pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

yellowshadow

yellowshadow

Ostatnie 10 wpisów
Wyglada to troche tak, ze zanim wyjda latki poprawiajace sensownie gre, wszyscy o tym produkcie juz zapomna.

Sukces Cyberpunka wynika tylko i wyłącznie z marki CD Projektu oraz wynikającej z tej marki kosmicznej przedsprzedaży. Gdyby nie marka, mielibyśmy 3-4 mln sprzedanych egzemplarzy i lipę po premierze. A utrata tej marki będzie miała kolosalne konsekwencje dla przyszłych premier - bardzo dużo ludzi już nie uwierzy w dema i poczeka na recencje, które jeśli będą średnie, przełożą się na sprzedaż bezpośrednio.

Raz się udało wykorzystać magię wielkiego CD Projektu, co wygenerowało ponad 13 mln szt egzemplarzy srpzedanych w przedsprzedaży i na premierę. Drugi raz taki numer już zwyczajnie nie przejdzie.

Trudno w to wszystko uwierzyć co się dzieje. Ale jest to jakiś koszmar dla akcjonariuszy, którego chyba w życiu sobie nawet nie wyśnili w najgorszych scenariuszach.

Tutaj podstawowy problem nie leży w słabej sprzedaży, ale w utracie wartości marki, która wręcz gwarantowała popyt i przedsprzedaż. Zostało to utracone przynajmniej na dekadę, co przekłada się wymiernie na wycenę, a CDR wszedł do "zacnego" grona, w którym jest chociażby Ubisoft. Budowali to przez 3 części Wiedzmina i stracili to w miesiąc. To są te "marginesy bezpieczeństwa", o których zawsze mówił Warren Buffet, które gwarantują firmie jej przewagę na rynku.

Poprostu ryje ze smiechu z tych waszych wpisow Dancing

Poczytajcie sobie jak macie slaba pamiec o emisji z 2016/2017 roku jak Celon wchodzil na gielde:
celonpharma.com/wp-content/upl...

Jakie byly plany, jakie wyniki, jak to wszystko pompatycznie wygladalo.... a jakie byly wyniki pozniej, jakie realizacje tych planow.

Zarobili na debiucie tylko ci, ktorzy dostali akcje w wystarczajacej ilosci, a pozniej mielismy 4 lata boczniaka. Tu nawet nie ma porownania do grupy Selvity.

Ta spolka nie jest w stanie samodzielnie finansowac swojego rozwoju, widac to wprost w wynikach finansowych. Musi to robic za pomoca kasy z emisji oraz dotacji, co i tak stanowi poziom niewystarczajacy aby uzasadnic swoja wycene, bo robiac to przez ostatnie lata nie poprawila wynikow. Chca z siebie robic big pharme, a maja srednio 25 mln zl zysku, ktory od debiutu spadl z 37 na 25 mln zl hello1

Nie wiem co tutaj trzeba jeszcze dodawac. Jaki bedzie ROE na kasie z tej emisji to sie jeszcze zdziwicie. Ktos kto kupuje to po takich wskaznikach wg mnie jest niespelna rozumu. Jeszcze mialoby to uzadadnjenie, gdyby spolka byla warta 500-750 mln zl przy sredniorocznych zyskach za ostatnie lata na poziomie 25 mln zl, ale 2,2 mld zl to jakas abstrakcja patrzac na historie. Na takie rzeczy zwykle zapisuja sie OFE, ktore nie potrafia nic innego niz przepalac gotowke, oddawac na wykupach i delistingach po 5% wartosci zakupu czy porownywac swoje beznadziejne stopy zwrotu, cieszac sie ze w danym roku nie stracily.

A te komunikaty CLN w trakcie pandemii o leku na Covid to juz byl hit. No ale papier wszystko przyjmie, a przy okazji ludzie w wiekszosci nie mysla samodzienie thumbright

Joker napisał(a):
Niesamowite, że ludziom z jakimiś tam kapitałem chce się bawić w oddawanie gry po zabawie przez dobę na platformie i nawet przyznają się do tego, że gdyby mogli to grę by oddali ale wcześniej robiąc kopie płyty.
I to wszystko z powodu 200 PLN. Anxious

Nie oceniając takiego zachowania wśród inwestorów, to nie nastraja to optymistycznie na sprzedaż z uwzględnieniem zwrotów i dochód z uwzględnieniem co raz większych obniżek cen.Badzmy precyzyjni - na PC w pudelku nie ma kopii gry, na konsole jest zabezpieczenie antypirackie. O jakiej kopii gry piszesz z plyty?

pytek21 napisał(a):
Cytat:
21 stycznia 2021 18:00:16 przez yellowshadow
Nie macie o niczym pojecia inwestory.

Obrażanie innych - jak to wszyscy lubią.

