pixelg
CREEPYJAR - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

CREEPYJAR [CRJ]

AKTUALNY KURS: 823,00 zł (+0,49%) 24-06-2021 17:01
Christof_martin
34
Wpisów: 291
Wysłane: 28 kwietnia 2021 16:33:56 przy kursie: 864,00 zł
Krewa, jak oceniasz dzisiejsze obroty ? powyżej średniej 20sesyjnej, 120 sesyjnej, rocznej ? dolny cień ma znaczenie ?

filolof
10
Wpisów: 35
Wysłane: 29 kwietnia 2021 08:26:06 przy kursie: 864,00 zł
Czy wczorajsze odbicie z dołka to przypadkiem nie reakcja na ogłoszenie Green Hell Board Game? Świetny news jak dla mnie – kampania marketingowa na której jeszcze coś pewnie zarobią.

compaq100
0
Wpisów: 608
Wysłane: 11 maja 2021 10:25:11 przy kursie: 799,00 zł
DM BOŚ obniżył cenę docelową akcji Creepy Jar do 1.215 zł, utrzymał rekomendację "kupuj"
11/05/2110:04:09(PAP/NEWS)

Raport wydano przy kursie 850 zł. We wtorek o 9.40 akcje spółki są wyceniane po 805 zł.

"Podtrzymujemy pozytywnie nastawienie do Spółki, która obecnie kończy pracę nad wersją gry Green Hell na konsole, by ta mogła pojawić się na rynku w czerwcu. Wersja gry na PC okazała się sukcesem, a wolumen sprzedaży osiągnął 1,5 mln sztuk od premiery w trybie wczesnego dostępu w III kw. 2018 roku. W oparciu o nasze ustalenia wnioskujemy, że gry survivalowe na konsole cieszą się dużym powodzeniem, a te najbardziej popularne notują sprzedaż rzędu kilku mln sztuk. Zważywszy na już potwierdzoną wysoką jakość gry Green Hell i mocne wyniki sprzedaży podobnych gier dostrzegamy stosunkowo niewielkie ryzyko niepowodzenia w przypadku wersji konsolowej na PS4 i XboxOne." - napisano w raporcie.

Analitycy zakładają, że wolumen sprzedaży wersji na konsole osiągnie 310 tys. sztuk w ciągu 12 miesięcy, co odpowiada ok. 28 proc. wolumenu sprzedaży wersji na PC (po aktualizacji o tryb COOP). Nie wykluczają wystąpienia pozytywnej niespodzianki, ponieważ w większości gier survivalowych wersje na konsole sprzedawały się w większej liczbie, niż to prognozują

dla Green Hell.

Według prognoz DM BOŚ, Creepy Jar wygeneruje w 2021 i 2022 roku odpowiednio 30,4 mln zł i 26,9 mln zł skor. zysku netto (19xP/E na 2021 i 22x P/E na 2022 rok, co implikuje odpowiednio 34 proc. i 7 proc. dyskonto względem porównywalnych spółek) przy wsparciu dalszej sprzedaży gry Green Hell (wersja na PC) i jej dodatków oraz wersji konsolowej na PS4, X1 i VR (II -III kw. br.).

W 2023 roku prognozują skor. zysk netto w wysokości 45,96 mln zł, uwzględniając debiut nowej gry Chimera (IV kw. 2023), co implikuje 13x P/E na 2023P (36 proc. dyskonto wobec porównywalnych spółek).

Analitycy podtrzymują również wybór Creepy Jar jako ich faworyta w 2021 roku.

Depesza jest skrótem raportu, którego pierwsze rozpowszechnianie nastąpiło 4 maja o godz. 7:30. Autorem raportu jest Tomasz Rodak.

W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

"To jest najnowsza (aktualna) rekomendacja DM BOŚ"
Edytowany: 11 maja 2021 10:37

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

yellowshadow
42
Wpisów: 154
Wysłane: 13 maja 2021 15:08:54 przy kursie: 760,00 zł
Sytuacja na spółce jest mega ciekawa. Przed CRJ największa premiera w historii (na 2 platformy), a kurs cenowo za chwilę znajdzie się w połowie konserwatywnej rekomendacji DM BOŚ.

Czy zarząd doprecyzowywał może w której połowie czerwca spodziewana jest premiera?

