Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mindek

mindek

Ostatnie 10 wpisów
faluch napisał(a):
Nie ma co się dziwić "głównemu" jak rynek tak wycenia firmę że daje ułamek ceny pierwotnej, to nie ma co nie skorzystać z takiej okazji i zabrać zabawki z powrotem:)

A jak pokazuje wpis kolegi powyżej dla "rynku" i tak było za drogo, więc nic tylko się cieszyć że facet ulżył nieszczęsnym akcjonariuszom:)


Zadać pytanie trzeba dlaczego po IPO spółka nigdy nie wróciła do rentownosci sprzed oferty. Aż chciałoby się napisać, oferta idealnie przygotowana i dobrze sprzedana a potem..... potem już tylko w dół. Główny z IPO dostał do ręki o k 130mln a teraz na poczet wezwania bierze kredyt.... mhm pewnie dobrze gdzieś poinwestowal kasę z IPO od ludzi.

Jak już było wcześniej pisane zbyt duży bilans jak na tak małe przychody w spółce produkcyjnej.

idzie emisja obligacji zamiennych na akcje przy cenie NE na poziomie 1.4 czyli dla swoich cena jest ponad 85 niższa niż dla funduszy kilka lat temu.

A fundusze zamiast powiedzieć sprzeciw, wyrzucają akcje....

Zresztą Work od początku miał swój smród.

jeszcze poleciało 20% w dół od ostatniego wpisu i główny ogłasza, że planuje zdjąć spółkę z giełdy.

Można napisać dobrą i szybką historię Stelemtu i podejścia głównego do rynku. Sprzedać akcje w IPO po ponad 30 pln i odkupić za ok 20%.

Kto kupuje w IPO dojrzałe biznesy? chyba tylko fundusze.

Jeszcze warto dodać, że istnieje ryzyko, że ktoś przejmie teraz akcje, ogłosili nwza i przekazuje wycofanie się z emisji. Tak zdaje się zrobił kiedyś paatrowicz na jednej ze swoich spółek.

zanim wykupią... Za chwilę wypłacą 20 gr dywidendy(termin przydziału 25 września), wypłata gdzieś w listopadzie.

Wycena niska, na dywidendę dają tylko 640k a stopa dywidendy robi się dobra przez niską wycenę.

Tylko poprawić tę mleczarnię. Wyceny maluchów i jeszcze mniejszych maluchów są absurdalnie niskie i nie znajduję argumentu aby to się zmieniło.

kompletnie nie znam tej oferty. Kto ją złożył, komu i za ile.

Dokładnie, na podwyżkę stóp nie liczyłbym w PL i w całym globalnym systemie. Podwyżki stóp? ta epoka minęła bezpowrotnie.

Kiedy inflacja bije po oczach to RPP i podobne organy z całego świata twierdzą, że to tymczasowe i stopy zostawiają. Raz się FED wyłamał, ale już wraca do schematu. Kiedy jednak inflacja spadnie lekko poniżej celu od razu stopy idą w dół. U nas Łon już chciałby kupować nawet akcje na rachunek NBP, pewnie w emisjach aby spółki (państwowe) miały kasę na inwestycje.

Świat wchodzi powoli(inni szybciej) w stałe stopy procentowe poniżej 0%. Tego ruchu nic nie jest w stanie odwrócić moim zdaniem bo za dużo jest żyjących trupów, które podwyżka stóp utopiłaby z miejsca.
Kapitał już nie kosztuje, powoli to kapitał płaci za to, że jest kapitałem, na razie w obligach co większych i bogatszych krajów, potem co lepszych korporacji a na końcu ludzie dostaną 0% za lokaty i 1% opłaty za ROR od aktywów.

W Szwajcarii już pobierają opłaty za środki na rachunku.

Dawno nie było takich dysproporcji w zarabianiu: kapitał, kontra praca. Dzisiaj aby dostać miesięcznie dobrą średnią pensję z kapitału trzeba mieć dobrze ponad 2mln kapitału. Coraz trudniej być rentierem :)

I to wszystko przy bezrobociu 0+.

Mhm, raczej ciekawie, no chyba, że piszesz z punktu widzenia Henia co dał 100 mln podwykonawcy. Do tej pory nie widziałem aby wytłumaczył jak to możliwe, że zleceniodawca ma należnosci do zmhk.

Gdyby nie 500 mln zebrane z rynku za 5% spółki to problemy już dawno by ich obudziły.

A tak, fundusze mogą patrzeć sobie w tabelki jaką mają cenę wejscia i po raz kolejny stwierdzic że dały się w.....

Ciekawy model. Była koniunktura to zamieniali kapitał na dług. Wyplacajac rekordowe dywidende jednocześnie emitowali coraz więcej długu.

Tym samym główny akcjonariusz nadal ma kontrolę nad spółką, ale sporo ryzyk przerzucił na obligarariuszy sam ciesząc się stanem konta z dywidend za ostatnie lata.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Dołączył: 3 września 2009
Ostatnia wizyta: 23 września 2019 19:21:00
Liczba wpisów: 1 037
[0,31% wszystkich postów / 0,28 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,388 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d