Cytat:
21 stycznia 2021 18:00:16 przez yellowshadow
Ponawiam - czytales raport z oceny CD20? Dla obu badan? Czy twoja wiedza ogranicza sie do ogolnego podsumowania od EMA i na tej podstawie wchodzisz w inwestycje i dyskusje? Obserwowales co sie dzialo na Mabionie przez ostatnie lata? Sluchales wypowiedzi, zapewnien i planow Wieczorka oraz weryfikowales to z realizacja tego w czasie?

Człowieku, nie umiesz czytać? Zacytować? Masz kłopot pamięcią?
Post wcześniej napisałeś:
Cytat:
21 stycznia 2021 16:57:41 przez yellowshadow
Tu nie chodzi o przenoszenie osrodkow. Czytales raport porejestracyjny od EMA dla CD20? Masz jakies przemyslenia na ten temat?

Słownie: czytałeś raport porejestracyjny od EMA dla CD20... kolega z forum cytuje ci raport a ty "Czy twoja wiedza ogranicza się do ogólnego podsumowania od EMA"
To nie to forum.

Cytat:
Widzisz jakieś różnice w stosunku do Mabionu? Bo ja nie.

Firma, właściciel, prezes, pipeline, etap badawczo-rozwojowy, lokalizacja, akcjonariusze... poza tym że gdzieś w swojej historii spółka wyemitowała akcje (standard na giełdzie) i pan Wieczorek jest tu prezesem a tam zasiada w radzie nadzorczej - to firmy są różne jak CDP i platinimage.

Ze swojej strony dodam, że od Mabionu trzymam się z daleka bo nie lubie jak firma niedowozi obiecanych wyników, a tam lata temu moja cierpliwość się wyczerpała.
Celon natomiast - bardzo rzetelnie póki co.


To, że ktoś nie ma o czymś pojęcia nie jest obrażaniem go. Jest to stwierdzenie faktu. A że się z tym źle czuje, że nie ma pojęcia, to nie jest moja wina.

"Kolega z forum cytuje mi raport" - a jak to stwierdzenie ma się do pytania czy raport cały przeczytał i czy wie o cokolwiek o efekcie badań. Jesteś jego adwokatem?

Jeśli dla ciebie różnice między Mabionem a Celonem to "właściciel, prezes, akcjonariusze" a do tego jeszcze dodajesz takie kwiatki, jak "lokalizacja" to idzie boki zrywać 3some I jeszcze to porównanie CDR do PLI Anxious Anxious Anxious

Nawet nie będę tego szerzej komentować, gdyż poziom argumentacji jest zwyczajnie zabawny. Poczytaj może historię Mabionu od 2010 roku, jeśli jesteś za młody, żeby pamiętać, a później wchodź w dyskusje.

Akurat to co piszesz jest w 100% nieprawda, co jak na czlonka zespolu Stockwatch jest szokujace. Nie ma czegos takiego jak „indywidualna sprawa kazdego inwestora”. Mowimy tutaj o korzysci finansowej, ktora wynika wprost z matematyki, ktora z kolei nie jest subiektywna. Ze wzgledu na koszty podatkowe skup jest korzystniejszy niz dywidenda i co do tego nie ma watpliwosci.

jwk napisał(a):
Prosto ze strony EMA (źródło):

Cytat:
What did the company present to support its applications?
Laboratory studies compared Rituximab Mabion with MabThera to show if the active substance in Rituximab Mabion was highly similar to that in MabThera in terms of structure, purity and biological activity. Studies were also conducted to check that giving Rituximab Mabion produced similar levels of the active substance in the body to giving MabThera.


Cytat:
What did Agency recomment at the time?
Based on the review of the data and the company’s response to the Agency’s questions, at the time of the withdrawal, the Agency had some concerns and its provisional opinion was that Rituximab Mabion could not have been authorised for the requested indications.

The Agency was concerned that biosimilarity between Rituximab Mabion and the reference medicine MabThera had not been established. The Agency also had concerns about the manufacturing process and the system for ensuring reliable quality of the medicine.

At the time of the withdrawal, the Agency’s opinion was that the company had not fully addressed its concerns and therefore the benefit of Rituximab Mabion could not be established.


oraz

Cytat:
What were the reasons given by the company for withdrawing the applications?
In its letter notifying the Agency of the withdrawal of the applications, the company stated that the applications pertained only to the initial scale of manufacturing process and the applicant will prepare a new application.


Podtrzymuję, że chodziło o to co napisałem wyżej - przeniesienie produkcji do wyższej skali i niepewność Agencji, czy utrzymane zostaną dotychczasowe wyniki ze skali laboratoryjnej.


Umowy na CLN dot partneringu mialy byc w 2020. Walili infami jak z karabiny a jak troche podrosli to laduja emisje na 1/3 spolki. Widzisz jakies roznice w stosunku do Mabionu? Bo ja nie. Widze natomiast same podobienstwa i te sama strategie, co sugeruje z ktorej strony szly pomysly dot. tej strategii.