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 13 maja 2021 15:19:09 przy kursie: 760,00 zł
rynek wykazuje skrajny brak zaufania do gamedev po cyberfailu i to się jeszcze jakiś czas nie zmieni, teraz tylko i wyłącznie fakty, firma jak potwierdzi że zarabia tyle i tyle, na rzeczy która zachodzi bez żadnej probabilistyki, to kurs to wyceni, póki nie ma hossy, a jeszcze jakiś czas nie ma o niej mowy, żadne obietnice czy projekcje przyszłości nie bedą w tej branży wyceniane. Teraz w gamedev trzeba cierpliwości. Cyberpunk i jego klęska zmieniła na tym rynku wszystko, szczególnie w oczach mniejszych inwesstorów. Jakaś firma musi odnieśc teraz duży sukces żeby zmienił się sentyment.

(dlatego już po premierze Cyberpunka byłem taki zły na CDR, bo wiedziałem czym to się może skończyć, fatalny sentyment do CDR = zbliżony sentyment do całego gamdev)

ale CRJ ma świetny produkt, w drodze są nowe kanały sprzedaży a po nich mamy kolejny, jeszcze lepszy (jak mniemam) produkt sprzedażowy. Zdecydowanie zalecam cierpliwość.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 13 maja 2021 15:24

optimafinanse
2
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 148
Wysłane: 13 maja 2021 16:36:32 przy kursie: 760,00 zł
[usunięto fragment zabroniony regulaminem]

Nie uważasz, że nawet obecna wycena na podstawie faktów jest zbyt wysoka? A nawet na podstawie przyszłych zysków nie jest jakąś wyśmienitą okazją?

Nie wiem skąd BOŚ wycenia na 1215 zł za akcje jak MCap wtedy to 825 514 740 zł hmm i informuje o P/E 19x) Kiedy przy takiej wycenie wynosi on 27,15.

W których dniach czerwca ma być GH na platformy?
Edytowany: 13 maja 2021 18:24

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 656
Wysłane: 13 maja 2021 18:00:51 przy kursie: 760,00 zł
Po raz setny powtórzę, że patrzenie na historyczne wskaźniki CZ nie ma sensu jeśli chodzi o wycenę. One nie pokazują tego ile spółka jest warta, tylko to jakich wyników spodziewa się rynek w przyszłości.

Utnapisztim
32
Wpisów: 777
Wysłane: 13 maja 2021 18:14:59 przy kursie: 760,00 zł
optimafinanse napisał(a):

Nie wiem skąd BOŚ wycenia na 1215 zł za akcje jak MCap wtedy to 825 514 740 zł hmm i informuje o P/E 19x) Kiedy przy takiej wycenie wynosi on 27,15.

P/E 19x/22x/13x w 2021 i kolejnych latach odnosi się do kapitalizacji z dnia wydania rekomendacji czyli 850 zł. a nie 1215zł z wyceny.

optimafinanse
2
Wysłane: 13 maja 2021 18:51:03 przy kursie: 760,00 zł
anty_teresa napisał(a):
Po raz setny powtórzę, że patrzenie na historyczne wskaźniki CZ nie ma sensu jeśli chodzi o wycenę. One nie pokazują tego ile spółka jest warta, tylko to jakich wyników spodziewa się rynek w przyszłości.

Powyżej pisałem o wskaźniku nie historycznym, a jego przyszłościowej wartości jeśli "przepowiednia" dm boś się spełni.

Tak, czyli rynek teraz nie spodziewa się wyników wynikających z prognozy bo wycena spada więc aktualny c/z też. (no ale za chwilę może się jednak spodziewać no i wtedy każdy napisze - jest grubo - spodziewają się znakomitych wyników rośniemy!). A jakie to są te znakomite wyniki?

No ale, chwila wskaźniki są pochodną zysku więc jeśli spojrzymy na liczby wyjdzie nam, że BOŚ widzi wycenę spółki na poziomie 1215 za akcje przy zysku 30 baniek. (tak stanowi rekomendacja). Czyli boś nie rewiduje zmian w postrzeganiu wycen spółek gamingowych tak jak obecnie rynek. Utarło się, że gaming może chodzić po wysokich c/z-tach jak np. LVC. A prawda jest taka, że jak porówna się branże to LVC jest dużo bezpieczniejszą spółką. A Gaming "lata na rynku" po cenach jakby już osiągnął sukces, np. CFG.

