/miesięcy. Natomiast jaka sytuacja jest w środku to chyba tylko banki wiedzą. Spółka właśnie wróciła do swojego dna osiągniętego 16 lat temu!!!

Do tego przy tych poziomach szykuje się emisja ratunkowa.

Kapitalizacja 16mln, zrozumieć niektóre wyceny bezcenne.

Inne spółki też są na takich wycenach, ale mają zgoła inne bilanse, przepływy itd. Tutaj wywrotka z piachem czeka na przysłowiowej bramie już od dawna.

Gdyby obligatariusze się nie zgodzili to zarząd zobligowany jest do złożenia wniosku o upadłość.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 31 maja 2019 14:42:53
Liczba wpisów: 1 010
[0,31% wszystkich postów / 0,28 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,337 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d