@jwk
Ponawiam - czytales raport z oceny CD20? Dla obu badan? Czy twoja wiedza ogranicza sie do ogolnego podsumowania od EMA i na tej podstawie wchodzisz w inwestycje i dyskusje? Obserwowales co sie dzialo na Mabionie przez ostatnie lata? Sluchales wypowiedzi, zapewnien i planow Wieczorka oraz weryfikowales to z realizacja tego w czasie?

Nie macie o niczym pojecia inwestory.

Skup akcji jest duzo korzystniejszy dla akcjonariuszy niz dywidenda. Chcesz miec wyplate, to sprzedaj sobie taka czesc akcji jaka odpowiadalaby dywidendzie. Wyjdziesz na tym jeszcze lepiej podatkowo.

Tu nie chodzi o przenoszenie osrodkow. Czytales raport porejestracyjny od EMA dla CD20? Masz jakies przemyslenia na ten temat?

Jesli niefortunnym zbiegiem okolicznosci nazywasz ukrywanie problemow z CD20 do tego stopnia, ze trzeba robic kolejne badanie kliniczne za setki mln zl... to ja zarowno ci gratuluje jak i zycze powodzenia.

Hahahaha. Mega. Tak samo pewni byli rejestracji przez Mabion leku CD20 i kurs też był zaniżony permanentnie.

No nieźle...

JR Holding ASI chce zainwestować w spółkę SatRevolution i wesprzeć ją w wejściu na giełdę
PAP - Biznes
21 sty 2021, 12:11


21.01.2021, Warszawa (PAP) - JR Holding ASI podpisał list intencyjny z firmą SatRevolution. Notowana na NewConnect spółka zamierza zainwestować w ten podmiot oraz wesprzeć go w wejściu na rynek NewConnect lub rynek regulowany GPW - podała JR Holding ASI w komunikacie.
List intencyjny ze spółką SatRevolution dotyczy współpracy w kilku obszarach.

"Jednym z nich jest doprowadzenie do wejścia SatRevolution SA lub podmiotu wchodzącego w skład jej grupy kapitałowej do zorganizowanego obrotu na rynku regulowanym lub w alternatywnym systemie obrotu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA. Współpraca spółek nie wyklucza także upublicznienia SatRevolution SA poprzez połączenie z publiczną spółką akcyjną w ramach realizacji transakcji odwrotnego przejęcia" - podano w komunikacie.

JR Holding ASI zamierza także udzielić spółce finansowania na dalszy rozwój. Szczegółowe zasady, zakres oraz warunki finansowe dotyczące współpracy pomiędzy firmami zostaną ustalone w umowie o współpracy, której podpisanie ma nastąpić do 31 marca 2021 roku.

SatRevolution działa w branży kosmicznej i zajmuje się projektowaniem, produkcją i umieszczaniem na orbitach okołoziemskich nanosatelitów obserwacyjnych zbierających dane optyczne. Spółka zamierza rozwijać swoje technologie oraz usługi w zakresie dostarczania danych optycznych wysokiej rozdzielczości, a także zamierza rozwinąć swoją działalność na rynkach zagranicznych.

JR Holding ASI jest spółką inwestycyjną notowaną na rynku NewConnect od listopada 2012 r. Zgodnie ze strategią, firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także zainwestować w latach 2021-2022 200-500 mln zł m.in. w projekty z obszaru Digital Business. Spółka planuje również przenieść notowania na rynek główny GPW. (PAP Biznes)

sar/ gor/

A SatRevolution to ich społka portfelowa...

Gdyby mieli chetnych to nie robiliby emisji publicznej a kurs reagowalby duzo wczesniej na takie info. Biorac pod uwage wczesniejsze zapowiedzi nt. umow partneringiwych ktorych nie ma na wzor zapowiedzi na Mabionie, to zycze powodzenia tym, ktorzy wpakuja w to ponad 0,5 mld zl przy tej absurdalnej wycenie jaka dzisiaj dla mnie ma CLN.

krewa napisał(a):
Dwa posty wyżej masz odpowiedź na swoje pytanie.


No jednak nie do końca to odpowiada na moje pytanie. W przypadku wstrzymania fabryk z uwagi na Covid lub blokadę ma to bezpośredni wpływ na alokację mocy produkcyjnych. Jeśli zostały podpisane kontrakty na duże wolumeny, to w tych kontraktach są kary umowne. Wtedy cala moc dostępna także dla spota idze w realizacje wolumenów na kontrakt długoterminowy. I naturalnie te moce nie są dostępne dla transakcji poza kolejnością, co wydłuża terminy dostępności produktu.

Dlatego piszę, że warto byłoby się tutaj podeprzeć innymi danymi niż TG, który boryka się z wieloma istotnymi problemami w ostatnich kwartałach. Wtedy można będzie powiedzieć o jakiejś tendencji.