Zmierzam do tego, ze że C/Z na CRJ może być i 400 jak takie będą oczekiwania, a co tam niech będzie i 500. Ale ludzie czytają rekomendacje, że zysk 30 baniek daje 825mln kapitalizacji przy zysku w kolejnym roku 26,9 mln to coś tu nie tak. Stąd należy wg mnie przeliczyć jakie wtedy będzie C/Z a będzie 27,15 a nie 19.

Czy ta wycena jest realna, nie wiem. Ale Rynek widzi obecnie, że nie.

KamiLPArsenal
9
Wpisów: 70
Wysłane: 13 maja 2021 19:25:57 przy kursie: 760,00 zł
"Czy ta wycena jest realna, nie wiem. Ale Rynek widzi obecnie, że nie."

Spółka nie wydała żadnego komunikatu, który mógłby wpłynąć negatywnie na kurs akcji. Ostatnia przecena, wygląda jak sypanie przez "leszczy". Bo jak można nazwać wyprzedaż akcji na miesiąc przed startem kolejnego solidnego kanału sprzedaży, który będzie windować wyniki w górę?

krewa
krewa PREMIUM
444
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 153
Wysłane: 13 maja 2021 19:43:36 przy kursie: 760,00 zł
Cytat:
Ostatnia przecena, wygląda jak sypanie przez "leszczy".

Analizując średnią wartość transakcji z kilku okresów można dojść do diametralnie innego wniosku - spadki zawdzięczamy komuś operującemu większym kapitałem.

optimafinanse
2
Wysłane: 13 maja 2021 19:52:01 przy kursie: 760,00 zł
KamiLPArsenal napisał(a):
"Czy ta wycena jest realna, nie wiem. Ale Rynek widzi obecnie, że nie."

Spółka nie wydała żadnego komunikatu, który mógłby wpłynąć negatywnie na kurs akcji. Ostatnia przecena, wygląda jak sypanie przez "leszczy". Bo jak można nazwać wyprzedaż akcji na miesiąc przed startem kolejnego solidnego kanału sprzedaży, który będzie windować wyniki w górę?

Cały rynek sypie lesz i nie leszcz, bo zmienił się sentyment dla branży. Choć wyjątkowy Artifex ma już 202,25 mln zł mcap. Co można przyrównać do obecnej wyceny CRJ, jako wyznacznik ciekawego miejsca na kursie. Choć lepiej wygląda 670 zł. Bo przy prognozie zysku BOŚ da C/Z 15

Utnapisztim
32
Wysłane: 13 maja 2021 20:03:41 przy kursie: 760,00 zł
Cytat:
Czy ta wycena jest realna, nie wiem. Ale Rynek widzi obecnie, że nie.

Oj widzi widzi, tak samo jak "widział" sukces coopa w 2020. Za miesiąc GH na duże konsole, jakby udało sie powtórzyć sukces w skali takiej jak na pc (osobiscie nie sądzę jednakże całkiem nie można niespodzianki wykluczyć co pokazał przypadek Stranded Deep) to przy 50 mln zysku w tym roku rynek się ocknie przy miliardowej wycenie i będzie miał co dyskontować przed premierą kolejnej gry.

randomdziad
13
Wpisów: 57
Wysłane: 13 maja 2021 20:25:58 przy kursie: 760,00 zł
Po prostu rynek sciagnal rozowe okulary jezeli chodzi o caly sektor i jak Scarry wskazal winnym jest tutaj fail zwiazany z cyberpunkiem.
Moze zabrzmi to troche jak banal ale mysle ze do tej pory wiekszosc kupujac gamingowe spolki niejako obstawiala czy spolce uda sie w koncu wydac gre ktora sie doskonale sprzeda - jezeli tak to znaczy ze przed nia swietlana przyszlosc i bedzie juz tylko lepiej. Przyklad CDR pokazal ze osiagniecie nawet olbrzymiego sukcesu wcale nie jest gwarantem ze kolejne gry beda juz tylko dobre i ze passa moze sie latwo odwrocic. Skoro CDR przy takim doswiadczeniu i nakladach byl w stanie zawalic cyberpunka to jaka jest szansa ze kolejna gra CRJ bedzie klapa? A jezeli tak to ile wtedy powinna wyniesc wycena spolki?
Jak zaczniemy to uwzgledniac to moze sie okazac ze 'konserwatywne' c/z 30 dla growych spolek wcale nie jest az tak atrakcyjne.
Edytowany: 13 maja 2021 20:27

optimafinanse
2
Wysłane: 13 maja 2021 20:28:57 przy kursie: 760,00 zł
Gdyby rynek widział, to kurs wracałby w okolice 1000 zł, a póki co wygrywa sentyment do sektora. Wszak czerwiec za pasem.

