Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mindek

mindek

Ostatnie 10 wpisów
faktycznie, coś musi się toczyć bo po rozjechaniu z innymi spółkami można odnieść wrażenie jakby to nie była spóła Czarneckiego.

zastanawiający jest ten spokój podaży. KNF też powinna się przyglądnąć jak dojdzie do transakcji, wezwania itp.

premier jako były bankowiec wie najlepiej jak działa system i jak łatwo go rozregulować, co robi panika.

Dziwne, że godzi się na przekaz medialny w wiadomościach potęgujący strach. koszty tego będą ogromne. Spore już są, będą ogromne, media tylko dokładają do pieca.

kto wie, może wyjście z taśmami to było zaproszenie do negocjacji odsprzedaży banku po jakieś tam cenie, choćby te 40gr za akcję. uratowaliby podporządkowanych, zabrali leszkowi bank, uspokoili nastroje. Dla PKO BP ze wsparciem NBP nie byłby to jakiś koszt.

Mam to samo na myśli widząc te 1.9mld, czy przy przejęciu za tego słynnego zlocisza te 2 mld nie można by zapisać jako dofinansowanie?

Vox napisał(a):
Cytat:
jak umorzone? możesz rozwinąć temat, co dokładnie masz na myśli mówiąc "umorzone"?


w przypadku umorzenia, obligacje znikają z rachunku bez wynagrodzenia. Innymi słowy tracisz 100% na tej bezpiecznej inwestycji.

Oczywiście nic nie jest przesądzone - niemniej jakieś tam ryzyko umorzenia istnieje, stąd też biorą się niskie notowania obligacji.
https://prostaekonomia.pl/bail-in-legalizowanie-kradziezy-bezprawia/


Tym samym w planie Zdzisława jest nie tylko wzięcie 3 mld kapitału ale i 1.9 mld z podporzadkowanych. Jest o co grać, tym bardziej, że Leszek jest jak raniona zwierzyna. Rzuca sie, ujada, ale powoli traci czucie. Nie ma obok watahy.

Podatek bankowy to zwolnienie systemowe a nie odstępstwo specjalnie dla Leszka. coś musiało się zmienić od marca, że Leszek pomimo ,że włożył w tym roku prawie 300mln to pokazał taśmy. Tego się nie dowiemy. Zakładam jak powyżej, doszedł do ściany i nie znalazł pomocy więc kaplica.

Fuzja z idea może już nie wchodzi w grę według kNf?

Taśmy przyspieszą położenie Leszka, no ale to takie nasze gdybanie,co jak i dlaczego.

Dziwię się też, że wybrał do tego giertycha a nie jakaś kancelarię renomowaną.


Zabierają leszkowi bank, kapitalizacja 300 mln a co z obligacjami, tam są mld fundusze pewnie to mają, dla nich jak to będzie wyglądało w takiej opcji, że nie ma upadłości a po prostu znikają akcje i pojawia się nowy właściciel?

Pytanie jak wyglądał bilans tamtego banku, czy to, że notował straty wystarczyło do przejęcia czy już nawet na poziomie kapitału był pod kreską. Tutaj mamy sporo wk, problem to bieżąca sytuacja i czas na dostosowanie się do nowych wymogów, najwyższych w UE.

Faktem jest, że Leszek nie ma już możliwości na szybko aby dołożyć do banku, jakby miał to sam by kupił obligi podporzadkowane za 200 mln EUR i kNf nic by mu nie zrobiła. Do fuzji daleko, a on czasu nie ma, kasy nie ma więc wyszedł z taśmami. A tak lawina ruszona, wszystkie obligi są nie do zrolowania.

Jak sprzedawali kredyty to każdy pewnie widział na własne oczy. Moją znajomą ubrał mBank, poszła w 7 miesiącu ciąży, a doradca dochody policzył na dwie osoby. ... taka była nagonka na mieszkania, kredyty itd. Wszyscy, prawie wszyscy ulegli, większość na franka.


Czyja to wina? Emocji, mediów, deweloperow... słynne hasło " taniej nie będzie" wtedy działało jak plachta na byka.

Bez przesady, jak nie bfg to budżet, NBP. Samych aktywów płynnych też w.bankach lc jest sporo.

Nawiązując do banków Leszka, to tylko u niego można pobić inflację. NBP od lat robi wszystko aby oszczedzających okradać na niskich lokatach a potem jeszcze min fin zabierze podatek. W imię czego? Statutowo NBP ma stać na straży wartości PLN a robi wszystko, aby ten PLN cały czas pełzająco tracił na wartości. Wtedy rosną rezerwy w PLN i można wypłacić kasę do min fina.


A ty narodzie oszczędzaj, najlepiej na ror w pkobp. W tym kraju oszczedzajacych się łupi.

Skoro prezydent, dzisiaj bankier piszą o obronie systemu kosztem właściciela biznesu itd.

Bankier szeroko dzisiaj opisuje, że ma to sens opisując jak to zrobili w Hiszpanii. Pytanie jak wyglądał bilans tamtego banku? Czy były kapitały własne, czy główny wkładał swoją kasę wcześniej czy po prostu czekał aż zabiorą.

Tutaj mamy na wiosnę deklarację głównego i gwarancje dokapitalizowania w kwocie 1mld PLN, KNF to zatwierdziła, 200 baniek wpadło(chociaż to kropla) ale widać na jesień sytuacja jest inna i władza dąży do tego aby to zabrać, wczoraj nawet w wiadomościach rzucili hasłem. To już trąca skokiem na bank po całości. To chyba atak za getback- tak bym to rozpatrywał.

Z takim mechanizmem jak u Kafki to nikt nie wygra, szczególnie jak jest sam, nikogo z boku.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 3 września 2009
Ostatnia wizyta: 20 listopada 2018 12:21:17
Liczba wpisów: 920
[0,29% wszystkich postów / 0,27 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,230 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d