To ja mam takie pytanie - dlaczego Mercator zawiera kontrakty długoterminowe na okres kwiecień-grudzień 2021, jeśli czas oczekiwania ponoć jest 300 dni, a do niedawna 500 dni, a Mercator zacznie dostarczać rękawice w tym kontrakcie za 90 dni i tak jest od 2Q2020.

Może warto byłoby się podeprzeć jeszcze jakimiś innymi danymi niż te z prezentacji TG, szczególnie, że spółka ta borykała się z różnymi problemami jak sankcje USA, Covid, brak dopasowania linii do struktury popytu (nitryl vs lateks), niska jakość produktów, brak dostępności surowca itd. - co może oddzielnie jak i łącznie wpływać na jej zdolności produkcyjne, a tym samym terminy dostaw.

I raczej jeśli spółka miała Covid w fabryce czy dostała bana z USA to nie będzie o tym pisała w swojej prezentacji.

No własnie - czy ktoś może podzielić się wiedzą odnośnie hurtowych cen rękawic industrialnych? W detalu widziałem takie za 25 zł brutto za parę, ale nie wiem czy to o takie chodzi.

Zasada jest bardzo prosta - na szczycie koniunktury spłaca się kredyty i jest się bardzo ostrożnym z inwestycjami, zaciąganiem kredytów. W ostatnich 10 latach bardzo dobrze pokazały to case'y Pfleiderera oraz Forte. Pierwsza się o mało nie wywaliła na inwestycjach w Rosji w latach 2008-2010, gdzie finalnie musiała sprzedać wszystko co budowała i kontraktowała na hossie 2006-2007. Druga z wymienionych musiała wstrzymać część inwestycji, a wynik finansowy się załamał od długu, który zaciągnęła i na spadku koniunktury. Jeszcze trochę i Forte miałoby grube problemy.

O takim CCC, które kupowało wszystko i wszędzie na hossie gospodarczej, nie patrząc na rentowność itd. już nawet nie wspomnę szerzej - Miłek pewnie musiał brać niezłe leki na uspokojenie w minionym roku i wysupłać ostatnią gotówkę na ratowanie swojego biznesu życia.

Tak więc rozsądek i spokój, to coś za co raczej należy zarząd Mercatora pochwalić. Przeinwestować na szczycie i w euforii jest bardzo łatwo.

Miloszdobro napisał(a):
Do tej pory na wideokonferencjach podkreślane było, że chcą jak najwięcej sprzedawać na spocie bo widzą tendencję wzrostową i lepsze marże. Druga tak duża umowa, również na okres do końca roku pokazuje zmianę podejścia i chca na jak najwyższych marżach zakontraktować dużą część produkcji (oczywiście pewnie późniejsze dostawy, te pod koniec 2021 roku według ramowej umowy mają gorsze marże niż to co jest na spocie). Także wszystko wskazuje na to, że podaż w końcu dogoniła popyt i Q12021 będzie szczytowym kwartałem wyników.


Coś chyba jednak nie tak - dwie umowy na ok. łącznie 330 mln zł przy oczekiwanych przychodach za rok na poziomie ok. 2,0-2,5 mld zł to raczej niedużo bo bliżej 15%, gdy do tej pory kontrakty wynosiły 30%.

Niezle jaja chyba. BOS usunal rekomendacje nt. Mercatora z calego 2020 roku ze swojej strony poza ostatnia ze stycznia. Przestraszyli sie?

Biorac pod uwagę wskaźniki nawet wyceny porównawczej, to wydaje się, że ta spółka jest tansza w stosunku do konkurencji nawet o 50%. Wiadomo - rynek NewConnect. Jakością raportowania też nie grzeszą. Mieli wypłacić dywidendę i tego nie zrobili - częściowo na szczęście uzasadnia to trafność poczynionych inwestycji i wzrost zadłużenia, który musza kontrolować.

Liczę, że po przeniesieniu na GPW mocno się tutaj zmieni.


Chciałbym zauważyć, że wygłaszasz analogiczne tezy (tylko w drugą stronę) także bez poparcia danymi. Nie wiemy dlaczego gotówka wyniosła tyle ile wyniosła - dowiemy się, gdy spółka opublikuje sprawozdanie.

Przekazujac środki do domu maklerskiego na otwarty rachunek gotówkowy i oddając je DDM, na jakiej podstawie niby jest to należność? Jeśli przelewasz środki na swój rachunek bankowy to traktujesz to jako należność?

anty_teresa napisał(a):
yellowshadow napisał(a):
anty_teresa napisał(a):
yellowshadow napisał(a):
@DonG
Bbiorąc pod uwagę poziom gotówki na koniec 2020 wygląda jakby spółka już coś inwestowała - brakuje ok. 150 mln zł gotówki w stosunku do tego co teoretycznie powinno przyrastać po takich wynikach.