Utnapisztim
32
Wysłane: 13 maja 2021 20:46:01 przy kursie: 760,00 zł
randomdziad napisał(a):
Skoro CDR przy takim doswiadczeniu i nakladach byl w stanie zawalic cyberpunka to jaka jest szansa ze kolejna gra CRJ bedzie klapa?

Klapą taką jak CP77 w porównaniu do W3, tj. ledwie trzykrotnie większy zysk w premierowym roku?? No to w takim razie BOŚ przewiduje w swojej rekomendacji jakąś HIPERMEGAKLAPĘ bo zakłada zaledwie o 10% wyższą sprzedaż Chimery niż GH coop na pc i a na konsolach taką samą jak GH. I daje wycenę 1215zł a przecież ta wycena to byłby jakiś żart w 2023 nawet przy takich ultrazachowawczych założeniach, tak samo jak żartem były wyceny 11bit i przedpremierowe założenia sprzedażowe analityków przed FP.
Jak była szansa że zespół który zrobił TWOM zawali Frostpunka? Tak samo znikoma jak i to że zespół który zrobił Green Hell zawali kolejną grę.
Edytowany: 13 maja 2021 20:50

randomdziad
13
Wpisów: 57
Wysłane: 13 maja 2021 21:16:46 przy kursie: 760,00 zł
To nie jest watek CDR wiec nie zamierzam rozwijac tematu cyberbuga i mysle ze mimo wszystko rozumiesz dlaczego to jest klapa a zyski ktore CDR pokazal nie sa tutaj najwazniejsze. A jak nie to po prostu spojrz na wykres akcji. To co dla jednej spolki jest byloby sukcesem dla innej jest porazka, kwestia oczekiwan rynku.
11bit po wydaniu TWOM jest tutaj dobrym przykladem tego o czym mowie - nie wiem jaka byla szansa ze FP bedzie bardzo dobra gra bo ciezko to oceniac teraz. Chodzi mi o to ze jezeli bylby klapa to 11bit bylby dzisiaj w zupelnie innym (gorszym) miejscu. A ty mimo ze to zupelnie inne spolki to przyjales ze skoro im sie udalo to CRJ tez sie uda.
Przyjecie GH zdecydowanie przeroslo oczekiwania wiekszosci i CRJ odnioslo tym samym spory sukces co widac po wycenie spolki. Jezeli przymiesz za pewniak ze kolejna gra sprzeda sie minimum o te 10% lepiej to oczywiscie latwo uzasadnic ze obecna cena jest niska ale jezeli spojrzysz na to troche bardziej krytycznie i dodasz do tego jak duze znaczenie dla kursu mialaby ewentualna wtopa na kolejnej premierze to az tak dobrze nie jest.
I zeby nie bylo nie twierdze ze spolka jest teraz dalej przewartosciowana tylko staram sie uzasadnic skad takie schlodzenie nastrojow na gamingu, ot takie gdybanie zeby napisac cos wiecej niz no bo sentyment sie zmienil :).
Edytowany: 13 maja 2021 21:17

Utnapisztim
32
Wysłane: 13 maja 2021 21:56:05 przy kursie: 760,00 zł
Cytat:
A ty mimo ze to zupelnie inne spolki to przyjales ze skoro im sie udalo to CRJ tez sie uda.

To nie są zupełnie inne spółki, to są bardzo podobne spółki, o podobnej wielkości na zbliżonym etapie rozwoju (jak 11b przed FP), podobnej filozofii robienia gier, w przeciwieństwie do gamingowego molocha CDR którego ty przywołałeś. Odnoszę wrażenie że w CRJ pracują ludzie którzy dokonale wiedzą co, jak i kiedy stopniowo chcą osiągnąć i mają kompetencje więcej niż wystarczające żeby te założone cele skutecznie zrealizować. Dla mnie CRJ = 11B bis, z tą różnicą że wszystko robią sprawniej, śmielej i szybciej pokonują drogę którą przeszedł 11bit od Anomaly do FP.