Niekoniecznie. Przy wzroście cen rękawiczek rośnie zapotrzebowanie na kapitał obrotowy - większe koszty zakupu towarów w dystrybucji, większe koszty zaliczek na dostawy, które tylko częściowo są rekompensowane przez zaliczki od odbiorców.


No spoko, przeczytałeś komunikat od spółki i piszesz jako swoje.

Ale wg mnie to się nie zgadza - przy takim wyniku EBITDA jak w 4Q w porównaniu do 3Q brakuje grubo ponad 100 mln zł. Przy dynamicznych wzrostach cen rękawiczek w 3Q vs 2Q nie potrzebowali aż tak dużej ilości kapitału na zakup towarów i na zaliczki - wyniosło to ok. 65 mln zł. Tymczasem, biorąc pod uwagę EBITDA, w 4Q te zakupy musiałyby wynieść ponad 200 mln zł, co w stosunku do obu poprzednich kwartałów jest kwotą astronomiczną.


Nie, nie przeczytałem. Po prostu nieco widziałem już spółek i wyników finansowych.
Stan gotówki względem Q3 zwiększył się o 150 mln zł. przy EBITDA na poziomie 413 mln zł. To niewiele, ale:
EBITDA po opodatkowaniu to 334 mln zł. Do tego mieli niezapłacony podatek na Q3 w wysokości prawie 50 baniek -> zostaje 280 mln zł, a wzrost wyniósł 150, czyli jeszcze brakuje 130 mln zł. Kapitał obrotowy po III kw. wynosił ok. 180 mln zł i w większości obejmował zapasy - wzrost kosztów zakupu do dystrybucji o 50 proc. daje już 90 mln zł. A dodatkowo spółka uchwaliła skup akcji. Być może przekazała jakąś zaliczkę na realizację. Zmiennych jest wiele i nie można przesądzać, że zaczął się jakiś proces inwestycyjny. Ba, nadwyżka mogła być zainwestowana w bony skarbowe, ale nie to chyba miałeś na myśli?


Równie dobrze dokładnie odwrotne argumenty (poza podatkiem) mógłbym podać jako działające za tym, że w 2 i 3Q jednak z EBITDA potrafiła wygenerawać blisko 2x więcej gotówki w stosunku do EBITDA. Rozumiem, że uważasz, że jeśli przekazała zaliczkę do biura maklerskiego na skup akcji własnych to już nie jest ich gotówka i nie powinni tego ujmować w bilansie? salute

Gdyby spółka zainwestowała w bony skarbowe nadwyżki to uwierz mi ale by się tym pochwaliła jako ekwiwalentem płynnych aktywów.

anty_teresa napisał(a):
yellowshadow napisał(a):
@DonG
Bbiorąc pod uwagę poziom gotówki na koniec 2020 wygląda jakby spółka już coś inwestowała - brakuje ok. 150 mln zł gotówki w stosunku do tego co teoretycznie powinno przyrastać po takich wynikach.

Niekoniecznie. Przy wzroście cen rękawiczek rośnie zapotrzebowanie na kapitał obrotowy - większe koszty zakupu towarów w dystrybucji, większe koszty zaliczek na dostawy, które tylko częściowo są rekompensowane przez zaliczki od odbiorców.


No spoko, przeczytałeś komunikat od spółki i piszesz jako swoje.

Ale wg mnie to się nie zgadza - przy takim wyniku EBITDA jak w 4Q w porównaniu do 3Q brakuje grubo ponad 100 mln zł. Przy dynamicznych wzrostach cen rękawiczek w 3Q vs 2Q nie potrzebowali aż tak dużej ilości kapitału na zakup towarów i na zaliczki - wyniosło to ok. 65 mln zł. Tymczasem, biorąc pod uwagę EBITDA, w 4Q te zakupy musiałyby wynieść ponad 200 mln zł, co w stosunku do obu poprzednich kwartałów jest kwotą astronomiczną.

@DonG
BOŚ w grudniowej reko nie prognozuje 1,5 mld zł zysku w 2021 a 1 mld zł zysku, co dawało PE na poziomie 4,9; 4,7; 10,1 w latach 2020, 2021, 2022 przy założeniu ceny na dzień wydania raportu tj. 450 zł. Nie prognozują też żadnego programu inwestycyjnego, a na koniec 2022 widzą blisko 1,5 mld zł gotówki na kontach spółki, co jest zwyczajnie mało realne, gdyż biorąc pod uwagę poziom gotówki na koniec 2020 wygląda jakby spółka już coś inwestowała - brakuje ok. 150 mln zł gotówki w stosunku do tego co teoretycznie powinno przyrastać po takich wynikach.

Giełda akurat nauczyła mnie, że niczego nie można być pewnym. Szczególnie, jeśli spółka ma 1 mld zł w gotówce, naleznościach i zapasach.

Chyba, ze zapas kupujesz pod konkretną ustaloną pod względem ceny umowę długoterminową. Nikt nie będzie się towarował pod korek jeśli przewiduje/obserwuje spadki cen.

Porównanie bez sensu z innego względu. Jaki procent zysków wypłaca PZU a jaki wypłaciłby MRC. Przy tych procentach wypłat zysku jaki jest potencjał rozwoju wynikający z inwestycji, a tym samym jaki może to mieć wpływ na potencjał wzrostu kursu. Spółki na innych etapach rozwoju.

Jak to mówią - na gorączce złota najlepiej zarabiają producenci łopat. To może powinni zacząć świadczyć usługi budowy fabryk pod rękawiczki blackeye

Kurs sciela wycena porównawcza spółek malezyjskich. I tylko to wg mnie. Wyniki za 2020 spółki są lepsze niz prognozy w rekomendacji opublikowanej w pazdzierniku.

Z tego całego towarzystwa AGL jest tańsza 50-70%. Po przejsciu na glowny powinna sie tez poprawic jakosc raportowania. Ciekawe jakie sa tutaj zasiegi...

Wg tego co patrzylem na ceny w ostatnich 1-2 latach, koszty surowca miały tendencję do spadku w okresach wiosenno-letnich. Poza tym czytałem też, że producenci surowca planują spore inwestycje.

Ciekawe na tym wykresie jest to, ze w przypadku Top Glove nastapila w listopadzie-grudniu jakby podmiana popytu z rekawiczek nitrylowych na vinylowe. Tak jakby odbiorcy nie chcac tyle czekac na nitryl, zwiekszyli zamowienia tanszych vinyli. To samo dotyczy NR (jak rozumiem natural rubber?) - w ostatnich miesiacach jest to jakby lustrzane odbicie vinylu.

@aircanada

Tak, chcialem napisac 1,5 mld przychodu a napisalem 1,2. Moj blad. Natomiast 5 mld zl srednio - tutaj chodzilo o caly okres 5 lat miedzy wydaniem kolejnych produkcji AAA, co sredniorocznie daje 1 mld zl zysku rocznie. Nietrudno sie chyba domyslic. Taki poziom, na ktory wg mnie byla do niedawna wyceniana spolka jest dzisiaj dla mnie nierealny, a zastanawiam sie czy realna jest w ogole polowa tj 500 mln zl zysku rocznie tj 2,5 mld zl zysku w tym 5-letnim oknie. O przyszlych produkcjach poza 2025 rok wole sie nawet nie zastanawiac, gdyz przez ten czas bardzo duzo moze sienl zmienic.


Jestes pewien tego „zdecydowanie powyzej” 100 zl z kopii? Jesli piszesz „zdecydowanie” to rozumiem, ze chodzi ci o 150-170 zl a nie 120 zl. Biorac pod uwage podatki, prowizje np steam czy koszty innych dystrybutorow detalicznych na jakiej podstawie oparte jest twoje twierdzenie o cenie? Uwzgledniles ew. korekte przychodow zwiazana np. z umowami z Sony, ktore moga wymuszac zaplacenie prowizji od kopii, ktore wrocily do sklepu? Chyba jest to w miare oczywiste, ze o to byl caly konflikt zwiazany z zawieszeniem sprzedazy w sklepie PSN.

Zauwazylem jednak jedno. Ze styl twojego pisania sie nie zmienia. Nadal jestes „sympatycznym” gosciem. Zero refleksji.

Czy 13 mln szt. i ok. 1,2 mld zł przychodu w pierwszym roku (preordery + premiera) to jest dużo, aby podtrzymać wycenę na poziomie 28 mld zł?

Wg mnie biorąc pod uwagę 5-letni cykl wydawniczy CDR oraz fakt, że jakość gry spowoduje przesunięcie swojego ogona sprzedażowego na okresy niższych cen i spadek ogólnej ilości możliwych do sprzedania kopii, to mam duże wątpliwości czy CDR zarobi w ciągu 5 lat na tym 5 mld zł średnio. Nie wierzę też, że multiplayer powstanie w ciągu 2 lat biorąc pod uwagę w jakim stanie jest ta gra - inna sprawa to taka, że nie za bardzo przy tym stanie produktu taki multiplayer zachęca do czegokolwiek. I nie mówię tutaj o problemach technicznych, ale o dość niskim poziomie wielu mechanik, które do multi zachęcają.

Inna sprawa to taka czy po takich fuckupie CDR powinien być wyceniany x40 na zysku.


Biological Manifold napisał(a):
Czy na koniec roku fundusze mają obowiązek informować o stanie posiadania wszystkich akcji nawet jeśli są pod progiem 5%? Na wszystkich spółkach z tego co widzę informacja o akcjonariuszach instytucjonalnych jest odświeżana co najmniej raz w roku, czasami nawet co kwartał. Jest tu jakiś podział: OFE vs TFI vs FIZ?