Sam wyskoczyłeś z porównaniem do świeżego casusu premiery od CDR i zakładasz że się nie uda. A ja pamiętam, że takie same wątpliwości wielu miało wobec 11bit przed FP tylko zamiast chłostania rodzimego gamdevu sloganem "CDR" było wtedy hasło "CIG" po klapie (spodziewanej) Snipera 3. A porażka moim zdaniem nie wchodzi tu w ogóle w grę, jedynie można zakładać mniejszy lub wiekszy sukces. Przecież ta Chimera nie sprzeda im się 10% lepiej tylko pewnie przynajmniej ze 2 razy lepiej niż GH (a przynajmniej mogłaby o ile się postarają, w co nie wątpię). No ale oczywiście na tym etapie pozostańmy przy konserwatywnych założeniach pana analityka z BOŚ.

Edytowany: 13 maja 2021 21:59

yellowshadow
42
Wpisów: 154
Wysłane: 13 maja 2021 22:02:25 przy kursie: 760,00 zł
Nastroje inwestorow jezdza od bandy do bandy. Mysle, ze tutaj racjonalnosci nie ma jakiejkolwiek, szczegolnie, ze rynek zakladal sukces na poziomie ok. 1,5-2,0 mld zl sredniorocznego zysku miedzy premierami w przypadku CDR i pozwolil na 20x razy wyzsza wycene niz podczas premiery W3. I tej racjonalnosci nie ma w wiekszosci spolek, premier itd. niemniej jednak zakladanie, ze kolejna gra CRJ sprzeda sie na zblizonym poziomie jak poprzednia (+10% to jest jednak zblizony poziom) wydaje sie byc w pelni sensowne i racjonalne, a powiedzialbym nawet zachowawcze (nawet jesli gra sprzeda sie 10% gorzej ale bedzie 20% drozsza z uwagi na wiekszy budzet). Szczegolnie, ze temat eksploracji kosmosu w mlodym pokoleniu jest coraz bardziej zywy za sprawa pieknej historii, ktora chce nam wyrysowac SpaceX w ramach kolonizacji Marsa. Kazde pokolenie ma swoich bohaterów oraz tematy przewodnie i wydaje mi sie, ze CRJ moze perfekcyjnie wstrzelic sie ze swoim survivalem kosmicznym w najbardziej hajpowany temat z jakim w najblizszych 5 latach bedzie sie mierzyla ludzkosc.

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 14 maja 2021 09:13:26 przy kursie: 817,00 zł
@Utanipisztim
też mam podobne wrażenie jak Ty że spółka przypomina takie 11bit, ale w wersji plus, i mam jeszcze wrażenie że jednak ludzie po Techlandzie kompetecyjnie (organizacja, planowanie produkcji itd) są jednak trochę wyżej niż po CDR.

@optimafinanse
odnośnie Twojego pytania, które znikło,o moje inwestycje, odpowiem ogólnikowo bo tu się nie podaje bieżących kroków inwestycyjnych - mój portfel masz w stopce, tyle na temat. Pół roku temu po premierze coopa powiedziałem że jestem inwestorem długoterminowym, czy kurs wyniesie 750 czy 1500 zl nie jestem zainteresowany sprzedażą, czekam na 3-cią grę, tą po Chimerze (pewnie Green Hell 2), i w momencie jej premiery podejmę decyzję co robić z inwestycją. Nie wiem dlaczego połowa forum ogłasza się inwestorami "value", po czym drży przy każdym spadku kursu jakby ta oczywista oczywistość to jakichś szokujący koszmar był. Inwestujecie w AT czy w wartości i fundamenty? Jak w AT to nie wiem co robicie na spółce dłuzej niż parę tygodni, jak w wartości, to nie wiem po co w ogóle takie rozmowy, kiedy wszystko rozwija sie tu dobrze.

a na CDR jestem ciągle cholernie zły, tyle co wcześniej zrobili dobrego przez lata upowszechniania polskiego gamedev (bo zrobili dużo), to teraz zrobili z polskiego gamdev pośmiewisko, co w krótkim terminie strasznie mocno rzutuje na inne podmioty z branży (z ogłaszaniem kolejnych gier i ich sukcesami ta projekcja faila CDR na inne podmioty będzie z miesiąca na miesiąc mniejsza, ale póki co jeszcze jest).
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 14 maja 2021 09:20

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99