Fundusze nie mają obowiązku informować o stanie posiadania, jeśli są pod progiem 5% w formie ESPI przez spółkę. Pozycje jednak znajdziesz raz na roku w sprawozdaniu finansowym danego funduszy, gdzie załączany jest skład portfela każdego funduszu otwartego. W przypadku OFE jest to chyba co pół roku. FIZy nie mają w ogóle takiego obowiązku, więc zostaje wycieczka do sądu aby obejrzeć sprawozdanie.

Nikaja napisał(a):
Żałosny Alior nie dość że wypłacił dywidendę dopiero teraz, to przewalutował po kursie 3,495... Człowiek od wielu lat robi im obrót i znosi awarie systemu, a tu jeszcze próbują wycisnąć ile się da, a jak widać są DM, które potrafią być uczciwe.

Czy przy poprzednich dywidendach BOŚ również uczciwie je przeliczał?
Mamy tu kogoś z kontem w XTB? Jak tam wygląda sytuacja?


Tak, potwierdzam. Ostatnie 2 dywidendy BOŚ przeliczał mi niemal po kursie centralnym. Nie spotkałem się jeszcze z taką polityką aż tak bardzo nakierowaną na klienta - co jest godne pochwały. W mBanku blokują nawet przelew dywidendy na posiadany rachunek walutowy, jeśli się korzysta z eMaklera a nie z konta bezpośrednio założonego przez mDm, co jest dla mnie skandaliczne.

Z tego co czytam, w XTB ludzie dostali na rachunek walutowy.

Oczywiscie wszystko mozna poprawic, zmodyfikowac itd.

Jest tylko jedna kwestia. Ludzie czekali minimum 5 lat. Premiera Cyberpunk 2077 juz byla. I to nie we wczesnym dostepie.

cmc napisał(a):
Nie dramatyzujcie, opinie na steam są rewelacyjne, ps4 i Xbox, naprawiają, to samo było z W3, GTA, czy RDR2, nie ma gry na debiucie bez błędów, popatrzcie na NBA, MoH, ACV.... wszystkie gry maja bd błędów na debiucie.


Mam wrażenie, że kolego nie wiesz do końca o czym piszesz. Ta gra się NIE URUCHAMIA u mnie i wielu moich znajomych. Wiesz co to oznacza? Że ogon sprzedażowy będzie wyglądał dość odmiennie od założeń, a to znaczy, że wycena też.

Jestem wielkim fanem Wiedzmina, zarówno książek jak i gier. Przeczytałem wszystko od Sapkowskiego, grałem i przeszedłem wszystkie części Wiedźmina od CDR i każdą w swoim czasie byłem zachwycony.

C77 dostałem w prezencie rok temu od kogoś, czekałem więc długo na to by zobaczyć po raz kolejny na co stać CDR, gdy myślę o W3 oraz wszystkich dodatkach. Niestety, po zainstalowaniu - gra się nawet nie odpala, pomimo, że sprzęt spełnia wszelkie wymagania, aktualizacjach, reinstalacjach sterowników - a na sprzęcie PC znam się naprawdę nieźle. To co widzę zarówno na YT jak i w ocenach na Steam czy Metacritic jest wręcz SZOKUJĄCE - nie mogę uwierzyć, że taka firma jak CDR mogłą wydać tak niedopracowany, nieskończony produkt. Wcale się nie dziwię ocenom i reakcjom innych graczy.

A tam bajki opowiadacie - Asbis dziala w niemal identycznej formule i nie ma najmniejszych problemow zarowno z przygotowaniem bardzo szczegolowych oraz wiarygodnych raportow oraz potwierdzenia audytora.

To co napisałeś nie trzyma się kupy. Spółka wejdzie w 1Q2021 z cenami nie niższymi niż teraz (mamy drugą połowę listopada), a to oznacza, że w drugiej połowie roku cena musiałaby spaść do -20 USD, aby spełnić prognozę tych "analityków".

Co najwyżej to mogą być ceny na koniec roku, ale to oznacza, że w 2021 roku Mercator zarobi ogromne pieniądze, a w 2022 będzie nadal zarabiał podobnie jak w 2Q2020. Natomiast wszystko co pozytywne na cenach to spory upside, gdyż utrzymanie się cen na poziomie 60-80 USD przez kwartał to ok. 200-300 mln zł zysku kwartalnie licząc z palca.

Spółka ma obowiązek poinformować o dokonaniu na danej sesji skupu akcji poprzez ESPI.

Już bez przesady, wystarczy dokładnie przejrzeć te screeny i sobie policzyć jaka jest pozycja gry. Kazdy kolejny screen na górze i na dole ma elementy łaczące do poprzedniego i następnego, więc zalecam nieco wysiłku i pomyślunku.

Panowie, odnośnie Semperit - widzę, że spółka notowana jest na giełdzie w Wiedniu. Czy ktoś może mi powiedzieć, które biuro w Polsce udostępnia inwestycje na giełdzie austriackiej, bo nie mogę znaleźć...

Jedyne co "rozsądnego" pozostaje zrobić, to spróbować jeszcze na tym zarobić (długa, krótka) jak kto woli, a później w marcu, gdy będzie składanie deklaracji, przenieść kasę z OFE do ZUS.

Poczekam sobie na raport kwartalny, w którym spółka napisze ile się sprzedało i ile zarobiła. Za tym podąży kurs, a miejsca w rankingu czy sprzedaż w pierwszych dniach będą tylko elementem tej "racji". Ja tutaj jestem na minimum kilka kwartałów, jeśli nie lat i to stan mojego portfela zdecyduje dla mnie o "racji".

Mam radę. To nie czytaj. Potrafię rozpoznać naganianie i nie musisz mnie tutaj atakować swoim szeryfującym tonem. Mamy wolność słowa, co nie znaczy, że trzeba innych obrażać. Kto miał rację okaże się po fakcie.

To by było na tyle:
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Tutaj po raz kolejny pojawia się pytanie o równy dostęp do informacji, biorąc pod uwagę, że transakcje z wczoraj a po sesji poszedł wiadomej treści komunikat.

Nie rozumiem dlaczego się tak aircanad15 gorączkujesz i jesteś taki agresywny? Wystarczy merytoryczna wymiana poglądów. Widzę, że bardzo zależy ci na szeryfowaniu tutaj, natomiast twoje argumenty też oparte są na twojej ocenie a nie suchych faktach, nie pozostawiających pola do własnej interpretacji. Kto miał rację oczywiście okaże się po fakcie, natomiast zalecam więcej pokory i kultury w dyskusji.

Zdecydowanie tak - zarząd CRJ mówił od początku, że nie dokłada do tego portu ani złotówki, więc nie wiem dlaczego mieliby zyskiwać przychód dopiero po pokryciu kosztów. CRJ ma przychód 50% (lub więcej) od każdej sprzedanej sztuki * (cena netto minus dystrybucja).

Z przesyłanego przez FOR komunikatu, przy założeniu, że wzięli nawet 50% (w co wątpię) za port GH, można zakładać, że gra w 3 dni sprzedała się w kilku tysiącach egzemplarzy Dancing I to bez marketingu. Wg mnie to przy pozytywnych ocenach i braku konkurencji, to może się jeszcze ciekawie rozkręcić king

Mr Szarawek napisał(a):
"Tak więc dziwi mnie mocno zachowanie kursu", to może przestań na chwilę grać i wyjrzyj na zewnątrz, kto ma teraz kupować ? NC to inwestorzy indywidualni wave


Ale po co te osobiste wycieczki? Wystarczy spojrzeć w akcjonariat różnych perspektywicznych lub gamingowych spółek na NC żeby obalić tę teorię.

@Scarry

To prawda, masz rację z zachowaniem kursu przed premierą w przypadku spółek gamingowych. Ale jeśli chodzi o CRJ, kurs nie rósł przed premierą na NS, a spadał. Mam wrażenie jakby rynek całkowicie pomijał tę premierę, więc jeśli sprzeda się nawet 200-300 tys. sztuk to będzie to miało nieuwzględniony dodatni wpływ na postrzeganie spółki i jej notowań. Spadek kursu z 1400 na 1000 postrzegam tutaj raczej jako wynik spadku dynamiki sprzedaży GH na PC w czasie. Choć i tutaj wg mnie nadal inwestorzy niedoszacowują kolejnych dodatków oraz wishlisty, która powinna dać przynajmniej małe kilkaset tysięcy sztuk sprzedaży w najbliższym czasie, biorąc pod uwagę wielkość samej WL.

Cześć wszystkim, chciałem się przywitać.

Z mojej strony pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o jakość tego portu - bałem się, że wyjdzie to bardzo marnie biorąc pod uwagę możliwości małej konsoli. I choć widać ograniczenia graficzne i doładowywanie się tekstur w tle, to jednak trzeba brać pod uwagę, że gra wygląda lepiej niż ją się ogląda na YT na komputerze z uwagi na wielkość ekranu. Tak więc dziwi mnie mocno zachowanie kursu, szczególnie, że na tradycyjnych konsolach to może bardzo mocno zaskoczyć. Dla ścisłości grę przeszedłem na PC, więc mam jakieś wyrobione zdanie.

Może to właśnie kwestia marketingu i jego budżetu. No ale jeśli brak konkurencji w tym segmencie, to chyba sprzedaż powinna się z czasem wręcz rozkręcać poprzez marketing wirusowy?

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 9 października 2020
Ostatnia wizyta: 26 stycznia 2021 09:26:57
Liczba wpisów: 60
[0,02% wszystkich postów / 0,55 postów dziennie]
Punkty respektu: 16

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,380 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,59% +31 117,37 zł 51 117,37 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d